DISSIMULATION NEWS
Litewskie DISSIMULATION zakończyło w studiu "Phoenix" niedaleko Rygi (Łotwa) prace nad swoim trzecim pełnym materiałem. Nad następcą "Prakeikimas" wydanego w 2005 roku grupa pracowała z Gintsem Lundbergsem. Osoby, które miały już okazję słyszeć 8 kawałków z "Atiduokit Mirusius" twierdzą, że to najlepszy zestaw utworów stworzonych przez DISSIMULATION. "Atiduokit Mirusius" w tłumaczeniu na angielski oznacza "Give back The Dead" i jest podobno najbardziej symbolicznym i metaforycznym albumem litewskiej kapeli. Płytę wyda jesienią litewska firma Ledo Takas Records.


www.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords
www.unityprod.lt
www.devilstone.net


DEICIDE HEADLINEREM TOTAL METAL FESTIVAL
Na Total Metal Festival, który będzie miał miejsce 20 września we włoskim Bari headlinerem będzie legendarna deathmetalowa formacja DEICIDE. Obok nich zagrają jeszcze Hatesphere, Slowmotion Apocalypse, Schizo, Methedras, Neurasthenia, Rosae Crucis, Reality Grey, Clinicamente Morti oraz Plasters Casters. www.vivomanagement.it/forum/index.php?c=3


www.totalmetalfestival.it
www.myspace.com/totalmetalfestival
www.vivomanagement.it
www.myspace.com/vivomanagement

GRIMLORD NEWS
Wrocławski GRIMLORD zaczyna koncertować. W połowie sierpnia wchodzą także do studia, by nagrać kolejne promo pt. "Dolce Vita Sath an-as!". Na oficjalnej stronie www.grimlord.eu pojawiły się daty koncertów tego zespołu. Jak na razie zespół pokaże się we Wrocławiu i koło Opola w Kotórzu Małym. Jednak lider zapowiada że z czasem pojawi się więcej nowych dat. Aktualnie trwają rozmowy i pertraktacje co do terminów. Więcej szczegółów także na naszych stronach w dziale Polecamy.
CEPHALIC CARNAGE
Amerykańscy szaleńcy zaczynają 14 sierpnia tournee po Europie koncertem na festiwalu Summer Breeze w Niemczech. Więcej informacji na stronie www.summer-breeze.de. Oprócz tego CEPHALIC CARNAGE zagra na Mountains of Death Festival w Szwajcarii, a także na norweskim Hole in the Sky Festival. Poniżej pełna lista koncertów:
***(koncerty od 14 sierpnia do 24 sierpnia z DESPISED ICON***
August 14 - Dinkelsbühl, Germany: Summer Breeze
August 15 - Jaromer, Czech Republic: Brutal Assault
August 16 - Essen, Germany: Turock
August 17 - Hull, UK: The Welly Club, Horror Fest
August 18 - Cardiff, UK: Clwb ifor bach
August 19 - London, UK: The Borderline
August 20 - Rotterdam, Netherlands: Baroeg
August 21 - Hamburg, Germany: Hafenklang
August 22 - Karlsruhe, Germany: Stadmitte
August 23 - Muotathal, Switzerland: Mountains of Death
August 24 - Ieper, Belgium: Ieper Fest
August 28 - Bergen, Norway: Hole In the Sky Festival


www.relapse.com
www.myspace.com/cephaliccarnage


MUMAKIL W RELAPSE RECORDS
Relapse Records informuje o podpisaniu stosownych papierów z pochodzącym ze szwajcarskiej Genewy MUMAKIL. Grupa pracuje aktualnie nad następcą debiutanckiego albumu "Customized Warfare". Nagrania mają mieć miejsce w sierpniu i wrześniu w ich rodzinnym mieście, a mastering wykonany będzie w słynnym szwedzkim Cutting Room studios. MUMAKIL zagra też kilka koncertów w tym roku, a znane daty podajemy poniżej:
November 26 - Aarau, Switzerland: Kiff (w/ Cryptopsy, Beneath The Massacre)
December 13 - Bern, Switzerland: Improvisorium


www.myspace.com/mumakil
www.relapse.com
www.mumakil.ch


PUTREVORE NEWS
Debiutancki album hiszpańsko-szwedzkiego PUTREVORE ma się ukazać we wrześniu nakładem Xtreem Music. Tytuł tego albumu to "Morphed From Deadbreath". PUTREVORE jest projektem stworzonym w 2004 roku przez wokalistę Dave'a Rottena (AVULSED / CHRIST DENIED) oraz Rogga Johanssona (PAGANIZER / RIBSPREADER), który zajmuje się gitarami i basem. Muzyka tej superformacji to obrzydliwy, ciężki i mroczny death metal inspirowany muzą takich kapel, jak INCANTATION, ROTTREVORE, GRAVE, FUNEBRE czy DETERIOROT. Oryginalna nazwa zespołu brzmiała DEATHBREATH, ale uległa zmianie latem 2007 roku w związku z działalnością innej szwedzkiej grupy o bardzo podobnej nazwie. Kompozycje na album powstawały w latach 2004-2007, a nagrania miały miejsce w zeszłym roku w Szwecji i Hiszpanii. Partie perkusji zarejestrował sesyjny muzyk David Ekevarn.
Na płycie znajdzie się 8 kawałków:
1. Aeon Leviathan
2. Torn From The Abzu
3. The Skies Vomit Sulphur
4. As They Return
5. Obscene Devourment
6. Dark Surgery Of The Ancients
7. From Depths Monstrous
8. Pale Bare Skull
Okładkę do krążka stworzył hiszpański artysta Juanjo Castellano, który zdobił front covery takich zespołów, jak Vomitory, Demoncy, Incantation czy Evil Incarnate. Można ją zobaczyć, a także odsłuchać 3 z numerów na stronach www.putrevore.com oraz www.myspace.com/putrevore.


