TOTENTANZ NEWS
TOTENTANZ, jedna z największych rockowych sensacji ostatnich lat w naszym kraju, wracają z nowym albumem "Zimny Dom". Po znakomicie przyjętej płycie "Nieból", muzycy TOTENTANZ zagrali niezliczoną ilość koncertów i pozyskali sobie armię oddanych fanów. Z takim zapleczem, naładowani dobrą energią przystąpili do realizacji kolejnego materiału. Sami przyznają, że ostateczny efekt, kosztował ich dużo pracy i wysiłku, jednak słuchając gotowej płyty każdy przekona się, że warto było się trochę pomęczyć. "Zimny Dom" to doskonały następca debiutu a zarazem początek nowego etapu w historii zespołu. W pracy nad nowym albumem zespół wspierał Piotr "Quentin" Wojtanowski i trzeba przyznać, że wykonał swoje zadanie idealnie! Takie kompozycje jak "Paranoja", "Nikt", "Marionetka" czy tytułowy "Zimny Dom" dosłownie zwalają z nóg! "Zimny Dom", podobnie jak pierwszy album TOTENTANZ pojawi się w barwach Mystic Production. Album trafi do sklepów już 22 września.


www.totentanz.pl
www.myspace.com/totentanzpoland
www.mystic.pl


DISFEAR NEWS
Szwedzkie DISFEAR zapowiada tournee po Europie promujące ich ostatnie dotychczasowe wydawnictwo "Live The Storm". Trasa rozpocznie się w Niemczech od koncertów ze szwedzką ekipą VICTIMS. Później do DISFEAR dołączy DOOMRIDERS z Massachusetts. Poniżej szczegóły.
October 30 Potsdam, Germany Archiv (z VICTIMS)
October 31 Hamburg, Germany Hafenklang (z VICTIMS)
November 1 Mulheim, Germany AJZ (z VICTIMS)
Pozostałe koncerty z DOOMRIDERS
November 2 Rotterdam, Netherlands Baroeg
November 3 Hasselt, Belgium Muzlekodroom
November 4 Budapest, Hungary Corvinteto
November 5 Karlsruhe, Germany Alte Hackerei
November 6 Munchen, Germany Kafe Kult
November 7 Martigny, Switzerland Les Caves De Manoir
November 8 Neumarkt / Egna, Italy Point
November 9 Nova Gorica, Slovenia Mostovna
November 10 Wien, Austria Arena
November 11 Prague, Czech Republic Futurum
November 12 Wroclaw, Poland Firiej
November 13 Berlin, Germany Cassiopeia
November 14 Athens, Greece AN Club
November 15 Bielefeild, Germany AJZ Bielefeld
November 16 Leipzig, Germany Zoro


www.relapse.com
www.disfear.com
www.myspace.com/disfear


DISSIMULATION NEWS
Najnowszy album litewskiego DISSIMULATION pt. "Atiduokit Mirusius" będzie miał premierę nakładem Ledo Takas Records 6 października tego roku. Można już sprawdzić jeden z kawałków. Oto link: www.ledotakas.net/mp3/jums.mp3


www.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords
www.unityprod.lt
www.devilstone.net


INTO ETERNITY NEWS
Kanadyjczycy z progresywno-metalowego INTO ETERNITY umieścili kolejną z nowych pieśni "Time Immemorial" na swoim majspejsowym profilu pod adresem www.myspace.com/officialintoeternity. W chwili obecnej muzycy wraz z reżyserem Craig'em Bernardem (Theory of a Deadman) są w trakcie kręcenia video clipu do tego numeru. Premiera w październiku. Poza tym zespół szykuje się na masywne tournee po Ameryce Północnej w towarzystwie ICED EARTH.


www.centurymedia.com


RUMPELSTILTSKIN GRINDER NEWS
Thrasherzy z filadelfijskiego RUMPELSTILTSKIN GRINDER przygotowują się do nagranie nowego, jeszcze nie zatytułowanego albumu. Materiał będzie nagrywany przez Dana O'Hare'a w Mark It Zero Studios i zostanie wydany 26 stycznia przyszłego roku przez Relapse Records.


www.rumpelstiltskingrinder.com
www.myspace.com/RumpelstiltskinGrinder
www.relapse.com


16 NEWS
Sludge-core'owcy z 16 szykują się do sesji nagraniowej nowego albumu, który będzie nosić tytuł "Bridges To Burn" i ukaże się nakładem Relapse Records 26 stycznia przyszłego roku. W skład zespołu wchodzą Cris Jerue - wokale, Tony Baumeister - bas, Bobby Ferry - gitara i Jason Corley - bębny.


www.relapse.com
www.myspace.com/16


WOLF NEWS
Szwedzki heavymetalowy WOLF od 17 września nagrywa w Studio Seven w Örebro swój piąty pełny album. Za konsoletą zasiada sam Roy Z, który pracował już z takimi sławami, jak Judas Priest, Sebastian Bach, Halford, Helloween, Malmsteen i Bruce Dickinson. Następca wydanego w 2006 roku "The Black Flame" zostanie wydany na początku 2009 roku przez Century Media Records, a roboczy tytuł krążka to "Ravenous".
WOLF LIVE:
18. October, Prato (Italy) @ Siddharta
09. November, Tilburg (Netherlands) @ MMMeeting / 013
22. November, Malmö (Sweden) @ KB – supporting Trivium!
29. November, Lörrach (Germany) @ Metalforces Festivalwww.myspace.com/wolfheavymetal
www.wolf.nu
www.centurymedia.com


OBSCURA W RELAPSE RECORDS
Relapse Records podpisało kontrakt z pochodzącą z Monachium formacją OBSCURA. W skład zespołu wchodzą: Steffan Kummerer: gitary / wokale, Christian Muenzner (ex-NECROPHAGIST): gitara, Jeroen Paul Thesseling (ex-PESTILENCE): bas i Hannes Grossmann (ex-NECROPHAGIST): bębny. Drugi album OBSCURA zostanie wydany przez Relapse Records. Z innych wieści, wspomniana kapela będzie headlinerem Deathfest, który odbędzie się 8 listopada w Monachium. Próbki materiału demo znajdziecie na www.myspace.com/RealmOfObscura


www.relapse.com
www.obscura-metal.com


DUFF MCKAGAN'S LOADED NEWS
W hard rockowym świecie głośno wokół zespołu stworzonego przez byłego basistę GUNS 'N ROSES i obecnego VELVET REVOLVER Duffa McKagan'a. Filmy ze studia nagraniowego, w którym powstawała najnowsza EP-ka DUFF MCKAGAN'S LOADED "Wasted Heart" można znaleźć na www.youtube.com/centurymediaeurope. Mini-album, który zostanie wydany w limitowanym nakładzie 7 tysięcy kopii ukaże się w Europie nakładem Century Media Records pod koniec września. Na www.myspace.com/loaded można sprawdzić nowy kawałek "No More", a blog zespołu http://blogs.seattleweekly.com/reverb/duff_mckagan/ DUFF MCKAGAN's LOADED LIVE:
Więcej info:
www.myspace.com/loaded
http://duff-loaded.com


www.centurymedia.com


THE HAUNTED NEWS
Aż do 19 września na stronie MySpace szwedzkiego THE HAUNTED można odsłuchać kolejno umieszczane tam kawałki z najnowszego albumu zespołu pt. "Versus": www.myspace.com/thehaunted. Płytę wyprodukował Tue Madsen w aż trzech studiach nagraniowych: PUK, Antfam oraz IF. W październiku THE HAUNTED rozpocznie koncertową promocję krążka koncertami w Skandynawii, zaś później ruszy do Australii i Ameryki Południowej. THE HAUNTED Live:
Scandinavian Tour 2008
Oct 1, 2008 - Malmo, Sweden @ KB
Oct 2 2008 - Göteborg, Sweden @ Brewhouse
Oct 3 2008 - Oslo, Norway @ Garage
Oct 4 2008 - Örebro, Sweden @ Kulturhuset
Oct 6 2008 - Stockholm, Sweden @ Nalen
Oct 8 2008 - Helsinki, Finland @ Tavastia
Oct 9 2008 - Tampere, Finland @ Klubi
Oct 10 2008 - Jyväskylä, Finland @ Lutakko
Nov 1 2008 - Boden, Sweden @ Nordic Rage Festival
THE HAUNTED @ Festival in Estonia:
Oct 17 2008 - Tallinn @ Rock Café / Rocktober Festival
Australian Tour 2008
Nov 8 2008 - Brisbane @ The Arena
Nov 9 2008 - Sydney @ Manning Bar
Nov 11 2008 - Melbourne @ The Hifi
Nov 13 2008 - Perth @ The Capitol
Mexico / South America Tour 2008
Nov 20 2008 - Monterrey, Mexico @ Cafe Iguana
Nov 21 2008 - Mexico City, Mexico @ Circo Volador
Nov 28 2008 - Santiago, Chile @ Teatro Novedades
Nov 29 2008 - Buenos Aires, Argentina @ The End
Nov 30 2008 - Sao Paolo, Brazil @ Hangar 110
THE HAUNTED supporting TRIVIUM:
Dec 4 2008 - Derry @ Nerve Centre / Northern Ireland
Dec 5 2008 - Belfast @ Mandela Hall / Northern Ireland
Dec 6 2008 - Dublin @ Ambassador / Eire
Dec 7 2008 - Cork @ Savoy Theatre / Eire
Trailer nowego albumu można zobaczyć na www.youtube.com/watch?v=E3n7UI2oywI, zaś specjalną e-kartę na http://ecard.centurymedia.com/thehaunted_versus. Więcej info:
www.the-haunted.com
www.myspace.com/thehaunted


www.centurymedia.com


ŚMIERĆ WITCHHUNTERA Z SODOM
Jak poinformowano na profilu MySpace zespołu SODOM, Chris Dudek znany bardziej jako Witchhunter) zmarł w niedzielę 7 września. Informację o jego śmierci przekazała im ich matka Witchhuntera. Nic więcej na temat przyczyn jego śmierci w tej chwili nie wiadomo, choć jeszcze rok temu Angelripper opowiadał w wywiadach o jego poważnych problemach z alkoholem.


