CRIONICS NEWS
Zespół CRIONICS ukończył właśnie etap nagrywania śladów w krakowskim Shindler Factory Studio na swoją nową EP-kę. W tej chwili trwa miks materiału, który odbywa się pod okiem braci Wiesławskich w ich własnym studio Hertz w Białymstoku. Podczas tej sesji po raz pierwszy w historii zespołu zostały wykorzystane czyste partie wokalu i gitary akustyczne. Nowy frontman - Quazzarre idealnie wpasował się w swoją rolę i nagrał niezwykle zróżnicowane i ciekawe partie wokalne. Na "N.O.I.R", bo taki tytuł będzie nosić to wydawnictwo, znalazły się 3 kompozycje CRIONICS oraz 2 covery: Immortal - Blashyrk (Mighty Ravendark) oraz nietypowy jak na ten zespół cover Rammstein - Moskau z gościnnym udziałem wokalnym Petera z Vader oraz Vogg'a z Decapitated na akordeonie oraz gitarze akustycznej. Na oficjalnym MySpace zespołu są już dostępne zdjęcia ze studia, a niebawem pojawi się krotki raport video. Poniżej możecie znaleźć pełny program nadchodzącej płyty. Więcej szczegółów wkrótce!

Crionics - "N.O.I.R."
1. NarcotiQue
2. Scapegoat (Welcome to Necropolis)
3. Perdition
4. Blashyrk (Mighty Ravendark) [Immortal Cover]
5. Moskau [Rammstein Cover].


HETZER NEWS
Death metalowe trio HETZER zakończyło pracę nad swym nowym dziełem pt. "Fall of the Holy Cult". Nowy album to trwający 32 minuty bluźnierczy blitzkrieg zarejestrowany w Haunted Studio w Mysłowicach.
Premierowy utwór "Black Flame of the Antichtrist" jest już dostępny na profilach MySpace zespołu i wytwórni. Okładka jest autorstwa Atamana Tolovego, a album ukaże się 1 września 2009 za pośrednictwem Dissonance Records.

www.myspace.com/dissonancerec
www.myspace.com/666hetzer


KRUSHER SUPPORTEM BLAZE'A BAYLEYA
Koncert Blaze'a Bayleya, byłego wokalisty Iron Maiden, już tuż tuż. Przypominamy, że odbędzie się on w warszawskim klubie "Progresja" w sobotę 27 czerwca 2009 r. Wstęp od 19.30, start o 21.00. Oprócz wspomnianego artysty wystąpi gość specjalny grupa Crystal Viper. Na miejsce suportu wskoczył w ostatniej chwili polski KRUSHER. Muzyka zespołu z Jasła to połączenie heavy metalu i rock 'n rolla, co bardzo dobrze sprawdza się na koncertach. Wyposażeni w atrakcyjną wokalistkę, mocne uderzenie i pozytywny przekaz na scenie, KRUSHER potrafią ukazać też swoje spokojniejsze oblicze, grając na koncertach ballady czy wykonując utwór instrumentalny na gitary akustyczne, po którym następuje solówka na 2 zestawy perkusyjne. Zespół wielokrotnie koncertował u boku gwiazd, m.in. TSA, HUNTER, ACID DRINKERS, IRA, RENATA PRZEMYK, KAZIK STASZEWSKI & BULDOG, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, MECH, KSU, KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI. Ich najważniejsze wydawnictwa to debiutancki album "Forward" oraz koncert DVD Live 2008.

www.krusher.pl


ZAGRAJĄ DLA ADRIANA KOWANKA
W Krośnie, 4 lipca 2009 o 19:00 odbędzie się koncert charytatywny dla wokalisty DECAPITATED Adriana "Covana" Kowanka. Miejsce: Rock Klub Iron, Krosno, Sikorskiego 5. Wjazd: 10 zł. Wystąpią: HELL UNITED (black / death metal - Tarnów) oraz BEHEADING MACHINE (mechanical death metal - Krosno). Cały dochód z wejściówek przeznaczony będzie dla Adriana Kowanka, który nadal przechodzi skomplikowaną rehabilitację. Pomóżmy mu wstać na nogi!


TIDES FROM NEBULA I CONSTANTS: KONCERTY
Wszystkich fanów post rockowych klimatów zapraszamy na koncerty CONSTANTS i TIDES FROM NEBULA. Przestrzenne gitarowe brzmienie, naładowane dużą dawką energii i emocji. Nie można tego przegapić! Koncerty odbędą się w następujących miejscach:
26.06 Progresja - Warszawa
27.06 Kontrasty - Szczecin.

www.myspace.com/tidesfromnebula
www.myspace.com/constants


MAQAMA NEWS
Jesienią będzie miała miejsce premiera albumu pt. "Maqamat", który ukaże się nakładem Opensources / Antena Krzyku. Zespół powstał w marcu 2008 roku w Warszawie, w efekcie współpracy Kamila Haidara (Shahid), Krisstala i Podgoora (muzyków Frogoff), oraz Tomka Krzemińskiego (Neuma). Prace zajęły równo rok. Całość nagrano w studio Krisstala. Za produkcję odpowiadali Haidar i Krisstal, natomiast mixem zajął się Adam Toczko. W sesjach wzięli udział również znamienici goście i przyjaciele zespołu. Część utworów już teraz do odsłuchania na www.myspace.com/maqamapl.

Więcej info:


