X-LECIE VIA MISTICA
Metal Jeers zaprasza na koncert z okazji X-lecia gotyckiego bandu VIA MISTICA z Białegostoku. Impreza odbędzie się 11 stycznia (piątek) 2008 r. o godz. 18.00. Miejsce to Kawiarnia FAMA, ul. Legionowa 5, Białystok.
Bilety: 10 zł (przedsprzedaż), 15 zł (w dniu koncertu). Do nabycia w kasie kina FORUM
Oprócz VIA MISTICA gościnnie zagrają:
CARNAL (doom gothic metal - Warszawa)
CALM HATCHERY (death metal - Białystok / Słupsk)
RAIN OF SORROW (black gothic metal - Warszawa).


NEURONIA: OŚWIADCZENIE
Formacja NEURONIA za naszym pośrednictwem postanowiła przekazać swoje oświadczenie. Oto jego treść: "Oficjalnie dementujemy plotki o rzekomym rozpadzie naszego zespołu i pozdrawiamy pewną życzliwą osobę, która takimi "informacjami" chętnie się dzieli. Mamy się dobrze, planujemy wydanie płyty i trasę koncertową. Pozdrawiamy, Neuronia."


www.neuronia.pl


WARBRINGER NEWS
Pochodzący z Los Angeles thrasherzy z WARBRINGER pozmieniali trochę na swoim oficjalnym profilu na MySpace, ponieważ przygotowują się do promocji swojego debiutu płytowego "War Without End", którego premierę Century Media Records zaplanowało na 25 lutego 2008. Na www.myspace.com/warbringer można posłuchać nowego kawałka "Dread Command" oraz zobaczyć okładkę wykonaną przez Dez'a Ambrose Root'a.
WARBRINGER przygotował również promocyjne video do numeru "Combat Shock", w którym maczał palce Dan Dobi (Cannibal Corpse).


www.centurymedia.com


VIRGIN SNATCH ZASILI KONCERT DLA VITKA
Czwartym zespołem, który wystąpi 7 stycznia w warszawskiej Stodole na koncercie charytatywnym dla Vitka (zmarłego tragicznie muzyka DECAPITATED) jest VIRGIN SNATCH. Przypomnijmy, że całkowity dochód z koncertu zostanie przekazanym rodzinom Vitka i Covana.
Wystąpią:
VADER
BEHEMOTH
FRONTSIDE
VIRGIN SNATCH
7.01.2008, Warszawa, klub "Stodoła"
Otwarcie bram: 18:00
Bilety na ten koncert są już w sprzedaży w sieci Ticketpro oraz Shortcut w cenie 40 zł (w dniu koncertu 50 zł). Serdecznie zapraszamy!


www.mystic.com.pl


SUICIDE SILENCE NEWS
Nowy album SUICIDE SILENCE pt. "The Cleansing" ukaże się nakładem Century Media Records 18 lutego w Europie. Od strony muzycznej ma zawierać trudną do zaszufladkowania mieszaninę death metalu, grindcore'a, black metalu, hardcore'a i doom metalu. Parę numerów jest do odsłuchania na www.myspace.com/suicidesilence.
Wiosną 2007 roku zespół wszedł do studia z Johnem Travisem (Kid Rock, Static-X), a miksami zajął się sam Tue Madsen (Dark Tranquillity, The Haunted). Do tej pory SUICIDE SILENCE koncertowało za Wielką Wodą z takimi ekipami, Unearth, Darkest Hour, Despised Icon, Winds of Plague czy Walls Of Jericho. Wkrótce będzie okazja zobaczyć ich po raz pierwszy na kontynencie europejskim, na którym zagrają z Parkway Drive i Bury Your Dead.
Poniżej daty:
18.04.2008 (D) Bruchsal - Rockfabrik
19.04.2008 (D) Muenster - Sputnikhalle
20.04.2008 (NL) Amsterdam - Melkweg
21.04.2008 (D) Hamburg - Logo
22.04.2008 (SE) Stockholm - Klubben
23.04.2008 (SE) Gothenburg - Brew House
24.04.2008 (D) Berlin - Magnet
25.04.2008 (D) Leipzig - Conne Island
26.04.2008 (A) Oberwart - OHO
27.04.2008 (I) Bologna - Estragon
28.04.2008 (D) Munich - Feierwerk
29.04.2008 (CH) Zuerich - Abart
30.04.2008 (D) Saarbruecken - Roxy
01.05.2008 (UK) Newport - TJs
02.05.2008 (UK) Nottingham - Rock City
03.05.2008 (UK) Manchester - Academy 3
04.05.2008 (UK) Glasgow - Barfly
05.05.2008 (UK) Yeovil - The Orange Box
06.05.2008 (UK) Sheffield - Corporation
07.05.2008 (UK) London - Underworld
09.05.2008 (D) Cologne - Underground.


www.myspace.com/suicidesilence
www.suicidesilence.net


DAWID BIELEWICZ ODCHODZI OD BESTIAR
Nowości w składzie gostyńskiego SILENT CONFUSION. Basista Dawid Bielewicz rozstał się z BESTIAR i jednocześnie potwierdził chęć zostania stałym członkiem deathmetalowego SILENT CONFUSION. Dawid od kilku miesięcy jedynie wspomagał "Silentów" na koncertach udzielając się niejako równolegle w obydwóch kapelach.


GORGOROTH: KONTROWERSJE ROZWIANE?
Jak informuje szwedzka Regain Records, zdecydowały się kwestie który z dwóch zespołów funkcjonujących ostatnio pod nazwą GORGOROTH będzie działał nadal pod tym szyldem. Jak się okazuje, firma Regain podjęła się kontynuowania współpracy z założycielem hordy Infernusem, do którego dołączą nowi muzycy. Pełny skład zostanie ogłoszony na nowej, oficjalnej stronie www.gorgoroth.info. Regain Records określa Infernusa jako prawowitego właściciela nazwy grupy, logo oraz znaku firmowego i jest gotowa, by podjąć wszelkie niezbędne środki zabezpieczenia tychże znaków przed eksploatowaniem ich przez osoby trzecie. Porozumienie między Infernusem a Regain Records zostało podpisane i kolejny album GORGOROTH pt. "Quantos Possund Ad Satanitatem Trahunt" oraz kolejne zostaną wydane właśnie przez Regain Records.


www.regainrecords.com
www.gorgoroth.info


MARDUK NACIERA NA POŁUDNIE
W momencie kiedy czytacie te słowa, dowodzona przez niezmordowanego feldmarszałka Hakanssona dywizja pancerna MARDUK powinna właśnie kończyć pierwszy etap europejskiego tour u boku UNLEASHED i VREID. Wiele wskazuje na to, iż jemu samemu oraz jego dzielnym podopiecznym najwyraźniej trudno usiedzieć przez dłuższy czas spokojnie na czterech literach, gdyż wraz z nastaniem nowego Anno Satanas 2008, Szwedzi przepakowują walizki i ruszają na podbój południowej oraz środkowej części Starego Kontynentu. Niniejsze, organizowane przez Massive Music przedsięwzięcie nosić będzie nazwę The Vanitas Tour 2008, zespołami towarzyszącymi będą zaś tym razem IN BATTLE, ZONARIA i ARTISIAN. Oto szczegółowa rozpiska, co, jak, gdzie i po czemu:
05.01. Zilina (SK) - Kozel Pub
06.01. Budapest (HUN) - Avalon
07.01. Cluj (ROM) - Napola/ Roland Garrus
08.01. Bucarest (ROM) - Studio Martin
09.01. Sofia (BUL) - Black Box
11.01. Istanbul (TUR) - Studio Live
12.01. Eskisehir (TUR) - Hayal Kahvesi
13.01. Izmir (TUR) - tba
15.01. Atheens (GRE) - An Club
16.01. Thessaloniki (GRE) - Ydrogedos Live Style
17.01. Skopje (MAC) - MKC
18.01. Beograd (SEB) - SKC
19.01. Zagreb (CRO) - Mochvara
20.01. Ljubljana (SLO) - Media Park
21.01. Graz (AUT) - PPC
22.01. Wien (AUT) - Planet Music
23.01. Salzburg (AUT) - Cave
24.01. Plzen (CZ) - KD Serikova
25.01. Bischofswerda (GER) - East Club
26.01. Berlin (GER) - K 17.


