BLINDEAD: NOWY MINI-ALBUM
Z przyjemnością informujemy, iż najnowszy mini album trójmiejskiego BLINDEAD ukaże się nakładem Foreshadow Music i Lou & Rocked Boys/Rockers Publishing! Materiał, który zespół zarejestrował w Sounds Great Promotion w Gdyni, nosić będzie tytuł "Impulse" i zawiera około 30 minut nowej muzyki w mocno charakterystycznym stylu BLINDEAD. BLINDEAD to zespół, który już na pierwszej płycie zatytułowanej "Devouring Weakness" potrafił zaskoczyć słuchaczy nieszablonowym podejściem do ciężkiej muzyki gitarowej. Ten wielki potencjał dobitnie uwidoczniła druga płyta grupy, "Autoscopia: Murder In Phazes", wydana w zeszłym roku nakładem Foreshadow Music i Deadline Records. Genialne koncerty promujące "Autoscopię", które BLINDEAD zagrali u boku Neurosis i Cult Of Luna potwierdziły, że narodził się kolejny polski zespół światowej klasy. Nadchodzący "Impulse" jest tego najlepszym dowodem. Nieoficjalna premiera "Impulse" będzie miała miejsce podczas Asymmetry Festival we Wrocławiu (17-19;24-26.04.2009).
www.rockers.pl


BEHEMOTH NEWS
Colin Richardson, znany ze współpracy z takimi zespołami jak Machine Head, Slipknot, Carcass czy Death, zmiksuje najnowszy album BEHEMOTH, który ukaże się późnym latem tego roku! Album jest właśnie nagrywany w Radio Gdańsk, a zespół wspomagają Daniel Bergstrand oraz Wojtek i Sławek Wiesławscy, którzy płytę produkują.
Nergal, lider BEHEMOTH, tak skomentował ten fakt: "Jestem niesamowicie podekscytowany nową płytą. To nie tylko najlepszy album jaki do tej pory nagraliśmy, to także najbardziej dojrzała rzecz jaką do tej pory zrobiliśmy, w dalszym ciągu bez żadnych kompromisów. Niezmiernie się cieszę, że Colin Richardson zmiksuje nasz album. Chcieliśmy współpracować z nim już przy albumie "The Apostasy", ale niestety kalendarz Colina był zapełniony. Colina nie trzeba nikomu przedstawiać. Nie mam żadnych wątpliwości, że dzięki Colinowi nowy album zabrzmi potężniej, niż cokolwiek do tej pory!"
Z kolei Colin Richardson powiedział: "Nergal przysłał mi trzy kawałki nagrane na żywo w sali prób i muszę powiedzieć, że materiał jest po prostu fantastyczny. Już nie mogę się doczekać pracy nad tą płytą. To wspaniałe że znowu będę pracował z naprawdę ekstremalnie metalowym zespołem, zwłaszcza że ten zespół nazywa się BEHEMOTH!"
Nie zatytułowany jeszcze album ukaże się na rynku późnym latem dzięki firmie Mystic Production. Więcej szczegółów wkrótce!
Oprócz tego, Orion, Seth oraz Nergal będą gośćmi na największych europejskich targach muzycznych MusikMesse we Franfurcie, w Niemczech! O godzinie 15.15 odbędzie się spotkanie z muzykami na stanowisku ESP GUITARS.
Więcej informacji uzyskacie na http://musik.messefrankfurt.com/frankfurt/en/besucher/willkommen/erleben.html  Targi Musikmesse to największe na świecie (obok targów NAMM odbywających się w Kalifornii) targi instrumentów, akcesoriów muzycznych, oprogramowania i sprzętu komputerowego dla muzyków, wydawnictw nutowych, sprzętu nagłośniającego, oświetleniowego oraz technik komunikacji. Łączna liczba wystawców obu imprez to ponad 2.440 firm z całego świata i 112.000 odwiedzających osób z branży.
www.mystic.pl
www.behemoth.pl


ATMOSPHERIC MAGAZINE #15
Z radością informujemy, iż ukazał się Atmospheric Magazine #15!!! Oficjalna premiera: 1.04.2009. W magazynie znajdziecie: wywiady: SABATON: "En annan öl, tack:-)!!!" CHRIST AGONY: "Mój Osobliwy Świat", PROJECT: FAILING FLESH: ,"Scheda po VOIVOD...?", F5: ,"Muzyka i bas to jego pasja", HERMH: "Apogeum metalowej symfoniki", QUO VADIS: "XX-latki:-)", ESQARIAL: "W death metalowej pajęczynie", CRYPTIC TALES: "Piotrek od kuchni", SOURCE OF DEEP SHADOWS: ,,Ukryty w cieniu", BLINDEAD: "Bez klękania!", SONNEILLON: ,,Szczery i prawdziwy", DROWN MY DAY: ,,Pięciu demokratów" + artykuły: "CHRIST AGONY - "Zmartwychwstanie", Klasyka podziemia: "LUX OCCULTA - "Czy zbudzą się Rogate Dusze, czyli Dionizji ciąg dalszy?!", "Nie pluj sobie w brodę, słuchaj post metalu!", ankieta "Rusz dupę - nie pożałujesz!!!", recenzje muzyki i prasy podziemnej, relacje z koncertów... Cena: 9 zł (koszt wysyłki wliczony).
www.myspace.com/atmosphericmagazine


RAVENLAND NEWS
Ex-gitarzysta THEATRE OF TRAGEDY, Tommy Lindal, który obecnie mieszka w Brazylii, nagrał partie gitar na debiutanckim albumie RAVENLAND "...and a Crow Brings Me Back" i jest drugim gościem na płycie, obok Ricardo Confessori (Angra, Shaman), który nagrał bębny i jest również producentem płyty. Na krążku znajdzie się 14 kawałków, plus dwa video clipy. Próbki nagrań RAVENLAND można znaleźć na stronie www.myspace.com/ravenland

Więcej info na:
www.ravenland.net


CK WIATRAK: KONCERTY W KWIETNIU
CK Wiatrak w Zabrzu zaprasza na wybrane koncerty, które będą miały miejsce w tym klubie w kwietniu i maju.
16.04.09, czwartek, godz. 19.00 - WITCHMASTER, MASSEMORD, HETZER, Exhalation, bilety: 20 pln/ 25 pln.
24.04.09, piątek, godz. 19.00 - HUNTER, support: Nutshell. Koncert promujący nowy album "HellWood", bilety: 25 pln/ 30 pln.
25.04.09, sobota, godz. 19.00 - Beertagram Fest vol.2 - X-lecie The No-Mads!!! Zagrają: Alastor, Euthanasia (CZ), Killjoy, Nuclear Vomit, Nuclear Warfare (DE),Retribution + friends 01.05.09, piątek, godz. 20:00 - LEGENDARNA GRUPA ROCKOWA Z WALII BUDGIE support: HIGHWAY, bilety: 100 pln/ 120 pln.
17.05.09, niedziela, godz. 19:00 - THE FALLEN ANGEL TOUR, Christ Agony, Monoceros, Vedonist i Sociopathy, bilety: 12 pln/15 pln.
30.05.09, sobota, godz. 20:00 - Kultowa grupa sceny gotyckiej XIII. STOLETI, bilety: 35 pln/40 pln.
Więcej informacji na www.wiatrak.art.pl


WERKRAUM NEWS
W kwietniu nakładem Cold Spring ukaże się re-edycja klasycznego i niedostępnego już albumu WERKRAUM z 2004 roku "Unsere Feuer brennen". Nowa wersja nie wychodzi w limitowanej edycji i zawiera około 57 minut muzyki. Materiał został poddany masteringowi i będzie składać się z 13 utworów, w tym 2 bonusowych.
www.coldspring.co.uk
www.myspace.com/werkraum
www.werkraum.org


MOURNING BELOVETH NEWS
21 oraz 22 kwietnia odbędą się koncerty irlandzkich doom metalowców z MOURNING BELOVETH w ramach "Milestones Of Misery Tour". Na scenie wspierać ich będzie między innymi polski GALLILEOUS. 21 kwietnia zespoły zagrają w Poznaniu w klubie "U Bazyla", dzień później gościć będą we Wodzisławiu Śląskim w "WCK".
www.foreshadow.pl


KHROPUS NEWS: KOMENTARZ WOKALISTY STORMENTAL
Wokalista STORMENTAL Alexei Leao pracuje jako producent nad nowym albumem brazylijskich weteranów death metalu KHROPHUS i komentuje dotychczasowe wrażenia. "Nowy album KHROPUS "Presages..." został właśnie zmiksowany. Byłem zaangażowany w prace nad tym materiałem od procesu przedprodukcji. Zrobiliśmy wszystko jak trzeba, w spokoju i niepotrzebnego pośpiechu. Osobiście upewniałem się, że każdy krok podczas grania i nagrywania był najlepszym z możliwym i muszę przyznać, że efekt końcowy jest zabójczy." Więcej informacji o nagraniach oraz próbki utworów zespołu można znaleźć na www.khrophus.com, natomiast o zespole producenta można dowiedzieć się wchodząc na następujące strony:
www.stormental.com
www.myspace.com/stormental


KINGDOM OF SORROW NEWS
KINGDOM OF SORROW umieścili zmienioną wersję video do "Lead Into Demise" na MySpace Metal. Był to jednocześnie pierwszy teledysk z debiutu tego zespołu, a reżyserią zajął się Kevin Custer (TESTAMENT, TOMBS, HATEBREED).
www.relapse.com


CILICE NA TRASIE
Holenderscy metalowy z CILICE aktualnie objeżdżają Polskę promując swój debiutancki album "Deranged Headtrip". W ramach tej trasy CILICE odwiedzą też na początku kwietnia Polskę. Dla ciekawych cóż to za zespół informacja, że grupa została stworzona przez muzyków znanych z takich kapel, jak N3uk!, Orphanage i Smogus, a muzycy ci grają w stylu zbliżonym do Meshuggah, Dillinger Escape Plan i Mike'a Pattona. Dziwaczne riffy, synkopowane rytmy, zróżnicowane i w dużej mierze brutalne wokale łączące się z dużą dawką klimatycznych brzmień.. Jak do tej pory "Deranged Headtrip" spotkał się prawie wyłącznie z bardzo dobrymi i entuzjastycznymi opiniami mediów. Poniżej daty koncertów w Polsce i u naszych południowych sąsiadów:
Apr 1 2009 CILICE & t.b.a, Polska@t.b.a
Apr 2 2009 CILICE & Blood Dries First, Polska, Kraków@Imbir
Apr 3 2009 CILICE & Fatclicks & Hope, Polska, Poznań@Klub U Bazyla
Apr 4 2009 CILICE & Macheta, Ceske Budejovice, Czechy@t.b.a
Apr 5 2009 CILICE & Driven By Devils, Czechy, Pardubice@PONORKA
Apr 6 2009 CILICE & Macheta, Czechy, Praga@Exit Chmelnice
Apr 7 2009 CILICE & Driven By Devils, Czechy, Brno@Club Brooklyn
Apr 8 2009 CILICE & Driven By Devils, Czechy, Pilzno@Pod Lampou
Apr 9 2009 CILICE & Fall Into Misery, Czechy, Olomouc@S-klub
Apr 10 2009 CILICE & Disconcrete & Dogma Inc, Słowacja, Bratislava@Randal Club
Apr 11 2009 CILICE & Lykantrop, Słowacja, Prievidza@Diwadlo
www.pmmrecords.com