www.xtreemmusic.com


MALEFICE NEWS
Następca wydanego przez Anticulture Records w ubiegłym roku "Entities" jest już na etapie miksowania. Póki co, MALEFICE zapowiada szereg koncertów ze szwedzkim CORPORATION 187. Oto szczegóły:
September 5th - Joiners, Southampton
September 6th - Harlequin Theatre, Redhill
September 8th - The Underworld, Camden, London
September 9th - Barfly, Birmingham
September 10th - The Glebe, Stoke
September 11th - Rock City, Nottingham
September 13th - The Waterfront, Arbroath, Scotland
September 14th - Ivory Blacks, Glasgow, Scotland*
September 15th - Rio's, Leeds*
September 16th - Jilly's Rock World, Manchester*
September 17th - Sawyers, Kettering*
September 18th - Le Pub, Newport, Wales*
September 19th - The Little Civic, Wolverhampton*
September 21st - The Hub, Exeter*
* bez Corporation 187


www.anticulture.co.uk
www.myspace.com/anticulturerecords


MYSTIC PROPHECY: NOWY GITARZYSTA I BASISTA POSZUKIWANI
Gitarzysta Martin Grimm oraz basista Martin Albrecht opuścili heavymetalowe MYSTIC PROPHECY. Pierwszy z nich wyjaśnił co następuje: "W ostatnich tygodniach i miesiącach działania zespołu stawały się coraz szersze. Nie potrafię tego już godzić z moją normalną pracą. Niestety, to właśnie praca jest u mnie na pierwszym miejscu i odejście od zespołu jest dla nas wszystkich najlepszym rozwiązaniem." Z kolei Martin Albrecht tak tłumaczy fakt opuszczenia grupy: "Również nie potrafiłem już pogodzić zespołu i mojej pracy. Z drugiej strony spodziewać się ponownie zostać ojcem i przeczuwam, że będę musiał spędzać więcej czasu w domu. rozstanie jest trudne, lecz konieczne. Moja rodzina to priorytet." Obaj muzycy zagrają swoje ostatnie koncerty z MYSTIC PROPHECY w październiku.
Osoby zainteresowane grą w tym zespole mogą słać swoje aplikacje na następujący adres pocztowy: MYSTIC PROPHECY, c/o R.D. Liapakis, P.O. Box 1130, 87728 Bad Groenenbach / GERMANY.


WITCHKING NEWS
Znana jest już okładka najnowszej płyty WITCHKING Jej autorem, tak jak wcześniej było zapowiadane jest Xaay, który wcześniej robił grafiki dla takich zespołów jak Behemoth, Nile czy Hate. Dodatkowo na stronie zespołu można posłuchać jeszcze jednego kawałka z tej właśnie płyty, zatytułowanego "Metal Grail". Przypominamy, że druga płyta WITCHKING, czyli "Hand of Justice", ukaże się 8 września w Europie i USA nakładem Insanity Records. Zespół potwierdził także swój udział w warszawskim festiwalu Insanity Fest, który odbędzie się w Progresji i trwał będzie 2 dni, 24 oraz 25 października.
Więcej szczegółów na www.witchking.pl