www.marduk.nu
www.massive-music.pl
www.folter666.de
www.k17.de


LEŚNY BLACK METAL ATAKUJE!!!
"Forest black metal?" No, w sumie można i tak... Jeśli chodzi o szczegóły, przedstawiają się one w ten sposób, że parająca się tymże jakby oryginalnym gatunkiem czeska formacja TROLLECH wyrusza w styczniu na mini-trasę po Europie. Towarzyszami walki naszych południowych sąsiadów będą dwa inne pokrewne stylowo bandy pod postaciami rosyjskiego NOMANS LAND oraz niemieckiego THRUDVANGAR. Czciciele starych bóstw odprawią obrzędy w świątyniach następujących grodów:
04.01. Berlin (GER) - K 17
05.01. Bad Salzungen (GER) - KW 70 (dodatkowo HELLRITT)
06.01. Pilsen (CZ) - Divadlo Pod Lampou
07.01. Praha (CZ) - Kain
08.01. Brno (CZ) - Melodka
09.01. Ingolstadt (GER) - Paradox (dodatkowo VARG)
10.01. Aalen (GER) - Rock It
11.01. Oberhausen (GER) - www.helvete.de
12.01. Minden (GER) - Musik Box (dodatkowo ELIGAVAR).


www.trollech.com
www.nomansland.ru
www.thrudvangar.de.vu
www.einheit-produktionen.de
www.folter666.de


PLANY KONCERTOWE PURGATORY
Niemieccy death metalowcy z PURGATORY na zmęczenie koncertami wprawdzie nie narzekają, nie znaczy to jednak tym samym, że do roboty nie mają absolutnie nic. W grafiku koncertowym tejże śmierć załogi zza Odry potwierdzono już bowiem na nadchodzący rok kilka konkretnych dat, biorąc zaś rzecz w ścisłości prezentują się one następująco:
11.01. Rostock (GER) - Trafo/ Baltic Metal Massacre
12.01. Berlin (GER) - Knaack Club (z EMINENZ, MORVAN i VINTHAR)
05.04. Erfurt (GER) - From Hell
01.05 - 03.05. Jüterborg (GER) - Altes Lager/ Fuck The Commerce Festival
15.08 - 17.08. Barth (GER) - Barther Metal Open Air.


www.purgatory666.de
www.animate-records.com
www.blackland666.de


FRONTSIDE NEWS
Oto garść informacji, która napłynęła z obozu FRONTSIDE. Raportuje Demon (gitara): "Koniec roku upłynie nam na koncertach w towarzystwie Rasta za naszą wschodnia granicą. Tym razem odwiedzimy Rosję i Białoruś podczas tygodniowego tour. Ten wyjazd cały czas stał pod wielkim znakiem zapytania, ciągle pojawiały się nowe problemy na linii zespół-ambasady... zmiany przepisów związane z wejściem Polski do układu z Schengen piętrzyły masę problemów wizowych wywoływanych przez niedoinformowanych pracowników tych placówek. Prócz tego nagła choroba Tomy, która dosłownie zwaliła go z nóg na 3 dni. W ostatniej chwili na dodatek okazało się, że Auman z powodów zawodowych niestety nie może wyjechać... z pomocą przyszedł Pachu (Huge ccm) - Wielkie Dzięki Ziom!!! Jakby tego było mało jedziemy tam bez prób - krótko mówiąc - Wojna! :)) Było już zbyt późno, by odwołać nasz udział - musieliśmy przyjąć wyzwanie na przysłowiową klatę. Czasem ten zespół zmaga się z naprawdę niewiarygodnymi problemami... ale jak zapewne wiecie, wychodziliśmy już z większych opresji... Miejmy nadzieję, że wszystko się uda... miejmy nadzieję, że wrócimy cali i zdrowi... i za to trzymajcie kciuki!"
FRONTSIDE na trasie z RASTA:
Kaliningrad - 17.XII
Grodno - 18.XII
Brześć - 19.XII
Mińsk - 20.XII
Gomel - 21.XII
Vitebsk - 22.XII
Mogilev - 23.XII
"Z przyjemniejszych wieści z naszego obozu... Zaczęliśmy już pracę nad kolejną płytą! Mamy już tytuł i motywy przewodnie liryk. Szczegóły dotyczące muzyki - pracujemy już w chwili obecnej nad kilkunastoma pomysłami muzycznymi. Dwa numery mamy już gotowe w warstwie muzycznej! Pierwszy raz w historii FRONTSIDE mamy tyle pomysłów, pierwszy raz pracujemy nad tak wieloma utworami... i pierwszy raz wygląda na to, że będą to złożone kompozycje... jest dobrze :)"
"Jeśli wszystko będzie miało szczęśliwy finał widzimy się 7 stycznia w Warszawie na koncercie charytatywnym... cel jest szczytny, mamy więc nadzieję, że Stodoła pęknie w szwach!!! Zagrają też oczywiście: BEHEMOTH i VADER!!! Życzcie nam szczęścia!"


www.mystic.pl


CRYPTOPSY NEWS
Kanadyjczycy wracają z nowym składem, do którego dołączyli wokalista Matt McGachy i klawiszowiec zajmujący się również samplami w postaci Maggie Durand. W połowie grudnia grupa weszła do studia, by zacząć nagrania swojego szóstego albumu. Z innych wieści dotyczących CRYPTOPSY wiadomo już, że w lutym 2008 roku deathmetalowcy pojadą po raz pierwszy na tournee, w ramach którego odwiedzą Meksyk, Amerykę Południową oraz Środkową, być może uda się im powrócić do Meksyku również w kwietniu 2008 roku.


www.myspace.com/cryptopsy
www.centurymedia.com


WINDS OF PLAGUE NEWS
Na stronie www.youtube.com/centurymediaeurope można zobaczyć video pozdrowienia i impresje z koncertów WINDS OF PLAGUE z ich europejskiej trasy, na której grali w towarzystwie Shai Hulud i Dead Hearts. Clip zawiera też dźwięki "Anthems Of Apocalypse" - utworu z ich nowego albumu "Decimate The Weak", który w Europie ukaże się nakładem Century Media Records 28 stycznia 2008 roku, a w USA 5 lutego. Najnowszy krążek został nagrany z pomocą Daniela Castlemana (As I Lay Dying), miksami zajął się rozrywany ostatnio Tue Madsen (Dark Tranquillity, The Haunted), a grafiki wykonał Pär Olofsson (Dominion, Deeds Of Flesh). Płyta ma zawierać miks współczesnego metalu, klimatów skandynawskiego black metalu oraz klasycznego amerykańskiego metalu, co ma się ponoć spodobać tak fanom Bleeding Through, jak również Nile oraz Vital Remains.


