LEGIONS OF DEATH ATTACK 2007
W listopadzie na piekielne łowy jadą wspólnie trzy hordy: AZARATH, STILLBORN, DECEPTION, które na poszczególnych koncertach będą wspierać lokalne supporty.
Oto planowane daty:
09.11 Wrocław - Madness
10.11 Zielona Góra - Stara Winiarnia
11.11 Poznań - U Bazyla
12.11 Bydgoszcz - TBA
13.11 Warszawa - Progresja
14.11 Rzeszów - Rejs
15.11 Kraków - Zaścianek
16.11 Zabrze - Wiatrak
Aktualne informacje znaleźć można pod adresem:


www.legion-of-death.com


KONCERT REAKTOR 5 W WARCE
Projekt Reaktor to energia społeczna osób uzależnionych od muzyki, skierowana przeciwko przestępczym elementom układu, blokującego rozwój niezależnej wyobraźni muzycznej w umysłach młodych Polaków. Jednym z naszych działań podporządkowanych nadrzędnej idei rozbicia tego układu jest organizacja cyklu koncertów. Na piątym Reaktorze, który wystartuje 29.09.2007 w Centrum Sportu i Rekreacji w Warce o godz. 20.00 zagrają:
AGRESSIVA 69 (www.myspace.com/agressiva69) - To najbardziej znany i popularny zespół rockowo-industrialny w Polsce. A69 ma na koncie 6 krążków. W 2006 roku zespół wydał płytę "IN" na której gościnnie wystąpili: Martin Atkins (Nine Inch Nails, Killing Joke, PIL, Ministry, Depeche Mode, Skinny Puppy) i Wayne Hussey (członek The Sisters Of Mercy, lider The Mission).
ORGANIZM (www.organizm.art.pl) - Organizm to rockowe trio łączące instrumentalny minimalizm i surowe brzmienia z poetyckimi tekstami, co daje uwodzący, neurotyczny i niewątpliwie... organiczny efekt. Na składance "Warszawa: Tribute to Joy Division" znajduje się utwór "Digital" w wykonaniu Organizmu.
FLOW MORI - Kapela reprezentująca młodą, warecką scenę muzyczną. Grają od kilku miesięcy. W ich muzyce słychać inspiracje Nirvaną.
Więcej info: www.reaktor.art.pl, www.myspace.com/reaktorwarka
. Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tą imprezą. Więcej info w dziale Polecamy.


DAZZLING CRUSHERS TOUR
DAZZLING CRUSHERS TOUR to muzyczne wydarzenie jesieni w Polsce, a sprawią to porządnie zaprawieni w koncertowych bojach thrash-core'owcy z niemieckiego FALL OF SERENITY wspierani przez trzy silne oddziały szturmowe: thrasherów z katowickiego HORRORSCOPE, core'owców z bydgoskiej SCHIZMY oraz thrash-core'owcy z warszawskiego LOSTBONE!
Składające się na trasę koncerty odbędą się:
18 IX (wt.) - Bydgoszcz / Estrada
19 IX (śr.) - Gdynia / Ucho
20 IX (czw.) - Warszawa / Progresja
21 IX (pt.) - Wrocław / Madness
Bilety - 24 pln / 29 pln, sprzedaż przez eventim.pl, shortcut.pl (na ich stronach www dokładna lista miejsc sprzedaży) oraz w dniu koncertu w klubach, rezerwacja e-mailowa w cenie przedsprzedaży przed dniami koncertów na internetowych stronach klubów oraz na zakkahletz@o2.pl
Wstęp - 18.00, początek koncertu - 18.30.
Mroczna Strefa patronuje tej trasie, a więcej informacji w dziale Polecamy.


NOWA PODSTRONA MAGAZYNU BEAST OF PREY
Całkiem niedawno ruszyła podstrona magazynu Beast Of Prey - Beast Of Prey ART. Jak piszą autorzy "Naszym celem jest rozwój i promocja szeroko pojętej sztuki, która dotychczas znajdowała się w obszarze tabu, niszy kulturowej, w której zacierają się granice społecznie unormowane."
Zapraszamy do odwiedzenia strony:


www.beastofprey-magazin.com/art.htm


BLITZKRIEG 4: ZMIANA DATY KONCERTU W ŁODZI
Nastąpiła jedna istotna zmiana w rozpisce trasy Blitzkrieg 4. Koncert w Łodzi odbędzie się 26.09 i będzie to koncert otwierający trasę. Zespoły zagrają w tym samym klubie - "Funaberia 2". Pozostałe koncerty bez zmian. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godz. 18:30, bramy będą otwarte o godz. 17:30. Ceny biletów: 35zł (przedsprzedaż), 45zł (w dniu koncertu). Bilety będą do nabycia w sklepach muzycznych i sieci EMPiK od 1 września. Jest również możliwa rezerwacja biletów internetowo (info@vader.pl) oraz telefonicznie (tel.: 054-2837089 w godz. 10:00-15:00). Przypomnijmy, że VADER zagra z udziałem gości KRISIUN, ROTTING CHRIST, INCANTATION i FUNERUS.
26.09.2007 Łódź @ Funaberia 2
27.09.2007 Warszawa @ Progresja
28.09.2007 Lublin @ Graffiti
29.09.2007 Ełk @ Centrum Kultury
30.09.2007 Toruń @ Od Nowa
01.10.2007 Gdynia @ Ucho
02.10.2007 Bydgoszcz @ Vanila Club
03.10.2007 Poznań @ Zeppelin
04.10.2007 Zielona Góra @ Winiarnia
05.10.2007 Lubin @ CK Muza
06.10.2007 Zabrze @ Wiatrak
07.10.2007 Bielsko Biała @ Rudeboy
08.10.2007 Kraków @ Rotunda
09.10.2007 Rzeszów @ Pod Palmą.


PREMIERA NOWYCH ALBUMÓW STILLBORN I BLOODTHIRST
Pagan Records ustaliło premiery nowych płyt BLOODTHIRST "Let Him Die" oraz STILLBORN "Manifiesto de Blasfemia" na 22 września 2007. Więcej informacji oraz sample do odsłuchania na stronie wytwórni.


www.paganrecords.com.pl


PETYCJA W SPRAWIE KONCERTU MARYLIN MANSON W POLSCE
Jesienią bieżącego roku swoją trasę po Europie rozpoczyna zespół Marilyn Manson. Niestety na chwilę obecną żadna z agencji organizujących koncerty muzyczne w Polsce nie postanowiła zaprosić tak popularnego zespołu jakim jest wspomniany Marilyn Manson. Jako że ostatni raz zespół gościł u nas w 2003 roku wszyscy chcielibyśmy go ponownie zobaczyć w naszym kraju. W związku z tym oficjalny polski fanklub MANSONPL wystosował petycję do organizatora LIVE NATION w sprawie organizacji wspomnianego koncertu. Dlatego też potrzebujemy jak najwięcej podpisów na TAK, jeśli chcemy zobaczyć go na żywo. Im więcej głosów, tym większa szansa na to, że organizator postanowi zaprosić go do Polski. Akcja ta jest oficjalnie przeprowadzana przez stronę mansonpl.com, która jest oficjalną polską stroną fanów tego artysty. Osoby zainteresowane podpisaniem petycji odsyłamy na stronę:


www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2539


HEAVEN SHALL BURN: NOWY ALBUM
Muzycy metal-core'owego HEAVEN SHALL BURN ruszyli niedawno do Japonii na serię koncertów. Tymczasem kapela pracuje już nad następcą "Deaf To Our Prayers" i według słów członków zespołu nagrane zostały ścieżki perkusji oraz część partii gitar. Miksami zajmie się jesienią duński producent Tue Madsen. Data wydania nie została jeszcze ostatecznie potwierdzona, ale nowy krążek ukaże się prawdopodobnie w styczniu przyszłego roku.