www.myspace.com/sodom


MY KINGDOM MUSIC: NOWE TYTUŁY
Poniższe tytuły ukażą się 29.09.2008.
- AURA - "A Different View From The Same Side"
"A Different View From The Same Side" to porządna dawka progresywnego metalu, nad którym unosi się duch DREAM THEATER, QUEENSRYCHE, GENESIS czy PFM. Dobre wzorce, utalentowani i wyszkoleni technicznie muzycy oraz pierwszorzędny wokalista - wszystko to czyni z AURA zespół godny polecenia wszystkim fanom gitarowej progresji.
- PTSD - "Burepolom" CD
POST TRAUMATIC STRESS DISORDER (P.T.S.D.) to melodyjne introspektywne granie zbudowane na masywnych, melodyjnych partiach gitarowych przywodzących na myśl dokonania ALICE IN CHAINS, DEFTONES, KORN czy KATATONIA. PTSD stawia na ponurą atmosferę kompozycji i na pewno w kreowaniu tejże wychodzi na "Burepolom" z tarczą.
- LORD AGHEROS - "As A Sin"
Muzyka czerpiąca garściami z dokonań artystów scen black metal oraz ambient. Dla fanów ULVER, SUMMONING czy epickiego okresu BATHORY.
- NAHUI - "A Blue Fire"
Zespół ów o wdzięcznej nazwie pochodzi z Włoch, gdzie tradycje grania przepastnej i melodyjnej muzyki sięgają wielu lat wstecz. NAHUI niejako wpisuje się w tę tradycję, serwując wszystkim fanom gitarowego brzmienia ciekawą miksturę ANATHEMA, A PERFECT CIRCLE, PARADISE LOST, KYUSS oraz TOOL. "A Blue Fire" to wielowątkowy mariaż wszystkiego, co dobre w w/w zespołach, plus owa włoska, przesycona melodią maniera.
- IN ALL SENSES - "The Experience"
Mocarna koligacja death metalowego mięcha i thrashowej wściekłości. Zespół definiuje swój styl jako Apokalyptic Thrash Death i jest w tym określeniu wiele prawdy. IN ALL SENSES czerpie garściami z zespołów takich jak GOREFEST, TESTAMENT, DESTRUCTION, ale też z nowoczesnych amerykańskich załóg death metalowych.
- ONE STEP BEYOND - "Beyond Good And Evil"
Jeden z niewielu godnych polecenia przedstawicieli australijskiej sceny metalowej nie parający się skrajną ekstremą. ONE STEP BEYOND to techniczna uczta dla wszystkich fanów zakręconych, ekstremalnych dźwięków, ale też unikalnie nośna melodyka podszyta atmosferą muzyki dub.
Wszystkie pozycje będą dostępne w Polsce dzięki Foreshadow Music.


www.foreshadow.pl


POISONBLACK NEWS
Fińscy goth-metalowcy z POISONBLACK weszli na listę sprzedaży płyt w Finlandii na pozycję #6 dzięki wydanemu niedawno nowemu albumowi "A Dead Heavy Day". Numer tytułowy w wersji koncertowo-akustycznej można obejrzeć pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=1OLFRLfFTAE. Z promocyjnym video do "Bear The Cross" i aż 4 nowymi piosenkami zespołu można z kolei zapoznać się na www.myspace.com/officialpoisonblack.
Z innych doniesień, były zespół obecnego wokalisty POISONBLACK Ville Laihiali, SENTENCED, został nagrodzony platynową płytą w rodzimej Finlandii za odpowiednią sprzedaż DVD "Buried Alive". Trofeum wręczono na party z okazji 20-lecia Century Media Records, które odbywało się w klubie "Tavastia" w Helsinkach 14 sierpnia tego roku.
Where Death Is Most Alive Tour 2008 (DARK TRANQUILLITY, POISONBLACK, FEAR MY THOUGHTS)
24. Oct, Berlin, Kato (Germany)
25. Oct, Hamburg, Grünspan (Germany)
26. Oct, Doordrecht, Bibelot (Netherlands)
27. Oct, Vosselaar, Biebob (Belgium)
28. Oct, Paris, Locomotive (France)
29. Oct, Lyon, Ninkasi kao (France)
31. Oct, Milano, Rolling Stone (Italy)
01. Nov, Bologna, Estragon (Italy)
02. Nov, Rome, Alpheus (Italy)
04. Nov, Treviso, New Age (Italy)
05. Nov, Ljubljana, Gala Hala (Slovenia)
06. Nov, Vienna, Szene (Austria)
07. Nov, Graz, Orpheum (Austria)
08. Nov, Winterthur, Salzhaus (Switzerland)
09. Nov, Munich, Backstage (Germany)
10. Nov, Stuttgart, Röhre (Germany)
11. Nov, Cologne, Underground (Germany)
12. Nov, Copenhagen, Pumpehuset (Denmark)


www.myspace.com/wheredeathismostalivetour
www.myspace.com/officialpoisonblack
www.poisonblack.com
www.centurymedia.com


FIREWIND NEWS
Grecy z heavymetalowego FIREWIND ruszą 18 września na tournee po Wielkiej Brytanii, na którym będą headlinerem, a w październiku objadą Europę. W tak zwanym międzyczasie odbyła się premiera covera jednego z utworów NEVERMORE. Wersję "Believe In Nothing" można usłyszeć na www.myspace.com/centurymediaeurope. Utwór znajdzie się na specjalnym dwupłytowym wydawnictwie "Covering 20 Years Of Extremes", która ukazuje się 15 września z okazji obchodów 20-lecia wytwórni Century Media. Z innych wieści dotyczących FIREWIND, Grecy są jednym z potwierdzonych zespołów na przyszłoroczną edycję Rock Hard Festival, które odbędzie się w "Amphitheater" w Gelsenkirchen w Niemczech między 29 maja a 31 maja. Więcej szczegółów na www.rockhardfestival.de.
FIREWIND UK TOUR z KIUAS
18.09.08 Nottingham @ Rock City
19.09.08 Glasgow @ Cathouse
20.09.08 Leeds @ Rios
21.09.08 Wolverhampton @ Little Civic (WYPRZEDANY!)
22.09.08 Dublin @ Whelans
24.09.08 Manchester @ Jillys Rockworld
25.09.08 London @ The Scala
26.09.08 Milton Keynes @ The Pitz
27.09.08 Peterborough @ The Park
"Live Premonition Over Europe Tour 2008"
FIREWIND, STORMWARRIOR & KIUAS
04.11.08 DE Hamburg @ Markthalle
05.11.08 DE Essen @ Turock
06.11.08 NL Tilburg @ 013
07.11.08 DE Hannover @ Musikzentrum
08.11.08 BE Belgium @ Biebob
09.11.08 NL Kerkrade @ Rock Club
FIREWIND, ADAGIO & KIUAS
10.11.08 FR Paris @ Elysee Montmartre
12.11.08 FR Lyon @ Marche Gare
13.11.08 FR Toulouse @ Havanna
20.11.08 FR Colmar @ Grillen
FIREWIND, VICIOUS RUMORS & KIUAS
14.11.08 ES Bilbao @ Santana 27
15.11.08 ES Vigo @ A
16.11.08 ES Madrid @ Ritmo & Compas
17.11.08 ES Hospitalet/Barcelona @ Salamandra
FIREWIND, ELDRITCH & KIUAS
21.11.08 IT Milan @ Zoe Club
23.11.08 IT Treviso @ New Age
24.11.08 CH Pratteln @ Z7
25.11.08 DE München @ Backstage
27.11.08 HU Budapest @ Diesel (Ex-E-Klub) (NEW VENUE!)
28.11.08 AT Vienna @ Viper Room
29.11.08 CZ Zlin @ Winter Masters of Rock Festival
FIREWIND
11.12.08 GR Thessaloniki @ Principal Club Theater **
12.12.08 BUL Sofia @ Blue Box
14.12.08 GR Athens @ Gagarin **
** jako support: Eldritch
FIREWIND @ FESTIVALS 2008
06.12.08 UK Minehead @ Hard Rock Hell Festival / www.hardrockhell.com
Pod linkiem www.youtube.com/watch?v=AAOnH3ULu9U można zobaczyć najnowsze video zespołu do utworu "Head Up High".


www.firewind.gr
www.myspace.com/centurymediaeurope


PARADISE LOST NEWS
Brytyjczycy z PARADISE LOST zachęcają do udziału w specjalnym konkursie na 20-lecie zespołu. Zwycięzcy otrzymają limitowane koszulki zrobione specjalnie z tej okazji, a aby mieć szansę w losowaniu powinni wykazać się oryginalnością i humorem. Wystarczy zrobić sobie zdjęcie w koszulce PARADISE LOST w bardzo dziwnym miejscu lub samo zdjęcie powinno być bardzo zabawne. Fotki można wysyłać na mailowy adres competition@paradiselost.co.uk.
PARADISE LOST zagra kilka szczególnych koncertów na swoje 20-lecie:
Wed. September 17th - Kulturfabrik, Krefeld (Germany) / z Anathema
Thu. September 18th - Bataclan, Paris (France) / z Anathema & My Dying Bride
Fri. September 19th - The Forum, London (United Kingdom) / z Anathema & My Dying Bride
Później, pod koniec października, grupa wylatuje na trasę po Ameryce Południowej.
PARADISE LOST South America Tour 2008
Fri. October 31st - tbc, Quito (Ecuador)
Sat. November 1st - tbc, Bogota (Columbia)
Tue. November 4th - Discoteca Saquara, Lima (Peru)
Wed. November 5th - Teatro Capolulican, Santiago (Chile) / z Carcass
Thu. November 6th - ND Ateneo, Buenos Aires (Argentina)
Sat. November 8th - Inferno Club 20/00, Sao Paulo (Brazil)
Można też sprawdzić specjalną e-kartę DVD / live-albumu "The Anatomy of Melancholy": http://ecard.centurymedia.com/the_anatomy_of_melancholy, teledysk do kawałka "Praise Lamented Shade": www.youtube.com/watch?v=dn79RKhhR60 oraz oficjalne promocyjne video do "The Enemy": http://www.youtube.com/watch?v=qMgQoYFp_K4
Więcej info:


www.paradiselost.co.uk
www.myspace.com/paradiselostuk
www.paradiselost.de
www.centurymedia.com


VINNIE STIGMA NEWS
Hard-core'owa legenda STIGMA z Nowego Jorku objedzie Europę, zahaczając o Polskę, w towarzystwie VERLORENE JUNGS, The Business oraz The Forgotten. Oto daty koncertów:
18.09.2008 (DE) Frankfurt, Batschkapp
19.09.2008 (DE) Hof/Zedtwitz, Fernverkehr
20.09.2008 (DE) Bischofswerda, East Club
21.09.2008 (SK) Bratislava, Randale Club
22.09.2008 (AT) Graz, Musichall
23.09.2008 (CZ) Praha, 007
24.09.2008 (PL) Wroclaw, Alibi
26.09.2008 (DE) Berlin, SO36
28.09.2008 (NL) Amersfoort, De Kelder
29.09.2008 (DE) Hamburg, Hafenklang
30.09.2008 (DK) Copenhagen, The Rock
02.10.2008 (DE) Freiburg, Atlantik
04.10.2008 (ES) Durango, Plateruena
05.10.2008 (PT) Lisboa, Man's Ruin Bar
06.10.2008 (ES) Granada, Sala el Tren
07.10.2008 (ES) Barcelona, Sala Mephisto
08.10.2008 (FR) Nantes, Le Ferrailleur
09.10.2008 (DE) Siegen, Vortex
11.10.2008 (DE) Essen, Fun Box
12.10.2008 (DE) Stuttgart, t.b.a
13.10.2008 (CH) Solothurhn, Kofmehl
14.10.2008 (IT) Goriza, Fieffe Factory
15.10.2008 (IT) Roma, Forte Prenestino
16.10.2008 (IT) Brescia, Magazzino 47 TBC
17.10.2008 (DE) München, Backstage
18.10.2008 (DE) Zwickau, Alter Gasometer