www.myspace.com/windsofplague
www.centurymedia.com


POISONBLACK NEWS
Finowie z POISONBLACK uderzyli do Soundmix Studio w ich rodzinnym mieście Oulu, by razem z Kari Vähäkuopus'em nagrać trzeci album pod tytułem "A Dead Heavy Day". Perkusista Tarmo Kanerva mówi, że: "Z jednej strony będzie kilka naprawdę melodyjnych kawałków, ale z drugiej ten cięższy materiał będzie cięższy od tego wszystkiego co do tej pory zrobiliśmy. Mimo to nie musicie się obawiać jakichś dramatycznych zmian. To będzie nadal typowy dla POISONBLACK sound.". Zespół, w którego skład wchodzi były wokalista Sentenced Ville Laihiala supportował w 2006 roku ich znajomków z Century Media Records - Lacuna Coil na ich europejskiej trasie i zagrał już na kilku liczących się festiwalach, jak Wave Gotik Treffen (D), Summerbreeze (D), Sauna Open Air (FI) Ruisrock (FI), Myötätuulirock (FI) i Simerockin (FI) w 2007 roku.


www.poisonblack.com
www.myspace.com/officialpoisonblack
www.centurymedia.com


HESPERUS DIMENSION - RELEASE PARTY
Członkowie HESPERUS DIMENSION oraz Klub PapryKa mają przyjemność zaprosić na release party z okazji wydania najnowszego mini-CD "The Cyclothymic Panopticon". Impreza odbędzie się 12 stycznia 2008 (sobota) o godzinie 18.00 w sopockim klubie PapryKa przy ul. Grunwaldzkiej 11 (obok wejścia na molo).
Podczas release party zostanie zaprezentowany w całości najnowszy materiał, którego premiera światowa za sprawą brytyjskiej Serpene Heli Music będzie miała miejsce 15 stycznia 2008.
Podczas całej imprezy będzie możliwość zaopatrzyć się w niedawno wydane (01.12.2007) w nowej formie i kształcie "Mental Electricity MMVII" nakładem Diachell Musik.
Release party ma charakter otwarty, zapraszamy każdą osobę, która pragnie posłuchać przedpremierowo nowego wydawnictwa HESPERUS DIMENSION. Prosimy o poinformowanie znajomych, których zapraszamy w Waszym imieniu.
Nad przebiegiem imprezy patronat medialny został objęty między innymi przez MROCZNĄ STREFĘ.
Więcej szczegółów w dziale "Polecamy".
Użyteczne linki:


www.hesperus-d.com
www.klubpapryka.pl
www.serpenehelimusic.com
www.diachell-musik.com
www.myspace.com/hdimension
www.myspace.com/serpenehelimusic
www.myspace.com/diachellmusik


METALFILIA RUSZYŁA
Metalfilia 2007 ruszyła z małym poślizgiem. We Wrocławiu grubo ponad 250 osób przybyłych do klubu Madness zgotowało gorące przyjęcie wszystkim zespołom. To powód do dumy i motywacja, aby jechać dalej, pomimo falstartu w Katowicach. Decyzję o odwołaniu koncertu podjął Mega Club, na dzień przed startem trasy, bez jakiejkolwiek konsultacji z Creative Music. No cóż, bywa i tak... VIRGIN SNATCH zagrał dopiero pierwszy koncert trasy, a już muzycy grupy okrzyknęli go najlepszym od kilku miesięcy!!! To w dużej mierze zasługa maniax przybyłych na sztukę, ale również organizatorów trasy, czyli Creative Music, która pilnuje, aby wszystko było dopięte na ostatni guzik. Nie gorzej sprawują się biorące udział w trasie bandy. Krajowy THY DISEASE i białoruska RASTA to sprawdzone w bojach marki, siejące zniszczenie na scenie. Zagraniczni goście spoza naszego kontynentu to: MAHAVATAR, METAL SAFARI i JLS, którzy przeszli w piątek chrzest bojowy w naszym kraju, wzbudzając więcej niż zaciekawienie, ze wskazaniem na Japończyków. Rodacy z NONE to zawodowcy, mający swoją publikę, więc pewni siebie, odwalają kawał dobrej roboty, grając to, co lubią najbardziej! Międzynarodowe tornado jedzie dalej i sieje spustoszenie w największych miastach w Polsce. Poznań okazał się jeszcze bardziej łaskawy, gdzie pomimo bardzo napiętego grafika koncertowego w tych dniach, sprzedaliśmy prawie 300 wejściówek!!! Nastroje są więc świetne, publiczność coraz lepiej przyjmuje zespoły zaproszone w ramach tego niecodziennego tour. Backstage pełny jest piwa, fanów i niecodziennych wydarzeń, więc nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Was do najbliższego miasta na Metalfilię 2007. Sprawdźcie to!!!
Pozostałe koncerty tej trasy to:
11.XII.07 WARSZAWA - Stodoła
12.XII.07 LUBLIN - Graffiti
13.XII.07 ŁÓDŹ - Dekompresja
14.XII.07 RZESZÓW - Pod Palmą
15.XII.07 KRAKÓW - Rotunda.


NEGURA BUNGET NEWS
Rumuńska formacja zagra w najbliższym czasie na koncertach w następujących miejscach:
18/12/2007 - Wien (AT) - Escape (www.escape-metalcorner.at) + support
19/12/2007 - Jena (DE) - Rosenkeller (www.rosenkeller.org) + Olafur Arnalds
20/12/2007 - Amsterdam (NL) - Paradiso (www.paradiso.nl) + White Darkness
21/12/2007 - Groningen (NL) - Vera (www.vera-groningen.nl) + White Darkness
22/12/2007 - Den Bosch (NL) - W2 (www.w2.nl) + White Darkness
23/12/2007 - Koln (DE) - MTC Club (www.mtcclub.de) + support
25/12/2007 - Maribor (SL) - Club NC Pekarna (www.klub-mc.si) + support
19/01/2008 - Bucuresti (RO) - Romexpo, Pav. 18 + Paradise Lost
Pod koniec stycznia NEGURA BUNGET wyruszy na krótką trasę ze swymi nowymi kolegami z firmy Lupus Lounge, do której Rumuni nie tak dawno temu dołączyli.
THE VISION BLEAK / NEGURA BUNGET / FARSOT
25/01/2008 - tba
26/01/2008 - Freiburg (DE) - Crash (www.crash-musikkeller.de)
27/01/2008 - tba
28/01/2008 - Frankfurt (DE) - Batschkapp (www.batschkapp.de)
29/01/2008 - Hamburg (DE) - Marx (www.markthalle-hamburg.de)
30/01/2008 - Berlin (DE) - Columbia-Halle (www.columbiahalle.de)
31/01/2008 - Hollfeld (DE) - Stadthalle
01/02/2008 - Wien (AT) - Viper-Room (www.viper-room.at)
02/02/2008 - München (DE) - Backstage (www.backstage-online.com)
03/02/2008 - tba
Potwierdzono również występy NEGURA BUNGET na przyszłorocznych festiwalach.
28-29/03/2008 - Ragnarok Festival (DE) (www.ragnaroek-festival.com)
23/05/2008 - Rockmania Festival (DE) (www.rockmania.de)
26-28/06/2008 - Waldschrat Open Air (DE) (www.waldschrat-openair.de)
03-05/07/2008 - World at the End of the Light Festival (HU)
17-19/07/2008 - Kaltenbach-Open Air (AU)(www.kaltenbach-openair.at)
16/08/2008 - Barther Metal Open Air (DE) (www.barther-metal-openair.de).


www.negurabunget.com
www.myspace.com/negurabunget


WACKEN OPEN AIR NEWS
Przyszłoroczna edycja jednego z największych metalowych festiwali na świecie Wacken Open Air odbędzie się w dniach 31.07. - 02.08. Z ostatnich wieści wynika, że zagra tam między innymi AT THE GATES i będzie to jedyny, pożegnalny show. Ponadto na scenę powróci po wielu latach legendarny CARCASS. Ponadto potwierdzone są występy następujących kapel: AVANTASIA, CHILDREN OF BODOM, EXCREMENTORY GRINDFUCKERS, HATEBREED, IRON MAIDEN, KREATOR, SALTATIO MORTIS, SONATA ARCTICA, THE BONES...