www.heavenshallburn.com
www.myspace.com/officialheavenshallburn
adres


WITCHKING NEWS
Perkusista WITCHKING, Marcin "Dziadek" Jungiewicz, postanowił opuścić szeregi zespołu. Zespół życzy mu powodzenia i trzyma kciuki za jego dalszą karierę muzyczną. W związku z tym WITCHKING poszukuje perkusisty. Chętni proszeni są o kontakt na email witchking@witchking.pl lub na numer telefonu 601278440 (Gajdek).
Więcej szczegółów na:


www.witchking.pl
www.myspace.com/witchkingband


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
Najnowsze dzieło zespołu "DIABOLICANOS - Act III: Armageddon" zostało właśnie zmasterowane przez Andy Classen'a w niemieckim Stage One (Rotting Christ, Belphegor, Sinister, Krisiun, Legion Of The Damned etc.). Poniżej pełna lista utworów z nowej płyty:
I - T.H.O.R.N.S.
II - Rex Inferni
III - The Word was made flesh turned into Chaos again
IV - I am the son of God
V - Tales of Babylon?s Whore
VI - Diabolicanos
VII - Natas Ro Dog On Si Ereht (Of plagues and blasphemy)
VIII - Har-Magedon
IX - Mass for the Dead
Ponadto, jak już informowaliśmy, na płycie znalazło się miejsce dla specjalnych gości. Szymon Czech z NYIA zagrał rewelacyjne solo w jednym z numerów, natomiast Cezar z legendarnej polskiej grupy black metal - CHRIST AGONY zaśpiewał w dwóch innych kompozycjach. Cezar jest jednocześnie autorem tekstu do "Mass for the Dead". Płyta jest gotowa do tłoczenia. Na rynku ukaże się w październiku 2007 poprzez angielską Conquer Records.
Nie tak dawno DEVILISH IMPRESSIONS wystąpił na krymskim festiwalu open air Metal Heads Mission (Red Alert Fest) z tak uznanymi zespołami, jak m.in. IMMOLATION, SUFFOCATION, VADER i BENEDICTION. Poniżej krótki komentarz Quazarre'a odnośnie tegoż: "Na scenę weszliśmy po godzinie 19-tej, jako drugi suport przed gwiazdą wieczoru - Suffocation. Zaszczytem było pojawić się tam w towarzystwie tak wspaniałych i rozpoznawalnych na całym świecie zespołów, tym bardziej, że ich twórczość była wcześniejszą inspiracją dla niektórych z nas. Tak, czy inaczej, na początku występu mieliśmy techniczny problem z dźwiękiem. Na szczęście w pobliżu była załoga rodzimego Crionics, która zadbała o to, by wszystko toczyło się właściwym torem i która problem ten ostatecznie rozwiązała (wielkie podziękowania i szacunek!!!). Zagraliśmy kilka numerów z "Plurima Mortis Imago" oraz dwa z nadchodzącego albumu po to, by sprawdzić, czy ich sceniczna energia jest w stanie przeskoczyć tą z poprzedniego materiału. I wiecie, co? Bez wątpienia jest! Byliśmy niesamowicie szczęśliwi widząc i słysząc 1.5 tysięczny tłum krzyczący o bisa! W tym momencie chcielibyśmy wyrazić swą wdzięczność nie tylko wobec Sergey'a - organizatora festiwalu, ale i przede wszystkim względem wszystkich, którzy wspierali nas podczas naszego występu. To niesamowite uczucie widzieć, jak bardzo entuzjastyczni potrafią być ludzie słuchając naszej muzyki."
Zerknijcie na http://youtube.com/watch?v=HM1HHvjNEss by zobaczyć zespół wykonujący cover Emperor'a "Inno a Satana" w St. Petersburgu / Rosja.


www.devilish-impressions.com
www.myspace.com/devilishimpressions
www.conquerrec.com


BEHEMOTH: SPOTKANIA Z FANAMI / NOWY CLIP
Podczas najbliższej trasy koncertowej, która potrwa od 5 do 13 września, BEHEMOTH spotka się z fanami i będzie podpisywał płyty. Wszystkie spotkania odbędą się w dniu koncertu w poniższych miastach o godzinie 17:00.
05.09, środa EMPiK MEGASTORE, 87-100 Toruń, ul. Wielkie Garbary 18
06.09, czwartek EMPiK MEGASTORE Nowy Świat, 00-029 Warszawa, ul. Nowy Świat 15/17
07.09, piątek EMPiK MEGASTORE, CH Manufaktura, 90-071 Łódź, ul. Karskiego 5
08.09, sobota MEDIA MARKT, Rzeszow, Reytana 36
09.09, niedziela MEDIA MARKT, Kraków, Al. Pokoju 67
10.09, poniedziałek EMPiK MEGASTORE CH Silesia, 40-101 Katowice, ul. Chorzowska 107
11.09, wtorek EMPiK MEGASTORE, 50-116 Wrocław, Rynek 50
12.09, środa EMPiK MEGASTORE, 61-816 Poznań, ul. Ratajczaka 44,
13.09, czwartek EMPiK MEGASTORE, 80-895 Gdańsk, ul. Podwale Grodzkie 8
Bilety można nabyć w sieciach sprzedaży:
Ticket Online: www.ticketonline.pl
Ticket Pro: www.ticketpro.pl
Eventim: www.eventim.pl
na stronie www.mystic.pl oraz we wszystkich klubach.
Ponadto BEHEMOTH zakończył niedawno w Los Angeles prace nad teledyskiem do utworu "Prometherion" promującym nowy album. Film z planu można obejrzeć w sieci pod tym adresem:
http://vids.myspace.com/index.cfm?fuseaction=vids.individual&videoid=16452126
Premiera teledysku w polskich mediach już na początku września.


www.mystic.com.pl


MYSTIC ART: NR 42 W SPRZEDAŻY
Redakcja "Mystic Art" nie miała w tym roku w zasadzie wakacji, gdyż była pochłonięta pracą nad nowym wydanie magazynu i dzięki temu trzymacie w rękach świeżutki numer, pełen informacji o tym co na muzycznej scenie działo się w okresie urlopowym i co będzie się działo we wrześniu. Na pierwszy ogień idzie najbardziej oczekiwana premiera tego roku - nowy album Nightwish. Do premiery trzeba co prawda jeszcze poczekać, ale może ten czas osłodzi Wam dostępny już singiel i nasz duży, 4-stronicowy artykuł o Finach, nowej płycie i uroczej wokalistce, która od kilku miesięcy jest nową twarzą i nowym głosem w Nightwish.
Było kilka pomysłów na raport specjalny, ale nie mogliśmy się powstrzymać przed dostarczeniem Wam relacji z kilku europejskich festiwali. Te imprezy są już nieodłącznym elementem wakacji. Cieszy fakt, że wielu rodaków można spotkać w Niemczech czy Czechach. Szkoda tylko, że polskie metalowe festiwale reprezentuje wciąż jedynie Hunterfest. Głęboko wierzymy, że takich koncertów będzie w naszym kraju przybywać.
Na liście najważniejszych wywiadów znajdziecie Nile, Iced Earth, Heaven And Hell i Gorefest. Nie mogliśmy przeoczyć nowych płyt Turbonegro (która została wybrana albumem numeru), Korn, Velvet Revolver, Amorphis, Clawfinger czy Obituary. Artykuły i wywiady z tymi zespołami stanowią najobszerniejszą część sierpniowego Mystic Art.
Do "Past Perfect" tym razem Rage Against The Machine, w studio natomiast podglądaliśmy zespół Totentanz, który jak podejrzewamy już wkrótce wstrząśnie polską sceną rockową! W październiku będzie można zobaczyć ich na trasie u boku Riverside. Serdecznie zapraszamy na te koncerty i na długo oczekiwane polskie tournee Behemoth na początku września. Na "trudne pytania" odpowiadał Zielony z Virgin Snatch, a dział koncertów wypełniają relacje z warszawskiego występu Porcupine Tree oraz raport z amerykańskiego Ozzfest.
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