www.rockers.pl
www.myspace.com/antenakrzyku


TANKARD W POLSCE
6 listopada w warszawskiej Progresji i 7 listopada w krakowskim klubie Loch Ness wystąpi TANKARD! Niemiecki zespół, założony w 1982 roku - to nie tylko doskonale sprawdzona marka w muzyce thrash metalowej, ale przede wszystkim ci, którzy wraz z Kreator, Destruction i Sodom stworzyli europejski odłam tego gatunku. W swojej dotychczasowej historii Tankard jeszcze nigdy nie wystąpił w Polsce - w listopadzie będzie jedyna i niepowtarzalna okazje by zobaczyć jak 'Kings of Beer' radzą sobie na scenie. Zespół przyjedzie do naszego kraju w ramach promocji nowej płyty 'Thirst', która ukazała się pod koniec ubiegłego roku. Wraz z tym albumem zespół udowadnia, że mimo bogatej dyskografii studyjnej rozpoznawalny od pierwszych sekund styl Tankard brzmi świeżo, nowocześnie i mocniej niż kiedykolwiek wcześniej. Tankard to nie tylko charakterystyczna muzyka, ale też wyjątkowe teksty, pełne dystansu do siebie i przede wszystkich niekończących się peanów na cześć piwa. Z hołdu dla złocistego napoju, cenionego nie tylko szczególnie w ich ojczyźnie, ale również w naszym kraju, Tankard zrobili swój znak rozpoznawczy - utwory takiej jak 'Stone Cold Sober', 'The Beauty And the Beer', 'The Morning After', 'Dead Man Drinking' czy 'Die With a Beer In Your Hand' to tylko część dowodów potwierdzających obsesję Tankard. Mimo 'alkoholowej' otoczki, Tankard dba o jakość swoich występów, co nie przeszkadza im w spontanicznych zaskakujących zachowaniach na scenie, które mają wiele wspólnego z dobrym imprezowaniem. Tych czterech opojów po prostu nie da się nie lubić! Polscy fani już w listopadzie będą mieli dwie okazję by się o tym przekonać. Czas zacząć rozwijać mięsień piwny, i pozostać nieustannie spragnionym, aż do 6 i 7 listopada!

Oto szczegóły na temat koncertów: 6.11.2009 (piątek) - Warszawa, "Progresja" - start 19:00
7.11.2009 (sobota) - Kraków, "Loch Ness" - start 19:00
Ceny biletów: 55 złotych - przedsprzedaż, 65 złotych - w dniu koncertu.


MOONFOG FESTIVAL
28-29.08.2009 w zabytkowej Twierdzy Nysa odbędzie się MOONFOG FESTIVAL. Zagrają: The Moon And The Nightspirit (Węgry), Negura Bunget (Rumunia), Lahka Muza (Słowacja), Agapesis (Belgia), Baphomets Throne, Daimonion, Artrosis, Dominika Zamara (Włochy), Desdemona, Gorthaur, Horrida, Northwail, Hyoscyamus Niger, Endera, Jesus Rodriguez + gość specjalny.
Szczegóły wkrótce.

www.moonfogfest.com


PARADISE LOST NEWS
Brytyjczycy z PARADISE LOST ujawnili tytuł swojego kolejnego albumu - "Faith Divides Us Death Unites Us". Wokalista Nick Holmes komentuje: "Myśli stojące za "Faith Divides Us Death Unites Us" wyjaśniają się w dużej mierze same przez się. Jest tak wielki podział na świecie spowodowany przez religijną wiarę. Wszyscy jesteśmy stworzeni z tego samego mięsa i kości, co więc sprawia, ż jedne religie są lepsze od innych i czy jakikolwiek prawdziwy bóg powołał się do stworzenia, by ją zniszczyć? Ogromna ilość różnych, tak zwanych religii na całym świecie jedynie pomaga mi umocnić moje całkowite zaprzeczenie istnienia jakiegokolwiek boga, natomiast religia nie jest niczym innym jak instrumentem, dzięki któremu człowiek zarabia na ludzkich istnieniach mających w sobie naturalny strach przed śmiercią."
"Faith Divides Us Death Unites Us" jako następca wydanego w 2007 roku "In Requiem" zostanie wydany przez Century Media Records we wrześniu tego roku. Mamy się spodziewać najbardziej mrocznego i ciężkiego albumu tego zespołu.


INNER VISION LABORATORY & ROTO VISAGE
"Nadszedł czas na kolejny album kolaboracyjny, powstały nakładem No Angels Prod. i Beast Of Prey. Prezentujemy wam niezwykłe dzieło stworzone w wyniku kompozytorskiej współpracy polskiego INNER VISION LABORATORY oraz amerykańskiego ROTO VISAGE, pod symbolicznym dla tego albumu tytułem "Cinema Stain". Tutaj słuchacz zmuszony jest brnąć przez patologiczne i "nieczyste" wizualizacje ludzkiego bólu, strachu i cierpienia, które jednocześnie zaskakująco uwodzą subtelnym pięknem. Zamiarem obu twórców było stworzenie oryginalnej ścieżki dźwiękowej do nieistniejącego filmu grozy, co udało się znakomicie, a poprzez zapożyczenie fragmentów wokalnych z innych filmów, stworzyli także dźwiękowy zapis napięcia i melancholijnego mroku."

www.no.angels.glt.pl


SONNEILLON W LET THEM COME PRODUCTIONS
Nowe wydawnictwo Let Them Come Productions ukaże się już na przełomie czerwca i lipca 2009 roku. Katalog wytwórni poszerzy się o black metalowy zespół SONNEILLON z Bielska-Białej. Na MCD zatytułowane "Polymorphous" składa się 8 numerów utrzymanych w klimatach symfonicznego black metalu. Do całości dołączony zostanie teledysk. Więcej szczegółów wkrótce.

www.myspace.com/ltcp
www.let-them-come.eu


MALFEITOR NEWS
Po wysoko ocenianym debiucie "Unio Mystica Maxima" (Scarlet / SPV) z 2007, MALFEITOR powraca z nowym albumem. "Incubus", na którym znajdzie się 9 kompozycji, zostanie wydany 31 sierpnia 2009 na digipack CD i LP przez Agonia Records. Zapowiadany jest kawał black metalowej muzy utrzymanej w tradycji takich kapel, jak Marduk, Darkthrone, Dark Funeral, Watain i wczesne Immortal. Przypomnijmy, że MALFEITOR jest projektem M. Fabbansa z ABORYM.

www.malfeitor.net
www.myspace.com/malfeitor666
www.agoniarecords.com


AZARATH NEWS
AZARATH zagra razem z BEHEMOTH na trasie Nowa Ewangelia Tour 2009 w Polsce. Daty koncertów poniżej.
24.09.2009 Białystok, Gwint
25.09.2009 Warszawa, Stodoła
26.09.2009 Lublin, Graffiti
27.09.2009 Rzeszów, Pod Palmš
28.09.2009 Kraków, Studio
29.09.2009 Katowice, Mega Club
30.09.2009 Wrocław, WZ
01.10.2009 Łódz, Dekompresja
02.10.2009 Poznań, Eskulap
03.10.2009 Toruń, Od Nowa
04.10.2009 Gdańsk, Parlament.

