MY SHAMEFUL NEWS
Już 14 kwietnia premiera najnowszego dzieła doom metalowych wisielców z MY SHAMEFUL. Ci, których uznanie zespół zaskarbił sobie za sprawą poprzedniej płyty, "The Return to Nothing", nie będą rozczarowani. Najnowszy materiał, "Descent", to przytłaczająca dawka bezgranicznie posępnego doom metalu. Płyta dostępna będzie w Polsce w dystrybucji Foreshadow jako piękny digipack formatu A5.


www.foreshadow.pl
www.firebox.fi


AITON: DEBIUTANCKI ALBUM W INSOMNYA RECORDS
Młody polski projekt AITON 28 lutego zadebiutował w Insomnya Records albumem zatytułowanym "Akhenaten". Nie jest to do końca koncepcyjny krążek, ale oparty na pomysłach egipskiego faraona Amenhotepa IV, znanego też jako Echnaton, który stworzył monoteistyczną religię na długo przed powstaniem chrześcijaństwa. Oto lista utworów:
01 Absit Omne
02 Cry Of Amon-Ra
03 Twilight Of The Idols
04 Inhumana Crudelitas
05 Arms Of God
06 Solar Slaves
07 Old Temple Echo
08 Akhetaten
09 Tempus Fugitwww.insomnya.net


MAR DE GRISES: NOWY ALBUM
Najnowszy album zespołu MAR DE GRISES, jednej z czołowych załóg wytwórni Firebox Records, będzie miał premierę czternastego kwietnia. Na "Draining the Waterheart" zespół prezentuje melodyjny avant-doom/death metal najwyższych lotów. Płyta dostępna będzie w gustownym digipacku A5 zawierającym ciekawe bonusy.
Dystrybutorem na Polskę jest Foreshadow Music.


www.myspace.com/mardegrises2
www.mardegrises.com
www.firebox.fi
www.foreshadow.pl


STROMMOUSSHELD NEWS
Jak informują muzycy tego zespołu: "Maels Strommö [wokale, gitara, elektronika] i Mr. Comankh [VJ, dodatkowe wokale] aktualnie nagrywają debiutancki album ich nowego projektu HORISUN, który jest unikalnym kolażem psychodelicznych, post-trip-rock-metalowych partii gitar Maelsa, awangardowych brzmień z mesmerycznymi wokalami i wizualizacjami Comankha.... Róźni się to od STROMMOUSSHELD, ale można w tym znaleźć pewne wpływy i podobieństwa. Sprawdźcie http://myspace.com/horisun i posłuchajcie pierwszych nagranych dźwięków zespołu..."


THE GRIEVING PROCESS W TRASIE
Amerykański wyrzutek spod znaku THE GRIEVING PROCESS ruszył w trasę, by skopać kilka tyłków. Oto szczegóły:
USA tour part 2:
1 Mar 2008LOG CABIN Manchester, New Jersey
5 Mar 2008Championship bar and grill Trenton, New Jersey
8 Mar 2008The Local Highrise Baltimore, Maryland
9 Mar 2008The Pit lynichburg, Virginia
10 Mar 2008 LUCKYS PUB,WILMINGTON, North Carolina
14 Mar 2008 Bora Bora Oklahoma City, Oklahoma
15 Mar 2008 Indian Rock Lodge. Salina, Kansas
20 Mar 2008 Rockos Bar and Grill Manchester, New Hampshire
22 Mar 2008 Side Street Lounge Ozone Park, Queens, New York
Euro Tour:
12 Jun 2008 DEATH FEAST OPEN AIR Hünxe, GERMANY
13 Jun 2008 DEATH FEAST OPEN AIR Hünxe, GERMANY
14 Jun 2008 DEATH FEAST OPEN AIR Hünxe, GERMANY15 Jun 2008 Dijon - Vapeur - France + DYING FETUS
16 Jun 2008 Montpellier - Secret Place - France + DYING FETUS


www.anticulture.co.uk


FIREWIND: SPECJALNA EDYCJA "THE PREMONITION"
Fani Greków z FIREWIND będą mieli dzięki Century Media Records specjalną limitowaną edycję najnowszego albumu "The Premonition". Będzie specjalne opakowanie, a także dodatkowy dysk DVD o tytule "Live Premonition", w którego skład wchodzą cztery całkiem nowe kawałki z albumu "The Premonition" nagrane na żywo w Salonikach 12 stycznia tego roku. Oto szczegóły:
1. Into The Fire (6:34)
2. Head Up High (3:43)
3. Mercenary Man (3:56)
4. My Loneliness (4:01)
Dodatkowo jeszcze na bonusowym dysku znajdą się wywiady z wszystkimi muzykami FIREWIND.
Po europejskim tournee zespołu w kwietniu i maju, FIREWIND wyruszy do Ameryki Północnej jako jeden ze składników "Tyranny & Bloodshred Tour 2008", na którym zagrają z Arch Enemy, Dark Tranquillity i Divine Heresy.
"Tyranny & Bloodshred Tour 2008"
ARCH ENEMY, DARK TRANQUILLITY, DIVINE HERESY, FIREWIND
May-09 Philadelphia, PA @ The Fillmore
May-10 Towson, MD @ Recher Theater
May-11 New York, NY @ Irving Plaza
May-13 Montreal, QC @ Le Medley
May-14 Quebec City, QC @ Imperial
May-16 Toronto, ON @ Opera House
May-17 Detroit, MI @ The Majestic Theater
May-19 Chicago, IL @ House of Blues
May-20 St. Paul, MN @ Station 4
May-21 Winnipeg, MB @ The Garrick Centre
May-23 Calgary, AB @ MacEwan Ballroom
May-24 Edmonton, AB @ Starlite
May-27 Seattle, WA @ Showbox
May-29 San Francisco, CA @ Slim's
May-30 West Hollywood, CA @ House of Blues


www.firewind.gr
www.myspace.com/firewind
www.centurymedia.com


DATURAH: PREMIERA DRUGIEGO ALBUMU
Na początku kwietnia oficjalną premierę sklepową miał będzie drugi album post - rockowców z DATURAH - "Reverie". DATURAH istnieje od grudnia 2003 roku. W maju 2005 roku wydali własnym sumptem debiutancki album. Kolejny rok upłynął zespołowi pod znakiem koncertów, które zagrali między innymi w towarzystwie Gregor Samsa czy Mono. Począwszy od wiosny roku 2007 zespół oddał się komponowaniu nowego materiału, czego rezultaty będzie można usłyszeć już niebawem. "Reverie" zawierać będzie pięć monumentalnych, onirycznych kompozycji.


www.foreshadow.pl


KARI RUESLATTEN: RE-EDYCJA "OTHER PEOPLE?S STORIES"
Wreszcie doczekaliśmy się reedycji czwartej solowej płyty Kari Rueslatten, wokalistki znanej między innymi z kultowego THE 3RD AND THE MORTAL czy STORM. "Other People?s Stories", bo tak nazywa się ów zapomniany klejnot, to płyta będąca pomostem między muzyką folkową a szlachetnym, uduchowionym popem. Muzyka, którą doceniła prasa wystawiając "Other People?s Stories" bardzo wysokie noty: 9/10 (Orkus) 10/10 (Nocturnal Hall) 17/18 (Nordische Musik) 10/10 (Obliveon.de) 9.5/10 (+album miesiąca w Shadowshire.de) 10/10 (Legacy). Materiał zawarty na albumie poddano remasteringowi. Płyta została wzbogacona o trzy utwory bonusowe: "The Hurting Game", wzięty z sesji nagraniowej "Other's People?s Stories", oraz remixy otworów "Dog Star" i "When Lilie Bloom on Winter Days". Wszystko to zapakowane w gustowny digipack. Płyta jest już dostępna w sklepie Omnio.pl, do pozostałych sklepów muzycznych trafi przed końcem marca.