PARADISE LOST: "IN REQUIEM" NA WINYLU
Ze względu na wielkie zainteresowanie nowym albumem PARADISE LOST "In Requiem", limitowany do 2000 kopii winylowy boks złożony z czterech siedmiocalowych płytek został wyprzedany już w pierwszych tygodniach po jego wydaniu. Century Media Records oraz PARADISE LOST zdecydowały się więc na wydanie tego albumu w postaci zwykłego winylowego longplaya. Płyta jest dostępna w Europie od niedawna.
Najbliższe daty koncertów PARADISE LOST:
12.09.2007 Vosselaar (B) @ Biebob
13.09.2007 Paris (F) @ Elysee Montmartre
14.09.2007 Lyon (F) @ Transbordeur
15.09.2007 Toulouse (F) @ Havana
16.09.2007 Barcelona (E) @ Razzmatazz
17.09.2007 Madrid (E) @ Caracol
18.09.2007 Lisbon (PT) @ Garage
20.09.2007 Bordeaux (F) @ Barbey
22.09.2007 Solothurn (CH) @ Kofmehl
23.09.2007 Milan (I) @ Alcatraz
24.09.2007 Winterthur (CH) @ Salzhaus
25.09.2007 Vienna (AT) @ Planet Music
27.09.2007 Muenchen (D) @ Backstage
28.09.2007 Leipzig (D) @ Hellraiser
29.09.2007 Koeln (D) @ Live Music Hall
30.09.2007 Berlin (D) @ Columbia Club
01.10.2007 Copenhagen (DK) @ Little Vega
02.10.2007 Oslo (NO) @ Rockefeller
03.10.2007 Stockholm (S) @ Debaser
05.10.2007 Hamburg (D) @ Markthalle
06.10.2007 Bochum (D) @ Zeche
07.10.2007 Utrecht (NL) @ Tivoli.


www.paradiselost.co.uk
www.myspace.com/paradiselostuk
www.centurymedia.com


MARDUK W POLSCE: DODATKOWY KONCERT
W ramach polskiej trasy MARDUK, KOLDBRANN i MASSEMORD odbędzie się jeszcze jeden dodatkowy koncert w Katowicach. Oto pełna rozpiska tego touru:
07.09.2007 - PL - Warszawa - Progresja
08.09.2007 - PL - Poznań - U Bazyla
09.09.2007 - PL - Wrocław - Madness
10.09.2007 - PL - Kraków - Loch Ness
11.09.2007 - PL - Katowice - Mega Club.


METALOWA UCZTA W GRUDZIĄDZU
W piątek 31 sierpnia w klubie "Piwnica" w Grudziądzu odbędzie się koncert, na którym zagrają: ISTNIENIE (thrash metal), WATERFALL (death metal z elementami black i doom) oraz QUEENANGEL. Początek imprezy o godzinie 20.00, wjazd 5 zeta.


www.myspace.com/istnienie


FALL OF SERENITY W POLSCE
W drugiej połowie września odbędzie się czterodniowa trasa koncertowa zespołów grających muzykę z pogranicza hardcore'u i thrash metalu - Fall of Serenity (Niemcy), Horrorscope (Katowice), Schizma (Bydgoszcz), Lostbone (Warszawa). Trasa ma tytuł "Dazzling Crushers Tour", a składające się na nią koncerty odbędą się:
18 IX (wt.) - Bydgoszcz / Estrada
19 IX (śr.) - Gdynia / Ucho
20 IX (czw.) - Warszawa / Progresja
21 IX (pt.) - Wrocław / Madness
Bilety - 24 pln / 29 pln, sprzedaż przez eventim.pl, shortcut.pl (na ich stronach www dokładna lista miejsc sprzedaży) oraz w dniu koncertu w klubach, rezerwacja e-mailowa w cenie przedsprzedaży przed dniami koncertów na internetowych stronach klubów oraz na zakkahletz@o2.pl
Wstęp - 18.00, początek koncertu - 18.30.
Wkrótce więcej informacji.


ARCH ENEMY: PIERWSZY SINGIEL Z NOWEGO ALBUMU
Pierwsze koncerty z powracającym do zespołu gitarzystą Christopherem Amottem już za brytyjskimi fanami. ARCH ENEMY z dumą informują o pierwszym singlu z nadchodzącego albumu "Rise of the Tyrant". Na tym specjalnym wydawnictwie zatytułowanym "Revolution Begins" znajdą się następujące numery:
1. Revolution Begins (4:11)
2. Blood On Your Hands (4:40)
3. Walk In The Shadows (3:07) [Queensryche Cover]
4. I Am Legend / Out For Blood (5:36] [Live 2007]
Dwa ostatnie numery będą dostępne wyłącznie na tym singlu, który zostanie wydany 31 sierpnia w Niemczech, Austrii oraz Szwajcarii, 3 września w Grecji, a 5 września w Szwecji i Finlandii. Oprócz tego, na www.myspace.com/archenemy można usłyszeć umieszczony tam kawałek "Blood On Your Hands".


www.archenemy.net
www.centurymedia.com


QUO VADIS: NOWY ALBUM 10 WRZEŚNIA
Po długich bojach 10 września zapowiadana jest premiera najnowszej płyty pt. "BABEL" weterana polskiej metalowej sceny - szczecińskiego QUO VADIS. Materiał zawiera 12 premierowych utworów. Brzmieniowo i muzycznie jest to najbardziej dojrzała, a zarazem energetyczna produkcja. Osoby, które pamiętają wczesne dokonania QUO VADIS czyli ostre, szybkie granie powinny posłuchać "Judasza", "I'am a Man", "God", "Pax", "Bojownik 2". W duchu dokonań Slayer utwór "Mia", rozbudowany i podniosły "Ishrael, Satine", materiał kończy przepiękny o przejmującym tekście "Fenix", a całość promowana będzie jednym z lepszych utworów QUO VADIS - zatytułowanym "Dominus", do którego niebawem będzie można zobaczyć teledysk. Płyta będzie do nabycia w sieci sklepów EMPIK oraz na stronie zespołu: www.quovadis.metal.pl. Wkrótce jeszcze więcej informacji.


TYRANI PIEKIEŁ ZINE #1
W przygotowaniu jest debiutancki numer zina "TYRANI PIEKIEŁ". Na jego zawartość złożą się między innymi wywiady z: BESATT, PERSECUTOR, EMBRIONAL, KINGDOM, Tomaszem (TIME BEFORE TIME REC.,THRONEUM..) oraz ze Szkieletorem (FUCKIN BITCH 'Zine), ale to nie wszystko. Wszystkie zainteresowane zespoły, twórcy zinow mogą słać swój stuff w celu recenzji na adres: Czarny, ul. Myszkowska 15, 42-421 Włodowice.
Więcej info:


czarny1966@op.pl


BEHEMOTH W THE NEW YORK TIMES / KOLEJNA AMERYKAŃSKA TRASA
Zaledwie półtora miesiąca po zakończeniu Ozzfest, BEHEMOTH wróci do Stanów Zjednoczonych, by zagrać kolejną trasę koncertową. Pod szyldem "Radio Rebellion" odbędzie się tournee, na którym BEHEMOTH zagra jako co-headliner, wraz z amerykańska formacją Job For A Cowboy. W ramach "Radio Rebellion" w październiku i listopadzie odbędzie się 28 koncertów. Jako support zagrają francuska Gojira i kanadyjski Beneath The Massacre. Poniżej pełna lista koncertów:
Oct. 18 - Baltimore, MD - Ram's Head Live
Oct. 19 - Norfolk, VA - NorVa
Oct. 20 - Atlanta, GA - Masquerade
Oct. 21 - Orlando, FL - House of Blues
Oct. 22 - New Orleans, LA - House of Blues
Oct. 23 - Houston, TX - Meridian
Oct. 24 - San Antonio, TX - White Rabbit
Oct. 26 - Phoenix, AZ - Marquee Theatre
Oct. 27 - San Diego, CA - SOMA
Oct. 28 - Los Angeles, CA - House of Blues
Oct. 29 - San Francisco, CA - Slims
Oct. 30 - Portland, OR - Hawthorne Theater
Oct. 31 - Seattle, WA - El Corazon
Nov. 02 - Denver, CO - Gothic Theatre
Nov. 03 - Lawrence, KS - Granada Theater
Nov. 04 - St. Louis, MO - Pops
Nov. 06 - Minneapolis, MN - Station Four
Nov. 07 - Chicago, IL - House of Blues
Nov. 08 - Detroit, MI - St. Andrews Hall
Nov. 09 - Pittsburgh, PA - Mr. Smalls
Nov. 10 - Cleveland, OH - House of Blues
Nov. 11 - Buffalo, NY - Infinity
Nov. 12 - Toronto, ON - Opera House
Nov. 13 - Montreal, QC - Club Soda
Nov. 15 - Poughkeepsie, NY - The Chance
Nov. 16 - Worcester, MA - Palladium
Nov. 17 - Philadelphia, PA - Trocadero Theatre
Nov. 18 - New York, NY - Irving Plaza
30 lipca jeden z największych i najważniejszych dzienników amerykańskich - "The New York Times", opublikował recenzję najnowszej płyty BEHEMOTH - "The Apostasy".


