KONCERT DLA VITKA
2 grudnia w niedzielę odbędzie się w krakowskim klubie Krzysztofory (ul. Szczepańska 2) koncert poświęcony pamięci naszego zmarłego przyjaciela, kolegi i brata - Witolda VITKA Kiełtyki. Równo miesiąc po tej tragedii (muzyk zmarł w rosyjskim szpitalu 2 listopada wskutek obrażeń odniesionych w wypadku na trasie "Extreme Hallucinosis Eastern Tour 2007") - muzycy z zaprzyjaźnionych zespołów: CRIONICS, SCEPTIC, HATE, VIRGIN SNATCH, HEART ATTACK, THY DISEASE i DELIGHT chcą oddać hołd nieodżałowanemu perkusiście DECAPITATED, a przede wszystkim pomóc jego rodzinie. Zespoły zapowiadają niecodzienny dobór utworów, pojawią się specjalni goście, a cały dochód z koncertu będzie przekazany rodzinom VITKA i COVANA - poszkodowanego w wypadku wokalisty DECAPITATED, który wciąż przebywa w szpitalu. Wszystkich przyjaciół i fanów DECAPITATED oraz zaprzyjaźnionych zespołów, zapraszamy w pierwszą niedzielę grudnia do "Krzysztoforów" na ten niecodzienny wieczór. Będzie to pierwszy z serii zapowiadanych koncertów w Polsce i na świecie (w tym Londynie i Los Angeles!) poświęconych pamięci zmarłego muzyka. Już wkrótce szczegóły na temat podobnych wydarzeń w Warszawie, Katowicach, Trójmieście i innych miejscach. Zapraszamy na strony www.decapitatedband.net oraz www.myspace.com/decapitated, gdzie znajdziecie aktualne informacje na temat organizowanych koncertów i innych sposobów wsparcia rodziny Vitka i Covana w tych trudnych chwilach.


REVENGE: NOWY ALBUM
Kanadyjscy mistrzowie chaotycznego black metalu z REVENGE ukończyli prace nad nowym albumem "Infiltration.Downfall.Death". Znajdą się na nim następujące numery:
Death Heritage ( Built Upon Sorrow)
Blood Noose ( Hog-tied like Swine)
Sterilization ( Procreation Denied)
By Force (The Only Option )
Barbed Anti ( No Remorse )
Survival (The Absolute Truth)
Final Doctrine ( Push Forward )
Cleansing Siege (Take Them Down)
Płyta ukaże się na początku 2008 roku nakładem Osmose Productions.


www.osmoseproductions.com


SHINING W TRASIE
W grudniu szwedzki kontrowersyjny SHINING rusza w trasę z dwiema mniej znanymi formacjami HELLSAW oraz SKITLIV.
Oto szczegóły:
05-12 Germany Markthalle, Hamburg
06-12 Germany K 17, Berlin
07-12 Germany tba Essen
08-12 Holland Parkhof, Alkmaar
09-12 Belgie de Klinker, Aarschot
10-12 Holland Waterfront, Rotterdam
11-12 France Nouveau Casino, Paris
12-12 France La Rumeur, Lille
13-12 UK Underworld, London
14-12 France Antipod, Rennes
15-12 France Korigan, Luynes
16-12 Suisse Le Romanie, Lausanne
17-12 France Lyon's Hall, Lyon
18-12 Suisse Dymano werk21, Zurich
19-12 Austria Escape, Vienna
20-12 Germany The Cave, Salzburg
21-12 Germany Asgard Pub, Annaberg-Buchholz
22-12 Germany Sodomizing Fistmass, Bitterfeld.


http://www.myspace.com/shininghalmstad
www.osmoseproductions.com


ENTHRALLMENT NEWS
Gore/grindowcy z bułgarskiego ENTHRALLMENT przygotowali składające się z trzech nowych numerów promo, które zawiera dodatkowo płytkę DVD z zapisem koncertu tego bandu w Traun (Austria). Całość służy znalezieniu nowego wydawcy, jako że grupa ma już gotowe 9 kawałków na pełny album. Ponadto Ivo z ENTHRALLMENT nagrał partie perkusji na debiutancki krążek macedońskiego deathmetalowego ARHONT. Płyta ma się ukazać jeszcze w tym roku nakładem australijskiej Battlegod Productions. Więcej informacji znajdziecie na www.myspace.com/arhont.


www.enthrallment.net
www.myspace.com/enthrallment


ANDRZEJKI NA METAL
W piątek 30 listopada o godz. 18.00 w zabrskim CK Wiatrak odbędzie się impreza pod szyldem "ANDRZEJKI NA METAL". Zagrają na niej HUNTER, FRONTSIDE, CARNAL oraz KILLJOY.
Bilety w przedsprzedaży: 20 zł, w dniu koncertu: 25 zł.
Rezerwacja ze strony: www.wiatrak.art.pl
Wejście do klubu od 17.00.


ARTROSIS W WIATRAKU
02.12.07 (niedziela) o godz. 19.00 w CK Wiatrak w Zabrzu zagrają ARTROSIS oraz DYSONANS. Bilety w przedsprzedaży: 15 zł, w dniu koncertu: 20 zł
Rezerwacja ze strony: www.wiatrak.art.pl
Wejście do klubu od 18.00.


www.artrosis.art.pl


PARADISE LOST: DVD O ZESPOLE
Już w najbliższy poniedziałek (26.11.) ukaże się znakomity dokument Dirana Noubara o PARADISE LOST zatytułowany "Over the Madness". Podwójne DVD ukazuje zespół z zupełnie nowej strony, opowiadając jednocześnie o początkach i rozwoju gotyckiego metalu. Światowa premiera filmu "Over the Madness" odbyła się na Targach Filmowych festiwalu w Cannes, w maju 2007 roku.
W 2008 roku PARADISE LOST świętować będzie 20-lecie swojej działalności. Film Noubara udowadnia, że zespół w pełni zasługuje na miano jednej z najbardziej znaczących formacji swojego gatunku - to właśnie grupie PARADISE LOST (nazwanej tak na cześć poematu epickiego Johna Miltona z 1667 r.) oraz ich rodakom z zespołów ANATHEMA i MY DYING BRIDE przypisuje się stworzenie gotyckiego metalu. Przez lata twórczych zmagań i muzycznych eksperymentów PARADISE LOST konsekwentnie nagrywał szalenie sugestywne, bogate brzmieniowo płyty metalowe. W wielu krajach na świecie zespół cieszy się statusem kultowej grupy, a ich arcydzieła odniosły wielki sukces komercyjny sprzedając się w ponad dwóch milionach egzemplarzy. Dziś muzyką tego zespołu inspiruje się większość grup grających metal gotycki i heavy metal. Ostatni album zespołu zatytułowany "In Requiem" podbił listy przebojów na wielu kontynentach (Niemcy #12, Wlk. Brytania #7, Finlandia #19, Francja #43, Szwecja #33, Grecja #6 itd.).
Noubarowi udało się stworzyć dogłębną analizę tematu, wokół którego rozwija się dokument "Over The Madness". Zbierając wypowiedzi samych członków zespołu i rejestrując wiele innych, ważnych dla fabuły zdarzeń, reżyser towarzyszy grupie w podróży z ich rodzimego Halifaxu w Wielkiej Brytanii na koncerty w Grecji i Meksyku, gdzie jej członkowie cieszą się sławą "bogów rocka".
Na filmie zobaczyć można wypowiedzi wszystkich aktualnych i byłych członków zespołu, dzięki czemu jego historia pokazana jest w całości i z wielu punktów widzenia. Swoim przyjaciołom z PARADISE LOST hołd składają tu również ich zacni współcześni: LACUNA COIL, Alex Skolnick z grupy TESTAMENT, Lee Dorrian z CATHEDRAL, Mark 'Barney' Greenway z NAPALM DEATH, Mille Petrozza z zespołu KREATOR, Martin Eric Ain z CELTIC FROST oraz Aaron Stainthorpe z MY DYING BRIDE.