www.iscreamrecords.com
www.myspace.com/vinnystigma
www.gordeonmusic.de


UNSUN NEWS
Mauser, gitarzysta goth-metalowego UNSUN przekazał swoje stanowisko w sprawie swojego odejścia od VADER: "Chciałbym potwierdzić informacje o moim rozstaniu z Vader i chciałbym również wyjaśnić powody tej decyzji, a co za tym idzie oczyścić wszystkie nieporozumienia i złe interpretacje. Przez ostatnie sześć miesięcy byłem bardzo zajęty z moim nowym zespołem UNSUN i już nie byłem w stanie wypełnić swoich obowiązków w obu grupach w tym samym czasie. Wiedziałem, że do tego dojdzie i wiedziałem jak skończyłoby się to w sytuacji, gdy miałbym decydować czy odejść od Vader czy też nie. Nadchodzące wydanie nowej płyty UNSUN "The End of Life", jak również intensywna promocja tego album uświadomiły mi, że moment odejścia właśnie nadszedł. Dlatego zdecydowałem się skupić na UNSUN i na niczym więcej. Czułem również potrzebę stworzenia czegoś innego muzycznie, czegoś odmiennego od tego, co robiłem w przeszłości. Chciałbym podziękować wszystkim fanom Vader za wsparcie podczas naszych koncertów, ponieważ to były naprawdę cudowne momenty pełne nieopisanej energii. Mam nadzieję, że wszyscy rozumiecie moją decyzję o wybraniu swojej własnej drogi. Nikt nie powinien nam mówić jakiej muzyki słuchać, nikt nie oderwie nas od grania muzyki, jaką kochamy... To jest to, o zawsze walczę! Pozdrowienia, Mauser"


www.centurymedia.com
www.myspace.com/centurymediaeurope


EARTH CRISIS W CENTURY MEDIA RECORDS
Zreformowane EARTH CRISIS podpisało kontrakt z niemiecką Century Media Records. Nowy album będzie nagrywany za własne środki zespołu w przyszłym miesiącu, a miksami oraz masteringem zajmie się sam Tue Madsen (Sick Of It All, Dark Tranquillity, The Haunted). Przypomnijmy, że EARTH CRISIS to zespół kojarzony w latach 90-ych z ruchami straight-edge i wegańskim.


www.earthcrisis.us
www.myspace.com/earthcrisis
www.centurymedia.com


GALLILEOUS: NOWY ALBUM
Z radością informujemy, iż polscy pionierzy sceny doom metalowej, GALLILEOUS, powracają z nowym, epickim dziełem "Ego Sum Censore Deum" w barwach Foreshadow Music! Zespół powstał w 1991 roku w Wodzisławiu Śląskim i po dziś dzień postrzegany jest jako jeden z najważniejszych przedstawicieli stylu funeral doom w naszym kraju. Muzyka GALLILEOUS ma swoje korzenie w pionierskiej fali doom metalu z początku lat dziewięćdziesiątych. O ile we wcześniejszych dokonaniach zespołu można doszukiwać się podobieństw do takich grup jak Winter, Thergothon, Skepticism czy Unholy, to współczesne oblicze GALLILEOUS odrywa się od skostniałej przestrzeni funeral doom szukając nowych dróg i środków wyrazu. Rezygnacja z nazbyt niskich, nieczytelnych dla monumentalnych linii melodycznych strojów gitar, rozszerzenie brzmienia o instrumenty klawiszowe oraz częste improwizowanie, doprowadziło do powstania potężnego dzieła, które w szerszym zakresie harmonii, w przeciwieństwie do tradycyjnego funeral doom, tworzy niepowtarzalny charakter epickich opowieści w symfonicznych barwach. "Ego Sum Censore Deum" ukaże się dwudziestego dziewiątego września bieżącego roku.


www.foreshadow.pl


SKINLESS NEWS
Amerykanie ze SKINLESS podali daty koncertów w Europie, na którym nadal będą promować swój ostatni jak dotąd album "Trample The Weak, Hurdle The Dead". Grupa zacznie tour występem 19 września w Niemczech.
SKINLESS Tour Dates:
September 19 Werlmerskirchen, Germany AJZ Bahndam
September 20 Ostend, Belgium Velokot
September 21 Tilburg, Netherlands ZXZW Festival (Club Extase)
September 22 Hamburg, Germany Logo
September 23 Prague, Czech Republic Black Pes
September 24 Vienna, Austria Escape
September 25 Munich, Germany Backstage
September 26 Delemont, Switzerland Sas Musi Club


www.relapse.com
www.myspace.com/relapserecordseurope
www.4skinless.com


CIRITH GORGOR W DISPLEASED RECORDS
Holendrzy z blackmetalowego CIRITH GORGOR podpisali nie tak dawno temu papierki z Displeased Records. Nowy album jest planowany na 2009 rok. Poprzednie albumy wydawała francuska Osmose Productions.


www.cirithgorgor.nl
ACHERON W STUDIO
Amerykańscy black/deathmetalowcy z ACHERON wchodzą do studia, aby nagrać swój siódmy studyjny album. Rejestracja będzie miała miejsce w Mars Recording Compound (INCANTATION, EARTH CRISIS, RINGWORM), a wydawcą będzie Displeased Records.


www.acheron666.com


DEAD HEAD NEWS
Gotowy jest już artwork najnowszego albumu holenderskich thrasherów z DEAD HEAD. Krążek nosi tytuł "Depression" i zostanie wydany przez Displeased na początku 2009 roku.


AGATHOCLES: KONTYNUACJA DZIAŁALNOŚCI
1 sierpnia odszedł na zawsze basista belgijskiego AGATHOCLES Tony. Pozostali muzycy byli tym faktem wstrząśnięci, zwłaszcza, że był to bardzo młody człowiek. Póki co, AGATHOCLES będzie kontynuować działalność w dwuosobowym składzie i zagra między innymi koncert na Grind Over Rotterdam w klubie "Baroeg" 14 września. Kolejny album jest już też na ukończeniu, a data jego wydania została ustalona na 15 listopada. Wydawcą jest Displeased Records.


www.agathocles.com


NOCTURNAL: NOWY WOKALISTA
Po długich poszukiwaniach NOCTURNAL znalazł w końcu nowego wokalistę, którym jest Tyrannizer znany dotąd z deathmetalowych maniaków z Wielkiej Brytanii NECROSADISTIC GOAT TORTURE. NOCTURNAL na nowo nagrał materiał na "Temples of Sin in the Depths of Avengers' Chamber".


www.displeasedrecords.com


SEPSISM: NOWY ALBUM
Nagrania nowego, jeszcze nie zatytułowanego albumu kalifornijskich death/grind'owców z SEPSISM zostały zakończone. Obecnie nad graficzną szatą tego krążka pracuje Tony Koehl (INTERNAL SUFFERING, MALIGNANCY, GORATORY), a płyta ma się ukazać nakładem Displeased Records na początku 2009 roku.


www.displeasedrecords.com


IN THIS MOMENT NEWS
13 października ukazuje się drugi album IN THIS MOMENT pt. "The Dream". Dla swoich fanów grupa umieściła na stronie www.myspace.com/inthismoment 30-sekundowy trailer dla najnowszego teledysku do utworu "Forever", które jest ostro grany przez stacje radiowe w USA. IN THIS MOMENT rozpocznie promocyjne koncerty 4 października, gdy pojedzie na długie, trwające prawie 2 miesiące tournee po Ameryce Północnej Five Finger Death Punch, Bury Your Dead i Another Black Day.


www.centurymedia.com


GRIM HARVEST FESTIVAL: NIE ZAGRA GLORIOR BELLI
Francuski GLORIOR BELLI nie zagra jednak na opisywanych przez nas szerzej w dziale "Polecamy" Grim Harverst Festival, a zastąpi go INFERNAL WAR. Jak poinformował na profilu MySpace zespołu lider GLORIOR BELLI: "Dzień przed gigiem w Arnhem poważnie się rozchorowałem i musiałem iść do szpitala. Tam oznajmiono mi, że coś jest nie tak z moim sercem, szwankuje jego lewa strona i powoduje to mnóstwo kłopotów (z płucami, ciśnieniem krwi?) i że ostatecznie może się to skończyć atakiem serca. Z tego względu zmuszony jestem przez jakiś do odpoczynku i unikania wysiłku i stresu? 2 różne opinie dały tą samą diagnozę. Jak sobie zapewne wyobrażacie, decyzja ta nie była łatwa, marnujemy wielką szansę i zawodzimy ludzi, którzy nam zaufali, ale w tych okolicznościach nie ma mowy o zagraniu trasy."


www.myspace.com/gloriorbelli
www.gloriorbelli.luxferous.com
www.dissonance.pl
www.myspace.com/dissonancerec
www.legion-of-death.com
www.myspace.com/deception667
www.myspace.com/ebprosiaka
www.myspace.com/naturalborndestroyers


AGONIA RECORDS NEWS
- ARMAGEDDA doczekała się reedycji swojego pierwszego albumu "The Final War Approaching". Świetnie przyjęty debiut ukaże się zmiksowany i zmasterowany na nowo w Necromorbus Studio (Watain, Adorior, Zarathustra) przez Tore Stjerna. Album zawiera także nową szatę graficzną, opracowaną przez Erica Massicotte (znany ze swoich projektów dla Darkthrone).
- Album "All Hylest Satan" zespołu BLOODSWORN, zostanie wydany przez Agonia Records. Długo oczekiwany debiut posiada niezwykłą oprawę graficzną, wykonaną przez Northgrove. Zmasterowany w Q Studios przez Toma Horna, jest obowiązkową pozycją dla fanów Tsjuder, Urgehal, Taake, Gorgoroth i starego Troll. Czysty black metal bez kompromisów.
- CORPUS CHRISTII, czołowy przedstawiciel portugalskiej sceny black metalowej, podpisał z Agonia Records papiery na wydanie jednego MCD. Materiał nosi nazwę "Carving a Pyramid of Thoughts" i pojawi się w limitowanej do 1.000 egzemplarzy edycji. Płyta zawiera 4 nie wydane dotychczas utwory oraz jeden kawałek pochodzący z LP "Tormented Belief". Zimny, surowy metal.
- IMPIETY ruszyło na europejską trasę koncertową razem ze SPEARHEAD. Podbój starego kontynentu potrwa od 29. sierpnia do 27. września. Na BESTIAL DOMINATION TOUR 2008 będzie można zobaczyć również NEFARIUM. Włoska horda zagra na 8 koncertach.
Daty koncertów:
29 sierpnia - An Cruiscin Lan, Cork, Ireland
30 sierpnia - Dublin, Ireland
2 września - Purple Turtle, London, UK (z Witchmaster)
3 września - The Stage, Arnhem, Netherlands (z Scythian)
4 września - The Frontline, Ghent, Belgium (z Scythian)
5 września - LA RUMEUR, Lille, France (z Nefarium)
6 września - Lyon\'s Hall, Lyon, France (z Nefarium i innymi)
7 września - Helvetic Blackmetalclub, Lucerne, Switzerland (z Nefarium)
8 września - Marmaja, Milan, Italy (z Nefarium)
9 września - Country Star, Padova, Italy (z Nefarium)
10 września - Orto bar, Ljubljana, Slovenia
11 września - SKC Beograd, Belgrade, Serbia (z Nefarium)
12 września - Escape Metalcorner, Vienna, Austria (z Nefarium)
13 września - EXIT Chmelnice, Prague, Czech Republic (z Nefarium)
14 września - Pod Plama Club, Rzeszów, Poland (z Stillborn i innymi)
15 września - Progresja, Warsaw, Poland
16 września - U Bazyla Club, Poznan, Poland (z Strandhogg i Infidel)
17 września - Chemiefabrik, Dresen, Germany
18 września - The Bunker Club, Chemnitz, Germany
19 września - Hellraiser, Leipzig, Germany
20 września - Helvete, Oberhausen, Germany (z Purgatory)
21 września - Bambi galore Musikclub, Hamburg, Germany (z Purgatory)
22 września - The Rock, Copenhagen, Denmark
23 września - Club Booster, Gothenburg, Sweden
24 września - Tantogarden, Stockholm, Sweden
25 września - Ravintola Hellä, Tampere, Finland (z Nifelheim i Watain)
26 września - S-Osis, Turku, Finland (z Nifelheim i Watain)
27 września - Kulttuuriareena Gloria, Helsinki, Finland (z Nifelheim i Watain)
- NEFARIUM zagra na DUNKELHEIT FESTIVAL razem z Kampfar, Inquisition, Wyrd, Azaghl, Darkened Nocturn Slaughter, Cult i innymi. Festival odbędzie się 29. i 30. sierpnia w klubie "Fleda" w Brnie w Czechach. Natomiast 27 września zespół uda się do Francji, by tam zagrać na SOUTHERN ORDER FEST (z Ad Hominem, Foscor Frangar i gośćmi) w Luynes/Aix en Provence, PACA.


