TRASA DISMEMBER ODWOŁANA
Jak już pewnie wiecie, polska trasa DISMEMBER została odwołana. Informację taką otrzymaliśmy na dzień przed rozpoczęciem tournee, a organizator - Rose Production ograniczył się do enigmatycznej wiadomości umieszczonej na swojej stronie www oraz kilku forach internetowych, z których wynikało, że trasa została odwołana ze względu na minimalną przedsprzedaż biletów. Tymczasem sam DISMEMBER podał opinii publicznej, że "Polska agencja Rose Productions odwołała naszą trasę po Polsce dwa dni przed jej startem. W naszej 19-letniej historii nigdy nie doświadczyliśmy takiego braku profesjonalizmu! Wina za odwołanie tych koncertów stoi wyłącznie po stronie Rose Productions. Dismember pragnie przeprosić za to co się stało wszystkich fanów w Polsce - naprawdę czekaliśmy na tą trasę!"
Pozostawiamy to bez komentarza, a swoje oficjalne stanowisko jako jednego z patronów medialnych przekazaliśmy bezpośrednio Rose Production.


MYSTIC ART NR 40 JUŻ W SPRZEDAŻY
"Kolejny numer "Mystic Art" trafia do Waszych rąk tuż przed majowym "długim" weekendem. Mamy nadzieję, że ciekawej lektury i tym razem nie zabraknie. W związku z wizytą Slayer na Mystic Festival 5 czerwca, z okładki spoglądają na was Kerry King i Tom Araya. Duży materiał z mnóstwem ciekawostek o Slayer to danie główne 40 numeru Mystic Art.
Raport specjalny powinien być równie interesujący znajdziecie w nim bowiem podsumowanie trasy Mystic Tour - Hunter, Frontside, Virgin Snatch oraz Rootwater i przygody podczas tych wojaży zaprezentowane "od kuchni" przez muzyków każdego z występujących zespołów. Nie zabraknie zabawnych historii i równie śmiesznych fotek.
Listę wywiadów kontynuuje rozmowa z Dimmu Borgir, który znów nagrał świetną płytę wynosząc black metal na kolejny poziom. Fani ekstremy znajdą tym razem więcej dla siebie, nie mogliśmy bowiem zapomnieć o tak ważnych premierach wiosennych jak Immolation, Six Feet Under, Marduk czy Vital Remains. Z każdym z tych zespołów przeprowadziliśmy obszerne rozmowy o ich najnowszych dokonaniach. Nie mniej ciekawie zapowiada się frakcja klasycznego metalu - tu polecamy wywiad z WASP, który wreszcie wydał nową płytę oraz z liderem Annihilator który z pomocą znamienitych gości nagrał kolejny ciekawy materiał. Dla fanów progresywnych dźwięków mamy wywiad z Porcupine Tree oraz nowym odkryciem Iluzjon, którego płyta, mamy nadzieję, już wkrótce będzie tak często gościła w waszych odtwarzaczach jak ostatni album Riverside. Zasługuje na to bez cienia wątpliwości.
W studio tym razem dopadliśmy Behemoth, który pod koniec czerwca zaatakuje z nową płytą. I po raz kolejny nie pozostanie kamień na kamieniu. Wkrótce potem ekipa Nergala będzie zbierać żniwo na festiwalu Ozzfest, a wczesną jesienią zagra na trasie koncertowej w Polsce.
Do "Past Perfect" trafił tym razem legendarny At The Gates. Dział koncertowy natomiast wypełniają relacje z Metalmanii oraz koncertu Celtic Frost i Kreator w Berlinie. Tradycyjnie polecamy też kolumny stałe i tony recenzji."
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


PŁYTA STURMGEWEHR666 JUŻ DOSTĘPNA
Mamy przyjemność poinformować, iż debiutancka płyta śląskiego STURMGEWEHR666 "Sturming SaintReich Sanctuary" jest już dostępna nakładem METAL JEERS PROD. Jest to drugie w pełni profesjonalne wydawnictwo białostockiej wytwórni, która coraz prężniej działa w rodzimym podziemiu. Zawartość płyty to dwanaście morderczych songów utrzymanych w old schoolowym death metalowym klimacie. Mocne oraz mięsiste brzmienie gwarantuje dużą dawkę emocji.
Do wydawnictwa można dotrzeć bezpośrednio u wydawcy bądź też w Pagan Rec, The Nocturnal Battle Of Chariots oraz Via Nocturna. Poza granicami dystrybucję prowadzą: Nice To Eat You (Czechy), Sevared Rec. (USA), Sonic Temple Rec. (Słowacja) oraz Ukragh Prod. (Ukraina).
Wszystkich zainteresowanych współpracą, wymianą, dystrybucją prosimy o kontakt na e-mail: metaljeers@wp.pl.
Więcej info na stronach:


www.metaljeers.bial.pl
www.myspace.com/metaljeersproduction


EFFECT MURDER: W OCZEKIWANIU NA PIERWSZE DVD
Białostocka formacja przygotowała materiał na pierwsze DVD na którym znajdzie się koncertowy materiał z METAL JEERS DEATH ASSAULT FEST 2007, kilka ujęć za sceny i krótka historia zespołu. Wydawnictwo pod szyldem "Death Live" ukaże się w maju dzięki białostockiemu METAL JEERS PROD. Próbkę filmu zobaczyć można na profilu My Space: www.myspace.com/effectmurder. EFFECT MURDER jest w trakcie przygotowywania nowych utworów na pierwszy pełno czasowy album. O wszystkich bieżących posunięciach zespołu będziemy informować na bieżąco. Więcej info na oficjalnej stronie zespołu:


www.effectmurder.metal.pl


METALOWY WEEKEND W BIAŁYMSTOKU
Nadchodzący weekend w Białymstoku zapowiada się bardzo atrakcyjnie. W sobotni wieczór 28 kwietnia o godzinie 18.00 w klubie FAMA wystąpią SILENT HILL (progresie hard rock), HELLRAIZER (heavy metal) oraz białostocka gwiazda BRIGHT OPHIDIA (metal thrash core) która po dłuższej przerwie wraca na scenę z nowym materiałem. Natomiast w niedzielę 29 kwietnia w tawernie Trzy Korony o godz. 18 zaprezentują się death metalowe formacje IN EXTREMIS, ALTERCATED oraz DECEIVER. Informujemy, iż na obu koncertach oprócz zimnego piwa będzie można natknąć się na stoisko z płytami oraz zinami z dystrybucji Metal Jeers. Wszystkich maniaków ekstremalnej metalowej muzyki zapraszamy do białostockich klubów. Info: cezary.mielko@wp.pl.
Patronat medialny Metal Jeers Prod.


RAVENDUSK NEWS
Lubelski RAVENDUSK podpisał kontrakt z hiszpańską wytwórnią Mondongo Canibale Records na europejskie wydanie drugiej długogrającej płyty o tytule "Astroblack Advent", której to rejestracji dokonano w bieżącym roku. Wszyscy, którym dane było usłyszeć wcześniejszy materiał promocyjny na pewno nie będą rozczarowani... Nowy krążek zawiera utwory w nowych aranżacjach pochodzących z wspomnianego promo, a także 5 zupełnie nowych utworów obsadzonych w charakterystycznej dla ich stylu mistycznej atmosferze. "Astroblack Advent" to: Ebony Craft, Profound Effect, Superdark Phenomen, Will as Heresy, Neon Cipher, Astroblack Advent, Lucider Worlds, Enigma Neo Blassed, Forever Obscure, Vortex of Arcane i Rapture Generation. Data wydania nie jest jeszcze do końca ustalona, jednakże planowo wydania będziemy mogli spodziewać się w okolicach końca kwietnia. Dla wszystkich zainteresowanych płyta ta będzie dostępna w Polsce za pośrednictwem zespołu w dziale "Merchandise", jak również poprzednie wydawnictwo. Więcej informacji na oficjalnej stronie wydawcy: www.mondongocanibale.com
Jednocześnie zespół poszukuje wydawcy materiału w Polsce, potencjalnie zainteresowanych proszą o kontakt.
RAVENDUSK od pewnego czasu ma swoją nową oficjalną stronę znajdującą się pod adresem: www.ravendusk.pl a także od niedawna w portalu Myspace! Adres profilu to: http://myspace.com/ravenduskpoland Jest to jedyny oficjalny profil zespołu na Myspace.com, na którym można znaleźć 3 utwory promujące ich nowe wydawnictwo "Astroblack Advent", a są nimi: Astroblack Advent, Enigma Neo Blassed oraz Superdark Phenomen.
Posadę drugiego gitarzysty w RAVENDUSK od niedawna objął: Bartosz Górny.


