ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


MYSTIC ART NR 38 W SPRZEDAŻY
Z okładki grudniowego numeru Mystic Art. spoglądają na was muzycy Therion, którzy cały 2006 rok intensywnie pracowali nad nową płytą. Nie mamy żadnych wątpliwości, że "Gothic Kabbalah" będzie największym wydarzeniem na scenie metalowej w najbliższych tygodniach. Gorąco zachęcamy do przeczytania naszej relacji ze Szwecji i rozmowy z liderem Therion. Płyta w sprzedaży już na początku stycznia, mamy nadzieję że cover story zaostrzy wasze apetyty.
Nie mniejsze atrakcje staraliśmy się zapewnić w raporcie specjalnym. Tym razem jest to wyjątkowa relacja z lotu na koncert Iron Maiden samolotem pilotowanym przez wokalistę zespołu, Bruce'a Dickinsona. Bruce w ten właśnie sposób postanowił uhonorować swoich najwierniejszych fanów z całej Europy. Nasz dziennikarz zarejestrował wszystkie szczegóły tej podróży i rozmawiał z Brucem o jego drugiej pasji, pilotowaniu samolotów.
Przedstawiamy wam również obszerne rozmowy dotyczące premier listopadowych, grudniowych, a nawet styczniowych. Rozmawialiśmy z Whitesnake, którzy powracają, już nie tylko na koncertach, ale również z nowymi utworami. Rozmawialiśmy z Virgin Snatch, Hunter i Rootwater, którzy pracują właśnie nad swoją drugą płytą. Zafascynowani nowym albumem Stiltskin, wzięliśmy na spytki Raya Wilsona, sprawdziliśmy też co słychać u Grave Digger, Tristania, Manowar, Solitude Aeturnus, Angra i Spock's Beard.
W studio nagraniowym dopadliśmy Daniela Glidenlöwa i już wiemy że nowa płyta Pain Of Salvation spowoduje głęboką konsternację w świecie muzyki progresywnej. O szczegółach powstawania "Scarsick" przeczytacie w "studio raporcie". Tylko w Mystic Art przeczytacie fragmenty wydanej w drugiej połowie grudnia, pierwszej na świecie biografii Slayer, której autorem jest Jarek Szubrycht.
Do "Past Perfect" trafił tym razem niezapomniany Bathory. Dział koncertowy natomiast wypełniają relacje z trasy Masters Of Death oraz koncertów Blind Guardian, Paula DiAnno oraz Hunter i Frontside. Tradycyjnie polecamy też kolumny stałe i tony recenzji.
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


NOWA PŁYTA THERION I KONCERTY W POLSCE
Na 12 stycznia 2007 r. Nuclear Blast zapowiada premierę nowej płyty THERION. Nowy dwupłytowy krążek jednego z pionierów symfonicznego metalowego grania będzie nosił tytuł "Gothic Kabbalah". Intrygujący, nieprawdaż...? Dzięki wydawcy albumu już dziś możecie posłuchać jego fragmentów odpalając stronkę www.nuclearblast.de/events/therion a miesiąc później wybrać się na jeden z koncertów (albo dwa jak kto woli), które zespół zagra dla polskich fanów:
13.02.2007 - Kraków, Klub Studio, godz. 19:00
14.02.2007 - Warszawa, Stodoła, godz. 19:00
Prawdziwe święto dla fanów THERION J. Więcej informacji szukajcie na


www.metalmind.com.pl


WIĘCEJ KONCERTÓW!
Szwedzki THE HAUNTED odwiedzi nasz kraj, prezentując swą twórczość na dwóch koncertach:
28.02.2007 - Wrocław, WZ, godz. 19:00
01.03.2007 - Warszawa, Progresja, godz. 19:00




Fani MOONSPELL również będą mięli powody do radości. Załoga charyzmatycznego Fernando Ribeiro wystąpi w naszym kraju na czterech koncertach!:
17.04.2007 - Wrocław, Klub WZ
18.04.2007 - Kraków, Klub Studio
19.04.2007 - Warszawa, Proxima
20.04.2007 - Bydgoszcz, Kuźnia


Jeżeli ktoś poczuje niedosyt koncertowego szaleństwa, będzie mógł wybrać się na dwa koncerty SAXON:
29.04.2007 - Kraków, Klub Studio, godz. 19:00
30.04.2007 - Warszawa, Stodoła, godz. 19:00
Weterani metalowego grzańska promować będą swój nowy album, który ukaże się wiosną przyszłego roku.

