EGOIST W BARWACH SELFMADEGOD RECORDS
Selfmadegod Records z radością informuje o podpisaniu kontraktu z jednoosobowym alternatywno-metalowym zespołem EGOIST z Bielska-Białej. Stanisław Wołonciej urodził się w roku 1986 w Bielsku-Białej. Od samego początku muzyka była obecna w jego domu. Jego ojciec sam kiedyś grał jako gitarzysta basowy w zespole Fatum będąc na studiach. Wszystko zaczęło się, gdy Stanisław miał 8 lat, wtedy to rodzice postanowili wysłać go na lekcje pianina, na które uczęszczał przez 4 kolejne lata. Jednym z "małych" sukcesów Stanisława była chwilowa współpraca z legendarnym gitarzystą, wokalistą i liderem grupy Pestilence - Patrick'iem Mameli. Współpraca polegała na wysyłaniu próbek nagranych bębnów Stanisława do utworów demo C-187 Patricka, w celu uzgodnienia ostatecznych wersji ścieżek bębnów. Jednak C-187, jak to się wkrótce okazało, przeobraziło się w supergrupę. Obowiązki perkusisty objął Sean Reinert (Cynic, Death, Aghora). Oprócz tego w składzie znalazł się Tony Choy (basista Pestilence i Atheist). Latem 2008 roku Stanisław rozpoczął pracę nad nagrywaniem nowego materiału zatytułowanego "Ultra-Selfish Revolution". Wczesniej przez długie miesiące gromadził nowy sprzęt do nagrywania i rejestrował pomysły na palmtopa. Sesja nagraniowa trwała 1,5 miesiąca. W końcowej fazie Stanisław zapytał Patricka Mameli czy nie chciałby nagrać partii solowej do jednego z dwóch utworów. Patrick zadecydował, że nagra sola do obydwóch utworów "These Strange Things" i "/Not/ The End". Wkrótce potem Stanisław skończył prace nad nagraniem. Propozycja wydania padła ze strony firmy fonograficznej Selfmadegod Records z Białej Podlaskiej. W grudniu Stanisław podpisuje kontrakt na album "Ultra-Selfish Revolution". Stanisław jest wciąż aktywny muzycznie, ma w planach kolejne projekty i współpracę ze świetnymi muzykami i producentami, więc warto być na bieżąco z jego poczynaniami. "Ultra-Selfish Revolution" zostanie wydany wiosną 2009 roku w Selfmadegod Records.
Próbki audio z nadchodzącej płyty można usłyszeć na profilu MySpace:
www.myspace.com/egoistpoland
www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


MOTHRA W BARWACH SELFMADEGOD RECORDS
Selfmadegod Records z dumą anonsuje podpisanie kontraktu z mathcore'owym/metalowym zespołem MOTHRA z Opola. MOTHRA powstała na przełomie 2000 w składzie Piotr Koryzma (wokal) Daniel Szwed (bębny), Andrzej Burzyński (bas), Paweł Stefan Rosiak (gitara). Po kilku miesiącach działalności zespół zarejestrował swój pierwszy promo singiel. Utwór sygnowano Sugar '01. Następne lata to kilkanaście koncertów, ale przede wszystkim praca nad materiałem, której owocem było Demo'04 składające się z sześciu kompozycji. Pomimo fatalnej jakości realizacji studyjnej nagrania, słuchacze odnaleźli w muzyce zespołu rzadki rodzaj energii połączony z matematycznie pociętymi, ale ciągle melodyjnymi kompozycjami. Kolejne lata to koncerty i wielu interesujących i inspirujących ludzi, z pomocą których udało się urzeczywistnić wiele pomysłów. Jest to przełomowy okres dla zespołu. W tym czasie został zarejestrowany materiał na debiutancki album "Planet Decibelian", który 20 maja 2006 zostaje wydany nakładem Red Swallow. Płyta zawiera 11 brutalnie brzmiących, połamanych kompozycji. Zespól koncertuje bardzo intensywnie z najciekawszymi i najbardziej znanymi zespołami pojawiającymi się w okolicy (Napalm Death, Pelican, Modern Life is War, Maroon, Suffocation, Born From Pain, High On Fire, Omission, Nyia), pracując na miano "jednego z najlepiej prezentujących się na żywo zespołów w kraju". Na początku 2008 roku zostały stworzone obrazy do "Technological Death" oraz “Death Walks Slowly”. Jesienią 2008 roku MOTHRA rejestruje siedem utworów w olsztyńskim Studio "X" z uznanym producentem Szymonem Czechem (Antigama, Blindead, Third Degree, Nyia, Unsun) na swoją drugą płytę zatytułowaną "Dyes", która zostanie wydana wiosną 2009 roku w Selfmadegod Records. Muzyka kwartetu z Opola z pewnością przypadnie do gustu fanom Dillinger Escape Plan, Converge czy Burnt By The Sun.
Próbki audio z nadchodzącej płyty można usłyszeć na profilu MySpace:
www.myspace.com/mothra
www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


METALOWA ESTRADA
25.01.2009 (niedziela) w klubie "Estrada" w Bydgoszczy zagrają: UNBORN SUFFER (death/grind, Bydgoszcz), LEPROSIUM (black/death, Piła), ENEMA (grind/death, Chodzież), DOWN TO CONRETE (hard-core, Bydgoszcz).


COLOSSEUM: DRUGI ALBUM
Na 14 stycznia 2009 roku Firebox Records zapowiada premierę najnowszego wydawnictwa COLOSSEUM "Chapter 2: Nunquam". Za COLOSSEUM stoi Juhani Palomäki, główny kompozytor, gitarzysta oraz wokalista gotyckiego YEARNING. Zdaniem samego zainteresowanego, COLOSSEUM powstało z chęci stworzenia czegoś ekstremalnie mrocznego i przytłaczającego. Swoje zdolności kompozytorskie muzyk potwierdził już za sprawą nagranego w 2007 roku debiutu zatytułowanego "Chapter 1: Delirium". Na najnowszym materiale Palomäki kontynuuje mroczną tematykę śmierci, nienawiści i izolacji podjętą na debiucie, muzycznie wzbogacając swój styl o szeroki wachlarz nowych rozwiązań, tradycyjną funeralmetalową formułę wzbogacając elementami symfonicznymi i ambientowymi. W nagraniu krążka wzięli udział sesyjni muzycy odpowiedzialni za instrumenty smyczkowe oraz dęte. Zapowiada się kolejna niezwykle mocna pozycja w katalogu Firedoom/Firebox Records.www.foreshadow.pl


CHAINSAW METAL SLAUGHTER / BLOODTHIRST NEWS
W dniach 16-18 stycznia w trzech różnych miastach zagrają ciekawe zestawienia ekstremalnych metalowych bandów pod wspólnym szyldem CHAINSAW METAL SLAUGHTER. Oto szczegóły:
16 stycznia 2009
FURIA (black metal - Katowice), BLOODTHIRST (thrash metal - Poznań), INFIDEL (black metal - Wrocław)
Wrocław, Klub "Wagon", pl. Orląt Lwowskich, start o 19:30, wstęp: 12zł
17 stycznia 2009
MASSEMORD (black metal - Katowice), BLOODTHIRST (thrash metal - Poznań), STRANDHOGG (black metal - Poznań), PLEROMS GATE (death/black metal - Gdańsk), OBSESSION (death metal - Poznań) Poznań, Klub "U Bazyla", ul. św. Wojciech 28, start: 19:00, wstęp: 15zł
18 stycznia 2009
MASSEMORD (black metal - Katowice), BLOODTHIRST (thrash metal - Poznań), PLEROMS GATE (death/black metal - Gdańsk), FULCRUM (death/grind - Gdańsk)
Gdańsk, Klub "Negatyw", ul. Do Studzienki, start: 19:00, wstęp: 15zł
Mroczna Strefa sprawuje patronat nad wszystkimi koncertami. Info także w dziale "Polecamy". W styczniu nakładem poznańskiej Gruft Produktion ukaże się split CD "Infernal Thrashing Kömmandments". Na ten materiał składają się 4 utwory w wykonaniu BLOODTHIRST (w tym covery Venom i Morbid Angel) oraz premierowy materiał rzeszowskiego EXCIDIUM (w tym cover Razor). Całość to 40 minut obrazoburczego black/thrash metalu.www.bloodthirst.pl
www.myspace.com/bloodthirstpl


ACCOMPLICE AFFAIR NEWS
Dobiegają końca prace nad trzecim albumem dark ambientowego ACCOMPLICE AFFAIR, który jak wcześniej zapowiadano nie ukaże się w tym roku. Nakładem wytwórni My Hands Music nowy krążek ujrzy światło dzienne w lutym 2009 i zawierał będzie 8 kompozycji w tym jeden utwór bonusowy z udziałem Krzyśka Bilińskiego z Radia Pantheon. Album nosił będzie tytuł "Samotny Horyzont". Natomiast fragmenty trzech utworów z nowego materiału są dostępne ciągle na oficjalnej stronie projektu pod adresem: www.accompliceaffair.za.pl