ravendusk@wp.pl
www.ravendusk.pl


SLEEPYTIME GORILLA MUSEUM: NOWY ALBUM
Francuska EQUILIBRE MUSIC ustaliła datę 29 maja 2007 na premierę europejskiego wydania nowego krążka "In Glorious Times" pionierów "Rock Against Rock" - SLEEPYTIME GORILLA MUSEUM. W chwili obecnej grupa kończy udane tournee po Europie.
W skład nowego albumu wejdą następujące numery:
1. The Companions
2. Helpless Corpses Enactment
3. Puppet Show
4. Formicary
5. Angle of Repose
6. The Ossuary
7. Salt Crown
8. The Only Dance
9. The Greenless Wreath
10. Widening Eye
11. Putrid Refrain
Na Youtube.com można sprawdzić video tego bandu: http://www.youtube.com/watch?v=CCJMy6zdUR8.


www.sleepytimegorillamuseum.com
www.myspace.com/sleepytimegorillamuseum


FEAR MY THOUGHTS NA HELL ON EARTH TOUR 2007
Niemiecka nadzieja melodyjnego death metalu FEAR MY THOUGHTS po wydaniu w barwach Century Media Records swojego debiutu "Vulcanus" w styczniu 2007 została potwierdzona jako jeden z uczestników tegorocznego Hell On Earth Tour. Obok Niemców zagrają jeszcze między innymi Born From Pain i Walls Of Jericho. Więcej informacji o tej trasie znajdziecie na stronach: www.hellonearth.de i www.myspace.com/hellonearth.
Oprócz tego FEAR MY THOUGHTS będzie można zobaczyć w akcji w poniższych miejscach:
12.05.2007 Leipzig (D) @ Kulturbundhaus
16.05.2007 Luedenscheid (D) @ Alte Druckerei
26.05.2007 Schleiz (D) @ tba
16.06.2007 Trier (D) @ Ex-Haus (Summer Blast Festival)
30.06.2007 Twistringen (D) @ Reload Festival
01.07.2007 Roitzschjora (D) With Full Force Festival
14.07.2007 Nijmegen (NL) @ Affaire Festival
14.07.2007 Wohratal/Langendorf (D) @ Ragnarock Festival
25.07.2007 Rheinfelden (D) @ Rheinfelden Is Fucking Dead Festival
03.08.2007 Schlanders (I) @ Matscher Au Open Air
17.08.2007 Dinkelsbuehl (D) @ Summer Breeze Festival
24.08.2007 Ieper (D) @ Ieper Festival
08.09.2007 Remchingen (D) @ Slamdance Festival
12.10.2007 Fürstenfeld (A)- Jugendzentrum Coyoba
31.10.2007 Freising (D) @ Lindenkeller
01.11.2007 Luzern (CH) @ Sedel
02.11.2007 Lustenau (A) @ Factory
03.11.2007 Uster (CH) @ Rock City
FEAR MY THOUGHTS @ Hell On Earth Tour 2007
(+ Born From Pain, Walls Of Jericho...)
13.09.2007 Frankfurt (D) @ Batschkapp
20.09.2007 Hannover (D) @ Musikzentrum
21.09.2007 Dresden (D) @ Reithalle
22.09.2007 Berlin (D) @ SO 36
23.09.2007 Poznan (PL) @ Eskulap
05.10.2007 Jena (D) @ Fhaus
06.10.2007 Essen (D) @ Funbox Amalie
07.10.2007 Schweinfurt (D) @ Alter Stadtbahnhof.


www.fearmythoughts.com
www.myspace.com/fearmythoughts
www.centurymedia.com


U BAZYLA - KONCERTY
Poznański klub zaprasza na kolejne koncerty:
2007.04.28 - BLOODLUST NIGHT
start: godz. 19.00, wjazd: 5 zł
2007.04.30 - PUNISHABLE ACT (Berlin) + SCHIZMA (Bydgoszcz) + UNITY OF BLOOD (Poznań)
start: godz. 19.00, wjazd: 15 PLN
2007.05.04 - DIVINE INSANITY + LIKANTROPIA + HORNAD
start: godz. 19.00
2007.05.05 - ELECTROFOBIA
start: godz. 19.00, wjazd: 6 zł
2007.05.12 - UNITY OF BLOOD
start: godz. 19.00
2007.05.13 - PNEUMA
start: godz. 19.00
2007.05.16 - EPITOME + ANAL HAFT
start: godz. 19.00
2007.05.18 - THE BILL
start: godz. 19.00
2007.05.19 - IMPREZKA soundsystem
start: godz. 19.00, wjazd: 5 zł
2007.05.24 - DRUNK FIELD + LOW SPEED DIRT
start: godz. 19.00, wjazd: 5 zł
2007.05.26 - REBEL ANGELS TOUR 2007
start: godz. 19.00, wjazd: 12/16 zł; zagrają: HATE + DARZAMAT + CRIONICS + SAMMATH NAUR
2007.05.27 - WŁOCHATY + ŚWIADOMOŚĆ + PLEBANIA + WC
start: godz. 18.00, wjazd: 16/23 PLN
2007.06.08 - PARANOYA
start: godz. 19.00 .


http://uBazyla.pl


EMBRIONAL NEWS
Demo "Cusp Of Evil" death metalowców z EMBRIONAL zostanie wydane przez Old Temple na CD - ze zmienioną okładką, masteringiem, podziałem intr itp. Premiera na przełomie czerwca/lipca. Ponadto zespół przygotowuje split z EMPHERIS, który ukaże się także przed wakacjami (więcej szczegółów wkrótce) i kończy nagrywanie zupełnie nowego materiału. A tymczasem Rychu - gitarzysta EMBRIONAL zasilił ostatnio szeregi hordy BESATT i wesprze ją na koncertach na europejskiej trasie (Anti-Christ Crusade Tour) z MORIGAN (De) i MORTUARY DRAPE (It). Koncerty odbędą się w terminie 21.04-06.05 we Włoszech, Holandii, Danii, Belgii, Słowacji itd.


embrional@op.pl
www.embrional.com.pl


THE HAUNTED: WKRÓTCE ZDEWASTUJĄ EUROPĘ
Szwedzki THE HAUNTED ruszył 25 kwietnia na europejską trasę, na której twórcom "The Dead Eye" towarzyszyć będą oldskulowcy z thrash-core'owego Municipal Waste oraz dwie inne formacje: Wolf i Lyzanxia. Poniżej znajdziecie daty koncertów, wśród których są przewidziane dwa występy w Polsce. Ponadto, można już zobaczyć nowego clipa THE HAUNTED do utworu "The Drowning" i w tym celu zapraszamy na stronę zespołu umieszczoną na www.centurymedia.com.
Cursed Earth Tour 2007 - PART 1
THE HAUNTED
(+ Municipal Waste + Wolf):
April 25, 2007 - Tilburg (NL) 013
April 26, 2007 - Deventer (NL) Burgerweeshuis
April 27, 2007 - Groningen (NL) Vera
April 28, 2007 - Leeds (UK) Cockpit
April 29, 2007 - Norwich (UK) Waterfront
April 30, 2007 - Newcastle (UK) Academy
May 01, 2007 - Glasgow (UK) Cathouse
May 02, 2007 - Dublin (IRE) Voodoo Lounge
May 03, 2007 - Liverpool (UK) Academy 2
May 04, 2007 - Birmingham (UK) Academy 2
May 05, 2007 - London (UK) Mean Fiddler
May 06, 2007 - Bristol (UK) Academy 2
May 07, 2007 - Oxford (UK) Zodiac
Cursed Earth Tour 2007 - PART 2
THE HAUNTED
(+ Municipal Waste + Lyzanxia):
May 08, 2007 - Vosselaar (B) Biebob
May 09, 2007 - Rennes (F) UBU
May 10, 2007 - Poitiers (F) Comforte Moderne
May 11, 2007 - Barcelona (E) Apolo
May 12, 2007 - Madrid (E) Caracol
May 13, 2007 - Bilbao (E) Bilborock
May 15, 2007 - Lyon (F) CCO
May 16, 2007 - Milan (I) Rainbow
May 17, 2007 - Geneva (CH) PTR-Usine
May 18, 2007 - Will (CH) Remise
May 19, 2007 - Vienna (A) Planet Music
May 20, 2007 - Budapest (HUN) Kultiplex
May 22, 2007 - Prague (CZ) Rock Café
May 23, 2007 - Wroclaw (PL) WZ Club
May 24, 2007 - Warschau (PL) Proxima Club
May 25, 2007 - Berlin (D) Kato
May 26, 2007 - Frankfurt (D) O25
May 27, 2007 - Munich (D) Backstage
May 29, 2007 - Stuttgart (D) Die Röhre
May 30, 2007 - Bochum (D) Matrix
May 31, 2007 - Hamburg (D) Molotow
THE HAUNTED @ Summer Festivals 2007
July 5-7, 2007 - Battle of Metal Festival, Geiselwind, Germany
July 13/14, 2007 - Kaltenbach Open Air, Austria
July 21, 2007 - Metal Healing, Greece
August 04, 2007 - Fredericia Hardcore Fest, Fredericia, Denmark
August 25, 2007 - Metal Day Free Fest, Trento, Italy.