Szczegóły dotyczące koncertów znajdziecie na:


www.metalmind.com.pl


NOWE KAWAŁKI EVERGREY
EVERGREY, mistrzowie prog-metalowego grania, zamknęli się w sali prób w celu skomponowania materiału na nową płytę. Rejestracja nowych pomysłów przewidziana jest na luty i marzec, natomiast premiera na maj 2007 roku. Głównodowodzący grupy, Tom. S. Englund określił powstające kompozycje jako najcięższe i najbardziej mroczne ze wszystkich, które dotychczas nagrali... Mam wielką nadzieję, że słowa Toma okażą się prorocze, ponieważ wciąż odczuwam niedosyt po tegorocznym "Monday Morning Apocalypse".


www.evergrey.net


KOLEJNY ATAK DEICIDE NA DVD
Nie zdążyłem nacieszyć się "When London Burns", nieustannie gwałcąc me narządy słuchu jego zawartością, a już w lutym 2007 roku będę raczył się kolejnym materiałem dvd DEICIDE - "Doomsday in L.A.". Na płycie zamieszczony zostanie koncert zarejestrowany w Mieście Aniołów, który odbył się 10 listopada bieżącego roku oraz ekskluzywne wywiady i teledyski, łącznie z najnowszym klipem do "Homage for Satan".
Na koncercie w L.A. zespół zagrał już w nowym składzie z Jackiem Owenem i Ralphem Santollą. Dopuścili się następujących bluźnierstw:
1. Intro
2. Dead By Dawn
3. Once Upon The Cross
4. Scars Of The Crucifix
5. The Stench Of Redemption
6. Death To Jesus
7. When Satan Rules His World
8. Serpents Of The Light
9. Dead But Dreaming
10. They Are The Children Of The Underworld
11. Bastards Of Christ
12. Desecration
13. Behind The Light Tho Shall Rise
14. When Heaven Burns
15. Walk With The Devil In Dreams You Behold
16. Homage For Satan
17. Lunatic Of Gods Creation
18. Kill The Christians
19. Sacrificial Suicide

Chcecie zobaczyć zwiastun, zawierający m.in. wymianę poglądów na temat wiary pomiędzy Glenem i Ralphem :) :) :)...??? Proszę bardzo >>>


www.youtube.com/watch?v=MvytRS3L9UE&mode=related&search


WIĘCEJ NOWYCH PŁYT
Francuska Season Of Mist zapowiada na dzień 22.01.2007 r. premierę nowego krążka ROTTING CHRIST pt. "Theogonia". Rozkład jazdy przewidziano następujący:
1. The Sign of prime Creation
2. Keravnos Kivernitos
3. Enuma Elish
4. Gaia Tellus
5. Helios Hyperion
6. Nemecic
7. He, the Aethyr
8. Phobos' Synagogue
9. Rege Diabolicus
10. Threnody
Odpalając -ten link- możecie wysłuchać trzeciego na płycie "Enuma Elish". Brzmi ciekawie i zaskakująco...