ROCKERS PUBLISHING: NOWOŚCI
Pod koniec stycznia w dystrybucji Rockers Publishing na Polskę pojawią się między innymi poniższe tytuły:
ACTION BEAT - "The Noise Band From Bletchley" (Truth Cult)
To drugi album w karierze ACTION BEAT - noisowo/no-wave punkowej grupy z Bletchley inspirującej się twórczością Sonic Youth, The Ex i Fugazi. Podstawowy skład to 5 osób, przy czym na koncertach może rozwinąć się nawet do 14! A trzeba dodać, że to "koncertowe zwierzęta". Ich mottem jest "zagrać tyle koncertów, ile jest to możliwe".
SUBHUMANS - "From the Cradle To the Grave" (Bluurg)
Zespołu SUBHUMANS nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. "From the Cradle To the grave" to album z 1983, który teraz doczekał się reedycji.
FAUNA - "Rain" (Aurora Borealis)
FAUNA to dwuosobowy eko-centryczny black metalowy zespół. Płyta zawiera jeden, ponad godzinny utwór pt. "Rain". Zaczyna się od dźwięku padającego w lesie deszczu, by następnie przeistoczyć się w akustyczną podróż, którą kończą śpiewane kwestie. Zaraz po tym następuje surowe metalowe granie. FAUNA tworzy prawdziwą, atawistyczną muzykę.
WINO - "Punctuated Equilibrium (Southern Lord)
To debiutancki solowy album undergroundowego gitarzysty Scotta 'Wino' Weinricha. Wirtuozerska gra, ujmujący głos oraz mocne teksty łączą się w spójna i niepowtarzalną całość.
ENABLERS - "Tundra" (Exile On Mainstream)
"Tundra" to trzecia płyta ENABLERS. Kompozycyjna wszechstronność, melodyjność, rytmiczność i zawiłość, a także poetyckie teksty są charakterystyczne dla tego albumu.
DÄLEK - "Gutter Tactics" (Ipecac)
To już piąty album tego zespołu - mocny i zgodny. Muzycznie zarówno surowy i ciężki, jak przejrzysty i spójny.www.rockers.pl


OLIGARQUIA NEWS
Brazylijscy death metalowcy z OLIGARQUIA przebywają w studio i nagrywają swój trzeci album, który będzie zatytułowany "Distilling Hatred" i wedle słów samych muzyków ma być "najbardziej oldskulowy z wszystkich". Nagrania mają miejsce w Top Noise Studio, a produkcją zajmują się sam zespół oraz Marcelo i Carlos A. Nowy skład tego bandu to Max Hideo (wokale), Roque (gitara), Guilherme (gitara), Ártour Queiroz (bas) i Panda Reis (bębny). Sample utworów z poprzednich krążków można usłyszeć na www.myspace.com/oligarquiadeath.


ELECTRONIC ART METAL RECORDS NEWS
25 grudnia ukazał się najnowszy album formacji DOL THEETA - "The Universe Expands". Próbki z tego krążka można usłyszeć na www.thanasislightbridge.com. Z kolei merchandise tyczący się tego projektu, jak i kilku innych można znaleźć na www.electronicartmetal.com.


PLEROMS GATE NEWS
PLEROMS GATE to nowy trójmiejski zespół ze szczególnym podejściem do grania metalu. Zespół prezentuje oryginalne spojrzenie na ekstremalny metal wykorzystując elementy etnicznej muzyki starożytnych kultur i tradycji. Cechą charakterystyczną PLEROMS GATE jest maksymalnie prawdziwe, żywe metalowe brzmienie połączone z naturalnymi dźwiękami instrumentów etnicznych i klasycznych. Teksty utworów to zaawansowane okultystycznie przemyślenia zahaczające o filozofię Crowleya, gnozę, starożytne mity i kulty. Zespół zapowiada swój debiut w postaci profesjonalnie wydanej epki zatytułowanej "Pass the Gate of Pleroma", której premiera wraz z wykonaniem na żywo odbędzie się podczas koncertu 18 01 2009 w Klubie Negatyw w Gdańsku. Gośćmi specjalnymi będą zespoły MASSEMORD, BLOODTHIRST oraz FULCRUM.www.myspace.com/pleromsgate


FOSCOR NEWS
Trzeci album hiszpańskiego FOSCOR będzie nagrywany od końca marca 2009 roku w The Room Studios. Wydawcą będzie Temple Of Darkness Records, a krążek powinien ukazać się jeszcze przed rozpoczęciem kalendarzowego lata. W styczniu i lutym Hiszpanie zagrają też trochę sztuk przygotowujących fundament pod najnowszy materiał. Kilka z nich będzie miało miejsce na rodzimych ziemiach, a kilka wchodzi w skład trasy po Francji, na której towarzyszami broni będzie francuski OTARGOS.www.foscor.com


MAN MUST DIE NEWS
Pochodzące ze szkockiego Glasgow MAN MUST DIE weszło do studia, by rozpocząć nagrywanie następcy wydanego przez Relapse Records debiutu "The Human Condition". Nowy album o tytule "No Tolerance For Imperfection" jest nagrywany w Grindstone Studios w Wielkiej Brytanii z producentem Scottem Atkinsem. Płyta ma ujrzeć światło dzienne wiosną 2009 roku, a w jej skład wejdzie 11 numerów pełny wściekłości, ciężaru i melodyjnych motywów. "No Tolerance For Imperfection" to jednocześnie debiut nowego bębniarza Matta Hollanda.www.relapse.com
www.myspace.com/ManMustDie


ROOTWATER W STUDIO
Trzecia płyta ROOTWATER "Visionism" powstaje w Olsztynie w Studio X pod okiem Szymona "Szymonaza" Czecha i Marcina "Lorda Kiełbatrona" Kiełbaszewskiego. Są to świetni fachowcy, którzy współpracowali z takimi kapelami, jak Vesania, Dies Irae, Sceptic, Chainsaw, Farben Lehre, Kangaroz, Orbita Wiru, Esqarial i wieloma innymi... ROOTWATER właśnie zakończył nagrania sekcji rytmicznych oraz gitar, reszta powstanie w Warszawie. Będą to sample, akcenty folkowe i wszystkie wokale, które Maciek Taff jak zwykle zrealizuje pod czujnym okiem Krzysztofa Palczewskiego w jego prywatnym studio. Tym samym zespół informuje, że najnowszą płytę nagrywa Paweł "Paul" Jaroszewicz z lubelskiego Soul Snatcher, który gra z ROOTWATER od 3 miesięcy i o którym zrobiło się ostatnio głośno za sprawą angażu w Vader. Jego nieprzeciętne możliwości i zaangażowanie robią ogromne wrażenie, a charakter gry odcisnął swoje piętno na nowym materiale. W związku z obowiązkami Pawła w Vader zespół zmuszony był po raz kolejny zmienić obsadę za bębnami i po długich poszukiwaniach jest nowy perkusista, a jego personalia zespół ogłosi po nowym roku. Kilka słów od chłopaków z ROOTWATER podczas nagrań sekcji rytmicznych:
Paweł: "Witam wszystkich! Właśnie kończymy rejestrację śladów perkusji i mogę powiedzieć, że współpraca z chłopakami ze studia idzie rewelacyjnie. Przemiła atmosfera i pełen profesjonalizm załogi studia wpływają bardzo pozytywnie na efekty naszych działań. Przy produkcji płyty "Visionism" położyliśmy duży nacisk na "niemiecką motorykę", niemniej jednak pozwoliliśmy sobie na kilka eksperymentów - co zaowocowało szerokim spektrum nietypowych kombinacji stylistyk muzycznych: od brit-popowych refrenów, przez drum 'n bass i funk, po agresywne hardcorowe walce i grindcorowe blasty. Myślę, że parę osób będzie zaskoczonych efektami naszej pracy."
Heinrich: "Idzie dobrze. Od początku wiedzieliśmy, że Studio X to świetny wybór. Nieprzeciętne umiejętności realizatorskie, najwyższej jakości sprzęt studyjny, komfortowe warunki pracy i luźna atmosfera to podstawa sukcesu… Mamy to wszystko !!! Paweł pokazał klasę i w mistrzowskim stylu w kilka godzin za jednym podejściem wbił 9 kawałków wprost dewastując swój zestaw perkusyjny. Jutro kończymy perkusję i zaczynamy partie basu, zaraz potem gitary. Jak na razie efekty urywają głowę! Potem z całym materiałem wracamy do Studio X na mix i mastering. "Visionism" to dla nas ogromne przedsięwzięcie kolejny krok naprzód i sprawa priorytetowa, po raz kolejny chcemy przekroczyć granice i standardy, które sami sobie wyznaczyliśmy. Oczekujcie nadejścia nowej wizji "Visionism" wkrótce!!!"
Płyta ROOTWATER "Visionism" ukaże się wiosną 2009 roku nakładem firmy Mystic Production.www.mystic.pl