www.agoniarecords.com
adres
adres


WERKRAUM / STURMPERCHT NEWS
Są już dostępne bardzo limitowane (50 sztuk!) t-shirty WERKRAUM: Early Love Shirt oraz "Harp, Sword & Crest". Konkrety na stronie www.werkraum.org/Shop.php. Koszulki będą w sprzedaży również podczas Mithras Garden Festival, gdzie zagra inny projekt muzyka WERKRAUM, czyli STURMPERCHT. Festiwal odbędzie się 13 września w Fort Asterstein, Koblenz (Niemcy). Oprócz tego zagrają: ARCANA, IN SLAUGHTER NATIVES i HEKATE.
Więcej informacji na:
www.mithras-garden.de
www.myspace.com/mithrasgardenfestival
www.myspace.com/sturmperchtABYSMAL DAWN NEWS
ABYSMAL DAWN stworzyło video do tytułowego kawałka ze swojego nowego albumu "Programmed To Consume". Nagrania miały miejsce w Los Angeles, CA, a reżyserem był Gary Smithson (TOMAHAWK, HIGH ON FIRE, GOATWHORE).


www.relapse.com
www.myspace.com/relapserecordseurope


AVULSED NEWS
Po udziale hiszpańskiej deathmetalowej maszyny na Death Fast Open Air w Niemczech oraz na ósmej edycji Metal Mania Open Air na Słowenii, gdzie byli headlinerem obok Exodus & Impaled Nazarene, AVULSED są gotowi na występ na jeszcze jednym festiwalu - FilthRock Festival, który będzie miał miejsce 20 września w Niemczech. Tymczasem zespół zakończył nagrania nowego kawałka "Breaking Hymens", który znajdzie się na 10-płytowej mega-kompilacji z hiszpańskimi metalowymi zespołami. Składak będzie zawierał nagrania aż 150 kapel i zostanie wydany w listopadzie przez Xtreem Music. Ten sam kawałek będzie nagrany ponownie na potrzeby piątego albumu zespołu, a surową wersję przed miksami można usłyszeć na www.myspace.com/avulsed. Najnowsze wydawnictwo AVULSED będzie nosić tytuł "Nullo (The Pleasure of Self-mutilation)", a okładka jest jedną z najbardziej dziwacznych, szokujących i bluźnierczych, jakie kiedykolwiek powstały. Osobą odpowiedzialną za to dziełko jest amerykański artysta Mike Hrubovcak, który współpracował już między innymi z Grave, Monstrosity, Cattle Decapitation, Mortician i XXX Maniak. Nagrania nowej płyty zaczęły się 6 września i potrwają razem z miksem i masteringiem około dwóch miesięcy. "Nullo" ma się ukazać pod koniec tego roku lub na początku następnego nakładem słowackiej firmy Metal Age Productions. Oto niektóre z ujawnionych tytułów nowych kawałków na albumie: "Breaking Hymens", "She's Hot Tonight (In My Oven)", "Chestblood"... Przy okazji posłuchajcie sobie próbek dwóch innych bandów dowodzonych przez lidera AVULSED Dave'a Rottena: PUTREVORE (www.myspace.com/putrevore) and YSKELGROTH (www.myspace.com/yskelgroth).


www.xtreemmusic.com


SKEPTICISM: NOWY ALBUM
Fińscy weterani funeral doom metalu SKEPTICISM powrócą 20 października nowym albumem w barwach Red Stream pt. "Alloy". CD nr 4 jest następcą poprzedniego krążka "Farmakon", który ukazał się w 2003 roku. Ma on zawierać wszystkie charakterystyczne cechy zespołu, w tym niezmienny skład muzyków i obfite instrumentarium. Na płycie znajdą się następujące kawałki:
1. The Arrival
2. March October
3. Antimony
4. The Curtain
5. Pendulum
6. Oars in the Dusk
Wraz z wydaniem "Alloy" SKEPTICISM ruszy na trasę Exorcising The Funereal wraz z kamratami z Pantheist i OPHIS. Szczegóły znajdziecie na www.skepticism.fi


www.redstream.org
www.myspace.com/redstream


DON CABALLERO NEWS - EUROPEAN TOUR ANNOUNCEMENT
DON CABALLERO w składzie: Damon Che - bębny, Jason Jouver - bas oraz Gene Doyle - gitara) szykują się do europejskiej trasy promującej najnowszy album "Punkgasm". Poniżej szczegóły:
15.Oct. - NL, Tilburg: O13 (w/ TAAS & Russian Circles)
16.Oct - B, Leuven: STUK
17.Oct - B, Antwerpen: Scheldapen
18.Oct - NL, Haarlem: Patronaat
19.Oct - F, Strabourg: Le Molodie
20.Oct - F, Lille: La Malterie
21.Oct - D, Koln: Gebaude 9
22.Oct - D, Hamburg: Hafenklang
23.Oct - N, Oslo: Revolver
25.Oct - D, Munchen: Feierwork
26.Oct - D, Berlin: Festsaal
27.Oct - D, Stuttgart: Schoken
28.Oct - HR, Zagreb: SC
29.Oct - I, Milan: Music Drome
30.Oct - I, Rome: Circolo degli Artisti
31.Oct - I, Ravenna: Bronson
1.Nov - I, Turin: Spazio 211
2.Nov - CH, Bulle: Ebullition
3.Nov - F, Belfort: PMA
4.Nov - F, Paris: Point Ephem?re
5.Nov - L, Esch-sur-Alzette: Rockhal
6.Nov - F, Cherbourg: L'Epicentre
7.Nov - UK, London 93: Feet East
8.Nov - UK, Brighton: Engine Room
9.Nov - UK, Bristol: The Croft
10.Nov - UK, Oxford: The Regal
11.Nov - UK, Leeds: Brudenell Social Club
12.Nov - UK, Glasgow: Stereo
13.Nov - Ire, Belfast: Black Box
14.Nov - Ire, Dublin: Whelans
15.Nov - Po, Bydgoszcz: LO-FI Festival


www.relapse.com
www.myspace.com/doncaballeropgh
www.myspace.com/relapserecordseurope


NAPALM DEATH NEWS
Legendarni grind-core'owcy zdecydowali się zatytułować swój najnowszy album "Time Waits For No Slave". Materiał jest obecnie nagrywany pod czujnym okiem Russ Russell'a. Bębny były nagrywane w Parlour Studios w Kettering, natomiast gitary, bas i wokale są rejestrowane w Foel Studios w Walii, by potem całość wróciła do Parlour na miksy. Krążek ma się ukazać na początku 2009 roku. Jesienią NAPALM DEATH przerwie prace, by zagrać kilka sztuk. Oto szczegóły:
03.10. Lichtenfels - WOD Festival (Germany) w/ Benediction, Onslaught, Nominon, Holy Moses
31.10. Chalon Sur Saone - La Peniche (France)
01.11. Nancy - Láutre Canal (France)
02.11. Vitry Le Francois - Orange Bleue (France)
22.11. Leeds - Damnation Festival (Great Britain)


www.myspace.com/napalmdeath
www.napalmdeath.org
www.centurymedia.com


UNSUN NEWS
Gothic metalowy UNSUN z gitarzystą VADER Mauser'em w składzie umieścili w necie film zarejestrowany podczas kręcenia swojego najnowszego klipu do utworu Whispers". Można go zobaczyć pod tym linkiem: www.youtube.com/watch?v=TfIFu4nX98U
Przypomnijmy, że debiutancki album "The End of Life" ukaże się pod skrzydłami Century Media Records już 22 września. Kilka kawałków można odsłuchać na www.myspace.com/unsunmusic.


www.centurymedia.com

THE ROTTED CIĄGLE GROŹNY!
Brytyjskie gore/death metalowe komando GOREROTTED, które od jakiegoś czasu tytułuje się jako THE ROTTED, zagrało właśnie koncert w ramach niesławnego Wacken. Chłopaki rzecz jasna poprzestać na tym nie zamierzają, gdyż ciągle gotowi są udowadniać, iż nawet pomimo małej zmiany nazwy nie stracili w choćby najmniejszym stopniu nic z dotychczasowej bezkompromisowości. Niebawem udowodnią to podczas wspólnych wybryków z VOMITORY, kto zatem ciekaw - niech odwiedza niemieckich sąsiadów i przekona się sam, gdyż 11 września krew poleje się obficie w ścianach przezacnego klubu K 17 w Berlinie.


www.metalblade.de


MAYHEM: NOWE DVD
Już niebawem Prophecy Productions uraczy nas wydawnictwem "Pure Fucking Mayhem", pierwszym z prawdziwego zdarzenia DVD poświęconym historii MAYHEM, jednego z najbardziej ekstremalnych i wpływowych zespołów na scenie metalowej. "Pure Fucking Mayhem" przedstawia historię tego kultowego zespołu, skupiając się głównie na najbardziej burzliwych i przesyconych przemocą latach 1985 - 1993. Materiał zawiera niedostępne nigdzie indziej wywiady z byłymi i obecnymi muzykami zespołu, oraz wiele niepublikowanych wcześniej archiwalnych zdjęć grupy. Jako bonus do DVD dodany zostanie dysk CD, na którym znajdą się fortepianowe wersje klasycznych utworów MAYHEM.