Mordercy z ABORTED nagrali następcę znakomitego "The Archaic Abattoir". Premiera "Slaughter & Apparatus: A Methodical Overture" za sprawą Century Media będzie miała miejsce 16 lutego 2007 r.
Lista utworów przedstawia się następująco:
1. The Chondrin Enigma
2. A Methodical Overture
3. Avenious
4. The Spaying Séance
5. And Carnage Basked In Its Ebullience
6. The Foul Nucleus Of Resurrection
7. Archetype
8. Ingenuity In Genocide
9. Odious Emanation
10. Prolific Murder Contrivance
11. Underneath Rorulent Soil
Poprzedni wydawca ABORTED, Listenable Records, wypuścił całkiem niedawno DVD zespołu "The Auricular Chronicles", na którym znalazł się koncert z Paryża. Set lista przedstawia się następująco: Dead Wreckoning, Meticulous Invagination, Gestated Rabidity, The Holocaust Incarnate, The Inertia, Interlude, The Saw & The Carnage Done, Sanguine Verses, Threading The Prelude, The Gangreenous Epitaph, Hecatomb, The Sanctification Of Fornication, Charted Carnal Effigy, A Cold Logistic Slaughter. Na płycie zamieszczono również inne materiały, m.in. dokument z wywiadami oraz teledyski.

"7 lutego 2007 r. nadzieja umrze...", tymi oto słowami zapowiadana jest premiera "Hope", przewrotnie zatytułowanej nowej płyty SWALLOW THE SUN. Będzie ona pierwszą wydaną pod skrzydłami Spinefarm Records (poprzednie dwie płyty zespół nagrał dla Firebox). Na płycie usłyszymy osiem utworów: "Hope", "These Hours of Despair", "The Justice of Suffering", "Don't Fall Asleep (Horror pt.2)", "Too Cold for Tears", "The Empty Skies", "No Light, No Hope" oraz "Doomed to Walk the Earth". Wszystkiego na temat tego krążka dowiecie się ze strony przygotowanej specjalnie z okazji jego premiery > www.070207.com/site/index.php. Znakomity pomysł!!!

Również w styczniu przyszłego roku (25.01.2007 r.) gotycko metalowa TRISTANIA obdaruje swych fanów nową muzyką. Nowe dzieło Norwegów "Illumination" składać się będzie z następujących utworów: "Mecryside", "Sanguine Sky", "Open Ground", "The Ravens", "Destination Departure", "Down", "Fate", "Lotus", "Sacrilege", "In The Wake", "Deadlands" (bonus). Tajne agencje wywiadowcze donoszą, że na albumie gościnnie pojawił się Vorph z SAMAEL...


www.tristania.com


VINTERLAND POWSTAŁ Z MARTWYCH!!!
Po dziesięciu latach milczenia powrócił do życia black/deathowy VINTERLAND, który rozpadł się po wydaniu w 1996 roku znakomitego debiutu "Welcome My Last Chapter". Album ten charakteryzował się specyficznym klimatem oraz ciekawą melodyką.. Zespół pracuje obecnie nad nowym materiałem, a także podpisał papiery z Temple of Darkness Records dotyczące wznowienia "jedynki" w formatach CD, LP oraz Picture LP. Materiał zostanie wzbogacony o kower "Freezing Moon" MAYHEM. Na www.myspace.com/vinterland oraz www.templeofdarknessrecords.com/inter.htm# możecie posłuchać fragmentów kultowej "Welcome My Last Chapter".


NOWY PROJEKT NIKLASA SUNDINA Z DARK TRANQUILITY
LAETHORA to nowy projekt Niklasa Sundina, który został powołany dla realizacji jego death/grindowych zainteresowań. Skład zespołu uzupełnia Jonatan Nordenstam (bass, wokal) oraz muzycy z alternatywnego THE PROVENANCE. "March of the Parasite", tak nazywać się będzie pierwsze dzieło kapeli. Premiera albumu nastąpi 20 lutego 2007 r. za pośrednictwem The End Records. Niklas Sundin jako wzięty grafik i profesjonalista przygotuje również okładkę "March of the Parasite". Na płycie znajdzie się dziewięć utworów death/grindowego hałasu, podanego w krzywym zwierciadle, w nieco odmienny sposób... Kto ciekawy niech posłucha "Repulsive" oraz "Black Void Remembrance" na:


www.myspace.com/laethora


PROTAGOSTERIUM TOUR - TRASA KONCERTOWA BISCLAVERET & [HAVEN]
Styczniowa trasa Bisclaveret i [haven], projektów z kręgów muzyki ambient, promować będzie ich najnowsze dokonania. Tych 9 koncertów to gratka dla fanów zarówno klimatycznej muzyki z pogranicza ambientowej elektroniki, symfonicznego rozmachu, miłośników Teatru Okrucieństwa Antonina Artaud, jak i modernistycznej prozy Bruno Schulza, czy filmowego ekspresjonizmu Roberta Wiene i Fritza Langa. Każdy z projektów dba bowiem, poza warstwą dźwiękową, także o wrażenia wizualne. Podczas koncertów zobaczymy m.in. teatralny performance oraz projekcje z kręgów kina offowego, a także prezentacje wizualne obydwu projektów. Protagosterium Tour będzie prawdziwą ucztą dla spragnionych doznań artystycznych odbiorców.

06.01.2007 (sobota) - Warszawa, klub NO MERCY
07.01.2007 (niedziela) - Łódź, klub DEMODE
08.01.2007 (poniedziałek) - Sosnowiec (+DEAD FACTORY), TBA
09.01.2007 (wtorek) - Zielona Góra, klub STRASZNY DWÓR
10.01.2007 (środa) - Poznań, klub U BAZYLA
11.01.2007 (czwartek) - Wrocław, klub LIVERPOOL (+ SYNTA[XE]RROR)
12.01.2007 (piątek) - Ostrów Wlkp., klub studencki Cafe PIANO
14.01.2007 (niedziela) - Gdańsk, klub NEGATYW
15.01.2007 (poniedziałek) - Toruń, klub NRD

Mroczna Strefa objęła patronatem medialnym tę trasę, a po szczegóły odsyłamy na stronę www.protagosterium.prv.pl oraz do dzialu Polecamy.


WHILE HEAVEN WEPT
Pod koniec 2007 roku w barwach włoskiej Cruz Del Sur Music ukaże się nowy album legendy epic/doom metalu - WHILE HEAVEN WEPT. Płyta będzie nosić tytuł "Vast Oceans Lachrymose". Pierwsze próbki nagrań będą dostępne już w pierwszym kwartale nowego roku. Więcej informacji:


www.whileheavenwept.com
www.myspace.com/whileheavenwept
www.cruzdelsurmusic.com
www.myspace.com/cruzdelsurmusic


FOREVER IT SHALL BE
Forever It Shall Be informuje, że ukończyło prace nad debiutanckim albumem "Reluming The Embers". Krążek zawiera 11 numerów wyprodukowanych w Rape Of Harmonies studios (Heaven Shall Burn, Fall of Serenity, Narziss). Aktualnie zespół poszukuje wydawcy.


www.foreveritshallbe.com


THRASH METAL W RADIO WID
20-go grudnia w "Słowiańskiej" straszne rzeczy będą się działy, oj straszne!!! A dokładnie - s'THRASH'ne. Słowem - pierwsza odsłona klasyków thrashu, czyli Tankard, The No-Mads, Metallica, Megadeth, Annihilator, Iced Earth, Kreator, Hellreiser.... I nie tylko. Tradycyjnie zapraszamy od 22:00
IRR RadioWID - słuchaj na: http://radio.wid.pl
W każdą środę od 22:00 do północy folk, metal, ambient i inna nuta w "Słowiańskiej (i nie tylko) Podróży Muzycznej".