www.azarath.tcz.pl
www.myspace.com/azarath666
www.agoniarecords.com


ANGST SKVADRON NEWS
Nowy album ANGST SKVADRON "Sweet Poison" jest już nagrany. Pozostało jeszcze kilka detali do uzupełnienia, jak mastering, skład okładki, etc. Data wydania zostanie sprecyzowana niebawem.
Próbki albumu są do posłuchania na www.myspace.com/angstskvadron.

www.agoniarecords.com


DIE HARD NEWS
Nadchodzący album DIE HARD "Nihilistic Vision" zostanie wydany w październiku 2009 nakładem Agonia Records. Na krążku znajdzie się 10 nowych utworów w stylu thrash/death metal. Prace nad materiałem rozpoczęły się w kwietniu bieżącego roku w Blueflame Studio. Oprawą graficzną zajmie się Erik "Tyrant" z NIFELHEIM.

www.myspace.com/diehardthrash
www.agoniarecords.com


MR. DEATH NEWS
MR. DEATH wyda swój debiutancki album "Deteached From Life" 31 października 2009 nakładem Agonia Records. Dzieło ukaże się w formatach: CD, limitowany A5 digipack CD oraz limitowany gatefold LP. Album powstał w Sunlight Studios, we współpracy z Tomasem Skogsbergiem. Za oprawę graficzną odpowiedzialny jest Mike Hrubovcak z Visual Darkness, który ostatnio zajmował się okładkami m.in. Grave i Sinister. Na stronie myspace zespołu można odsłuchać jednego kawałka z nadchodzącego krążka. W skład zespołu wchodzą muzycy znani z legendarnych kapel, takich jak: Treblinka (później Tiamat) oraz Expulsion. Przedsmakiem "Deteached From Life" będzie wydana w 2009 roku reedycja singla zatytułowanego "Unearthing" na siedmiocalówce.

www.mrdeath.se
www.myspace.com/misterdeathsweden
www.agoniarecords.com


THE DAMNATION NA S'THRASH'YDLE
Już jest potwierdzone - niemiecki THE DAMNATION w ramach promocji swojego najnowszego krążka "Evilution" zagra na kultowym polskim festiwalu S'THRASH'YDŁO. W ramach setu będzie można usłyszeć zarówno numery z debiutanckiej płyty "Into the Pits of Hell", jak również, z większym naciskiem, zespół zaserwuje wszystkim przybyłym na ten festiwal numery z najnowszego krążka. Przypomnijmy, iż "Evilution" to dwanaście numerów utrzymanych w oldschoolowym death/thrash metalu mocno zakorzenionym w niemieckiej scenie z początku lat dziewięćdziesiątych. Dlatego każdy fan grania spod znaku MORGOTH, PROTECTOR a nawet francuskiej MASSACRA powinien jak najszybciej zapoznać się z tym krążkiem. Więcej danych szukajcie na stronie wydawcy Psycho Records.

www.psychorecords.eu


MY KINGDOM MUSIC NEWS
Włoska My Kingdom Music wita u siebie cztery kolejne zespoły.
- INFERNAL ANGELS to kolejny pretendent do objęcia black metalowego tronu we Włoszech. 28 września ukazuje się ich najnowszy album "Midwinter Blood". Można się spodziewać sieki w stylu Taake, Dissection, Gorgoroth, Naglfar i starego Aeternus.
- We wrześniu ukaże się też nowy krążek formacji EN DECLIN. Po sporym sukcesie płyty "Trama", Rzymianie chcą pokazać jaki postęp zrobili w ciągu czterech lat. Muzycznie ma to być melancholijny i emocjonalny miks takich wykonawców, jak ANATHEMA, TOOL i Jeff BUCKLEY.
- Wrzesień przyniesie również premiery nowych albumów DEFECT DESIGNER i RESONANCE ROOM. Pierwszy z nich pochodzi z Syberii i może być zaskoczeniem dla wielu fanów ekstremalnej muzy, ponieważ grupa miesza oldskulowe granie w stylu Bolt Thrower i Hypocrisy z technicznymi elementami a la Edge Of Sanity i Carcass. Drugi z zespołów, czyli RESONANCE ROOM jest z Włoch i proponuje emocjonalną muzykę inspirującą się doom, progressive i gothic metalem z pięknymi melodiami.

www.mykingdommusic.net


BLITZKRIEG V: OŚWIADCZENIE ROOTWATER I BLINDEAD
Otrzymaliśmy oświadczenie podpisane przez zespoły ROOTWATER i BLINDEAD. Oto jego treść: "Wobec radykalnej zmiany warunków uczestnictwa w trasie Blitzkrieg V, dokonanej przez Massive Music, zespoły Rootwater i Blindead z przykrością informują, że są zmuszone do rezygnacji z udziału w tym przedsięwzięciu. W sytuacji kiedy zespoły nie są w stanie zapewnić swoim fanom ani rzetelnego i wysokiej jakości show ani sprostać warunkom jakie zostały na nie wbrew wcześniejszym ustaleniom nałożone, udział w trasie mija się z celem. Zespoły Rootwater i Blindead oficjalnie oświadczają, że rezygnują z udziału w Blitzkrieg V, a jednocześnie życzą swoim kolegom z grupy Vader udanej trasy."


WITCHKING NEWS
Heavy metalowy zespół WITCHKING opublikował teledysk do kawałka z pierwszej płyty - "And the Bearer Goes". Teledysk możecie obejrzeć w serwisie YouTube.com pod tym adresem: www.youtube.com/watch?v=tcESbt0F_ME&fmt=18. Za jego realizację odpowiada, tak jak w przypadku teledysku do Metal Grail, Marcin Halerz (www.myspace.com/marhal). Zapraszamy do oglądania!