www.foreshadow.pl


ZIMMERS HOLE NEWS
Amerykanie wybierają się do Europy i Wielkiej Brytanii i będą supportem SOILWORK na koncertach w listopadzie i grudniu. To ciąg dalszy promocji ostatniego albumu grupy zatytułowanego "When You Were Shouting At The Devil?We Were In League With Satan". Przypomnijmy, że w skład zespołu wchodzą: Jed Simon (gitara - Tenet, Strapping Young Lad), Byron Stroud (bas - Fear Factory, Strapping Young Lad), wokalista The Heathen oraz Gene Hoglan (bębny - Dethklok, Strapping Young Lad). Przy okazji zerknijcie na video do kawałka tytułowego z tej płyty: www.youtube.com/watch?v=5hICOqClW2w
SOILWORK / ZIMMERS HOLE / One-Way Mirror
Nov. 6 - Hamburg, Germany - Grunspan
Nov. 7 - Amsterdam, Netherlands - Melkweg
Nov. 8 - Dordrecht, Netherlands - Biebelot
Nov. 10 - Manchester, UK - Club Academy
Nov. 11 - Bristol, UK - Thekla
Nov. 12 - Oxford, UK - Zodiac
Nov. 13 - Newport, UK - TJ's
Nov. 14 - Exeter, UK - Lemongrove
Nov. 15 - Birmingham, UK - Academy 2
Nov. 16 - Glasgow, Scotland - Cathouse
Nov. 18 - Nottingham, UK - Rescue Rooms
Nov. 19 - Norwich, UK - Waterfront
Nov. 20 - London, UK - Islington Academy
Nov. 21 - Vosselaar, Belgium - Biebob
Nov. 22 - Paris, France - Trabendo
Nov. 23 - Strasbourg, France - Laiterie
Nov. 25 - Bilbao, Spain - Cafe Antzokia
Nov. 26 - Madrid, Spain, Sala Live
Nov. 27 - Barcelona, Spain - Razzmatazz 2
Nov. 28 - Lyon, France -Transbordeur
Nov. 29 - Basel, Switzerland - Z7
Nov. 30 - Milan, Italy - Alcatraz
Dec. 2 - Vienna, Austria - Szene
Dec. 3 - Budapest, Hungary - A38
Dec. 4 - Prague, Czech Republic - Futurum
Dec. 5 - Leipzig, Germany - Conne Island
Dec. 6 - 2008 - Munich, Germany - Metropolis
Dec. 7 - Karlsruhe, Germany - Substage
Dec. 8, 2008 - Cologne, Germany - Underground
Dec. 10 - Stockholm, Sweden - Debaser
Dec. 11 - Goteborg, Sweden - Bewhouse
Dec. 12 - Malmo, Sweden - KB


www.legionofflames.com
www.myspace.com/zimmershole
www.centurymedia.com


MAROON NEWS
Niemieccy metalowcy z MAROON tworzą materiał na następcę wydanego w 2007 roku albumu "The Cold Heart of the Sun". Oprócz tego grupa zagra na specjalnym koncercie z okazji 10-lecia istnienia. Impreza będzie miała miejsce w klubie "The JUŻ" w Schneverdingen. Wszyscy fani zespołu powinni zobaczyć również nowy horror "Zombie Stripper" z Robertem Englundem ("Koszmar Na Ulicy Wiązów"...) oraz gwiazdą porno Jenną Jameson, ponieważ na soundtracku do filmu pojawia się również MAROON. Trailera można zobaczyć pod następującym adresem: www.sonypictures.com/movies/zombiestrippers/
MAROON live:
12.09.2008 - Wien (AT) @ Gasometer / with Heaven Shall Burn, Dew-Scented etc.
10.10.2008 - Schneverdingen (D) @ JUZ
11.12.2008 - Riga (LV) @ tba
12.12.2008 - Tallinn (EE) @ Green Christmas Festival


www.myspace.com/maroonhate
www.centurymedia.com


NEVERMORE NEWS
Amerykanie doczekali się swojego pierwszego koncertowego DVD pt. "The Year of the Voyager", na którym znalazły się między innymi fragmenty lub całe występy na US Gigantour 2005, Metalmania Festival 2006 w Polsce, Wacken Festival 2006 w Niemczech i główne danie: koncert nagrany w klubie Zeche w niemieckim Bochum 11 października 2006. Bonusowy materiał zawiera wykonanie dwóch kawałków podczas imprezy z okazji 10-lecia w 2001 roku, wszystkie video clipy oraz wywiad z Warrelem Dane'm nagrany w Roax Film Studios w Berlinie wiosną tego roku. "The Year of the Voyager" zostanie wydane jako limitowane wydanie 2DVD plus 2CD, standardowe 2DVD, standardowe 2CD oraz limitowany potrójny winyl 20 października w całej Europie. Światowa premiera DVD odbędzie się w Metropolis Cinema w Bochum 15 września, a przy okazji odbędzie się spotkanie z wokalistą NEVERMORE Warrelem Dane'm i gitarzystą Jeffem Loomis'em.


www.nevermore.tv
www.myspace.com/nevermorefans
www.centurymedia.com


WARREL DANE & JEFF LOOMIS NEWS
Wydany nie tak dawno temu debiutancki album wokalisty Nevermore WARREL'a DANE'a "Praises To the War Machine" doczekał się pierwszego promocyjnego video do utworu "Brother". Klip wyreżyserował Max Gutierrez. Można je zobaczyć na www.myspace.com/warreldane.
Również gitarzysta Nevermore JEFF LOOMIS doczekał się swojego pierwszego, w pełni instrumentalnego albumu pt. "Zero Order Phase". Producentem albumu był Neil Kernon, partie perkusji zagrał Mark Arrington, a wśród zaproszonych gości byli między innymi Ron Jarzombek (Watchtower), Michael Manring, Pat O' Brien (Cannibal Corpse) i Neil Kernon. Kilka kompozycji można znaleźć na:www.myspace.com/jeffloomis..


www.jeffloomis.com
www.myspace.com/jeffloomis
www.nevermore.tv
www.myspace.com/nevermorefans
www.centurymedia.com


TYRANT: TRASA Z AT THE GATES
Po występach na festiwalach Hole In The Sky and Party San, TYRANT zapowiadają trasę po Szwecji z AT THE GATES i GRAND MAGUS. Grupa wciąż promuje wydany w ubiegłym roku "Reclaim The Flame", a wcześniej jeździła po Europie z GORGOROTH.


www.myspace.com/officialtyrant
www.myspace.com/listenable
http://listenable.net
CRYPTOPSY NEWS
Po zakończeniu trasy po Europie z Decrepit Birth i Unmerciful, jak również trasie US Summer Slaughter, na której grali w towarzystwie The Black Dahlia Murder, Kataklysm, Vader i Aborted, CRYPTOPSY zapowiadają powrót na Stary Kontynent w listopadzie. Na tournee wyjadą z innymi Kanadyjczykami z Beneath The Massacre oraz brytyjskimi formacjami Trigger The Bloodshed i Ignominious Incarceration. Daty poniżej.
CRYPTOPSY / Beneath The Massacre / Trigger The Bloodshed / Ignominious Incarceration
14.11.2008 Germany, Schweinfurt @ Alter Stadtbahnhof
15.11.2008 Germany, Bischofswerda @ Eastclub
17.11.2008 Germany, Hamburg @ Markthalle
18.11.2008 Germany, Berlin @ Magnet
19.11.2008 Czech Republic, Brno @ Faval
20.11.2008 Slovenia, Ljubljana @ Channel Zero
21.11.2008 Austria, Wien @ Viper Room
22.11.2008 Italy, Misano Adriatica @ Boulevard Music Club
23.11.2008 Italy, Rome @ Circolo Degli Artisti
25.11.2008 Germany, München @ Feierwerk
26.11.2008 Switzerland, Aarau @ Kiff
27.11.2008 Holland, Utrecht @ Helling
28.11.2008 Belgium, Hasselt @ Muziek-o-droom
29.11.2008 UK, Peterborough @ The Park
01.12.2008 UK, Sheffield @ Corporation
02.12.2008 UK, London @ Underworld
03.12.2008 UK, Glasgow @ Ivory Blacks
04.12.2008 UK, Newport @ TJs
05.12.2008 UK, Plymouth @ White Rabbit
08.12.2008 Spain, Barcelona @ Sala Mephisto
09.12.2008 Spain, Madrid @ Sala Caracol
10.12.2008 Spain, Durango @ Plateruena Kafe Antzoki
12.12.2008 Germany, Karlsruhe @ Stadtmitte
13.12.2008 Germany, Essen @ Turock


http://ecard.centurymedia.com/Cryptopsy
www.myspace.com/cryptopsy!
www.cryptopsy.net
www.centurymedia.com


NO COLOURS RECORDS: NOWE TYTUŁY
Niemiecka No Colours Records właśnie wydała kilka nowych tytułów:
- Sinners Burn - "Pre-mortal Autopsy" CD (old-school death metal z muzykami Paganizer i Those Who Bring The Torture - sample na stronie http://no-colours-records.de/ncmp3/sinnersburn_Fornevlob_faded.mp3) - Gaahlskagg - "Erotic Funeral" LP (black metal w starym norweskim stylu, nagrany w Grieghallen Studio)
- Graveland - "Carpathian Wolves" LP
Graveland - Will stronger than Death - A2 Poster
W drugim tygodnia września wychodzi:
- Farscape - "For Those Who Love To Kill" CD/LP (thrash metal z Brazylii w stylu starego Kreator)
Nieco później ukażą się:
Nokturnal Mortum "Live in Katowice" CD&DVD (limit 500!), Nokturnal Mortum "Live in Katowice" DVD, Intestine Baalism "Ultimate instinct", Murk "All is lost", Graveland "Spears of Heaven" nowy A-5 Digi CD, Age of Agony "Follow the Way of Hate".


www.no-colours-records.de


LACUNA COIL NEWS
Włoska LACUNA COIL ujawniła szczegóły dotyczące pierwszego w historii zespołu DVD, które będzie nosić tytuł "Visual Karma (Body, Mind and Soul)". Podwójne DVD ukaże się na początku listopada nakładem Century Media Records i będzie zawierać między innymi:
- Występy na Loudpark Festival (Japonia) i Wacken Festival (Niemcy) w 2007 roku,
- Krótki film prezentujący poszczególnych muzyków zespołu,
- Wszystkie video clipy promujące album "Karmacode",
- Nakręcony podczas ostatniej trasy film.
Na limitowanej wersji, tak zwanym 4 Disc Package dodatkowo znajdzie się między innymi miks 5.1 albumu "Karmacode" na płycie audio DVD.
Oto daty koncertów LACUNA COIL supportujących Bullet For My Valentine w Europie:
09.11.2008 (SCO) Edinburgh - Corn Exchange
11.11.2008 (UK) Plymouth - Pavillions
12.11.2008 (UK) Birmingham - Academy (WYPRZEDANY!)
13.11.2008 (UK) Birmingham - Academy
15.11.2008 (UK) London - Alexandra Palace
16.11.2008 (UK) Manchester - Apollo
18.11.2008 (NL) Tilburg - 013
19.11.2008 (B) Brussels - Ancienne Belgique
21.11.2008 (D) Duesseldorf - Philipshalle
22.11.2008 (D) Munich - Zenith
24.11.2008 (CH) Freiburg - Fri-Son
25.11.2008 (CH) Zürich - Volkshaus
26.11.2008 (A) Vienna - Gasometer
28.11.2008 (D) Wiesbaden - Rhein-Main-Halle
29.11.2008 (D) Berlin - Columbiahalle
30.11.2008 (DK) Copenhagen - Vega
02.12.2008 (N) Oslo - Rockefeller
03.12.2008 (SE) Stockholm - Arenan
05.12.2008 (SE) Lund - Mejeriet
06.12.2008 (SE) Gothenburg - Liseberghalle
08.12.2008 (FI) Helsinki - House Of Culture
09.12.2008 (FI) Tampere - Pakkahoune
11.12.2008 (DK) Aarhus - Train