ANTIGAMA I NYIA NA WSPÓLNYM SPECJALNYM WYDAWNICTWIE
Warszawska ANTIGAMA oraz olsztyńska NYIA jednoczą się na wspólnym wydawnictwie zawierającym wyłącznie nowe numery nagrane specjalnie na trasę Mind Eaters 2007 z udziałem obydwu zespołów. NYIA (Feto Records) z muzykami Kobong i Prophecy w składzie oferuje trzy eskapady rozbudowanego chaotycznego i jednocześnie precyzyjnego grind/metalu. ANTIGAMA (Relapse Records) serwuje sześć piosenek jedynego w swoim rodzaju progresywnego i ekstremalnego grind/metal/noise. Split ANTIGAMA / NYIA to znakomity dowód na fenomenalną kondycję ciężkiego i brutalnego grania w naszym kraju.
Premiera płyty wyznaczona została na 15 listopada 2007 za sprawą Selfmadegod Records.
Tracklista płyty:
1. Of The Will (Nyia)
2. Of The Power (Nyia)
3. Of Those (Nyia)
4. Beyond Me (Antigama)
5. Nature (Antigama)
6. Only (Antigama)
7. Torture (Antigama)
8. Adv (Antigama)
9. The Trio Infernal (Antigama).


www.antigama.net
www.myspace.com/antigama
www.nyia-team.com
www.myspace.com/nyia
www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


DOMESTICATED NOISE / INDUSTRIAL PET SOUNDS
W Łodzi szykują się w najbliższym czasie dwie imprezy prezentują muzykę niełatwą w odsłuchu, a reklamowaną w ten oto sposób: "Formuła wprowadzająca w obieg istotny aspekt dźwiękowego krajobrazu miasta. Soniczna atmosfera zawiera elementy domagające się ekspozycji. Muzyka i kultura industrialna absolutnie związana z charakterem Łodzi walczy o platformę ekspresji swojego potencjału."
Muzykę z płyt, autorskie kawałki jak i własne materiały wizualne zaprezentuje Wiktor Skok (wokalista klasycznej już na krajowej scenie grupy JUDE, muzyk i didżej, niezależny publicysta od wielu lat propagujący kulturę industrialną).
Impreza ta odbędzie się 23.11.2007 o godz. 20.00 w ART CENTER (ul. Tymienickiego 3). Wstęp wolny.
Druga z imprez nosi nazwę INDUSTRIAL PET SOUNDS, a poprowadzą ją jako didżeje Wiktor Skok oraz Sub-_H.
Wiktor Skok to protagonista kultury industrialnej i wieloletni animator sceny punk hardcore. Lider i wokalista grupy JUDE (www.jude.org.pl) oraz wydawca zina PLUS ULTRA (www.plusultra.org.pl). Publicysta, promotor i kurator projektów muzycznych. Całkowicie poświęcony wszelkim odmianom ekstremalnej muzyki mechanicznej. Główne bieguny jego pasji stanowią industrial, electroindustrial, EBM, power electronics, power noise. Robotę DJa uważa za proliferację swoich muzycznych pasji i element estetycznej propagandy. Prezentacje mogą być zarówno apologią łomotu, jak i miłych uchu melodii. Łączy swoje własne produkcje z szeroko znanymi standardami industrialnego hałasu. Jego sety niosą zazwyczaj zaskakujące zwroty bruityzmu i tonalności. Obok siebie współgrają kompozycje Dymitra Szostakowicza, Karola Szymanowskiego, szlagiery Marleny Dietrich, Zarah Leander oraz totalne, maszynowe serie ESPLENDOR GEOMÉTRICO czy VIVENZA. Większości demonstracji towarzyszą projekcje autorskich filmów i videoklipów. Wiktor Skok konstruuje montaże, które suportują siłę i gwałtowny przekaz, zarówno JUDE, jak i jego solowych setów. Większość z nich stanowi także autonomiczne artefakty. Występy Wiktora Skoka otwierały koncerty m.in. LAIBACH, Z'EV, WHITEHOUSE, SCORN, SCHLOSS TEGAL.
Sub­_H to alias Kuby z Łodzi. Jego autorski projekt Egoist zdobywa doskonałe recenzje na krajowej scenie electroindustrialnej. Kilkanaście koncertów (m.in. u boku Haujobb) oraz demo Breaking Moment wzbudziło duże uznanie u koneserów i szerszej publiki. W ostatnich latach często gościnnie wspierał Controlled Collapse live oraz grywał swoje DJ sety w Łodzi i u zaprzyjaźnionych ekip electro. Od kilku lat Sub­_H kolaboruje z krakowską sceną, w szczególności z teamem Slave Stage. Kuba to absolutny fanatyk Front Line Assembly i Skinny Puppy, tę dobrą przypadłość dzieli z wieloma uczestnikami łódzkiej (i nie tylko) sceny indus. Spektrum zainteresowań Sub­_H jest jednak znacznie szersze. Industrial electro, power noise i dark electro w najlepszym wydaniu to sedno jego didżejskich wystąpień.
Ta impreza odbędzie się 29.11.2007 w łódzkim OIOM (Pl. Komuny Paryskiej 6). Początek o godz. 22.00, wstęp 5 zł.


ODWOŁANY KONCERT - KONTROWERSYJNA WALKA O MORALNOŚĆ KŁODZKICH PARAFIAN
Kontrowersyjna decyzja ultraprawicowego burmistrza Kłodzka pozbawiła lokalnych fanów muzyki rockowej możliwości obejrzenia dawno wyczekiwanego koncertu. Lokalne parafie od kilku dni zbierały podpisy pod protestem przeciwko występowi zespołów rzekomo obrażających moralność mieszkańców Kłodzka.
Koncert w ramach drugiej edycji trasy Rebel Angels 2007, który miał się odbyć 15 listopada w Kłodzku, został odwołany w wyniku działania miejscowych parafii i samorządu. W mieście zorganizowany został protest przeciwko rzekomemu propagowaniu satanizmu przez zespoły biorące udział w trasie. Od kilku dni kłodzkie parafie zbierały podpisy pod protestem, oraz kolportowały ulotki ostrzegające lokalną społeczność przed "najazdem szatanistów".
Za decyzję o odwołaniu koncertu odpowiedzialny jest burmistrz Bogusław Szpytma, znany ze skrajnie prawicowych poglądów. Powiązana z Ligą Polskich Rodzin Wspólnota Samorządowa "Teraz Kłodzko", której członkiem jest B. Szpytma, zaangażowała się w akcję propagandową wymierzoną w koncert, w którym miały wziąć udział zespoły: Hate, Crionics, Vedonist oraz białoruski Deathbringer.
Poszkodowanymi w wyniku ignorancji lokalnych władz są przede wszystkim fani muzyki, którzy od dawna wyczekiwali tej imprezy. Kłodzko jest nieczęsto odwiedzanym miejscem na mapie koncertowej większości znanych zespołów rockowych, a tego typu działania z pewnością nie poprawią tej sytuacji. Poszkodowanymi w wyniku ignorancji lokalnych władz są przede wszystkim fani muzyki, którzy od dawna wyczekiwali tej imprezy. Kłodzko jest nieczęsto odwiedzanym miejscem na mapie koncertowej większości znanych zespołów rockowych, a tego typu działania z pewnością nie poprawią tej sytuacji.
Promotorzy dołożyli wszelkich starań, aby koncert mógł odbyć się w innym miejscu - było to jednak nadal skutecznie blokowane. W wyniku tego, Kłodzko jest jedynym miastem z harmonogramu Rebel Angels Tour, w którym nie odbędzie się koncert.
Rebel Angels Tour jest cieszącą się dużym zainteresowaniem fanów muzyki rockowej trasą koncertową, organizowaną po raz drugi przez agencję Creative Music. W obecnej edycji zespoły Hate, Crionics, Deathbringer oraz Vedonist odwiedzić miały 11 miast w całej Polsce.