www.mystic.com.pl
www.behemoth.pl


BUTCHERY MUSIC NEWS
Bułgarska firma zajęła się wykonaniem nowych T-shirtów deathmetalowego VIRULENT INFESTATION z USA (zespół nagrywa na co dzień dla francuskiej Crematorium Records). Jak wyglądają, możecie się przekonać na załączonym obrazku, a więcej informacji znajdziecie www.myspace.com/crematoriumrecords.
Pochodzący z Bułgarii death/grindowy ENTHRALLMENT poszukuje nowego wydawcy. Poprzedni album pt. "Smashed Brain Collection" wydały wspólnymi siłami Grindethic (UK) i Grotesque (Hiszpania). Więcej info:


www.enthrallment.net
www.myspace.com/enthrallment
www.butchery-music.com


PRO-PAIN: DODATKOWE KONCERTY
Amerykańska legenda thrash-core'a PRO PAIN (www.myspace.com/propainspace) w towarzystwie holenderskiej formacji DEMIA (www.myspace.com/demiamusic) oraz francuskiego ZUUL FX rusza we wrześniu na europejską trasę. W rozpisce ujęto nowe miejsca, a polskim fanom ciężkiego grania przypominamy, że dwa koncerty będą miały miejsce w Polsce.
Oto szczegóły:
14.09.2007 MOSCOW (RU) Point Club (Tochka) **
15.09.2007 ESSEN (D) Turock
16.09.2007 DRESDEN (D) Thrillbeats Club
17.09.2007 WARSZAWA (PO) Progresja
18.09.2007 WROCŁAW (PO) WZ
19.09.2007 SOKOLOV (CZ) Dk
20.09.2007 PRAGUE (CZ) Rock Cafe
21.09.2007 LITOMERICE (CZ) Dk
22.09.2007 NITRA (SLO) Stara Pekaren
23.09.2007 GRAZ (AT) PPC
24.09.2007 TRAUN (AT) Alte Spinnerei
25.09.2007 SURSEE (CH) Kulturwerk 118
26.09.2007 BIEL (CH) Gaskessel
27.09.2007 COLMAR (FR) Le Grillen
28.09.2007 LYON (FR) Le CCO
29.09.2007 LIMOGES (FR) La fourmie
30.09.2007 BARCELONA (SP) Mephisto Club
01.10.2007 BORDEAUX (FR) Le BT59
02.10.2007 PARIS (FR) La Loco
03.10.2007 BONN (D) Klangstation
04.10.2007 TRIER (D) Exhaus
05.10.2007 DORDRECHT (NL) Bibelot
06.10.2007 HELMOND (NL) Plato
07.10.2007 BRUSSELS (BE) Magasin 4
** tylko PRO-PAIN.


METAL EXPANSION IV
Zapraszamy na kolejną imprezę pod nazwą "METAL EXPANSION IV" , która odbędzie się 22 września 2007 roku o godzinie 19:00 w Zabrzu w CK Wiatrak. Będzie można usłyszeć muzykę w wykonaniu zespołów : MOONFOG - Brutal Death Metal - Povazska Bystrica (SK) (www.moonfog.szm.sk) MONOCEROS - Thrash/Death Metal - Tychy (PL) (www.monoceros.com.pl) ORION PROPHECY - Death Metal - Knurów (PL) (www.orionprophecy.com).


www.metalexpansion.prv.pl
www.myspace.com/metalexpansion


DARK TRANQUILLITY NA EASTPAK ANTIDOTE TOUR
Szwedzcy melo-death metalowcy z DARK TRANQUILLITY potwierdzili swój udział na Eastpak Antidote Tour, na którym oprócz nich zagrają SOILWORK, CALIBAN i SONIC SYNDICATE.
Oto szczegóły:
Sep. 30 - Brighton, UK - Concorde 2 // Oct. 01 - Wolverhampton, UK - Wulfrun Hall
Oct. 02 - Leeds, UK - Cockpit // Oct. 03 - London, UK - Islington Academy
Oct. 04 - Nottingham, UK - Rockcity // Oct. 05 - Newcastle, UK - Academy
Oct. 06 - Glasgow, UK - Garage // Oct. 07 - Norwich, UK - Waterfront // Oct. 09 - Den Bosch, Holland - W2 Oct. 10 - Utrecht, Holland - Tivoli // Oct. 11 - Hasselt, Belgium - Muzik O Droom
Oct. 12 - Paris, France - La Tabendo // Oct. 13 - Marseille, France - venue tba
Oct. 14 - Barcelona, Spain - Razzmatazz // Oct. 16 - Milan, Italy - Alcatrazz
Oct. 17 - Zurich, Switzerland - Abart // Oct. 18 - Munich, Germany - Backstage
Oct. 19 - Vienna, Austria - Arena // Oct. 20 - Prague, Czech Republic - Akropolis
Oct. 21 - Budapest, Hungary - A 38 // Oct. 23 - Karlsruhe, Germany - Substage
Oct. 24 - Berlin, Germany - SO 36 // Oct. 25 - Köln, Germany - Live Music Hall
Oct. 26 - Hamburg, Germany - Gruenspan
Ponadto DARK TRANQUILLITY zaprezentuje się w następujących miejscach:
05.09.2007 Gothenburg (S) @ Tradgarn
06.09.2007 Stockholm (S) @ Nalen
07.09.2007 Vasteras (S) @ tba
08.09.2007 Malmoe (S) @ tba.


www.centurymedia.com
www.darktranquillity.com
www.myspace.com/dtofficial


AEIRREFSTI FISIS FESTIVAL
9 września w Grecji odbędzie się festiwal pod nazwą AEIRREFSTI FISIS, na którym zaprezentują swoje mroczne dźwięki następujące projekty:
ALLERSEELEN (www.geocities.com/ahnstern)
SVARROGH (www.myspace.com/svarrogh)
DEFILE DES AMES (www.defiledesames.com)
MANI DEUM (www.myspace.com/manideum)
Całość będzie miała miejsce w klubie "Nisaki" w mieście Xanthi, a początek imprezy zaplanowano na godzinę 19.30.


www.myspace.com/aeirrefstifisis


AS WE FIGTH NEWS
Duńczycy mogą się pochwalić nowym video do utworu "Annihilation" pochodzącego z ich ostatniego albumu "Midnight Tornado". Reżyserem clipu jest Division666 (Hatesphere) i można je zobaczyć pod tym adresem:
http://www.youtube.com/watch?v=KZSHpNHXgEo
MTV HEADBANGERS BALL TOUR - AS WE FIGHT, Mnemic, The Psyke Project
06 Sep 2007: Ridehuset, Aarhus - DENMARK + Sick Of It All
07 Sep 2007: Studenterhuset, Aalborg - DENMARK
08 Sep 2007: Store Vega, Copenhagen - DENMARK + Sick Of It All
21 Sep 2007: Posten, Odense - DENMARK
22 Sep 2007: Fermaten, Herning - DENMARK
28 Sep 2007: Godzzfest, Kolding - DENMARK + Raunchy
29 Sep 2007: Gimle, Roskilde - DENMARK.


www.aswefight.com
www.myspace.com/aswefight


SALEM NEWS
Video nagrane przez jednego fanów, a prezentujące SALEM wykonujące numer "Resentment" podczas koncertu, który miał miejsce 23 czerwca 2007 na Hellfest w Clisson (Francja) zostało umieszczone na YouTube i można je zobaczyć pod następującym adresem:


http://www.youtube.com/watch?v=dGpYIfFVYJQ


BORN TO DIE 'ZINE #7
Po długiej przerwie, BORN TO DIE zine ukazuje się już w siódmej odsłonie. W środku znajdziecie między innymi wywiady z: SYNTHPHONIA SUPREMA, THE GREAT KAT, THE ORANGE MAN THEORY, WIZARDS' HYMN, ARKONA, DEFLORE, GHOST MACHINERY, HESPERUS DIMENSION, ASSASSIN, ZEMIAL, SOUL TAKERS, GRZEGORZ KUPCZYK, PEK, PHOBIA, SPLITTER, BLASPHERIAN... a to zdecydowanie nie wszystko, bo przepytanych zostało jeszcze kilka załóg. Masa wszelkiej maści recek i opisów. Formacik, to ukochany przez nas A5, całkowicie xerowany :) Więcej informacji szukajcie pod którymś z poniższych adresów.