www.the-haunted.com
www.myspace.com/thehaunted
www.centurymedia.com


THE SUN OF WEAKNESS NEWS
Włoska formacja THE SUN OF WEAKNESS poinformowała nas, że 21 września My Kingdom Music wypuści ich debiutancki album zatytułowany "Trompe L'Oeil". Stroną graficzną zajęła się Mattia Nadini (www.myspace.com/eastasiaindustries), a miksy i mastering zostały dokonane w Outer Sound Studios przez Giuseppe Orlando (NOVEMBRE).


www.thesunofweakness.com
www.myspace.com/thesunofweakness
www.mykingdommusic.net


ROMAN KOSTRZEWSKI & KAT LIVE
Zapraszamy na kolejne koncerty zespołu KAT z Romanem Kostrzewskim
2007-05-12 - Bielsko Biała, klub "Rude Boy"
2007-04-28 - Krosno, klub "Jama"
2007-04-27 - Radom, klub "Katakumby"
2007-04-26 - Kielce, klub "Mefisto"
2007-04-25 - Lublin, klub "Graffiti".


REBEL ANGELS TOUR: BILETY JUŻ W SPRZEDAŻY
Już za miesiąc, w dniach 18-27 maja, odbędzie się trasa "Rebel Angels Tour", na której wystąpią HATE, DARZAMAT, CRIONICS oraz bydgoski SAMMATH NAUR. Koncerty obejmą następujące miasta: Zabrze, Kraków, Rzeszów, Lublin, Białystok, Warszawa, Łódź, Bydgoszcz, Poznań i Wrocław. Bilety na każdy z koncertów pojawiły się w sprzedaży w poniedziałek, 23 kwietnia. Poniżej dokładne daty koncertów:
18.V.07 - Zabrze, CK Wiatrak
19.V.07 - Kraków, Zaścianek
20.V.07 - Rzeszów, Rejs
21.V.07 - Lublin, Graffiti
22.V.07 - Białystok, Gwint
23.V.07 - Warszawa, Progresja
24.V.07 - Łódź, Dekompresja
25.V.07 - Bydgoszcz, Route 66
26.V.07 - Poznań, U Bazyla
27.V.07 - Wrocław, Madness

Przypominamy, że oprócz możliwości zakupu biletów w cenie promocyjnej - 12zł (obowiązuje do 17-tego maja), możecie również zarezerwować je już internetowo i odebrać je w tej samej cenie w dniu koncertu w kasie. W tym celu piszcie na adres: bilety@creative-music.pl podając imię i nazwisko, liczbę rezerwowanych biletów oraz nazwę miasta, w którym odbędzie się koncert.
W dziale "Polecamy" znajdziecie pełną listę punktów sprzedaży biletów. Przypominamy, że Mroczna Strefa jest patronem medialnym tej trasy.


LEDO TAKAS RECORDS NEWS
Osoby zakochane w winylach i kolekcjonujące je od lat być może pamiętają wydaną 7 lat temu przez Ledo Takas Records siedmiocalową epkę litewskiego DISSIMULATION w ramach serii "Funeral Violet Vinyl". Na tym kolekcja się skończyła, jednakże wspomniana firma zamierza wznowić tę serię materiałów wydawanych na różnokolorowych winylach. 6 czerwca ukaże się debiut formacji BLUTVIAL. To pochodząca z Wielkiej Brytanii oldskulowa, black metalowa kapela, a w ich muzyce pojawiają się również elementy industrialu. W skład tego projektu wchodzą Aort znany z {code} oraz Ewchymlaen z Reign Of Erebus. Krwistoczerwony winyl ukaże się w ilości limitowanej do 666 sztuk.


www.ledotakas.net
www.myspace.com/ledotakasrecords


HIMSA NEWS
Pochodzący z Seattle kwintet HIMSA wszedł do studia, by nagrać swój debiut dla niemieckiej Century Media Records. Nagraniem bębnów, basu i gitar zajmie się Steve Carter (współpracował już z Amerykanami przy ich albumie "Courting Tragedy and Disaster"), wokale będzie nagrywał nie kto inny, jak Devin Townsend (Lamb of God, Darkest Hour), zaś Tue Madsen (The Haunted, Heaven Shall Burn) przejmie stery przy miksowaniu materiału. Płyta powinna ukazać się pod sam koniec sierpnia.


www.himsa.org
www.myspace.com/himsa
www.centurymedia.com


LACUNA COIL NEWS
Gwiazdki z włoskiej LACUNA COIL umieścili na swoim profilu na MySpace video clip do numeru "Within Me" pochodzącego z zeszłorocznego albumu "Karmacode" wydanego przez Century Media Records. Można je znaleźć klikając TUTAJ. Reżyserem teledysku jest Kal Karman.
W chwili obecnej LACUNA COIL przygotowuje się intensywnie do Jägermeister Tour, na którym zagrają w towarzystwie Stone Sour i Shadows Fall. Poza tym włoska formacja będzie headlinerem tournee o bardzo znaczącej nazwie Hottest Chicks In Metal Tour 2007, a obok nich zagrają Within Temptation, The Gathering, In This Moment i Stolen Babies. Europejscy fani będą mogli zobaczyć LACUNA COIL na następujących letnich festiwalach:
@ Frozen Rock Open Air Festival - 14.07, Wenecja (Włochy)
@ Wacken Open Air 2007 - 2-4.08, Wacken (Niemcy)
@ Bloodstock Festival 2007 - 17.08, Derbyshire (UK)
@ Pukkelpop Festival - 18.08, Hasselt (Belgia).


www.centurymedia.com
www.lacunacoil.it


NAPALM DEATH NEWS
W chwili obecnej Angole dewastują europejskie sceny na objazdowym No Mercy Festival wraz z Moonspell, Behemoth, Dew Scented i Root. Wokalista "Napalmów", Mark "Barney" Greenway, nie bez satysfakcji wypowiada się na temat kolejnej trasy z udziałem jego zespołu: "Po raz kolejny obsada tego touru była bardzo różnorodna, ale to nie powstrzymało NAPALM DEATH przed dobrym odbiorem, gdziekolwiek się pojawialiśmy. Jak zawsze szliśmy na całość każdego wieczoru i wszystko świetnie nam wychodziło. Nie chciałbym, żeby brzmiało to banalnie, ale Europa nadal zdmuchuje nas swoją szczerością i poparciem. Dziękujemy wam wszystkim." A okazja, by zobaczyć legendarnych grindowców w akcji wciąż jest, a oto konkretne daty:
28.04. Barroselas - Metalfest (ESP)
04.05. Arlon - Les Nuits De L'entrepôt (B)
05.05. Wuustwezel - Puntpop (B)
06.05. Lausanne - Le Romandie (CH)
07.05. Montpellie - Rockstore (F)
08.05. Durango - Plateruena Kafe Antzoky (E)
09.05. Corroios - Cine Teatro Du Corroios (E)
10.05. Madrid - Sala La Sale (E)
11.05. Valencia - Heineken Green Space (E)
12.05. Lleida - Major Party (E)
08.06. Hünxe - Death Fest Open Air (D)
13.06. Preston - 53 Degrees (UK)
14.06. Liverpool - Barfly (UK)
15.06. Leicester - Charlotte (UK)
16.06. Colchester - Twist (UK)
17.06. Norwich - Waterfront (UK)
23.06. Clisson - Hellfest (F)
03.07. Bournemouth - Old Fire Station (UK)
04.07. Swansea - Sin City (UK)
05.07. Frome - Cheese & Grain (UK)
06.07. Derby - First Floor (UK)
07.07. Manchester - Academy 3 (UK)
08.07. Knaresbourough - Daddy Cools (UK)
13.07. Spitalsemering - Kaltenbach Open Air (UK)
18.07. Bristol - Thekla (UK)
19.07. Bridgewater - Palace (UK)
20.07. Playmouth - White Rabbit (UK)
21.07. Birmingham - Carling Academy 2 (UK)
22.07. Wrexham - Central Station (UK)
25.07. Mansfield - Town Mill (UK)
28.07. Steenwijk - Stonehenge Festival (NL)
29.07. Glasgow - Barfly (UK)
03.-05.08. Wacken - Wacken Open Air (D)
15.08. Glasgow - Barfly (UK)
16.08. Aberdeen - t.b.c. (UK)
18.08. Dublin - Voodoo Lounge (UK)
19.08. Cork - An Cruiscin Lan (UK)
23.08. Bergen - Hole In The Sky (NO)
29.09. Kolding - Godzzfest (DK).