www.wacken.com


HIMSA NEWS
Po zakończonym sukcesem europejskim tournee z As I Lay Dying, Darkest Hour oraz Maroon, które odbyło się we wrześniu, HIMSA powróci do Europy w roli headlinera trasy w lutym i marcu 2008 roku. Supportem będą ich koledzy z Century Media Records - THE AGONY SCENE (www.myspace.com/agonyscene), którzy będą mieli okazję promować i zaprezentować swój najnowszy album "Get Damned" (data jego wydania w Europie to 21 stycznia 2008.
Przy okazji zapraszamy do obejrzenia video clipu HIMSY do numeru "Big Timber", a można go znaleźć pod następującymi linkami: www.myspace.com/himsa i http://youtube.com/user/centurymediaeurope.
HIMSA + THE AGONY SCENE + TOO PURE TO DIE + TED MAUL (opener na koncertach w Wielkiej Brytanii) + ANTERIOR (opener na koncertach na kontynencie europejskim)
29.02.2008 Germany - Saarbrücken @ Roxy
01.03.2008 Germany - Bochum @ Matrix
02.03.2008 Germany - Hamburg @ Markthalle
03.03.2008 Norway - Oslo @ Garage
04.03.2008 Sweden - Stockholm @ Klubben
05.03.2008 Sweden - Gothenburg @ Musikens Hus
06.03.2008 Germany - Berlin @ Magnet
07.03.2008 Germany - Rosswein @ Juha
08.03.2008 Austria - Wien @ Arena
09.03.2008 Italy - Milano @ Zoe Club
10.03.2008 Germany - München @ Feierwerk
11.03.2008 Switzerland - Aarau @ Kiff
12.03.2008 Holland - Tilburg @ 013
13.03.2008 UK - Yeovil @ The Orange Box
14.03.2008 UK - Birmingham @ Barfly
15.03.2008 UK - Leeds @ Rios
16.03.2008 UK - Sheffield @ Corporation
17.03.2008 UK - Glasgow @ Barfly
18.03.2008 UK - Cardiff @ Barfly
19.03.2008 UK - London @ Underworld
20.03.2008 France - TBC
21.03.2008 Belgium - Hasselt @ Muziek-o-droom
22.03.2008 Germany - Wiesbaden @ Schlachthof.


www.centurymedia.com


TURISAS NEWS
Finowie z TURISAS po trasie w towarzystwie Iced Earth oraz Annihilator, która miała miejsce w październiku wrócą do grania już w marcu i kwietniu 2008 roku. Nie wiadomo jeszcze jedynie tego, kto będziecie supportować Wikingów z Finlandii. Oto daty i miejsca koncertów:
TURISAS UK AND EUROPEAN TOUR 2008
01.03.2008 UK Northampton, Soundhouse
02.03.2008 UK Sheffield, Corporation
03.03.2008 SCO Aberdeen, Moshulu
04.03.2008 SCO Edinburgh, Studio 24
05.03.2008 UK Liverpool, Academy 2
06.03.2008 UK Norwich, Waterfront
07.03.2008 UK Peterborough, Park
08.03.2008 UK Leeds, Cockpit
10.03.2008 UK Exeter, Cavern
11.03.2008 WAL Cardiff, Clwb Ifor Bach
12.03.2008 UK Southampton, The Brook
13.03.2008 UK London, Electric Ballroom
14.03.2008 UK Brighton, Concorde 2
15.03.2008 NL Haarlem, Patronaat
16.03.2008 NL Nijmegen, Doornroosje
18.03.2008 D Hamburg, Marx
19.03.2008 D Karlsruhe, Substage
20.03.2008 D Munich, Metropolis
21.03.2008 CH Winterthur, Salzhaus
22.03.2008 D Bochum, Matrix
23.03.2008 D Berlin, Kato
25.03.2008 A Vienna, Planet Music
26.03.2008 SLO Bratislava, Randal
27.03.2008 CZ Prague, Rock Café
28.03.2008 D Lichtenfels, Ragnarök Festival
29.03.2008 D Osnabrueck, Tomahawk Festival
31.03.2008 SE Malmö, KB
01.04.2008 SE Gothenburg, Musikens Hus
02.04.2008 DK Copenhagen, The Rock
03.04.2008 N Oslo, John Dee
04.04.2008 SE Stockholm, Klubben.


www.thevarangianway.com
www.turisas.com
www.myspace.com/turisasofficial


HEAVEN SHALL BURN NEWS
HEAVEN SHALL BURN zagra ponowanie na tegorocznej edycji Darkness over X-Mas Tour, a towarzyszyć im będą Caliban, Sonic Syndicate, Misery Speaks i The Sorrow.
Z innych wieści związanych z tym zespołem, przedsmakiem nowego albumu "Iconoclast (Part 1: The Final Resistance)" (europejska data wydania to 28 stycznia 2008) jest nowy utwór HEAVEN SHALL BURN "Endzeit", który pojawił się na odnowionym profilu grupy na MySpace (www.myspace.com/officialheavenshallburn).
Darkness over X-Mas Tour
HEAVEN SHALL BURN, Caliban, Sonic Syndicate, Misery Speaks, The Sorrow
25.12.2007 (D) Leipzig - Werk 2 *
26.12.2007 (D) Hamburg - Markthalle
27.12.2007 (D) Muenster - Skaters Palace **
28.12.2007 (D) Aschaffenburg - Colos-Sal
29.12.2007 (CH) Pratteln - Z7
30.12.2007 (D) Saarbruecken - Garage
* + Maroon
** + Neaera.


www.heavenshallburn.com
www.myspace.com/officialheavenshallburn


WARBRINGER NEWS
Thrashersi z Los Angeles WARBRINGER przygotowali świeży raport video. Pod poniższym linkiem dowiecie się co zespół miał do powiedzenia na temat ich inspiracji, nagrywania z producentem Billem Metoyer'em (Slayer, D.R.I. and Sacred Reich) i koncertach z legendarnym Exodus. http://youtube.com/watch?v=cxUDwL04zQE.
Najnowszy krążek kapeli pt. "War Without End" ukaże się 28 lutego 2008 i zawierać będzie kawał thrash metalu w starym stylu (Exodus, Slayer, Kreator) w nowoczesnej oprawie. W ramach promocji WARBRINGER już teraz nakręcił nowe video do numeru "Combat Shock", a wyreżyserował je Dan Dobi (Cannibal Corpse).
Więcej informacji:


www.myspace.com/warbringer


U BAZYLA: KONCERTY I IMPREZY
Oto lista koncertów i imprez, które będą miały miejsce jeszcze w tym roku w poznańskim klubie "U Bazyla":
2007.12.08 - METALFILIA 2007
start: godz. 18.00, bilety: 18/23 zł
2007.12.13 - SCARS, DESERT ORCHID, ISCARIOTE
start: godz. 19.00
2007.12.14 - HOT RAIN
start: godz. 19.00
2007.12.15 - CHAINSAW METAL SLAUGHTER, vol. XVI (Heritage, Empty Playground, Bloodthirst, Iperyt)
start: godz. 19.00, wstęp 12 zł
2007.12.16 - 666 ANIOŁÓW, NOVEMBER, MATCHBOX
start: godz. 19.00
2007.12.20 - ROCK & TEKA
start: godz. 19.00
2007.12.22 - ROCK & TEKA
start: godz. 19.00
2007.12.29 - NAUMACHIA, SHADOWS LAND, LUNA AD NOCTUM, SQUALL
start: godz. 19:00, bilety 12/15 PLN
2007.12.31 - SYLWESTER U BAZYLA
czas trwania 18:00-6:00
GOTH 'n ELECTRO SYLWESTER 2007/2008
Uwaga!
- impreza tylko dla osób posiadających wcześniejsze rezerwacje!
- wejście do klubu od godziny 18:00 do 23:00
- czas trwania 18:00-6:00
- limit miejsc: 200
- cena zaproszenia 30 zł
(zawiera poczęstunek szampanem o północy)
info o rezerwacjach:
attack@alternation.pl
organizacja: BloodLust Team & Klub U Bazyla
PROGRAM SYLWESTROWEJ ZABAWY:
muzyka rock, gothic, industrial, 80's + DM, synth, electroclash, dark electro, EBM
o północy fajerwerki na dziedzińcu klubu!
dodatkowe atrakcje:
pokazy laserowe i wizualizacje na telebimie
lista potwierdzonych na 7/11/2007 DJ's:
Sthilmann (Electrofobia, Poznań)
Agrax (Fashion Victim, Warszawa)
Sane (Electro-Robot, Wrocław)
Attack & Ryhu (Bloodlust Team, Poznań)
Diesel (Panzer Team, Poznań)
Phantom (Darkplanet, Poznań)
Tranzystor Liniowy - Poznań
UWAGA! W klubie będzie czynna szatnia przez cały czas trwania imprezy!
po 23:00 wejście CLOSED - impreza zamknięta, tylko dla naszych gości!


http://uBazyla.pl


BEHEMOTH: KOLEJNA EUROPEJSKA CZĘŚĆ TRASY / PODSUMOWANIE 2007 ROKU
W lutym 2008 rozpoczyna się druga część europejskiej trasy promującej najnowszy album BEHEMOTH "The Apostasy". Po bardzo udanych koncertach, które miały miejsce we wrześniu i październiku tego roku, ponownie na jednej scenie zagrają BEHEMOTH i Kataklysm! Trasa obejmie głównie Wielką Brytanię oraz Półwysep Iberyjski (Hiszpania, Portugalia). Oto daty:
Feb. 01 - DE Hannover, Musikzentrum
Feb. 02 - NL Rotterdam, Baroeg
Feb. 03 - UK Birmingham, Barfly
Feb. 04 - UK Glasgow, Barfly
Feb. 05 - UK Sheffield, Corporation
Feb. 06 - UK Portsmouth, Wedgewood Rooms
Feb. 07 - UK London, Ulu
Feb. 08 - FR Nantes, Olympic
Feb. 09 - ES Irun, Tunk!
Feb. 10 - ES Vigo, A!
Feb. 11 - PT Lisbon, Cine Teatro de Corroios
Feb. 12 - PT Faro, Ass. Musicos de Faro
Feb. 13 - ES Granada, Industrial Copera
Feb. 14 - ES Madrid, Ritmo & Compas
Feb. 15 - ES Barcelona, Apolo 2
Feb. 16 - FR Limoges, CC John Lennon
Feb. 17 - FR Paris, La Locomotive
Feb. 18 - DE Frankfurt, Batschkapp
Feb. 19 - DE Jena, F-Haus
Rok 2007 upłynął BEHEMOTH pod znakiem nieustających koncertów (ponad 150 występów na całym świecie podczas ostatnich 11 miesięcy), premiery nowej płyty ("The Apostasy" - która stała się najlepiej sprzedającą płytą w historii zespołu, notowaną na 146 miejscu listy Billboard w Stanach) oraz zachwytu fanów i dziennikarzy (niesamowite frekwencja na trasach koncertowych, pochwały od największych mediów na świecie, np. New York Times).
Na stronie http://www.youtube.com/behemothofficial można już oglądnąć najnowszą, szóstą część koncertowego filmu dokumentującego ostatnie trasy zespołu.
Po powrocie do Polski Nergal dał się namówić na kilka refleksji:
"Wspaniale wrócić wreszcie do Polski po ponad 8 miesiącach intensywnego koncertowania na całym świecie. Jestem dumny i zadowolony z tego co udało nam się osiągnąć. Ostatnie koncerty były fantastyczne!. Teraz czas na dwutygodniowy wypoczynek, po którym zagramy w Australii i Nowej Zelandii. Właśnie skończyliśmy pierwszą amerykańską trasę jako co-headliner. O koncertach i zespołach grających z nami (Beneath The Massacre, Gojira, Job For A Cowboy) mogę się wypowiadać w samych superlatywach. Wszystko szło jak po maśle. Mówiąc szczerze, nigdy nie spodziewałbym się że ten zestaw przyciągnie takie tłumy na koncerty! To najlepsza nagroda za te wszystkie lata ciężkiej pracy. Dzięki temu możemy teraz wozić na wszystkie koncerty naprawdę profesjonalną scenografię, światła, nagłośnienie. Tak właśnie powinny wyglądać koncerty Behemoth! Kiedy widzę te uśmiechnięte twarze pod sceną, wiem że odwaliliśmy kawał dobrej roboty. Zauważyłem też wielu naprawdę młodych fanów, to fantastyczne że rośnie kolejne pokolenie zwolenników ekstremalnej muzy. Chcieliśmy jeszcze raz podziękować wszystkim, którzy zjawili się na naszych koncertach. Dzięki wam były to najbardziej niesamowite chwile w naszej karierze i naszym życiu. Z wielką satysfakcją muszę Wam powiedzieć, że sprzedaż "The Apostasy" już po kilku miesiącach przekroczyła wynik "Demigod". Jestem w szoku, że ludzie jeszcze chętniej kupili płytę, która jest zdecydowanie najbardziej agresywna, zróżnicowana i techniczna w naszym dorobku. Wszyscy docenili nasz wysiłek i zaakceptowali to co udało się stworzyć. Nie muszę chyba wspominać jak bardzo motywuje nas to do dalszej pracy? A faktycznie będzie co robić, bo plan na 2008 rok zaczyna się już krystalizować i wygląda to ekscytująco! Koncertów będzie mnóstwo. Najpierw trasa z Kataklysm, w marcu wracamy do Stanów. Na wiosnę zahaczymy o Afrykę Południową i prawdopodobnie Japonię (trzymajcie kciuki!!!). Potem trochę przerwy, w międzyczasie pojedyncze sztuki i festiwale. No i najważniejsze, zabieramy się za prace na DVD, Epką i pełną płytą. Mam już kilka chorych pomysłów, ale nic więcej nie ujawniam. Czekajcie i bądźcie zaskoczeni!"


www.behemoth.pl
www.mystic.com.pl


ROMAN KOSTRZEWSKI & KAT: NOWE DVD / TRASA KONCERTOWA
3 grudnia 2007 to data premiery nowego DVD KAT & ROMAN KOSTRZEWSKI zatytułowanego "Życie po życiu". Na płytę trafił ubiegłoroczny koncert z katowickiego Mega Clubu oraz dodatkowe bootlegi z trzech tegorocznych występów. Na DVD można usłyszeć 2 zupełnie premierowe utwory KAT w wersjach "live". DVD "Życie po życiu" będzie dostępne w cenie 39,90!
Oto pełna lista utworów:
-KATOWICE 14.04.2006 r.
1.Płaszcz skrytobójcy
2.Śpisz jak kamień
3.Głos z ciemości
4.Cmok-cmok, mlask-mlask
5.666
6.Łza dla Cieniów minionych
7.Purpurowe Gody
8.Wyrocznia
9.Odi Profanum Vulgus
10.Ostatni Tabor
Bootleg:
-KRAKÓW 3.03.2007 r.
1.Masz mnie wampirze
2.Łza dla Cieniów minionych
3.Wierze
4.W bezkształtnej bryle uwięziony
5.666
-KATOWICE 14.04.2007 r.
1.Prosto z Lufy
-WARSZAWA 24.02.2007 r.
1.Płaszcz skrytobójcy
2.Śpisz jak kamień
3.Progeria
4.Prosto z Lufy
5.Łoże współne lecz przytulne
6.Strzeż się plucia pod Wiatr
7.Wyrocznia
8.Odi Profanum Vulgus
9.Ostatni Tabor
+ FOTOGALERIA
Już dwa dni po premierze KAT rozpocznie trasę koncertową na którą złoży się 7 koncertów. KAT i Romana Kostrzewskiego będzie można zobaczyć w następujących miastach:
2007-12-05 - Poznań klub"Piwnica 21' ul. Wielka 21
2007-12-06 - Skierniewice klub "Afera"
2007-12-07 - Warszawa klub "Depozyt 44" ul. Solec 44
2007-12-08 - Kraków Klub "Lochness" ul. Warszawska 15
2007-12-09 - Wocław Klub "Alibi" ul Grunwaldzka 67
2007-12-10 - Zielona Góra klub "4 róże dla Lucienne"
2007-12-16 - Katowice "Mega Club".