www.foreshadow.pl


FEAR MY THOUGHTS: POWSTAJE NOWY ALBUM
Niemieckie FEAR MY THOUGHTS kończy nagrania następcy bardzo dobrze przyjętego w zeszłym roku albumu "Vulcanus". "Bębny są nagrywane z pomocą Daniela Bergstranda (Meshuggah, In Flames, Behemoth, Soilwork), natomiast w tym właśnie momencie kończymy nagrywać wokale. Podczas gdy Martin pracuje nad nimi w Karlsruhe, pozostali pracują nad partiami gitar i basu we Freiburgu, Grenzach-Wyhlen i Weil am Rhein... spędzamy mnóstwo czasu podróżując od miasta do miasta... arghhhh! Trudno opisać jak brzmią nowe kawałki. Podczas przesłuchiwania surowych miksów próbuję znaleźć możliwe porównania. Czasem to brzmi jak Slayer, czasem jak Pink Floyd. Na pewno usłyszycie tu mocne wibracje progresywnego rocka w stylu Porcupine Tree czy Tool, ale z drugiej strony to jest bardziej prostolinijny rock i metal niż wcześniej." Nowy album FEAR MY THOUGHTS ma się ukazać w lipcu 2008. Potwierdzono też, że grupa zagra na żywo na odświeżonym Metal Camp Festival w Tolmin (Słowenia) 6 lipca tego roku.


www.myspace.com/fearmythoughts
www.fearmythoughts.com
www.centurymedia.com


DORNENREICH / TENHI NEWS
Austriaccy dark metalowi mistrzowie, DORNENREICH, wracają z szóstym albumem. Płyta nosi tytuł "In Luft geritzt", a jej europejska premiera ustalona jest na 12. 05. 2008. "In Luft geritzt" jest logiczną kontynuacją poprzednich wydawnictw, aczkolwiek to pierwszy krążek, przy nagrywaniu którego zespół pokusił się o rejestrowanie utworów na żywo. Muzycy odpowiedzialni za DORNENREICH - Jochen "Eviga" Stock i Thomas "Inve" Riesner twierdzą, że w ten sposób udało im się uzyskać niezwykle intensywny, pełen głębi sound. Płyta będzie w Polsce dystrybuowana przez Foreshadow Music. Co więcej, już w 2008 roku dane nam będzie usłyszeć nowy album magicznego TENHI. Zespół jest w trakcie szlifowania około 20 utworów. Najlepsze trafią na nowy album "Saivo". Czekamy.


www.foreshadow.pl


WARREL DANE NEWS
Debiutancki solowy album wokalisty NEVERMORE, Warrela Dane'a "Praises To the War Machine" ukaże się w Europie nakładem Century Media Records w kwietniu tego roku. Na płycie obok mistrza zagrali Peter Wichers (ex-Soilwork) na gitarach i basie, Dirk Verbeuren (Soilwork) na bębnach oraz Matt Wicklund (ex-Himsa) na gitarach. Gościnnie wystąpili także Jeff Loomis (Nevermore) i James Murphy (Obituary, Testament, etc.).
Na albumie znajdują się następujące kawałki:
1. When We Pray 3:38
2. Messenger 3:59 (feat. Jeff Loomis)
3. Obey 3:59
4. Lucretia My Reflection 4:38 (The Sisters Of Mercy-Cover)
5. Let You Down 3:54
6. August 3:48
7. Your Chosen Misery 4:10
8. The Day The Rats Went To War 3:37 (feat. James Murphy)
9. Brother 3:24
10. Patterns 4:01 (Paul Simon-Cover)
11. This Old Man 3:43
12. Equilibrium 3:54
Na zachętę można posłuchać numeru "Messenger", który znaleźć można pod następującymi linkami:
www.myspace.com/centurymediaeurope
www.myspace.com/warreldane.


VIRGIN SNATCH NEWS
Już 5 marca 2008 VIRGIN SNATCH melduje się w białostockim Studiu Hertz by zacząć pracę nad nagrywaniem nowej płyty. Premiera "Act of Grace" przewidziana jest na czerwiec 2008. "Materiał będzie szybki, ciężki i metalowy jak diabli !!!" - mówi podekscytowany wokalista Zielony i dodaje: "Jasne, że stawiamy również na rytmikę i szczyptę melodii, ale nie idziemy na kompromisy - strzeżcie się!!!"


www.mystic.com.pl


MYSTIC ART NR 44 W SPRZEDAŻY
Wracamy po przerwie technicznej, nadrabiamy zaległości i obiecujemy kontynuację regularnego cyklu wydawniczego. Dziękujemy za cały dotychczasowy wkład pracy Jarkowi Szubrychtowi, który został redaktorem działu Kultura w "Przekroju" i równocześnie informujemy, że od kolejnego numeru pojawi się na naszych łamach znany dziennikarz z wieloletnim doświadczeniem, na którego teksty część z Was natknęła się niejednokrotnie jeszcze w 90-tych.
Okładkę i główny temat numeru poświęciliśmy Vitkowi, perkusiście Decapitated, którego tragiczna śmierć rzuciła wielki cień na świat polskiej muzyki w ubiegłym roku. Na czterech stronach wspominamy tego wspaniałego młodego muzyka, którego kariera została przedwcześnie przerwana, a sylwetkę uzupełniamy relacją ze styczniowego koncertu charytatywnego w Stodole.
W specjalnym raporcie podsumowujemy minione dwanaście miesięcy, przypominamy o najlepszych i najgorszych płytach, wspominamy koncerty, tak by nic co ważne w metalu AD 2007 nie umknęło Waszej uwadze.
Na liście najważniejszych wywiadów znajdziecie Death Angel, Ayreon, Nightingale, Avantasia, Meshuggah. Obficie reprezentowana jest również scena polska, rozmawialiśmy z Vesanią, Jelonkiem, podpatrzyliśmy w studio Hunter, wypytaliśmy o szczegóły nowej płyty Hate, a Made Of Hate o debiut w barwach zagranicznej wytwórni AFM.
W "Past Perfect" przeczytacie tym razem o Led Zeppelin, który w związku z koncertowym Reunion, byli na ustach wszystkich. Polecamy też cztery relacje z koncertów (dwóch krajowych, dwóch zagranicznych) i jak zawsze obszerny dział recenzji, minimagazyn z przymrużeniem oka zwany "Słowotok" oraz inne atrakcje.
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


REBEL ANGELS 3: SZCZEGÓŁY TRASY
Przed nami trzecia edycja Rebel Angels Tour, która odbędzie się w dniach 9-17 maja i przetoczy się przez 9 największych polskich miast. Wystąpi na niej pięć krajowych zespołów i jeden z Europy. Oto, czego możecie się spodziewać:
Sztandar Rebelii ponownie dzierżył będzie HATE - death metalowe commando o ugruntowanej pozycji na scenie, formacja dowodzona przez ATF Sinnera - zaprezentuje maniax nowy album "Morphosis", którego światową premiera miała miejsce 4 lutego, a lada dzień zespół rozpocznie zdjęcia do video promującego to wydawnictwo. HATE najedzie Polskę tuż po trasie na wschodzie, gdzie będzie miał okazję sprawdzić siłę rażenie nowych utworów na żywo.
Kolejną gwiazdą krajowego death metalu będzie TRAUMA, która w tym roku, właśnie w ramach trasy REBEL obchodzić będzie swoje 15-lecie. Z nieukrywaną satysfakcją informujemy, iż ta formacja - podobnie jak HATE - zaprezentuje fanom premierowy materiał.
Krakowski CRIONICS świętuje ostatnio triumfy: udane trasy koncertowe, doskonale przyjęta płyta "Neuthrone". Ekipę Warana zobaczycie bezpośrednio po ich rosyjskiej trasie "Metal Spirit Resurrection", którą zespół odbędzie jako headliner, zatem możecie liczyć na odświeżony set koncertowy.
Kolejnym przedstawicielem krajowej sceny będzie DEVILISH IMPRESSIONS - zespół, który swoją klasę miał ostatnio okazję pokazać u boku Behemoth w Europie Zachodniej, wkrótce zagra kolejne koncerty wraz z Dismember.
Ostatnim polskim zespołem będzie NAUMACHIA, która stawia coraz śmielsze kroki na krajowej scenie, zdobywając kolejnych fanów, a gościem zagranicznym - włoski NuuMaK, który właśnie dołączył do składu trasy i jednocześnie zamknął listę wykonawców. Bardzo obiecujący kwintet, grający nietypową jak dla swoich rodaków - energetyczną i nowoczesną muzykę, z pewnością zaciekawi tych z Was, którzy pojawią się na naszych koncertach. Więcej na ich temat na www.myspace.com/nuumak
Oto, jak ostatecznie wygląda cały program trasy:
Rebel Angels Tour 2008, 3-cia edycja:
HATE, TRAUMA, CRIONICS, DEVILISH IMPRESSIONS, NAUMACHIA, NUUMAK
09.05.08 Łódź @ Dekompresja
10.05.08 Warszawa @ Progresja
11.05.08 Białystok @ Gwint
12.05.08 Lublin @ Graffiti
13.05.08 Rzeszów @ Pod Palmą
14.05.08 Kraków @ Krzysztofory
15.05.08 Wrocław @ Madness
16.05.08 Poznań @ U Bazyla
17.05.08 Bydgoszcz @ Estrada
Ci z Was, którzy uczestniczyli w poprzednich edycjach "Rebel Angels" wiedzą, że bilety na koncerty są bardzo tanie, a całość profesjonalnie zorganizowana. Nie inaczej będzie i tym razem, warto tylko dodać, że zespoły zabiorą swoją nową scenografię, a Creative Backline wyprodukuje tę trasę z jeszcze większym rozmachem! O szczegółach będziemy informować na bieżąco.
Więcej informacji na:
www.creative-music.pl
www.myspace.com/creativemusicba