www.napalmdeath.org
www.centurymedia.com


PANDEMONIUM: NAGRYWANIE NOWEGO CD ZAKOŃCZONE
PANDEMONIUM zakończyło nagrywanie swojej nowej płyty w warszawskim Studio Serakos. Materiał zatytułowany "Hellspawn" został nagrany przez "żywą" sekcję rytmiczną i jak zapowiada lider zespołu, Paweł, ma być bezpośrednim nawiązaniem do klimatów "Gat Etemmi" i korzeni PANDEMONIUM. Na płycie "Hellspawn" znajdzie się 10 utworów oraz teledysk do numeru "Hypnotic Dimension". Premiera albumu w czerwcu nakładem Mystic Production.


www.mystic.com.pl


U BAZYLA: PS DO KONCERTÓW
Planowany na 28.05 2007 koncert punkowych brygad WŁOCHATY, ŚWIADOMOŚĆ, UPSIDE DOWN i WC odbędzie się dzień wcześniej - 27.05.2007.


http://uBazyla.pl


BEHEMOTH: WCIĄŻ W TRASIE / NOWY ALBUM UKOŃCZONY
W najbliższych dniach BEHEMOTH kolejny raz odwiedzi Stany Zjednoczone, gdzie zagra 5 specjalnych koncertów, a jednym z nich będzie występ na renomowanym New England Metal & Hardcore Festival 27 kwietnia. Gotowy jest już następca albumu "Demigod". W ostatnich dniach zespół pracował w Szwecji nad miksem (z Danielem Bergstrandem - In Flames, Meshuggah) i masteringiem (pod okiem Bjorna Engelmanna - Samael, Rammstein). Najnowszą część video raportu z powstawania płyty "The Apostasy" można zobaczyć pod tym adresem: http://www.youtube.com/profile?user=Behemothofficial. Potwierdzone zostały również terminy występów BEHEMOTH na festiwalu Ozzfest:
Ozzfest - Second Stage
07/12 White River Amphitheatre - Seattle, WA
07/14 The Gorge - George, WA
07/17 Sleep Train Amphitheatre - Sacramento, CA
07/19 Shoreline Amphitheatre - Mountain View, CA
07/21 Hyundai Pavilion - San Bernardino, CA
07/24 Cricket Pavilion - Phoenix, AZ
07/26 Journal Pavilion - Albuquerque, NM
07/28 Coors Amphitheatre - Denver, CO
07/30 Verizon Wireless Amphitheater - Kansas City, MO
08/02 Smirnoff Music Center - Dallas, TX
08/04 Verizon Wireless Amphitheatre - San Antonio, TX
08/06 Verizon Wireless Amptheater - St. Louis, MO
08/08 Germain Amphitheatre - Columbus, OH
08/10 First Midwest Bank Amphitheatre - Tinley Park, IL
08/12 Alpine Valley Music Theatre - East Troy, WI
08/14 Verizon Wirless Music Theatre - Indianapolis, IN
08/16 PNC Bank Arts Center - Holmdel, NJ
08/18 New England Dodge Music Theatre - Hartford, CT
08/20 Tweeter Center - Boston, MA
08/22 Tweeter Center - Philadelphia, PA
08/24 Post Gazette Pavilion - Pittsburgh, PA
08/26 DTE Energy Music Theatre - Detroit, MI
08/28 Verizon Wireless Amphitheatre - Charlotte, NC
08/30 Sound Advice Amphitheatre - West Palm Beach, FL.


www.behemoth.metalkings.pl
www.mystic.com.pl


THE CHARIOT: NOWY ALBUM
Określani mianem Chaos Core Komando Amerykanie z THE CHARIOT mogą się pochwalić od 16 kwietnia swoim nowym albumem "The Fiancée" wydanym w Europie przez Century Media Records. W Stanach zajęła się tym firma Solid State Records. Próbkę wizualnych możliwości tej kapeli możecie znaleźć TUTAJ. Clip został nakręcony podczas ich europejskiej trasy z Becoming The Archetype.
Oto lista utworów na albumie "The Fiancée":
1. Back to Back (1:33)
2. They Faced Each Other (2:01)
3. They Drew Their Swords (2:31)
4. And Shot Each Other (4:00)
5. The Deaf Policemen (2:43)
6. Heard The Noise (2:44)
7. Then Came to Kill (5:00)
8. The Two Dead Boys (2:36)
9. Forgive Me Nashville (6:28).


www.thechariot.com
www.myspace.com/thechariot
www.purevolume.com/thechariot


RIVERSIDE NEWS
RIVERSIDE wszedł do studia i rozpoczął nagrania nowej płyty. "Rapid Eye Movement", bo tak zatytułowany będzie nowy krążek - to trzeci studyjny album RIVERSIDE i trzecia część trylogii "Reality Dream". Oprawą graficzną zajmie się ponownie Travis Smith. Płyta ukaże się we wrześniu nakładem Mystic Production (w Polsce) oraz Inside Out (na świecie). Natomiast już w czerwcu do sprzedaży trafi singiel "02 Panic Room", w cenie 5 złotych. Na singlu oprócz kompozycji tytułowej znajdą się trzy dodatkowe utwory, których nie będzie można usłyszeć na płycie.
W czerwcu RIVERSIDE zagra jako gość specjalny podczas europejskiej trasy Dream Theater!
12 czerwca - Katowice, Poland
13 czerwca - Berlin, Germany
15 czerwca- Esch/Alzette, Luxembourg
16 czerwca - Bonn, Germany
20 czerwca -Porto, Portugal
22 czerwca - Granada, Spain
26 czerwca - Clermont Ferrand, France.


www.mystic.com.pl


DEMIGOD W XTREEM MUSIC
Grający oldskulowy death metal fiński DEMIGOD dołączył do hiszpańskiej Xtreem Music. Dzięki temu kontraktowi już wkrótce ukaże się nowy, trzeci album tego bandu. Tytuł tego wydawnictwa to "Let Chaos Prevail". Materiał powstał już latem ubiegłego roku, ale do niedawna nie znalazła się zainteresowana jego wydaniem firma. Zespół postanowił więc zająć się jego wydaniem w Skandynawii samemu, zaś dystrybucję na terenie świata powierzył Xtreem Music. Krążek ukaże się 30 maja na terenie Skandynawii, natomiast w pozostałych regionach 15 czerwca. Jako przedsmak można usłyszeć "Not Dead Enough", który to utwór można usłyszeć na jednej z poniższych stron:


www.myspace.com/demigodband
www.demigod.tv
www.myspace.com/xtreemmusic
www.xtreemmusic.com


VITAL REMAINS: EUROPEJSKA TRASA
Amerykańscy bluźniercy ruszyli 30 marca w długą europejską trasę koncertową, w ramach której zahaczą również po raz kolejny o Polskę. Przypomnijmy, że 2 kwietnia nakładem Century Media Records ukazał się ich nowy album "Icons Of Evil".

Oto szczegóły tej trasy:
(+ Godphobia, Kenos):
12.04.2007 Copenhagen (DK) @ Black Beauty
13.04.2007 Arhus (DK) @ Studenthuset
14.04.2007 Zwickau (D) @ Battle Zone
(+ Godphobia):
16.04.2007 Warszawa (PL) @ Progresja
17.04.2007 Katowice (PL) @ Megaclub
18.04.2007 Ostrava (CZ) @ Arena Underground Club
19.04.2007 Prague (CZ) @ Matrix
20.04.2007 Innsbruck (AT) @ Hafen
21.04.2007 Vienna (AT) @ Escape
22.04.2007 Altofen (AT) @ Endorphin
23.04.2007 Budapest (HU) @ Blue Hell
25.04.2007 Belgrad (RS) @ SKC
26.04.2007 Dubrovnik (HR) @ Orlando
(+ Godphobia, Tombthroat):
28.04.2007 Maribor (SI) @ Club MC
29.04.2007 Turin (I) @ Il Noise
30.04.2007 Ascoli (I) @ La Tanne Dell Tigri
02.05.2007 Marseille (F) @ tba
03.05.2007 Barcelona (E) @ Mephisto
04.05.2007 Irun (E) @ Tunk
05.05.2007 Toulouse (F) @ Les Vents Du Sud
07.05.2007 Essen (D) @ Turock
09.05.2007 tba (D)
10.05.2007 tba (B)
(+ Denial Fiend, Godphobia, Bloody Sign):
11.05.2007 Eindhoven (NL) @ Dynamo Festival
12.05.2007 Giebelstadt (D) @ Bringer Of Death Festival
15.05.2007 Muenchen (D) @ Metropolis
16.05.2007 Flensburg (D) @ Roxy
19.05.2007 Jueterbog (D) @ Fuck The Commerce Festival.