www.mystic.com.pl


NAPALM DEATH: KONCERTY NA SŁOWACJI
Następujący zestaw: NAPALM DEATH (UK), UPRISE (CZ), INGROWING (CZ), OBLITERATE (SK), SANATORIUM (SK) zagra na dwóch koncertach na Słowacji już w styczniu 2008 roku. Oto dokładne daty i miejsca tych imprez:
SLOVAKIA, Kosice - IC Culture Train (18.1.2008)
SLOVAKIA, Nitra - NaOzzay Pub (19.1.2008)
początek: 19:00, przedsprzedaż: 320,- SKK/ 10,- Euro (www.ticketportal.sk)
dzień koncertu: 350,- SKK/ 11,- Euro.


www.icct.sk
www.napalmdeath.org
www.ingrowing.wz.cz
www.bandzone.cz/uprise
www.myspace.com/obliterateband
www.sanatorium.nfo.sk


MYSTIC PRODUCTION: KONCERT CHARYTATYWNY DLA VITKA
7 stycznia 2008 roku, w warszawskiej Stodole odbędzie się charytatywny koncert poświęcony pamięci tragicznie zmarłego perkusisty DECAPITATED. Vitek zmarł 2 listopada 2007 wskutek obrażeń odniesionych w wypadku, jakiemu uległ bus, którym muzycy zespołu pojechali na trasę po krajach Europy Wschodniej. Całkowity dochód ze sprzedaży biletów zostanie przekazany rodzinom Vitka oraz Covana (wokalisty DECAPITATED), który również ucierpiał w wypadku. W Stodole wystąpią największe zespoły polskiej sceny metalowej i przyjaciele DECAPITATED: VADER, BEHEMOTH i FRONTSIDE.
7 stycznia 2008, Warszawa, Stodoła
VADER, BEHEMOTH, FRONTSIDE
Ceny biletów: 40 zł.
Bilety dostępne w sprzedaży na www.mystic.pl oraz w sieci Ticketpro (www.ticketpro.pl).
Mystic Production zwraca się również z prośbą do potencjalnej drukarni, która zechce wspomóc ich w reklamowaniu koncertu i wydrukuje plakaty. Kontakt pod nr. 012 3890518.


www.mystic.com.pl


DEVILISH IMPRESSIONS: NOWY ALBUM NA POCZĄTEK 2008 ROKU
DEVILISH IMPRESSIONS uderza ze swoim drugim albumem "Diabolicanos - Act III: Armageddon"! Inkorporując do swej twórczości mnóstwo ekstremalnych, awangardowych i epickich momentów zespół stworzył płytę, o której już teraz w zagranicznej prasie mówi się, jako o jednej z największych sensacji polskiej sceny 2007 roku. Album "Diabolicanos...", nagrany podczas prawie 2-miesięcznej sesji w olsztyńskim STUDIO X (m.in. Vesania) został później zmasterowany przez Andy Classen'a w niemieckim STAGE ONE STUDIO (m.in. Rotting Christ, Legion of The Damned, Krisiun, Belphegor etc.). Na płycie pojawiło się dwóch gości specjalnych - Cezar z CHRIST AGONY oraz Szymon z NYIA. Do jednego z nowych utworów - "Har-Magedon", zespół nakręcił ostatnio teledysk, który będzie promował nowy krążek. Po licznych koncertach u boku m.in. SUFFOCATION, VADER, BENEDICTION i IMMOLATION, a także europejskich trasach koncertowych, na których DEVILISH IMPRESSIONS wystąpił w charakterze głównego supportu przed takimi gigantami, jak MARDUK, czy AETERNUS, zespół już za kilka dni rozpocznie swą pierwszą trasę jako headliner po Ukrainie i Mołdawii. Europejska premiera "Diabolicanos - Act III: Armageddon" zapowiedziana jest na styczeń 2008 poprzez Conquer Records UK. Dwóch premierowych numerów z nowej płyty już teraz można wysłuchać na stronie internetowej zespołu. Wkrótce pojawią się też na profilu MySpace. Zespół poszukuje wydawcy zainteresowanego licencją materiału na Polskę.


www.myspace.com/devilishimpressions
www.devilish-impressions.com
www.conquerrec.com


AVULSED: NOWE DVD
Hiszpańcy deathmetalowcy z AVULSED właśnie wydali swoje pierwsze oficjalne DVD "Reanimating Russia 2007", które składa się z zapisu jednego z dwóch koncertów w Rosji w maju 2007 roku. Zespół zagrał tam w sumie 19 numerów. DVD jest dostępne na stronie www grupy: www.avulsed.com.
Aktualnie AVULSED szykuje się do mini-touru po Finlandii na początku grudnia, na którym zagrają razem z DEMIGOD & KALMAH. Deathmetalowcy pracują również nad piątym studyjnym albumem, który zostanie nagrany w pierwszej połowie 2008 roku.


www.avulsed.com


HETANE POWRACA
Po długiej przerwie obiecująca formacja obracająca się w klimatach elektroniczno-gotyckich wznowiła działalność i w nowym-uzupełnionym składzie, ze świeżymi dźwiękami nagrywa i zaczyna koncertować. Cztery nowe numery można już teraz sprawdzić na:


www.myspace.com/hetaneband


HOUR OF PENANCE: NOWY NUMER NA MYSPACE
Najnowszy numer włoskich deathmetalowców z HOUR OF PENANCE "Hideosly Conceived" z nadchodzącego nowego albumu "THe Vile Conception" można usłyszeć na www.myspace.com/hourofpenance. Płyta ma się ukazać nakładem Unique Leader Records 23 lutego 2008 roku.


J2: KOLABORACJA J.K. BROADRICKA I JARBOE WIOSNĄ 2008
Nowy muzyczny projekt, który nazywa się J2, wyda swój debiutancki album wiosną 2008 nakładem The End Records. Polskim wydawcą płyty będzie Foreshadow. J2 to kolaboracja pomiędzy dwoma ikonami sceny alternatywnej, czyli Jarboe (ex-SWANS) oraz Justinem K. Broadrickiem (ex-GODFLESH, JESU). Sam Justin przyznał kiedyś, że SWANS miał zawsze ogromny wpływ na jego muzykę. Kiedy w 2005 roku Jarboe i Broadrick zagrali koncert w Londynie, oboje zaczęli rozważać wspólne muzyczne przedsięwzięcie. I tak oto powstał J2, który usłyszymy już niebawem.


www.foreshadow.pl


BEHEMOTH W NEW YORK TIMES / NERGAL NA OKŁADCE REVOLVER
Amerykańska prasa nie ustaje w zachwytach nad nową płytą BEHEMOTH oraz prezentacją sceniczną zespołu. Prestiżowy New York Times opublikował 20 listopada obszerną relację z koncertu w Irving Plaza, natomiast jeden z najbardziej znany magazynów metalowych na świecie, Revolver na wspólnej okładce zamieścił Nergala, Shagratha (Dimmu Borgir) i Daniego Filtha (Cradle Of Filth) i poświęcił im cover story zatytułowane "Black Metal Xmas". Nergal komentuje ostatnie sukcesy: "Gdyby ktoś mi powiedział kilka lat temu powiedział, że Behemoth będzie na okładce największego amerykańskiego magazynu metalowego, uznałbym to za żart, ale wygląda na to że niemożliwe stało się prawdziwe! Ta gigantyczna praca, którą przez ostatnie lata włożyliśmy w Behemoth, została doceniona nie tylko przez fanów zespołu i podziemną prasę, ale również przez media mainstreamowe! To w zasadzie niespotykane, żeby taka ekstremalna muzyka przyciągała uwagę tak wielkich mediów. Jestem niezmiernie zadowolony i wdzięczny Revolverowi za "Black Metal Xmas". Ten artykuł rozwala!"