THE EASTERN FRONT: NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI
Izraelski The Eastern Front informuje o nowych wydawnictwach. W listopadzie ukazał się:
- KREUZER - "In Hoc Signo Vinces" CD. Limit do 300 kopii. Martial/Industrial/Ambient z Izraela.
W grudniu natomiast nakładem tej firmy zostały wydane:
- SURMA - "Allocutio" CD. Limit do 300 kopii. Neofolk/Dark ambient/Martial/Industrial z Ukrainy,
- KREUZER / SURMA split - "Viltis". Wydanie limitowane do 300 kopii. Industrial/Martial/Dark ambient
Na 2009 rok zapowiadane jest wiele interesujących wydawnictw, a wśród nich między innymi:
- TONY WAKEFORD "Not All of Me Will Die" CD - solowe wydawnictwo nagrane przez Tony Wakeford'a, Gregorio Bardini'ego i Thierry Jolif 'Kantalon''a ze starymi tradycyjnymi pieśniami z Bretonii,
- AGNIVOLOK "Henbane" - wczesne nagrania tego projektu,
- BLEIBURG "Invisibliter Ac Inseparabliter" - nowy album będący hołdem dla Austro-Węgier,
- "Farewell To the Fatherland" - kompilacja dedykowana polskiemu kompozytorowi Michałowi Ogińskiemu,
- MIEL NOIR "Der Honigflugel" - album projektu Dimo D., członka takich formacji, jak Allerseelen, Sturmpercht, Sagittarius oraz Svarrogh.www.theeasternfront.org
www.tka-subdivision.org
www.myspace.com/theeasternfront
http://launch.groups.yahoo.com/group/theeasternfront
www.reverbnation.com/theeasternfront


D.A.M.N. NEWS
W pełni żeńska formacja D.A.M.N. udostępniła do odsłuchu utwór z nadchodzącego albumu "Forbidden Anger". Można go posłuchać na www.myspace.com/damnmetal. Cała płyta ma się ukazać wiosną 2009 roku i będzie zawierać 11 nowych kawałków. Ostateczny miks i mastering będzie miał miejsce w styczniu, a dokonają go Jacob Hansen i Ziggy (Illdisposed, Behemoth, As We Fight, Machine Made God....). Grupa zaplanowała też zagranie kilku koncertów w 2009 roku. Oto daty: 13.2.09 Berlin - Access, 14.2.09 Dresden - Heavy Duty, 28.2.09 Lugau - Iron Eagle, 27.3.09 Aarhus (Dania), 28.3.09 Fredericia (Dania) - Umhgoduset, 17.4.09 Paderborn - Kulturwerkstatt - Metalinferno Festival, 09.5.09 Frankfurt - Die Halle, 30.5.09 Russe (Bułgaria) - Russe Summer Theather - Legacy Festival.www.damnmetal.de


THE GATHERING NEWS
Holenderski THE GATHERING zapowiada wydanie swojego dziewiątego studyjnego albumu w kwietniu 2009 roku. Krążek będzie zatytułowany "The West Pole". Grupa objawiła, że znalazła już nową wokalistkę, a na płycie pojawi się także dwóch wokalistów w rolach gości, jednakże szczegółów nie podała. Nie ujawniono także żadnych próbek nagrań, a muzycy wyjaśniają to faktem, że nagrania partii przez gości są nadal w toku. Produkcją albumu zajmuje się René Rutten, materiał będzie składać się z 9 numerów i zostanie wydany przez Psychonaut Records.www.gathering.nl


AGONIA RECORDS NEWS:
- THE KONSORTIUM podpisali w listopadzie bieżącego roku papier na wydanie dwóch albumów z Agonia Records. Norweski kwartet gra black metal z naleciałoścami thrashu, awangardy i różnymi innymi wpływami. Specyficzny styl i atmosfera utworów sprawiają, że THE KONSORTIUM wyróżnia się na tle innych zespołów spod szyldu black metal. W skład kapeli wchodzą mniej i bardziej znani muzycy... Umiejętności muzyczne Norwegów prezentują najwyższy poziom i objawią się w pełni już pod koniec 2009 roku.
www.myspace.com/konsortiummetal
- Wydane niedawno albumy BLOODSWORN "All Hylest Til Satan" i NECROBLASPHEME "Destination: Nulle Part" są już w sprzedaży i zbierają bardzo dobre recenzje, zarówno ze strony fanów jak i krytyków.
www.necroblaspheme.com
www.myspace.com/necroblasphemeband
www.myspace.com/bloodsworn666
- Debiutancki album DEAD MANS HAND zostanie wydany 28.01.2009. Siejący zniszczenie materiał, stanowi mieszankę thrashu i death metalu starej, dobrej szkoły. Szybkie bity, moshowe łojenie, melodyjne pasaże gitar okraszone agresywnym growlingiem. To tylko niektóre atuty krążka zatytułowanego "The Combination".
www.dmh-metal.com
www.myspace.com/dmhmetal
- INFERNAL WAR zakończył pracę nad nowym mini-albumem, którego premiera planowana jest na 15.02.2009. Materiał dostępny będzie w formie digipack CD i 12' MLP. Na "Conflagrator" znajdzie się 5 black metalowych utworów z thrashowymi i death metalowymi wpływami. W sumie 25 minut ciężkiego grania.
www.myspace.com/iwofficial
- "The Unearthing", singiel MR DEATH, zostanie wydany na siedmiocalowym winylu w lutym 2009. Utwory zremiksował Thomas Skogsberg w Sunlight Studio. Obecnie masteringiem zajmuje się Tom Horn w swoim Studio Q. W zeszłym tygodniu MR DEATH zawitali ponownie w Sunlight Studio, by rozpocząć pracę nad debiutanckim albumem "Detached From Life". Mike Hrubovcak (www.visualdarkness.com) będzie odpowiedzialny za oprawę graficzną krążka.
www.mrdeath.se
www.myspace.com/misterdeathsweden
- DIE HARD planuje nagrać nowe utwory oraz cover VENOM w drugiej połowie stycznia 2009 na kolejną epkę. Z kolei debiutancki mini-album zespołu, "Evil Never Dies", będzie wydany na czarnym dwunastocalowym winylu w limitowanej do 500 kopii edycji w lutym przyszłego roku.
www.myspace.com/diehardthrash
- AZARATH kończy pracę nad nowym, czwartym już albumem. Ostatnia wizyta w studiu planowana jest na styczeń 2009, a wydanie krążka "Praise the Beast" na kwiecień 2009. Data wydania może nieznacznie ulec zmianie.
www.azarath.tcz.pl
www.myspace.com/azarath666
- MALFEITOR kończy nagrywać nowy album w La Serpent Rouge Studio. Oto jak prace nad krążkiem komentuje lider zespołu, M. Fabban: "Nowy album Malfeitor jest absolutnie perfekcyjny i majestatyczny. Bądźcie gotowi na wydanie jednego z najmroczniejszych albumów w historii." Planowana data wydania to początek 2009 roku.
www.myspace.com/malfeitor666
- Data wydania nowego krążka ENDEZZMA "Erotikk Nekrosis" została przesunięta na wiosnę 2009 roku. Następstwem wydania płyty będzie duża trasa zespołu po Europie.
www.endezzma.com
www.myspace.com/endezzma
Daty koncertów:
DEAD MANS HAND:
02.05.2009 - Glassheim, jako support Tankard - Jevnaker, Norwegia
DIE HARD:
31.01.2008 - Kafé 44, z Angrepp, Vörgus and Scourge, Sztokholm, Szwecja
NEFARIUM:
09.05.2009 - Black Metal Is Rising Festival, La Locomotive, Boulevard Clichy F-75018, Paryż, Francja
24 - 25.07.2009 - Unholy Festival, Ostrava, Czechy (www.unholyfest.com)
14 - 15.08.2009 - Brather Metal Open Air, Niemcy (www.barther-metal-openair.de)www.agoniarecords.com


ZOMBI NEWS
ZOMBI umieściło sample dwóch nowych utworów, "Spirit Animal" i "Spirit Warrior" na swoim MySpace. Utwory z nadchodzącego albumu "Spirit Animal" można usłyszeć na www.myspace.com/zombi. Następca wydanego w 2006 roku "Surface To Air" był w pełni samodzielnie nagrywany przez muzyków ZOMBI i ma się ukazać nakładem Relapse Records 9 lutego 2009 roku. Jeden z kawałków z poprzedniego albumu, "Night Rhythms", został użyty przez Mary Lambert ("Pet Sematary", "Clubland") w krótkim filmie "Dark Path Chronicles: Episode 5". "Dark Path Chronicles" to złożona z siedmiu części mini-seria nakręcona specjalnie dla Fearnet.com i opowiadająca o wampirze żyjącym w obecnym Los Angeles. Ponadto nagrania ZOMBI pojawią się na początku 2009 roku na limitowanym 12-calowym splicie z MASERATI wydawanym przez Temporary Residence Ltd..www.relapse.com
www.zombi.us
www.myspace.com/zombi