SLAYER - PIERWSZA NA ŚWIECIE BIOGRAFIA
18 grudnia, nakładem poznańskiego wydawnictwa Kagra, ukazała się pierwsza na świecie biografia amerykańskiej legendy thrash metalu. Autorem "Bez litości. Prawdziwej historii zespołu Slayer" jest Jarek Szubrycht, dziennikarz publikujący m.in. w portalu Onet.pl, "Przekroju" i magazynie "Mystic Art".
400 stron tekstu, 20-stronicowa, kolorowa wkładka ze zdjęciami oraz twarda oprawa - w pierwszej monografii na swój temat Slayer został potraktowany ze starannością i szacunkiem godnymi jednego z najważniejszych, jeśli nie najważniejszego, zespołów metalowych na świecie. Autor książki prześledził prasowe archiwa z ostatniego ćwierćwiecza, dotarł do zapomnianych faktów i naocznych świadków tej fascynującej historii. Specjalnie na potrzeby "Bez litości" przeprowadził kilkadziesiąt wywiadów z ludźmi, którzy zawsze byli najbliżej Slayera - przyjaciółmi zespołu, członkami rodzin i ekipy technicznej, muzykami grup, które towarzyszyły im w trasach, wybitnymi postaciami metalowej branży. Wnikliwie przeanalizował cały dorobek formacji, wszystkie dźwięki, wszystkie teksty.
Ale "Bez litości. Prawdziwa historia zespołu Slayer" nie jest hagiografią idoli, pisaną z pozycji kolan przez oddanego fana. Autor nie zawahał się przed opisaniem licznych kontrowersji towarzyszących grupie przez ostatnie ćwierć wieku. Przywołuje oskarżenia o faszyzm, satanizm i podżeganie do zbrodni, przedstawia argumenty oskarżycieli i linię obrony muzyków, ostateczne wnioski pozwalając wysnuć czytelnikowi.
Jarek Szubrycht pisze o muzyce - ze szczególnym wskazaniem na muzykę metalową - od kilkunastu lat. Publikuje zarówno w internecie (obecnie w największym polskim portalu - Onet.pl, wcześniej współtworzył serwis muzyczny Interia.pl), prasie popularnej ("Przekrój", "Film", wcześniej m.in. "Dziennik", "Muza", stara "Machina"), jak i specjalistycznej ("Mystic Art", wcześniej "Thrash'em All"). Jest nie tylko oddanym fanem ciężkich brzmień, ale i praktykiem - z popularnym w drugiej połowie lat 90. zespołem Lux Occulta nagrał cztery albumy.
"Bez litości" już można zamawiać pod adresem: www.mystic.com.pl
Więcej informacji:


www.kagra.com.pl


PETER PAN W MYSTIC PRODUCTION
Peter Pan to nowa nadzieja na polskiej scenie prog-rockowej, zespół, o którym już wkrótce będzie bardzo głośno. Założycielem jest jedna z najbardziej szanowanych postaci polskiej sceny rockowej, były lider Collage, a obecnie Satellite - Wojtek Szadkowski. Debiutancki album grupy ukaże się na początku 2007 roku nakładem Mystic Production. "To będzie nasz absolutny priorytet w pierwszych miesiącach 2007 - mówi Michał Wardzała, szef Mystic Production - Byłem pod wielkim wrażeniem, totalnie zachwycony, oszołomiony i zakochany w dżwiękach siedmiu utworów demo, które dostałem od Wojtka parę miesięcy temu. Ten materiał jest fenomenalny!!! Mówię to z pełną świadomością - Peter Pan zrobi potężne zamieszanie! Jestem cholernie dumny, że Mystic Production ma możliwość pracy z tak utalentowanym muzykiem, jakim jest Wojtek." Co ważne, Peter Pan jest zespołem z krwi i kości, który będzie dużo i gęsto koncertował. Wojtek Szadkowski, debiut pod nowym szyldem skwitował jednym zdaniem: "To najlepszy album, jaki nagrałem!".


www.mystic.com.pl


COLD MEAT INDUSTRY - NOWE WYDAWNICTWA
Kultowa szwedzka firma anonsuje ostatnio wydane przez siebie pozycje: ATARAXIA - "Paris Spleen", DEUTSCH NEPAL - "Erotikon", ROME - Nera, VARIOUS ARTISTS - "All My Dead Friends (niepublikowane utwory Atrium Carceri, Golgatha, ROME, Beyond Sensory Experience, Medusa's Spell, Decadence, Coph Nia, Hrafn, All My Faith Lost ..., Stormfagel, Pimentola, Tharmapsal, Letum, Foundation Hope, For Greater Good) oraz FOUNDATION HOPE - "The Faded Reveries".