BLACK RIVER NEWS
Sesja nagraniowa drugiej płyty BLACK RIVER ruszyła pełną parą. Oto jak Daray odpowiedzialny za ślady perkusji, krótko streszcza pierwszy etap pracy w studiu: "W maju zarejestrowaliśmy ścieżki bębnów na najnowszą płytę Black River. Nagrań dokonaliśmy w studio Sonus, a za sterami zasiadał Pan Andrzej Karp. Brzmienie zniszczy Was wszystkich, naprawdę nikt z nas nie spodziewał się, że wyjdzie taka miazga. Moje ostatnio ulubione powiedzenie 'miało być zajebiście, a wyszło jak zawsze' nie sprawdziło się, co mnie i resztę zespołu bardzo cieszy :) . Jeśli chodzi o instrumentarium, to używałem zestawu DW zapożyczonego od Mitloffa z Riverside i jak zawsze blachy Meinl".
Pierwszy raport ze studia można zobaczyć na profilu Daray'a: www.youtube.com/DarayDrummer.
Premiera drugiej płyty BLACK RIVER o roboczym tytule "Black'n'Roll" przewidziana jest na połowę września. Kilka dni po premierze zespół będzie promował płytę koncertami na polskiej trasie Behemoth, którą uzupełniają Hermh i Azarath.
Więcej szczegółów odnośnie dalszych prac nad płytą już wkrótce.

www.blackriver.pl
www.mystic.pl


RIVERSIDE: NOWY ALBUM JUŻ W SKLEPACH
Już od 15 czerwca w sklepach muzycznych dostępny jest najnowszy album RIVERSIDE "Anno Domini High Definition". Jest to czwarta płyta zespołu i zupełnie nie przypadkiem trawa dokładnie 44 minuty i 44 sekundy. Obok wersji podstawowej, dostępne jest także specjalne, limitowane wydanie poszerzone o DVD z utworami z koncertu w klubie "Paradiso" w Amsterdamie, zarejestrowanymi podczas trasy "Reality Dream Tour" w grudniu 2008 roku. Równocześnie z premierą płyty pojawiło się nowe "oblicze" strony internetowej zespołu:

www.riverside.art.pl


BEHEMOTH: ZWYCIĘZCA PLEBISCYTU BRYTYJSKIEGO METAL HAMMERA
BEHEMOTH zajął pierwsze miejsce w plebiscycie Metal Hammer Golden Gods 2009, organizowanym przez brytyjską edycję tego pisma. Głosami czytelników, BEHEMOTH zajął pierwszą lokatę w kategorii "Best Underground Band". Najnowsza płyta BEHEMOTH zatytułowana "Evangelion" ukaże się na rynku 7 sierpnia 2009 dzięki firmie Mystic Production, a we wrześniu i październiku zespół będzie promował swoje najnowsze dzieło na koncertach w Polsce.

www.behemoth.pl
www.mystic.pl


LACRIMOSA W POLSCE
Ikona rocka gotyckiego, zespół LACRIMOSA przyjedzie do Polski na dwa koncerty! Tilo Wolff i Anne Nurmi wystąpią 28 sierpnia w krakowskim Klubie Studio, a 1 września zagrają w warszawskiej Progresji. Obydwa koncerty są częścią trasy ,"Sehnsucht-World-Tour" promującej wydany 11 maja najnowszy album duetu zatytułowany ,"Sehnsucht". Pamiętając entuzjastyczne przyjęcie Lacrimosy podczas ich poprzednich wizyt w Polsce, możemy być pewni, że i tym razem będą to dwa niepowtarzalne dni dla fanów rocka gotyckiego.
28.08.2009 - Kraków, "Klub Studio"
01.09.2009 - Warszawa, "Progresja"
Bilety są już dostępne w sprzedaży w sieci Eventim w cenie 120 złotych. Od 1 sierpnia będą droższe o 20 zł, a w dniu koncertu ich cena wyniesie 150 zł.


CRYPTIC TALES: KONCERT WE WROCŁAWIU
Pod koniec czerwca na dwóch koncertach w Czechach i w Polsce wystąpi CRYPTIC TALES. Zespół wielce zasłużony dla polskiej sceny metalowej lat 90-ych, w 2008 roku powrócił z nowym wizerunkiem i nowym black metalowym albumem "VII Dogmata of Mercy". U boku CRYPTIC TALES zagra thrash / death metalowy ROTENGEIST. Na początku tego roku zespół zarejestrował swój debiutancki album "Fear Is the Key". Na każdym z koncertów w/w zespoły będą wspierane przez lokalne suporty: Wrocławski klub Wagon rozgrzeją 27 czerwca Infidel i Sapros. Natomiast 26 czerwca odbędzie się koncert w czeskim Prerovie, w RC Suplik, a suportami będą Lingam i Stigma.

www.cryptictales.pl
www.rotengeist.pl


RAVENLAND: EPKA "BACK" NA MYSPACE
W oczekiwaniu na nowy album brazylijskiego RAVENLAND zatytułowany "...and a Crow Brings Me Back", który niebawem ukazuje się nakładem Free Mind Records, goth metalowcy umieścili na swoim MySpace EP-kę o tytule "Back", którą można odsłuchać na www.myspace.com/ravenland. "Back" zostało nagrane w Studio Fusao/Plug in, a producentem i jednocześnie perkusistą był Ricardo Confessori (Angra, Shaman). Na materiale znalazły się następujące utwory:
01 - Soulmoon
02 - End of light
03 - Regret
Oprócz tego, RAVENLAND uruchomiło swój kanał na YouTube, gdzie można obejrzeć video clip do utworu "End of Light": www.youtube.com/watch?v=MlYlfxo59GU.

www.ravenland.net
www.myspace.com/ravenland


TOTAL METAL FESTIVAL 2009 NEWS
Do festiwalowego zestawu złożonego do tej pory z grup Finntroll, Malevolent Creation i Vomitory, dołączyło kilka kolejnych kapel: Age Slavery, Kernel Zero, Golem i Shank. Przypomnijmy, że Total Metal Festival 2009 odbędzie się 19 września w New Demode Club w Bari (południowe Włochy).

www.myspace.com/totalmetalfestival
www.vivomanagement.it


ZOHARUM NEWS
- 20/21 czerwca to data premiery trzech nowych wydawnictw sygnowanych logiem Zoharum: AB INTRA - "Aura Imaginalis" (PL), RE-DRUM - "S" (RUS) oraz IN SCISSORS - "Orbis Terrarum Requiem" (GR) Szczegóły na temat poszczególnych wydawnictw już wkrótce
- 28 sierpnia zespół BISCLAVERET wystąpi na koncercie podczas litewskiego festiwalu Menuo Juodaragis. Szczegóły na www.mjr.lt i www.myspace.com/menuojuodaragis.
Więcej info:

www.zoharum.com
www.myspace.com/zoharum


DEMONICAL NEWS
Szwedzcy death metalowcy z DEMONICAL wrócili z trasy po Europie. Zagrali tam w towarzystwie Torture Killer i Facebreaker. Niestety, kilka koncertów nie doszło do skutku. Jak piszą muzycy zespołu: "Bitwa w Marchtrenk została zaniechana przez lokalne władze i kościół, które uparcie utrzymywały, że rozpowszechniamy antychrześcijańską propagandę i zarażamy tym austriacką młodzież. Kłamliwy artykuł na ten temat w języku niemieckim można przeczytać pod linkiem www.kath.net/detail.php?id=22833. Z kolei koncert w Flensburg nie doszedł do skutku przez sam klub, który nie wyjaśnił nawet powodów odwołania imprezy."
Jednocześnie zespół umieścił dwie kolejne kompozycje z nowego albumu na swoim profilu MySpace: "World Serpent" i "Death Metal Darkness".
DEMONICAL LIVE - SUMMER AND AUTUMN GATHERINGS
23.07 2009 CZE - Ostrava - Unholy Fest
22.08 2009 BEL - Mean - Metal Mean Festival
16.09 2009 CZE - Prague - Exit Chmelnice
17.09 2009 GER - Oberhausen - Helvete - Deathevocation Fest
18.09 2009 GER - Ruhstorf - Metal Invasion Festival
19.09 2009 GER - Prenzlau - Filthrock Festival.

www.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde


BLACKASTRIAL NEWS
Od 1 lipca dostępny będzie najnowszy numer BLACKASTRIAL w Empikach i drogą wysyłkową pod adresem redakcji. Jeszcze więcej treści i jeszcze więcej niespodzianek wewnątrz numeru. A w nim znajdziecie m.in: ALASTOR, AZARATH, ANTIGAMA, BLACK ALTAR, BRUTAL TRUTH, DARKTHRONE, DEAD INFECTION, FEROSITY, EMBRIONIC DEATH, GALLILEOUS, HATESPHERE, IMPERATOR, JARBOE, KAMMARHEIT, MOTHRA, KYRCK PRODUCTIONS, KEEP OF KALESSIN, MY DYING BRIDE, OBITUARY, SAINC, SAMAEL, SETH ANTON SIRO, THORNS, TRAUMA, VIRGIN SNATCH, WISHMASTER, WITCHMASTER, ŁUKASZ ORBITOWSKI, recenzje CD i DVD, relacje z koncertów...

www.talisac.com
www.myspace.com/blackastrial


TOXIC BONKERS SUPPORTEM SEPULTURY
01.07.2009 w Krakowie, w klubie Lochness, ul Warszawska 15, o godz. 20:00 wystąpią SEPULTURA oraz supportujący Brazylijczyków TOXIC BONKERS. Bilety: przedsprzedaż - 85 zł, w dniu koncertu - 95 zł.

SEPULTURA
Znając życie, to pomimo narzekań na skład Sepultury z powodu braku charyzmatycznego Maxa Cavalery oraz ostatnio jego brata Igora, 1 lipca 2009 krakowski klub Lochness będzie pękał w szwach. Można mieć duże ale do ostatnio nagranych płyt już bez udziału Maxa ale nie można zespołowi odmówić jednego - koncertowej wystrzelonej petardy i energii płynącej ze sceny. Niedawno 12.02.2009 Sepultura wystąpiła w katowickim Mega Clubie i był to jeden z najlepszych ostatnio zagranych koncertów w Polsce więc Kraków może czuć się szczęśliwy, że właśnie padło na niego. Sepultura w Lochnessie pojawi się w składzie: Andreas Kisser (gitara), Derrick Green (wokal), Paulo Jr. (bas) oraz Jean Dolabella (perkusja) i będzie promować swój ostatni album "A-Lex", którego premiera była 26 stycznia. Zawartość płyty powstała z inspiracji powieścią "Mechaniczna pomarańcza" Anthony'ego Burgessa. Jak mówią krytycy - jest to najlepszy album z Derrikiem Greenem na wokalu.

TOXIC BONKERS
Jednak zanim na deski krakowskiego Lochnessu wybiegną potomkowie z kraju królów futbolu, będzie miała prezentacja twórczości łódzkiego bandu TOXIC BONKERS. W tej chwili ten zespół to nowa jakość i nowy skład. Powstały ponad 15 lat temu zespół ewaluował do tego stopnia, że ich koncerty to w tej chwili nie tylko odegranie utworów, ale również prezentacja multimedialna filmów obrazujących przekaz zawarty w tekstach. TOXIC BONKERS w tej chwili koncertuje w Szwajcarii, a 31 maja na ich koncercie w Berlinie było około 400 osób czekających na ich występ do 2 nad ranem. To może tylko utwierdzić w przekonaniu, że zespół ten pomimo zmiany składu jest w znakomitej formie. Obecnie trwa nagrywanie piątej już płyty - zostały już nagrane partie perkusyjne oraz basowe. Dokończenie dzieła nastąpi po wojażach zagranicznych. Skład zespołu prezentuje się następująco : Grelka - voc, Krzywy - git, Mały - git, Veedmo - bas, Klimer - perkusja, Cichy Zbynio - klawisze.

www.toxic-bonkers.com
www.myspace.com/toxicbonkers


BLACK ANVIL W RELAPSE RECORDS
Relapse Records podpisało kontrakt z nowojorskim BLACK ANVIL. Grupa powstała w 2007 roku i w chwili obecnej pracuje nad utworami na swój drugi pełny album. Najpierw jednak Relapse wypuści debiutancki krążek "Time Insults the Mind". Próbki kawałków z tego materiału można usłyszeć na www.myspace.com/blackanvilny.

www.relapse.com


NECROS / ABNORM: SPLIT-KASETA
Nihilistic Holocaust wypuściło Split-MC dwóch podziemnych kapel z Francji: NECROS i ABNORM. W sumie 30 minut undergroundowego i obskurnego metalu. Więcej info:

www.myspace.com/necrosband
www.myspace.com/thetrueabnormband
scumflesh@wanadoo.fr


HATE ODWOŁUJE UDZIAŁ W UNHOLY DEATH FEST
Oto wypowiedź zespołu dotycząca anulowania występu na Unholy Death Fest: "Ze względu na fakt, że organizator nie dopełnił warunków kontraktu zostaliśmy zmuszeni do ogłoszenia rezygnacji zagrania na Unholy Festival w Ostrawie w lipcu 2009. Zaznaczamy, że zrobiliśmy wszystko aby uniknąć wycofania się z udziału festiwalu, jednak organizator nie wykazał dobrej woli. Przyjmijcie nasze przeprosiny i zapraszamy na potwierdzone festiwale":
05.06 2009 - Czech Rep - Hardline Therapy Open Air Festival
12.06 2009 - Niemcy - Death Feast Open Air
13.06 2009 - Czechy - Czech Death Fest
16-18.07 2009 - Austria - Kaltenbach Open Air
13-15.08 2009 - Niemcy - Summer Breeze Open Air
02-03.10 2009 - Niemcy - Way Of Darkness Festival.