MISERY INDEX NEWS
Premiera najnowszego video Amerykanów do numeru "Traitors" z ich najnowszego albumu o tym samym tytule miała miejsce na HeadbangersBlog.com. Teledysk był kręcony w Filadelfii z reżyserem Davidem Brodsky'm. MISERY INDEX w styczniu rusza na trwającą sześć tygodni trasę po Europę, a towarzyszyć im będzie między innymi HATE ETERNAL. Daty można znaleźć niżej.
Od 9 stycznia do 1 lutego + HATE ETERNAL, SEE YOU NEXT TUESDAY, AEON
January 9 Wiesbad, Germany Schlachtorf
January 10 Aarhus, Denmark Voxhall (jako część Metal Royale Fest)
January 11 Linkoping, Sweden Skylken
January 12 Kassel, Germany K19
January 13 Hamburg, Germany Markthalle
January 14 Berlin, Germany K17
January 15 Prague, Czech Rep Exit Chmelnice
January 16 Leipzig, Germany Conne Island
January 17 Argelato, Italy Ke Me Meo Club
January 19 Munchen, Germany Feierwerk
January 20 Luynes, France Le Korigan Live
January 22 Barcelona, Spain Mephisto
January 23 Madrid, Spain Sala Live
January 24 Bilbao, Spain Plateruena
January 25 Nantes, France Le Ferallleur
January 26 Paris, France La Locomotive
January 27 Trier, Germany Exhaus
January 28 Amersfort, Netherlands De Kelder
January 30 Vosselaar, Belgium Belbob
January 31 Essen, Germany Turock
February 1 London, UK Underworld
Od 2 lutego do 9 lutego + SEE YOU NEXT TUESDAY, BURNING SKIES, DEAD BEYOND BURIED
February 2 Plymouth, UK The White Rabbit
February 3 Cardiff, UK Barfly
February 4 Birmingham, UK Asylum
February 5 Sheffield, UK The Corporation
February 6 Milton Keynes, UK The Pitz
February 7 Dublin, Ireland Fibber Magees
February 8 Manchester, UK Music Box
February 9 Glasgow, UK Ivory Blacks
February 12 Baten, Sweden Close Up Boat Cruise
February 13 Helsinki, Finland Cable Factory (jako część Finnish Metal Expo)
May 22 Baltimore, MD Sonar (jako część Maryland Death Fest)www.relapse.com
www.miseryindex.com
www.myspace.com/miseryindex


LEDO TAKAS NEWS - LITHUANIAN METAL: THE ROOTS
Litewska Ledo Takas Records przygotowuje nową serię dedykowaną historii heavy metalu na Litwie, który rozwijał się w trudnych czasach sowieckich wpływów, ale pozostawał wierny korzeniom litewskiego narodu i historycznego dziedzictwa. Na pierwszy rzut idzie grająca techniczny death metal formacja z Wilna DISSECTION działająca od 1990 do 1993 roku. W tamtym czasie tworzyli triumwirat litewskiego death metalu razem z Conscious Rot i Regredior. Nagrywając dwie taśmy demo pozostawili za sobą całą konkurencję i byli nawet bliscy podpisania kontraktu z Cenotaph Records, dla której nagrywał wówczas między innymi Gorefest. Demówki "Suffocating Syndrom" [1992] i "Pyramid Of Hate" [1993] zostały odświeżone brzmieniowo i już na początku 2009 roku ukażą się jako "LITHUNIAN METAL. THE ROOTS, vol. 1: DISSECTION - "Dissected Tapes" w formacie digi-CDwww.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords


WITCHING HOUR PRODUCTIONS POWRACA
W maju 2008 wskrzeszono do życia wytwórnię, która dość intensywnie działała w latach 90-tych zajmując się przede wszystkim sceną black metal. Pod koniec tego miesiąca ukazały się 3 wydawnictwa, których dystrybucją zajęła się zaprzyjaźniona Pagan Records, a z którą były one wydane na zasadzie kooperacji:
- EVIL 012CD HERMH - "AFTER THE FIRE ASHES" (standardowy MCD)
- EVIL 012CD/DVD HERMH - "AFTER THE FIRE-ASHES" MCD + "THE SPIRITual NTION BORN" DVD (podwójny digipack ręcznie numerowany do 666 kopii)
- EVIL 001DVD HERMH - "THE SPIRITual NATION BORN" DIGIPACK DVD
Po kilku miesiącach intensywnej pracy oraz nawiązaniu współpracy dystrybucyjnej z Mystic Production, 8 grudnia miała premierę nowa płyta zespołu HELL-BORN - "Darkness". Zespołu uznanego na rodzimym podwórku, którego członkowie współtworzyli kiedyś takie zespoły jak BEHEMOTH czy DAMNATION. Płyta przynosi ponad 45 minut old schoolowego death metalu w stylu znanym jedynie zespołowi HELL-BORN. Te 9 utworów pokazuje zespół w najdoskonalszej formie ze wszystkich dotychczasowych wydawnictw. Płyta wydana jest w formie digipacku, a dystrybucją na terenie Polski i Słowacji zajmuje się Mystic Production.
Kolejnymi wydawnictwami, które ukażą się już na początku przyszłego roku, a dokładnie w lutym 2009 będą:
EVIL 014 ABUSED MAJESTY - "so man created god in his own image..." + 3 zremasterowane dema (podwójny digi pack limitowany do 1000 kopii)
EVIL 015 MASACHIST - "DEATH MARCH FURY" CD/DIGIPACK. To będzie najbrutalniejszy debiut 2009!!! Zespół złożony z muzyków: DIMMU BORGIR, VESANIA, AZARATH, SHADOWS LAND, DECAPITATED!!! Gościnnie w jednym z utworów pojawia się Ross Dolan z IMMOLATION.www.witchinghour.pl


CRIONICS NEWS
Krakowski CRIONICS wraca w nowym, silniejszym składzie, z nowym materiałem, a wkrótce także z nowym kontraktem. Szeregi zespołu wzmocnili Paul (Soul Snatcher, obecnie w Vader jako perkusista sesyjny) oraz Brovar (ex-Blindead, ex-Psycholywood, ex-Immemorial,). Muzycy ci sprawdzili się już w boju, grając z zespołem trasy REBEL ANGELS oraz zagraniczny tour w Rosji. Największą niespodzianką jest jednak zmiana za mikrofonem, gdzie Warana zastąpił Quazarre, gardłowy formacji Devilish Impressions i Asgaard. Na stanowiskach bojowych od początku formacji pozostają Yanuary (gitara) i Vac-V (klawisze). W tym zabójczym składzie commando CRIONICS pracuje nad następcą rewelacyjnie przyjętego krążka "Neuthrone". Materiał ten ukaże się pod nową banderą - zespół zakończył właśnie udany, 3-płytowy kontrakt dla brytyjskiej Candlelight Records i otrzymał propozycje od kilku firm, o czym poinformujemy wkrótce. Nowa płyta, nowy skład, a przede wszystkim nowe oblicze CRIONICS - to nowa jakość w metalu wysokiej już próby. Bądźcie czujni i odwiedzajcie regularnie stronę zespołu i oficjalny myspace CRIONICS wraca, by zabić.
Więcej informacji na stronie zespołu www.crionics.pl i www.myspace.com/creativemusicba


SANE: NOWY ZESPÓŁ
Tajemnicą poliszynela jest fakt, iż muzycy z okolic Wawelu nigdy nie zawodzili swoimi pomysłami. Oficjalnie i z dumą możemy przedstawić wszystkim dawno oczekiwane nowe dzieło muzyków znanych z takich formacji jak CF 98, THY DISEASE, MOLD i CRIONICS. SANE to połączenie mocnego rockowego brzmienia i ciepłych, energicznych harmonii. Unikatowy line-up to tylko jeden z powodów, dla których ta muzyka będzie naprawdę godną uwagi propozycją na rynku trafiającą w gust nawet wymagających słuchaczy. W SANE ścierają się światy odmiennych muzycznych inspiracji, połączone nowatorską konwencją, której wypadkowych należy poszukiwać w okolicach młodzieżowego luzu PARAMORE i patetycznych dźwięków ALTER BRIDGE. Zespół ma swoim koncie zarejestrowany materiał promo "Sin_Us", do wysłuchania którego zapraszamy na oficjalny profil myspace http://www.myspace.com/sanebandpl. SANE pracuje obecnie nad debiutancką płytą, rozmowy na temat jego wydania są w trakcie. Agencja Creative Music, która reprezentuje zespół, zapowiada trasę koncertową w roku 2009 oraz występy na prestiżowych festiwalach letnich. Szczegółowe informacje na temat SANE będą podawane na bieżąco na stronie www.creative-music.pl oraz na oficjalnym profilu myspace zespołu www.myspace.com/sanebandpl.