THY DISEASE NEWS
Po wielu miesiącach wytężonej pracy, zespół THY DISEASE zakończył sesje nagraniową swojego najnowszego albumu zatytułowanego "Anshur-Za". Płyta została zarejestrowana aż w trzech różnych studiach nagraniowych: ślady perkusyjne w Dominik Studio; wokale, gitary i bas w Schindler's Factory Studio, a klawisze oraz mające obecnie miejsce miksy i mastering w studio ZED. Producentem płyty podobnie jak w przypadku albumu Rat Age jest Thy Disease i  Tomasz Zalewski. Muzycy zespołu potwierdzają, że będzie to płyta utrzymana w charakterystycznej dla THY DISEASE konwencji cybernetycznego metalu. Jak powiedział wokalista Psycho: "Jest to zdecydowanie najbardziej złożona i dopracowana płyta w naszym dotychczasowym dorobku. Wiem, że mówi tak każdy muzyk po nagraniu płyty, ale ja jestem przekonany, że podczas tych długich miesięcy ciężkiej pracy udało nam się w końcu stworzyć nasze opus magnum. Zmiany dotyczą również wokali, ponieważ w kilku utworach usłyszeć będziecie mogli czyste partie, nagrane przez naszego klawiszowca Cube, który od czasów "Perfect Form" ogromnie rozwinął się na tym polu".
?Potwierdzają sie również wcześniejsze zapowiedzi o koncepcyjnej formie tekstów oraz o udziale gości w sesji nagraniowej "Anshur-Za". W chwili obecnej możemy ogłosić z wielka satysfakcja, że swoje partie na gitarze solowej nagrał na płycie, jeden z najlepszych obecnie gitarzystów death metalowych - Vogg z Decapitated! Kolejną osoba zaproszoną do współpracy przez Thy Disease była Paula z Delight, która zaśpiewała w nowej wersji, powtórnie zarejestrowanego hitu zespołu - coverze Madonny "Frozen". Zespół planuje zamieścić ten utwór na specjalnej, limitowanej wersji albumu "Anshur-Za". Na podstawowym wydaniu znajdzie się natomiast cover Depeche Mode zatytułowany "Sinner In Me".
?Oto jak przedstawia się lista utworów na albumie:
?1. Rotten Structure
?2. Blame
?3. Moral Supremacy
?4. General's Speech
?5. Fog of War
?6. Freedom for Anshur-Za
?7. Code Red
?8. Collateral Damage
?9. Nightmare Scenario
?10. Salah-Dhin
?11. Sinner In Me (cover Depeche Mode)
?Nie zostało jeszcze potwierdzone kto będzie wydawcą albumu "Anshur-Za", ponieważ management THY DISEASE nadal prowadzi intensywne negocjacje z potencjalnymi wydawcami. Więcej informacji na stronach www.thydisease.com oraz www.myspace.com/thydisease


SOTHOTH NEWS
Krakowski SOTHOTH zakończył niedawno nagrywanie ścieżek na swój drugi album. Intensywne prace mające miejsce w DBX Studio przyniosły efekt przerastający wszelkie oczekiwania! Teraz trwa etap miksów, który również został powierzony Jackowi Melnickiemu. Tymczasem zespół ujawnił małą tajemnicę dotyczącą nagrania: na płycie usłyszycie występujących gościnnie Wacława "Vogg" Kiełtykę (Decapitated) i VX The Mind Ripper'a (Atrophia Red Sun).
Szczegółowe informacje oraz materiał video z nagrań na www.myspace.com/sothothband


GOJIRA NEWS
Francuska GOJIRA objawiła właśnie światu szczegóły swojego nowego albumu "The Way of All Flesh", który ukaże się 13 października nakładem Listenable Records. Oto lista utworów:
1) Oroborus
2) Toxic Garbage Island
3) A Sight To Behold
4) Yama's Messengers
5) The Silver Cord
6) Adoration For None
7) All the Tears
8) The Art of Dying
9) Esoteric Surgery
10) Vacuity
11) Wolf Down the Earth
12) The Way of All Flesh
Okładkę płyty stworzył wokalista Joe Duplantier, który był również odpowiedzialny za obrazek na poprzedni krążek "From Mars to Sirius". Album był nagrywany w Los Angeles z producentem Loganem Maderem (Cavalera Conspiracy, Soulfly) oraz w domowym studiu zespołu w Bayonne na południowym zachodzie Francji. Joseph Duplantier ujawnił magazynowi "Total Guitar", że tematyką będzie wizja życia i śmierci. GOJIRA będzie ponadto specjalnym gościem IN FLAMES na europejskiej trasie we wrześniu i październiku.


www.myspace.com/gojira
www.myspace.com/listenable
www.listenable.net


ANTIGAMA: ZMIANY W SKŁADZIE, NOWY ALBUM WKRÓTCE
Warszawska ANTIGAMA informuje, iż po ośmiu latach współpracy Łukasz "Lucas" Myszkowski opuścił szeregi zespołu. Decyzja spowodowana jest pracą, a także sprawami osobistymi itp. Życzmy Łukaszowi wszystkiego najlepszego. Zachęcamy także do zapoznania się z nowymi projektami byłego wokalisty, o których z pewnością usłyszycie już wkrótce. Nowym gardłowym został Patryk Zwoliński, znany z udzielania się w BLINDEAD. Muzycy są niesamowicie podekscytowani z posiadania tak utalentowanego artysty w swoim składzie. Dodatkowo basista Mike został tymczasowo zastąpiony przez Jose. Nowy muzyk, który będzie na stałe związany z zespołem zostanie zaanonsowany już wkrótce. Muzycy ANTIGAMY skompletowali także materiał na piąty pełny album. Następca "Resonance" i jednocześnie druga płyta w barwach Relapse Records zostanie zarejestrowana we wrześniu, po raz kolejny z producentem Szymonem Czechem (Nyia, Third Degree). Wstępna data wydania to wiosna 2009.