BRIGHT OPHIDIA NEWS
Progmetalowa BRIGHT OPHIDIA powraca z trzecią płytą! Jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na krajowej scenie metalowej wydał 6 czerwca nowy album zatytułowany "Set Your Madness Free". Płyta jest trzecim dziełem w historii białostockiej ekipy, po wydanych w latach 2003 i 2004 albumach "Coma" i "Red Riot". "Set Your Madness Free" to potwierdzenie wyjątkowej dojrzałości, otwartości i wyobraźni muzyków. To niczym nie skrępowane połączenie progresywnego metalu z electro rockiem, jazzem, industrialem, post-rockiem czy muzyką gotycką. Płyta, która jest równocześnie spokojna i agresywna, klimatyczna i wybuchowa - w każdym przypadku niezwykle ekspresyjna. Album trafił do sprzedaży za pośrednictwem Revolution Records i dystrybutora w postaci Mystic Production. Płyta została nagrana w studiach Hertz oraz Wem. Miksem i masteringiem zajęli się bracia Wiesławscy we wspomnianym Hertz Studio. Za oprawę graficzną wyjątkowego wydania digipak odpowiada ekipa Mentalporn, a sesję zdjęciową przygotowała grupa Krysiuk & Kajko. Na płycie znalazło się 10 utworów:
1. Magma
2. Set Your Madness Free
3. Chanting of the Maniac
4. Girl Inside
5. Borderlinev 6. Holes
7. Brain Scar
8. I Canv 9. Die And Become
10. Homunculus

Z okazji Światowego Kongresu Esperanto 26 lipca 2009 zostanie wydana płyta pt. "Verda Disco", na której nie zabraknie utworu BRIGHT OPHIDIA "Girl Inside" z najnowszego albumu "Set Your Madness Free" - oczywiście w języku esperanto. Kompilacja zostanie wydana w nakładzie 15 000 egz. jako wkładka do podlaskiej Gazety Wyborczej. Płyta ma być dystrybuowana na całym świecie. Natomiast w lipcu zespół rozpoczyna rejestrację teledysku do utworu "Set Your Madness Free", który będzie zrealizowany na terenie Elektrowni Białystok, tam gdzie odbyła się sesja zdjęciowa.


DYING FETUS NEWS
Amerykańskie DYING FETUS w składzie Sean Beasley, John Gallagher i Trey Williams ogłosili tytuł i datę wydania swojego najnowszego albumu. Siódmy studyjny krążek będzie nosić tytuł "Descend Into Depravity" i zostanie wydany 21 września przez Relapse Records. Materiał został nagrany w Wright Way Studios z producentem Steve'm Wright'em w ich rodzinnym mieście Baltimore. Aby pomóc w promocji "Descend Into Depravity" grupa ruszyła w trasę z ich kolegami z Relapse Records - Origin i Necrophagist, następnie odbędzie się trwająca miesiąc "Decimation of a Nation Tour", na której zagrają razem z HATEBREED i CHIMAIRA, a jesienią wylądują w Europie, by tu zagrać trochę z CANNIBAL CORPSE, a na koncertach zagrają również OBSCURA, EVOCATION i na koncertach w Wielkiej Brytanii zamiast dwóch powyższych - ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY i TRIGGER THE BLOODSHED.

DYING FETUS Live:
(+ CANNIBAL CORPSE, OBSCURA, EVOCATION)
October 2 Oberhausen, Germany, Death Feast Ultimate
October 3 Lichtenfels, Germany, Way Of Darkness Fest
October 4 Pratteln, Switzerland Z7
October 5 Saarbrucken, Germany, Garage
October 6 Vosselaar, Belgium, Biebob
October 7 Paris, France, La Locomotive
October 9 Barcelona, Spain, Razzmatazz 2
October 10 Madrid, Spain, Heineken
October 11 Bilbao, Spain, Rock Star
October 12 Lyon, France, Transbordeur
October 13 Milan, Italy, Alcatraz
October 14 Rome, Italy, Alpheus
October 16 Athens, Greece, Gagarin 205
October 17 Thessaloniki, Greece, Principal Club Theatre
October 18 Belgrade, Serbia, SKC
October 19 Bratislava, Slovakia, DK Dubravka
October 20 Kraków, Poland, Studio
October 21 Berlin, Germany, Columbia Club
October 23 Munchen, Germany, Backstage
October 24 Linz, Austria, Posthof
October 25 Ludwigsburg, Germany, Rockfabrik
October 26 Dordrecht, Netherlands, Bibelot
October 27 Zwolle, Netherlands, Hedon
(+ CANNIBAL CORPSE, ANNOTATIONS OF AN AUTOPSY, TRIGGER THE BLOODSHED)
October 28 Colchester, UK, Arts Center
October 29 London, UK, Koko
October 30 Sheffield, UK, The Corporation
October 31 Glasgow, UK, ABC Glasgow
November 1 Lemmington Spa, UK Assembly.

www.relapse.com
www.dyingfetus.com
www.myspace.com/officialdyingfetus


CRYPTIC TALES: RE-EDYCJA CD "ANATHEMA" JUŻ W SPRZEDAŻY
REDRUM666 z ogromną dumą ogłasza wydanie CRYPTIC TALES - "Anathema". Istniejący od 1989 roku zespół nagrał w roku 1993 ten sensacyjny materiał (oficjalnie wydany na taśmie przez Carnage Records). Razem z takimi pozycjami, jak "Morbid Reich" VADER, "Devilri" PANDEMONIUM, "Epitaph of Christ" CHRIST AGONY czy "Thor" HAZAEL, "Anathema" jest jednym z najważniejszych, wręcz kultowych materiałów polskiej sceny metalowej wczesnych lat 90-ych. Po raz pierwszy wydany w wersji CD stuff zawiera oryginalne (zremasterowane) wersje utworów, nową okładkę oraz specjalny dodatek multimedialny, stanowiący niewątpliwą gratkę dla kolekcjonerów oraz wszystkich starszych (i nie tylko) fanów death metalu.