www.centurymedia.com
www.vitalremains.com


DAYMARES: DEBIUTANCKI ALBUM SFINALIZOWANY
DAYMARES (Arek - drums, Grzesiek - bass, Marcin - guitar, Pat - vocals) z Warszawy zakończył pracę nad swoim debiutanckim albumem zatytułowanym "Can't Get Us All". Perkusja została nagrana w Studio Kokszoman z Maćkiem Miechowiczem (Neuma, eks-Kobong) i Smokiem (eks-Post Regiment), a reszta sesji (gitary, bas, wokal, miks i mastering) miała miejsce w Studio As One z udziałem Smoka i Activatora. Materiał składa się z 11 utworów, znajdujących się gdzieś pomiędzy hardcorem, punk rockiem i death'n'rollem. Surowe, a jednocześnie chwytliwe i energetyczne brzmienie, które może spodobać się z jednej strony fanom Entombed, z drugiej Integrity, po części Tragedy, czy w końcu Damnation AD. Oprawą graficzną zajął się Rafał Wechterowicz (Ringworm, Integrity, Path of Resistance, Earth Crisis, Soulfly, Guns'n'Roses, Damnation AD).
Utwory mp3 "The Bigger The Lie" oraz "I Shit You Not" już dostępne są na oficjalnym myspace zespołu oraz na stronie Selfmadegod Records w dziale MP3.
Premiera płyty wyznaczona jest na pierwszą połowę maja 2007. Jednocześnie dostępna będzie limitowana edycja digipack z koszulką zespołu, do nabycia wyłącznie poprzez sklep internetowy Selfmadegod Records.

Program "Can't Get Us All"
1. Get Us All
2. Almost There
3. Into The Night
4. As Bad As It Gets
5. Falling Down
6. Suicide Watch
7. Key Witness
8. I Shit You Not
9. Cult Leader
10. The Bigger The Lie
11. iContact.


www.myspace.com/yourdaymares
www.selfmadegod.com


MELECHESH LIVE
Potwierdzono daty koncertów MELECHESH. Black/thrashmetalowcy zagrają między innymi na głównej scenie podczas Hole In The Sky Festival, który odbędzie się w norweskim Bergen 24 sierpnia (www.holeinthesky.no).
Ponadto zespół zagra na 21 lipca na Metal Mean Festival w Mean (Belgia) (www.metalmean.be), 11 sierpnia w ramach trzydniowego Party.San Open Air Festival w Bad Berka (Niemcy), który odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia August (www.party-san.de), a także na Earthshaker Fest. w Kreuth (Niemcy) w dniach 19-21 lipca.


www.osmoseproductions.com


MERCENARY NEWS
Duńska metalowa ekipa ujawniła swój najnowszy video clip do utworu "My World Is Ending", pochodzącego z ubiegłorocznego albumu "The Hours That Remain" wydanego przez Century Media Records. Można go znaleźć na Youtube.com i na podstronie zespołu na www.centurymedia.com.
MERCENARY ruszyło 11 kwietnia na europejską trasę, na której są headlinerem. Oto szczegóły:
April 11 (D) Berlin K17
April 12 (D) Fulda Kulturkeller
April 13 (D) Würzburg B-Hof
April 14 (D) Passau Zeughaus
April 15 (D) Fürth Kofferfabrik
April 17 (D) Wiesbaden Schlachthof
April 18 (A) Wörgl Komma
April 19 (D) Augsburg Kantine
April 20 (D) Wangen Jugendhaus
April 21 (CH) Oberentfelden Böröm Pöm Pöm
April 22 (D) Karlsruhe Katakombe
April 24 (D) Saarbrücken Roxy
April 25 (F) Paris Scene Bastille
April 26 (D) Soest Sonic
April 27 (D) Osnabrück Westwerk
April 28 (D) Goslar Tor 3
April 30 (D) Essen Turock
May 01 (B) Vosselaar Biebob
May 03 (NL) Weert De Bosuil
May 04 (D) Hamburg Headbangers Ballroom
May 05 (D) Flensburg Roxy
May 11 (DK) Roskilde Gimle
May 18 (DK) Nastved Vershuset

Grupa pojawi się też na kilku festiwalach:
June 22 (A) Salzburg Summer Nights Festival
June 23 (D) Balingen Bang Your Head Festival
July 01 (FI) Helsinki Tuska Festival 2007
July 07 (D) Lörrach Baden in Blut Festival
Sept 01 (D) Hameln Jochnrollfest 2007
Sept 29 (DK) Kolding Godzzfest 2007
Nov 09-10 (DK) Copenhagen ProgPower Scandinavia 2007.


www.mercenary.dk
www.myspace.com/mercenarymetal
www.centurymedia.com


MYSTIC FESTIVAL: SKŁAD SKOMPLETOWANY
Na szóstej edycji Mystic Festival oprócz SLAYER, CELTIC FROST i BEHEMOTH wystąpią VIRGIN SNATCH, ROOTWATER oraz amerykańska formacja BLOODSIMPLE. VIRGIN SNATCH intensywnie promują swoją ostatnią płytę "In The Name Of Blood". Zespół zakończył właśnie tour koncertowy obejmujący 30 koncertów. Wraz z nimi na morderczej trasie formę na Mystic Festival szlifował ROOTWATER, których najnowszy album "Limbic System"" (wydany 1 marca 2007) fani i recenzenci przyjęli z ogromnym zainteresowaniem. Czerwcowy koncert otworzy nowojorska formacja BLOODSIMPLE, złożona z muzyków Vision Of Disorder, Skrew i Downset, która przygotowuje nowy album "Red Harvest". Zespół miał okazje zagrać już przed Polską publicznością w ubiegłym roku otwierając koncert Alice In Chains.
Zespoły wystąpią na scenie katowickiego Spodka w dniu 5 czerwca 2006 w następującej kolejności:
BLOODSIMPLE
ROOTWATER
VIRGIN SNATCH
BEHEMOTH
CELTIC FROST
SLAYER.


www.mystic.com.pl


HELLWITCH W XTREEM MUSIC
XTREEM MUSIC z dumą informuje o podpisaniu kontaktu z jedną z najstarszych kapel grających ekstremalny metal pochodzącym z Florydy death/thrashmetalowym HELLWITCH!! Formacja powstała w 1984 roku, wydała kilka demówek i 7-calowych EP's, w 1990 roku ukazał się ich debiutancki album "Syzygyal Miscreancy" (nagrany w legendarnym Morrisound Studios), a dwa lata później mini-CD "Terraasymmetry". Po latach przerwy, w 2005 roku Amerykanie nagrali demo "The Epitome Of Disgrace", dzięki któremu doczekali się nowej szansy w postaci kontraktu z hiszpańską Xtreem Music i możliwości nagrania drugiego albumu po 17 latach od debiutu.


www.myspace.com/hellwitch
www.hellwitch.us
www.xtreemmusic.com


KRUSHER: NOWA WOKALISTKA
Heavymetalowy zespół KRUSHER podjął współpracę z wokalistką Klaudią Kozień. Muzycy zaczęli stosunkowo niedawno pracę nad setem i powoli przygotowują się do pierwszych koncertów. Wszystkie informacje znajdziecie na stronie www.krusher.pl w działach: skład, koncerty. W tej chwili mają "zaklepane" następujące sztuki:
12.05.2007 (sobota)
Ropczyce - stadion "Błękitni Ropczyce" - impreza charytatywna
wjazd: 8 zł, godz.: w trakcie ustalania
+ Monstrum, Los Kochones, Brown...
19.05.2007 (sobota)
Jasło Juwenalia 2007
wjazd: free!!! godz.: w trakcie ustalania
15.06.2007 (piątek)
Frysztak - Zlot Motocyklowy
wjazd: free!!! godz.: w trakcie ustalania.