CRYPTOPSY NEWS
Kanadyjskie CRYPTOPSY kończy prace nad szóstym studyjnym albumem "The Unspoken King". Oficjalnie podano też, że nowym wokalistą został Matt McGachy (3 Mile Scream), a klawiszami i samplami zajmuje się Maggie Durand. W utworze "Anoint the Dead" partie wokalne gościnnie wykonuje były wokalista ION DISSONANCE Gabriel McCaughry. Kilka innych tytułów: "Worship Your Demons", "The Headsmen" i "Bemoan the Martyr".
W maju CRYPTOPSY rusza na "Death Feast" European Tour 2008 wraz z Decrepit Birth & Unmerciful, a oto szczegóły:
30.05. GER - Berlin @ K17
31.05. NL - Tilburg @ O13 - Neurotic Deathfest / www.neuroticdeathfest.com
01.06. BE - Genk @ Rondepunt26 - Death Fest
02.06. GER - Hamburg @ Logo + Sufferage
03.06. DEN - Copenhagen @ The Rock
05.06. CZ - Prague @ Chmelnice
06.06. GER - Wachenroth @ Suffering Life Festival / www.sufferinglifefestival.com
07.06. UK - London @ Underworld - Death Fest IX
08.06. FR - Paris @ La Locomotive - Death Feast
09.06. FR - Strasbourg @ TBA
10.06. GER - Trier @ Exhaus
11.06. GER - Munich @ Metropolis
12.06. SLO - Zilina @ Pistol Club - Apocalypse Death Fest 2
14.06. GER - Huenxe @ Death Feast Open Air / www.deathfeast.de


www.myspace.com/cryptopsy
www.cryptopsy.net


"U BAZYLA": NAJBLIŻSZE KONCERTY I IMPREZY
W poznańskim klubie "U Bazyla" w najbliższych tygodniach odbędą się następujące koncerty oraz imprezy:
2008.03.07 - ROCKOTEKA
wjazd free
2008.03.08 - VESPA, KEN GURU AND THE HIGHJUMPERS, ANTYKWARIAT, BIMBA
godz. 19.00 , wjazd 15 PLN
2008.03.09 - ROCKOTEKA
wjazd free
2008.03.10 - ŚCIANKA, MIKROKOLEKTYW, BUDYŃ & SPRAWCY RZEPAKU oraz BLEK SABAT
start 19.00, wjazd 29/35 PLN - koncert charytatywny
2008.03.11 - CHRIST AGONY, CHORDATA, HERITAGE
start: godz. 18:30, bilety: 15zł / 20zł do kupienia w klubie
2008.03.14 - LILITH (10 lat Lilith - jubileuszowy koncert poznańskiego zespołu)
start godz. 20.00, wstęp wolny
2008.03.15 - ROCKOTEKA
wjazd free
2008.03.16 - PARA WINO, EOS, ZGON
godz. 20.00, wjazd 10/15 PLN
2008.03.21 - PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY: zagrają PROFANACJA, JUNK, PADLINA SZARIKA, UNDEAD PENGUINS
wjazd 10 PLN, start godz. 19.00
2008.03.23 - GORE GALORE FEST #1
start godz. 15.00, wjazd 22 PLN, przedsprzedaż 18 PLN
Zagrają: Sublime Cadaveric Decomposition - tornado goregrind z Francji, Bowel Stew - brutal primitive goregrind z Włoch, Slavebreed - death grindcore z Grecji, Stoma - scat grindcore z Holandii, Rubufaso Mukufo - twisted grindcore z Czech, Ass to Mouth - ass system grind z Wrocławia i HxSx - grindo polo z Poznania
2008.03.28 KANGAROZ KONCERT - ODWOŁANY!
2008.03.29 - ROCKOTEKA
wjazd free
2008.04.24 - RADIO BAGDAD
2008.04.25 - RWAŁA KWIATKI DYNAMITEM, LD 50, ULICZNY OPRYSZEK, ZŁODZIEJE GŁÓW, SAMOWOLA
wjazd 12 PLN, start godz. 18.00


http://uBazyla.pl


WITCHKING: PRACA NAD NOWĄ PŁYTĄ
3 marca zespół rozpoczął nagrania następcy "Witchking". Planowane jest nagranie 10 utworów w olkuskim ZED Studio (nagrywali tam między innymi Frontside, Rootwater, Horrorscope). Okładką zajmie się ponownie Xaay (który wspiera graficznie takie zespoły jak Nile czy Behemoth). Przewidywany czas trwania płyty to niespełna 50 minut. Cały proces nagrywania, miksów i masteringu powinien się zakończyć pod koniec kwietnia. Jednocześnie zespół rozpoczął poszukiwania wydawcy nowego materiału.
Więcej szczegółów na www.witchking.pl.


MERCILESS RECORDS: POWRÓT WYTWÓRNI
Niemiecka Merciless Records wróciła do akcji. Wkrótce też można będzie odwiedzić stronę www tej firmy, a adres to www.merciless-records.de. Na MySpace Merciless ma swój profil pod następującym linkiem www.myspace.com/mercilessrecords.
Najbliższe dostępne tytuły tego labela to:
- CD NONEUCLID "The Crawling Chaos". Zespół pochodzący częściowo z Niemiec, a częściowo z Holandii. Album jest reklamowany jako "zgniły i monolityczny thrash / death metal z ekstremalnie głębokim klimatem dla fanów CYNIC, ATHEIST, VOIVOD, MORBID ANGEL i DARK FORTRESS". Muzykę skomponował Morean, a gościnnie pojawiają się muzycy DARK FORTRESS V. Santura i Seraph. (www.noneuclid.com, www.myspace.com/noneuclidband)
- CD TRAUMATIC VOYAGE "Khiaoscuro". Niemiecka formacja z szóstym albumem w dyskografii. Zapowiadany jako najbardziej chory i pokręcony black metal, jaki kiedykolwiek powstał.


www.traumatic-voyage.de


NAILED W ANTICULTURE RECORDS
Angielska Anticulture Records podpisała kontrakt z pochodzącą z Yorkshire kapelą NAILED, która jest jakoby pod przemożnym wpływem starego brzmienia z Florydy. Najnowszy album jest zatytułowany "Hatred, Failure & The Extinction of Mankind" i ma się ukazać w maju.
NAILED będzie można zobaczyć w Irlandii na dwóch koncertach trasy amerykańskiego SUFFOCATION:
19.04 - Voodoo Lounge, Dublin
20.04 - An Cruiscin Lan, Cork


www.myspace.com/naileddeathmetal


SULPHUR: NOWY ALBUM
Norweski SULPHUR kończy prace nad nowymi utworami na drugi album dla Osmose Productions. Mamy się spodziewać nieco innej muzyki niż na poprzednim krążku, więcej będzie dziwnych partii syntezatorów oraz sampli, partie gitar będą cięższe i bardziej intensywne, a produkcja potężniejsza. SULPHUR planuje wejść do studia póżnym latem lub na początku jesieni. Nagrania będą dokonane w Conclave Media Studios z BjornaremNilsenem jako producentem, z którym grupa nagrywała album "Cursed Madness".