www.lacunacoil.it
www.myspace.com/lacunacoil
www.centurymedia.com


FINNTROLL NEWS
Fińscy trolle z folk metalowego FINNTROLL ponownie pojawią się na scenach koncertowych. 20 września, podczas koncertu w Melkweg w Amsterdamie zespół będzie kręcić materiał na DVD, a wkrótce potem ruszy na Heidenfest Tour 2008, które będzie świętem dla wszystkich fanów pagan metalu.
FINNTROLL Live
20.09.2008 (NL) AMSTERDAM / Melkweg (DVD-recording)
08.10.2008 (FIN) HELSINKI / Highlight
10.10.2008 (N) NOTODDEN / Motst?yfestival
HEIDENFEST TOUR 2008
FINNTROLL, Primordial, Eluveitie, Equilibrium, Manegarm, Catamenia
31.10.2008 (D) LEIPZIG / Hellraiser
01.11.2008 (D) MÜNCHEN / Backstage
02.11.2008 (CH) PRATTELN / Z7
03.11.2008 (A) GRAZ / Orpheum
04.11.2008 (CZ) ZLIN / Masters Of Rock Cafe
05.11.2008 (D) BERLIN / Postbahnhof
06.11.2008 (D) HAMBURG / Markthalle
08.11.2008 (D) DORTMUND / Westfalenhalle 2*
09.11.2008 (F) PARIS / La Locomotive
10.11.2008 (B) ANTWERPEN / Hof Ter Loo
11.11.2008 (D) NÜRNBERG / Löwensaal
12.11.2008 (D) LUDWIGSBURG / Rockfabrik
13.11.2008 (D) FRANKFURT / Batschkapp
14.11.2008 (A) WIEN / Gasometer
15.11.2008 (A) LINZ / Posthof
16.11.2008 (H) BUDAPEST / Petoefi Hall
* + Enslaved, Thyrfing, Eisrege


www.heidenfest.eu
www.myspace.com/officialfinntroll
www.finntroll.net
www.centurymedia.com


TOMBS NEWS
Nowy nabytek Relapse Records TOMBS wybiera się we wrześniu na trasę po Europie, zagra między innymi na Trainspotting Fest w Niemczech obok CAPSULE, ULTRA DOLPHINS, PULLING TEETH i wielu innych. TOMBS w składzie: Mike Hill, Justin Ennis oraz Carson Daniel James nagrali w sierpniu swój debiut dla Relapse, a data jego wydania to początek 2009 roku. Próbki nagrań z wcześniejszego wydawnictwa dla Black Box Recordings / Level Plane, jak również materiał demo na przygotowywaną płytę można znaleźć pod adresem www.myspace.com/tombsbklyn
Oto daty koncertów:
September 5, Schweinfurt, Germany: Trainspotting Fest
September 8, London, UK: The Old Blue Last
September 10, Newport, UK: Le Pub
September 12, Leeds, UK: The Fenton
September 13, Edinburgh, UK: Henry?s Cellar Bar
September 14, Bradford, UK: 1 in 12
September 16, London,UK: Lark in the Park
September 17, Lille, France: Le CLL
September 18, Gent, Belgium: Frontline
September 19, Aachen, Germany: AZ


www.relapse.com


DEICIDE WE WŁOSZECH
Legenda death metalu DEICIDE pojawi się na czterech koncertach we Włoszech. 18 września wystąpią w Rzymie w Palarockness, a obok nich zagrają Natron, Angel Of Anger, Reality Grey oraz Clinicamente Morti. Dzień później Benton i spółka wystąpią w Moncalieri (Turin) w Fabrik wraz z tymi samymi supportami. 20 września DEICIDE będzie headlinerem TOTAL METAL FESTIVAL 2008, który odbędzie się w Modugno (Bari), a obok Amerykanów zagrają: HATESPHERE, Slowmotion Apocalypse, Schizo, Methedras, Neurasthenia, Rosae Crucis, Reality Grey, Plaster Car?sters, Clinicamente Morti i wiele innych włoskich kapel. 21 września zakończą krótką trasę po Italii koncertem w Bologni w Kindergarten, a będą tam grać obok DEICIDE jeszcze Angel Of Anger, Clinicamente Morti, Confusion Gods i Funeral Edo.


www.vivomanagement.it
www.myspace.com/totalmetalfestival
www.totalmetalfestival.it


THE HAUNTED NEWS
Już w drugiej połowie września nakładem Century Media Records ukaże się nowy album Szwedów pt. "Versus". Tak jak poprzednik "The Dead Eye" ukazał mroczniejszą, bardziej eksperymentalną stronę THE HAUNTED, tak najnowsza produkcja ma być bardziej powrotem do korzeni. Płyta została nagrana z pomocą producenta Tue Madsena w trzech studiach: PUK, Antfam oraz IF Studio. Trailer albumu z zapowiedziami wokalisty Petera Dolvinga i gitarzysty Jensena możecie zobaczyć na www.youtube.com/watch?v=E3n7UI2oywI.
Więcej na temat "Versus" znaleźć można na stronie http://ecard.centurymedia.com/thehaunted_versus oraz na odnowionej stronie zespołu www.the-haunted.com. Materiał zostanie wydany w postaci CD, LP oraz limitowanej edycji CD-Box zawierającej czteroutworowy dodatkowy dysk, obustronny plakat, naklejkę i kostkę do gitary.
THE HAUNTED Live:
Sep 13 2008 - Milan, Italy @ Youropot Festival / Rolling Stone
Scandinavian Tour 2008
Oct 1, 2008 - Malmo, Sweden @ KB
Oct 2 2008 - Göteborg, Sweden @ Brewhouse
Oct 3 2008 - Oslo, Norway @ Garage
Oct 4 2008 - Örebro, Sweden @ Kulturhuset
Oct 6 2008 - Stockholm, Sweden @ Nalen
Oct 8 2008 - Helsinki, Finland @ Tavastia
Oct 9 2008 - Tampere, Finland @ Klubi
Oct 10 2008 - Jyväskylä, Finland @ Lutakko
Nov 1 2008 - Boden, Sweden @ Nordic Rage Festival
Mexico / South America Tour 2008
Nov 20 2008 - Monterrey, Mexico @ Cafe Iguana
Nov 21 2008 - Mexico City, Mexico @ Circo Volador
Nov 28 2008 - Santiago, Chile @ Teatro Novedades
Nov 29 2008 - Buenos Aires, Argentina @ The End
Nov 30 2008 - Sao Paolo, Brazil @ Hangar 110


www.centurymedia.com


POISONBLACK NEWS
Nowy album fińskiego POISONBLACK "A Dead Heavy Day" jest już na rynku od 1 września. Utwór o tytule "X" umieszczony został na stronie www.myspace.com/officialpoisonblack. Płyta jest dostępna jako standardowy CD, LP plus bonusowy CD, a także limitowana edycja CD plus bonusowe DVD zawierające "Making of a Dead Heavy Day", video clip do fińskiego singla "Rush" z ich poprzedniego wydawnictwa "Lust-Stained Despair" z 2006 roku oraz siedem utworów sfilmowanych podczas wyjątkowego, półakustycznego koncertu w Radio Mega w Oulu. Kawałek "A Dead Heavy Day" można obejrzeć pod www.youtube.com/watch?v=1OLFRLfFTAE
POISONBLACK pojawi się na Where Death Is Most Alive Tour 2008 z DARK TRANQUILLITY i FEAR MY THOUGHTS:
Where Death Is Most Alive Tour 2008
DARK TRANQUILLITY / POISONBLACK / FEAR MY THOUGHTS
24. Oct, Berlin, Kato (Germany)
25. Oct, Hamburg, Grünspan (Germany)
26. Oct, Doordrecht, Bibelot (Netherlands)
27. Oct, Vosselaar, Biebob (Belgium)
28. Oct, Paris, Locomotive (France)
29. Oct, Lyon, Ninkasi kao (France)
31. Oct, Milano, Rolling Stone (Italy)
01. Nov, Bologna, Estragon (Italy)
02. Nov, Rome, Alpheus (Italy)
04. Nov, Treviso, New Age (Italy)
05. Nov, Ljubljana, Gala Hala (Slovenia)
06. Nov, Vienna, Szene (Austria)
07. Nov, Graz, Orpheum (Austria)
08. Nov, Winterthur, Salzhaus (Switzerland)
09. Nov, Munich, Backstage (Germany)
10. Nov, Stuttgart, Röhre (Germany)
11. Nov, Cologne, Underground (Germany)
12. Nov, Copenhagen, Pumpehuset (Denmark)
Więcej info:


www.myspace.com/wheredeathismostalivetour
www.myspace.com/officialpoisonblack
www.poisonblack.com
www.centurymedia.com


CENTURY MEDIA: OBCHODY 20-LECIA FIRMY
Niemiecka kompania Century Media obchodzi w tym swoje 20-lecie działalności. Świętowanie zaczęło się od specjalnego party w siedzibie firmy w Dortmundzie (Niemcy), na którym można było zobaczyć w akcji między innymi ANGEL DUST i TURISAS. Wideo relację z tej imprezy można zobaczyć na www.youtube.com/watch?v=39BzVZ37pkM, natomiast galerię zdjęć na www.centurymedia-yardsale.de.
Dalsze obchody to wydanie specjalnej dwupłytowej kompilacji "Covering 20 Years of Extremes" (rzecz jasna z coverami) w Europie 15 września oraz w Północnej Ameryce 14 października. Oto szczegóły:
CD 1 (67:36)
1. Arch Enemy: Dream Evil "The Book Of Heavy Metal"
2. Dark Tranquillity: Sentenced "Broken"
3. Heaven Shall Burn: Tiamat "Whatever That Hurts"
4. Shadows Fall: Only Living Witness "December"
5. Brand New Sin: Iced Earth "Watching Over Me"
6. Wolf: Moonspell "Alma Mater"
7. Mercenary: Arch Enemy "Burning Angel"
8. God Forbid: Merauder "Master Killer"
9. Warbringer: Unleashed "Execute Them All"
10. Grave: Asphyx "Vermin"
11. Architects: Stampin? Ground "Officer Down"
12. Napalm Death: Despair "Outconditioned"
13. Krisiun: Demolition Hammer "Human Dissection"
14. Cryptopsy: Strapping Young Lad "Oh My Fucking God"
15. Maroon: Samael "Baphomet's Throne"
16. Watch Them Die: Bloodbath "Breeding Death"
CD 2 (66:47 min)
1. Firewind: Nevermore "Believe In Nothing"
2. Dream Evil: Arch Enemy "Let The Killing Begin"
3. Fear My Thoughts: Heaven Shall Burn "The Weapon They Fear"
4. The Agonist: Dark Tranquillity "Monochromatic Stains"
5. The Forsaken: Grave "You'll Never See"
6. Devian: Morgoth "Isolated"
7. Heaven Shall Burn: Merauder "Downfall Of Christ"
8. Aborted: Turmoil "Playing Dead"
9. Terror: SubZero "Boxed In"
10. Napalm Death: Hellhammer "Messiah"
11. Asphyx: Celtic Frost "Os Abysmi Vel Daath"
12. Zimmers Hole: Old Man's Child "Doommaker"
13. Fu Manchu: Penance "Words To Live By"
14. Manntis (feat. In This Moment): Lacuna Coil "Heaven's A Lie"
15. Kivimetsän Druidi: The Gathering "Leaves"
16. Intronaut: Eyehategod "Dixie Whiskey"


www.centurymedia.com


QUO VADIS W POZNANIU
12.09.2008 zapraszamy do klubu "U Bazyla" (Poznań, Św. Wojciech 28) na koncert klasyków polskiego metalu - grupy QUO VADIS. Występ szczecinian poprzedzą formacje SQUALL i GRIMLORD. Początek o godz. 19.00, wjazd 10 PLN.THE THORN: PREMIEROWY UTWÓR
Pod linkiem http://pl.youtube.com/watch?v=RHDpd6NX5Ic znajdziecie zapis z ciechanowskiego S'THRASH'YDŁA, gdzie płocki THE THORN zagrał premierowo numer "Child of Tragedy" - zwiastun tego, co nieuniknione, czyli kolejnej płyty grupy. Mimo słabej jakości nagrania można wyczuć, że zespół nie zwalnia, a nowe numery są jeszcze bardziej zakręcone, techniczne, a przy tym mocno kopiące w dupsko. Czy taki będzie najnowszy album, który ma się pojawić w przyszłym roku?? Pożyjemy, zobaczymy!! Dla zainteresowanych dodamy jeszcze jeden link - http://pl.youtube.com/watch?v=q39owZXMcdQ&feature=related - tutaj znajdziecie zespół THE THORN na żywo z ROCKOWYCH OGRÓDKÓW w numerze "Typical".