IN FLAMES: NADAL W NUCLEAR BLAST
Szwedzcy melo-death metalowcy przedłużyli swój kontrakt z molochem wydawniczym Nuclear Blast Records. Nowy, jeszcze nie zatytułowany album ukaże się za pośrednictwem tej właśnie firmy na całym świecie, poza Ameryką Północną. Wydanie płyty jest planowane na początek kwietnia przyszłego roku. Tymczasem już teraz za pośrednictwem strony MySpace IN FLAMES można na bieżąco śledzić jak grupa nagrywa nowy krążek, a to za sprawą video-pamiętnika.


www.myspace.com/inflames
www.nuclearblast.de


TESTAMENT: ZNANY TYTUŁ NOWEGO ALBUMU
Legendarni thrashmetalowcy z TESTAMENT ujawnili tytuł ich nadchodzącego albumu. Będzie to "The Formation of Damnation" i ukaże się na początku 2008 roku nakładem Nuclear Blast Records. Obecnie są nagrywane partie bębnów, a nad produkcją pieczę sprawuje Andy Sneap (MACHINE HEAD, EXODUS) w Fantasy Studios w Berkeley (Kalifornia). Za zestawem perkusyjnym zasiadł sam Paul Bostaph (ex-SLAYER, EXODUS) jako że obecny bębniarz zespołu Nick Barker (ex-DIMMU BORGIR, CRADLE OF FILTH) miał problemy z przedłużeniem wizy na pobyt w Stanach.


MESHUGGAH NEWS
Dwa lata po wydaniu "Catch Thirtythree" mamy wieści o nowym albumie szwedzkiego MESHUGGAH. "ObZen" bo taki nosi on tytuł zostanie wydany przez Nuclear Blast w marcu 2008 roku. Wiadomo też, że po jego wydaniu Szwedzi ruszą na trasę po USA jako support dla legendy industrial metalu MINISTRY.


www.nuclearblast.de


HELLHAMMER: WKRÓTCE ZBIÓR WSZYSTKICH NAGRAŃ
Istnieją niezliczone bootlegi zawierające demówki szwajcarskiego HELLHAMMER, ale nie oddają one prawdziwego klimatu tego zespołu. Najczęściej tworzono je z kopii oryginalnych taśm i często przekazywano w dołączonych do nich bookletach nieprawdziwe fakty historyczne lub przekłamania. Byli muzycy HELLHAMMER: Tom Gabriel Fischer, Martin Eric Ain, and Steve Warrior postanowili zmienić tę sytuację raz na zawsze. "Demon Entrails" - tak będzie zatytułowane pierwsze oficjalne wydawnictwo CD zawierające legendarne demówki "Death Fiend"/"Triumph of Death" oraz "Satanic Rites". Poprzednio ukazały się one w postaci limitowanej kasety w 1983 roku. Na tę okoliczność, pod czujnym okiem Toma Gabriela Fischera dokonano re-masteringu oryginalnych taśm i w końcu będzie można usłyszeć jak brzmiały te utwory po ich nagraniu w czerwcu i grudniu 1983 roku. Poza muzyką "Demon Entrails" będzie zawierać wkładkę, w której zawarte będzie sporo nieznanych faktów historycznych i wiele nie opublikowanych dotąd zdjęć HELLHAMMER z lat 1982 to 1984. Wszystko to będzie wydane w lutym 2008 roku w postaci podwójnego CD w nietypowym opakowaniu, rozkładanego, potrójnego winylu oraz regularnego CD w niższej cenie. Wydawcą będą wspólnie Prowling Death Records i Century Media Records.


www.centurymedia.com


NEOLITH NEWS
W czasie przerwy w nagraniach nowego albumu "Individual Infernal Idimmu" NEOLITH zagra kilka koncertów, na których zostaną zaprezentowane m.in. premierowe utwory.
Oto najbliższe daty:
7.XII Krosno - Rock Klub Iron (ul.Sikorskiego 5) - godz.19 NEOLITH (www.ironklub.pl)
8.XII Banska Bystrica (Slovakia)- Kino Hviezda - Underground Festival XII (NEOLITH, Abstract, Cerebral Turbulency, Contempt i inni).


www.neolith.pl
www.myspace.com/neolithband


CREMASTER I INNI W HOŁDZIE PRZEMKOWI CHCIUKOWI
7 grudnia w rzeszowskim klubie studenckim "Pod Palmą" odbędzie się impreza poświęcona pamięci tragicznie zmarłego Przemka Chciuka, przez wiele lat związanego z rzeszowską sceną metalową. Zagrają Neonovi, 004, Halucynogen, Brown, Cremaster, Monstrum, a także reaktywowana specjalnie na ten koncert grupa Abyss, której Przemek był współzałożycielem. Początek koncertu o godzinie 18.30. Bilety w cenie 15 zł. Cały dochód z imprezy zostanie przekazany rodzinie zmarłego. Honorowy patronat nad koncertem objął prezydent miasta Rzeszowa Tadeusz Ferenc.


www.cremaster.pl


WHITE CROW NEWS
Zespół WHITE CROW organizuje 25 listopada koncert rockowy w klubie Radio Luxembourg!! (szczegóły na załączonym plakacie). Jeśli masz wątpliwości, czy iść - zajrzyj, obejrzyj i posłuchaj zawartości na:


www.myspace.com/whitecroww


W HOŁDZIE ZMARŁEMU VITKOWI Z DECAPITATED
2 listopada odszedł z tego świata perkusista DECAPITATED - Witold "Vitek" Kiełtyka. Przypomnijmy, że 29 października, około godziny 16, doszło do poważnego wypadku drogowego, w którym brali udział muzycy zespołu DECAPITATED. Stało się to na granicy rosyjsko-białoruskiej w drodze na ostatni koncert trasy po krajach byłego ZSRR. Bus wiozący zespół zderzył się z samochodem przewożącym drewno. Covan i Vitek doznali poważnych urazów głowy. Obu muzyków przetransportowano do szpitali i podczas, gdy stan wokalisty uważa się w chwili obecnej jako stabilny, urazy spowodowane wypadkiem doprowadziły do śmierci perkusisty. Miał dopiero 23 lata...
Dla tych, którzy chcą finansowo wspomóc rodzinę Vitka udostępniono konta bankowe:
Anna Kiełtyka
70 1050 1458 10 0000 2293 2551 01
ING Bank Śląski, Rynek 8, 38-400 Krosno
(Przelew proszę opatrzyć dopiskiem "Vitek")
lub
Adrian Kowanek
05 1240 1431 1111 0000 0999 2870
Bank PEKAO, Rynek Główny 31, 31-010 Kraków
Przelew proszę opatrzyć dopiskiem "Covan"
W ciągu najbliższych dni zostanie również uruchomione specjalne konto PayPal oraz aukcje internetowe eBay. Szczegóły znajdziecie na stronie zespołu DECAPITATED.


