01.04.2010
NEWSY

24.03.2010
RELACJE
PLEROMS GATE, FURIA - 07.03.2010, Bydgoszcz, Klub "Yakiza"

HYPOCRISY, SURVIVORS ZERO - 25/01/2010 - Berlin, Columbia Club

KATAKLYSM, BELPHEGOR, DARKEST HOUR, SUICIDAL ANGELS, RESISTANCE, 24/01/10 - Berlin, Postbahnhof


23.03.2010
NEWSY

22.03.2010
POLECAMY
DEVILSTONE OPEN AIR
VII OLSZTYN OLD UNDERGROUND "GRIND 'N' ROLL" PARTY

18.03.2010
POLECAMY
BLACKASTRIAL MAGAZINE: NOWY NUMER
WYWIADY
CARNAL

17.03.2010
NEWSY

16.03.2010
POLECAMY
THRASH METAL NIGHT VOL. 1

12.03.2010
POLECAMY
FROM HERE TO PAST 2010 - Asphyx

11.03.2010
NEWSY

09.03.2010
WYWIADY
CLOSTERKELLLER

METALEKSYKON
RUSSIAN CIRCLES

08.03.2010
POLECAMY

NIGHT OF THE ANCIENT DEATH INCANTATION vol.6
METAL WAR MACHINE II
BESTIALITY OVER EUROPE 2010
THRASH METAL MANIA
ANTI-HUMAN BEHAVIORS

03.03.2010
NEWSY

02.03.2010
KONKURSY
KONKURS CORRUPTION / CARNAL

PUSZKA PANDORY
UNWOM - "Phase 1: Inner Earth Dimension"

RECENZJE
AFFLICTION GATE - "Aeon of Nox (from darkness comes liberation)"
ALTVATER - "Chroniken"
ANDRALLS - "Andralls"
BROKEN SWORD - "Nest of Evil"
CARNAL - "Re-Creation"
DIORAMIC - "Technicolor"
DIVINE EVE - "Vengeful And Obstinate"
EFFECT MURDER - "Architects of Sense"
EGZEKUTHOR - "Czas Sumienia"
ENTHRAL - "A Spiteful Dirge"
ESCAPE FROM - "Opętani Okrucieństwem"
FATALIST - "The Depths of Inhumanity"
FORMOSUS - "Alter"
FRONTSIDE - "Korzenie"
GENITORTURERS - "Blackheart Revolution"
GOREZONE - "Brutalities of Modern Domination"
LEASH' EYE - "V.E.N.I."
LIFE AS WAR -"To Tell You This"
MALICE - "Symphony of Darkness"
MANEGARM - "Nattvasen"
MAQAMA - "Maqamat"
MERCILESS DEATH - "Sick Sanctities"
MOLOCH LETALIS - "Apoteoza Śmierci"
MOUGA - "The God & Devil's Schnapps"
OBLOMOV - "Communitas (Deconstructing the Order)"
PURE HATE - "Hate Is Coming"
RIMFROST - "Veraldar Nagli"
ROTENGEIST - "Fear Is the Key"
ROTTING CHRIST - "Aealo"
SANGRE ETERNA - "Amor Vincit Omnia"
SPACE MIRRORS - "Majestic 12: A Hidden Presence"
TARANIS - "Obscurity"
THE ELYSIAN FIELDS - "12 Ablaze" / "Suffering G.O.D. Almighty"
THE SICKENING - "Death, Devastation, Decay"
THORN.S - "2009"
TRUNAR - "Christs Not Christians"
V/A - "The Dark Side of the Blues - A Tribute To Danzig"
VIOLATED - "Only Death Awaits"
VOTUM - "Metafiction"
WHOREHOUSE - "Execution Of Humanity"

01.03.2010
WYWIADY
VOTUM

28.02.2010
POLECAMY
CORRUPTION I CARNAL NA WSPÓLNEJ TRASIE

CK ZABRZE KONCERTY - MARZEC 2010

27.02.2010
NEWSY

POLECAMY
PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST 8

KONKURSY
KONKURS EMPTY PLAYGROUND

25.02.2010
RELACJE
TURBO / CHAINSAW - 09.02.2010, Białystok, "Gwint"

10 LAT THY DISEASE - 24.01.2010, KRAKÓW, ROTUNDA (THY DISEASE; VIRGIN SNATCH; ARMAGEDON; CEMETARY OF SCREAM; CRYPTIC TALES; HELLIAS; HEART ATACK)