ENVOID: SINGIEL "BEYOND THE SINGLE" W SIECI
Brazylijski ENVOID rozpoczął działalność w 2005 roku. Po długich pracach nad studyjnymi dokonaniami, muzycy postanowili umieścić w necie swój pierwszy singiel pod tytułem "Beyond the Silence", będący próbką przygotowywanego do wydania debiutanckiego albumu. Obecnie ENVOID tworzą: Lucas Barone (OF THE ARCHAENGEL) - bas, Leandro Meize - wokale, Pedro Lobao - gitary, Fabio Moya - gitary. "Beyond the Silence" można ściągnąć z oficjalnej strony www zespołu lub z ich MySpace'a.
www.envoid.com.br
www.myspace.com/envoidofficial


DEVILSTONE OPEN AIR NA LITWIE: 17-19 LIPCA
Tego lata na Litwie odbędzie się festiwal Devilstone Open Air. Potrwa 3 dni: od 17-19 lipca, a headlinerem będzie SEPULTURA. Poza brazylijskimi thrashmetalowcami potwierdzono już udział: SINISTER (Holandia, techniczny death metal), CODE (Anglia/Norwegia, nostalgiczny black metal), TRAUMA (Polska, death metal),
AZARATH (Polska, death metal), FRAILTY (Łotwa, doom/death metal), OBTEST (Litwa, pagan metal), NAHASH (Litwa, occult black metal), LUCTUS (Litwa, thrashing black metal). Więcej nazw zostanie podane już wkrótce.
Debiutancka edycja Devilstone Open Air Festival będzie miała miejsce w uroczym nadbałtyckim mieście Anyksciai, które jest miejscem działalności jednej z najbardziej znanych litewskich formacji DISSIMULATION. Nazwa festiwalu wzięła się ze starej legendy o diable niosącym ogromny kamień Puntukas, by zniszczyć nim lokalny kościół, ale wraz z nadejściem świtu stracił swój głaz i misja nie mogła zostać dokończona. Misją festiwalu jest oprócz samych występów na scenie także kulturalny program imprez towarzyszących. Nocne "rockoteki" będą prowadzone przez profesjonalnych DJ'ów, na kampingu położonym nad rzeką będzie miejsce na grę w piłkę. Są jeszcze pojedyncze miejsca dla zespołów, które chciałyby zagrać na festiwalu. Zainteresowani powinni jak najszybciej skontaktować się w tej sprawie pod adresem mailowym tadas@devilstone.net . Bilety na Devilstone Open Air są już w sprzedaży poprzez ticket service Tiketa ticket service. Link, pod którym można zakupić bilety to:
https://www.tiketa.lt/Show.aspx?EvnID=2681&ShowID=8684&LngID=EN.

Więcej informacji:
www.devilstone.net


HUNTER: NOWY ALBUM 14 KWIETNIA
14 kwietnia to dzień premiery nowego albumu formacji HUNTER zatytułowanego "HellWood". Płyta została zarejestrowana w styczniu i lutym 2009 w studiach Sonus, Nemezis i Studio X. Nad produkcją całości czuwali Andrzej AKA Karp oraz Paweł DRAK Grzegorczyk. Mix i mastering całości to z kolei dzieło Jacka Miłaszewskiego. Oto jak o albumie opowiada sam Drak: "Po niemal czterech latach przerwy, oddajemy w Wasze ręce blisko godzinną płytę z muzyką inspirowaną tym razem naszymi ulubionymi, a przy okazji kultowymi filmami. Od tytułu począwszy, poprzez muzykę, teksty, a kończąc na warstwie graficznej będzie to muzyczna, parafilmowa podróż do najdalszych zakamarków nie tylko Waszych snów i marzeń, ale także koszmarów i lęków. Soundtrack do filmu zwanego życiem. To jednak nie wszystko. Filmy były bowiem jedynie punktem wyjścia do wielu rozległych, nierzadko bardzo mocnych tematów, które na niej odnajdziecie. Padło wiele nowych i bardzo ciężkich słów i dźwięków... Tak właśnie się dzieje, gdy świat baśni i fantazji przeplatający się z horrorem życia - spotykają muzykę... W warstwie muzycznej tym razem mamy niespodziankę dla fanów wszystkich naszych poprzednich płyt. Można powiedzieć, że jest to miejscami swego rodzaju synteza, nierzadko dość przewrotna synteza. Ale "HellWood" nie tylko łączy w sobie moc "Requiem", magię "MedeiS" i ciężar "T.E.L.I...". Tym razem posunęliśmy się znacznie, znacznie dalej... O wiele dalej niż na wszystkich naszych poprzednich płytach razem wziętych..."
Cóż można dodać? Życie samo w sobie jest jak film, bardziej nam się podoba wtedy, gdy muzyka jest dobra. Nowy album HUNTER to muzyka rewelacyjna, więc chyba nikogo nie trzeba namawiać? Album "HellWood" został nagrany w składzie: Paweł "Drak" Grzegorczyk, Piotr "Pit" Kędzierzawski, Michał "Jelonek" Jelonek, Konrad "Saimon" Karchut i Dariusz "Daray" Brzozowski. Premiera albumu została wyznaczona na 14 kwietnia. Już dziś na stronie www.mystic.pl rusza przedsprzedaż specjalnego pakietu "HellWood", w którym oprócz płyty znajdą się także koszulka i plakat!
HUNTER
Ponadto, 16 marca we Wrocławiu, formacja HUNTER we współpracy z Grupą #13 dokonała pierwszej w pełni HellWoodzkiej produkcji. Jest to pełnometrażowy klip do premierowego singla z nowego albumu, piosenki o znajomo brzmiącym tytule "Labirynt Fauna". Tego samego dnia i w tej samej scenerii odbyła się też sesja zdjęciowa, której efekty przerosły najśmielsze oczekiwania... HUNTER wygląda naprawdę niesamowicie. Duża w tym zasługa autora zdjęć Macieja Boryny. Jak wyglądała cała ta sytuacja, można zobaczyć na specjalnie przygotowanym materiale "making of...", który jest dostępny na oficjalnej stornie zespołu oraz pod tym adresem:
www.youtube.com/watch?v=w_0ZHa8J2Vk .
www.hunter.art.pl
www.myspace.com/hunterpl
www.mystic.pl


KALOT ENBOLOT NEWS
Blackmetalowy KALOT ENBOLOT zamieścił na swoim profilu MySpace (www.myspace.com/kalotenbolot) dwa premierowe kawałki ("The Children of Judas" oraz "The Grand Adversary") pochodzące z zarejestrowanego już drugiego albumu zatytułowanego "Regnum Dei". Obecnie zespół aktywnie poszukuje wydawcy materiału, który został nagrany w zeszłym roku w warszawskim studiu DBX pod okiem Jacka Melnickiego i zawiera siedem kawałków, urozmaiconego, progresywnego, aczkolwiek agresywnego black metalu z wyraźnymi wpływami thrash oraz heavy. Podczas sesji nagraniowej zarejestrowano następujące kawałki: "Infidelis", "The Grand Adversary", "Advocati Sancti Sepulchri", "Jerusalem the Whore", "The Children of Judas", "The Mother of Demons" oraz pochodzący z albumu "Pornography" cover THE CURE - "Figurehead". Trwający prawie godzinę "Regnum Dei" jest albumem koncepcyjnym, a jego motywem lirycznym są średniowieczne wyprawy krzyżowe. Poprzedni, debiutancki album KALOT ENBOLOT pod tytułem "MCCCXLVII" ukazał się w roku 2007 nakładem Eastside Records.
www.myspace.com/kalotenbolot


MY DYING BRIDE: "FOR LIES I SIRE" JUŻ W SKLEPACH
MY DYING BRIDE powraca z nową studyjną płytą zatytułowaną "For Lies I Sire"! Przypomnijmy, że MY DYING BRIDE to czołowa formacja doom metalowa od momentu wydania w 1992 roku debiutanckiej płyty "As the Flower Withers". Przez lata zespół wypracował swój specyficzny, mroczny i ciężki styl, który zyskał uznanie całej rzeczy fanów na świecie. "For Lies I Sire", najnowsze dzieło zespołu, to dziesiąty album studyjny zespołu. Płyta została nagrana w studio Futureworks w Manchesterze, a produkcją zajął się etatowy już współpracownik kapeli - Mags. "For Lies I Sire" to pierwszy studyjny album Brajdów nagrany z nowymi członkami: za perkusją zasiadł Dan Mullins, bas obsługuje Lena Abe, a instrumenty klawiszowe Katie Stone. "For Lies I Sire" zbiera wyśmienite recenzje na całym świecie! W Polsce ukazała się dzięki firmie Mystic Production.
www.mystic.pl


NEOLITH NEWS
NEOLITH właśnie skończyło miksować materiał na płytę "Individual Infernal Idimmu". Teraz pora na mastering, który wykona Janusz Bryt w Screw Factory Studio. Zespół ostro wraca do koncertowania. Set koncertowy będą stanowić w głównej mierze numery z nowego albumu, jednak nie zabraknie starych hitów i utworu niespodzianki. Zapraszamy więc serdecznie na najbliższe sztuki:
18.IV.2009 Strazske (SVK) Pub Park NEOLITH, Dementor, Beheading Machine, Be Fading Fast
01.V.2009 Olsztyn (PL) Klub Grawitacja Azarath, NEOLITH, Stillborn, Moon, HellUnited
02.V.2009 Warszawa (PL) Klub Progresja Azarath, NEOLITH, Stillborn, Moon, HellUnited
03.V.2009 Lublin (PL) Klub Ragnarock NEOLITH, Moon, HellUnited
07.V.2009 Sanok (PL) Klub Kino Vader, NEOLITH, Beheading Machine
08.V.2009 Kielce (PL) Klub Mundo Cafe Vader, NEOLITH, Beheading Machine
16.V.2009 Przemyśl (PL) Klub Sing Sing Virgin Snatch, NEOLITH, BlackSnake, Azylum


NARGAROTH W POLSCE
Nadchodzi pierwszy i jedyny koncert w Polsce legendy niemieckiego black metalu - NARGAROTH.
Odbędzie się on w ramach imprezy o nazwie BLOOD FIRE DEATH FESTIVAL.
NARGAROTH (DE) - German Hateful and Misanthropic Metal (www.nargaroth.de)
VESNA (ex- Adultery) (CZ) - Pagan Folklore Metal (www.myspace.com/vesnacz)
DIMIDIUM MEI (Bytom) - Black Metal (www.myspace.com/dimidiummei
VOCIFERUS (Bytom) - Black Metal (www.myspace.com/vociferous666)
NORTHWAIL (Szczecin) - Black Metal (www.myspace.com/northwail)
DENEB (Rybnik) - Black/Death Metal (www.myspace.com/deneb1)
Impreza odbędzie się 13.06.2009 (sobota) w Zabrzu, w klubie CK Wiatrak ul. Wolności 395 (www.wiatrak.art.pl) Start: 19:00 Bramy: 18:00 Bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 45 zł (w dniu koncertu) Wszelkie informacje o koncercie: tel. 697-684-746 gg: 4455611