www.antigama.net
adres
www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


THE AMENTA NEWS
Futuryści z formacji THE AMENTA umieścili jednominutową zajawkę nadchodzącego albumu "n0n". Jest ona dostępna na stronie MySpace zespołu www.myspace.com/theamenta, a także na MySpace Listenable Records:
www.myspace.com/listenable
Więcej info:
www.theamenta.com
www.listenable.net
DARKSPACE NEWS
Już niebawem w dystrybucji Foreshadow Music pojawi się trzeci album szwajcarskich apokaliptycznych black metalowców z DARKSPACE. Początki DARKSPACE sięgają roku 1999, kiedy to trzej muzycy ukrywający się pod pseudonimami Wroth (PAYSAGE d'HIVER), Zorgh i Zhaaral postanowili stworzyć black metalowy projekt, który bazować miał na mrocznym, kosmicznym koncepcie. Od tego czasu DARKSPACE zyskał olbrzymi rozgłos w metalowym podziemiu, z każdym kolejnym albumem zaskarbiając sobie nowych zwolenników. "III" jest logiczną kontynuacją dwóch poprzednich wydawnictw Szwajcarów; to niezwykle dojrzałe i spójne dzieło, które po raz kolejny ukazuje niecodzienne podejście zespołu do black metalowej materii. Ciężkie, rzężące gitary, jednostajne rytmy wybijane przez automat perkusyjny i głębokie elektroniczne tła tworzą na "III" duszną, odhumanizowaną atmosferę, przywodzącą na myśl mroczną transowość najlepszych utworów MYSTICUM. "III" to zdecydowanie jeden z ciekawszych black metalowych albumów roku 2008.


www.foreshadow.pl


TERROR NEWS
Przebywający aktualnie na trwającym 7 tygodni tournee po USA hard-core'owcy z TERROR mogą pochwalić się nowym video do utworu "Never Alone" z nowego albumu "The Damned, The Shamed". Klip można zobaczyć pod linkiem www.youtube.com/watch?v=oeUiJtupVR8. Obraz wyreżyserował Doug Spangenberg i jego Space Monkey Studios (Lamb of God, Every Time I Die), a sam klip jest pierwszą częścią dwuczęściowej koncepcyjnej opowieści.
W grudniu TERROR nawiedzi Europę w zacnym towarzystwie kilku kapel w ramach Persistence Tour 2008. Poniżej szczegóły.
PERSISTENCE TOUR 2008 (SICK OF IT ALL, HEAVEN SHALL BURN, TERROR, BORN FROM PAIN
04.12. Neu-Isenburg ? Hugenottenhalle (Germany)
05.12. Wien ? Gasometer (Austria)
06.12. Dresden ? Alter Schlachthof (Germany)
07.12. Kontrijk ? Pottelberg (Belgium)
08.12. München ? Backstage Werk (Germany)
09.12. Paris ? Elysee Montmartre (France)
10.12. Tilburg ? O13 (Netherlands)
11.12. London ? Forum (UK)
12.12. Saarbrücken ? Garage (Germany)
13.12. Gelsenkirchen ? Trabrennbahn (Germany)
14.12. Hamburg ? Docks (Germany)


www.myspace.com/terror
www.terrorhc.com
www.centurymedia.com


FIREWIND NEWS
Metalowcy z greckiego FIREWIND potwierdzili daty swoich jesiennych koncertów w Europie. W ramach tych objazdów odwiedzą nie tylko Wielką Brytanię, ale także większą część kontynentu europejskiego. Oto szczegóły:
FIREWIND UK TOUR 2008 w/ KIUAS
18.09.08, Nottingham @ Rock City
19.09.08, Glasgow @ Cathouse
20.09.08, Leeds @ Rios
21.09.08, Wolverhampton @ Little Civic
22.09.08, Dublin @ Whelans
24.09.08, Manchester @ Jillys Rockworld
25.09.08, London @ The Scala
26.09.08, Milton Keynes @ The Pitz
27.09.08, Peterborough @ The Park
"Live Premonition Over Europe Tour 2008" (FIREWIND, STORMWARRIOR, KIUAS)
04.11.08, DE, Hamburg @ Markthalle
05.11.08, DE, Essen @ Turock
06.11.08, NL, Tilburg @ 013
07.11.08, DE, Hannover @ Musikzentrum
08.11.08, BE, Vosselaar @ Biebob
09.11.08, NL, Kerkrade @ Rock Club
FIREWIND, BRAINSTORM, KIUAS
12.11.08, FR, Lyon @ Marche Gare
13.11.08, FR, Toulouse @ Havanna
14.11.08, ES, Bilbao @ Santana 27
15.11.08, ES, Vigo @ A
16.11.08, ES, Madrid @ Ritmo & Compas
17.11.08, ES, Hospitalet/Barcelona @ Salamandra
20.11.08, FR, Colmar @ Grillen
FIREWIND, ELDRITCH, KIUAS
21.11.08, IT, Milano @ Zoe Club
24.11.08, CH, Pratteln @ Z7
25.11.08, DE, München @ Backstage
27.11.08, HU, Budapest @ Avalon Club
28.11.08, AT, Vienna @ Viper Room
29.11.08, CZ, Zlin @ Winter Masters of Rock Festival
FIREWIND @ FESTIVALS 2008
06.12.08, Minehead (UK) @ Hard Rock Hell Festival / www.hardrockhell.com
Przy okazji odwiedźcie www.myspace.com/firewind lub http://youtube.com/watch?v=R2gvQ_9gPDM
, żeby obejrzeć najnowsze video do kawałka "Mercenary Man".