ATMOSPHERIC MAGAZINE NO. 14
Zapraszamy do lektury Atmospheric Magazine #14! Zawartość numery to m.in. wywiady z: ETERNAL DEFORMITY, IN LINQUA MORTUA (Nor), DEVILISH IMPRESSIONS, CREST OF DARKNESS (Nor), RIDDLE OF MEANDER (Gr), HESPERUS DIMENSION, DRACO HYPNALIS (Cz), GOAT TYRANT, TEMPLUM INNOVATUM, HETMAN. Poza tym artykuły (Klasyka podziemia: DEATH SEA, "Chcecie zabić muzykę...", "Z pamiętnika starego subiekta"), recenzje muzyki i prasy, relacje z koncertów... Format A4, 64 strony, profesjonalny druk, czarno-biały. Premiera miała miejsce w sierpniu 2008. Cena: 8 zł (koszty wysyłki wliczone).BLINDEAD: TRAILER NOWEGO ALBUMU
Dostępny jest już trailer promujący najnowszą płytę BLINDEAD "Autoscopia: Murder in Phazes". Można nań zerknąć pod poniższym adresem: www.youtube.com/watch?v=I-08JvE12_A. Wszystkich nieobecnych na warszawskim koncercie, gdzie BLINDEAD supportowali NEUROSIS, uprzejmie informujemy, że zespół dał naprawdę kapitalny koncert. Następnym razem radzimy ich nie przegapić.


www.foreshadow.pl


TIAMAT: NOWY BOX
Po długich przygotowaniach i problemach z poukładaniem materiałów pierwszy oficjalny box TIAMAT pod tytułem "The Ark of the Covenant ? The Complete Century Media Years" w końcu się ukaże. Znalazły się na nim wszystkie albumy nagrane przez Szwedów dla Century Media Records, a całość jest limitowana do 3000 kopii. Oprócz muzyki w boxie znajduje się złożona z 74 stron książeczka, dwa dodatkowe dyski, rzadkie fotografie i opisy pióra Andersa Iwersa. Na "The Ark of the Covenant - The Complete Century Media Years" składają się następujące tytuły: The Astral Sleep, Clouds, Live In Israel, Wildhoney, Wildlife, Gaia, A Deeper Kind of Slumber, Skeleton Skeletron, Judas Christ, Prey, The Church Of Tiamat *, Panopticon **, The Church of Tiamat DVD
(* nigdy wcześniej nie wydane CD dostępne tylko w tym boxie)
(** kolekcja stron B singli i rarytasy)
Płyta ukazała się w drugiej połowie sierpnia.


www.churchoftiamat.com
www.myspace.com/tiamat
www.centurymedia.com


KIVIMETSÄN DRUIDI NEWS
Finowie z symfoniczno-folkowego KIVIMETSÄN DRUIDI obwieścili wszem i wobec, że ich debiutancki album dla Century Media Records "Shadowheart" zostanie wydany w październiku. Okładkę można zobaczyć pod następującym adresem http://specials.centurymedia.de/myspace/KIVIMETSAEN_DRUDI_Shadowheart.jpg, natomiast nowy kawałek "Verivala" jest do odsłuchu na www.myspace.com/kivimetsandruidi.
KIVIMETSÄN DRUIDI przygotowują się do promocji koncertowej krążka i objadą swoją ojczyznę oraz Europę w towarzystwie Korpiklaani i Battlelore. Poniżej szczegóły.
KIVIMETSÄN DRUIDI Live
01.11. GER - Oberhausen, Ultima Ratio Festival (z Turisas, Secrets Of The Moon, Kampfar, Koldbrann, XVI Dark Centuries, Gernotshagen etc.)
Finnish Fire Tour 2008 (Korpiklaani, Battlelore, Kivimetsän Druidi, Falchion)
13.11.2008 GER - Giessen, Hessenhalle
14.11.2008 GER - Glauchau, alte Spinnerei
15.11.2008 CZR - Prague, Retro Music Hall
16.11.2008 CRO - Zagreb, Boogaloo
17.11.2008 ITA - Milano, Alcatraz
18.11.2008 FRA - Lyon, CCO
26.11.2008 FRA - Strasbourg, La Laiterie
29.11.2008 BEL - Hasselt, Mod Club
30.11.2008 NL - Amsterdam, Melkweg
01.12.2008 UK - Wolverhampton, Wulfrun Hall
02.12.2008 UK - Glasgow ABC 1
03.12.2008 UK - Manchester, Jilly´s Rock World
04.12.2008 UK - London, Scala
05.12.2008 UK - Leeds, Rio's
06.12.2008 UK - Minehead, Hard Rock Hell II (only KK and B'lore)
Więcej info na www.myspace.com/finnishfire


www.kivimetsandruidi.com
www.myspace.com/kivimetsandruidi
www.centurymedia.com


DUFF MCKAGAN'S LOADED W CENTURY MEDIA
Hard rockowy świat obiegła wiadomość o podpisaniu kontraktu z Century Media Records przez zespół LOADED prowadzony przez byłego basistę GUNS N' ROSES, a obecnego VELVET REVOLVER, Duffa McKagana. Na początek współpracy, już we wrześniu ukaże się pięcioutworowa EP pt. "Wasted Heart", a potem grupa ruszy na europejską trasę. Pełny album został nagrany z pomocą Martina Feveyeara (Presidents of the USA, Kings of Leon) i zostanie wydany na początku 2009 roku.
Duff McKagan?s LOADED powstało w 1999 roku i wydało 2 albumy: "Live Episode" w 1999 roku oraz "Dark Days" dwa lata później. W obecnym składzie oprócz wokalisty i gitarzysty Duffa McKagana grają: perkusista Geoff Reading (New American Shame, Green Apple Quickstep), basista Jeff Rouse oraz gitarzysta Mike Squires (obaj eks-Alien Crime Syndicate). Na stronie www.myspace.com/loadedlamf można między innymi posłuchać nowego kawałka "No More".
DUFF MCKAGAN?S LOADED live:
09/02/08 The Viper Room - West Hollywood (US) 21+
09/06/08 Azkena Festival - Vitoria, Spain
09/13/08 Pala Sharp Festival - Milan, Italy
09/14/08 Academy - Bristol, UK
09/15/08 Academy 2 - Liverpool, UK
09/16/08 Academy 2 - Sheffield, UK
09/18/08 Carling Academy - Islington, UK
09/19/08 Wulfrun Hall - Wolverhampton, UK
09/20/08 Rock City - Nottingham, UK
09/21/08 Sage Club - Gateshead, UK
09/22/08 Garage - Glasgow, UK
09/23/08 Ironworks - Inverness, UK
09/25/08 Limelight - Belfast, N. Ireland
09/26/08 Academy - Dublin, Ireland


www.myspace.com/loadedlamf
http://duff-loaded.com
www.centurymedia.com


DEATH OVER THREAT W XTREEM MUSIC
Hiszpańscy thrasherzy z DEATH OVER THREAT podpisali kontrakt z Xtreem Music na wydanie debiutanckiego krążka "Sangre" (Blood). Na albumie mają się znaleźć agresywne i intensywne thrashmetalowe kawałki przypominające to co najlepsze w dokonaniach SLAYER'a & SEPULTURY z czasów "Arise". Data wydania nie została jeszcze ustalona, ale prawdopodobnie płyta ukaże się pod koniec tego lub na początku następnego. Kilka numerów jest do posłuchania na www.myspace.com/death6over6threat6


www.xtreemmusic.com


FRONTSIDE NEWS
Poniżej garść newsów z obozu FRONTSIDE przekazanych przez Demona:
"Jesteśmy już grubo w połowie sesji! Właśnie położyliśmy ślady gitar prowadzących w sosnowieckim S-Tone Studio pod okiem Rafała Nowaka. Toma swoje partie zarejestrował w łódzkim Toya Music Sound i musicie wiedzieć, że bębny brzmią potężnie! Niebawem skończymy walkę z instrumentami, żeby skupić się na pracy z Aumanem... potem pojawimy się jeszcze w olkuskim Zed Studio, by razem z Tomkiem Zalewskim siąść nad miksem. Mamy pełne ręce roboty... to tylko dodaje nam entuzjazmu i powoduje, że ta praca jest przyjemnością. Zrobiliśmy sobie krótką przerwę tuż po zakończeniu procesu twórczego... pisanie muzyki i tekstów tym razem rozłożyło się w czasie dość mocno. Chwilowa pauza w pracach była potrzebna - pozwoliła nam spojrzeć już na chłodno, z zupełnie innej perspektywy na materiał. Mieliśmy czas dokładnie "przestudiować" i przeanalizować to co wyszło z naszych głów - to będzie konkretna muza, niebanalna, z mocnymi tekstami, które jak zwykle nie wszystkim przypadną do gustu. Budujące jest to, że nie zrezygnowaliśmy z żadnego pomysłu po tej przerwie! Nie ma miejsca na niepewność, zagubienie czy niechlujstwo! Jesteśmy też zadowoleni z sesji zdjęciowej, której autorem jest Marcin Łaskawiec. Cierpieliśmy w pełnym słońcu pełne dwie godziny ,ale było warto!"
Najnowsza płyta FRONTSIDE będzie nosić tytuł "Teoria konspiracji" i ukaże się w listopadzie tego roku.
Na pewno trafią na nią następujące utwory:
- Moja deklaracja płonie
- Świat tyranów
- Spłoniesz w Piekle
- Herezja doskonała
- Katharsis


www.mystic.com.pl


IN THIS MOMENT NEWS
Pochodzące z Hollywood IN THIS MOMENT przygotowuje się do wydania najnowszego albumu pt. "The Dream". Producentem płyty był sam Kevin Churko, który w przeszłości współpracował już z artystami pokroju Ozzy Osbourne'a i Shania Twain). Na stronie www.myspace.com/inthismoment można posłuchać nowego kawałka "Forever" i zobaczyć okładkę. "The Dream" zostanie wydane nakładem Century Media Records 13 października.