STRIGOI RECORDS NEWS
23 marca 2009 za sprawą Strigoi Records światło dzienne ujrzą 3 wydania kasetowe. Pierwszym z nich jest split MYSTES/DIAGON - "Satanic Calamity Split 2009". MYSTES po długim okresie niebytu uderza ze sporą dawką black metalu w nowej, klimatycznej odsłonie. DIAGON z Czech uderza ostrym, szybkim i bluźnierczym blackiem spod znaku Marduk, Dark Funeral. Kolejnym wydawnictwem będzie debiut serbskiego ANGELGOAT z demem "U Slavu Satane". Materiał ten zawiera ponad pół godziny old schoolowego black metalu spod znaku Beherit. Będzie to światowa premiera ich wydawnictwa. Ostatnia kaseta to chorwacki THE FROST i demo "Between Ice And Fire". Nowa odsłona twórczości tego zespołu, materiał studyjny i prawie 30 minut mizantropijnego black metalu. Wszystkie wydawnictwa są limitowane do 300 ręcznie numerowanych kopii.
xxx


"INCURSION OF TORMENT"
Impreza pod taką nazwą odbędzie się 3.04.2009 w Legionowie w Piekarnia Cafe - ul. Jasnogórska 18A. Początek o godz 18.00, wjazd - 4 zł.
Zagrają:
INHUMAN OBSESSED
(death - Piotrków Tryb./Łódź/Warszawa)
www.myspace.com/inhumanobsesse
FEROSITY
(death - Warszawa)
www.myspace.com/ferosity
NEMROD
(death/black/hardcore - Opoczno)
www.myspace.com/nemroddeathmetal
METALIATOR
(thrash - Warszawa)
www.myspace.com/metaliator
Mroczna Strefa patronuje tej imprezie.
Więcej informacji na www.myspace.com/inhumanobsessed


"ROTTEN CORPSE NIGHT IV"
Z kolei pod tą nazwą 4.04.2009 w Warszawie w Metal Cave - ul. Jana Olbrachta 46 odbędzie się koncert pięciu młodych i obiecujących kapel. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00, wjazd 7 zł. Zagrają:
HELLRAIZER
(heavy/thrash - Białystok)
www.myspace.com/hellraizerheavy
INHUMAN OBSESSED
(death - Piotrków Tryb./Łódź/Warszawa)
www.myspace.com/inhumanobsessed
SALLEKHANA
(thrash/death - Warszawa)
www.myspace.com/sallekhanapl
MONOCEROS
(thrash/death - Tychy)
www.myspace.com/monocerosband
METALIATOR
(thrash - Warszawa)
www.myspace.com/metaliator
Mroczna Strefa również patronuje tej imprezie.
Więcej informacji na www.myspace.com/rottencorpsenight


GENOCIDE PROPAGANDA TOUR 2009: KONCERT W ŁODZI ODWOŁANY
Uwaga! Z przyczyn niezależnych od organizatorów, koncert w ramach Genocide Propaganda Tour 2009 w Łodzi 5.04.09 został odwołany. Reszta imprez pozostaje bez zmian.
IPERYT satanik terror metal
www.myspace.com/iperyt
EMBRIONAL death metal
www.myspace.com/embrional
MORD'A'STIGMATA black death metal
www.myspace.com/mordastigmata
Rozkład jazdy:
3.04.09 Opole 'Garaż' ul. Fieldorfa 14 + Heretique
4.04.09 Toruń 'Trabant' ul. Wola Zamkowa 2/10 + Mesmerized
10.04.09 Kraków 'Lost Highway' ul. Brzozowa 8 + Iblis
11.04.09 Tarnów 'Przepraszam' ul. Rynek 10 + Underdark
Start: 19:00
Wjazd: 12 PLN
Szczegółowe informacje w dziale "Polecamy".


MORTIS DEI NEWS
27 marca ukaże się najnowszy album bydgoskiego MORTIS DEI zatytułowany "Last Failure". Płytę będzie można ściągnąć za darmo z profilów kapeli na www.reverbnation.com/mortisdeilastfailure  i www.myspace.com/mortisdei , bądź też zakupić tradycyjnie wydaną płytę CD, pisząc na adres: mortisdei@o2.pl . Wersja CD zawiera trzy bonusy w postaci nowych, nie publikowanych jeszcze klipów video do utworów "Sick Mind", "Slaves" i "Annihilation" z poprzedniego albumu "My lovely enemy". Najnowsze wydawnictwo zespół promować będzie w marcu na dwóch koncertach w Słupsku (27.03) i w Bydgoszczy (29.03)w towarzystwie bydgoskiego SAMMATH NAUR. Aktualnie na www.myspace.com/mortisdei  odsłuchać można trzeci kawałek z nadchodzącej płyty pt. "Intoxicated".


MY KINGDOM MUSIC NEWS
Włoska My Kingdom Music podpisała kontrakty z dwoma nowymi zespołami: NOVA ART (progressive gothic metal) i ROSSOMETILE (progressive metal). NOVA ART łączy ze sobą elementy progressive, gothic, heavy metalu i dark wave. Piękne melodie uzupełniają się ze skomplikowanymi instrumentalnymi partiami, ekspresyjny wokal i brzmiąca podobnie do Petrucci'ego gitara, różnorodne pasaże klawiszy i nietypowe tło. Podobno mus dla fanów Opeth, Amorphis, A Perfect Circle i Paradise Lost. Album "Follow Yourself" zostanie wydany 4 maja, a więcej informacji znajdziecie na www.myspace.com/novaartband . Płytą zatytułowaną "Terrenica" ROSSOMETILE powracają po 5 latach ciszy wypełnionej intensywną pracą. Są jednym z czołowych bandów nowej fali włoskiej sceny progresywnej, a w swojej muzyce mieszają elementy rocka z agresywnymi brzmieniami prog-metalu, symfonicznym majestatem, oniryczną atmosferą i wyśmienitymi żeńskimi wokalami. Pozycja dla fanów Dream Theater, Rush, The Gathering czy Klimt 1918. "Terrenica" ukaże się 4 maja 2009 - www.myspace.com/rossometile
Więcej info:
www.mykingdommusic.net
www.myspace.com/mykingdommusic


ROCK METAL FEST
Galicja Productions ma zaszczyt zaprosić Was na pierwszą edycję festiwalu Rock Metal Fest. Od dawna nie udało się ugościć w tym samym miejscu, podczas jednego koncertu, dwóch legend polskiej sceny muzyki metalowej, mianowicie zespołów: TSA oraz KAT z Romanem Kostrzewskim na czele. 21 marca jest datą magiczną również z innego powodu - to pierwszy dzień wiosny, więc należy go odpowiednio celebrować. Warto wziąć pod uwagę uczestnictwo w naszym wielogodzinnym przedsięwzięciu. W Klubie Studio odbędzie się wspaniały koncert, zagra 9 zróżnicowanych muzycznie grup, co już samo w sobie stanowi gwarancję dobrej zabawy. Dodatkowym atutem pojawienia się przy ul. Budryka jest to, że na terenie klubu będzie można nabyć muzyczne gadżety po bardzo przystępnych cenach. To wspaniała okazja nie tylko dla kolekcjonerów. W specjalnie zaopatrzonych sklepikach każdy z nas odnajdzie coś dla siebie. Rock Metal Fest stanowić będzie niewątpliwie niesamowitą ucztę dla prawdziwych pasjonatów polskiej muzyki, jak sama jego nazwa wskazuje, rockowej oraz metalowej. Dlatego pewne jest to, że nie można tego widowiska przegapić!
Wystąpią: TSA, Acid Drinkers, Kat & Roman Kostrzewski, Hunter, Frontside, Virgin Snatch, Chainsaw, Totem, The Supergroup.
Kraków 21.03.2009 - Klub STUDIO, ul Budryka 4, wejście 14:00, start 15:00.
Dokładny rozkład jazdy:
15:00 - 15:25 - The Supergroup
15:35 - 16:05 - Totem
16:20 - 16:55 - Chainsaw
17:10 - 17:50 - Virgin Snatch
18:05 - 18:55 - Frontside
19:15 - 20:05 - Hunter
20:30 - 21:30 - Acid Drinkers
22:00 - 23:00 - KAT
23:30 - 00:30 - TSAwww.mystic.pl


DEMONICAL NEWS
Szwedzi z DEMONICAL ukończyli już proces nagrywania, miksów i masteringu najnowszego materiału "Hellsworn". Oldskulowy death metal w dziewięciu odsłonach został nagrany i zmiksowany w Necromorbus Studios (Watain, Funeral Mist etc), a tytuły utworów to: Baptized in Fire, World Serpent, Infernal Void, Bloodridden, Götter des Nordens, Children of Sin, Death Metal Darkness, Bow to the Monolith i Hellsworn. Cyclone Empire ustalił datę wydania na 15 maja w wersji CD i LP. Tymczasem już teraz, DEMONICAL umieściło otwierający nowy album numer "Baptized in Fire" na swoim profilu MySpace: www.myspace.com/thedemonicalhorde .
www.demonical.net
www.cyclone-empire.com
www.myspace.com/dreamtidemusic
www.dreamtidemusic.com


ARTROSIS: KONCERTY
Gotycko-metalowy ARTROSIS zapowiada kolejne koncerty:
04.04.09 (Sobota) - Kraków, Klub "Studio", ul. Budryka 4, godz. 19.00. Zagrają: Artrosis, Closterkeller, Deathcamp Project, Reconstruction.
17.04.09 (Piątek) "Zatrzymajcie się ludzie na chwilę 2009" - Nysa, "Bastion św. Jadwigi".
Wystąpią: Razturaztam, Koniec Świata, Zabili mi żółwia, Artrosis (godz. 19.00), RH+, Goya, Teatr Tancerzy Ognia ELEMENTUM.


EXTREME NIGHT
Impreza pod nazwą "Extreme Night" odbędzie się 9 maja w Lublinie. Start o godzinie 18:00 w klubie "Ragnarock HR'C" (ul. Kaprysowa 2).
Zagrają:
PANDEMONIUM (Łódź) - www.myspace.com/pandemoniumpl  & www.pandemonium.metal.pl
LOSTBONE (Warszawa) - www.myspace.com/lostbone  & www.lostbone.hardzone.pl
EMPATIC (Ostrołęka) - www.myspace.com/empatic  & www.empatic.com
SOCIOPATHY (Katowice) - www.myspace.com/sociopathy  & www.sociopathy.pl
SHAME YOURSELF (Biłgoraj) - www.myspace.com/shameyourself
Więcej informacji w dziale "Polecamy". Mroczna Strefa patronuje tej imprezie.


ROCKERS PUBLISHING: PREMIERY DYSTRYBUCYJNE
Oto wybrane najbliższe premiery zagraniczne w dystrybucji Rockers Publishing:

- MONO - "Hymn To the Immortal Wind" (Conspiracy) - 24.03
Japońscy postrockowi klasycy powracają, by z dumą zaprezentować swoją najnowszą, piątą już płytę. Nagrany w ciągu zaledwie pięciu dni - pod czujnym okiem Steve'a Albiniego w chicagowskim Electric Audio - "Hymn to the Immortal Wind" to ponad godzinna podróż w bajkowym, postrockowym klimacie z neoklasycznymi elementami - zespół wspierany jest tym razem przez zaprzyjaźnioną małą orkiestrę, której udało się idealnie wpasować w prezentowane muzyczne pejzaże i stworzyć wspaniałe tło do minimalistycznych brzmień japońskiego kwartetu. Bez wątpienia jeden z czołowych kandydatów na płytę roku!