www.firewind.gr
www.centurymedia.com


ABORTED NEWS
Aktualnie twórcy nowego albumu "Strychnine.213" koncertują w USA w ramach Summer Slaughter Tour 2008 razem z The Black Dahlia Murder, Kataklysm, Vader, Cryptopsy, Despised Icon i innymi, we wrześniu ruszą na kolejną traskę w towarzystwie CARCASS, a w październiku wrócą do Europy, by zagrać kilka sztuk z Naera i dwiema innymi kapelami. Szczegóły poniżej.
"Suffer and Die! Tour"
Neaera / ABORTED / Textures / Anima*
15/10/08 ? DE ? Hannover @ Musikzentrum
16/10/08 ? DE ? Würzburg @ AKW
17/10/08 ? DE ? Passau @ Metalinvasion
18/10/08 ? AUT ? Wien @ Viper Room
19/10/08 ? DE ? München @ Feierwerk*
20/10/08 ? CH ? Aarau @ Kiff*
21/10/08 ? DE ? Stuttgart @ Landespavillon*
22/10/08 ? DE ? Trier @ Ex-Haus*
23/10/08 ? DE ? Köln @ Werkstatt*
25/10/08 ? BE ? Brügge @ Magdalenzaal*


www.myspace.com/abortedmetal
www.centurymedia.com


BLESSED BY A BROKEN HEART NEWS
Nowa twarz z Kanady, czyli BLESSED BY A BROKEN HEART ujawniła za pośrednictwem profilu MySpace swojego nowego wydawcy aż cztery nowe kawałki ("Move Your Body", "To Be Young", "Blood On Your Hands", "She?s Dangerous") z nadchodzącego debiutanckiego albumu "Pedal To the Medal". Można je odsłuchać na www.myspace.com/centurymediaeurope
. Mieszający rock 'n rollowego ducha a la Motley Crue z wpływami Yngwie Malmsteena BLESSED BY A BROKEN HEART reklamują się ponadto w YouTube na stronie www.youtube.com/watch?v=_w6LdA-yz4o!, a w październiku ruszą na europejskie tournee z I Am Ghost, Devil?s Gift i Fei Comodo (tylko w UK). "Pedal To the Metal" ukaże się w Europie 18 sierpnia, a do odsłuchu będzie na MySpace zespołu od 8 do 15 sierpnia: www.myspace.com/blessedbyabrokenheart
BLESSED BY A BROKEN HEART, I Am Ghost, Devil?s Gift i Fei Comodo * (tylko w UK)
30.10.2008 (NL) Tilburg - 013
31.10.2008 (B) Vosselaar ? Biebob
01.11.2008 (NL) Amsterdam - Melkweg
02.11. 2008 (NL) Arnhem - Luxor
04.11.2008 (D) Hamburg - Logo
05.11.2008 (DK) Aarhus - Voxhall
06.11.2008 (N) Oslo - John Dee
07.11.2008 (SE) Gothenburg ? Brew House
08.11.2008 (SE) Stockholm - Klubben
09.11.2008 (DK) Copenhagen - Vega Jr.
11.11.2008 (D) Berlin - Kato
12.11.2008 (D) Dresden - Scheune
20.11.2008 (D) Munich - 59 to 1
21.11.2008 (CH) Dietikon - Sounddock 14
22.11.2008 (I) Milan - Zoe Club
24.11. 2008 (ES) Barcelona - Puerto Hurracos Sisters Bar
25.11. 2008 (ES) Madrid - Sala Midnight
26.11. 2008 (ES) Bilbao - Sala Santana 27
29.11.2008 (D) Cologne - Underground
30.11.2008 (D) Saarbruecken - Roxy
01.12.2008 (D) Aschaffenburg - Colos-Saal
04.12.2008 (UK) Cardiff - Barfly *
05.12.2008 (UK) London - University Of London *
07.12.2008 (UK) Wrexham - Central Station *
08.12.2008 (UK) Liverpool - Barfly *
09.12.2008 (UK) Glasgow - Cathouse *
10.12.2008 (UK) Birmingham - Barfly *
11.12.2008 (UK) Nottingham - Rock City *
12.12.2008 (UK) York - Fibbers Barfly *
13.12.2008 (UK) Brighton - Concorde 2 *
14.12.2008 (UK) Poole ? MR. C?s *
BLESSED BY A BROKEN HEART online:
www.centurymedia.com


IN THIS MOMENT NEWS
Kwintet IN THIS MOMENT z Los Angeles umieścił przedsmak nowego singla "Forever" z ich drugiego albumu "The Dream", a można to znaleźć na www.myspace.com/inthismoment. Grupa skończyła również pracę nad nowym video, a reżyserską pieczę sprawował David Brodsky (God Forbid, GWAR, Strapping Young Lad). Ponadto muzycy przygotowują się do objazdu USA w ramach którego zagrają między innymi na tegorocznej edycji Ozzfest, na głównej scenie w towarzystwie Ozzy'ego i METALLICY. Płyta pt. "The Dream", którą produkował sam Kevin Churko (Ozzy Osbourne, Shania Twain) zostanie wydana na naszym kontynencie 13 października przez Century Media Records.