TIAMAT: NOWY ALBUM NAGRANY
Szwedzka legenda gothic metalu TIAMAT zakończyła sesję nagraniową nowego albumu "Amanethes". Miksy będą miały miejsce w Woodhouse Studios w Hagen (Niemcy) w styczniu, a datę wydania Nuclear Blast Records ustaliło na 18 lipca.


www.nuclearblast.de


DEATHSTARS: W STUDIO
29 października DEATHSTARS weszło do Metrosonic Recording Studios w Nowym Roku, by zacząć nagrywanie nowego albumu, który ma się ukazać nakładem Nuclear Blast Records wiosną przyszłego roku. Sesja trwała przez cały listopad, potrwa do końca roku, a w styczniu całość zostanie zmiksowana.


www.nuclearblast.de


ARCH ENEMY NEWS
Grupa promuje swój najnowszy album "Rise Of The Tyrant" najnowszym video-clipem do numeru "Revolution Begins". Reżyserem teledysku jest Patric Ullaeus (Dimmu Borgir, In Flames, etc.) z www.revolver.se. Można je zobaczyć pod następującym linkiem: http://www.youtube.com/watch?v=p4sk8Eyy-ns
ARCH ENEMY ruszyło 20 listopada na europejski odcinek trasy The Black Crusade Tour z Machine Head, Trivium i Shadows Fall). Oto pozostałe daty tego tournee:
30.11.2007 Heineken Music Hall @ Amsterdam, Netherlands
01.12.2007 Palladium @ Koeln, Germany
02.12.2007 Messe Congresscentrum B @ Stuttgart, Germany
03.12.2007 Zenith @ Muenchen, Germany
05.12.2007 Gasometer @ Wien, Austria
06.12.2007 Alcatraz @ Milan, Italy
07.12.2007 Eulachhalle @ Winterthur, Switzerland
09.12.2007 Schlachthof @ Wiesbaden, Germany
10.12.2007 KB Halle @ Copenhagen, Denmark
11.12.2007 Arenan @ Stockholm, Sweden
13.12.2007 Old Ice Hall @ Tampere, Finland
14.12.2007 Old Ice Hall @ Helsinki, Finland.


www.archenemy.net
www.myspace.com/archenemy
www.centurymedia.com


ABORTED NEWS
Po zniszczeniu, jakie Belgowie dostarczyli wraz z Behemoth i Kataklysm na europejskiej trasie, muzycy prezentują drugi odcinek serialu pt. "Slaughter & Apparatus TV", w którym można zobaczyć impresje z trasy i dużo różnych ciekawostek. Filmik można obejrzeć pod następującym linkiem:


http://www.youtube.com/watch?v=6AROhD_XkAw
www.myspace.com/abortedmetal
www.goremageddon.be


WARBRINGER NEWS
Thrasherzy z Los Angeles zagrali w Stanach z legendarnym EXODUS, a po podpisaniu kontraktu z Century Media Records weszli do studia z inną legendą - producentem Billem Metoyerem odpowiedzialnym za wydawnictwa takich sław, jak Slayer, D.R.I. czy Sacred Reich. Na nowy materiał pt. "War Without End" ma się złożyć w sumie 14 numerów, a sesja jest już mocno zaawansowana. Młodzi muzycy (czterech z nich nie jest jeszcze pełnoletnich) ma podobno zabrzmieć jak Exodus z czasów Baloffa na wokalu, Slayer z czasów "Hell Awaits" i Kreator na "Pleasure To Kill". Efekt usłyszymy w lutym 2008 roku.
Tymczasem można za zupełną darmochę ściągnąć ich demo "One By One The Wicked Fall". Wystarczy wejść na www.metalsucks.net i tam znaleźć odpowiednie linki.
Więcej info:


www.myspace.com/warbringer
www.centurymedia.com


FIREWIND NEWS
Gus G z grającego melodyjny metal greckiego FIREWIND dzieli się swoim podsumowaniem najbardziej udanego w historii zespołu roku 2007: "Ostro koncertowaliśmy promując album "Allegiance" grając w 22 krajach na 100 koncertach. Zagraliśmy między innymi z Dragonforce, All That Remains, Angra, Kamelot i Sonata Arctica, a imprezy miały miejsce w Europie, Wielkiej Brytanii, Ameryce Północnej i Japonii. Udało nam się też po raz pierwszy zagrać w Tunezji! Po nadzwyczaj udanej trasie w Japonii pojawiliśmy się na dwóch ostatnich koncertach w ramach World Allegiance Tour, które miały miejsce na festiwalach w Europie - w Hiszpanii (Senderos Del Rock) i w Danii (Prog Power Scandinavia). Pod koniec robimy wracamy do studia nagraniowego, by zarejestrować nasz najnowszy album. Powstało już sporo materiały i wkrótce wejdziemy do szwedzkiego Studio Fredman i tam nagramy nasz piąty krążek. Tytułu jeszcze nie ma, ale możemy wam ujawnić tytuły kilku nowych utworów: Remembered, Life Foreclosed, The Silent Code, Mercenary Man, My Loneliness, Head Up High."
Album ukaże się nakładem Century Media Records wiosną 2008 roku i już wiadomo, że w kwietniu i maju FIREWIND pojedzie na pierwszą europejską trasę promującą to wydawnictwo, a towarzyszyć im będą Kamelot oraz Visions Of Atlantis.
Oto dokładne daty tej trasy:
04.04.2008 UK - London @ Carling Academy
05.04.2008 UK - Wolverhampton @ Wulfrun Hall
06.04.2008 NL - Amsterdam @ Paradiso
09.04.2008 BEL - Antwerpen @ Hof Ter Lo
10.04.2008 GER - Saarbrücken @ Garage
11.04.2008 F - Paris @ Elysée Montmartre
12.04.2008 CH - Pratteln @ Z7
13.04.2008 ITA - Milano @ Alcatraz
16.04.2008 GRE - Athens @ Fuzz Club
17.04.2008 GRE - Thessaloniki @ Ydrogeios
18.04.2008 BUL - Sofia @ Hristov Botev
19.04.2008 SER - Beograd @ SKC
20.04.2008 HUN - Budapest @ Wigwam
22.04.2008 GER - München @ Backstage
23.04.2008 GER - Ludwigsburg @ Rockfabrik
24.04.2008 GER - Essen @ Weststadthalle
25.04.2008 GER - Hamburg @ Markthalle
28.04.2008 FIN - Helsinki @ Tavastia
29.04.2008 FIN - Oulu @ Teatria
01.05.2008 SWE - Stockholm @ Klubben
02.05.2008 SWE - Gothenburg @ Trädgarn
03.05.2008 NOR - Oslo @ Sentrum Scene.