OBSCURA NEWS
Niemiecka OBSCURA ujawniła na swoim MySpace drugi kawałek pt. "Incarnated" z nadchodzącego debiutu dla Relapse Records: www.myspace.com/realmofobscura. "Cosmogenesis" ukaże się najpierw w Ameryce Północnej 17 lutego 2009, a reszta świata usłyszy tę płytę 2 marca.www.relapse.com
www.obscura-metal.com


NECRONOMICON NEWS
Celebrujący właśnie 25-lecie istnienia niemieccy thrasherzy z NECRONOMICON wydają w barwach hiszpańskiej Xtreem Music swój szósty album "Revenge of the Beast" w limitowanym do 1000 kopii wydania jako podwójny CD. Tylko 20 z nich, zamówionych bezpośrednio u wydawcy, będzie zawierać dodatkowo kolorowy t-shirt z posrebrzanym logo.www.xtreemmusic.com


ARCHITECTS NEWS
Brytyjski kwintet ARCHITECTS zaprezentował ostatnio nowy numer "Numbers Count For Nothing" pochodzący z przygotowywanej na styczeń do wydania najnowszej płyty "Hollow Crown". Wedle słów samych muzyk, to ich "najszybszy i najcięższy kawałek jak kiedykolwiek stworzyli". Całego albumu będzie można posłuchać pod koniec stycznia, gdy wyjdzie on nakładem Century Media Records. Potwierdzono też, że w kwietniu grupa ruszy na obejmującą część Europy trasę jako support Comeback Kid. Oto daty:
10.04.2009 Italy Cesena @ Vidia Club
11.04.2009 Switzerland Will @ Remise, Dance Of Days Fest
12.04.2009 Austria Wien @ Arena
13.04.2009 Germany München @ Feierwerk
14.04.2009 Germany Köln @ Essigfabrik
15.04.2009 Germany Karlsruhe @ Substage
16.04.2009 Germany Münster @ Sputnikhalle
17.04.2009 Germany Leipzig @ Conne Island
18.04.2009 Belgium Meerhout @ Groezrock Fest
19.04.2009 Holland Haarlem @ Patronaat
A już w styczniu muzycy wyruszą w trasę po Wielkiej Brytanii z Misery Signals i A Textbook Tragedy.
The Hollow Crown UK Tour 2009:
10.01.2009 Yeovil - The Orange Box
11.01.2009 Plymouth - White Rabbit
12.01.2009 Exeter - Cavern
13.01.2009 Newport - TJs
14.01.2009 Birmingham - Academy
15.01.2009 Colchester - The Twist
16.01.2009 Liverpool - Barfly
17.01.2009 Manchester - Academy 3
18.01.2009 Leeds - Rios
19.01.2009 Glasgow - Cathouse
21.01.2009 Edinburgh - Studio 24
22.01.2009 Newcastle upon Tyne - Academy 2
23.01.2009 Sheffield - Corporation
24.01.2009 Stoke On Trent - Sugarmill
25.01.2009 Peterborough - The Park
26.01.2009 Norwich - Waterfront
27.01.2009 Portsmouth - Wedgewood Rooms
29.01.2009 Oxford - Academy
30.01.2009 London - LA2 *
31.01.2009 Brighton - Concorde 2 **
* + Your Demise + Lower Than Atlantis
** + Your Demise + Chaos Dayswww.myspace.com/architectsuk
http://ilovearchitects.blogspot.com
http://youtube.com/wearearchitects
www.centurymedia.com


TERROR NEWS
W samym środku trwającego już od jakiegoś czasu Persistence Tour 2008, na którym TERROR gra Sick Of It All oraz Heaven Shall Burn, hardcore'owcy umieścili swoje najnowsze video do numeru "Betrayer". Można je zobaczyć pod http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=47919616.
www.myspace.com/terror
www.terrorhc.com


BARONESS & MINSK NA ROADBURN FESTIVAL 2009
Dwie post-metalowe ekipy z Relapse Records BARONESS i MINSK potwierdziły swój udział na czwartkowym koncercie w ramach Roadburn. Oba zespoły zagrają 23 kwietnia. Specjalny reaktywacyjny set doom'owców z ST. VITUS zaplanowano na piątek 24 kwietnia, natomiast sobota jest zarezerwowana na inaugurację organizowanego przez muzyków NEUROSIS Beyond The Pale Festival, na którym oprócz nich zagrają: OM, SIX ORGANS OF ADMITTANCE, SKULLFLOWER i A STORM OF LIGHT. Cały festiwal odbędzie się w holenderskim Tilburgu w dniach od 23.04 do 26.04 w klubie 013. Więcej informacji na www.roadburn.com.www.relapse.com
www.myspace.com/yourbaroness
www.myspace.com/minsk


ARMAGEDON: NOWY ALBUM
Po wielu latach nieobecności, jeden z prekursorów polskiej sceny metalowej lat dziewięćdziesiątych, ARMAGEDON, powraca z nowym materiałem. Zespół właśnie zakończył sesję nagraniową, która miała miejsce w olsztyńskim Studio X. Ponad miesiąc pracy i codziennych zmagań pomiędzy realizatorem Szymonem Czechem a muzykami aby osiągnąć jak najlepszy rezultat. No i stało się! "Death Then Nothing", bo taki tytuł będzie nosiła nowa płyta, to 10 utworów w najlepszej deathmetalowej formie. Trzydzieści dwie minuty muzyki, która zaskoczy niejednego. Potężne, soczyste i selektywne brzmienie; rozrywający wokal i bezkompromisowe podejście do kompozycji tworzą bardzo interesującą płytę. Wielki powrót tego zespołu i zapewne jedna z najmocniejszych płyt death metalowych nie tylko w Polsce, ale i na świecie! Jak mówią muzycy: "Album jest bardzo spójny. Mieliśmy sporo czasu na stworzenie dzieła, z którego moglibyśmy być w pełni zadowoleni. Nie ma tu żadnych zbędnych dźwięków. Zwarte, dynamiczne utwory wzbogacone ciekawymi liniami melodycznymi; czytelny przekaz tekstowy zamknięty w słowach: death then nothing oraz najmocniejszy skład w historii bandu, to oblicze dzisiejszego ARMAGEDON. Wiemy, że materiał spodoba się naszym fanom. Mamy nadzieję, że spodoba się również wszystkim, dla których "Death Then Nothing" będzie pierwszym spotkaniem z zespołem". Warto przypomnieć, że ich wcześniejszy materiał "Invisible Circle" w roku 1993 gościł zawsze w pierwszej trójce podsumowań wszystkich ówcześnie wychodzących magazynów! Sam ARMAGEDON zajął drugie miejsce w kategorii zespół roku magazynu Metal Hammer. Wszystko wskazuje na to, że tym razem stanie się podobnie! Płyta "Death Then Nothing" pojawi się na początku 2009, dokładna data premiery już niebawem! Wydawcą albumu jest firma Mystic Production.www.mystic.pl


BURST NEWS
Wydany w 2008 roku album "Lazarus Bird" BURST jest nominowany w kategorii najlepszy rock / metalowy album roku przez szwedzkie P3 Guld Award. Ceremonia wręczenia nagród będzie miała miejsce w Scandinavium Arena w Gothenburgu 17 stycznia 2009. Szoł będzie transmitowany przez szwedzką telewizję i radio publiczne. Wśród pozostałych nominowanych zespołów są między innymi In Flames i Opeth.www.relapse.com
www.burst.nu


GOD FORBID NEWS
Metalowcy z New Jersey umieścili premierowy kawałek metal titans "The Rain" na www.myspace.com/godforbid. Utwór pochodzi z najnowszego albumu "Earthsblood", który ukaże się nakładem Century Media Records 16 lutego. Produkcją krążka zajął się Eric Rachel (Atreyu) oraz odpowiedzialny za wokale Christian Olde Wolbers (Fear Factory, Threat Signal). Miksy zrobił Jens Bogren (Opeth, Soilwork, Amon Amarth). Wideo z nagrań "Earthsblood" można znaleźć pod poniższymi linkami:
www.metalinjection.net/tv/view/1746/god-forbid-2008-recording-sessions-part-1 www.metalinjection.net/tv/view/1746/god-forbid-2008-recording-sessions-part-2
Więcej info:
www.godforbid1.com
www.centurymedia.com


NEGURA BUNGET NEWS
Rumuńscy blackmetalowi awangardziści zagrali w kończącym się 2008 roku aż 72 koncerty. Raport z trasy można zobaczyć na www.negurabunget.com, a trochę zdjęć na www.myspace.com/negurabunget. Ostatnio ukazały się nakładem Prophecy Productions wznowienia pierwszych kilku wydawnictw zespołu, o czym informowaliśmy już wcześniej. W Polsce ich dystrybucją zajmuje się Foreshadow Music, a same płyty można kupić w sklepie Omnio.pl.www.negurabunget.com
www.myspace.com/negurabunget


DEMONICAL NEWS
Szwedzcy oldskulowcy z DEMONICAL wchodzą 17 grudnia do Necromorbus Studios, by nagrać drugi album zatytułowany "Hellsworn". Krążek zostanie później poddany masteringowi w Black Lounge Studios i w kwietniu będzie miała miejsce jego premiera, o czym powiadomimy. Na płycie znajdą się następujące kawałki: Baptized in Fire, Gods of the North, World Serpent, Death Metal Darkness, Children of Sins, Bloodridden, Bow to the Monolith. 15 maja grupa ruszy na "Northern Death Blow Tour 2009" razem z fińskim Torture Killer oraz szwedzkim Facebreaker.www.myspace.com/dreamtidemusic
www.dreamtidemusic.com