www.myspace.com/inthismoment
www.centurymedia.com


WINDS OF PLAGUE NEWS
WINDS OF PLAGUE wzbudziło ostatnio sporo kontrowersji swoim najnowszym video clipem do kawałka "The Impaler", który został odrzucony przez MTV za domniemany "graficzny język i sporną zawartość". Nie odrzuciło to jednak MySpace Metal od tego, by umieścić je na stronie www.myspace.com/metal
WINDS OF PLAGUE ruszą jesienią na trasie z okazji 20 rocznicy powstania DANZIG, a tour nazwany "Blackest Of The Black? wystartuje w październiku i zagrają oprócz wymienionych dwóch zespołów także Dimmu Borgir, Moonspell i Skeletonwitch. W tym samym miesiącu młodzi muzycy wystąpią na koncertach pod kryptonimem "Thrash And Burn", na których wystąpią razem z Darkest Hour, Parkway Drive, Misery Signals, Stick To Your Guns, Arsis, Arsonists Get All The Girls i After The Burial, a więcej informacji uzyskacie na stronach www.myspace.com/thrashandburntour oraz www.myspace.com/windsofplague


www.centurymedia.com


ORPHANED LAND NEWS
Izraelskie ORPHANED LAND poinformowało, że nagrywają następcę wydanej w 2004 roku płyty Mabool" i uczestnictwie w nowym dokumentalnym filmie Sama Dunna ("Metal: A Headbanger?s Journey"), który będzie nosić tytuł "Global Metal". Ze słów wokalisty wynika, że nowy krążek będzie nosić tytuł "The Never Ending Way of OrwarriOR" i grupa przygotowała już ponad 90 minut muzyki. Co zaś do dokumentu "Global Metal", izraelscy metalowcy wystąpią w nim obok Metallicy, Slayera, Sepultury, X-Japan i wielu innych. Trailer tego filmu, w którym wokalista ORPHANED LAND Kobi Farhi pojawi się obok Toma Arayi, Maxa Cavalery oraz Larsa Ulricha można zobaczyć pod adresami www.globalmetalfilm.com/03/GM_03.html oraz www.youtube.com/watch?v=KiOqGIWlFx8
Więcej info:
www.orphaned-land.com
www.myspace.com/orphanedmyspace
www.ultimatemetal.com/forum/orphaned-land-229
www.centurymedia.com


NAPALM DEATH NEWS
Po zakończonej pełnym sukcesem trasie po Europie wraz z Suffocation i Warbringer (reportaż z tournee oraz wywiad z Mitch'em Harrisem można zobaczyć na http://youtube.com/watch?v=_Tpf7w6W-Dw), NAPALM DEATH weszło do studia, by nagrać następcę "Smear Campaign" z 2006 roku. Więcej informacji wkrótce. NAPALM DEATH Live:
16.08. Derby - Bloodstock Open Air (Great Britain)
03.10. Lichtenfels - WOD Festival (Germany)
25.10. Leeds ? Damnation Fest (Great Britain)
31.10. Chalon Sur Saone ? La Peniche (France)
01.11. Nancy ? Láutre Canal (France)
02.11. Vitry Le Francois ? Orange Bleue (France)


www.myspace.com/napalmdeath
www.napalmdeath.org
www.centurymedia.com


ROCK EKO FRONT 2008
W piątek 15 sierpnia o godzinie 16:00 na dolnym parkingu hali sportowej Pogoń (Zabrze, ul. Wolności 402 - 200 m od CK Wiatrak) rozpocznie się impreza pod nazwą ROCK EKO FRONT 2008. Wystąpią: HAPPYSAD, HUNTER, CARRION oraz PLAGIAT 199. Bilety w przedsprzedaży: 20 zł (w sklepach muzycznych i CK Wiatrak).
Więcej info: mapka, dojazd, rezerwacje na www.wiatrak.art.pl
SPITE EXTREME WING NEWS
"Vltra", najnowsze wydawnictwo SPITE EXTREME WING, jednego z czołowych przedstawicieli włoskiej black metalowej awangardy, już wkrótce pojawi się w katalogu Foreshadow, oficjalnego polskiego dystrybutora wydawnictw Avantgarde Records. "Vltra" to dzieło wieńczące około dziesięcioletnią podróż zespołu po black metalowym podziemiu. Płyta, na której SPITE EXTREME WING skutecznie udało się połączyć pierwiastki black metalowe z elementami rockowymi, folkowymi czy wręcz punkowymi, podlewając to wszystko spirytualnym sosem myśli barona J. Evoli. Przy rejestracji "Vltra" zespołowi pomagali członkowie AD HOMINEM, FORGOTTEN TOMB, FRANGAR i HIEMS. Pomimo faktu, że zespół para się black metalem, inspiracje SPITE EXTREME WING sięgają daleko poza muzyczną ekstremę - najlepszym tego dowodem są covery THE BEATLES i MISFITS. Płyta dostępne będzie dostępna w sklepie Omnio. Teledysk promujący album można zobaczyć pod adresem http://youtube.com/watch?v=D6Cjq6uERKs