borntodie@wp.pl
ascaris@poczta.onet.pl
www.borntodie.elbi.pl


RIVERSIDE: NOWY ALBUM 24 WRZEŚNIA
Prace nad nową, długo oczekiwaną płytą zakończył RIVERSIDE Ostatnia część trylogii "Reality Dream" będzie nosić tytuł "Rapid Eye Movement". Płytę nagrywano w łódzkim Toya Sound Studios i warszawskim Serakos, oprawę graficzną płyty przygotował ponownie Travis Smith. Płyta ukaże się w polskich sklepach 24 września dzięki Mystic Production, europejska premiera zaplanowana jest na 28 września, natomiast amerykańska na 9 października. Wydawcą zagranicznym jest niemiecka wytwórnia Inside Out. Na "Rapid Eye Movement" podzielonej tematycznie na 2 części, znajdzie się 9 utworów. Oto pełna tracklista płyty:
Part One: Fearless
1. Beyond The Eyelids
2. Rainbow Box
3. 02 Panic Room
4. Schizophrenic Prayer
5. Parasomnia
Part Two: Fearland
6. Through The Other Side
7. Embryonic
8. Cybernetic Pillow
9. Ultimate Trip
Tuż po premierze albumu, RIVERSIDE zagra trasę koncertową. Jako support wystąpi Totentanz, który będzie promował debiutancki album "Nieból". Szczegóły trasy koncertowej wkrótce!


www.mystic.com.pl


RIGOR SARDONICOUS NEWS
Nowojorska formacja grająca funeral doom metal RIGOR SARDONICOUS ujawniła informacje na temat ich kolejnego albumu zatytułowanego "Vallis Ex Umbra De Mortuus", który ukaże się nakładem Paragon Records tej jesieni. Płyta kontynuuje tradycję stylistyki Raw Apocalyptic Doom znaną z poprzednich krążków. "Vallis Ex Umbra..." ukaże się w kilku różnych formatach, a każdy z nich będzie zawierał bonusy. W wersji CD znajdzie się video do starego utworu zespołu zatytułowanego "Sleepless", natomiast na winylu dodatkiem będzie cover klasyka Tears For Fears - "Mad World Oto tracklista płyty:
1) Mane de Maeroris
2) Siens Somnium
3) Incompertus quod Anon
4) Laudare Apocalypsis
5) Alveus de Somnus
6) Prophecies I - Preapocaylptia
7) Agony
8) Rex Regis Fortuna.


www.paragonrecords.net


IMMOLATION: KONCERTY W POLSCE ODWOŁANE!
Massive Music zawiadamia za pośrednictwem strony internetowej Empire Records o odwołaniu planowanych 4 koncertów w Polsce, jakie miał zagrać w sierpniu IMMOLATION: "Przyczyna jest prozaiczna - brak zainteresowania ze strony fanów. Obawialiśmy się, że zorganizowanie koncertów klubowych w środku lata jest misją niemożliwą, jednak mimo wszystko zależało nam na tym, aby polscy fani posłuchali i zobaczyli amerykańskich pionierów death metalu! Wszystkich zainteresowanych bardzo przepraszamy."


www.empire-records.com.pl


ALASTOR OBCHODZI 20 URODZINY
Weterani krajowego thrash metalu, zespół ALASTOR zaprasza na jubileuszowy koncert z okazji 20-lecia istnienia. 25.08.2007 na scenie w Parku Traugutta w Kutnie zagrają: ALASTOR + zaproszeni goście: PROLETARYAT, HORRORSCOPE i THE NO-MADS. Impreza: open air, wstęp wolny. Jedyna taka thrashowa impreza w Kutnie i okolicach!!!
Zespół ALASTOR zagra w składzie: Sławomir Bryłka (bębny), Mariusz Matuszewski (gitara), Robert Stankiewicz (wokal), Marcin Bilicki (gitara), Jacek Kurnatowski (bas).


www.alastor.pl


DARK AMBIENTROPICAL NIGHT JUŻ NIEDŁUGO
Przypominamy, że 25 sierpnia w Poznaniu wystapią trzy darkambientowe projekty: norweskie NORTHAUNT i SVARTSINN oraz krajowe ABANDONED ASYLUM. Szczegółowe informacje znajdziecie u nas w dziale "Polecamy" oraz na stronie interentowej organizatora imprezy, czyli Wrotycz Records (www.wrotyczrecords.prv.pl).
REZERWACJE przyjmowane są pod adresem wrotyczrecords@op.pl.
Tym, którzy skuszą się na pozostanie w Poznaniu na weekend, organizatorzy polecają tanie noclegi w Poznaniu (45zł/os.): www.hostel.pl/index.php?action=host&hostel=poznan&lang=pol.
Ponadto Wrotycz Records informuje, że zostało wyłącznym dystrybutorem na Polskę wydawnictw litewskiej wytworni AUTARKEIA, dla której ostatnio nagrywają m.in. Jarl, Donis oraz Fire In The Head. W najbliższym okresie możecie spodziewać się kolejnych nowości z tej wytwórni oraz uzupełnienia katalogu o wcześniejsze wydawnictwa.


www.wrotyczrecords.prv.pl


EYES OF EDEN NEWS
Już na dniach ukazuje się debiutancki album formacji EYES OF EDEN, w której skład wchodzi znany producent i gitarzysta Waldemar Sorychta (Lacuna Coil, Moonspell, Samael) oraz wokalistka Franziska Huth. Na albumie "Faith" zagrał również Gas Lipstick (HIM) na bębnach. Poniżej podajemy linki, pod którymi można zobaczyć pracę zespołu w studio oraz posłuchać utworu "Winter Night".
"Faith" ukaże się w Europie w następujące dni:
Niemcy, Austria, Szwajcaria, Benelux: 17.08
UK, Francja, Dania, Norwegia, reszta Europy: 20.08
Szwecja, Finlandia, Węgry: 22.08
Hiszpania, Portugalia: 28.08
Włochy: 14.09.


www.youtube.com/watch?v=DChXEKwmaFg
www.myspace.com/eyesofedenband
www.eyesofeden.de


FIREWIND NEWS
Lider greckiego FIREWIND, Gus G., przekazał następujące wieści dotyczące zespołu: "Wygląda na to, że 2007 rok był bardzo przygodowy dla naszego wokalisty Apolla. Aktualnie ma pewne problemy w swoim domu i potrzebuje kilkumiesięcznej przerwy od zespołu. Jako że mamy napięty grafik koncertowy, znaleźliśmy za niego zastępstwo i dajemy mu tyle czasu, ile potrzebuje, by potem powrócić do nas. Od tej pory będzie z nami występował niemiecki wokalista Henning Basse (Metalium), z którym dopełnimy wszystkie zobowiązania koncertowe w tym roku. Henning pomagał nam już w przeszłości na niektórych koncertach na naszym ostatnim europejskim tournee z Angra. Naprawdę potrafi skopać dupsko na scenie i jest świetnym wokalistą i człowiekiem."
Oto daty koncertów FIREWIND:
z Wolf, Man Of The Hour
18.08.2007 Dudley (UK) JB's
z Epica
19.09.2007 Minneapolis (US) Station 4
20.09.2007 Mokena (US) The Pearl Room
z Edguy
21.09.2007 Cleveland (US) Peabody's
22.09.2007 Toronto (CAN) The Funhaus
23.09.2007 Detroit (US) I-Rock
24.09.2007 Reading (US) The Silo
z Sonata Arctica
26.09.2007 Quebec City (CAN) Salle Albert Rousseau
27.09.2007 Montreal (CAN) Medley
28.09.2007 Poughkeepsie (US) Chance Theater
29.09.2007 Bedford (US) Mark's Showplace
30.09.2007 New York (US) BB Kings Blues Club
02.10.2007 Philadelphia (US) The Trocadero
03.10.2007 Springfield (US) Jaxx
04.10.2007 Covington (US) The Mad Hatter
05.10.2007 Fayetteville (US) Jesters Pub
06.10.2007 Atlanta (US) ProgPower Festival
z Kamelot
10.10.2007 Tokyo (J) Shibuya O-East
11.10.2007 Osaka (J) Club Quattro
12.10.2007 Nagoya (J) Bottom Line
14.10.2007 Yokohama (J) Blitz
10.11.2007 Copenhagen (DK) ProgPower Scandinavia.