U BAZYLA: KONCERTY
Poznański klub zaprasza na zbliżające się mniejszymi lub wielkimi krokami koncerty:
13.12.2008 - HEAD HUNTERS, godz. 19:30, wjazd 10 PLN
16.12.2008 - HEADS REAPING TOUR 2008: Deathbringer (Białoruś), Empatic + Slow, Obsession, start:19.00 cena 10 pln
18.12.2008 - ST. CITY SURFERS, godz. 19:00
19.12.2008 - SELATERION, FLYING HEADS, OTHIS, godz. 19:00
20.12.2008 - M.o.s.s.a.D, Enterfaith, Backward Evolution, godz. 19:00, wjazd: 3 zł + dla chętnych 4 zł płyta demo zespołu M.o.s.s.a.D
31.12.2008 - SYLWESTER U BAZYLA, godz. 18:00
09.01.2009 - CANDIDA, godz. 19:00
10.01.2009 - BULBULATORS, ULICZNY OPRYSZEK, HENIEK, PARAFRAZA, godz. 19.00, bilety 20 zł
16.01.2009 - MAKE IT COUNT, ONESTA, BLOODSTAINED, DISPEL THE CROWD, godz. 19:00, wjazd 16,99 zł
17.01.2009 - Chainsaw Metal Slaughter: MasseMord, Strandhogg, Bloodthirst, godz. 19:00
18.01.2009 - KEFIR BAND, SZCZUR, godz. 19:00, wjazd 7 zł
24.01.2009 - ARMIA CIENI, GRAMY PUNKA, godz. 20:00, wstęp 8/10 zł
31.01.2009 - PAMPELUNA, godz. 19:00
06.02.2009 - Nechirion, Distres, Morbus Mortifer, Leprosium, godz. 19:00
12.02.2009 - LIMBO, godz. 19:00
13.02.2009 - FESTIWAL PUNK, godz. 19:00
14.02.2009 - FESTIWAL PUNK, godz. 19:00
15.02.2009 - ZIELONE ŻABKI, GAGA, MIASTO, THE-TOX, godz. 19:00
13.03.2009 - Death Dealers Fest vol. V, godz. 19:00
14.03.2009 - JAKOŚ TO BĘDZIE, godz. 19:00
05.04.2009 - HATE, godz. 19:00
14.04.2009 - Operation "World Pussy Domination Europe" Tour 2009, godz. 19.00http://uBazyla.pl


MISERY INDEX NEWS
Amerykanie z MISERY INDEX umieścili w necie 30-sekundowy przedsmak ich najnowszego video do numeru "Traitors". Teledysk wyreżyserował Dave Brodsky z MyGoodEye w Filadelfii, PA. Pełny klip będzie miał swoją premierę na Headbangersblog.com. Poza tym MISERY INDEX pojawi się na trwającym 6 tygodni europejskim tournee. Poniżej daty. Z kolei trzech numerów z ostatniego albumu "Traitors", tj. "Ghosts of Catalonia", "Traitors" oraz "Occupation" można posłuchać na www.myspace.com/miseryindex.
MISERY INDEX + HATE ETERNAL, SEE YOU NEXT TUESDAY, AEON
January 9 Wiesbad, Germany Schlachtorf
January 10 Aarhus, Denmark Voxhall (jako część Metal Royale Fest)
January 11 Linkoping, Sweden Skylken
January 12 Kassel, Germany K19
January 13 Hamburg, Germany Markthalle
January 14 Berlin, Germany K17
January 15 Prague, Czech Rep Exit Chmelnice
January 16 Leipzig, Germany Conne Island
January 17 Wien, Austria Arena
January 18 Argelato, Italy Ke Me Meo Club
January 19 Munchen, Germany Feierwerk
January 20 Aarau, Switzerland Kiff
January 21 Luynes, France Le Korigan Live
January 22 Barcelona, Spain Mephisto
January 23 Madrid, Spain Sala Live
January 2 Bilbao, Spain Plateruena
January 25 Nantes, France Le Ferallleur
January 26 Paris, France La Locomotive
January 27 Trier, Germany Exhaus
January 28 Eindhoven, NL Dynamo Club
January 29 Amersfort, NL De Kelder
January 30 Vosselaar, Belgium Belbob
January 31 Essen, Germany Turock
February 1 London, UK Underworld
MISERY INDEX + SEE YOU NEXT TUESDAY, BURNING SKIES, DEAD BEYOND BURIED
February 2 Plymouth, UK The White Rabbit
February 3 Cardiff, UK Barfly
February 4 Birmingham, UK Asylum
February 5 Sheffield, UK The Corporation
February 6 Milton Keynes, UK The Pitz
February 7 Dublin, Ireland Fibber Magees
February 8 Manchester, UK Music Box
February 9 Glasgow, UK Ivory Blacks
February 12 Baten, Sweden Close Up Boat Cruise
February 13 Helsinki, Finland Cable Factory (jako część Finnish Metal Expo)www.relapse.com


LACRYMA SANGUINE NEWS
Brazylijscy doom'owcy z LACRYMA SANGUINE, którzy niedawno wydali dzięki KillZone Records swoją epkę "As the Autumn Ends" już pracują nad swoim pełnym debiutanckim albumem. Nadal nie jest znany tytuł tego wydawnictwa, ale wiadomo, że nowym perkusistą jest Gladson Rodrigues, który zastąpił Marcela Lucenę. Nowy album ukaże się w przyszłym roku, równolegle w Europie i Ameryce Północnej. Póki co, można posłuchać próbek utworów z EP LACRYMA SANGUINE na poniższych stronach.
www.lacrymasanguine.net
www.myspace.com/lacrymasanguine


DEVIAN NEWS
Przypomnijmy, że DEVIAN to szwedzka kapela grająca mieszaninę black, death thrash metalu, a już wkrótce ukaże się drugi album tej formacji, zatytułowany "God To the Illfated". W składzie zespołu są byli członkowie Marduk: Legion (wokale) oraz Emil Dragutinovic (bębny).
Na płycie znajdą się następujące kawałki:
1. Mask Of Virtue (3:17)
2. Assailant (3:41)
3. The Unspoken (3:45)
4. Saintbleeder (4:41)
5. I'm The Pariah (3:34)
6. God To The Illfated (4:18)
7. Summerdeath (4:31)
8. South Of Halo (5:36)
9. Awaiting Doom (3:55)
10. When The Vultures Have Left (7:02)
11. Reap The Storm (4:01)*
12. Raison D'etre (4:19)*
Dwa ostatnie znajdą się na limitowanej edycji albumu, który ukaże się nakładem Century Media Records pod koniec stycznia 2009 roku. W związku z tym DEVIAN już 19 grudnia zagra "release show" w ich rodzinnym mieście w towarzystwie Deicide, Samael i Vader, a potem, w marcu, objedzie Skandynawię wraz z Unleashed i Belphegor. Poniżej szczegóły:
DEVIAN Live:
19.12.2008 SWE Jönköping / Style ("God To The Illfated" Release Show)
WINTERFEST 2009 Tour (+ Deicide, Samael, Vader, Order Of Ennead, The Amenta)
08.01.2009 HOL Tilburg / O13
09.01.2009 HOL Haarlem / Patronaat
10.01.2009 BEL Vosselaar / Biebob
11.01.2009 FR Paris / Locomotive
12.01.2009 FR Lyon / CCO Villeurbane
13.01.2009 LU Esch/Alzette / Rockhal
14.01.2009 GER Stuttgart / Ika-Longhorn
15.01.2009 GER Frankfurt / Batschkapp
16.01.2009 GER Bochum / Matrix
17.01.2009 CH Erstfeld / Transilvania Live
18.01.2009 ITA Milan / Rolling Stone
19.01.2009 A Wörgl / Komma
20.01.2009 SK Bratislava / DK Dubravka
21.01.2009 POL Katowice / Mega Club
22.01.2009 POL Warszawa / Progresjawww.devian.se
www.myspace.com/truedevian
www.centurymedia.com


SYMPHONY DRACONIS NEWS:
Herr Amoth, wokalista black metalowego bandu SYMPHONY DRACONIS został zaatakowany przez nieznaną nikomu osobę po festiwalu w Brazylii. Muzyk jest mocno kontuzjowany i zabrano go do szpitala w stanie krytycznym. W związku z tym działania zespołu zostały wstrzymane dopóki wokalista dojdzie w pełni do siebie. W chwili obecnej Herr Amoth już próbuje z resztą muzyków. Póki co, można posłuchać fragmentów pierwszego demo "Inside the Horned Pentagram" na stronie MySpace: www.myspace.com/symphonydraconiswww.symphonydraconis.com