www.krusher.pl


U BAZYLA: KONCERTY, KONCERTY, KONCERTY
2007.04.13 - REWIZJA + THE TRINKERS + KASTRACJA + PUSTE KIESZENIE
start: godz. 19.00, wjazd: 10 PLN
2007.04.14 - ogólnopolski zlot fanów RAMMSTEIN + koncert BREMENN
start: godz. 19.00
2007.04.19 - HENIEK + ACEDIA
start: godz. 19.00, wjazd: 5 zł
2007.04.20 - KARCER + ULICZNY OPRYSZEK + NONSENS + SK.AT
start: 19.00, wjazd: 10 PLN
2007.04.21 - JESUS CHRYSLER SUICIDE + DRUNK FIELD
start: godz. 19.00
2007.04.22 - MOTHRA + SEARCHING FOR CALM & IN A HOUSE OF BRICK
start: godz. 19.00, wjazd: 10 zł
2007.04.23 - INSTILE
start: godz. 19.00
2007.04.26 - 100 TVARZY GRZYBIARZY + MIGHTY DREAD
start: godz. 19.00, wjazd: 10 PLN
2007.04.28 - BLOODLUST NIGHT
start: godz. 19.00
2007.04.30 - PUNISHABLE ACT (Berlin) + SCHIZMA (Bydgoszcz) + UNITY OF BLOOD (Poznań)
support: UNITY OF BLOOD (Poznań), start: godz. 19.00, wjazd: 15 PLN
2007.05.04 - DIVINI + INFINITY
start: godz. 19.00
2007.05.18 - THE BILL
start: godz. 19.00
2007.05.26 - REBEL ANGELS TOUR 2007
start: godz. 19.00, wjazd: 12/16 zł; zagrają: HATE + DARZAMAT + CRIONICS + SAMMATH NAUR
2007.05.28 - WŁOCHATY + ŚWIADOMOŚĆ + UPSIDE DOWN + WC
start: godz. 18.00, wjazd: 16/23 PLN.


http://uBazyla.pl


NECROTORTURE NEWS
Włoska firma promocyjno-koncertowa wraz z Nekromantik Records wypuściła 10 kwietnia dwie nowe pozycje. Pierwszą z nich jest split-CD z utworami trzech kapel: Suffocate Bastard, Divaricate i Visceral Carnage. Drugą jest debiutancki album włoskiej formacji Ecnephias. Więcej informacji znajdziecie na stronach:


www.nekromantikrecords.com
www.necroagency.com


CRIONICS: SESJA NAGRANIOWA NEUTHRONE ZAKOŃCZONA
Prace nad nowym materiałem CRIONICS zostały ukończone. W okresie od listopada do stycznia spędzonym w studio ZED zespół zarejestrował 9 premierowych kawałków oraz bonus track w postaci nowej wersji utworu "Black Warriors" znanego z Demo '98. Album został zmiksowany i poddany masteringowi w lutym, również przez Tomka Zalewskiego. W tym samym czasie CRIONICS we współpracy z gliwicką grupą "Beszed" nakręcił video do utworu "Humanmeat Cargo", które będzie promować "Neuthrone" na całym świecie. Za szatę graficzną odpowiedzialny jest Michał "Czecza" Czekaj.

Pełna tracklista przedstawia się następująco:
1. New Pantheon
2. Arrival 2033
3. NeuThronAeon
4. Superiors
5. Hell Earth
6. Humanmeat Cargo
7. Outer Empire
8. Frozen Hope
9. When The Sun Goes Out...
10. Black Warriors (bonus track)

Światowa premiera "Neuthrone" przewidziana jest na koniec kwietnia za pośrednictwem angielskiej Candlelight Records, natomiast w naszym kraju płyta powinna ukazać się na początku maja dzięki firmie Mystic Production , a nie jak dotychczas Empire Records. CRIONICS już w maju wyruszy w pierwszą trasę koncertowa "Rebel Angels Tour 2007" promującą nowy album. Zespół pojawi się w 10 największych polskich miastach w towarzystwie Hate, Darzamat i Sammauth Naur.
Więcej informacji na stronach:


www.crionics.pl
www.creative-music.pl
www.mystic.pl
www.candlelightrecords.co.uk


DEFORMEATHING PRODUCTIONS: NOWE WYDAWNICTWO I SKLEP ONLINE
Deformeathing Prod. ma zaszczyt przedstawić swoje nowe wydawnictwo. Jest nim winylowa wersja ostatniego dużego albumu meksykańskich morderców DISGORGE "Gore Blessed To The Worms". Płyta jest wydana 10 kwietnia jako heavy 180 gr. vinyl, twarda kolorowa okładka oraz pełnokolorowy insert. Wydawnictwo to jest ściśle limitowane do 500 szt., więc już dziś spytaj o swoja kopię.
Informujemy również o uruchomieniu sklepu online Deformeathing. Znajdziecie tam wiele mocnych tytułów z gatunku death/grind/hardcore, aktualizowanych regularnie co tydzień. Zapraszamy!!!
Wszelkie informacje o działalności DP, szczegółach dotyczących poszczególnych wydawnictw, nowościach oraz sklepie online znajdziecie pod adresem:


www.deformeathing.com


WACKEN OPEN AIR NEWS
Oto pełna lista zespołów, które pojawią się na scenie podczas nadchodzącego Wacken Open Air 2007: - 1349 - ALL THAT REMAINS - AMORPHIS - BELPHEGOR - BENEDICTUM - THE BLACK DAHLIA MURDER - BLACK MAJESTY - BLIND GUARDIAN - BULLET FOR MY VALENTINE - CANNIBAL CORPSE - CHTHONIC - COMMUNIC - DESTRUCTION - DIE APOKALYPTISCHEN REITER - DIMMU BORGIR - DIR EN GREY - DISILLUSION - ENSLAVED - FALCONER - GRAVE DIGGER - HAGGARD - HEAVEN SHALL BURN - ICED EARTH - IMMORTAL - IN FLAMES - J.B.O. - KAMPFAR - LACUNA COIL - LETZTE INSTANZ - LORDI - MOONSORROW - MOONSPELL - MUNICIPAL WASTE - NAPALM DEATH - NARZISS - NEAERA - NORTHER - RAGE - SACRED REICH - SAMAEL - SAXON - SCHANDMAUL - SODOM - SONIC SYNDICATE - THE SORROW - STORMWARRIOR - STRATOVARIUS - SWALLOW THE SUN - THERION - TYR - UNHEILIG - VADER - THE VISION BLEAK - VITAL REMAINS - VOLBEAT. Więcej informacji na www.wacken.com. Bilety można zamawiać na www.metaltix.com.


VADER: NOWY KONTRAKT DARAY'A
Perkusista VADER - Daray od niedawna reprezentuje oficjalnie firmę Premier. Oto, co powiedział na temat swego nowego kontraktu: "Rozglądałem się za nowym, profesjonalnym zestawem perkusyjnym od jakiegoś czasu, biorąc pod uwagę różne firmy i opcje. Dzięki tak wielu zagranym koncertom miałem okazję przetestować wiele różnych zestawów i wiele różnych konfiguracji. Zdecydowałem się wybrać bębny firmy Premier. Ich brzmienie po prostu niszczy, świetny wygląd i znakomita jakość. Graniem na bębnach zajmuję się już od wielu lat i mówiąc szczerze, nigdy nie byłem tak bardzo zadowolony ze swego instrumentu."
Daray używa zestawu Premier z serii MAPLE/ BLACK SPARKLE:
2 x 22" x 18" Bass Drums
10" x 8" Tom Tom
12" x 9" Tom Tom
14" x 11" Tom Tom
16" x 13" Tom Tom
14" x 7" Hammered Brass Snare Drum
13" x 5.5" Hammered Brass Snare Drum .


www.empire-records.com.pl


VADER: RAPORT ZE STUDIA
Muzycy VADER przebywają właśnie w białostockim Hertz Studio, gdzie pracują nad swym jubileuszowym albumem. Oto garść wrażeń Petera (gitara, wokal) z kolejnego etapu sesji nagraniowej: "Skończyliśmy właśnie nagrywanie ścieżek bębnów... Darek nie dał jeszcze z siebie tak wiele w tak krótkim czasie: 26 kawałków w niespełna tydzień !!! Początkowo nie planowaliśmy realizacji albumu jubileuszowego w stylu "regularnej" sesji... Miało być 15 wybranych hitów z naszej dyskografii i całość mieliśmy zrobić w trzy tygodnie (dwa tygodnie w marcu i tydzień na początku września). Zdecydowaliśmy się jednak na 25 (!!!) kawałków (na XXV lecie), a to bardzo duża różnica... Jak już wcześniej wspominałem, skupiliśmy się na pierwszych płytach VADER'a. Tak więc (już to mogę teraz powiedzieć) będzie to: 6 utworów z "The Ultimate Incantation" ; 5 kawałków z "De Profundis"; 4 kawałki z "Black To The Blind" ; 3 piosenki z "Litany" i po jednej z "Revelations" i "The Beast"... Reszta to mini albumy i ... niespodzianki. Część kawałków "podrasowaliśmy" w aranżach, część natomiast pozostała w oryginalnym kształcie. Darek tym razem nagrywał na swoim nowiutkim zestawie Premier'a, z którym nawiązał niedawno bardzo dobrą współpracę na terenie całego Świata i o którym zapewne więcej napisze w "njusach" już wkrótce. Teraz czas na gitary... Od dwóch dni Mauser pracuje nad swoimi partiami, natomiast ja zaczynam dziś... Pracujemy na zmianę. Już wkrótce więcej szczegółów .... Pozdrawiam ze studia Hertz w Białymstoku !!!!" - Peter. Przypomnijmy, że zespół nagrywa właśnie utwory na swój jubileuszowy album, który ukaże się na początku 2008 roku. Nie jest jeszcze znany wydawca, jak również co dokładnie, oprócz wspomnianych 25 utworów, znajdzie się na tym specjalnym wydawnictwie.