- TIM HECKER - "An Imaginary Country" (Kranky) - 9.03
Mistrz elektronicznych, drone'owo-ambientowych brzmień z Kanady powraca ze swoim najnowszym, szóstym już albumem solowym. Wydana zaraz po kolaboracji z Aidanem Bakerem (NADJA) dziełem zatytułowanym "Fantasma Parastasie" płyta pełną gębą czerpie z dokonań obydwojga artystów - Hecker prezentuje nam ponadczasową podróż złożoną z 12 ambientowych pejzaży wypełnionych przyciężkawym, drone'owym klimatem, dźwięki są tutaj powtarzalne, wyciszane i wznoszone na wyżyny głośności na zmianę prezentując prawdziwą dźwiękową podróż. Ktoś kiedyś powiedział "Tim tworzy nie tylko muzykę, on jest twórcą SZTUKI w najczystszej formie" i trudno się z nim nie zgodzić.

- THE SHOW IS THE RAINBOW - "Wet Fist" (Retard Disco) - 23.03
Darren Keen znany do tej pory z projektu 3 DAY MEAT SCALE powraca ze swoim nowym albumem wydanym jako praca solowa pod szyldem THE SHOW IS THE RAINBOW. Jego trzeci już album zatytułowany "Wet Fist", będący przy okazji debiutem artysty dla wytwórni Retard Disco prezentuje eklektyczny mix rockowego brzmienia połączonego z drapieżną elektroniką i hiphopowymi zapędami, dodatkowo napiętnowany inspiracją wykonawcami pokroju Franka Zappy, Niny Hagen czy też Squarepushera. Odważne, intrygujące i przede wszystkimi wpadające w ucho. Keen wraz ze swoim projektem, do którego na koncertach wspiera dwóch dodatkowych muzyków ma na swoim koncie występy obok gwiazd pokroju Girl Talk, The Locust czy Foxy Shazam.

- LAND OF KUSH - "Against the Day (Constellation) - 9.03
"Against the Day" to debiutancki album kolektywu LAND OF KUSH, próbującego się zmierzyć z muzyczną reinterpretacją książki Thomasa Pynchona, która mimo upłynięcia ledwo trzech lat od premiery stała się już dla wielu pozycją kultową. Muzycznie zaś mamy tutaj cały przekrój współczesnej awangardy: od free jazzu aż po niezidentyfikowane, jazgotliwe brzmienia i czysty noise. Nie tylko dla wymagających odbiorców.

- INEVITABLE END - "The Severed Inception" (Relapse) - 6.04
Kolejny zespół, który już wkrótce będzie pełno wymiarową gwiazdą zaprezentował się w kultowym Relapse Records. INEVITABLE END to kwartet łączący w swojej muzyce rasową amerykańską brutalność z klasyczną, szwedzką szkołą grania, czego wynikiem jest niemożliwy do zapomnienia death metal ze współczesnymi naleciałościami.

- MUMAKIL - "Behold the Failure" (Relapse) - 6.04
Aż trzy lata musieliśmy czekać na nowe wieści z obozu tych szwajcarskich fanatyków grindcore'owej brutalności, ale zapewniamy, że było warto. "Behold the Failure" to 27 odpalanych z siłą radzieckich rakiet, szybkich numerów łączących w sobie grindcore z brutalnym metalem, całość zaś jest nam podana z - jak zwykł określać to sam zespół - "subtelnością zamachowca-samobójcy. Muzyczna rzeźnia najwyższych lotów.

- WOLVES IN THE THRONE ROOM - "Black Cascade" (Southern Lord) - 23.03
Zafascynowany dark ambientem oraz korzeniami skandynawskiej sceny blackmetalowej WOLVES IN THE THRONE ROOM powraca ze swoim trzecim długogrającym albumem, ponownie wydanym w stajni Grega Andersona oraz Stephena O'Malleya - Southern Lord. Pełen brudu i brutalności, przepełniony muzycznymi eksperymentami black metal najwyższej próby, pozycja obowiązkowa nie tylko dla fanów gatunku. Klasa sama w sobie.www.rockers.pl


BEHEMOTH NEWS
BEHEMOTH jest w trakcie nagrywania partii gitar rytmicznych na swój najnowszy, nie zatytułowany jeszcze album. Do współpracy zaprosili braci Wojtka i Sławka Wiesławski ze studia Hertz. "Praca nad nowym albumem BEHEMOTH przebiega bardzo sprawnie. Dość szybko zgraliśmy się i doszliśmy do consensusu" - komentuje początek sesji Wojtek Wiesławski. "Jedyny problem, jaki się pojawił podczas sesji, to dostarczenie kapeli świeżej kiszki ziemniaczanej na odległość kilkuset kilometrów! (śmiech) Piąty dzień nagrań, a my już mamy gotowe brzmienie gitar i nagrane 3 utwory! To mówi samo za siebie, tym bardziej, że nagrywamy po 3 gitary na każdą stronę (a czasem nawet więcej)." - dodaje Sławek. "Do nagrań używamy 3 wzmacniaczy: Mesa Boogie Road King, Sommatone i Diezel Herbert (+ mała korekcja na amtec eq). Dwa pierwsze są używane przez zespół podczas koncertów, więc tez w pewien sposób oddają ich brzmienie live. Diezel dodaje przysłowiową kropkę nad "i". "To najsprawniejsza sesja nagraniowa, w jakiej brałem udział. Bracia są cholernie kreatywni, bardzo skrupulatni, a jednocześnie pracują w kosmicznym tempie. Przy nich nawet ja gram równo (śmiech). W tym tygodniu powinniśmy skończyć ślady podstawowych gitar i ruszyć z solówkami i nakładkami. Po raz pierwszy w historii BEHEMOTH nagrania idą szybciej niż to było planowane. To jakiś obłęd (śmiech)." - podsumowuje prace Nergal.www.behemoth.pl
www.mystic.pl


ATMOSPHERIC MAGAZINE #15 JUŻ WKRÓTCE
Już wkrótce ukaże się "Atmospheric Magazine" #15. Zapowiadane są wywiady z: SABATON: "En annan öl, tack :-)!!!", CHRIST AGONY: ,,Mój Osobliwy Świat", PROJECT: FAILING FLESH: ,,Scheda po VOIVOD...?", F5: ,,Muzyka i bas to jego pasja", HERMH: "Apogeum metalowej symfoniki", QUO VADIS: "XX-latki :-)", ESQARIAL: "W death metalowej pajęczynie", CRYPTIC TALES: "Piotrek od kuchni", SOURCE OF DEEP SHADOWS: ,,Ukryty w cieniu", BLINDEAD: "Bez klękania!", SONNEILLON: ,,Szczery i prawdziwy", DROWN MY DAY: ,,Pięciu demokratów" + artykuły: "CHRIST AGONY - Zmartwychwstanie", Klasyka podziemia: "LUX OCCULTA - Czy zbudzą się Rogate Dusze, czyli Dionizji ciąg dalszy?!", "Nie pluj sobie w brodę, słuchaj post metalu!", ankieta "Rusz dupę - nie pożałujesz!!!", recenzje muzyki i prasy podziemnej, relacje z koncertów... Cena: 9 zł (koszt wysyłki wliczony).


WITCHMASTER W POLSCE
Po rocznej przerwie, zielonogórski WITCHMASTER znów koncertuje. Zespół promując najnowszą, już czwartą dużą płytę zatytułowaną "Trucizna", zagra w Polsce 5 koncertów w towarzystwie znanych supportów:
14.04 (wt.) Lublin, Graffiti + STILLBORN
15.04 (śr.) Rzeszów, Vinyl + STILLBORN, HALUCYNOGEN, EXCIDIUM
16.04 (czw.) Zabrze, CK Wiatrak + MASSEMORD, HETZER
17.04 (pt.) Wrocław, Madness + INFERNAL WAR, HETZER
19.04 (nd) Zielona Góra, Kotłownia + INFERNAL WAR, WARFIST
Bilety na wszystkie koncerty: 20/25zł, start: 19.00
Więcej informacji w dziale "Polecamy" oraz na stronie www.myspace.com/kaostarpl


COALESCE NEWS
COALESCE ukończyli prace nad swoim najnowszym materiałem pt. "OX" - pierwszym od 10 lat i kontynuującym to, co znalazło się na wydanym w1999 "0:12 Revolution In Just Listening". "OX" zostało nagrane z Ed'em Rose'm w Blacklodge Studios, masteringem zajął się Mike Fossenkemper w Turtle Tone. Album "OX" ma ukazać się w wersji CD i LP 15 czerwca nakładem Relapse Records. COALESCE zapowiedziało też swoją pierwszą trasę promującą "OX". Będzie to dwutygodniowy tour po Europie w czerwcu. W ten sposób COALESCE zagra po raz pierwszy na Starym Kontynencie, pojawi się też na festiwalach. Poniżej szczegóły:
June 16 Amsterdam, Netherlands Winston Kingdom
June 17 Sheffield, United Kingdom The Corporation
June 18 Plymouth, United Kingdom The White Rabbit
June 19 London, United Kingdom Underworld
June 20 Antwerp, Belgium Trix Club
June 21 Clisson, France HellFest (z Pig Destroyer, Misery Index, Brutal Truth a.o.)
June 22 Zurich, Switzerland Dynamo
June 23 Bologna, Italy Sottotetto (z KYLESA, TORCHE)
June 24 Vienna, Austria Arena
June 25 Prague, Czech Rep Futurum
June 26 Berlin, Germany Cassiopeia
June 27 Juz Papestrasse, Germany Pressure Festival (early show)
June 27 Munich, Germany Feierwerk
June 28 Karlsruhe, Germany Jubez
June 29 Cologne, Germany Werkstatt
June 30 Tilburg, Netherlands 013www.relapse.com
www.crashandbang.com
www.myspace.com/coalesce


BUDGIE W ZABRSKIM CK WIATRAK
1 maja (piątek) o godz. 20.00 na scenie CK Wiatrak w Zabrzu rozpocznie swój koncert legendarna hard rockowa grupa z Walii - BUDGIE, a przed nimi jako support zagra HIGHWAY. Bilety w przedsprzedaży: 100 pln, w dniu koncertu - 120 pln. Bilety w sprzedaży od 21 marca. Więcej informacji w dziale "Polecamy" oraz na stronach: www.wiatrak.art.pl
www.myspace.com/budgieofficialmyspace


LET THEM COME PRODUCTIONS: STRONA WWW
Strona http://ltc-prod.w.interia.pl wytwórni Let Them Come Productions nie jest już aktualizowana. Od kilku dni LTC Prod. przenosi się całkowicie na http://let-them-come.eu.