THE ETERNAL NEWS
Na 14 stycznia 2009 roku Firebox Records zapowiada szereg premier. Oto pierwsza z nich: THE ETERNAL - "Kartika". Zespół powstał w 2003 roku na gruzach Cryptal Darkness. Po nagraniu materiału demo zespół trafił pod skrzydła fińskiej Firebox Records. Najnowszy album zespołu, "Kartika", jest już trzecim materiałem pełnoczasowym, jaki THE ETERNAL nagrał dla tej wytwórni. Najnowszy album zespołu wypełnia ambitna muzyka darkmetalowa, miejscami flirtująca z estetyką gotycką, muzyką świata czy też solidnym, bogatym w ciekawe aranże rockiem. Świetne partie wokalne, różnorodność, niesamowita skrupulatność w dbaniu o szczegóły poszczególnych kompozycji - THE ETERNAL Anno Domini 2008 zdecydowanie wybija się ponad przeciętność klimatycznej sceny metalowej. Gościnnie na płycie wystąpili Duncan Patterson oraz Nicholas Albanis. "Kartika" zarejestrowano w Mixmasters Studios w Melbourne, mixy odbyły się w estońskim Palm Studios II.www.foreshadow.pl


GENGHIS TRON NEWS
Album "Board Up the House" GENGHIS TRON został określony przez Rock Sound Magazine jako "płyta roku 2008". Ponadto, zespół ujawnił remiks utworu z powyższej płyty, "I Won't Come Back Alive", zrobiony przez norweski ULVER. Znalazł się na wydanym przez Relapse Records 9 grudnia "Board Up the House Remixes Vol. 3 12".
Więcej informacji na
www.myspace.com/genghistronremix.
www.relapse.com
www.genghistron.com
www.myspace.com/genghistron


THE HAUNTED NEWS
Szwedzi z THE HAUNTED umieścili swój kolejny kawałek pt. "Little Cage" z ich ostatniego albumu "Versus". Można go posłuchać na www.myspace.com/thehaunted. Po powrocie z trasy obejmującej Azję, Australię i Amerykę Południową thrasherzy wybierają się w styczniu w objazd po Europie. Poniżej szczegóły:
THE HAUNTED + ALL THAT REMAINS:
17 Jan UK - Nottingham, Rescue Rooms
19 Jan UK - Birmingham, Academy
20 Jan UK - Glasgow, Garage
21 Jan UK - Manchester, Academy
23 Jan UK - Brighton, Concorde 2
24 Jan UK - London, London Astoria 2
26 Jan DE - Stuttgart, Die Röhre
27 Jan DE - Bochum, Matrix
29 Jan DE - Hamburg, Knust
04 Feb DK - Copenhagen, Pumpehuset
05 Feb DE - Berlin, Magnet
06 Feb DE - Leipzig, Conne Island
07 Feb CZ - Prague, Abaton
08 Feb AT - Wien, Arena
10 Feb IT - Milan, Zoe Club
11 Feb CH - Winterthur, Salzhaus
12 Feb DE - Trier, Exhaus
13 Feb NL - Amsterdam, Melkweg
14 Feb FR - Paris, Noveau Casino
15 Feb B - Brussels, AB Box
27 Feb SE - Umea, House Of Metal
SPAIN MINI-TOUR 2009
Mar 20 Madrid, Spain @ Sala Heineken
Mar 21 Bilbao, Spain @ Sala RockStar Live
Mar 22 Barcelona, Spain @ Sala Apolo 2
THE HAUNTED @ festivals 2009
Aug 14, Dinkelsbühl / Germany, Summer Breeze Festival (www.summer-breeze.de)
Aug 15, Derby / UK, Bloodstock Open Airwww.the-haunted.com
www.myspace.com/thehaunted
http://ecard.centurymedia.com/thehaunted_versus
www.centurymedia.com


NAPALM DEATH NEWS
Grind-core'owcy z NAPALM DEATH wydadzą swój nowy album "Time Waits For No Slave" w Century Media Records na początku 2009 roku, a konkretnie pod sam koniec stycznia. Na stronie MySpace zespołu można posłuchać nowego kawałka "Diktat" i okładkę do płyty "Time Waits For No Slave" wykonaną przez Micka Kenney'a: www.myspace.com/napalmdeath. Już 9 stycznia grupa ruszy na europejską trasę, zaś 31 stycznia zagra specjalny release show w The Asylum w Birmingham.
NAPALM DEATH live:
09.01. Aarhus - Royal Metal Festival @ Voxhal (Denmark)
10.01. Istanbul - Kemanci (Turkey)
11.01. Sofia (Bulgaria)
12.01. Bucharest (Romania)
16.01. Teplice - Raketa (Czech Republic)
17.01. Plzen - KD Serikovka (Czech Republic)
18.01. Havlickuv Brod - Cechovka (Czech Republic)
19.01. Prague - Roxy (Czech Republic)
20.01. Hradec Kralove - DK Strelak (Czech Republic)
21.01. Warszawa (Poland) (SZCZEGÓŁY W DZIALE "POLECAMY")
22.01. Kraków (Poland) (SZCZEGÓŁY W DZIALE "POLECAMY")
23.01. Uzgrod (Ukraine)
24.01. Banska Bystrica - Dom Kultury (Slovakia)
25.01. Zlin - Masters of Rock (Czech Republic)
31.01. Birmingham - The Asylum (Great Britain)
03.02. Zagreb - Club Boogaloo (Croatia)
04.02. Sarajewo - Kino Bosna (Bosnia)
05.02. Ljubljana - Gala Hala (Slovakia)
06.02. Roncade (Treviso) - New Age Club (Italy)
07.02. Bologna - Estragon (Italy)
NAPALM DEATH @ festivals 2009
23.05. Baltimore, MD - Maryland Deathfest (USA)
21.06. Clisson - Hellfest (France)
31.07. Wacken - Wacken Open Air (Germany)www.napalmdeath.org
www.centurymedia.com


DOMESTIC WASTE: KONCERTY
Zespół zagra w najbliższym czasie 2 koncerty. 18 grudnia zagrają w towarzystwie Deathbringer i Empatic w klubie "Luka" w Łodzi (początek o godz. 20, wjazd 10 PLN), natomiast dzień później w tym samym składzie DOMESTIC WASTE będzie koncertować w klubie "Wagon" we Wrocławiu (początek o godz. 20, wjazd 10 PLN.


ANTIGAMA NEWS
Nasza krajowa ANTIGAMA zagra w lutym i marcu kilka koncertów z kanadyjskim FUCK THE FACTS i holenderskim grind-core'owym DR. DOOM. Daty poniżej. Kolejny album zatytułowany "Warning" jest przygotowywana do wydaniu w marcu 2009 przez Relapse Records. Materiał na następcę "Resonance" został nagrany w Warszawie, w Progresja Sound Studio z producentem Szymonem Czechem (Third Degree, Nyia, Vesania, Unsun).
ANTIGAMA LIVE:
10.02.2009 @ Germany - (tylko ANTIGAMA)
11.02.2009 @ Germany - (tylko ANTIGAMA)
13.02.2009 @ Dynamo / Eindhoven / Holland
20.02.2009 @ Petrarca Park / Bolzano / Italy
21.02.2009 @ Escape Metal Corner / Vienna / Austria
25.02.2009 @ K17 / Berlin / Germany
26.02.2009 @ Club 007 / Prague - Czech rep
27.02.2009 @ Karwana / Slavonice - Czech rep
01.03.2009 @ Progresja / Warszawa / Polskawww.relapse.com
www.myspace.com/antigama


SQUARE EXTENSION NEWS
Po roku prac zespół zakończył właśnie swoje promo EP. Płytę "Soulless: blank" w formacie mp3 można ściągnąć (wraz z pdfem z tekstami) ze strony www.square-extension.org/download/. Część utworów z tego materiału można przesłuchać na MySpace: www.myspace.com/livingunderinfluence bądź na Last.fm - www.lastfm.pl/music/square+extension. Wraz z płytą powstają kolejne części animowanego filmu ilustrującego opowiadanie, na bazie którego powstała. SQUARE EXTENSION rozpoczął również projekt "faces", czyli zbieranie twarzy ludzi do wykorzystania w animacji/intro na koncertach. Więcej o projekcie na www.square-extension.org/faces, natomiast klip pokazujący projekt w akcji znajduje się na www.youtube.com/watch?v=kItuYc3Qa9A


CEPHALIC CARNAGE I MISERY INDEX LIVE
CEPHALIC CARNAGE będzie koncertować w Europie między 17 stycznia a 19 lutym wraz z THE BLACK DAHLIA MURDER, PSYCROPTIC i SYLOSIS. Najbliżej zagrają między innymi w tych miejscach:
Jan. 28 Wrocław, Polska Firlej
Jan. 31 Praga, Czechy Chmelnice
Feb. 1 Budapeszt, Węgry A38
Feb. 3 Ljubljana, Słowenia Gala Hala
Z kolei MISERY INDEX zagra z Hate Eternal, See You Next Tuesday oraz Aeon w Pradze 15 stycznia w Exit Chmelnice.www.relapse.com