www.empire-records.com.pl


NOCTURNAL RITES UPDATE
Szwedzi z heavymetalowego NOCTURNAL RITES ujawnili okładkę do ich ósmego albumu "The 8th Sin", który ukaże się nakładem Century Media Records w Szwecji 16 maja, w Niemczech, Austrii, Szwajcarii, krajach Beneluksu i we Włoszech 25 maja, a w pozostałych europejskich krajach 28, 29 i 30 maja. Okładkę do płyty stworzył Axel Herrmann, który wcześniej współpracował między innymi z Iced Earth, Dream Evil, Unleashed, Edguy, Sodom i wieloma innymi.


www.myspace/nocturnalrites
www.nocturnalrites.com
www.centurymedia.com


PARADISE LOST NEWS
PARADISE LOST mają już gotową okładkę do nadchodzącego wielkimi krokami albumu "In Requiem", którego premiera będzie miała miejsce 21 maja. Okładkę zaprojektował grecki grafik Seth, wcześniej ozdabiający mnóstwo wydawnictw, m.in. Heaven Shall Burn, Rotting Christ, Septic Flesh etc. (www.seth-design.com). Angole nakręcili też video do numeru "The Enemy", a wszystko miało miejsce w Jałcie, na Półwyspie Krymskim (Ukraina). Reżyserem teledysku był Ukrainiec ukrywający się pod pseudonimem Edward 209 (www.edward209.com), znany już z dziwacznych clipów dla Front 242 oraz In Strict Confidence. Na zdjęciu obok możecie zobaczyć jeden z kadrów tego video.
12 kwietnia PARADISE LOST zagra specjalny koncert w klubie Koko w Londynie, który będzie kręcony na potrzeby przygotowywanego DVD.


www.paradiselost.co.uk
www.centurymedia.com


THE ANGELIC PROCESS
Kanadyjska Profound Lore Records wyznaczyła maj na premierę albumu swojego najświeższego nabytku, formacji THE ANGELIC PROCESS. Album nosi tytuł "Weighing Souls with Sand" i jest zapowiadany jako kamień milowy w gatunku muzycznym znanym jako melodyjny ambient drone metal. Czerpiąc inspiracje od MY BLOODY VALENTINE, NEUROSIS, SWANS, JESU i GODFLESH, ten 2-osobowy zespół stworzył następcę wydanego w ubiegłym roku "Coma Wearing", który był koncept-albumem opartym na historii człowieka zapadającego w śpiączkę i umierającego. "Weighing Souls with Sand" kontynuuje tę drogę i opowiada przeżycia żony zmarłego mężczyzny, jej cierpienia i samobójstwo. Wspaniała, poruszająca muzyka, która na długo odciśnie piętno w ludziach potrafiących docenić emocje przekazywane tą właśnie drogą. Oto lista utworów:
1. The Promise of Snakes
2. Million Year Summer
3. The Resonance of Goodbye
4. We All Die Laughing
5. Dying in A-Minor
6. Weighing Souls With Sand
7. Mouvement-World Deafening Eclipse
8. Burning in the Undertow of God
9. Mouvement-The Smoke of Her Burning
Album będzie dostępny w Polsce dzięki Foreshadow Productions.


www.profoundlorerecords.com
www.foreshadow.pl


AMBER ASYLUM - NOWY ALBUM W KWIETNIU
Pierwszy pełnometrażowy album od kilku lat uznanej amerykańskiej formacji AMBER ASYLUM ukaże się w kwietniu nakładem Profound Lore Records. Krążek nosi tytuł "Still Point" i zawiera następujące utwory:
1. In The Still Point He Remains
2. Black Phoebe
3. The Summation
4. Outer Dark
5. Loss Is The Sword
6. The Great Valerio
7. Garden Of Love
8. Diminishing Returns
9. North
10. 12 Months
Na stronie Profound Lore Records można już posłuchać jednego utworu z tej płyty, a dokładnie "Black Phoebe". Gwoli ścisłości, AMBER ASYLUM to żeński band grający awangardową muzykę, łączącą w sobie wiele różnych stylistyk.


www.profoundlorerecords.com


ANTIMATTER: NOWY ALBUM CORAZ BLIŻEJ
W drugiej połowie kwietnia w polskich sklepach pojawi się najnowsze dzieło brytyjskiego ANTIMATTER zatytułowane "Leaving Eden". Mick Moss, który skomponował cały album, tak o nim mówi: "Chciałem stworzyć moc i ogromną przestrzeń w studiu." W jego głowie narodziła się koncepcja "mrocznego i stonowanego rockowego albumu". Jego celem było stworzenie całkowicie nowej muzycznej jakości w ANTIMATTER, dlatego pojawiły się zmiany w brzmieniu, które jednak jak sam przyznaje nie są aż tak drastyczne: "Jest mnóstwo znajomych elementów, jeden utwór ma partię skrzypiec przypominającą "Planetary Confinement", są klimatyczne fragmenty, ale również mocne rockowe numery."


www.foreshadow.pl


ALCEST: NOWY NABYTEK PROPHECY
Niemiecka firma Prophecy Productions podpisała kontrakt płytowy z ALCEST, projektem, który debiutował na scenie black metalowej. Jednak po wydaniu mini-albumu "Le Secret" multi-instrumentalista Neige porzucił tę stylistykę i oddalił się w dużo bardziej melancholijne rejony. Jak reklamuje wydawca, i jak można się przekonać słuchając samej muzyki, ALCEST tworzy dźwięki pełne wiosennego ciepła i piękna, ale również tęsknoty i głębokiej nostalgii. Pierwszym owocem współpracy z nową wytwórnią będzie debiutancki krążek zatytułowany "Souvenirs d'un autre monde", który ukaże się w lecie tego roku. Aby uprzyjemnić sobie czas oczekiwania na to dzieło, można zajrzeć na www.myspace.com/alcestmusic i posłuchać dwóch utworów z nadchodzącego krążka.


MINOTAURI I DEAD IN THE WATER: NOWE ALBUMY W MAJU
Fińska Firebox Records wyda dwa nowe krążki w maju. Pierwszym z nich będzie drugi w karierze album MINOTAURI, zespołu, który narobił sporego zamieszania swoim debiutem wydanym w 2004 dla Black Widow. Dla wszystkich fanów ciężkiego old-schoolowego doom metalu, to będzie pozycja obowiązkowa!
Drugą nowością jest również doom metalowy album, jednak poruszający się w nieco już innej stylistyce, bo nazywanej crust doom metalem. Zespół nazywa się DEAD IN THE WATER, a album nosi tytuł "Echoes... in the Ruin" i zostanie wydany w formacie digipack. Oba będą dostępne w dystrybucji polskiej Foreshadow Productions.