POLECAMY
DEFENSEFEST 2

24.02.2010
POLECAMY
EMPTY PLAYGROUND: PRE-RELEASE PARTY
UNHOLY NIGHT
CHAINSAW METAL SLAUGHTER - LUBLIN DESTRUCTION

23.02.2010
NEWSY

WYWIADY
DECAPITATED
MAQAMA
LISOV - "A TRIBUTE TO DANZIG"

RELACJE
HYPOCRISY, DECAPITATED, HATESPHERE - 26.01.2010. MEGA CLUB, KATOWICE

21.02.2010
POLECAMY
Extreme Night vol. III

RELACJE
"CREATIVE ACT OF MUSIC TOUR 2010" - VIRGIN SNATCH, THY DISEASE, ARMAGEDON, HEART ATTACK, NAMMOTH - Rzeszów, 12.01.2010

15.02.2010
NEWSY

13.02.2010
POLECAMY
TRASA KONCERTOWA ROTTING CHRIST PO POLSCE

09.02.2010
POLECAMY
LET THE NORTH BURN TOUR

04.02.2010
NEWSY

01.02.2010
POLECAMY
EFFECT MURDER: KONCERT "EXTREME METAL UNDERGROUND" - nowa data

i


DAIMONION

Za górami, za lasami, w miasteczku o nazwie Piotrków Trybunalski, dwanaście lat temu powstał twór o nazwie DAIMONION... I jeśli dość masz już martwych dźwięków, a serce Twoje otwarte jest na muzykę z duszą, to odnalazłeś drogę... hehe :).

MROCZNA STREFA [MARGIT]: Standarcik, zaczęło się w roku 1994...
DAIMONION: To był dobry rok :-) Właściwie gdybyśmy wtedy wydali płytę, to kto wie, czy nie bylibyśmy teraz w zupełnie innym miejscu. A może to jednak nie był najlepszy czas na graną przez nas muzykę? Patrząc z perspektywy czasu, to obecnie istnieją dużo lepsze warunki zarówno pod względem rynku muzycznego, możliwości dotarcia do słuchaczy, a także ich otwartości na tego typu dźwięki jakie gramy. Wtedy było trudniej, nie było sprzętu i pieniędzy, a my nie mieliśmy na tyle energii, żeby przeciskać się na raczkującym rynku muzyki niezależnej bez menedżera. Ale kilka pierwszych lat działalności Daimonion to sporo koncertów, nauki muzycznego rzemiosła, trochę przetasowań personalnych i niezła zabawa. Wykonywaliśmy różne nagrania, a nawet pod koniec lat 90-tych stworzyliśmy własnym wysiłkiem, we własnym zaciszu domowym pełnometrażowy materiał, który można nazwać 'pierwszą płytą'. Na początku XXI wieku, niestety działalność grupy została zawieszona. A teraz, pod koniec 2006 roku spotkaliśmy się w nieco zmienionym składzie z zamiarem poważniejszego ataku muzycznego na publiczność.

MROCZNA STREFA: Podobno nie przepadacie za określeniem rock gotycki... w takim razie jak można opowiedzieć komuś o tym co tworzycie? Komuś, kto nigdy nie słyszał Waszej muzyki.
DAIMONION: Najlepiej byłoby, gdyby każdy sam posłuchał muzyki zanim usłyszy jej oficjalną klasyfikację od kogoś innego, a później postarał się ją określić. Ciekawe, jak taki eksperyment przegrupowałby obecnie obowiązujące 'nalepki' muzyczne. Termin 'rock gotycki' już od dawna jest zbyt pojemny, a jednocześnie potrafi skutecznie odstraszać ludzi, którym taka muzyka miałaby szansę się podobać, ale gotyk kojarzy im się wyłącznie ze stanami depresyjnymi i życiem, ale po śmierci. Obecnie 'gotyk' oznacza chyba coś zupełnie innego niż my gramy. Nie ma w naszej muzyce elementów metalu, 'śpiewających zakonnic', harmonii minorowo-minorowych ani rycerzy na koniach :-) Za to staramy się aby był w niej klimat, przestrzeń, kolory, dynamika i to 'coś'.