www.decapitatedband.net


PALMER: NOWE WYDAWNICTWO CZAR OF CRICKETS PRODUCTIONS
Nakładem szwajcarskiej Czar Of Crickets Productions 16 listopada ukazał się nowy album nadziei ostatnio mocno napierającej sceny sludge-core. Będzie na razie dostępny głównie w rodzimej Helwetii, więc jeśli macie ochotę się z nim zapoznać, uderzajcie via net do miejsc, w których można go kupić. Poniżej podajemy przydatne linki:


www.cede.ch
www.czarofcrickets.com
www.palmernoise.com
www.myspace.com/palmernoise


THE GATHERING W WERSJI KONCERTOWEJ
Holenderski zespół rockowy THE GATHERING przygotował zapis jednego ze swoich ostatnich koncertów, na którym za mikrofonem stała jeszcze wieloletnia wokalista grupy, Anneke Van Giersbergen (obecnie AGUA DE ANNIQUE). Koncert odbył się 24 marca w Santiago, Chile przed wielotysięczną publicznością. Został profesjonalnie sfilmowany przez kilkanaście kamer i wydany w postaci 2-płytowego DVD, na którym oprócz trwającego ponad dwie godziny (!) występu znalazła się również cała masa dodatków: "Homemade", czyli film dokumentalny o zespole, 3 wideoklipy do utworu "Alone", które wygrały konkurs organizowany wśród fanów zespołu, obraz do "Forgotten", "Box" i "Waking Hour", bonus w postaci "Thanks for the Edison" oraz tzw. 'making of' rzeczonego koncertu. Dodatkowo, cały występ został również wydany w postaci Audio CD na podwójnym albumie.
Oficjalna światowa oraz polska premiera obu tych wydawnictw to 26 listopada, ale już od poniedziałku, 19 listopada będzie można je nabyć w dwóch polskich sklepach internetowych: Foreshadow oraz Rock Serwis. Ponadto, tylko tam będą dostępne dwa starsze wydawnictwa zespołu, których do tej pory nie było w sprzedaży w naszym kraju, a mianowicie mini-albumy "Black Light District" oraz "You Learn About It". Natomiast również od 19 listopada, tylko na stronach Onet.pl będzie można oglądać jeden cały utwór z tego koncertu. Polskim dystrybutorem obu wydawnictw THE GATHERING jest firma Foreshadow.


www.foreshadow.pl


PARKFEST PO RAZ OSIEMNASTY
29 listopada (czwartek) w klubie Park w Warszawie (al. Niepodległości 196) odbędzie się już osiemnasta edycja imprezą pod nazwą ParkFest. Tym razem zagrają: stoner-rockowy CORRUPTION oraz dwie formacje zahaczające o nu metal i metal-core: AmetriA, oraz Demagog. Wejście od godz. 18.00, początek koncertu o godz. 19.00, bilety: 12 zł.
Więcej na :


www.park.com.pl


INFECTED MALIGNITY: NOWY BASISTA
Nowym basistą japońskiej nadziei ekstremalnego grania, czyli INFECTED MALIGNITY został Kei Ishida, znany dotąd jako gitarzysta VOMIT REMNANTS. Aktualnie zespół cieszy się z wydania przez brytyjską Anticulture Records ich mini-albumu "Re:Bel", którego recenzję znajdziecie na naszych stronach.


www.myspace.com/infectedmalignity
www.anticulture.co.uk


KONCERT W METAL CAVE
14 grudnia w klubie METAL CAVE w Warszawie zagrają: BESTIAL RAIDS (Kielce - black metal), LEICHENGOTT (Olsztyn - black metal), EMPHERIS (Warszawa - black/thrash metal) + niespodzianka.
Szczegóły na:


www.metalcave.com


ONSLAUGHT ATAKUJE NIEMIECKIE LANDY
Brytyjscy mistrzowie thrashu z ONSLAUGHT, którzy po wielu latach milczenia powrócili na wiosnę tego roku z wydanym pod skrzydłami Candlelight i oczywiście wyśmienitym albumem "Killing Peace", wciąż intensywnie promują go na koncertach. Na chwilę obecną formacja przygotowuje się do natarcia na Niemcy, które nastąpi już pod koniec listopada. Podczas trasy niniejszej brytyjscy weterani dzielić będą scenę z EKTOMORF, POSTMORTEM, DAY OF GRACE i CASKETNAIL, wszyscy ci zaś, którym w tym roku nie było dane obejrzeć twórców "Power From Hell" podczas koncertu w Warszawie, mają okazję zaległość ową nadrobić wybierając Berlin albo inne z wyszczególnionych poniżej miast pięknego kraju naszych zachodnich sąsiadów.
29.11.07 Schweinfurt - Stadt Bahnhof +
30.11.07 Freiburg - Crash +
01.12.07 Obermarchtal - Kreuz +
02.12.07 Würzburg - Soundpark Ost +
03.12.07 Giessen - Muk +
04.12.07 Darmstadt - Steinbruch Theater +
05.12.07 Trier - Ex Haus +
07.12.07 Primasens - Quasimodo *
08.12.07 Bayreuth - Rosenau *
11.12.07 Köln - Underground *
12.12.07 Berlin - K 17 *
13.12.07 Hannover - Mz Nord *
14.11.07 Glauchau - Alte Spinnerei *
15.12.07 Osnabrück - Bastard Club *
+ koncert z udziałem POSTMORTEM
* koncert z udziałem CASKETNAIL.


www.onslaughtfromhell.com
www.candlelightrecords.co.uk
www.k17.de


NOWE ALBUMY MANDRAKE I VON BRANDEN NA POCZĄTKU GRUDNIA
Niemiecka wytwórnia Greyfall Records zaplanowała premiery nowych studyjnych albumów MANDRAKE oraz VON BRANDEN na 3-ego grudnia. Pierwsza z tych grup przygotowała krążek zatytułowany "Mary Celeste", który będzie następcą bardzo dobrze przyjętego i sprzedającego się "The Balance of Blue". Tak samo jak poprzednie, zarówno i nadchodzący album jest kierowany do fanów takich grup jak NIGHTWISH, LACUNA COIL czy WITHIN TEMPTATION. Dodatkowo, w tym samym czasie wytwórnia wyda nieopublikowany do tej pory album MANDRAKE zatytułowany "Forever".
Drugą zapowiadaną premierą jest debiutancki pełnometrażowy album VAN BRANDEN zatytułowany "Scherben", który z kolei trafi w gusta fanów takich artystów jak CREMATORY, EISREGEN czy SAMSAS TRAUM. Polskim dystrybutorem wszystkich zapowiadanych płyt jest Foreshadow, a u nas w dziale "Recenzje" możecie już przeczytać opisy tych płyt.