www.sulphur.no
www.osmoseproductions.com


OBTEST: SZCZEGÓŁY NOWEGO ALBUMU
Najnowszy album litewskiego OBTEST pt. "Gyvybes Medis" ukaże się 4 kwietnia. Zostanie on wypuszczony w trzech różnych formatach: digipak CD oraz picture-disc (na winylu) wyda Osmose Productions, natomiast wydanie dla kolekcjonerów w książkowym formacie A5 przygotuje Ledo Takas Records. Na płytę składa się dziewięć numerów łącznie trwających 44 minuty:
- Apeigos / Rites
- Vedlys / Guide
- ©viesa / The Light
- Gyvybes Medis / Tree Of Life
- Sakalo Vaikai / Children Of The Hawk
- Ąľuolas / Oak
- Geleľinis Vilkas / The Wolf Of Steel
- Tai Ne Pabaiga / This Is Not The End
- Ikaitai / Hostages
Jednego utworu, "Sakalo Vaikai", można posłuchać wchodząc na stronę wydawcy lub zespołu.
Release party odbędzie się 4 kwietnia w klubie "Mulen Ruľas" w Wilnie, natomiast pierwszy większy koncert promujący "Gyvybes Medis" będzie miał miejsce 26 kwietnia w tym samym klubie.


www.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords
www.obtest.lt
www.myspace.com/obtestofficial
www.osmoseproductions.com


HELLHAMMER: "DEMON ENTRAILS" W SPRZEDAŻY
Można odłożyć wszystkie bootlegi z nagraniami HELLHAMMER z "Death Fiend", "Triumph of Death" i "Satanic Rites" do kąta. Century Media Records wydało podwójny album CD i potrójny winyl pod tytułem "Demon Entrails". Powstała też w związku z tym specjalna strona internetowa www.demonentrails.com, na której fani mogą zamówić wszystkie trzy wersje tego wydawnictwa, zobaczyć okładkę i listę utworów. Z kolei na oficjalnym profilu MySpace HELLHAMMER można odsłuchać dwa numery: "Messiah" & "Blood Insanity". Oto adres: www.myspace.com/hellhammerband


www.hellhammer.org
www.demonentrails.com
www.myspace.com/hellhammerband
www.centurymedia.com


AGAINST THE PLAGUES: CAŁY ALBUM W SIECI
AGAINST THE PLAGUES, w którego skład wchodzą szwedzcy, polscy i amerykańscy muzyki znani między innymi z LOST HORIZON, LUCIFERION, FOREST OF IMPALED i DAMNATION umieścili cały debiutancki album "Architecture of Oppression" na oficjalnych stronach zespołu:
www.againsttheplagues.com
www.myspace.com/againsttheplagues
Album został nagrany w Studio One, Racine WI z Chrisem Djuricic'em (Novembers Doom, Nachtmystium, Forest of Impaled, Disinter), miksem zajął się w Metal King Domain Studio w Gothenburgu (Szwecja) Wojtek Lisicki (LOST HORIZON/LUCIFERION), a mastering zrobił w gothenuburskim Sounds Elevator Daniel Fossum.


DARK FORTRESS NEWS
Niemieccy blackmetalowcy z DARK FORTRESS cieszą się z wydania nowego albumu "Eidolon", a na specjalnej stronie można usłyszeć trzy nowe kawałki: "Edge of Night", "Baphomet" (z udziałem Toma Gabriela Fischera z CELTIC FROST) i "No Longer Human". Wszystko to i jeszcze więcej na: http://ecard.centurymedia.com/darkfortress
DARK FORTRESS live:
07.03.2008 (D) Zella-Mehlis - Klangbunker
08.03.2008 (D) Aalen - Rock It
09.03.2008 (NL) Rotterdam - Baroeg
10.03.2008 (UK) London - The Underworld
12.03 2008 (D) Essen - Turock
13.03.2008 (D) Ingolstadt - Paradox
15.03.2008 (D) Salzburg - ARGEkultur
18.03.2008 (CH) Uster - Rock City
20.03.2008 (NL) Tilburg - Little Devil
21.03.2008 (D) Luebeck - Treibsand
22.03.2008 (D) Leipzig - "Hellraiser" Festival
23.03.2008 (D) Hamburg - Headbangers Ballroom
29.03.2008 (D) Hanau - MusicXtreme Festival
06.04.2008 (GR) Athens - Club Underworld
20./21.06.2008 (A) Mining am Inn - Summer Nights Festival
05.-07.2008 (SLO) Tolmin - Metalcamp
14.-16.08.2008 (D) Dinkelsbühl - Summer Breeze Festival
02.-04.10.2008 (D) Bamberg - Way Of Darkness Festival


www.myspace.com/darkfortress
www.thetruedarkfortress.com


ANCIENT CEREMONIES: # 14
Właśnie ukazał się nowy, czternasty numer portugalskiego magazynu "Ancient Ceremonies". Jest wersja papierowa, ale można też ściągnąć magazyn w formacie PDF i MP3. Szczegóły na stronie
www.ancientceremonies.com
W numerze między innymi wywiady z: Obituary, Mayhem, Dimmu Borgir, Marduk, Dodheimsgard, Immolation, Desaster, Loits, Facebreaker, Corpus Christii, Nastrond, Gwydion, Gris, October Falls, Demigod, Emptiness, Devilish Impressions, After Forever, Reverence, The Vision Bleak... Poza tym tradycyjnie recenzje, relacje, stałe rubryki oraz kompilacja CD, na której można usłyszeć między innymi utwory zespołów, z którymi wywiady znaleźć można na łamach magazynu, czyli na przykład Facebreaker, Corpus Christii, Devilish Impressions i October Falls.KONCERT W GRUDZIĄDZKIEJ "PIWNICY"
14.03.2008 w klubie "Piwnica" w Grudziądzu zagrają: WYROCK (Bydgoszcz), POSITIVE FOR PROGRESS (Iława) oraz ISTNIENIE (Grudziądz). Więcej informacji na www.myspace.com/istnienie.
CRYPTIC TALES POWRACA!
"Z tej strony Peter z CRYPTIC TALES. Niebawem ukaże się nasza nowa płyta "VII Dogmata of Mercy". To dla nas ważne wydarzenie, bo nie było nas na scenie 10 lat. Płytę wyda Empire Records i zostanie ona dołączona do nadchodzącego magazynu "Thrash 'Em All" - luty, marzec 2008 r. CRYPTIC TALES działał w latach 90-tych tworząc polską scenę death/doom, a nowa płyta "VII Dogmata of Mercy" utrzymana jest w klimatach black/ death metal."


www.cryptictales.pl.RIVERSIDE: NOWY SINGIEL "SCHIZOPHRENIC PRAYER" JUŻ WKRÓTCE
17 marca 2008 r. odbędzie się premiera najnowszego singla RIVERSIDE "Schizophrenic Prayer", na którym oprócz utworu tytułowego w wersji studyjnej i zremiksowanej, znajdą się jeszcze między innymi kompozycje "Behind The Eyelids" oraz 12-minutowa instrumentalna kompozycja "Rapid Eye Movement" otwierająca ubiegłoroczną trasę koncertową RIVERSIDE. Dodatkowo singiel wzbogacony będzie o nową kompozycję "Rainbow Trip" i teledysk do utworu znanego z... poprzedniego singla.
Mariusz Duda: "Wybraliśmy "Schizophrenic Prayer", bo zależało nam na spójności materiału, a nie na wydawnictwie typu "singiel + dodatki". Wiem, że część naszych fanów chciałaby, żeby muzycznie tak właśnie wyglądała nasza ostatnia płyta, bo słowo "oniryczny" kojarzy się głównie z taką przestrzenną muzyką jak np. w kompozycji "Rapid Eye Movement". Z jednej strony żałuję, że ten utwór wraz z "Behind The Eyelids" ukazał się do tej pory tylko za granicą na dwupłytowej edycji REM, bo wiele osób tych utworów u nas jeszcze nie zna, z drugiej bardzo cieszę, bo polscy fani będą mogli zapoznać się teraz w pełni z całą ubiegłoroczną dodatkową sesją nagraniową. Udało nam się bowiem zamknąć jeszcze jeden utwór - "Rainbow Trip", na który zabrakło wcześniej czasu i dodać kolejny remiks. Na nowym singlu - a właściwie prawie na minialbumie :) - usłyszymy teraz ponad 30 minut bardzo spójnej, transowej, przestrzennej muzyki. Myślę, że będzie ona dobrym zamknięciem studyjnej przygody z trylogią "Reality Dream" i doskonałym dopełnieniem muzyki zawartej na naszym ostatnim albumie i singlu "02 Panic Room". Teraz pozostaje już tylko czekać na album koncertowy :)"
Oto pełna tracklista singla:
Schizophrenic Prayer (album version) - 4:19
Rainbow Trip - 6:06
Behind The Eyelids - 6:11
Rapid Eye Movement - 12:37
Schizophrenic Prayer (remix) - 3:34
Bonus: 02 Panic Room (videoclip)


www.mystic.com.pl.