BROWN W MYSTIC PRODUCTION
Rzeszowska formacja BROWN podpisała kontrakt z firmą Mystic Production. To pierwszy profesjonalny kontrakt w historii zespołu, choć najnowsza płyta zatytułowana "Półświatło" jest już drugą w dorobku kapeli i będzie zawierać 13 premierowych kompozycji. Utwory BROWN niejednokrotnie plasowały się na pierwszych miejscach list przebojów oraz audycjach radiowych: Nocy Niezależnych Radia Bieszczady, Radio Rzeszów, Radio Bieszczady, Radio Centrum, Eska Rock, Program Trzeci Polskiego Radia i innych. W 2006 roku zostali laureatami Ogólnopolskiego Festiwalu GO ROCK, gdzie zdobyli nagrodę publiczności. Na przestrzeni swojej działalności, zespół oprócz zwykłych koncertów grywanych w całej Polsce, miał możliwość wystąpienia na jednej scenie obok takich grup jak: Anathema, Dog Eat Dog, T.Love, Voo Voo, Dżem, Coma, Jesus Chrysler Suicide... BROWN to także jeden z laureatów festiwalu Union Of Rock Węgorzewo 2007. Zdobyła tam aż trzy nagrody: publiczności, najlepszego wokalisty oraz gitarzysty. 17 kwietnia 2009 roku o godz.14.00 zespół będzie podpisywał płytę w rzeszowskim Empik-u, natomiast tego samego dnia - wieczorem - w klubie "Pod Palmą" odbędzie się muzyczna premiera materiału. Płyta "Półświatło" grupy BROWN ukaże się na rynku 15 kwietnia.www.mystic.pl


KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI: KONCERTY
Zapraszamy na zbliżające się koncerty zespołu KAT z ROMANEM KOSTRZEWSKIM. Oto szczegóły:
2009-03-21 - Kraków, Klub "Studio" (www.klubstudio.pl)
2009-04-18 - Kielce, "Mundo Cafe" (www.mundocafe.pl)
2009-04-23 - Warszawa, "Stodoła" (www.stodola.pl)
2009-04-25 - Lublin, "Graffiti" (www.graffiti.lublin.pl
2009-05-08 - Mikołów, Klub "Fraktal" (www.klubfraktal.pl)
2009-05-09 - Bielsko-Biała, "Rude Boy Club" (www.rudeboyclub.pl)
2009-05-15 - Częstochowa, Galeria "Teatr from Poland"
(http://galeriateatrfrompoland.blog.onet.pl)
2009-05-16 - Łódź, "Dekompresja" (www.dekompresja.com.pl)
2009-05-28 - Lubin, "Ave Cezar" (www.avecezar.pl)
2009-07-23 - Ostrava - UNHOLY FEST Arena "Czas"
Więcej info:
http://profile.myspace.com/index.cfm?fuseaction=user.viewProfile&friendID=45
www.kat.info.pl
www.myspace.com/katandrk666


DICK4DICK W MYSTIC PRODUCTION
Jeden z największych talentów polskiej sceny alternatywnej, genialny i niepowtarzalny, najprzystojniejszy zespół tej części wszechświata - DICK4DICK podpisał kontrakt z Mystic Production. Zespół powstał w 2004 roku i od tego czasu gwałtem zmienia sztywną scenę muzyczną w Polsce. Zamiast cierpiętniczej pozy, szarego wizerunku i piosenek o niczym, DICK4DICK zajmuje się kreowaniem artystycznego wizerunku opartego o seksualność, pastisz i kolor. Kto nie rozumie tej gry, wychodzi z koncertu D4D oburzony i zniesmaczony, tracąc jednocześnie możliwość uczestniczenia w niezapomnianym Show. DICK4DICK wydali dwie płyty i zagrali około 200 koncertów w Polsce i za granicą. Zdobyli wiele nagród i stali się bohaterami kilku skandali. Sami realizują swoje klipy i z wielką uwagą dbają o stronę wizualną wszystkiego, co z nimi związane. Działają na pograniczu multimediów, wplatając w swoje akcje najróżniejszych artystów. W myśl własnej dewizy: "CIĄGLE SIĘ ZMIENIAĆ" D4D zmieniają się ciągle.
"Jestem wielkim fanem Dicków, są fenomenalni pod każdym względem, muzycznie wyprzedzają polską scenę o lata świetlne, a w połączeniu z wizerunkiem oraz absolutnie GENIALNYMI teledyskami, tworzą przestrzeń, która ma olbrzymi powiew świeżości, optymizmu i radości. Jestem szczęśliwy z podpisania tego kontraktu, muzycznie D4D wpisują się doskonale w filozofię firmy i są idealnym uzupełnieniem naszego katalogu" - podpisanie kontraktu skomentował Michał Wardzała z Mystic Production.
Pierwszym wydawnictwem z logiem nowej wytwórni będzie podwójny album CD/DVD, który ukaże się już na początku kwietnia. W chwili obecnej zespół pracuje nad materiałem na kolejną płytę, której premiera zaplanowana jest na jesień br.
Z kolei najbliższe plany koncertowe obejmują następujące występy:
20 marca - Bogart, GOMUNICE
22 marca - Capitol (PPA), WROCŁAW
17 kwietnia - Teatr From Poland, CZĘSTOCHOWA
18 kwietnia, Misz-Masz - Fest Tolerancji, KRAKÓW
9 maja, BMX-Sport Extreme Festival, CZECHY
10 maja - Juwenalia Żaczek, KRAKÓW
15 maja - Juwenalia, GNIEZNO
16 maja - Juwenalia, TORUŃ
21 maja - Juwenalia, KALISZ
24 maja - Eurocultured.com, MANCHASTER
29 maja - Juwenalia, WARSZAWA
20 sierpnia - Non Stop Fest 50-lecia Rock'n'Rolla w Polsce, SOPOTwww.mystic.pl


DEATH OVER THREAT: NOWY ALBUM
1 marca ze znaczkiem hiszpańskiej Xtreem Music ukazał się debiutancki album rodzimej formacji wydawcy grającej agresywny i intensywny thrash metal w stylu SLAYER'a czy SEPULTURY z czasu "Arise" - DEATH OVER THREAT "Sangre". Na płycie znajdują się następujące uderzenia:
1. Under Moon with Wolf
2. Infamy Legacy
3. Einmal ist Keinmal
4. Feel Hate
5. New Idols Leading Rats
6. Blood and Tears
7. Insane
8. Burial Tears
9. Deathreatwww.myspace.com/death6over6threat6
www.xtreemmusic.com


GRIMLORD: OKŁADKA NOWEGO ALBUMU
Przedstawiamy okładkę drugiego albumu GRIMLORD "Dolce Vita Sath-anas". Projektem graficznym zajmuje się firma Trident Harmony. Prowadzone są również rozmowy odnośnie miksów i masteringu z ludźmi z branży. "Chcemy żeby materiał brzmiał wyjątkowo i dlatego trzeba będzie trochę ponegocjować." - przekonują muzycy zespołu.
Poniżej lista utworów, które pojawią się na krążku:
- Dolce Vita Sath-anas
- When the Heads Are Going Down
- Oh! My King
- Shade of Wrath Angels
- Ground Zero
- Dissolution of Eternity
- Ancient Land of Ys
- Avericious Scavenger / Panth of Lash
- Lamentation Swordwww.myspace.com/grimlordbreslau
www.grimlord.eu


UNHOLY FEST NEWS
Zapraszamy na festival UNHOLY FEST 2009. Zagra tam czołówka sceny metalowej, z nastawieniem na death i black metal. UNHOLY FEST odbędzie się w czeskiej Ostrawie w dniach 23-25.07.2009. Pierwszego dnia, 23.07.2009 zagrają między innymi: Inferno, Alastor, Devilish Impressions, Demonical, Horna, KAT & Roman Kostrzewski i Cradle Of Filth. Drugi dzień, 24.07.2009 - SAREZA Stadion. Wystąpią między innymi: Hell United, Blood Red Throne, Furia, Shining, Taake, Desultory, Asphyx, Entombed, Unleashed, Obituary, Amon Amarth, Satyricon, Enslaved, Gorgoroth, Infernal War i Enclave. Trzeciego i ostatniego dnia 25.07.2009, także na SAREZA Stadion zaprezentują się: Rasta, Massemord, Koldbrann, Hate, The No-Mads, Urgehal, Desaster, Root, Impaled Nazarene, Dark Funeral, Primal Fear, Mayhem, Moonspell, Holy Moses, 1349 i North. Wkrótce ruszy nowa strona www.unholyfest.com. Aktualne info na profilu www.myspace.com/unholyfest . Więcej informacji w dziale Polecamy.


PSYCHODELIC MISANTHROPY 7
4 kwietnia 2009 roku odbędzie się 7 edycja Psychodelic Misanthropy Fest. Tym razem zagrają: BESATT, LUGBURZ, MOLOCH LETALIS, DEATHCALLER. Miejsce: AQQ PUB Wrzesnia, Godz. 19.30. Wjazd: 9 zł.

THE ANSWER W MYSTIC PRODUCTION
W końcu znamy odpowiedź! Z przyjemnością Mystic Production informuje, że na rynku jest już dostępna najnowsza płyta irlandzkiej rewelacji, formacji THE ANSWER. Album nazywa się "Everyday Demons" i przynosi jedenaście kompozycji osadzonych w duchu hard rockowej tradycji lat siedemdziesiątych i bluesa. Led Zeppelin, The Black Croves - THE ANSWER stoi w jednym rzędzie z tymi zasłużonymi zespołami!
THE ANSWER powstał wiosną 2000 roku w Irlandii, w 2005 roku podpisał kontrakt z legendarną wytwórnią Albert Productions, i już w 2006 roku światło dzienne ujrzała debiutancka płyta "Rise", która sprzedała się w nakładzie 100.000 egzemplarzy! Zespół ma na swoim koncie występy z takimi gigantami jak Deep Purple, The Rolling Stones, The Who czy Aerosmith. "Everyday Demons" jest promowana na wspólnej, wyprzedanej trasie z legendarnym AC/DC! THE ANSWER to świeży powiew w dzisiejszej muzyce rockowej i jednocześnie żywa klasyka rocka. Płyta "Everyday Demons" ukazała się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.
Tracklista:
1. Demon Eyes
2. Too Far Gone
3. On And On
4. Cry Out
5. Why'd You Change Your Mind
6. Pride
7. Walkin' Mat
8. Tonight
9. Dead of the Night
10. Comfort Zone
11. Evil Manwww.mystic.pl


FRONTSIDE: TRASA PO POLSCE
13 marca 2009 na trasę koncertową po Polsce rusza ekipa z FRONTSIDE! Zespół wyrusza na podbój Polski pod szyldem "Vans Off The Wall Music Tour 2009" i będzie mu towarzyszyć kapela The Supergroup. Podczas czterech kolejnych weekendów zespoły zagrają w 12 polskich miastach. Przypomnijmy, że w listopadzie 2008 roku ukazała się kolejna, znakomita płyta FRONTSIDE zatytułowana "Teoria Konspiracji", którą zespół będzie promował podczas koncertów. Zapowiada się naprawdę ostra jazda! The Supergroup to zespół założony przez muzyków Hedfirst, Carnal i Insane. Formacja będzie promowała swój debiutancki album pt. "Insane", którego premiera jest zapowiadana na pierwszy kwartał 2009 roku
Vans Over The Wall Music Tour 2009 - Frontside & The Supergroup:
13.03 - Klub Progresja, Warszawa +TOXIC BONKERS + HUGE CCM
14.03 - Klub Angergrant, Olsztyn +LOST BONE + PAMPELUNA
15.03 - Klub Ucho, Gdynia +BORN ANEW +LOST BONE
20.03 - Klub Firlej, Wrocław +EMPTY PLAYGROUND
21.03 - Klub Studio, Kraków (Rock Metal Fest 2009).
22.03 - Klub Cogitatur, Katowice +HARDWORK+HUGE CCM
27.03 - Klub Luka, Łódź +HARDWORK+HUGE CCM
28.03 - Klub RudeBoy, Bielsko-Biała +UNIPOLAR MDP +HARDWORK
29.03 - Klub Piwnica 21, Poznań +EMPTY PLAYGROUND +PAMPELUNA
03.04 - Klub Gwint, Białystok (Finał Festiwalu Zgrzyty)
04.04 - Klub Pod Palmą, Rzeszów +HARWORK + COFFINS
05.04 - Klub Grafitti, Lublin +TOXIC BONKERS+HARDWORK
Zapowiedź trasy możecie obejrzeć tutaj: http://www.youtube.com/Frontsideplwww.mystic.pl