www.myspace.com/firewind
www.firewind.gr
www.centurymedia.com


THE BONES
Szwedzkie punk 'n rollowe THE BONES umieściło video clip do "Flatline Fever" na swoim profilu MySpace www.myspace.com/thebonesrockandroll. Ponadto grupa ruszyła już w trasę promującą ich najnowszego cedeka pt. "Burnout Boulevard". Oto daty dla zainteresowanych:
29.11.07 Leipzig - Conne Island (Germany)
30.11.07 Munster - Sputnikhalle (Germany)
01.12.07 Copenhagen - Stone Vega (Denmark) SOLD OUT!
02.12.07 Copenhagen - Stone Vega (Denmark) SOLD OUT!
11.12.07 Moscow - Tabula Rasa (Russia)
12.12.07 St Petersburg - City Club (Russia)
26.01.08 Ronneby - Klubb Ron (Sweden)
22.02.08 Berlin - Punk & Disorderly (Germany)
11.04.08 Plymouth - White rabbit (UK)
12.04.08 Sheffield - City Invasion Festival @ Uni (UK)
13.04.08 London - City Invasion @ Isling (UK)
03.05.08 Cologne - Essigfabrik (Germany)
10.05.08 Meerhout - Groezrock Festival (Belgium)
02.08.08 Wacken - Wacken Open Air (Germany).


www.myspace.com/thebonesrockandroll
www.centurymedia.com


INTO ETERNITY NEWS
Progressive metalowy INTO ETERNITY z Kanady zakończył koncertowanie w ramach promocji ich ostatniego krążka "The Scattering In Ashes" wydanego w 2006 roku przez Century Media Records. Trasa składała się ze 150 koncertów, głównie w Ameryce Północnej, a na zakończenie grupa objechała USA z Edguy, Light This City oraz Echoes Of Eternity. Ponadto INTO ETERNITY towarzyszyło takim kapelom, jak Megadeth, Lamb Of God, Opeth, Arch Enemy, Overkill, Sanctity, The Smash-Up, Destruction, Hirax, Municipal Waste, The Haunted, Dark Tranquillity, Scar Symmetry, Redemption i Dream Theater. Aktualnie zespół jest już w śnieżnej Kanadzie i zaczyna prace nad nowym albumem, który jest zapowiadany jako album koncepcyjny.
Więcej info:


www.myspace.com/officialintoeternity
www.intoeternity.com
www.centurymedia.com


DARK TRANQUILLITY NEWS
Po powrocie z Eastpak Antidote Tour, na którym Szwedzi koncertowali z Caliban, Soilwork oraz Sonic Syndicate DARK TRANQUILLITY umieściło na YouTube clip nagrany podczas trasy, który składa się z wywiadu z wokalistą Mikaelem Stanne i koncertowego wykonania "Focus Shift". Sprawdźcie koniecznie na www.youtube.com/user/centurymediaeurope.
2008 rok DARK TRANQUILLITY rozpocznie od koncertów w Chinach, Tajwanie i Japonii, na których pojawią się w towarzystwie The Haunted.
DARK TRANQUILLITY Live:
Jan. 11: Beijing, China - MG Live Hall
Jan. 13: Taipei, Taiwan - Young Lion Auditorium
JAPANESE TOUR 2008 (co-headline with THE HAUNTED):
Jan. 16: Osaka, Japan - Big Cat
Jan. 17: Nagoya, Japan - Club Quattro
Jan. 18: Tokyo, Japan - O-East.


www.darktranquillity.com
www.myspace.com/dtofficial
www.centurymedia.com


NORTHER W CENTURY MEDIA RECORDS
Century Media Records podpisało kontrakt z fińskim NORTHER. Grupa powstała w 1996 roku, jeszcze pod nazwą Requiem. W 2000 roku ukazało się pierwsze demo, które doprowadziło do kontraktu z fińską Spinefarm Records. Od tamtego czasu powstały kolejne albumy: "Dreams of Endless War" (2002), "Mirror of Madness" (2003, "Death Unlimited" (2004) and "Till Death Unites Us" (2006). Latem 2007 roku Finowie zagrali bardzo udany koncert na Wacken Open Air Festival, w październiku objechali Europę z klubowymi koncertami, po czym zaczęli prace nad nowym albumem, który został nagrany z pomocą Anssi Kippo (Children Of Bodom, etc.) w Astia Studios, miksami zaś zajął się Fredrik Nordström (Dark Tranquillity, Arch Enemy, In Flames etc.) w Studio Fredman w Szwecji. Jeszcze nie zatytułowany album ukaże się w lutym 2008 roku, a premierę na żywo będzie miał na Finnish Metal Expo w Helsinkach 16 lutego.


www.norther.net
www.myspace.com/norther
www.centurymedia.com


PARADISE LOST: KONCERTY
Potwierdzono, że PARADISE LOST będzie supportować HIM na ich europejskiej trasie w lutym i marcu 2008 r. Będzie więc okazja świętować 20-lecie zespołu i w dalszym ciągu promować najnowsze dzieło pt. "In Requiem".
PARADISE LOST Live:
02.12.2007 Glasgow (UK) @ Garage
03.12.2007 Manchester (UK) @ Hop and Grape
04.12.2007 Wolverhampton (UK) @ Wulfrun Hall
05.12.2007 London (UK) @ Islington Academy
PARADISE LOST + HIM
16.02.2008 Berlin (D) @ Tempodrom
17.02.2008 Mannheim (D) @ Mozartsaal
18.02.2008 München (D) @ Elserhalle
20.02.2008 Leipzig (D) @ Haus Auensee
23.02.2008 Dortmund (D) @ Westfalenhalle 2
24.02.2008 Köln (D) @ Palladium
26.02.2008 Hamburg (D) @ Docks
27.02.2008 Hamburg (D) @ Docks
28.02.2008 Amsterdam (NL) @ Paradiso
29.02.2008 Tilburg (NL) @ O13
03.03.2008 Madrid (ES) @ La Riviera
04.03.2008 Barcelona (ES) @ Espacio Movistar
06.03.2008 Milan (I) @ Alcatrazz
07.03.2008 Florence (I) @ Saschall
08.03.2008 Modena (I) @ Vox
10.03.2008 Zürich (CH) @ Xtra
11.03.2008 Wien (AT) @ Gasometer
12.03.2008 Prague (CZ) @ Lucerna.


www.paradiselost.co.uk
www.myspace.com/paradiselostuk
www.centurymedia.com


NAJŚWIĘTSZY NAPLETEK CHRYSTUSA #5
Na początku listopada ukazał się 5 numer Najświętszy Napletek Chrystusa zine. W środku, tradycyjnie już, wspominkowe rozmowy. Tym razem przepytani zostali muzycy związani z takimi zespołami jak: KREON, STOS, MAGNUS, LORD VADER, PROSECTOR, RIVERSIDE, EXORCIST, QUO VADIS, PANDEMONIUM, GENEZA AGRESJI, TURBO, ALASTOR, SUPER BOX. O swoim ulubionych taśmach demo opowiadają: Axer (SLASHING DEATH) i Mariusz (Moonlight Production). Dla odmiany profesor Wojciech Kajtoch z Uniwersytetu Jagiellońskiego mówi o powstającej Encyklopedii Fanzinów. Zine ma 36 stron formatu A4. Kosztuje 8 złotych. Zainteresowani mogą pisać: nnchzine@interia.pl.
Cały czas do kupienia jest także # 4 NNCh zine. Zawiera m.in. rozmowy z takimi bonzami jak: OPEN FIRE, LASTWAR, GILOTYNA, HELLIAS, CONVENT, AMAZEROTH, AGGRESSOR, SUCK MY DICK zine czy GRÓPA YMADŁO.

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005