www.foreshadow.pl


VIRGIN SNATCH W STUDIU
W środę 23 lipca, Zielony - wokalista VIRGIN SNATCH pojawił się w krakowskim studio "Gorycki & Sznyterman" by zacząć wbijać wokale na "Act of Grace". "Tym razem nic nie ustalam wcześniej, bo i tak wszystko się zmieni na miejscu" - mówi i dodaje: "Zawsze odgrażam się, że będzie ostro i tak rzeczywiście jest, ale jedno jest pewne - będzie po mojemu!" Zaraz po skończeniu linii wokalnych materiał powędruje z powrotem do studia "Hertz" na miksy, by zaraz potem poddać go masteringowi. Płyta ostatecznie ujrzy światło dzienne na przełomie września i października 2008, za sprawą Mystic Production.


www.mystic.com.pl


JEFF LOOMIS NEWS
Zanim na rynku pojawi się pierwszy, całkowicie instrumentalny album solowy gitarzysty NEVERMORE pt. "Zero Order Phase", na profilu MySpace Jeffa Loomisa pojawił się utwór "Jato Unit" oraz okładka płyty. Wszystko to na www.myspace.com/jeffloomis
Album ukaże się nakładem Century Media Records pod koniec sierpnia tego roku.


www.jeffloomis.com
www.myspace.com/jeffloomis
www.nevermore.tv
www.myspace.com/nevermorefans
www.centurymedia.com


DREAM EVIL NEWS
Szwedzki DREAM EVIL to nie tylko zespół słynnego producenta Fredrika Nordströma, ale także grupa, która wydała już 4 studyjne albumy, a teraz może pochwalić się również pierwszym koncertowym wydawnictwem w formacie DVD i CD. Na bonusowym CD znalazła się ponad godzina rzadkich lub dotąd niepublikowanych kawałków nagranych w studiu. Koncertowe DVD zostało nagrane podczas koncertu w rodzinnym mieście muzyków Gothenburgu (Szwecja), całość nadzorował Patric Ullaeus z Revolver Film Company (In Flames, Dimmu Borgir, Kamelot, etc.), a okładką zajął się Set<'H> (Paradise Lost, Exodus, Moonspell, etc.). Dwupłytowe CD oraz specjalna edycja DVD są kompendium DREAM EVIL: "Gold Medal In Metal (Alive & Archive)" zostanie wydane w Europie 25 sierpnia tego roku przez Century Media.


www.dreamevil.se
www.myspace.com/dreamevil
www.centurymedia.com


WARBRINGER & SWORN BRINGER NEWS
Oldskulowi thrasherzy z WARBRINGER będą suportować All Shall Perish i swoich kolesiów z firmy SWORN ENEMY na europejskim tournee, które startuje w sierpniu tego roku i w ramach którego odwiedzą kilka festiwali. Po trasie z Napalm Death i Suffocation, WARBRINGER po raz pierwszy zagrają na sławetnym Wacken Open-Air 2 sierpnia August 2. Niedługo po Wacken Open Air WARBRINGER, czyli 22 sierpnia rozpoczną trasę po Północnej Ameryce w towarzystwie black/folk metalowców z FINNTROLL. Również SWORN ENEMY mocno koncertowali w tym roku i nie zamierzają zwalniać tempa. Dalej mają zamiar promować swój ostatni krążek "Maniacal" i jeśli jeszcze nie mieliście okazji, sprawdźcie stronę www.myspace.com/swornenemy albo obejrzyjcie ich teledysk do kawałka "A Place of Solace" na www.youtube.com/watch?v=CuCmQJzvrk0
Oto daty koncertów obu tych kapel:
WARBRINGER
02.08. Wacken ? Wacken Open Air (Germany)
SWORN ENEMY, ALL SHALL PERISH, WARBRINGER
01.08. Copenhagen ? Stengade 30 (Denmark)
02.08. Leisnig ? Sucks ?n? Summer (Germany) // bez WARBRINGER
03.08. Hamburg ? Markthalle (Germany) + AGNOSTIC FRONT & więcej
04.08. Frankfurt - Batschkapp (Germany) + MADBALL, WISDOM IN CHAINS
05.08. Lindau ? Club Vauderville (Germany)
06.08. Stuttgart ? Landespavillion (Germany)
07.08. Augsburg ? Kantine (Germany) + THE BONES, BLOODCLOT
08.08. Crimea ? Metal Heads Mission (Ukraine) + AGNOSTIC FRONT
10.08. Berlin ? Lido (Germany)
11.08. Graz ? t.b.a. (Austria)
12.08. Darmstadt (Mühltal) ? Steinbruch Theater (Germany)
13.08. Wien ? Viper Room (Austria)
14.08. Fürstenfeldbruck ? Stadthalle (Austria)
15.08. Jaromer ? Brutal Assault Festival (Czech Republic)
16.08. Essen ? Rise Or Die Fest II (Germany)
18.08. Osnabrück ? Bastard Club (Germany)
20.08. Amersfoort ? De Kelder (Netherlands)
SWORN ENEMY, ALL SHALL PERISH
21.08. Hameln ? Joch 'n' Roll Festival (Germany)
22.08. Ieper ? Ieper Fest (Belgium)
24.08. Zaandam ? De Kade (Netherlands)
25.08. Cardiff ? Barfly (Great Britain)
26.08. London ? Underworld (Great Britain)
27.08. Glasgow ? Ivory Blacks (Great Britain)
28.08. Manchester ? Music Box (Great Britain)
29.08. Peterborough ? The Park (Great Britain)
30.08. Plymouth ? White Rabbit (Great Britain)
31.08. Rotterdam ? Waterfront (Netherlands)