GENOCIDE PROPAGANDA TOUR 2009
Już na początku kwietnia przez kilka polskich miast przetoczy się GENOCIDE PROPAGANDA Tour 2009, poddając ochotników wyszukanej kremacji. Doświadczycie nowej rzeczywistości dzięki awangardowcom z MORD’A’STIGMATA tylko po to, by za chwilę zostać rozgniecionym przez rzeźników z EMBRIONAL. Niedobitki zaś ulegną zmasowanemu atakowi sonicznych terrorystów z IPERYT. Ponadto dla spragnionych dodatkowych wrażeń stoisko z płytami, koszulkami i oczywiście supporty. IPERYT (satanik terror metal - www.myspace.com/iperyt)
EMBRIONAL (death metal - www.myspace.com/embrional)
MORD 'A' STIGMATA (industrial black death metal - www.myspace.com/mordastigmata)
Rozkład jazdy:
3.04.09 Opole "Garaż", ul. Fieldorfa 14 + Heretique
4.04.09 Toruń "Trabant", ul. Wola Zamkowa 2/10 + support
5.04.09 Łódź "Stereokrogs", ul. Zielona 8 + Vociferous
10.04.09 Kraków "Lost Highway", ul. Brzozowa 8 + Iblis
11.04.09 Tarnów "Przepraszam", ul. Rynek 10 + Underdark
Start: 19:00, wjazd: 12 PLN
Info:
www.myspace.com/mythroneprom


VIRGIN SNATCH NA ACT OF GRACE TOUR 2009
Już 20 marca, 2009 VIRGIN SNATCH rozpoczyna koncertowe wojaże pod nazwą ACT OF GRACE TOUR 2009! Zespół po lekkim liftingu, z Novym na basie (ex-Behemoth, ex-Vader) przetoczy się przez kluby w Polsce, w kilku weekendowych partiach, począwszy od sandomierskiego Lapidarium. Wokalista Zielony tak mówi o nadchodzących koncertach: "Wraz z Creative Music chcemy dotrzeć do wszystkich zakątków w Polsce, także tych zupełnie małych (sic!), aby fani mogli zobaczyć zespół na żywo, bez względu na gażę i gęstość zaludnienia!!! Nie możemy się już doczekać gigów, by wreszcie zaprezentować maniakom "Act of Grace" na żywo! Będzie gorąco i metalowo jak diabli - tego możecie być pewni!! Wprawdzie ruszamy z pewnym opóźnieniem, bo z przyczyn niezależnych od zespołu musieliśmy przesunąć terminy koncertów zaplanowanych na początek roku... By The Way, jesteśmy gotowi na spotkanie z Metalheads zarówno na scenie, jak i pod nią!
Współorganizator trasy, Creative Music dodaje: "Jeżeli koncerty będą choćby w połowie tak dobre, jak wszystkie recenzje i opinie na temat nowej płyty VIRGIN SNATCH, to nie macie się czego obawiać. Znając niesamowite wręcz zaangażowanie zespołu w swoje sztuki, nie mamy co do tego żadnych wątpliwości".
Pierwsza część trasy jest już prawie zabukowana (szczegóły poniżej), ale jednocześnie organizator wbija na bieżąco kolejne miasta, które będą gotowe do najazdu krakowskich thrash/death metalowców, w drugiej części tour jeszcze przed wakacjami. Zespoły które są zainteresowane zagraniem z VIRGIN SNATCH - mogą pisać na adres creative@creative-music.pl w celu uzyskania info dotyczącego występu / występów u bogu VIRGIN SNATCH. Z kolei ci, którzy chcieliby podjąć się organizacji gigu VS w swoim mieście, mogą pisać na adres
management@creative-music.pl.
Act of Grace Tour 2009
VIRGIN SNATCH + Supports
20.03.09 SANDOMIERZ - Klub Lapidarium
21.03.09 KRAKÓW - Klub Studio
27.03.09 OSTROWIEC ŚWIĘTOKRZYSKI - Dekada
28.03.09 ZABRZE - CK Wiatrak
03.04.09 CIECHANÓW - tba
04.04.09 OLSZTYN - tba
05.04.09 WARSZAWA - Radio Luxemburg
17.04.09 Tba
18.04.09 BIELSKO BIAŁA - Rude Boy
15.05.09 PRZEMYŚL - Sing Sing
16.05.09 SANOK - tba
22.05.09 KIELCE - tba
23.05.09 Tba
29.05.09 CZĘSTOCHOWA - Tramwaj
30.05.09 ŁÓDŹ - tba
05.06.09 Tba
06.06.09 TbaWięcej informacji na stronach
www.creative-music.pl 
www.myspace.com/creativemusicba
www.virginsnatch.net 
www.myspace.com/virginsnatch


SARKOM: NOWA SIEDMIOCALÓWKA
7 kwietnia ukaże się nowa 7-calowa EP norweskiego SARKOM "To Ruin Something That Was Never Meant To Be". EP-ka jest limitowana do 500 sztuk. Wedle wydawcy, czyli norweskiego Aftermath Music, SARKOM mocno wpłynęło na black metalową scenę wydając dwa albumy: "Aggravation of Mind" oraz "Bestial Supremacy". Horda tworzy tradycyjny norweski BM w stylu zbliżonym do Koldbrann i Lja, a obecnie gra koncerty w Europie wraz ze wzmiankowanym już Koldbrann oraz szwedzkim Shining.www.sarkomsect.com
www.aftermath-music.com


DYSONANS NEWS
Oprawą graficzną nowego albumu DYSONANS zajmie się Tomek "Hadro" Pater, znany z jednego z najlepszych zespołów projektowych - XA Design Squadron, gitarzysta zespołu WITCHKING, odpowiedzialny także za projekt graficzny strony internetowej DYSONANSU. Jego dzieło zostanie na pewno pokazane, jak tylko będzie ukończone! Zgodnie z zapowiedziami, odświeżony został także profil MySpace DYSONANSU - zespół zaprasza do odwiedzin. Prace nad albumem ciągle trwają. Nie można w tej chwili niestety wskazać konkretnej daty ich ukończenia, ale wszystko powoli idzie w dobrym kierunku. W tej chwili, nad partiami klawiszy pracują klawiszowiec DNS Adam "Dasiu" Siewierski wraz ze znanym z zespołu DARZAMAT Patrykiem "Spectre" Kumórem. Następnie materiał trafi do studia ZED w Olkuszu. W związku z tym, DYSONANS rozpoczyna poszukiwania wydawcy. Poszukiwania te będą tym intensywniejsze, im bliżej ukończenia prac będzie zespół. O wynikach tych poszukiwań zespół będzie oczywiście informować na stronie.www.dysonans.com


VIA MISTICA LIVE
Wszystkich fanów mocnego brzmienia zapraszamy na koncert 14 marca (sobota) do białostockiej Kawiarni "Fama". Zagrają: VIA MISTICA (gothic metal - Białystok), RIMA (hard rock - Białystok), SINFUL SOULS
(death metal - Białystok) oraz DEATHRONE (black/death metal - Białystok).
Start: godz.18.00, bilety: 14 zł (przedsprzedaż), 19 zł (w dniu koncertu). Bilety do nabycia w kasie kina Forum.
Na koncercie obowiązkowo stoisko z CD's Johny Murder Propaganda.


OF THE ARCHAENGEL: GOŚCINNY WYSTĘP WOKALISTY ROTTING CHRIST
Wokalista ROTTING CHRIST Sakis Tolis nagrał partie wokalne na debiutancki album OF THE ARCHAENGEL zatytułowany "The Extraphysicallia". Nagrania muzyków z Brazylii zostały ukończone, a płyta powinna ukazać się w kwietniu nakładem greckiej firmy Sleaszy Rider Records. Sakis zarejestrował wokale do utworu "Water Flows Through the Slimy Walls". Więcej informacji oraz sample z ich promocyjnego krążka "The Dante's Children Extravagance: Chapter Alpha" można znaleźć na stronie www.myspace.com/ofthearchaengel


ASYMMETRY FESTIVAL JUŻ WKRÓTCE
Pierwsza edycja Asymmetry Festival już 17-26.04 w Firleju we Wrocławiu! Festiwal proponuje eksperymentalne brzmienia z pogranicza rocka i metalu. MINSK (USA), A STORM OF LIFE (USA), AMEN RA (Belgia), KINGOM (Belgia), UFOMMAMUT (Włochy), TEPHRA (Niemcy) i BLINDEAD (Polska) to pierwsze z potwierdzonych gwiazd. Festiwal jest w trakcie realizacji. Organizatorzy zachęcają do śledzenia zmian na stronie festiwalu oraz do przesyłania własnych opinii na temat prezentowanego gatunku muzycznego. Asymmetry Festival to bez wątpienia pierwszy tego typu projekt w Polsce. Uczestnicy będą mogli liczyć na imprezy towarzyszące i dodatkowe formy rozrywki. Cały line-up dostępny na stronach: www.asymmetryfestival.pl
www.firlej.wroc.pl
www.myspace.com/asymmetrypl
Sprzedaż biletów w Firleju oraz w sieciach: Ticketpro.pl, Eventim.pl i Ticketportal.pl.
Zapraszamy!


METAL EXPANSION V
Pod tą nazwą 21.03.2009 w Będzinie, w Będzińskim Ośrodku Kultury (ul. Małachowskiego 43) odbędzie się koncert czterech kapel. Będą to:
INHUMAN OBSESSED
(death metal - Piotrków Trybunalski / Łódź / Warszawa - www.myspace.com/inhumanobsessed)
MONOCEROS
(thrash/death metal - Tychy - www.myspace.com/monocerosband)
ARACHOS
(black metal - Kraków - www.myspace.com/arachos)
TERRORDOME
(hardcore/thrash - Kraków - www.myspace.com/terrordomeband).
Mroczna Strefa patronuje temu koncertowi.