BUNKUR W DISPLEASED RECORDS
Holenderski nihilistyczny black doom metalowy projekt BUNKUR podpisał papiery z Displeased Records. Nowa płyta "Nullify" już latem tego roku w dystrybucji Foreshadow! Zespół rozszerzył skład o samego Martina van Drunena (Pestilence, Asphyx), który na "Nullify" udziela się wokalnie. Gościnnie w studio pojawił się również Wannes Gubbels (Asphyx, Pentacle). BUNKUR na nowej płycie po raz kolejny eksploruje rejony muzyczne wypracowane niegdyś przez mistrzów z Black Sabbath, Hellhammer, Winter, Autopsy, Abruptum czy Burzum. "Nullify" to kwintesencja ponurego, ultraciężkiego doom metal o kolosalnym wręcz brzmieniu.


www.bunkur.net.
www.displeasedrecords.com.


BEHEMOTH: NOWY CLIP GOTOWY
BEHEMOTH zakończył nagrania nowego video do utworu "At The Left Hand Ov God". Produkcją zajął się Dariusz Szermanowicz i Grupa 13. Na stronie http://www.youtube.com/watch?v=-3tkZ3UrmDk można obejrzeć film z planu, a na stronie www.behemoth.pl (w dziale Zdjęcia/Różne) fotki dokumentujące realizację.
A pod tym linkiem: http://youtube.com/watch?v=gG9Ld-FYlw4 można zobaczyć trailer najnowszego teledysku BEHEMOTH do utworu "At the Left Hand ov God". Produkcją obrazu zajął się uznany reżyser Dariusz Szermanowicz i Grupa 13. Wraz z najnowszym klipem BEHEMOTH podnosi poprzeczkę jeszcze wyżej zostawiając konkurencję daleko w tyle i potwierdza swoją dominację na światowej scenie muzyki ekstremalnej.
Zespół wrócił właśnie z drugiej części trasy koncertowej "European Apostasy" podczas której wystąpił w Wielkiej Brytanii, Francji, Hiszpanii i Portugalii. Nergal skomentował ostatnie wystepy: "Jesteśmy z powrotem... wykończeni, ale usatysfakcjonowani! Bardzo udana trasa. Koncerty w Londynie, Lisbonie, Limoges i Nantes, a szczególnie gig w Paryżu (który nagraliśmy na nowe DVD) to chyba najlepsze występy w całej historii Behemoth. Jestem zajebiście szczęśliwy, że mogliśmy to uchwycić i już niedługo podzielimy się tym z Wami! Przy okazji chciałbym podziękować zespołom, które grały przed nami - Suicide Silence i Devilish Impressions - za świetne towarzystwo. Teraz czas na zasłużony, choć krótki odpoczynek i potem znów na trasę. Inferno Festival i trasa w USA są następne w kolejności!"
Nadchodzącą trasę w Stanach Zjednoczonych zespół zagra u boku DIMMU BORGIR, o czym informowaliśmy już w newsach. Wystarczy poszukać poniżej.

www.behemoth.pl
www.mystic.com.pl


WARBRINGER NEWS
Po wydaniu "War Without End" 25 lutego thrasherzy z Los Angeles ruszą w maju i czerwcu na europejską trasę z NAPALM DEATH oraz SUFFOCATION. Zwróćcie uwagę, że dwa koncerty będą miały miejsce w Polsce. Potwierdzono również, że zespół zagra 1 sierpnia na festiwalu Wacken Open Air. Tymczasem wszystkie najświeższe newsy z obozu WARBRINGER oraz video-clip do numeru "Combat Shock" można sprawdzić na specjalnej stronie poświęconej zespołowi: http://ecard.centurymedia.com/warbringer.
WARBRINGER Live:
(+ Napalm Death, Suffocation)
08.05.2008 Dordrecht (NL) @ Bibelot
09.05.2008 Zaandam (NL) @ Kade
10.05.2008 Berlin (D) @ SO36
12.05.2008 Hasselt (B) @ Muziek-O-Droom
13.05.2008 Paris (F) @ La Locomotive
14.05.2008 Rennes (F) @ Antipode
15.05.2008 Biarritz (F) @ Atabal
16.05.2008 Durango (E) @ Plateruena Kafe Antzoky
17.05.2008 Corroios (PT) @ Cine Teatro De Corroios
18.05.2008 Madrid (E) @ Sala Caracol
19.05.2008 Barcelona (E) @ Sala Mephisto
20.05.2008 Toulouse (F) @ Le Bikini
21.05.2008 Bulle (CH) @ Ebullition
22.05.2008 Roma (IT) @ Circolo Degli Artisti
23.05.2008 Roncade (IT) @ New Age
24.05.2008 Pinarella Di Cervia (IT) @ Rockplanet Club
25.05.2008 Luzern (CH) @ Schüür
26.05.2008 Lindau (D) @ Club Vaudeville
27.05.2008 Saarbruecken (D) @ Roxy
28.05.2008 Nuremberg (D) @ Hirsch
29.05.2008 Stuttgart (D) @ tba
30.05.2008 Tilburg (NL) @ O13 // Neurotic Death Fest, with Asphyx, Cryptopsy & more
31.05.2008 Magdeburg (D) @ Froximum Arena
01.06.2008 Warszawa (PL) @ Club Progresja
02.06.2008 Wrocław (PL) @ Club WZ
03.06.2008 Hannover (D) @ Musikzentrum
04.06.2008 Leipzig (D) @ Conne Island
05.06.2008 Copenhagen (DK) @ Rock
06.06.2008 Aalborg (DK) @ Studenterhuset
07.06.2008 Hamburg (D) @ tba
31.07.2008 Weinheim (D) @ Café Central, with Sworn Enemy, All Shall Perish
01.08.2008 Wacken (D) @ Wacken Open Air 2008
02.08.2008 Leisnig (D) @ Sucks N Summer Festival
22.08.2008 Ieper (B) @ Ieper Festival


www.myspace.com/warbringer
www.centurymedia.com


EXTREME NOISE TERROR W OSMOSE PRODUCTIONS
Legendarni już crust-grindowcy z EXTREME NOISE TERROR podpisali stosowne papiery z francuską Osmose Productions na wydanie ich kolejnego albumu.

www.extremenoiseterror.co.uk
www.osmoseproductions.com


CORPORATION 187 NEWS
Jeden z ostatnich nabytków Anticulture Records szwedzki CORPORATION 187 poinformowało właśnie o ukończeniu prac nad nowym video do utworu "My Sickness". Autorem obrazka jest Anders Carlborg z Explosiv Film andErrol Tanriverdi. Kilka zdjęć z planu można zobaczyć na profilu MySpace zespołu (www.myspace.com/corporation187swe), natomiast clip pojawi się za kilka tygodni.

www.anticulture.co.uk
www.myspace.com/anticulturerecords
www.myspace.com/anticultureurope


C-T PREVAIL: NOWY ZESPÓŁ W MORNINGSTAR RECORDS
Norweska Morningstar Records prezentuje debiutancki album C-T PREVAIL zatytułowany "Mean Season". Płyta ukaże się 10 marca i ma zawierać miksturę brutalnego metalu, thrashu and hardcore'a. Grupę stworzył w 2000 roku koncertowy gitarzysta GORELORD Hansi Brosstad. W 2003 roku wydał EP "The Remains of the Fire". Już w marcu C-T PREVAIL pokaże się na koncercie w Oslo, gdzie będzie supportem ENTOMBED. Planowane jest również letnie tournee po Europie z NECROPHAGIA. Próbek możliwości zespołu można posłuchać na www.myspace.com/ctprevail
Więcej info:
www.ctprevail.com
www.myspace.com/morningstarrec


PERKUSISTA NEOLITH NIE ŻYJE
18.02.2008 w wypadku samochodowym w Szebniach k. Jasła zginął perkusista NEOLITH - Tomek "Fil" Górawski (1982-2008)... Cześć Jego Pamięci!