www.firewind.gr
www.myspace.com/firewind


RRI RadioWiD NEWS
Internetowe Radio WiD (http://radio.wid.pl) informuje: "Od 29 sierpnia w cośrodowych "Słowiańskich i nie tylko Podróżach Muzycznych" będziemy podróżować dźwiękowo także poza granice Europy i niniejszym otworzymy nowy cykl, który już był zapowiadany swego czasu - "Metal Świata". Raz na miesiąc w środy poznawać będziemy dziewicze rejony Ameryki Południowej, Oceanii, Bliskiego Wschodu, Azji i nie tylko.
Będziemy dźwiękowo wszędzie tam gdzie grają metal. Także ten folkowy. Na początek El Salvador i kipiący nutą etno metal z tego jakże egzotycznego kraju. Usłyszymy m.in. Angelusa, Vértigo, Exkalibura, Estepardo, Dismal Gale, Fuego Eterno, Arana, a także legendarny, operowy Eärendil. I nie tylko. Początek o 21:00!


http://radio.wid.pl


SWEET NOISE: "THE TRIPTIC"
3 sierpnia miała miejsce premiera najnowszego albumu SWEET NOISE - "The Triptic". Teledysk do "Sympathy For The Devil part 666", autoryzowanej wersji klasyka The Rolling Stones, pojawił się już w MTV.
Kompozycja ta już od 25 czerwca obecna jest również w rozgłośniach radiowych. Klip "Sympathy For The Devil part 666" stanowi inne od dotychczasowych dokonań teledyskowych zespołu; jest przejściem do nowego, nieznanego, pożegnaniem przeszłości, refleksją nad wstydliwą rzeczywistością dzisiejszego świata... Każdy będzie mógł odnajdywać w nim swoje własne interpretacje. Teledysk został nakręcony w trakcie podróży do RPA, gdzie częściowo powstawał też materiał na nowy album zespołu. "Chciałem żeby teledysk do Sympathy był tak nietypowy jak decyzja, którą podjęliśmy o nagraniu tego utworu. Jest w nim głębia i tajemnica, która od dawna mnie fascynuje. To mój najbardziej osobisty obraz. Są w nim narodziny do nowego życia, śmierć, pożegnanie i determinacja trwania i przenoszenia ciężaru swoich doświadczeń na inne poziomy. Symbole, które niosę w tym obrazie ze sobą i na sobie są obecne w życiu Sweet Noise od wielu lat i splata się w nich cała nasza sztuka - wszystko co było i będzie. Obraz do Sympathy to inne tempo niż ten piekielny wyścig szczurów, który trwa dokoła nas. Żeby pomyśleć czasami trzeba przystanąć na chwilę, zajrzeć w siebie i wydobyć z głębi esencję swojego bytu. Ten klip to była bardzo ciężka praca i długa wędrówka z pustyni do miasta. Odnalazłem to czego tam szukałem. Wracam silniejszy i gotów na wszystko co przede mną i Sweet Noise" - mówi Glaca.


IGNITE NEWS
Kalifornijskie IGNITE powróciło do Europy na tournee, które składa się w dużej mierze z występów na letnich festiwalach. Oto daty tych koncertów:
15.08.2007 Frankfurt (D) @ Batschkapp
16.08.2007 Hasselt (B) @ Pukkelpop Festival
17.08.2007 Torgau (D) @ Endless Summer Festival
18.08.2007 Viveiro (E) @ Viveiro Festival
19.08.2007 Rostock (D)@ Mau Club
21.08.2007 Malmö (S) @ Malmöfestivalen
22.08.2007 Copenhagen (DK) @ The Rock
23.08.2007 Bremen (D) @ Wehrschloss
24.08.2007 Leeds (UK) @ Leeds Festival
25.08.2007 Horb (D) @ Minirock Festival
26.08.2007 Leeds (UK) @ Reading Festival
27.08.2007 Utrecht (NL) @ Tivoli De Helling
28.08.2007 Marburg (D) @ KFZ
30.08.2007 Wiesen (A) @ 2 Days A Week Festival
31.08.2007 Lichtenfels (D) @ Rock My Ass Festival
01.09.2007 Herne (D) @ Fear & Fury Festival
02.09.2007 Milano (I) @ Idroscalorock Festival
03.09.2007 Ljubljana (SI) Gala Hala
04.09.2007 Osijek (HR) @ Klub Zeljeznicar
06.09.2007 Moscow (RUS) @ Tabula Rasa Club
08.09.2007 Budapest (HUN) @ Fezen Festival
10.09.2007 Sofia (BG) - Hristo Botev.


www.igniteband.com
www.myspace.com/ignitemusic
www.centurymedia.com


ARCH ENEMY NEWS
Najnowszy album ARCH ENEMY o tytule "Rise of the Tyrant" ukaże się 24 września nakładem Century Media Records. Na specjalnej podstronie tej firmy można usłyszeć utwór promujący nowy album - "Blood On Your Hands". Oto link: www2.centurymedia.com/index.aspx?page=detailed_artist&id_artist=6&default_id_country=3.
Kawałek znajduje się również na stronie MySpace zespołu: www.myspace.com/archenemy.
ARCH ENEMY Live 2007:
Special "Kerrang!" show
Aug. 17 - London (UK) @ The Barfly
Bloodstock Festival
Aug. 18 - Derby (UK) @ Catton Hall
Up From The Ground Festival
Aug. 24 - Gemuenden (D)
"The Black Tyranny" (North America)
Arch Enemy & Machine Head co-headlining tour (supported by Throwdown and Sanctity)
Sep. 07 - Anaheim, CA @ House Of Blues
Sep. 08 - Las Vegas, NV @ Jillian's
Sep. 09 - San Diego, CA @ Soma
Sep. 11 - Tucson, AZ @ Rialto Theatre
Sep. 13 - Dallas, TX @ House Of Blues
Sep. 14 - Houston, TX @ Meridian
Sep. 15 - New Orleans, LA @ House Of Blues
Sep. 17 - Lake Buena Vista, FL @ House Of Blues
Sep. 18 - Atlanta, GA @ Masquerade
Sep. 19 - Jacksonville, NC @ Hooligans
Sep. 21 - Worcester, MA @ Palladium
Sep. 22 - New York, NY @ Nokia Theatre
Sep. 23 - Baltimore, MD @ Sonar
Sep. 24 - Norfolk, VA @ Norva
Sep. 26 - Philadelphia, PA @ Trocadero
Sep. 27 - Buffalo, NY @ Evolution
Sep. 28 - Toronto, ON @ Opera House
Sep. 29 - Montreal @ The Medley
Oct. 01 - Cleveland, OH @ House Of Blues
Oct. 02 - Chicago, IL @ House Of Blues
Oct. 03 - Minneapolis, MN @ First Ave
Oct. 05 - Detroit, MI @ Harpos
Oct. 06 - Grand Rapids, MI @ Orbit Room
Oct. 07 - St. Louis, MO @ Pops
Oct. 09 - Englewood, CO @ Gothic Theatre
Oct. 10 - Albuquerque, NM @ Sunshine Theatre
Oct. 12 - San Francisco, CA @ The Warfield
Oct. 13 - Hollywood, CA @ Avalon
"The Black Crusade" (Australia)
Machine Head, Trivium, Arch Enemy
Oct. 28 - Robinson Pavilion - Perth, Australia
Oct. 30 - Thebarton Theatre - Adelaide, Australia
Oct. 31 - Festival Hall - Melbourne, Australia
Nov. 01 - Luna Park - Sydney, Australia
Nov. 02 - Luna Park - Sydney, Australia
Nov. 03 - Riverstage - Brisbane, Australia
"The Black Crusade" (Europe)
Machine Head, Trivium, Dragonforce, Arch Enemy & Shadows Fall
Nov. 20 - SECC - Glasgow, UK
Nov. 21 - MEN Arena - Manchester, UK
Nov. 23 - NEC - Birmingham, UK
Nov. 24 - Brixton Academy - London, UK
Nov. 25 - Brixton Academy - London, UK
Nov. 26 - CIA Arena - Cardiff, UK
Nov. 28 - Elysee Montmartre - Paris, France
Nov. 29 - Elysee Montmartre - Paris, France
Nov. 30 - Heineken Music Hall - Amsterdam, Netherlands
Dec. 01 - The Palladium - Cologne, Germany
Dec. 02 - Messe Congress - Stuttgart, Germany
Dec. 03 - Tonhalle - Munich, Germany
Dec. 05 - Gasometer - Vienna, Austria
Dec. 06 - Alcatraz - Milan, Italy
Dec. 07 - Eulachhalle - Winterthur, Switzerland
Dec. 09 - Schlachthof - Wiesbaden, Germany
Dec. 10 - KB Halle - Copenhagen, Denmark
Dec. 11 - Arenan - Stockholm, Sweden
Dec. 13 - Old Ice Hall - Tampere, Finland
Dec. 14 - Old Ice Hall - Helsinki, Finland.