GRIMLORD NEWS
Najbliższe koncerty tego zespołu:
03.04 - Mundo Cafe / Kielce (razem z Chain Reaction i Cold Existance)
20.04 - Alibi / Wrocław (razem z Tyr, Alestorm i Heidevolk)
10.05 - Madness / Wrocław (razem z Monoceros, Sociopathy, Janesession)
13.06 - Alive / Wrocław (razem z Mayhayron, Janesession)
21.08 - Metalowa Twierdza / Nysa (razem z Acid Drinkers, Mech, Carrion)www.grimlord.eu


APOSTAZJA FESTIVAL PO RAZ DRUGI
3 kwietnia w Poznaniu, na terenie Squatu Rozbrat, ul. Puławskiego 21a, odbędzie się druga edycja Apostazja Festival. Wystąpią: JOB KARMA, MOAN, X-NAVI.ET (R.Iwański/HATI), INFAMIS, DEAD FACTORY, [haven], [77] (Echo_tm, WWS), AVABAF. Imprezę uświetni występ djów: YAC, dj Radar, dj D. Lux, dj Mark Nox, dj jacup_H i dj Piju. Całość wystartuje o 20:00, bilet: 15 zł.
Więcej szczegółów znajdziecie w dziale "Polecamy" oraz na stronach:
www.myspace.com/apostazjafestival
www.apostazja.serpent.com.pl


BLACKASTRIAL #1
Bez zbędnych peanów ku chwale własnej i agresywnego marketingu, tak mocno zauważalnego ostatnimi czasy, w załączeniu podsyłam krótką zajawkę nowej twarzy na muzycznym rynku prasowym - Blackastrial.
01.04.09 magazyn trafi na półki sklepowe i bynajmniej nie jest to Prima Aprilis :o). Mamy nadzieję, że pismo dostarczy rzetelne informacje, ciekawe wywiady i niezależne recenzje nowo wydawanych płyt cd i dvd.
Oprócz stałej formuły wywiadów/relacji/recenzji, wewnątrz znajdą Państwo kilka innych pozycji równie ciekawych merytorycznie jak i wizualnie. Gorąco zapraszamy do dalszej współpracy, a kolejny numer
pojawi się na przełomie czerwca / lipca tego roku.www.talisac.com
www.myspace.com/blackastrial


"U BAZYLA": KONCERTY
Poznański klub zaprasza na kolejne koncerty w swoich podwojach. Poniżej szczegóły. 13.03.2009 - Death Dealers Fest vol. V: NUNSLAUGHTER (USA), SATHANAS (USA), CRUCIFIED MORTALS (USA) + BESTIAL RAIDS (PL), BLOODTHIRST (PL), EBOLA (PL), godz. 19:00
14.03.2009 - JAKOŚ TO BĘDZIE, godz. 19:00
15.03.2009 - 1125, UPSIDE DOWN, HENIEK, godz. 19:00
17.03.2009 - DRAGON'S LAIR, godz. 19:00
19.03.2009 - ROCKAWAY, BABILON, godz. 19:00
20.03.2009 - soundsystem, godz. 19:00
21.03.2009 - PSY WOJNY, TRAIN RAMP, GRAMY PUNKA, PEŁNA KULTURA, godz. 19:00 ..
26.03.2009 - KARAOKE, godz. 19:00
27.03.2009 - NIE BO NIE, godz. 20:00, wstęp 10 PLN
28.03.2009 - Morze reggae - MAJESTIC i LARS, godz. 19:00
02.04.2009 - MARGINES BLUES ROCK, godz. 19:00
03.04.2009 - HOPE, godz. 19:00
04.04.2009 - ASELON, OBSESSION, ATRAPA, godz. 19:00, bilety 5/8 zł
05.04.2009 - NEUROTHING, godz. 19:00
14.04.2009 - FISTING EUROPE TOUR 2009, godz. 19.00
17.04.2009 - DARKPLANET, godz. 19:00
18.04.2009 - SOUND SYSTEM REGGAE, godz. 19:00
19.04.2009 - HATE Otwarcie Drzwi: 18.00, Start Koncertu: 19.00, Bilety: 13zł / 16zł
21.04.2009 - Mourning Beloveth, Mournful Congregation, Longing For Dawn, Gallileous, godz. 19:00 .. 25.04.2009 - MINDTWISTER, godz. 19:00
08.05.2009 - PERSONA NON GRATA, godz. 19:00
15.05.2009 - M.o.s.s.a.D, godz. 19:00
16.05.2009 - JAPOŃSKIE RYTMY, godz. 19:00
24.05.2009 - CHRIST AGONY, OBSESSION, AZYLUM, drzwi 18:00, start 19:00, bilety 12/15 zł
05.06.2009 - M.o.s.s.a.D, godz. 19:00http://uBazyla.pl


ROOTWATER NEWS
Warszawska formacja ROOTWATER kończy właśnie prace nad najnowszym, niecierpliwie oczekiwanym albumem "Visionism". Tradycyjnie, obok mocnego metalowego łojenia, fani mogą spodziewać się kilku niespodzianek, jedną z nich będzie bez wątpienia gościnny udział folkowych muzyków z ukraińskiego zespołu HAYDAMAKY. ROOTWATER opowiadają o współpracy: "Między nasze ciężkie riffy udało się wpleść elementy folku i wspólnego, dla nas i dla chłopaków z HAYDAMAKY, słowiańskiego szaleństwa. Nasi przyjaciele z Ukrainy, Kozacy z grupy HAYDAMAKY, Żenia, Sasza i Iwan wtłoczyli w naszą muzykę niesamowitą, pierwotną energię, kolejny raz przekonaliśmy się, że tak zwana "słowiańska dusza" to nie tylko puste słowa! To ogromny potencjał, który ujawnia się w podczas takich właśnie niespodziewanych fuzji. Dla nas wspólne nagrywanie było niesamowitą zabawą, a efekt końcowy zaskoczył wszystkich! Jest moc, przekonacie się sami już niebawem!"www.rootwater.pl
www.haydamaky.pl


ANTIGAMA: PREMIERA "WARNING"
Najnowszy album ANTIGAMY ukazał się 9.03.2009 dzięki Relapse Records, zaś dystrybucją w Polsce zajmuje się Rockers Publishing. Po ubiegłorocznych roszadach personalnych, dzięki którym rolę wokalisty w grupie przejął Patryk "Nick" Zwoliński (znany szerszej publiczności z wokali w osławionym już BLINDEAD) grindcore'owi giganci z Warszawy i jedyni do tej pory polscy reprezentanci w kultowym Relapse Records - ANTIGAMA - powracają z nowym materiałem! Już od pierwszych uderzeń na "Warning" słyszymy niesłychany postęp jakiego ANTIGAMA dokonała w ciągu dwóch lat od wydania swojej ostatniej płyty - oprócz tradycyjnego, grindowego łomotu na najwyższym technicznym poziomie, porównywanym przez zachodnich recenzentów do kultowego Pig Destroyera, słychać tutaj również "zimny, industrialny powiew" - fabryczny wręcz, bezduszny klimat kompozycji, wyrażany w najbardziej ekstremalnej formie. Momentami swoją charakterystyczną "mięsistość" i brutalność ANTIGAMA wymieniła na rzecz grania "syntetycznego grindcore". Nietypowe brzmienie perkusji, głębokie wokale i szybkie, ostre gitary to esencja brutalnych brzmień mieszających ze sobą klasykę metalu oraz punka. "Warning" jednoznacznie i dobitnie pokazuje, że ANTIGAMA zasługuje w pełni na wpisanie do światowego panteonu sław ciężkiego brzmienia - ich otwarte i niekonwencjonalne podejście do grindu jest już znane chyba wszystkim. Pozycja OBOWIĄZKOWA!www.rockers.pl
www.relapse.com


TRAUMA NEWS
Daty wiosennego mini tour TRAUMY zostały oficjalnie potwierdzone. Tym razem elblążanie zagrają w towarzystwie szczecińskiego DEMON VOMIT oraz chojnickiego MASS INSANITY. Set koncertowy TRAUMY zostanie wzbogacony o starsze numery, będą to również pierwsze koncerty, na których dane wam będzie usłyszeć materiał promujący ich najnowsze dzieło - "Archetype of Chaos".
Oto ostateczna rozpiska trasy:
06.04 - Bydgoszcz - "Estrada"
07.04 - Szczecin - "Kontrasty"
08.04 - Gdynia - "Ucho"
09.04 - Olsztyn - "Andergrant"
10.04 - Elbląg - "Eden"


DUAL-COMA NEWS
DUAL-COMA wyrusza w Polskę aby promować swoją płytę "Reprogrammed H.A.T.E". Zespół ma już potwierdzone następujące daty i miejsca:
28.03.2009 Gliwice / Dziupla
02.04.2009 Mikołów / Fraktal
03.04.2009 Poznań / Fort Columb
04.04.2009 Gdańsk / Cockney
05.04.2009 Gdynia / Anawa
24.04.2009 Chorzów / Leśniczówka
05.06.2009 Wadowice / Wehikuł Czasu
27.06.2009 Tychy / Tawerna
Płytę DUAL-COMA "Reprogrammed H.A.T.E" można cały czas nabyć za 15 zł (koszt wysyłki na terenie kraju wliczony) na www.let-them-come.eu


AGONIA RECORDS NEWS
* TEMPLE OF BAAL zagoszczą ponownie w Hybreed Studio w kwietniu tego roku w celu nagrania długo oczekiwanego albumu "Lightslaying Rituals". W zeszłym tygodniu został potwierdzony ich występ na portugalskim Caos Emergente Festival w Porto, gdzie zagrają również Vomitory, Anaal Nathrakh, Destruction i wielu innych.
www.temple.of.baal.free.fr
www.myspace.com/templeofbaal

* AZARATH i KRYPT zostali dodani do składu Inferno Festival 2009. Więcej informacji na:
www.infernofestival.net
www.myspace.com/azarath666
www.myspace.com/krypt666

* WITCHMASTER zagrają tej wiosny na Kings of Black Metal Festival w Niemczech. Będą dzielić scenę między innymi z Dark Funeral, Taake, Watain, Necros Christos, Necrophobic i wieloma innymi zespołami. Więcej informacji znaleźć można na www.myspace.com/kingsofblackmetal i www.myspace.com/wearewitchmaster.

* Już wkrótce nakładem Agonia Records ukażą się:
WITCHMASTER "Trucizna" - nowy album! - CD / LP
AZARATH "Praise the Beast" - nowy album! - limited digi CD / CD / LP
IMPIETY "Terroreign (Apocalyptic Armageddon Command)" - nowy album! digi CD / LP / ltd LP / PIC LP
Nowy split NEFARIUM i Rev 16:8 zatytułowany "Unholy Comunion".

* W sprzedaży są już inne nowe wydawnictwa:
INFERNAL WAR "Conflagrator" digi MCD / 12"MLP
DIE HARD "Evil Always Return" 12"MLP
INFERNO "Metal Commando Attack" 12" gatefold double LP
DEAD MAN'S HAND "The Combination" CD