MROCZNA STREFA: Pytanie które chciałam bardzo zadać - jak to się stało, że nie macie jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią? Historia zespołu jest bogata w świetnie recenzowane koncerty, muzyka aż "piszczy" żeby ją nagrać w porządnym studiu. O co tu chodzi?
DAIMONION: Pytanie jest proste, ale odpowiedź w naszym przypadku dość skomplikowana. Sami do końca nie wiemy o co chodzi. Faktycznie ludziom zawsze podobały się nasze koncerty, a nam zwykle nie podobały się nasze dokonania studyjne. Być może to skutek perfekcjonizmu - bo zawsze chcieliśmy idealnego brzmienia. Z drugiej strony mieliśmy kilka okazji, aby podpisać kontrakt, ale naszym zdaniem niewiele by to zmieniło poza faktem możliwości utraty kontroli nad własnymi poczynaniami. Nasze oczekiwania dotychczas nie pokrywały się z możliwościami oferowanymi przez wytwórnie, z którymi rozmawialiśmy. Ostatecznym rozwiązaniem zawsze wydawało się nam stworzenie własnego studia nagrań i wyposażenie się w odpowiedni sprzęt, aby być niezależnym. Teraz sytuacja taka ma właśnie miejsce, bo tak naprawdę nie potrzeba wytwórni, aby zaistnieć. Jest internet, można dotrzeć z muzyką bezpośrednio do słuchacza, niezależnie od wydawców i dystrybutorów, a dzięki takim portalom internetowym jak Wasz jest to dużo łatwiejsze zadanie. I dlatego w ogóle ponownie się spotkaliśmy w Daimonion. Chcemy być blisko fanów, założyć stronę internetową, grać dużo koncertów, nagrywać we własnym studio muzykę i oferować ją bezpośrednio zainteresowanym osobom.

MROCZNA STREFA: To może trochę o tych koncertach. Jakiś czas temu widziałam Was w warszawskiej Proximie przed Closterkeller. Moim zdaniem w Waszym wykonaniu bardzo udany show. Podobno dobrze układa Wam się współpraca z Anją...
DAIMONION: Dziękujemy bardzo. Cieszymy się, że występ się podobał. To był praktycznie pierwszy koncert nowego etapu dla zespołu i mamy nadzieję, że będzie ich coraz więcej. Grało się nam wspaniale, no i byliśmy w dobrym towarzystwie. Z Anją znamy się od dłuższego czasu, i kilka razy już razem graliśmy. Faktycznie, współpraca układa nam się dobrze. Można o niej powiedzieć, że jest takim naszym mecenasem - zawsze w ciepłych słowach wypowiada się na temat Daimonion, proponuje pomoc i współpracę, a nawet wydzieliła dla nas fragment własnej strony internetowej, gdzie można posłuchać kilku naszych utworów (www.anja.pl/Daimonion/daimonion.html). Duże dzięki!!

MROCZNA STREFA: Często grywaliście na Castle Party. Jakiś szczególny sentyment?
DAIMONION: A grywaliśmy, grywaliśmy... Sentyment faktycznie szczególny, ponieważ braliśmy udział w tworzeniu tego festiwalu, jeszcze jak odbywał się w Grodźcu. Przez kilka lat zawsze był to obowiązkowy punkt naszego 'lata w plenerze'. Być może jeszcze kiedyś tam wystąpimy - nigdy nie odmówilibyśmy występu w takim kultowym wydarzeniu.

MROCZNA STREFA: Zastanawiam się jak te 12 lat wpłynęło na Waszą twórczość, na podejście do tego, co robicie. Na pewno mieliście momenty załamania...
DAIMONION: Niektórzy z byłych członków Daimonion, ci o słabszych nerwach, nadal wylizują się z ran w zamkniętych zakładach psychiatrycznych. A tak poważnie, to czas zawsze ma podobny skutek, człowiek nabiera dystansu i doświadczenia. Na pewno lepiej teraz rozumiemy jak grać, po co i dla kogo. Tworzymy bardziej świadomie. Należałoby posłuchać nowych utworów. Muzyka stała się bardziej wyważona, zgodna z biciem serca. Nawet starsze utwory nabierają teraz dla nas nowego znaczenia, odkrywamy w nich nowe aspekty i inaczej gramy je na koncertach. Poza tym uczymy się tolerancji - każdy z nas jest inny i nauczyliśmy się, że współpraca powinna polegać raczej na rozszerzaniu horyzontów, a nie negacji tego co nie jest zgodne z naszymi poglądami.