Na płycie znalazły się następujące kawałki:
1.Anathema
2.Sleeple of the Nightmare
3.Live In Vineless
4.In Grave Rotting Is Slowly
5.Voices Inside the Beast
6.Putrid Mutants
Wznowienie "Anathemy" w formacie CD jest dostępne dzięki REDRUM666 od 26.05.2009.

www.redrum666.net


WITCHKING NEWS
Niedawno odchudzony WITCHKING ponownie ma pełny skład! Wolne miejsce wokalisty zajął, znany dotąd z prog-metalowego zespołu RELOAD Michał Żaczek. Oto komentarz gitarzysty zespołu, Tomka Patera: "Z Michałem od pierwszego spotkania złapaliśmy dobry kontakt. Nie mieliśmy wątpliwości, że śpiewając w WITCHKING będzie właściwą osobą na właściwym miejscu. Zaraża nas swoim zaangażowaniem i pomysłami na aranżacje nowego materiału. Bez wątpienia potrzebowaliśmy takiej świeżej krwi w zespole. Mimo, że to dopiero początek naszej współpracy, wszyscy jesteśmy optymistycznie nastawieni". Zespół rozpoczął już pracę nad kolejnym pełnym materiałem.

www.myspace.com/witchkingband


ROOTWATER: CZAS NA "VISIONISM"
15 czerwca do sklepów muzycznych trafi nowy album ROOTWATER zatytułowany "Visionism". Będzie to trzecia płyta w dyskografii warszawskiego zespołu i zarazem ogromny krok do przodu. Zawsze dbali o to żeby ich wizerunek był spójny i dobrze przemyślany, ale tym razem to już naprawdę światowa jakość. Wokalista Maciek Taff w intrygujący sposób przybliża tematykę albumu: "Wyobraź sobie , że wszystko co cię otacza, cała twoja rzeczywistość, kolory, smaki, dźwięki są złudzeniem... twój świat, twoi przyjaciele, z którymi żyjesz, wrogowie, z którymi konkurujesz, cele, do których dążysz są nieprawdziwe, nawet siebie samego widzisz inaczej... że to tylko projekcja nieprawdziwego świata, który udaje świat realny, daje ci iluzję prawdziwego życia ... ...i jeżeli masz przeświadczenie, że coś takiego może mieć miejsce, to wróć do źródła, przedrzyj się przez zasłony przyjętych nawyków, przyzwyczajeń i schematów do najstarszych elementów twej duszy i przypomnij sobie jaki byłeś, działaj tak jakbyś był ostatnim bastionem upadającego człowieczeństwa z pełną niepohamowaną wiarą..." Do rozgłośni radiowych dotarł już pierwszy singiel. Jest to tytułowa kompozycja "Visionism", utwór, który ma szansę naprawdę sporo namieszać na polskiej scenie. Pełny, nowy album ROOTWATER trafi w ręce fanów 15 czerwca za pośrednictwem firmy Mystic Production.

www.rootwater.pl
www.mystic.pl


AMORPHOUS NEWS
W czwartek 4.06.2009 AMORPHOUS wystąpił na 3-dniowym festiwalu Hardline Therapy w czeskiej miejscowości Brnenec. Pod adresem www.youtube.com/amorphousband uruchomiony został oficjalny kanał Youtube zespołu, natomiast na przełomie czerwca i lipca ujawnione zostaną pierwsze gotowe kompozycje z nowej płyty "A Perfect Evil". Bądźcie gotowi!

www.amorphous.pl
www.myspace.com/amorphousband
www.youtube.com/amorphousband


TORTURE ETERNAL W REDRUM666
Szwedzki TORTURE ETERNAL podpisał stosowne papiery z naszą krajową Redrum666. Album "Mentally Killed Before the Birth" zawiera kawał oldskulowego death metalu w szwedzkim stylu. Podobno to mus dla wszystkich fanów GRAVE, GOD MACABRE czy EXCUCIATE. Wypatrujcie tej pozycji już wkrótce.

www.redrum666.net


ACCOMPLICE AFFAIR W BLACK PYRAMID RECORDS
Najnowsze wydawnictwo ACCOMPLICE AFFAIR zatytułowane "Samotny Horyzont" zostało wydane w Anglii w limitowanej wersjii 50 sztuk przez Black Pyramid Records. W angielskiej wersji wszystkie utwory zostały połączone w jedną całość, co tworzy swego rodzaju koncept album. Zmieniona została także cała oprawa graficzna. A wszystko to sprawia, że album stał się jeszcze bardziej tajemniczy i niepowtarzalny.

www.myspace.com/bpr666
www.accompliceaffair.za.pl


KATAKLYSM i DEATH ANGEL W POLSCE
14 lipca w warszawskim klubie Progresja zagrają KATAKLYSM i DEATH ANGEL oraz supportujące je KEEP OF KALESSIN oraz nasz krajowy ALASTOR. KATAKLYSM i DEATH ANGEL są na równi headlinerami koncertu, a warszawski koncert jest częścią SUMMER MADNESS TOUR. Bilety dostępne są juz w sieci Eventim w cenie 65 pln w przedsprzedaży, 85 pln w dniu koncertu. Mroczna Strefa jest patronem medialnym tego koncertu. Więcej informacji w dziale Polecamy.


BLAZE BAYLEY W POLSCE
Blaze Bayley, były wokalista Iron Maiden, ponownie wystąpi w Polsce! Na koncert, który odbędzie się w warszawskiej Progresji w sobotę 27 czerwca, niecierpliwie czeka wielu fanów Blaze'a, którzy musieli się uzbroić w dodatkową porcję cierpliwości, ponieważ pierwotnie impreza miała odbyć się w połowie kwietnia, jednak została przełożona ze względu na żałobę narodową po pożarze w Kamieniu Pomorskim. Już wkrótce czekanie zostanie sowicie wynagrodzone, Blaze i jego koledzy z zespołu tradycyjnie dadzą z siebie wszystko, a publiczność zyska wspaniałe, niezapomniane wrażenia! Tytułowy utwór z najnowszego albumu pt. "The Man Who Would Not Die", nagrany live we wrocławskim klubie "Alibi" w marcu 2009 roku można zobaczyć pod linkiem www.youtube.com/watch?v=mAU85LN8yvw. Imprezę otworzy stołeczna formacja Dragon's Eye, a gościem specjalnym będzie jeden z najlepszych polskich zespołów metalowych, stojący u progu wielkiej światowej kariery Crystal Viper, który w połowie lipca b.r. wystąpi na niemieckim Magic Circle Festival III, dzieląc scenę z m.in. Manowar i Kingdom Come. Utwór pt. "Shadows On the Horizon", nagrany live na greckim Up The Hammers Festival w marcu 2009 roku zobaczycie klikając na www.youtube.com/watch?v=bYrYLM-smgg. Mroczna Strefa patronuje temu koncertowi.