www.foreshadow.pl


TRYBUT DLA SKEPTICISM UJRZAŁ ŚWIATŁO DZIENNE
Nakładem polskiej wytwórni Foreshadow ukazał się podwójny album składający hołd ojcom funeral doom metalu, kultowej już fińskiej formacji SKEPTICISM, zatytułowany "Entering the Levitation: a tribute to Skepticism". Na dwóch płytach znalazło się 12 przeróbek utworów z repertuaru Finów wykonanych przez 12 zespołów z całego świata. Wydawnictwo ozdabia przepiękna konceptualna oprawa graficzna.
W serwisie Last.fm (http://www.last.fm/label/Foreshadow) można słuchać w całości wszystkich dwunastu utworów jakie znalazły się na tym wydawnictwie. Jednocześnie przypominamy, że jakość wszystkich tych plików to tylko 128 kbps, więc nie są w tak dobrej jakości jak na płytach CD. Niemniej jednak zapraszamy do darmowego przesłuchania całego wydawnictwa. Albumu można słuchać pod tym adresem (http://www.last.fm/music/Various+Artists/Entering+the+Levitation%3A+a+tribute+to+SKEPTICISM). Oto pełna lista wykonawców i utworów tego wydawnictwa:
CD1:
1. NEST - The Gallant Crow
2. SHROUD OF BEREAVEMENT - Forge
3. SHAPE OF DESPAIR - Aether
4. WHY ANGELS FALL - Shred of Light, Pinch of Endless
5. CORPUS OMNI DOMINI - The Rising of the Flames
6. OKTOR - The Organium
CD2:
1. AARNI - Untitled
2. MONOLITHE - Edges
3. CALMSITE - Towards My End
4. RIGOR SARDONICOUS - Chorale
5. DARKFLIGHT - The Raven and the Backward Funeral
6. IT WILL COME - The Falls.


www.foreshadow.pl


POWRÓT GALLILEOUS
Wytwórnia Foreshadow podpisała kontrakt płytowy z polskim zespołem GALLILEOUS na wydanie pełnometrażowego albumu zatytułowanego "Ego Sum Censore Deeum". Krążek trafi do sprzedaży w maju 2008 roku, a już późną zimą ukaże się darmowy internetowy singiel zwiastujący i promujący nadchodzące wydawnictwo. Pomimo, że album, który ukaże się pod naszym szyldem to pierwszy pełny debiutancki album, GALLILEOUS to zespół, który pierwsze kroki stawiał 16 lat temu! W czasie gdy powstawały kultowe nagrania takich grup jak THERGOTHON czy dISEMBOWELMENT, w Polsce funeral doom metalowe dźwięki tworzył właśnie GALLILEOUS. Na swoim koncie mają dwie zapomniane taśmy demo z 1992 i 1994 roku.
Wraz z nadchodzącym "Ego Sum Censore Deuum" GALLILEOUS wyznacza nowe standardy w funeral doom metalu i jednocześnie staje się jednym z najważniejszych zespołów gatunku w Europie Środkowo-Wschodniej!


www.foreshadow.pl


SWEET SILENCE ZAPRASZA
Formacja SWEET SILENCE zaprasza na swoją stronę www.sweetsilence.yoyo.pl, gdzie można zobaczyć ich najnowszy teledysk.


WIECZÓR W SANATORIUM POD KLEPSYDRĄ
Taką nazwę nosi specjalna impreza, której patronuje również Mroczna Strefa.
Odbędzie się w sobotę 01.12.2007, w Kolonii Artystów, budynek 175 na terenie Stoczni Gdańskiej. Wstęp od godziny 21:00, a w programie znajdą się: projekcja filmu "Sanatorium pod klepsydrą" w reżyserii Wojciecha Hasa, koncert Bisclaveret vs Bruno "Les Mannequins" - koncert, "Schulz i Zaświaty"- prelekcja dr Wojciecha Owczarskiego połączona z dyskusją na temat twórczości Brunona Schulza m.in. w kontekście filmu Wojciecha Hasa, "Dirty Dreams - Session" - wystawa Praetoriana oraz "Deski" - wystawa Macieja Zabawy.
Kolektyw Zoharum wraz z PGR ART ma zaszczyt zaprosić na imprezę poświęconą twórczości Brunona Schulza. Spotkanie odbędzie się pod Honorowym Patronatem Miasta Gdańska. Mamy nadzieję, że będzie to wieczór niezwykły podobnie, jak świat kreowany przez pisarza w jego opowiadaniach. Organizatorzy przygotowali kilka atrakcji. Podczas sobotniego wieczoru (1 grudnia 2007 roku) będziecie mieli okazję zobaczyć film W. Hasa "Sanatorium pod klepsydrą", uczestniczyć w koncercie Bisclaveret vs Bruno, zabrać głos podczas prelekcji "Schulz i Zaświaty", obejrzeć dwie wystawy: "Deski" oraz "Dirty Dreams".
Z racji specyfiki miejsca, jakim jest Stocznia Gdańska, prosimy o wcześniejszą deklarację przybycia na imprezę. Aby wejść na jej teren, trzeba otrzymać przepustkę (znaleźć się na liście, którą dostarczają organizatorzy pracownikom Ochrony). Rezerwacji można dokonać, pisząc na adres mailowy : PGR_ART@interia.pl
Szczegóły znajdziecie w dziale "Polecamy" w naszym serwisie.


CREST OF DARKNESS NEWS
CREST OF DARKNESS przygotowało pierwszy video clip promujący ich nowy album "Give Us The Power To Do Your Evil" wydany przez My Kingdom Music. Obrazek jest do numeru "Druj Nasu" i został wyprodukowany przez norweską firmę MONITORMEDIA (Norway), a na płycie jest dostępny jako bonus. Oto link, pod którym można zobaczyć ten clip:


http://www.youtube.com/watch?v=IfMmS-EHM1s


U BAZYLA: KONCERTY
Poznański klub "U Bazyla" zaprasza na następujące koncerty:
2007.11.18 - CELA NR 3, NO WŁAŚNIE, SMASHING GUM, MINDMESS
start: godz. 19.00, wjazd: 10 zł
2007.11.22 - 1125, SELF RESPECT
start: godz. 19.00
2007.11.24 - NON OPUS DEI
start: godz. 19.00
2007.12.08 - METALFILIA 2007
start: godz. 18.00, bilety: 18/23 zł
2007.12.29 - NAUMACHIA, SHADOWS LAND, LUNA AD NOCTUM, SQUALL
start: godz. 19:00, bilety 12/15 PLN .


http://uBazyla.pl


EASTSIDE: NOWOŚCI
Firma EastSide informuje o kilku swoich wydawnictwach wydawniczych. Dostępna jest na przykład nowa koszulka PERUNWIT (wzór obok). Jak zwykle w edycji limitowanej. Dostępne rozmiary od XXL do S. Ukazały się też dwie pozycje na CD: NORTHDARK - "Toward the Empiness" (limit 500 sztuk) reklamowany w ten sposób: "Z mroku starożytnej Rosji nadchodzi NORTHDARK, przynosząc powiew mistycznego Black Metalu. Materiał został nagrany w 2002 roku i dopiero teraz ujrzał mrok nocy." Oraz ELDRIG - "Everlasting War Divinity", który jest z kolei reklamowany w następujący sposób: "Totalny atak zdecydowanego i potężnego Black Metalu splecionego z epickimi fragmentami orkiestralnymi. To mocno rozbudowane dzieło jest czymś na kształt odezwy ELDRIG'a inspirującej Ducha Pogańskich Wojowników!"