www.myspace.com/swornenemy
www.myspace.com/warbringer
www.centurymedia.com


THE HAUNTED NEWS
Szwedzcy metalowcy z THE HAUNTED ujawnili tytuł następcy wyprodukowanego przez Tue Madsena albumu "The Dead Eye" z 2006 roku, który ukaże się nakładem Century Media Records pod koniec września tego roku. Krążek ma nosić tytuł "Versus" i według słów muzyków został nagrany "na żywo". Utwory "Moronic Colossus" i "Trenches" już są grane przez zespół na koncertach. A skoro o nich mowa, to poniżej znajdziecie informacje gdzie i kiedy będzie można zobaczyć THE HAUNTED w sierpniu, wrześniu, październiku i listopadzie.
THE HAUNTED @ Festivals 2008
August 08, 2008 - Herning Heavy Holocaust, Herning, Denmark
August 14, 2008 - Anthem Festival, Tel Aviv, Israel
September 13, 2008 - Youropot Festival @ Rolling Stone, Milan, Italy
November 1, 2008 - Nordic Rage Metal Festival @ Westerfarmen, Boden, Sweden
THE HAUNTED - Scandinavian Tour 2008
October 1, 2008 - Malmö / SWEDEN - KB
October 2, 2008 - Göteborg / SWEDEN - Brewhouse
October 3, 2008 - Oslo / NORWAY- Garage
October 4, 2008 - Örebro / SWEDEN - Klubb Aska/Kulturhuset
October 6, 2008 - Stockholm / SWEDEN - Nalen


www.myspace.com/thehaunted
www.the-haunted.com
www.centurymedia.com


WERKRAUM: NOWY, PODWÓJNY WINYL
Niemiecki WERKRAUM wypuścił niedawno nakładem Steinklang Records nowe, podwójne wydawnictwo winylowe pt. "Early Love Music" limitowane do 500 sztuk. Na płycie znalazło się 15 kompozycji + 1 premierowy bonus.


www.werkraum.org/Shop.php
www.steinklang-records.at
DISPLEASED RECORDS: NOWE NABYTKI
Holenderska Displeased Records informuje o swoich nowych nabytkach. Pierwszym z nich jest grind/deathmetalowy SEPSISM, który wyda swoją nową płytę pod koniec 2008 roku, a producentem jest DeeDee, który już nagrywał ze SLAYER i jest asystentem Ricka Rubina przy nowym albumie METALLICY.
Więcej szczegółów na www.myspace.com/sepsism1
Legenda amerykańskiego black death metalu ACHERON również zasiliła Displeased Records. Kolejny album pt. "The Final Conflict: Last Days of God" ma się ukazać na początku 2009 roku.


www.myspace.com/acheron
www.displeasedrecords.com


UNSUN NEWS
Mamy wielką przyjemność zaprezentować UNSUN - zespół, który może się okazać sensacją nadchodzących miesięcy. Jego twórcą i założycielem jest jeden z najlepszych polskich gitarzystów - Mauser, doskonale znany z gry w VADER. UNSUN podpisał kontrakt na wydanie debiutanckiego albumu "The End Of Life" z jedną z największych na świecie niezależnych wytwórni - Century Media! Płyta nagrana w pierwszej połowie roku w olsztyńskim Studio-X zostanie wydana w kraju i na świecie 22 września. W skład zespołu oprócz Mausera wchodzą obdarzona niezwykłym głosem wokalistka Aya, perkusista Vaaver (Indukti) oraz basista Heinrich (Vesania, Rootwater). Oto krótki komentarz Mausera: "Jesteśmy bardzo dumni i podekscytowani faktem podpisania kontraktu z Century Media. To był idealny wybór. Century Media ma ogromne doświadczenie i bardzo wysoką pozycję w przemyśle muzycznym. 22 września nasz debiut "The End Of Life" trafi do sklepów na całym świecie. Naprawdę nie możemy się już doczekać waszych opinii na temat UNSUN! Nakręciliśmy właśnie teledysk do utworu "Whispers". Premiera klipu już wkrótce! Zaraz po premierze wyjeżdżamy na koncerty i zamierzamy grać wszędzie gdzie się da. Do zobaczenia na trasie!"
Więcej informacji oraz próbki utworów na www.myspace.com/unsunmusic


www.mystic.com.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005