MROCZNA STREFA: Jak oceniacie to co obecnie dzieje się na scenie gotyckiej?
DAIMONION: Nie oceniamy tego. Tak naprawdę to nie wiemy co to jest scena gotycka. Dla nas muzyka dzieli się na taką, która nam się podoba i taką, która się nie podoba, bez wnikania w etykiety. Zresztą obecne czasy są tak eklektyczne, że jakiekolwiek próby systematyzacji gatunków muzycznych są skazane na porażkę albo też mogą wyrządzić krzywdę zespołom, które nagle znajdą się przypadkowo nie w tej szufladzie co potrzeba. Trzeba mieć otwarty umysł, a wtedy każdy znajdzie taką muzykę jakiej potrzebuje jego dusza. Mamy tylko nadzieję, że wśród ludzi związanych ze sceną gotycką znajdą się tacy, którzy zechcą posłuchać naszych dźwięków i dać się ponieść muzyce, którą tworzymy, bo to dla nich ona powstaje.

MROCZNA STREFA: Gdzie można zapoznać się z Waszym materiałem? Chyba nie macie oficjalnej strony w necie, prawda? Osobiście polecam kawałek "Torami twojej produkcji":).
DAIMONION: Powyżej znalazł się link do podstrony o Daimonion na stronie Closterkeller, gdzie można posłuchać kilku starszych utworów. Nowe utwory są ogrywane na koncertach. Natomiast niedługo chcemy uruchomić własną stronę - szukamy na razie jakiegoś miejsca dla siebie w sieci. Na pewno powiadomimy Was, gdy będzie ruszać. Ponadto na dniach planujemy niejako re-edycję pierwszego materiału. Niektórzy fani go znają, ponieważ przez jakiś czas rozprowadzaliśmy go na CD-Rach. Robimy do niego teraz nieco mniej 'podziemną' poligrafię i będzie dostępny do nabycia od nas. Kontakt mailowy na daimonion_mail@poczta.onet.pl.

MROCZNA STREFA: Daimonion naprawdę świetnie ogląda się na żywo. Kiedy następne koncerty?
DAIMONION: Najbliższy zagramy chyba w rodzimym Piotrkowie, w jednym z klubów, a potem zobaczymy. Niedawno rozmawialiśmy na temat kolejnego koncertu w Warszawie. Generalnie jesteśmy otwarci na propozycje i na pewno będziemy informować o naszych planach koncertowych na bieżąco.

MROCZNA STREFA: Zaskoczycie nas jakimiś szczególnymi planami na przełom 06/07 ?
DAIMONION: Chyba na razie za wcześnie by mówić o szczególnych planach. A zamiarów nie należałoby zapeszać. Chcemy grać, grać i grać - ale to chyba nieszczególne plany? Na razie żaden z nas niestety nie leci w kosmos.

MROCZNA STREFA: A teraz baaardzo mroczne zakończenie... :)).
DAIMONION: Mamy nadzieję, że w najbliższym czasie często świecić będą reflektory z czarnym światłem na koncertach Daimonion - i że wszyscy będziemy się tam spotykać, potykać się i wpadać na siebie w ciemnościach i mgle, a kruki i inne czarne ptactwo będzie wydziobywać czarne od zepsutej krwi wątroby z ciał tendencyjnych i nieprzychylnych malkontentów :-)))).

PS. Ruszyła strona www DAIMONION: www.daimonion.republika.pl

autor: Margit
(Grudzień 2006)
i


koncert ASPHYX w Polsce

koncert ASPHYX w Polsce

Empatic

AEALO

PSYCHO MAGAZINE

klimatyczne

Leash Eye

;

Obsługę strony zapewnia: www.grenweb.pl
KONTAKT Z WEBMASTEREM: admin@grenweb.pl.