SOUL STEALER W LEDO TAKAS
Grająca tradycyjny heavy metal litewska formacja SOUL BROTHERS zmieniła nazwę na SOUL STEALER i podpisała kontrakt z Ledo Takas Records. Grupa jest aktywna od 2003 roku, a wokalista Jeronimas Milius jest zwycięzca litewskiego konkursu Eurowizji i w maju tego roku będzie reprezentował Litwę w Serbii. Poza tym gitarzysta Enrikas Slavinskis przez kilka lat grał w OBTEST. Pełny album o tytule "Soul Stealer" ukaże się wiosną tego roku, a aktualnie materiał jest miksowany w Thrigger Sound Studio w Wilnie.


www.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords


TURISAS NEWS
Warlord Nygard, wokalista fińskich wojowników z TURISAS przekazał następującą wiadomość: "Byliśmy zmuszeni wynająć akordeonistę w zastępstwie Lisko na wszystkich następnych koncertach. Przed nami ważne występy w Finlandii oraz dwa długie toury po Wielkiej Brytanii/Europie, a potem po USA, a nie mamy akordeonisty. Sprawa wygląda tak, że graliśmy świetny koncert w Groningen w Holandii 11 stycznia i wszystko było zajebiście. Następnego dnia, przed wylotem, niektórzy z nas zdecydowali się pojechać do Amsterdamu szybciej i wybrali drogę pociągiem. Lisko zachowywał się dość dziwnie, ale z racji tego, jaki on jest, nie dziwiło nas to aż tak bardzo, jednak nigdy nie odwrócił się od nas na przykład na lotnisku. Zadzwonił i powiedział, że ze 'szczególnych' powodów nie będzie mógł lecieć tym samym samolotem. Trochę nas to wkurzyło, jednak pozwoliliśmy mu na przelot na jego koszt. Po powrocie do Finlandii nie sposób było się porozumieć z tym kolesiem i poza kilkoma interesującymi sms-ami nie pojawiał się na próbach itp. Nawet nie wiemy czy wrócił do Finlandii. Nie mamy więc innej opcji, niż zwolnić Lisko z jego obowiązków w zespole na nieokreślony czas. Na szczęście znaleźliśmy zastępstwo na wiosenne koncerty w postaci Netty Skog, która pomagała nam na naszym ostatnim europejskim tournee w październiku i listopadzie. To sprawi, że żaden z koncertów nie będzie odwołany z powodu tej małej zmiany w składzie."
TURISAS UK & EUROPEAN TOUR 2008
Gość specjalny: Norther (FIN)
Support w Wielkiej Brytanii: Alestrom (SCO)
Mar. 01 - Northampton, UK @ Soundhouse
Mar. 02 - Sheffield, UK @ Corporation
Mar. 03 - Aberdeen, UK @ Moshulu
Mar. 04 - Edinburgh, UK @ Studio 24
Mar. 05 - Liverpool, UK @ Academy 2
Mar. 06 - Norwich, UK @ Waterfront
Mar. 07 - Peterborough, UK @ Park
Mar. 08 - Leeds, UK @ Cockpit
Mar. 10 - Exeter, UK @ Cavern
Mar. 11 - Cardiff Clwb, UK @ Ifor Bach
Mar. 12 - Southampton, UK @ The Brook
Mar. 13 - London, UK @ Electric Ballroom
Mar. 14 - Brighton, UK @ Concorde 2
Mar. 15 - Haarlem, Netherlands @ Patronaat
Mar. 16 - Nijmegen, Netherlands @ Doornroosje
Mar. 18 - Hamburg, Germany @ Marx
Mar. 19 - Karlsruhe, Germany @ Substage
Mar. 20 - Munich, Germany @ Metropolis
Mar. 21 - Winterthur, Switzerland @ Salzhaus
Mar. 22 - Bochum, Germany @ Matrix
Mar. 23 - Berlin, Germany @ Kato
Mar. 25 - Vienna, Austria @ Planet Music
Mar. 26 - Bratislava, Slovakia @ Randal
Mar. 27 - Prague, Czech Republic @ Rock Café
Mar. 28 - Lichtenfels, Germany @ Ragnarök Festival
Mar. 29 - Osnabrueck, Germany @ Tomahawk Festival
Mar. 31 - Malmö, Sweden @ KB
Apr. 01 - Gothenburg, Germany @ Musikens Hus
Apr. 02 - Copenhagen, Denmark @ The Rock*
Apr. 03 - Oslo, Norway @ John Dee*
Apr. 04 - Stockholm, Sweden @ Klubben*
*) = bez Norther
TURISAS Live
Apr. 12 - Moscow (RUS) - Tochka
Apr. 13 - St. Petersburg (RUS) - Roks
PAGANFEST USA 2008 - North American Tour
+ Ensiferum, Tyr and Eluveitie
4/25 - Toronto (CAN), ON @ Opera House
4/26 - Montreal (CAN), QC @ Medley
4/27 - Worcester, MA @ Palladium
4/28 - Springfield, VA @ Jaxx
4/29 - Cleveland, OH @ Peabody's
4/30 - Detroit" MI @ Harpo's
5/01 - Chicago, IL @ The Pearl Room (Chicago Power Fest)
5/02 - St. Paul, MN @ Station 4
5/03 - Denver, CO @ Cervantes Masterpiece Ballroom
5/05 - Seattle, WA @ Studio Seven
5/06 - Portland, OR @ Hawthorne Theater
5/07 - Sacramento, CA @ The Boardwalk
5/08 - Hollywood, CA @ House of Blues
5/09 - San Francisco, CA @ Fat City
5/10 - Long Beach, CA @ The Vault
5/11 - Phoenix, AZ @ The Cell Block
5/12 - El Paso, TX @ Chics
5/13 - Albuquerque, NM @ The Launchpad
5/14 - Tulsa, OK @ Crush Lounge
5/15 - Dallas/Ft. Worth, TX @ Ridglea Theater
5/16 - San Antonio, TX @ The White Rabbit
5/17 - Houston, TX @ Java Jazz
5/19 - Atlanta, GA @ The Masquerade
5/20 - Raleigh, NC @ Volume 11
5/21 - Allentown, PA @ Crocodile Rock
5/22 - New York, NY @ BB King's


www.turisas.com
www.thevarangianway.com
www.centurymedia.com


THISQUIETARMY: DEBIUTANCKI ALBUM W KWIETNIU
Wytwórnia Foreshadow Music wyda debiutancki pełnometrażowy album kanadyjskiego solowego projektu THISQUETARMY. Eric Quach, czyli muzyk odpowiedzialny za ten projekt, to młody, ale bardzo utalentowany i doświadczony gitarzysta, który jest również członkiem shoegaze'owego zespołu DESTROYALLDREAMERS. Jako solowy twórca eksploruje on awangardowe gitarowe dźwięki, które najprościej można określić jako ambient drone. Ma już na swoim koncie szereg niskonakładowych wydawnictw oraz kompilacji, jak również bogaty dorobek koncertowy. "Unconquered", bo taki nosi tytuł jego pierwszy album, zawiera osiem premierowych utworów oraz gościnne udziały Aidana Bakera (NADJA) oraz Meryem Yildiz. Album trafi do sklepów 7-ego kwietnia 2008, a już teraz można posłuchać oraz pobrać darmowy internetowy singiel promujący to wydawnictwo, na którym oprócz utworu z albumu, "Battliefield Arkestrah", znalazł się dodatkowy niepublikowany kawałek. Zapraszamy do zapoznania się z singlem: http://www.thisquietarmy.foreshadow.pl

www.foreshadow.pl
www.myspace.com/ledotakasrecords


ZATOKREV W CZECHACH I SŁOWACJI
Szwajcarska nadzieja sludge-core'a ZATOKREV planuje w maju krótkie tournee po Czechach i Słowacji. Oto szczegóły:
07.05. : Pod Lampou, Pilsen (CZ), w/ Fuck Da Karot, Synergy
08.05. : Martys Club, Ceske Budejovice (CZ), w/ Fuck Da Karot, Suicide
09.05. : Club Yacht, Brno (CZ), w/ Fuck Da Karot, Gospel Of The Future
10.05. : Club Art, Trnava (SK), w/ Fuck Da Karot
11.05. : Club 007, Praga (CZ), w/ Fuck Da Karot


www.zatokrev.com
www.myspace.com/zatokrev
www.czarofcrickets.com
www.myspace.com/czarofcrickets


BLINDEAD NEWS
Muzycy BLINDEAD wrzucili na swój profil MySpace (www.myspace.com/blindead) 2 klipy z koncertu dla Vitka i Covana z DECAPITATED, który odbył się 10 lutego w klubie Ucho w Gdyni. Numery PHAZE II i PHAZE IV są częścią nadchodzącej drugiej płyty BLINDEAD.