www.firebox.fi
www.foreshadow.pl


PSYCHOBOLIA W AURAL MUSIC
Goregore Records, która jest częścią Aural Music, podpisała kontrakt z francuskim zespołem PSYCHOBOLIA. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że zespół para się brutalnym death metalem, a za mikrofonem stoi... kobieta! Dzięki Caroline Rose, bo to o nią chodzi, PSYCHOBOLIA to aktualnie prawdopodobnie najbardziej ekstremalny metalowy zespół, w którym za wokale odpowiedzialna jest płeć piękna. Krążek zatytułowany "Fisting You All" ukaże się we wrześniu 2007. Już teraz można posłuchać fragmentu jednego z utworów na:


www.myspace.com/psychobolia


GOD'S BOW NEWS
Zainteresowanych nowym albumem GOD'S BOW ucieszy pewnie informacja, że po przejściach związanych z zamknięciem wytwórni, w której dotąd wydawana była muzyka zespołu, sytuacja się wyjaśniła i płyta "Follow" ukaże się w tym roku. Premiera albumu zaplanowana jest na wrzesień 2007 roku, wydany zostanie przez własną wytwórnię zespołu - Lyre Studios. Dystrybucją w Niemczech i części Europy zajmie się Minuswelt/Soulfood Music Distribution. Na stronie MySpace (http://www.myspace.com/godsbow) możecie posłuchać fragmentów kilku utworów z tej płyty. W nagraniu "Follow" gościnnie wzięli udział grający na wiolonczeli B. Deutung (znany m.in. z Deine Lakaien,The Inchtabokatables, Mila Mar) i na pianinie Roman Rütten (Endraum).
Przed premierą albumu ukaże się też singiel "Helpline", a w digipacku "Follow" zamieszczona będzie dodatkowo płyta z remixami. Remixy na singla i bonus CD przygotowały m.in. zespoły :Wumpscut:, Controlled Collapse vs. Psyche, Endraum, The Frozen Autumn, Dark Territory, C.H.District, Final Selection, Weave, God's Own Medicine, Hungry Lucy, DJ Kenneth'A i Fearing Christmas. "Helpline" w wersji przygotowanej przez :Wumpscut: możecie już posłuchać na "DJ Dwarf Seven" - wydanej w lutym płycie promującej nowy album Rudy'ego "Body Census".
GOD'S BOW nagrało również kolejne remixy, są to opracowania pięciu utworów: "Unveiling The Secret" zespołu Psyche, który ukazał się na dostępnej już w sklepach płycie "Unveiling The Secret 2.0" (Endless Records 2006), "This Above All" dla Mind:State na limitowaną edycję płyty "Decayed-Rebuild" (Alfa Matrix 2007) - termin premiery 23 luty 2007 - i "Angel 0708" dla projektu Rumours About Angels na płytę "Birth Process". Dla :Wumpscut: zespół zremiksował utwór "Remember One Thing", który ukaże się w wersji Box płyty "Body Census" 30 marca 2007 i dla Dark Territory "Vrijdag" na płytę "Deliverance", której premiera zaplanowana jest na marzec/kwiecień 2007. Fragmenty mp3, więcej informacji i listę utworów z poszczególnych płyt znajdziecie na stronie GOD'S BOW (www.godsbow.com).


TURISAS NEWS
Finowie z TURISAS powracają z następcą wydanego w 2004 roku albumu "Battle Metal". Tytuł nowego wydawnictwa to "The Varangian Way", nagrań dokonano w Sound Supreme Studio, a miksu i masteringu w Finnvox Studio (Nightwish, HIM, Apocalyptica). Wokalista zespołu Warlord wyjaśnia pomysł koncepcji ich nowego krążka: "Album jest oparty o koncepcyjną opowieść, która jest fikcyjna, ale wiąże się mocno z postaciami historycznymi i wydarzeniami z przeszłości. Tyczy się ona podróży grupy ludzi Północy, którzy wędrowali przez kraje obecnie znajdujące się na terenie Wschodniej Europy. Ta ważna w IX, X i XI wieku droga doprowadziła Waregów do Kijowa i ostatecznie do Konstantynopola. Album podąża tą drogą, a utwory opowiadają o zdarzeniach, jakie miały wówczas miejsce.". Płyta ukaże się w czerwcu i będzie zawierać następujące kawałki:
1. To Holmgard And Beyond
2. A Portage To The Unknown
3. Cursed Be Iron
4. Fields Of Gold
5. In The Court Of Jarisleif
6. Five Hundred And One
7. The Dnieper Rapids
8. Miklagard Overture.


www.turisas.com
www.myspace.com/turisasofficial
www.centurymedia.com


SICK OF IT ALL NEWS
W ubiegłym roku amerykańscy hard-core'owcy obchodzili swoje 20-lecie i z tej okazji takie kapele, jak Hatebreed, Rise Against, Napalm Death, Sepultura, Unearth, Walls Of Jericho, Madball, Ignite, Comeback Kid, Pennywise i wiele innych zdecydowały się oddać hołd tej formacji. Tytuł tego tribute-albumu to "Our Impact Will Be Felt - A Tribute To Sick Of It All" i wyda go Century Media Records, a planowana premiera odbędzie się 23 kwietnia. Pełna lista utworów znajduje się na stronie www.myspace.com/soiatribute. Tam także można znaleźć fragmenty kilku utworów, które znajdą się na tym krążku.
Z kolei SICK OF IT ALL ruszyło na europejską trasę, a pierwszy koncert w klubie "Melkweg" w holenderskim Amsterdamie był filmowany na potrzeby DVD.


www.myspace.com/sickofitallny
www.sickofitall.com
www.centurymedia.com


ARCH ENEMY NEWS
Po dość nieoczekiwanym powrocie oryginalnego gitarzysty Christophera Amotta na łono ARCH ENEMY, grupa przygotowuje się do nagrania następcy albumu "Doomsday Machine" sprzed dwóch lat. Nagrania będą miały miejsce w Studio Fredman, a za gałami zasiądzie producent Fredrik Nordström. W chwili obecnej zostały już nagrane partie bębnów do 11 utworów.
Ponadto ARCH ENEMY będą headlinerem festiwalu Up From The Ground w niemieckim Gemuenden (www.uftg.de), który odbędzie się w dniach 24-25 sierpnia.


www.archenemy.net
www.myspace.com/archenemy
www.centurymedia.com


ANGEL CORPSE NEWS
Nowy album deathmetalowej legendy z USA "Of Lucifer And Lightning" ukaże się w Europie, Japonii, Australii i Południowej Ameryce 30 kwietnia nakładem Osmose Productions, a 26 czerwca w USA, gdzie wydaniem zajmie się The End Records.
Na trasie po USA, która ruszy 5 maja na bębnach będzie grał J.R.Daniels (ex-Cattle Decapitation), a ANGEL CORPSE będą towarzyszyć jako supporty WATAIN i NACHTMYSTIUM. Dla zainteresowanych rozpiska trasy pod kryptonimem "Antichrist Vanguard 2007":
May 09 - Station 4 - Minneapolis, MN (w/ TERATISM, KOMMANDANT)
May 10 - Empty Bottle - Chicago, IL (w/ CIANIDE, KOMMANDANT)
May 11 - Peabodies - Cleveland, OH (w/ CELTIC FROST, DECREPIT)
May 12 - Northstar - Philadelphia, PA (w/ MARCH INTO THE SEA)
May 13 - Middle East - Cambridge (w/ WITCH TOMB, COLD NORTHERN VENGEANCE)
May 14 - B.B. King Blue Club & Grill - New York, NY, BB Kings (w/ DIMENTIANON)
May 16 - Jaxx - West Springfield, VA (w/ NEGATIVE PLANE, GRAVEWURM)
May 17 - Ziggy's - Winston-Salem, NC (w/ NEGATIVE PLANE, GRAVEWURM)
May 18 - Drunken Unicorn - Atlanta, GA (w/ NEGATIVE PLANE, GRAVEWURM)
May 19 - Brass Mug - Tampa, FL (w/ NEGATIVE PLANE, GRAVEWURM)
May 20 - The Culture Room - Ft. Lauderdale, FL (w/ NEGATIVE PLANE, GRAVEWURM).


www.osmoseproductions.com


BEHEMOTH UPDATE
Wszystko wskazuje na to, że rok 2007 będzie pasmem największych sukcesów w karierze trójmiejskiego BEHEMOTH. Podczas nadchodzących wakacji BEHEMOTH wystąpi na prestiżowym festiwalu OZZFEST, który od lat organizują wokalista Black Sabbath, Ozzy Osbourne i jego żona Sharon!!! To największe osiągnięcie polskiego zespołu za granicą! "Nie mógłbym być bardziej dumny z faktu, że Behemoth dołączy do tegorocznej edycji Ozzfest - komentuje Nergal, lider grupy. - Brak mi słów i jestem niezwykle podekscytowany. Bez wątpienia będzie to najjaśniejszy punkt w naszej dotychczasowej karierze. Mam nadzieję, że udział w tej imprezie pomoże ekstremalnej, niebezpiecznej muzyce w dotarciu do mas. To dla nas zaszczyt móc dołączyć do naszych przyjaciół z NILE, oraz dzielić scenę z LAMB OF GOD, HATEBREED i oczywiście z samym OZZYM. Dodatkowo ekscytującym doświadczeniem będzie też fakt, że w trakcie trasy koncertowej ukaże się nasza nowa płyta "The Apostasy".
Tymczasem następca albumu "Demigod" jest już gotowy. W ostatnich dniach zespół pracował w Szwecji nad miksem (z Danielem Bergstrandem - In Flames, Meshuggah) i masteringiem (pod okiem Bjorna Engelmanna - Samael, Rammstein). Potwierdzona również została premiera nowej płyty. Album zatytułowany "The Apostasy" ukaże się na całym świecie 3 lipca 2007!


www.mystic.com.pl
(zdjęcie: Krzysztof Sadowski)

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005