www.eastside.onestop.net


THE EASTERN FRONT NEWS
Izraelska firma specjalizująca się w muzyce spod znaku Puszki Pandory zapowiada wydanie albumu neo-folkowego projektu MAJDANEK WALTZ pt. "Hamlet's Childhood". Limit do 500 sztuk, a wydanie rosyjskie anonsuje firma Kultfront.
Z kolei pododdział The Eastern Front - T'an! Kaven!! Ash!!! wypuścił 3-calowego cedeera japońskiego przedstawiciela power electronics Kenji'ego Siratori - "Melancholic Lobotomy" (limit do 99 kopii) oraz podobne wydawnictwo austriackiego projektu B - Machina (Bonemachine) - "Another Time", limitowane do 77 sztuk i zawierające dźwięki spod znaku Martial/Industrial/Ambient.


www.theeasternfront.org


METALFILIA JUŻ W GRUDNIU
METALFILIA to metalowe wydarzenie roku! Siedem zespołów z trzech różnych zakątków świata to ostateczny skład objazdowego festiwalu METALFILIA 2007, który już w grudniu wprowadzi was w świąteczny nastrój.
Nie będzie jednak Mikołaja i choinek, a metalowe szaleństwo z różnych stref geograficznych Matki Ziemi. Różne style, trzy kontynenty, jedna muzyka - to hasło przewodnie tej międzynarodowej imprezy. Hiszpański JLS jako ostatni dołączył do metalowego tornada, które już wkrótce przetoczy się przez Polskę.
Na trasie, podczas 10 koncertów w największych miastach Polski zobaczycie miksturę metalowych stylów i gatunków. W roli headlinera występować będzie VIRGIN SNATCH - bezsprzecznie najlepszy w tej chwili, thrash/death metalowy band w kraju. Ich ostatni krążek "In the Name of Blood" zdobył szybko uznanie, windując Krakowian na główną atrakcję thrashowego szaleństwa. Zespół jest w trakcie prac nad nową płytą, roboczo zatytułowaną "Act of Grace". Możecie się więc spodziewać premierowego numeru na żywo! Tuż przed nimi na deskach pojawi się death metalowy THY DISEASE, który grać będzie jako co-headliner imprezy. Ich subtelny romans z elektroniką tylko zaostrza apetyt by zobaczyć zespół na żywo. Także oni prowadzą zaangażowane prace nad swoją najnowszą płytą "Anshur-Za", która powinna zostać wydana za parę miesięcy. Polski akcent festiwalu zamykać będzie NONE, czyli dawka rockowego sznytu, nowoczesności i metalowej pasji. To właśnie z tej formacji wypłynął Olas, gitarzysta zasilający obecnie Acid Drinkers.
Bardzo atrakcyjnie zapowiadają się popisy zagranicznych gości. Pierwszy z nich to coraz bardziej popularna w Europie RASTA. To białoruski towar eksportowy numer jeden, który swoje metalowe rzemiosło, świetnie sprzedaje na scenie. Po piętach deptać im będą amerykanie z MAHAVATAR. Niekwestionowaną atrakcją występów nowojorczyków będzie na pewno charyzmatyczna wokalistka Lizza. Styl wykonywanej przez nich muzyki to połączenie riffów Black Sabbath i brudu Alice In Chains z metalową agresją i kobiecym growlem rodem z Arch Enemy. Zespół w tym roku zaprezentował się szerszej publiczności na Przystanku Woodstock 2007 więc dobrze wiedzą jak rozgrzać miłośników ciężkich dźwięków. Po raz pierwszy w Polsce pojawi się japoński METAL SAFARI, który swoją dokładnością, zdobył już uznanie azjatyckiego świata. Japończycy zadebiutują koncertami w Europie (sic!) stawiając sobie za punkt honoru, by pozostawić dobre wrażenie na polskich maniacs! Grupa reprezentuje styl spopularyzowany głównie przez Lamb Of God, thrashcore groove metal, jednak w cięższym i bardziej przesterowanym wydaniu. Ostatnim potwierdzonym gościem trasy jest wspomniany na początku hiszpański JLS czyli JODIO LOCO SUCIO prosto z Dominikany. Trzyosobowy skład, długa broda, płeć piękna za garami i logo do złudzenia przypominające Black Label Society. Będzie się działo !!!
Koncerty planowo zaczynać się będą o godzinie 18.00, a cała impreza zakończy się przed 23.00. Pozostaje więc oczekiwać kilku godzin przyjemnego dla uszu hałasu. Bilety pozostaną w przyjaznej dla fanów cenie. Tego możecie być pewni !!!
Oto pełna lista koncertów:
06.XII.07 KATOWICE - Mega Club
07.XII.07 WROCŁAW - Madness
08.XII.07 POZNAŃ - U Bazyla
09.XII.07 BYDGOSZCZ - Estrada
10.XII.07 GDYNIA - Ucho
11.XII.07 WARSZAWA - Stodoła
12.XII.07 LUBLIN - Graffiti
13.XII.07 ŁÓDŹ - Dekompresja
14.XII.07 RZESZÓW - Pod Palmą
15.XII.07 KRAKÓW - Rotunda.


BEHEMOTH: PREMIERA NOWEGO TELEDYSKU
Całkiem niedawno swoją premierę miał najnowszy teledysk BEHEMOTH do utworu "Prometherion". Video zostało nakręcone w Los Angeles podczas przerw w występach BEHEMOTH na Ozzfest. Za reżyserię klipu odpowiada ceniony amerykański fachowiec Soren, który współpracował wcześniej m.in. z Unearth i All That Remains. Oto link pod którym można oglądać najnowszy teledysk Behemoth:


http://muzyka.interia.pl/teledyski/teledysk/prometherion,221695


MYSTIC ART #43 JUŻ W SPRZEDAŻY
Okładkę numeru październikowego postanowiliśmy poświęcić zespołowi, który w ciągu kilku lat stał się w naszym kraju fenomenem. Dopiero trzecia płyta, dopiero 5 lat wspólnego grania, a sukcesami, które mają na koncie można z powodzeniem obdzielić kilka czołowych polskich kapel. RIVESIDE, bo o nich oczywiście mowa, do swojej list osiągnięć muszą jeszcze dopisać jedno - przyciągnięcie uwagi dużej części fanów rocka progresywnego, w naszym kraju wręcz odrodzenie go. Z tego też powodu danie główne tego numeru to duży wywiad z Mariuszem Dudą i Piotrem Kozieradzkim. Jesień, a szczególnie początek listopada to czas zadumy i refleksji. Stąd najlepszym tematem na raport numeru są wspominki "wielkich nieobecnych", muzyków którzy przedwcześnie odeszli z tego świata. Na liście najważniejszych wywiadów znajdziecie Helloween, Exodus, Soilwork, Monster Magnet. W związku z premierami nowych, bardzo dobrych płyt Arch Enemy, Primal Fear, Darkthrone, Monster Magnet, Ulver czy Dillinger Escape Plan nie mogło zabraknąć rozmów z autorami tych dzieł, które serdecznie polecamy. W "Past Perfect" przeczytacie o Possessed, których występ na Wacken tak nam się podobał, że postanowiliśmy poświęcić im tę kolumnę. Polską scenę, obok Riverside, prezentuje tym razem Roman Kostrzewski, który wraca po kilku latach ciszy z premierowym materiałem na solowej płycie. To będzie duże zaskoczenie! W studio odwiedziliśmy twórców szwedzkiego brzmienia, In Flames, którzy pracują nad następcą "Come Clarity" oraz Michał Jelonka, najsłynniejszego skrzypka rockowego na naszej scenie, który jeszcze przed końcem roku wyda solową płytę. Oczywiście tradycyjnie przeczytacie o najważniejszych koncertach, traficie na obszerny dział recenzji, minimagazyn z przymrużeniem oka zwany "Słowotok" oraz inne atrakcje.
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