www.centurymedia.com


DREAM EVIL NEWS
25 sierpnia ukazało się pierwsze koncertowe wydawnictwo DVD i CD szwedzkich metalowców z DREAM EVIL zatytułowane "Gold Medal In Metal (Alive & Archive)" zawierające bonusowy dysk z ponad godziną rzadkich lub nie opublikowanych utworów. Dwie płyty CD trwające łącznie ponad 2 godziny oraz 100-minutowy materiał na DVD to pełne kompendium wiedzy na temat tego zespołu. Jako przedsmak na stronie www.myspace.com/dreamevil umieszczono nowy, studyjny kawałek "Dominator" nagrany w 2007 roku specjalnie na to wydawnictwo.
DREAM EVIL - "Gold Medal In Metal (Alive & Archive)" DVD+2CD:
Gold Medal Disc - DVD (100:45):
Live Maerd (67:45)
1. United
2. Blind Evil
3. Fire! Battle! In Metal!
4. In Flames You Burn
5. Crusaders' Anthem
6. Back From The Dead
7. Higher On Fire
8. The Prophecy
9. Made Of Metal
10. Heavy Metal In The Night
11. Let Me Out
12. The Chosen Ones
13. The Book Of Heavy Metal
14. Chasing The Dragon
15. Children Of The Night
Video-Clips (14:16)
- Fire! Battle! In Metal!
- Blind Evil
- The Book Of Heavy Metal
- Children Of The Night
Interview (18:44)
Silver Medal Disc - "Alive" CD (67:00):
CD zawiera tę samą tracklistę co "Live Maerd"
Bronze Medal Disc - "Archive" CD (63:36):
1. Dominator (3:23)
2. Fight For Metal (3:52)
3. December 25th (4:16)
4. Pain Patrol (3:14)
5. Lady Of Pleasure (3:27)
6. Chapter 6 (4:03)
7. Gold Medal In Metal (3:11)
8. Point Of No Return (3:52)
9. The Enemy (3:15)
10. Hero Of Zeroes (4:30)
11. Bringing The Metal Back (3:43)
12. Betrayed (4:01)
13. Evilized [unplugged] (4:56)
15. Take The World (4:09)
14. Dragonheart (3:35)
16. Crusader's Anthem [demo] (4:03)
17. Touring Is My Life [live] (1:56)


www.dreamevil.se
www.myspace.com/dreamevil
www.centurymedia.com


DESPISED ICON NEWS
Kanadyjczycy z DESPISED ICON umieścili pod adresem www.youtube.com/watch?v=_vqMbVrkUlY film nakręcony podczas Montreal Assault tour, na którym grali razem z Ion Dissonance, Beneath the Massacre i Plasmarifle. W listopadzie grupa przyjedzie na sporą trasę po Europie.
DESPISED ICON jako headliner
08/30, La Ruche (w/ Camilla Rhodes) - Granby, Quebec
08/31, FME Petit Theatre - Rouyn Noranda, Quebec
w/ Quo Vadis, Plasmarifle & Blinded By Faith
09/06, Medley - Montreal, Quebec
Altamont Never Say Die! Tour w/ Parkway Drive, Unearth, Architects, Protest the Hero, Whitechapel & Carnifex
11/07, SO36 - Berlin, Germany
11/08, Essigfabrik - Koeln, Germany
11/09, Hof Ter Lo - Antwerp, Belgium
11/10, Westland - Yeovil, UK
11/11, Academy 2 - Manchester, UK
11/12, The Arches - Glasgow, UK
11/13, Corporation - Sheffield, UK
11/14, Cressent - Peterborough, UK
11/15, The Forum - London, UK
11/16, Tivoli - Utrecht, Holland
11/17, La Locomotive - Paris, France
11/18, Kulturfabrik - Esch, Luxembourg
11/19, Rohstofflager - Zuerich, Switzerland
11/20, Backstage Werk - Munich, Germany
11/21, Vidia Club - Cesena, Italy
11/22, A38 - Budapest, Hungary
11/23, Arena - Vienna, Austria
11/24, Hirsch - Nuernburg, Germany
11/25, Werk 2 - Leipzig, Germany
11/26, Markthalle - Hamburg, Germany
11/27, Voxhall - Aarhus, Denmark
11/28, Skaters Palace - Muenster, Germany
11/29, Schlachthof - Wiesbaden, Germany


www.neversaydietour.com
www.avocado-booking.com
http://altamontapparel.com
www.myspace.com/despisedicon
www.despisedicon.com
www.centurymedia.com


"U BAZYLA": KONCERTY
Poznański klub "U Bazyla" zaprasza na nadchodzące koncerty:
06.09.2008 - BABAYAGA, PADLINA SZARKIKA, LOS GRANDES RUDEBOYS
godz. 19.00
12.09.2008 - Quo Vadis, SQUALL
godz. 19.00
13.09.2008 - WC, FIX UP, PEŁNA KULTURA, THE MERSS
godz. 19.00, wjazd 14 PLN
16.09.2008 - IMPIETY (Singapur), GLORIOR BELLI (Francja), SPEARHEAD (Wielka Brytania) + polskie supporty (europejska trasa, godz. 19.00, wjazd 30 PLN)
19.09.2008 - IMPULS TO DESTROY 2008
Amoclen, Jan Chrzciciel, Lactovaginal, Distres, Enema, CHUJ SYSTEM, godz. 19.00, wjazd: 10 zeta
26.09.2008 - FIX UP (KONCERT ODWOŁANY!!!)
27.09.2008 - LENIWIEC, THE BILL
godz. 19.00
02.10.2008 - BIG FAT MAMA
godz. 19.00
03.10.2008 - Hardcore Punk Metal Unite Fest 2008 vol. 2
godz. 20.00, 5/8 zł
05.10.2008 - SCHIZMA
godz. 19.00
07.10.2008 - EMINENCE, SQUALL
godz. 19.00, bilety 15/20
18.10.2008 - JAPANESE ROCK PARTY VOL. III
godz. 19.00
24.10.2008 - ULICZNY OPRYSZEK, OKW, STAN OSKARŻENIA
godz. 19.00
25.10.2008 - KUŚKA BROTHERS
godz. 19.00
30.10.2008 - PAURA, IN OTHER CLIMES (NICE), SQUALL
godz. 19.00, bilety 15/20
07.11.2008 - ANALOGS, ANTI-DREAD, PERSONA NON GRATA
godz. 19.00
09.11.2008 - TRIP ON THE COUTCH, HOPE, INSULT
godz. 19.00
14.11.2008 - ZABILI MI ŻÓŁWIA, KONIEC ŚWIATA
godz. 19.00
15.11.2008 - THE LUNATICS
godz. 19.00
20.11.2008 - 1125
godz. 19.00
21.11.2008 - ARES & THE TRIBE
godz. 19.00
25.11.2008 - DIO JAPONIA
godz. 19.00
05.12.2008 - VESPA
godz. 19.00
10.01.2009 - BULBULATORS
godz. 19.00
14.04.2009 - Operation "World Pussy Domination Europe" Tour 2009
godz. 19.00:
VIDITY (Us), REQUIEM (Ch), NORDOR (Greece), WARPATH (Ire), ABORTIFICATION (Fin) + 1 zespół więcej + PERVERSE (Pol) + lokalny support z Poznania


http://uBazyla.pl


DIACHELL MUSIK NEWS
15 sierpnia 2008 r. ukaże się zapowiadany wcześniej split-CD KRV / FOSCOR zatytułowany "The Burial's Flavours". Część KRV zawiera 4 blackmetalowe hymny nagrane w maju/czerwcu bieżącego roku. Natomiast część FOSCOR to 4 utwory mrocznego black metalu + 2 bonusowe koncertowe utwory oraz intro. Pierwsze 4 utwory są wzięte z EP-ki "Narrow is the Path to Darkness" (2006) wydanej przez zespół i rozsyłanej tylko jako promo CD przed ukazaniem się płyty "The Smile of the Sad Ones" (wydanej przez Temple of Darkness Records). Te utwory są inaczej nagrane i różnią się znacznie od tych znanych z płyty "The Smile of the Sad Ones"...
Poniżej pełna lista utworów:
KRV:
I. Noc kada je ustao Crt
II. Okovi od leda
III. U plamenu vatre
IV. Kroz polja Slavije
FOSCOR:
I. Melangia - intro
II. Life?s Death Code
III. El Palau dels Plors
IV. The Smile of the Sad Ones
V. L?Ombra de l?Adicció
VI. The Smile of the Sad Ones (live bonus track)
VII. L?Ombra de l?Adicció (live bonus track)
Wkrótce będzie można posłuchać utworów z tego splitu na profilu MySpace Diachell Musik.


www.myspace.com/diachellmusik
www.krvpropaganda.com
www.foscor.com


UNSUN: NOWY VIDEO CLIP
UNSUN zakończył prace nad teledyskiem, do utworu "Whispers" z debiutanckiego krążka "The End of Life", którego premiera będzie miała miejsce 22 września 2008 roku. Produkcją klipu zajął się Dariusz Szermanowicz i Grupa13, zaś jego trailer i making of można zobaczyć pod następującymi linkami:
trailer: http://pl.youtube.com/watch?v=qpcPVLx6Qnk
making of: http://pl.youtube.com/watch?v=FcucSNzyybM
Przypomnijmy, że twórcą i założycielem UNSUN jest jeden z najlepszych polskich gitarzystów - Mauser, doskonale znany z gry w VADER. Zespół podpisał kontrakt na wydanie debiutanckiego albumu "The End of Life" z jedną z największych na świecie niezależnych wytwórni - Century Media, w Polsce zaś z Mystic Production. W skład zespołu oprócz Mausera wchodzą obdarzona niezwykłym głosem wokalistka Aya, perkusista Vaaver (Indukti) oraz basista Heinrich (Vesania, Rootwater).


www.mystic.com.pl


HATE NEWS
Black/death metalowcy z HATE ostro koncertują od czasu wydania albumu "Morphosis" w marcu tego roku. 16 sierpnia zagrali na Brutal Assault Festival (Nosferatu Stage) obok takich kapel, jak Arch Enemy, Paradise Lost i Six Feet Under. Wcześniej wystąpili na Ukrainie na Metal Heads' Mission Festival jako bezpośredni support Gorgoroth. We wrześniu HATE zagra kilka koncertów w ramach BALTIC INVASION 2008. Oto szczegóły:
September 05 - Tallinn (Estonia) "Mxmme Cult"
September 06 - Vilnius (Lithuania) "FERRUM RUST FEST"
September 07 - Riga (Latvia) "Mielna Piektdiena"
November 07 - Oslo, Norway - Scream Fest
17 sierpnia nakładem Koch International "Morphosis" ukazało się w Ameryce Północnej, a w czerwcu w Brazylii, a wydawcą jest Sadistico Records.


www.myspace.com/hatepoland
www.hate-metal.com
www.youtube.com/hatepoland
www.listenable.net


ZATOKREV NEWS
Szwajcarski ZATOKREV wyjawił datę wydania ich ostatniego materiału "Bury the Ashes" w wersji digipak. Debello Recordings wypuści go 13 października, a zamówienia można składać na stronie www.debellorec.com/store/debello_releases.html
Więcej info:
www.czareofcrickets.com
www.myspace.com/czarofcrickets
www.zatokrev.com
www.myspace.com/zatokrev

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005