PSYCHO LETTER # 3 JUŻ DOSTĘPNY
"Psycho Letter" uderza po raz trzeci. W tym numerze wywiady z VEDONIST, DRAGON, UNBURIED, SONNEILLON i KOMUTATOR oraz wywiad-rzeka z Arkiem z Morbidious Pathology Zine. A poza tym mnóstwo relacji z koncertów i recenzji płyt, demówek oraz innych papierowych magazynów. Wydanie w formacie A5, 124 strony wypełnione metalem aż po brzegi. Swoją kopię można zamówić pod e-mailowym adresem robert@psychozine.eu


SEASON OF MIST RECORDS NEWS
- 26 stycznia w Europie, a 24 marca w USA ukaże się album "On Rituals And Correspondence In Constructed Realities" CANTATA SANGUI. 27 stycznia w Semifinal w Helsinkach odbędzie się specjalne release-party.
- Kiedy "De Mysteriis Dom Sathanas" MAYHEM zostało wydane w 1994 roku, Euronymous nie mógł być już świadkiem wydania z jednego z najważniejszych wydawnictw na norweskiej scenie blackmetalowej jako że został zabity przez Varga Vikernesa (BURZUM). Vikernes nagrał partie basu na tę płytę, ale z oczywistych przyczyn, podczas ostatniego miksu zostały zredukowane do minimum. Attila Csihar, który nagrał wokale na "De Mysteriis Dom Sathanas" postanowił ujawnić wszystkim fanom MAYHEM wersję demo z pełnymi liniami basu jako limitowany do 3000 kopii digipak w formacie A5 zatytułowany "Life Eternal", na którym znalazły się także notki pióra Attili i wcześniej nie publikowane zdjęcia.
- Japońscy prog-metalowcy z GONIN-ISH, którzy wydali swój nowy album "Naishikyo-Sekai" w Season Of Mist Records mają swój nowy profil na MySpace i oficjalną stronę: www.gonin-ish.com i www.myspace.com/1004184768.
- 1 listopada OUTLAW ORDER (nowa odsłona EYEHATEGOD) zagrali jako headliner na tegorocznej edycji Raise The Dead Festival w Howlin' Wolf w Nowym Orleanie (USA). Na tę okazję muzycy zaprosili do zagrania na basie Paula Webba (SPICKLE, HAWG JAW, THE MYSTICK KREWE OF CLEARLIGHT), natomiast w składzie zespołu na stałe tę funkcję sprawuje od niedawna Pat Bruders (CROWBAR, ex-GOATWHORE). Trochę zdjęć z festiwalu można zobaczyć na www.nolaunderground.com.
- Po "All Seeing Eye" i "Empire of Shame" powstało nowe, trzecie już video francuskiego KLONE - do utworu "Promises".
- AVA INFERI zagra 13 lutego w warszawskiej "Progresji", a dzień później w krakowskim klubie "Studio". Na obu koncertach będą towarzyszyć grupom Tiamat, The 69 Eyes, Novembre i Scream Silence.www.season-of-mist.com
www.myspace.com/seasonofmist


AHRIMAN NEWS
Węgierska Terranis Productions wypuściła ostatnio na digipaku materiał formacji AHRIMAN pt. "Early Years". Album zawiera demówki i niepublikowane nagrania tej hordy: od promo zarejestrowanego w 1994 roku po nowy kawałek. Wydawnictwo zawiera ośmiostronicową wkładkę oraz unikalne zdjęcia.www.terranisproductions.hu


FUCK THE FACTS NEWS
Kanadyjskie FUCK THE FACTS zapowiada pierwszą europejską trasę, będącą również elementem promocji ostatniego albumu zatytułowanego "Disgorge Mexico". Wraz z nimi będą jeździć polska ANTIGAMA oraz hiszpański grind-core'owy band DR. DOOM. Na sam początek FUCK THE FACTS zagra w Dynamo Club w holenderskim Eindhoven 13 lutego 2009 roku, a potem zahaczą między innymi o Polskę.
FUCK THE FACTS + Antigama + Dr Doom
13.02.2009 @ Dynamo / Eindhoven / Holland
20.02.2009 @ Petrarca Park / Bolzano / Italy
21.02.2009 @ Escape Metal Corner / Vienna / Austria
25.02.2009 @ K17 / Berlin / Germany
26.02.2009 @ Club 007 / Prague - Czech Republic
27.02.2009 @ Karwana / Slavonice - Czech Republic
01.03.2009 @ Progresja / Warszawa / Polandwww.relapse.com
www.myspace.com/fuckthefacts


ALEKSANDER "OLASS" MENDYK NIE ŻYJE
Wiadomość od muzyków ACID DRINKERS: "Z przykrością informujemy, że w nocy z 29 na 30 listopada w Krakowie odszedł od nas nasz Przyjaciel Aleksander "Olass" Mendyk. Artysta zmarł w wieku 29 lat w swoim pokoju hotelowym. Dokładną przyczynę zgonu bada policja i prokuratura. ACID DRINKERS grał tego wieczoru ostatni koncert trasy promującej wydany w lipcu album "Verses Of Steel"... Olass był członkiem ACID DRINKERS od 2004 roku. Wniósł do zespołu mnóstwo pozytywnej energii i talentu, skomponował dużą część materiału na "Verses of Steel", był bardzo aktywnym muzykiem. Jego przedwczesna śmierć do dla nas szok i wielka strata."www.mystic.pl


ORDO ROSARIUS EQUILIBRO: KONCERTY
Szwedzkie duo ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO informuje, że 21 lutego 2009 zagrają koncert w Pradze wraz z IN SLAUGHTER NATIVES, VESTIGIAL oraz TABOR RADOSTI. Koncert odbędzie się w Rock Cafe, początek o 17:30. Więcej informacji na www.epidemie.cz i www.rockcafe.cz. Z kolei 7 marca w szwajcarskim Zurychu, w klubie Dynamo odbędzie się Cult Medieval Night Live, na której to imprezie oprócz ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO zaprezentuje się ROSA CRUX oraz DJ-e grający muzykę między innymi spod znaku dark folk i ambient.
Więcej info: www.xymox.ch i www.dynamo.ch


COPH NIA: "QLIPHOTHIC PHANTASMAGORIA" MCD
"Trudno jest przyjąć koneserom muzyki industrialnej do wiadomości fakt, że Coph Nia lubi grać covery. Zespół ma już kilka takich nagrań na swoim koncie. Przerobili punkowy hymn The Leather Nun "Prime Mover" na mroczny, industrialny krajobraz; wzięli na warsztat utwory tak różnych artystów jak Front 242, Bauhaus, Arthur Brown czy nawet The Rolling Stones. Nagrywanie coverów niesie za sobą pewne niebezpieczeństwo: zespół może skończyć jako grający wyłącznie covery. Zagrożenie jest jeszcze większe, jeśli zespół zabiera się np. za The Rolling Stones - to prosta droga do wejścia w krąg zespołów grających "Sweet Home Alabama" w pubach rockowych i zjazdach dla harleyowców w miejscowościach, z powodu których Bóg pije by zapomnieć, że je stworzył. Z drugiej strony, równie beznadziejnej, można skończyć jako zespół grający na weselach. Pamiętacie ten mało zabawny film Adama Sandlera? Jeśli myślisz, że Coph Nia ma za dużo klasy, by skończyć w ten sposób, to... powiedzmy, że za bardzo wierzysz w ten zespół. Coph Nia już teraz ma sporo doświadczenia w graniu koncertów w kiepskich pubach, a nawet grali już na weselu! (hmm, był to mój wieczór kawalerski, ale zdecydowanie miał powiązania z weselem). W desperackiej próbie uniknięcia tworzenia podkładu muzycznego dla tatuśków podrywających nieletnie dziewczynki w pubie i podejrzanych typów wykonujących ruchy z Gorączki Sobotniej Nocy, Coph Nia zdecydowała się wziąć bestię za rogi i spróbowała egzorcyzmów nad Demonem Coverów, nim ten ich pochłonie. Rezultatem tych starań jest to nagranie. Kolekcja coverów w interpretacji Coph Nia zawierająca "Mr Crowley" Ozzy Osbourne'a - utwór, dla nagrania którego powstał zespół Mr Aldenona; "Black Sabbath" zespołu o tej samej nazwie, "Sick Things" Alice'a Coopera oraz "Levitation" psychodelicznych rockmanów z Hawkwind. Miejmy nadzieję, że egzorcyzmy zadziałają. Jeśli nie, wiecie gdzie szukać Coph Nia za kilka lat..."
PS. Jeśli szukacie zespołu na wesele, możecie skontaktować się z Coph Nia przez ich stronę internetową."
Album wydało polskie Wrotycz Records 3 grudnia w formacie digipak.www.wrotycz.com
www.myspace.com/wrotyczrecords


RUMPELSTILTSKIN GRINDER NEWS
Filadelfijscy thrasherzy z RUMPELSTILTSKIN GRINDER zamieścili w necie dwa nowe kawałki z przygotowywanego albumu "Living For Death, Destroying The Rest". Numery "Nothing Defeats the Skull" i "Brainwasher c. 1655" można usłyszeć na www.myspace.com/rumpelstiltskingrinder. Cały album ukaże się nakładem Relapse Records 26 stycznia 2009.www.rumpelstiltskingrinder.com
www.relapse.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005