STURMGEWEHR666: NOWE KOSZULKI
Dostępne są dwa wzory koszulek STURMGEWEHR666 "Sturming SaintReich Sanctuary". Jedna z obustronnym nadrukiem dwukolorowym /25zł,10E,10$/, druga z nadrukiem tylko na froncie /20zł,8E,8$/. Dostępne rozmiary S,M,L,XL. Zamówienia składać na mejla sturmgewehr666@o2.pl.


www.sturmgewehr666.pl


CENTURION NEWS
Po pięciu latach milczenia polski death metalowy CENTURION powraca z nowym materiałem. Promo ochrzczone "Sacrilege" zawiera 3 utwory będące kwintesencją brutalnego łojenia, okraszonego old schoolową produkcją i pełnymi nienawiści lirykami. Nagrania miały miejsce w warszawskim Progresja Studio pod czujnym okiem Pawła "Janosa" Grabowskiego. "Sacrilege" ma przygotować grunt pod drugi pełnowymiarowy album zespołu, który zostanie nagrany w przyszłym roku, a także pomóc w nawiązaniu współpracy z nową wytwórnią. Wszystkie nowe utwory dostępne są na oficjalnym profilu myspace zespołu pod adresem:


www.myspace.com/centuriondeathmetal


ROMAN KOSTRZEWSKI: PIERWSZY SOLOWY ALBUM
Roman Kostrzewski zakończył prace nad swoją pierwszą solową płytą pt. "Woda". Na albumie znajdzie się dziesięć premierowych utworów, pierwszych skomponowanych przez wokalistę Kat od 2001 roku (od wydania "Error" zespołu Alkatraz). "Woda" to pierwsza część czteropłytowego konceptu podejmującego tematykę żywiołów. Płyta powstała w Bytomiu, produkcją i miksem zajął się również Roman Kostrzewski, nad masteringiem czuwał Leszek Wojtas w "Studio Preisner" w Niepołomicach. Płyta trafi do sklepów 9 listopada, a znajdą się na niej następujące utwory:
1.Wędrówka Chmurnika
2.W głębinach Wodnicy
3.Żyj szybko i giń
4.Nava Ratna
5.Dwie fontanny
6.Kielich dla mnie
7.Anioły nocnych burz
8.Ningiszzida
9.Dryfujący estrogen
10.Kijanka
Od jakiegoś czasu można posłuchać fragmentów płyty na stronie http://www.roman-kostrzewski.com.pl w dziale AUDIO.


www.mystic.com.pl


ŁEB PROSIAKA: "ŚWINIOUJŚCIE"
Album tego projektu pt. "Świnioujście" przynosi ponoć esencyjną dawkę hc / crust / grind core spotęgowanego chorymi tekstami autorstwa samego Varghona. D-beat-owy amok nie tylko dla fanów DRILLER KILLER, DISCHARGE, WOLFBRIGADE czy UNCURBED. Na płycie znajdziecie 14 nowych utworów + pierwszy materiał "Sprośne Hity vol.666" + 13-sto minutowy film przeplatany dwoma live klipami.


www.dissonance.ovh.org


BILETY NA KONCERT NIGHTWISH JUŻ W SPRZEDAŻY
Bilety na koncert NIGHTWISH, który odbędzie się 19 lutego 2008 w Krakowie, w hali Wisły są już w sprzedaży. Krakowska impreza rozpocznie wielką europejską trasę koncertową NIGHTWISH "European Passion Play 2008". Bilety można zamawiać drogą wysyłkową na stronie www.mystic.pl
Ceny biletów:
120 zł (przedsprzedaż)
135 zł (w dniu koncertu)
Koncert NIGHTWISH poprzedni występ gościa specjalnego, o którym poinformujemy już wkrótce.


www.mystic.com.pl


VIRGIN SNATCH: TRASA KONCERTOWA I PRACE NAD NOWĄ PŁYTĄ
VIRGIN SNATCH rozpoczął prace nad nową płytą, która roboczo otrzymała tytuł "Act Of Grace". "Oczywiście wszystko może się zmienić, ale zaczęliśmy intensywne próby nad tworzeniem następcy 'In The Name Of Blood" - relacjonuje Zielony, wokalista zespołu. "Kilka nowych tytułów? Proszę bardzo: "Through Fight We Grow", "I.A.O.D" (Impressive Act of Defiance), "Don't Get Left Behind", "Slap In The Face"...
W grudniu VIRGIN SNATCH zrobi sobie przerwę by móc pojechać na trasę po Polsce w ramach Metalfilia 2007 Tour. Tym razem zespół wystąpi jako headliner w 10 największych miastach Polski, a towarzyszyć mu będą: THY DISEASE (co-headliner, Pol), RASTA (Białoruś), MAHAVATAR (USA), METAL SAFARI (Japonia) oraz NONE (Pol).
Oto szczegółowa rozpiska trasy:
6.12.2007 KATOWICE, Mega Club
7.12.2007 WROCŁAW, Madness
8.12.2007 POZNAŃ, Eskulap
9.12.2007 BYDGOSZCZ, Estrada
10.12.2007 GDYNIA, Ucho
11.12.2007 WARSZAWA, Stodoła
12.12.2007 ŁÓDŹ, Dekompresja
13.12.2007 LUBLIN, Graffiti
14.12.2007 RZESZÓW, Pod Palmą
15.12.2007 KRAKÓW, Rotunda.


www.mystic.com.pl


ALLES STENAR: ZAPOWIEDZI
Na przełomie 2007 i 2008 roku ukażą się dwie nowe pozycje Alles Stenar: THIRST - "Blacklight" Digi pack (LP będzie wydany przez Agonię w 2008) oraz MARBLEBOG/EVILFEAST - split CD (oba zespoły zaprezentują swoje najnowsze materiały).


www.alles-stenar.com


MORTIS DEI NEWS
21 października w białostockim Hertz Studio bydgoskie MORTIS DEI rozpoczęło nagrania nowej płyty. Muzycy planują rejestrację 10 utworów - blisko 35 minut muzyki. Według słów członków zespołu "Zapowiada się album będący kontynuacją stylu wypracowanego na naszych dotychczasowych wydawnictwach, jednak tym razem zanosi się LP, na którym dominował będzie ciężar i klimat. Szykuje się też kilka niezłych "hiciorów".
A oto tracklista:
Dying Freedom
Slaves
Sick Mind
Afterwards
Lost Hopes
The meaning of life
Empty Space
Looking for Myself
Efekty pracy będą na wiosnę 2008.