* Daty koncertów:
AZARATH:
08-11.04.09 - Inferno Festival, Oslo, Norwegia. Bilety na: www.infernofestival.net
06-08.08.09 - XV Party San Open Air, Bad Berka, Niemcy. Bilety na: www.party-san.de
DEAD MAN'S HAND:
31.10.09 - Glassheim, Jevnaker, Buskerud, Norwegia. Razem z: Tankard DIE HARD weźmie udział w Speed Metal Blitzkrieg Over Germany Mini-Tour 2009 razem z: Baphomets Blood (Włochy - Satanic Speed Metal), Fingernails (Włochy - Heavy Motörheadish Metal) i lokalnymi supportami. Trasa przejdzie przez:
26.03.09 Nuernberg - Roter Salon/Z-Bau
27.03.09 Oberhausen - Helvete
28.03.09 Hamburg - KulturPalast Billstedt
29.03.09 Berlin - Amnesie
INFERNAL WAR, a także Anima Damnata, Furia oraz Enclave wyruszą wspólnie na Annihilation Tour 2009. Na trzech koncertach towarzyszyć im będzie Pleroms Gate.
12.03.09 - Tancirna, Ostrava, Czechy
13.03.09 - Wiatrak, Zabrze
14.03.09 - Trabant, Toruń (+ Pleroms Gate)
15.03.09 - Negatyw, Gdańsk (+ Pleroms Gate)
16.03.09 - Andergrant, Olsztyn (+ Pleroms Gate)
17.03.09 - Loch Ness, Kraków
UWAGA! W związku z faktem, że organizatorem trasy jest ex-Rose Productions sugerujemy zakup biletów w dniu koncertu, a nie w tak zwanej "przedsprzedaży"!
INFERNO:
16.05.09 - Hell Master Ritual IV, Metalpoint, Porto, Portugalia. Razem z: Infernal Kingdom, Infernus, Balmbog + goście
NEFARIUM:
09.05.09 - Black Metal Is Rising Festival, La Locomotive, Boulevard Clichy F-75018 Paryż, Francja
14 - 15.08.09 - Brather Metal Open Air, Niemcy ( www.barther-metal-openair.de  06.09.09 - Nihil Extreme Metal Festival, Codevilla/Padova, Padove, Włochy. Razem z: Carpathian Forest, Thunder Road
TEMPLE OF BAAL:
11-13.09.09 - Caos Emergente Fest, Porto, Portugal. Razem: Grave, Nile, Anaal Nathrakh, Destruction, Vomitory, Ava Infieri + inni
WITCHMASTER wyruszy w trasę począwszy od 14 kwietnia 2009. Szczegóły trasy już wkrótce.
14.04.09 - Lublin. Razem z: Stillborn + tba
15.04.09 - Rzeszów. Razem z: Stillborn + Halucynogen
16.04.09 - Zabrze. Razem z: Iperyt + Besatt
17.04.09 - Wrocław. Razem z: Infernal War + tba
18.04.09 - Kings Of Black Metal Festival, Giessen, Hessenhallen, Niemcy. Razem z: Mayhem, Watain, Dark Funeral, Taake + inni
19.04.09 - Zielona Gora. Razem z: Infernal War + Warfist + tbawww.agoniarecords.com


HETANE NEWS
Już 6 marca ukazuje się debiutancki krążek HETANE - "Machines". 12 utworów zapakowanych w digipacka, a w środku 12-stronicowa książeczka z tekstami, grafikami, zdjęciami. Wydawcą jest 2-47 Records. Grupa będzie promować płytę koncertem, który odbędzie się we wrocławskim klubie "Firlej" 14 marca 2009 (sobota), początek o godzinie 20.00.
Sami muzycy mówią o płycie: "Przy tworzeniu debiutanckiego albumu skupiliśmy się na jednym - na uchwyceniu emocji w muzyce. Zdecydowaliśmy, by materiał w całości został zarejestrowany w domowych warunkach. Konsekwentnie - przez cały proces tworzenia, nagrywania oraz produkcji przemycaliśmy do utworów nasze temperamenty, charaktery i niedoskonałości nagrywając gdzieś w pokoju wynajętego mieszkania, ciasnej łazience , kuchni czy tez w szafie... Założyliśmy sobie, że dźwięki, w przeważającej ilości, będą generowane przez analogowe instrumenty. Zakochaliśmy się w analogowych przedmiotach generujących dźwięki (lista pożądanych zabawek z tej dziedziny jest dłuuuga ;) Sporo eksperymentowaliśmy z brzmieniem, nowymi instrumentami. Dlatego też Hetane w pikantnym ciężkim utworze zamiast klasycznego elektrycznego wiosła gra na cytrze, a obok miażdżących filtrów można usłyszeć gitarę akustyczną. W balladzie natomiast pojawiają się kubki, sztućce i inne niepozorne przedmioty z przysłowiowej "kuchni". Wokale. Magda eksperymentowała także w tej dziedzinie. Na nagraniach pozostawiliśmy sporo brudu, są więc zachłanne oddechy, mruczenia, szmery, a nawet miauczenie naszego kota. Wokalnie i tekstowo ma być szczerze, nic nie podstrajamy, nie kleimy. Hetane jest przesterowane i ciemne i takie właśnie ma być w opozycji do zalewających rynek idealnie gładkich i jasnych produkcji muzycznych. Zestawiając wszystkie partie wokalne na płycie oscylujemy gdzieś pomiędzy sopranami aniołów ;) a zawodzeniem czarownic... Teksty. Muzyka, jak i dopełniające ją słowa są dla nas alternatywną rzeczywistością, którą sami kreujemy. To jest nasz sposób opisywania świata. Utwory na debiutanckim krążku są bardzo kontrastowe i pokazują wiele skrajnych emocji, które towarzyszą nam w życiu.www.myspace.com/hetaneband
www.hetane.com


DAYBOX RECORDS
Włoskie CLUB INFERNO prezentuje nowy twór w swoich szeregach. Jest nim DAYBOX RECORDS (więcej info na www.myspace.com/dayboxrecords), które jest młodą firmą wydawniczą aktywną od 2003 roku. Najnowszymi nabytkami tego lejbelu są: 3x0, niesamowity zespół z Wielkiej Brytanii i Włoch, tworzący progresywny i psychodeliczny rock, a najnowszy krążek "Silver" został nagrany w Real World Studios należących do Petera Gabriela oraz SONORA '68 zespół z Rzymu grający na swoim debiucie "1968" coś na pograniczu rocka, reggae, popu i crossover.www.club-inferno.org
www.mykingdommusic.net


METAL TRINITY TOUR VOL. IV
W dniach 13, 14 i 15 marca odbędzie się kolejna edycja MTT. Tym razem zagrają: TROOPS OF DOOM -hardcore'owa formacja z Holandii, New World Depression - death metal z Niemiec oraz chojnicki MASS INSANITY parający się również death metalem. Poniżej szczegółowe info:
13.03.09, Moto Pub, Słupsk, start 19.00, wjazd 10 pln
14.03.09, Pub Kornel, Chojnice, start 19.00,wjazd 5 pln
15.03.09, ACK Zebra, Tczew, start 19.00, wjazd 8 plnwww.myspace.com/massinsanity
www.myspace.com/newworlddepression
www.myspace.com/troopsofdoomeshc 


DEMONICAL NEWS
Szwedzkie death metalowe kombo rusza w koncertowy objazd po Europie. Oto daty:
19.05, Niemcy, Greifswald - Klex
20.05, Niemcy, Jena - Rosenkeller
21.05, Niemcy, Regensburg - Boilerroom
22.05, Niemcy, Dessau - Legacy Festival
23.05, Niemcy, Stuttgart - Club Zentral
25.05, Francja, Lyon - Lyon's Hall
26.05, Włochy, Padova - Country Star
27.05, Słowenia, Ljubljana - Channel Zero
28.05, Austria, Vienna - Escape Metalcorner
29.05, Austria, Marchtrenk - Plant of Rock Festival
30.05, Holandia, Tilburg - 013/Neurotic Deathfest
31.05, Niemcy, Hamburg - Bambi Galore/Revolt
01.06, Niemcy, Flensburg - Roxy Tour
Wcześniej, bo w kwietniu DEMONICAL ruszy w towarzystwie TYRANT i HELLBOX na "RAISE THE DEAD TOUR" po Finlandii. Oto szczegóły:
09.04 2009 FIN - Tampere - Hellä
10.04 2009 FIN - Helsinki - Dante's Highlight
11.04 2009 FIN - Turku - TVOwww.demonical.net
www.myspace.com/thedemonicalhorde
www.cyclone-empire.com
www.myspace.com/dreamtidemusic
www.dreamtidemusic.com


LACRIMOSA: NOWA PŁYTA 8 MAJA
Po czterech latach oczekiwania, 8 maja, ukaże się nowa studyjna płyta szwajcarskiej legendy - formacji LACRIMOSA. Album będzie zatytułowany "Sehnsucht", czyli tęsknota: "Cztery lata temu ukazała się nasza płyta "Lichtgestallt", po której pojechaliśmy na trwającą 18 miesięcy trasę koncertową" - mówią Tilo Wollf i Anne Nurmi. "Podczas tej trasy, dzięki naszym fanom, przeżyliśmy wiele niezapomnianych chwil. Część z nich udało nam się zamieścić na koncertowym albumie "Lichtjahre".
"Fascynacja publiczności oraz emocje jakie okazywała nam i naszej muzyce, stanowiły dla nas potężną inspirację i umocniły nasze relacje z naszymi fanami. Dlatego z radością ogłaszamy, że 8 maja ukaże się nasza nowa studyjna płyta. Jej muzyczna i tekstowa zawartość da się wyrazić jednym słowem, które jednocześnie jest idealnym tytułem. Tym słowem jest "tęsknota"."
Płyta ukaże się w Polsce dzięki firmie Mystic Production.www.mystic.pl


NEFANDUS NEWS
Po trzynastu latach milczenia, NEFANDUS powraca z nowym materiałem pt. "Death Holy Death". To 8 hymnów "Qliphothic death magic" z gościnnym udziałem muzyków Marduk, Arditi oraz O.D et A.A. Próbek można posłuchać na www.myspace.com/satanicpropagandarecords . Za wydawnictwo odpowiadają Left Light Emanations i Satanic Propaganda Records.www.nefandus.org


BEHEMOTH DLA NEWSWEEK: "NIE JESTEŚMY SEKTĄ..."
W jednym z ostatnich wydań tygodnika "Newsweek" możecie przeczytać obszerny wywiad z Nergalem - liderem formacji BEHEMOTH. Nergal opowiada o tym, dlaczego to akurat polskie zespoły metalowe podbijają zagraniczną publiczność, jak inne kraje wspierają swoich artystów, wspomina też o przestrzeganiu prawa w Polsce i postrzeganiu zespołu. "Nie jesteśmy sektą. To tylko muzyka" - mówi Nergal na łamach tygodnika.
Przypomnijmy , że BEHEMOTH jest w trakcie nagrywania następcy gorąco przyjętej płyty "The Apostasy". Nowy album ma trafić do rąk fanów jesienią. Więcej szczegółów wkrótce!www.mystic.pl
www.behemoth.pl


CRYPTIC TALES NEWS
Psycho Records z nieukrywaną dumą przedstawia po raz pierwszy na CD album "Valley of the Dolls" - nietuzinkowy, wyjątkowy i legendarny materiał, który już w latach dziewięćdziesiątych wyprzedzał swoją epokę o kilka lat świetlnych, legendarnej grupy CRYPTIC TALES. Znakomita porcja death/doom metalu dla każdego wielbiciela starej polskiej sceny. Materiał ten został ubrany w nowy cover i poddany remasteringowi w Studio Spaart. Jako bonus dodano plik video zawierający koncert zespołu podczas ciechanowskiego S'THRASH'YDŁA w 1994 roku. Pozycja obowiązkowa dla prawdziwego fana zespołu i kolekcjonera płyt CD, zbieracze plików mp3 mogą sobie darować! Premiera w marcu 2009.


CREMASTER: NOWY ALBUM W SIECI
Na oficjalnej stronie zespołu CREMASTER (www.cremaster.pl) można pobrać w całości ich najnowszą płytę zatytułowaną "No Nie No No". Na płycie znajduje się 14 wesołych piosenek utrzymanych w konwencji wyborczej. Oto program płyty:
1. Z kopyta kulig popierdala
2. Mymło
3. Nju Łejw od Badhed's Britisz Hewi Metal
4. Zmień trociny !!!
5. Srogiy Yam 'dy Yem
6. Endlosung der Kabanfrage
7. W kółko najebanym być
8. Łza dla cieniów do powiek
9. Do ataku, kebab strachu
10. Pierd Kardę
11. Mazurek Kozłowskiego
12. Dżoni Łoker Blek Aparthajd Lejbel
13. Żywe wreki from de Hajest Mauntyn
14. Panzer Karp Wagen
Życzymy smacznego!www.cremaster.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005