ICED EARTH NEWS
Century Media Records wyda w marcu re-edycje albumów oraz specjalny box-set ICED EARTH. "Slave To The Dark - The Century Media Years" to luksusowo wydanego box-setu zawierającego wszystkie wydawnictwa tych power metalowców wydane przez niemiecką firmę i wzbogacone o grafiki autorstwa Leo Hao (Blind Guardian, Nocturnal Rites etc.), na który składa się aż 14 dysków CD i jedno DVD. W sumie aż 145 utworów, w tym również wcześniej niepublikowany materiał oraz rarytasy.
Oto cały zestaw w szczegółach:
CD 1: "Iced Earth"
CD 2: "Night Of The Stormrider" (+1 koncertowy bonus)
CD 3+4: "Burnt Offerings" (dodatkowo cały album w innym miksie)
CD 5: "The Dark Saga" (+ 2 niepublikowane utwory)
CD 6+7: "Days Of Purgatory"
CD 8: "Something Wicked This Way Comes" (+ 3 bonusy)
CD 9+10: "Enter The Realm Of The Gods"
("Enter The Realm" Demo + "Tribute To The Gods" album)
CD 11-13: "Alive In Athens" (+1 bonus)
CD 14: "Horror Show" (+ 1 bonus)
DVD: "Alive In Athens"


www.centurymedia.com


VICIOUS ART: DRUGI ALBUM W MARCU
Deathmetalowy potwór znany jako VICIOUS ART wyda swój drugi pełnometrażowy album w marcu 2008 roku. W skład zespołu wchodzą byli muzycy takich grup jak ENTOMBED, DARK FUNERAL czy GRAVE. Najnowszy krążek, zatytułowany "Pick Up This Sick Child", zawiera 11 premierowych utworów bardzo ostrego, surowego death metalu. W sklepie internetowym Omnio.pl można natomiast już nabyć winylową EPkę promującą ten album, "Weed the Wild".


www.foreshadow.pl


MY KINGDOM MUSIC: NOWE ZESPOŁY
Trzy nowe zespoły zasiliły włoską firmę My Kingdom Music. O jednym z nich polskim SARATAN piszemy w innym miejscu, natomiast pozostałe to THANATOSCHIZO i TICKET TO HELL. THANATOSCHIZO pochodzi z Portugalii i gra awangardową odmianę death metalu. Nowy album pt. "Zoom Code" ukaże się 21 marca i spodoba się podobno również fanom takich kapel, jak Pain Of Salvation czy Ayreon. (www.myspace.com/thanatoschizo). Drugi z zespołów jest z Meksyku i został stworzony przez Jacobo Cordovę, znanego z udziału w Antiqua i Project Firestart. TICKET TO HELL wyda swoją nową płytę "Man Made Paradise" poprzez My Kingdom Music 18 kwietnia i można się spodziewać wpływów Slayer i The Haunted. (www.myspace.com/tickettohellband)

www.mykingdommusic.net


ORIGIN: WKRÓTCE ANTITHESIS
Amerykański ORIGIN kończy prace nad nowym albumem pt. "Antithesis", który jest następcą wydanego w 2005 roku "Echoes of Decimation". W chwili obecnej w skład zespołu wchodzą: Paul Ryan - gitara / wokale, Jeremy Turner - gitara / wokale, James Lee - wokal, Mike Flores - bas / wokale i John Longstreth - bębny. "Antithesis" było nagrywane z Robem Rebeck'em w Chapman Studios, masteringiem zajął się Scott Hull w Visceral Sound, a na płycie znajdą się następujące kawałki: "The Aftermath", "Algorithm", "Consuming Misery", "Wrath of Vishnu", "Finite", "The Appalling", "Void", "Ubiquitous", "The Beyond Within" i "Antithesis". Album ukaże się 7 kwietnia nakładem Relapse Records, a w maju ORIGIN ruszy w europejską trasę jako headliner, towarzyszyć im będą IMPALED oraz HOUR OF PENANCE.


www.MySpace.com/Origin666
www.relapse.com


THORIUM: POWRÓT Z NOWYM ALBUMEM
Po długim okresie milczenia, duńska deathmetalowa maszyna THORIUM powraca z premierowym materiałem. Najnowszy, trzeci pełnometrażowy album ukaże się w marcu tego roku i będzie nosić tytuł "Feral Creation". Już teraz można zaznać przedsmaku nowych nagrań za sprawą winylowego singla "Cast from Hell", który jest dostępny w naszym kraju w sprzedaży wysyłkowej, m.in. w sklepie internetowym Omnio.pl. "Feral Creation" został nagrany w szwedzkim Berno Studio, gdzie swoje albumy nagrywali m.in. AMON AMARTH, VOMITORY czy THE HAUNTED. Za miksy odpowiedzialny jest uznany inżynier dźwięku Jacob Hansen, a oprawę graficzną, w klasycznym death metalowym stylu wykonał Dan Seagrave, który uznał swoje najnowsze dzieło jako jedno z najlepszych w karierze.


www.foreshadow.pl


VOID OF SILENCE: NAGRANIA NOWEGO ALBUMU
Jeden z najlepszych zespołów dark metalowych jakie zrodziła włoska ziemia przygotowuje się do wydania nowego albumu. Premiera planowana jest na wiosnę tego roku. Za wokale będzie ponownie odpowiadał Alan Nemtheanga (PRIMORDIAL). Oprócz nowego albumu, wytwórnia Code666 Records wyda również re-edycję wyprzedanego już debiutanckiego albumu "Toward the Dusk" oraz specjalną, limitowaną antologię z wszystkimi czterema krążkami VOID OF SILENCE, wzbogaconą o utwory bonusowe, nowe grafiki, plakat i inne dodatki. Polskim wydawcą zarówno nowego albumu, re-edycji debiutu oraz limitowanego boksu będzie Foreshadow Music.


www.foreshadow.pl


DAVID TIBET POTWIERDZA SKŁAD ROADBURN FESTIVAL 2008
Legendarny muzyk CURRENT 93 potwierdził skład zespołów, które zagrają 20 kwietnia tego roku na festiwalu Roadburn 2008, który będzie miał miejsce w holenderskim mieście Tilburg (013 Venue). Wystąpią tam: ATHENOR (z gośćmi, wśród których będzie między innymi wokalista ULVER, Kristoffer Rygg), BABY DEE, CURRENT 93, RICKIE LEE JONES oraz SKITLIV. Ten ostatni tworzą były frontman MAYHEM, Maniac, oraz grający w tym punkowym bandzie na gitarze Niklas Kvarforth z SHINING.


www.roadburn.com
www.myspace.com/roadburnfestival


VENOMOUS CONCEPT W CENTURY MEDIA
Century Media wita w swoim gronie hardcore'owo/punkową formację VENOMOUS CONCEPT, którą tworzą: Shane Embury (gitara) & Danny Herrera (bębny) z NAPALM DEATH, wokalista Kevin Sharp z BRUTAL TRUTH) oraz basista Danny Lilker z BRUTAL TRUTH i NUCLEAR ASSAULT). Drugi album zespołu, "Poisoned Apple" ma ukazać się w kwietniu 2008. Dwóch nowych numerów można posłuchać na www.myspace.com/venomousconcept.