BEHEMOTH ROZPOCZYNA TRASĘ USA
Koncertem w Baltimore rozpoczęła się kolejna po Ozzfest amerykańska trasa BEHEMOTH, na której zespół zagra jako co-headliner z Job For A Cowboy. Jako support wystąpią Gojira i Beneath The Massacre. Oto jak Nergal podsumował ostanie tygodnie w obozie BEHEMOTH, które zespół spędził na europejskiej trasie: "BEHEMOTH chyba nigdy nie był tak zapracowany jak od premiery "The Apostasy". Zaraz po zakończeniu tych rewelacyjnych koncertów w Polsce, zaczęliśmy tournee europejskie, na które złożyło się 26 koncertów. Wszystkie dzień po dniu, żadnego odpoczynku. Było wyjątkowo intensywnie! To na pewno najlepsza trasa europejska jaką zagraliśmy w historii BEHEMOTH. Wielkie dzięki należą się naszym kompanom z Kataklysm i Aborted, którzy byli nie tylko świetnymi kumplami, a sprawiali że każdego wieczoru mieliśmy jeszcze więcej sił. Mówię wam, rewelacja! Wychodzi na to, że mamy już ponad 120 koncertów zagranych od początku tego roku. Moje gardło błaga o chwilę odpoczynku (śmiech), ale przy takim poziomie adrenaliny nie ma czasu na przerwy. Teraz trasa amerykańska, to będzie prawdziwa miazga! Po raz pierwszy gramy jako headliner, po raz pierwszy mamy godzinny set! Zabieramy też całą scenografię. Dobra, spadam na samolot, a wy nie zapomnijcie obejrzeć naszego nowego klipu. Już wkrótce w sieci i w telewizjach muzycznych."
BEHEMOTH zakończył niedawno prace nad teledyskiem do utworu "Prometherion". Jego realizacją zajął się ceniony reżyser Soren (Unearth, All That Remains). Po raze pierwszy wideoklip można było zobaczyć na stronie MTV Headbanger's Ball Blog (http://headbangersblog.mtv.com/) 25 października, natomiast premiera telewizyjna, oraz na serwisach Myspace i YouTube odbyła się 29 października.
BEHEMOTH
Radio Rebellion Tour w/Job for a Cowboy, Gojira, Beneath the Massacre
11/02 Gothic Theatre - Englewood, CO
11/03 Granada - Lawrence, KS
11/04 Pop's - Sauget, IL
11/06 Station 4 - St. Paul, MN
11/07 House of Blues - Chicago, IL
11/08 St. Andrew's Hall - Detroit, MI
11/09 Mr. Smalls - Millvale, PA
11/10 House of Blues - Cleveland, OH
11/11 Club Infinity - Buffalo, NY
11/12 Opera House - Toronto, ON
11/13 Club Soda - Montreal, QC
11/15 The Chance - Poughkeepsie, NY
11/16 The Palladium Downstairs - Worcester, MA
11/17 Trocadero - Philadelphia, PA
11/18 The Fillmore NY @ Irving Plaza - New York, NY.


www.behemoth.pl
www.mystic.com.pl


MANDRAKE i VON BRANDEN: NOWE ALBUMY W GRUDNIU
Niemiecka wytwórnia Grau Records zaplanowała premiery nowych studyjnych albumów MANDRAKE oraz VON BRANDEN na 3-ego grudnia. Pierwsza z tych grup przygotowała krążek zatytułowany "Mary Celeste", który będzie następcą bardzo dobrze przyjętego i sprzedającego się "The Balance of Blue". Tak samo jak poprzednie, zarówno i nadchodzący album jest kierowany do fanów takich grup jak NIGHTWISH, LACUNA COIL czy WITHIN TEMPTATION. Dodatkowo, w tym samym czasie wytwórnia wyda nie opublikowany do tej pory album MANDRAKE zatytułowany "Forever". Drugą zapowiadaną premierą jest debiutancki pełnometrażowy album VAN BRANDEN zatytułowany "Scherben", który z kolei trafi w gusta fanów takich artystów jak CREMATORY, EISREGEN czy SAMSAS TRAUM.


www.foreshadow.pl


THE GATHERING: NOWE KONCERTOWE DVD
Jak się okazuje, debiutancki album "Air" nowego zespołu Anneke van Giersbergen AGUA DE ANNIQUE to nie będzie jedyne nowe wydawnictwo tej jesieni, na jakim usłyszymy słynną wokalistkę. Co więcej, nie tylko usłyszymy, ale również zobaczymy, ponieważ początkiem listopada ukazuje się 2-płytowe DVD THE GATHERING zatytułowane "A Noise Severe", na którym znajdzie się zapis koncertu z Chile, jednego z ostatnich w karierze jakie zespół zagrał z Anneke za mikrofonem. Natomiast w styczniu 2008 na rynku pojawi się ten sam koncert w 2-płytowej wersji audio CD. W Polsce oba te wydawnictwa będą do nabycia za pośrednictwem Foreshadow. Gorąco je polecamy!


www.foreshadow.pl


NOWY NABYTEK FORESHADOW: METHADRONE!
Foreshadow Productions z dumą informuje, że podpisało kontrakt wydawniczy z amerykańskim artystą METHADRONE! Jest to jednoosobowy projekt dowodzony przez Craiga Pillarda, który w latach 90-tych udzielał się w INCANTATION, a obecnie również jest członkiem EVOKEN. Jako METHADRONE, Craig tworzy doom / dronową muzykę. Pierwszy pełnometrażowy album dla polskiej wytwórni, zatytułowany "Sterility" ukaże się wiosną 2008, natomiast już w listopadzie wydamy darmowy internetowy singiel zwiastujący wspomniany krążek. W kilku utworach z nadchodzącego albumu wystąpił gościnnie wokalista David Galas, a efekt jest piorunujący, wystarczy posłuchać utworu "Self Relinquishment" pochodzącego z tego albumu, na oficjalnej stronie MySpace METHADRONE. Polecamy!


www.foreshadow.pl


NOWOŚCI Z WŁOSKIEJ MY KINGDOM MUSIC
My Kingdom Music prezentuje aż sześć nowych premier, które są już dostępne w sklepie internetowym firmy Foreshadow Productions, a które gorąco polecamy tym, którzy chcą się zapoznać z młodymi, ale bardzo obiecującymi artystami z włoskiej sceny alternatywno-metalowej. Są to: THE SUN OF WEAKNESS, ORIENT EXPRESS, OBLIVIO, ROSA ANTICA, SHIVAN oraz AND HARMONY DIES. Natomiast 26 października ukazały się dwie kolejne nowości, tym razem dwóch doskonale znanych zespołów metalowych, mianowicie DEINONYCHUS - Warfare Machines oraz CREST OD DARKNESS - Give Us the Power to Do Your Evil.


www.foreshadow.pl


TRYBUT DLA SKEPTICISM 5 LISTOPADA
Długo oczekiwane wydawnictwo Foreshadow Productions, 2-płytowy trybut dla SKEPTICISM ukaże się 5 listopada. Po ponad 4 latach ten ogromy projekt jest wreszcie gotowy i za niedługo trafi do sklepów. Poniżej podajemy dokładny spis wykonawców i utworów, które wykonują:
CD 1:
1. NEST - The Gallant Crow (13:49)
2. SHROUD OF BEREAVEMENT - Forge (7:36)
3. SHAPE OF DESPAIR - Aether (8:46)
4. WHY ANGELS FALL - Shroud of Light, Pinch of Endless (9:14)
5. CORPUS OMNI DOMINI - The Rising of the Flames (9:53)
6. OKTOR - The Organium (7:30)
CD 2:
1. AARNI - Untitled (7:38)
2. MONOLITHE - Edges (6:44)
3. CALMSITE - Towards My End (5:01)
4. RIGOR SARDONICOUS - Chorale (7:08)
5. DARKFLIGHT - The Raven and the Backward Funeral (6:54)
6. IT WILL COME - The Falls (10.36)
Całkowity czas trwania: 100:49 minut.


www.foreshadow.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005