EXTINCT GODS NEWS
Jak piszą muzycy zespołu EXTINCT GODS: "Zakończyliśmy nagrywanie nasze pierwszej pełno wymiarowej płyty "Wartribe". Mamy nadzieję wydać ją wkrótce, a na naszym MySpace można posłuchać dwóch utworów z tego materiału."

www.myspace.com/extinctgods


VOTUM NEWS
Dokładnie 1 lipca zespół Votum rozpocznie w warszawskim DBX Studio nagrania drugiej płyty. W chwili obecnej muzycy komponują materiał na następcę rewelacyjnie przyjętego na całym świecie "Time Must Have a Stop". Nowa płyta VOTUM będzie nosić tytuł ,"Metafiction" i ma być kolejnym koncept-albumem. Równolegle z nagraniami planowane jest uruchomienie nowatorskiego bloga studyjnego, który jak twierdzą sami muzycy ma "raz na zawsze rozprawić się z Oklepaną-Koncepcją-Tej Formy". Więcej szczegółów już wkrótce na www.metafiction.pl. W chwili obecnej prowadzone są negocjacje z wydawcami. Płyta ukaże się jesienią. VOTUM potwierdził również swój występ na tegorocznym festiwalu Hunterfest (23-25.07), gdzie jako gwiazdy wystąpią Machine Head i Tarja Turunen. Wydany pod koniec ubiegłego na całym świecie "Time Must Have A Stop" zebrał wyjątkowo pozytywne recenzje w magazynach i webzinach.


SAMO NEWS
Długo wyczekiwana ep'ka zespołu SAMO "Plex Zero" właśnie została wydana przez Tone Industria. "Plex Zero" przedstawia nową, swoistą wizję muzyczną zespołu, charakteryzującą się kaskadą polirytmicznych dźwięków, jest czymś w rodzaju muzycznego "chaosu uporządkowanego", materiałem stanowiącym przełom w karierze tego utalentowanego duo, w którego skład wchodzą: Robert Gasperowicz (gitary, basy, programowanie i miks) oraz Piotr Wasyluk (teksty, śpiew). W celu nagrania 5-utworowej ep'ki zespół zawitał do olsztyńskiego Studio-X, aby tam z pomocą Marcina Kiełbaszewskiego zarejestrować ścieżki wokalu. Nagranie instrumentów oraz miks zrealizowane zostały w zaimprowizowanym studio "Matnia" w Lidzbarku Warmińskim. Następca debiutanckiej płyty "S1" ukazuje się nakładem warszawskiego wydawnictwa Tone Industria, które zajęło się także promocją ep'ki w Stanach Zjednoczonych. "Plex Zero" promowany jest teledyskiem do utworu "The Trip", który można obejrzeć pod adresem: www.youtube.com/watch?v=xAVZ5lyl8Gw.

www.rockers.pl
www.myspace.com/antenakrzyku


ELENIUM NEWS
Na 30 czerwca 2009 Lilith Productions zapowiedziała premierę "Eccentric Soul's Anatomy", debiutanckiej płyty jasielskiego ELENIUM. Na program płyty składa się 10 utworów, prawie 50 minut nowoczesnego grania, poruszającego się na granicy symfonicznego i progresywnego metalu. Nagrania zrealizował Dominik Burzym, znany m.in. z produkcji znakomitej płyty ATROPHIA RED SUN "Twisted Logic". Okładkę i booklet albumu zaprojektował zdolny, młody grafik Adrian Purgał (www.wisdemon.pl).

W tworzeniu "Eccentric Soul's Anatomy" brali udział muzycy związani m.in. z HELL UNITED, NEOLITH czy SACRUM. Wśród zaproszonych do udziału w nagraniach gości znajduje się 7-osobowy chór A'ccolada.

Utworów z nadchodzącej płyty można posłuchać na profilu MySpace zespołu (www.myspace.com/eleniumspace), a poniżej rozkład jazdy:
Cut I: Aeoneurosis
Cut II: Contemplation
Cut III: Martyriav Cut IV: Internal Whiteness
Cut V: Towards Dismal Ecstasy
Cut VI: Anxietranquillity.Error
Cut VII: Mediterranean Past
Cut VIII: Psychotic Entrails
Cut IX: Via Puritiva
Cut X: Impeccable Rain

Wydawca pisze o nadchodzącej płycie: "Muzyka ELENIUM to wypełniona przestrzenią podróż poprzez inteligentne granie, pełna świeżości oraz osobliwego klimatu. "Eccentric Soul's Anatomy" przeniesie Was w odległe muzyczne światy wypełnione epickim klimatem, tworzone z rozmachem świadczącym o kompozycyjnej dojrzałości oraz szerokich horyzontach grających, nie pozbawione jednak metalowej agresji oraz zwykłego prostego, szczerego kopa. Zarówno szata graficzna, jak i zawartość płyty wspaniale komponują się dzięki pracy Wisdemona, który po raz kolejny podzielił się z zespołem swoim talentem, doskonale łącząc wizję oraz muzykę w jedną całość."

www.elenium.metal.pl
www.myspace.com/eleniumspace
www.lilithprod.com


BEHEMOTH: TRACKLISTA NOWEJ PŁYTY
27 sierpnia pojawi się najnowsza płyta BEHEMOTH zatytułowana "Evangelion". Album ukaże się jako super jewel case oraz digipak z bonusowym DVD. "Evangelion" jest w tej chwili miksowany w Musicbox Miloco Studios w Londynie przez samego Colina Richardsona! Płyta trafi do sklepów w Polsce dzięki firmie Mystic Production i będzie zawierała dziewięć kompozycji:
01.Daimonos
02.Shemaforash
03.Ov Fire And The Void
04.Transmigrating Beyond Realms Ov Amenti
05.He Who Breeds Pestilence
06.The Seed Ov I
07.Alas, Lord Is Upon Me
08.Defiling Morality Ov Black God
09.Lucifer.

www.behemoth.pl
www.mystic.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005