www.archenemy.net
www.myspace.com/archenemy
www.centurymedia.com


ORPHANED LAND NEWS
Po zagraniu intensywnego koncertu w roli headlinera na niemieckim Dong Open Air izraelskie ORPHANED LAND umieściło w necie pamiątkowy clip z tego występu oraz pozascenicznych wyczynów muzyków. Można je zobaczyć pod następującym adresem:


www.youtube.com/watch?v=FnTNR2Sc1qc
www.orphaned-land.com
www.centurymedia.com


METAL JEERS ZINE #4
Metal Jeers Production po wielkiej przerwie, która nastąpiła po wydaniu numeru 3 "Metal Jeers Zine", ponownie atakuje kolejnym wydawnictwem. Premiera zapowiadana jest na późną jesień 2007. W numerze znajdziecie: wywiady z Sturmgewehr666, Hesperus Dimension, Disavowed (Francja), Abused Majesty, Ulvborg Hird (białostockie bractwo rycerskie), Effect Murder, Stillborn, Vandod (Norwegia), Sevared Records (USA), Ancient (Norwegia), Valinor i kilka niespodzianek... Ponadto recenzje CD, recenzje wideo, opisy innych wydawnictw na papierze, relacje z imprez...


www.metaljeers.bial.pl


NOWY NILE W SKLEPACH I NA LISTACH
Nowy album NILE pt. "Ithhyphalic" zadebiutował na liście sprzedaży albumów w Niemczech na pozycji 76. Pozostaje wejścia na listę to: pozycja 13. w Finlandii, #139 w Anglii, #162 w USA, # 6 na Rock Charts oraz #8 na Indie Charts. W chwili obecnej NILE koncertuje w ramach amerykańskiej trasy Ozzfest, a Europę nawiedzi pod koniec roku.


"W OPACTWIE THELEMY ALEISTERA CROWLEYA" - WERNISAŻ WYSTAWY PRAC MISTRZA THERIONA
18 sierpnia 2007 roku w klubie studenckim "Ygrek" (ul. Polanki 34A) odbędzie się niezwykła wystawa, zatytułowana "W Opactwie Thelemy Aleistera Crowleya". Podczas tego wydarzenia zaprezentowanych zostanie blisko 60 zdjęć przedstawiających malowidła ścienne słynnego maga, poety i malarza, znanego jako "Mistrz Therion". Ideą tej imprezy jest pokazanie niezwykłej spuścizny artystycznej, ledwo ocalonej dla potomnych przez miłośników i kontynuatorów angielskiego maga, przede wszystkim tym osobom, które nie miały okazji odwiedzić Opactwa Thelemy w Cefalu na Sycylii. Będzie to również doskonała okazja do ciekawych rozmów, wymiany poglądów, nawiązania współpracy.
W klubie "Ygrek" zostanie zaprezentowana seria zdjęć z La Chambre des Churmantes (Komnaty Koszmarów) - jedynego pomieszczenia, w którym zachowały się do dziś oryginalne malowidła Crowley'a. Zdjęcia zostały zrobione w maju tego roku przez Karolinę Dziewięcką i Mariusza Nantura Doeringa.
Podczas imprezy zostanie również zaprezentowany najnowszy materiał zespołu Bisclaveret - Bisclaveret vs Bruno - "Les Mannequins", będzie można nabyć wydawnictwa oficyn 418, Lashtal Press oraz płyty z wytwórni Zoharum....
Zapraszamy!
Więcej informacji na stronach:


www.zoharum.com
www.lashtal-press.com
http://okultura.pl
http://418.pl


DEPRESSED MODE NEWS
Doom metalowcy z Finlandii poszukują nowego basisty, gdyż Jani "Jamppa" Lamminpää został zmuszony do opuszczenia zespołu z powodów osobistych. Zespół jest obecnie w ważnym dla ich twórczości okresie, gdyż czeka ich premiera debiutanckiego krążka oraz trasa koncertowa. Więc jeśli czujesz się na siłach, by udźwignąć to odpowiedzialne zadanie i zostać basistą zespołu, pisz na adres DepressedModeDoom@hotmail.com.


www.firebox.fi


QUEENSRYCHE NEWS
Jeszcze nie opadł pył po wydaniu ostatniego krążka zatytułowanego "Operation: Mindcrime II", uznanego za jeden z lepszych w karierze grupy; a zespół już przygotowuje się do wydania kolejnego albumu. Całość materiału zostanie nagrana w studio w Seattle. Jak zapowiada frontman grupy Geoff Tate, krążek ten będzie niemałą niespodzianką dla fanów.


www.Queensryche.com


THUNDERBOLT IS DEAD
Informację o "śmierci" zespołu przekazał poprzez stronę internetową grupy Paimon. Na tę decyzję złożyło się wiele aspektów, jednak zespół uważa ją po prostu za zamknięcie pewnego rozdziału w ich twórczości. Niemniej blackmetalowcy zapewniają, że nie odejdą w mrok i o nich jeszcze usłyszymy.


www.thunderbolt.pl


THEE MALDOROR KOLLECTIVE: NOWA PROPOZYCJA W TYM MIESIĄCU W SPRZEDAŻY
Włoska awangardowa formacja THEE MALDOROR KOLLECTIVE przygotowała nowy krążek zatytułowany "Themes For Proxima", który zawiera cztery nowe utwory oraz dwa remixy. Zespół, który na co dzień związany jest z kultową wytwórnią Code666 Records, swoje najnowsze dzieło wydał w polskiej firmie Foreshadow. Muzyka z tego wydawnictwa została wykorzystana w hiszpańskim filmie wielokrotnie nagradzanego niezależnego reżysera Carlosa Atanesa. Płytę można już nabyć w sklepie internetowym Foreshadow (www.sklep.foreshadow.pl), natomiast w sklepach na terenie całego kraju dostępna będzie jeszcze w tym miesiącu.


THE VISION BLEAK: PREMIERA NAJNOWSZEJ PŁYTY JUŻ ZA MIESIĄC
W pierwszym tygodniu września ukaże się trzeci, najnowszy pełnometrażowy album duetu THE VISION BLEAK, w którego skład wchodzi Ulf Theodor Schwadorf (EMPYRIUM, AUTUMNBLAZE, NOEKK, SUN OF THE SLEEPLESS). "The Wolves Go Hunt Their Prey", bo taki tytuł nosi najnowsze dzieło Niemców, to logiczna kontynuacja muzycznej drogi jaką obrali na dwóch poprzednich albumach. Niemniej jednak, nowy krążek jest dużo bardziej urozmaicony i cięższy. Proces nagraniowy trwał ponad 6 miesięcy, co dało piorunujący efekt. Album jest pełen mocnych metalowych riffów, ale zawiera również bombastyczne sekcje orkiestrowe oraz akustyczne gitary. Na stronach internetowych Foreshadow, polskiego dystrybutora albumu, można już posłuchać przedsmaku płyty, a dokładnie fragmentu utworu "She-Wolf". Wystarczy kliknąć tutaj:


http://www.foreshadow.pl/nawigacja.php?id=plejer
www.foreshadow.pl


SPINAL CORD NEWS
SPINAL CORD kończy prace nad swoim trzecim długogrającym krążkiem. 12 października zespół zaczyna nagrania w dębickim "Screw Factory Studio". Realizacją zajmie się Janusz Bryt. W zespole doszło również do zmian personalnych - pozycję wokalisty objął Novy (Vader). Więcej szczegółów znajdziecie na stronie:


www.spinalcord.metal.pl


BEHEMOTH NEWS
Najnowszy album BEHEMOTH "The Apostasy", którego premiera w Stanach Zjednoczonych miała miejsce 17 lipca, zadebiutował w pierwszym tygodniu sprzedaży na 149 miejscu "Billboardu". Nergal komentuje to bezprecedensowe wydarzenie: "Właśnie odebrałem telefon od ludzi z wytwórni Century Media z informacją, że zadebiutowaliśmy na 149 miejscu Billboardu. To wielki sukces i wielki dzień, nie tylko dla Behemoth, ale dla całego ekstremalnego metalu. Kiedy przybyliśmy pierwszy raz do Stanów mniej więcej pięć lat temu, w najśmielszych marzeniach nie spodziewałem się że kiedykolwiek możemy trafić na Billboard. Poświęciliśmy Behemoth naprawdę wszystko i wspaniale jest teraz widzieć takie rezultaty. Oczywiście to wszystko nie miałoby miejsca, gdyby nie nasi fani i wytwórnia Century Media. Jestem strasznie podekscytowany tym osiągnięciem, a to dopiero początek!"
Zespół zakończył ostatnio prace nad teledyskiem do utworu "Prometherion". Reżyserem obrazu jest ceniony amerykański twórca klipów (m.in Unearth, All That Remains). Premiera na początku sierpnia, a już teraz można obejrzeć krótki trailer klipu pod adresem: http://www.youtube.com/watch?v=vJNxlruo560.


www.behemoth.pl
www.mystic.com.pl


HATI NA TARGACH NOWEJ SZTUKI
Awangardowa formacja HATI ze swoim projektem 100% Recycled Sound Installation połączonym z promocją nowej płyty "Works for Scrap Metal" wystąpiła w ramach Targów Nowej Sztuki w Toruniu 27 lipca, a kolejny występ odbędzie się 24 sierpnia o godzinie 20.00.
Grupa HATI wychodzi na ulice ze swym projektem 100% Recycled Sound Installation. Po udanych wystąpieniach i instalacjach w galeriach i na festiwalach w maju i czerwcu 2007 w kilku miastach Polski, muzycy kolejny raz w historii grupy występują na ulicy, po udanej pierwszej akcji tego rodzaju, która miała miejsce 30.06.2007 przed wejściem do Piwnicy Pod Aniołem w Toruniu. Głównym elementem projektu 100% Recycled Sound Installation jest instalacja dźwiękowa, na którą składają się instrumenty perkusyjne - metalowe idiofony - odpowiednio przystosowane z materiałów odpadowych znalezionych m.in. na złomowiskach czy śmietnikach. Instalacja ta służy cyklicznym prezentacjom zorganizowanym w postaci seansów dźwiękowych (koncertów), a także grupowemu tworzeniu kompozycji muzycznych oraz swobodnemu, kreatywnemu oglądaniu przez zwiedzających - połączonemu z możliwością dotykania i wydobywania dźwięków oraz wspólnej improwizacji. Integralnym składnikiem projektu jest także płyta HATI "Works for Scrap Metal", zawierająca materiał muzyczny skomponowany i zagrany na instrumentach pochodzących z recyklingu. Lipcowe i sierpniowe koncerty HATI 100% Recycled Sound Installation w ramach Targów Nowej Sztuki muzycy dedykują wszystkim prawdziwym artystom ulicy na całym świecie...


REBEL ANGELS TOUR: DRUGA CZĘŚĆ W LISTOPADZIE
Trwający właśnie okres wakacyjny nie oznacza wcale odpoczynku dla ekipy Creative Music. Ostatnia trasa przez nią zorganizowana - "Rebel Angel Tour" - cieszyła się dużym zainteresowaniem ze strony fanów, dlatego przygotowano jej drugą część! Tym razem dojdzie ona do miejsc, w których nie pojawiła się za pierwszym razem. Koncerty odbędą się w listopadzie i trasa zawita do 10 kolejnych miast! Swój udział potwierdziły już HATE, CRIONICS oraz DEATHBRINGER z Białorusi. Trwają także negocjacje z jeszcze jednym zespołem. Dla HATE będzie to okazja do zaprezentowania kawałków z nowej płyty, której sesja nagraniowa rozpoczyna się na początku sierpnia. CRIONICS promuje właśnie swoje ostatnie dzieło "Neuthrone", a w Polsce pojawi się po zakończeniu trasy po Skandynawii. Po raz kolejny zaprezentuje się także nadzieja metalu zza naszej wschodniej granicy, a techniczny death-metal DEATHBRINGER powinien zadowolić wszystkich, którzy pojawią się na koncertach pod czas trasy "Rebel Angels Tour 2007 -Vol.2"! Już wkrótce podamy wszystkie miasta i kluby, w których zagrają wspomniane zespoły.
Więcej informacji na stronie:


www.creative-music.pl


ZAPOWIEDŹ Z NO ANGEL PRODUCTIONS
Wkrótce nakładem małej firmy No Angel Productions ukaże się kolejny profi CDR - EXPERIMENTS IN DARKNESS "New World Rising". Według słów wydawcy "Ten album w iście dekadencki sposób opisuje mikrokosmos człowieka przepełnionego goryczą i poczuciem "straty", jak i makrokosmos globalnego końca tego, co stanowi o naszym poczuciu rzeczywistości. Opowiada o braku pewności siebie, a z drugiej strony arogancko opluwa wszystko, co (pozornie) stałe. Jesteśmy świadkami końca. Końca wszelkiego uczucia i końca znanej nam cywilizacji. O wszystkim tym opowie nam Bart Piette, znany choćby z rewelacyjnego Dead Man's Hill. Oczekujcie wydania nietypowego.


www.no.angels.glt.pl


DOG EAT DOG: NOWA PŁYTA I KONCERTY
Amerykańska formacja DOG EAT DOG w tym roku szczególnie upodobała sobie nasz kraj. Zespół wystąpił 12 maja we Wrocławiu, 19 maja w Poznaniu, a całkiem niedawno był gwiazdą pierwszego dnia festiwalu Union Of Rock w Węgorzewie. Twórcy "All Boro Kings" i "Play Games" przyjadą w 2007 roku do Polski jeszcze raz, by 28 sierpnia zagrać we Wrocławiu na Green Festival.
Wszystkie koncerty Dog Eat Dog grają w ramach promocji najnowszej płyty "Walk With Me", pierwszego od siedmiu lat albumu studyjnego, którego premiera europejska odbędzie się w poniedziałek 23 lipca.
Na płycie znajdą się następujące utwory:
1. Showtime
2. Hell yeah!
3. Undivided
4. M.I.L.F.
5. Walk with me
6. All night
7. Esb
8. My frustation
9. Summertime
10. Cannonball
11. Dark secret
12. Fun lovin
Kwartet Dog Eat Dog uznawany za jeden z najważniejszych zespołów i prekursorów rap-metalu powstał pod koniec lat 80-tych w New Jersey, a w jego skład weszło trzech muzyków formacji Mucky Pup, Dave Neabore, Sean Kilkenny i John Connor. Gitarzysta Biohazard, Billy Graziadei na początku lat 90-tych podsunął demo Dog Eat Dog wytwórni Roadrunner i od tego momentu losy zespoły potoczyły się błyskawicznie. Debiutancka płyta "All Boro Kings" przyniosła zespołowi znane na całym świecie hity "No Fronts" i "Who's The King" a sprzedaż płyty osiągnęła szybko poziom 600 000 egzemplarzy. Kolejne albumy "Play Games" i "Amped" zapisały się złotymi zgłoskami w historii muzyki crossover. Niestety na początku nowego tysiąclecia zespół zawiesił działalność, a muzycy udzielali się w innych zespołach, między innymi All Boro Kings i Lowbuz. Teraz powracają z zastrzykiem świeżej energii zatytułowanym "Walk With Me". Nowa płyta Dog Eat Dog to żywiołowe kompozycje nawiązujące do pierwszych płyt, ogromna różnorodność stylistyczna i niesamowite poczucie humoru. Genialne melodie, gitarowy ciężar i niezwykłe partie wokalne całej czwórki potwierdzają że w Dog Eat Dog nic się nie zmieniło a "Walk With Me" powinno katapultować ich ponownie na szczyt popularności.


www.mystic.com.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005