www.centurymedia.com


MERCENARY NEWS
Duńskie MERCENARY zagra na legendarnym festiwalu Wacken Open Air, który odbędzie się w dniach 31 lipca - 2 sierpnia w niemieckim mieście Wacken. Ponadto w lutym i marcu twórcy albumu "Architect Of Lies" objeżdżają Europę z koncertami w towarzystwie MEGADETH, a w kwietniu będą supportem dla innych thrasherów z DEATH ANGEL. Poniżej znajdziecie daty, a jeśli jesteście zainteresowani posłuchaniem jednego z nowych numerów MERCENARY w sieci, to odsyłamy na stronę www.myspace.com/mercenarydenmark Nowa płyta ukazuje się nakładem Century Media Records w Europie w drugiej połowie marca.
MERCENARY live:
10.03.2008 (D) Munich @ Zenith / direct support for Megadeth
11.03.2008 (D) Neu-Isenburg @ Hugenottenhalle / direct support for Megadeth
20.03.2008 (DK) Herning @ Kulturellen
21.03.2008 (DK) Aalborg @ Studenterhuset
22.03.2008 (DK) Aarhus @ Voxhall
23.03.2008 (DK) Copenhagen @ The Rock
05.07.2008 (SI) Tolmin @ Metal Camp Festival 2008
DEATH ANGEL / MERCENARY / DEMOLITION / EXTREMA live:
02.04.2008 (NL) Utrecht @ Tivoli
03.04.2008 (D) Osnabrück @ N8
04.04.2008 (NL) Rotterdam @ Baroeg
05.04.2008 (NL) Eindhoven @ Dynamo Club
06.04.2008 (B) Vosselaar @ Biebob
07.04.2008 (D) Lindau @ Vaudeville
09.04.2008 (HUN) Budapest @ A38 Ship
10.04.2008 (AT) Wien @ Planet
11.04.2008 (CH) Pratteln @ Z7
12.04.2008 (IT) Piacenza @ Fillmore
13.04.2008 (IT) Rome @ Alpheus
15.04.2008 (UK) London @ The Underworld
16.04.2008 (UK) Nottingham @ Junction 7
17.04.2008 (UK) Glasgow @ Ivory Blacks
18.04.2008 (UK) Wolverhampton @ Civic
19.04.2008 (D) Essen @ Turock
20.04.2008 (D) Leipzig @ Hellraiser
23.04.2008 (D) Hamburg @ Markthalle
24.04.2008 (D) Berlin @ K17
25.04.2008 (D) Adelsheim @ Livefactory


www.mercenary.dk
www.myspace.com/mercenarydenmark


ABORTED NEWS
Sven Dé Caluwe, wokalista belgijskich death metalowców z ABORTED złożył następujące oświadczenie: "To dla nas wielka przyjemność poinformować o ICONOCLAST Part I tour, na którym będziemy supportować niemieckie HEAVEN SHALL BURN. Tymczasem prace nad komponowaniem nowego albumu są prawie ukończone. Aktualnie dopieszczamy materiał i w marcu uderzamy do studia. Później miksami zajmie się Eric Rachel, a latem krążek powinien ukazać się ze znaczkiem Century Media Records."
- ICONOCLAST Part I Tour -
HEAVEN SHALL BURN
Special Guests: Aborted & Misery Speaks
28.03. Brugge (B), Entreepot
29.03. Lingen (D), Alter Schlachthof
30.03. Hellendorn (NL), De Lantaarn
31.03. Cologne (D), Werkstatt
01.04. Sheffield (UK), Corporation
02.04. London (UK), Underworld
03.04. Den Bosch (NL), W2
04.04. Paris (F), Le Nouveau Casino
05.04. Ravenna (I), Rock Planet Club
06.04. Zurich (CH), Abart*
07.04. Stuttgart (D), Röhre*
08.04. Prag (CZ), Rock Café
09.04. Berlin (D), Columbia Club*
* + Special Guests Neaera, Aborted, Misery Speaks
ABORTED Live
14.03. Wien (AT) - Szene, Metal For Fairness Festival
15.03. Salzburg (AT) - ARGEKultur, Spring Metal Festival
22.03. Namur (B) - Expo


www.myspace.com/abortedmetal
www.goremageddon.be


PHAZM NEWS
Szalone death 'n rollowe komando PHAZM weszło do Sainte-Marthe Studio i przez 5 tygodni będzie nagrywać nowy album, którego produkcją zajmie się Francis Caste (HANGMAN'S CHAIR, ARKHON INFAUSTUS, EIBON, ZULL FX...), a wydaniem albumu - Osmose Productions


www.osmoseproductions.com


FIREWIND NEWS
Grecy z melodic metalowego FIREWIND ogłosili na swoim profilu MySpace oficjalną premierę pierwszego utworu z ich nadchodzącego, piątego już albumu "The Premonition". Ten kawałek to "Mercenary Man" i będzie on również pierwszym singlem wydanym w ich ojczystym kraju. Sprawdźcie go na www.myspace.com/firewind.
"The Premonition" ukazuje się w Europie 24 marca. Tydzień później Century Media Records wznowi debiutancki album Greków "Between Heaven And Hell", na którym znajdą się trzy bonusowe kawałki.
KAMELOT, FIREWIND, FOREVER SLAVE live:
04.04.2008 UK, London @ Carling Academy
05.04.2008 UK, Wolverhampton @ Wulfrun
06.04.2008 NL, Amsterdam @ Paradiso
09.04.2008 BEL, Antwerpen @ Hof Ter Lo
10.04.2008 GER, Saarbrücken @ Garage
11.04.2008 F, Paris @ Elysee Montmartre
12.04.2008 SWI, Pratteln @ Z7
13.04.2008 ITA, Milano @ Alcatraz
16.04.2008 GRE, Athens @ Fuzz Club
17.04.2008 GRE, Thessaloniki @ Ydrogeios
18.04.2008 BUL, Sofia @ Hristov Botev
19.04.2008 SER, Beograd @ SKC
20.04.2008 HUN, Budapest @ Wigwam
21.04.2008 GER, Reichenbach/Vogtl. @ Neuberinhaus
22.04.2008 GER, München @ Backstage
23.04.2008 GER, Ludwigsburg @ Rockfabrik
24.04.2008 GER, Essen @ Weststadthalle
25.04.2008 GER, Hamburg @ Markthalle
28.04.2008 FIN, Helsinki @ Tavastia
29.04.2008 FIN, Oulu @ Teatria
01.05.2008 SWE, Stockholm @ Klubben
02.05.2008 SWE, Gothenburg @ Trädgarn
03.05.2008 N, Oslo @ Sentrum Scene


www.firewind.gr
www.myspace.com/firewind
www.centurymedia.com


SARATAN W MY KINGDOM MUSIC
Thrash/deathmetalowy SARATAN podpisał kontrakt płytowy z włoską wytwórnią My Kingdom Music. Debiutancki album grupy, zatytułowany "The Cult of Vermin", dostępny będzie w całej Europie, Ameryce Północnej i Południowej, Japonii i Azji południowo-wschodniej. Równoległa premiera płyty odbędzie się 18 kwietnia 2008. W Polsce dystrybucją zajmie się Foreshadow Productions. W grupie również doszło do zmiany personalnej. Z powodów zawodowych Wiktor Niemiec zmuszony został do opuszczenia zespołu. Nowym perkusistą SARATAN jest Michał 'MiSha' Drozdowski. W maju, już z nim w składzie, SARATAN planuje koncerty promocyjne. Nowe informacje będą dostępne na www.myspace.com/saratanband.


DISLOYAL NEWS
"Prophecy" to tytuł najnowszej, a zarazem trzeciej już płyty rodzimego DISLOYAL. Muzyka zawarta na "Prophecy" to dojrzały, inteligentny death metal najwyższej klasy. Na płycie znajduje się 9 utworów. Oto program tego wydawnictwa:
1. No Mercy
2. Carrying Death
3. And it`ll Speak Evil
4. Against Life
5. Suicide
6. Prophecy
7. The Breath Of Death
8. In The Dark
9. Reborn In Sin
Płyta ukaże się jak na razie tylko na rynkach zachodnich dzięki niemieckiej wytwórni No Colours Records, z którą DISLOYAL podpisał papiery na wydanie właśnie "Prophecy" z możliwością przedłużenia współpracy na następne wydawnictwo. Na chwilę obecną zespół poszukuje wytwórni, która wyda PROPHECY na Polskę. Okładkę nowej płyty i utwór promocyjny możecie zobaczyć i posłuchać pod następującymi linkami:
www.myspace.com/disloyalband
www.no-colours-records.de
www.disloyal.PL/1


OBTEST W OSMOSE PRODUCTIONS
Litewski OBTEST, znany już w całej Europie jako grupa wykonująca przedniej jakości pagan metal podpisał kontrakt z kultową francuską firmą Osmose Productions na wydanie nowego albumu "Gyvyb's Medis". Francuzi będą rozprowadzać to wydawnictwo na terenie całego świata, wliczając w to Japonię, Kanadę, Australię, USA oraz oczywiście Europę, podczas gdy litewska Ledo Takas Records, która przez lata wydawała różne produkcje OBTEST zajmie się dystrybucją na terenie byłych bałtyckich republik Związku Radzieckiego. "Gyvyb's Medis" ukaże się w trzech różnych formatach: digipaka, picture vinyl record oraz wydania dla kolekcjonerów w CD book'u o rozmiarze A5 sized CD book i ukaże się 4 kwietnia tego roku. W tym czasie powinny być już dostępne także inne gadżety związane z OBTEST.


www.osmoseproductions.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005