MYOPIA W SELFMADEGOD
Wraz z początkiem listopada, nowymi podopiecznymi Selfmadegod Records zostali muzycy thrashmetalowej Myopii. Pierwszy owocem współpracy obu stron będzie reedycja "Enter Insectmasterplan", drugiego albumu wizjonerskiej grupy z Bielska-Białej. Płyta, jak zwykle pełen dźwiękowego suspensu, dysharmonii i matematycznej techniki, trafi pod sklepowe strzechy w styczniu 2007 roku. Intrygujący muzycznie materiał zdążył narobić już sporo szumu nie tylko wśród fanów technicznego i niekonwencjonalnego thrash metalu, budowanego z niebywałą wręcz precyzją. Istniejąca na polskiej scenie grubo ponad 10 lat, formacja z Bielska-Białej, przygotowała znaną sobie, atomową dawkę niekonwencjonalnej muzyki, czerpiącej pełnymi garściami nie tylko z dokonań sławnych Kanadyjczyków z Voivod, ale również Pestilence, Atheist czy Cynic. Płyta, wyprodukowana w olsztyńskim "Studio-X" przez Szymona Czecha (Nyia, Third Degree) uderza techniką, zawikłaniem, konceptem i wizją. Granie zdecydowanie dla otwartych umysłów. Wielki Wybuch na polskiej scenie!
Oto program płyty "Enter Insectmasterplan":
1. "Planet Groth"
2. "The Colony"
3. "Factor X"
4. "Project Insect"
5. "Clones..."
6. "Masterplan"
7. "Planet Earth"
8. "Forgotten Race"
9. "Untitled Track".


THERION - SPECJALNY KONCERT W BUKARESZCIE
9 grudnia, w Bukareszcie (Rumunia), miał miejsce niezwykły koncert THERION'a z orkiestrą symfoniczną. Wykonano na nim nowe interpretacje utworów tego zespołu oraz kompozycje Wagnera, Verdiego i Mozarta.


VOIVOD - NOWE VIDEO, NOWY ALBUM
Jak informuje perkusista VOIVOD, Michel "Away" Langevin, "Video do utworu "The Getaway" właśnie zostało ukończone i przesłane do większych i mniejszych muzycznych stacji TV. Materiały, które w nim zawarliśmy pochodzą z trasy po USA w 2003 roku oraz sesji nagraniowej "Katorz" z 2006 roku. Obecnie pracujemy nad video do utworu "Polaroids", a potem przystąpimy do pracy nad obrazkiem do "The X-Stream". Następca albumu "Katorz" zacznie powstawać jeszcze tej zimy, a ponadto próbujemy nadal zorganizować specjalny koncert w hołdzie Piggy'emu.".


AGNOSTIC FRONT NEWS
Nowojorska legenda hard-core'a AGNOSTIC FRONT poinformowała niedawno, że pracuje nad nowym krązkiem i już w tej chwili dysponuje dziesięcioma gotowymi nagraniami. Sesja nagraniowa rozpocznie się w lutym 2007 roku.


IN FLAMES W ZJEDNOCZONYCH EMIRATACH ARABSKICH
The Desert Rock Festival 2007 będzie miał miejsce 9 i 10 marca w Dubaju, a podczas tej imprezy zagra między innymi IN FLAMES. Obok nich, 9 marca wystąpią między innymi CHILDREN OF BODOM i THE PRODIGY, natomiast kolejnego dnia oczom i uszom arabskich fanów objawią się między innymi INCUBUS i PRIME CIRCLE.


www.nuclearblast.de


SALEM W SEASON OF MIST
Izraelscy weterani z SALEM dołączyli do francuskiej Season of Mist. Nowy album, "Necessary Evil" jest zapowiadany jako "cięższy, nowoczesny, mroczny i wysoce unikatowy". Ukaże się w pierwszej połowie przyszłego roku, ale wiedząc, kto będzie jego dystrybutorem w Polsce, można się spodziewać kosmicznej ceny tego krążka.


MAYHEM NEWS
Po długich męczarniach MAYHEM ukończyło swoje najnowsze dzieło "Ordo Ad Chao". Na świeżo Blasphemer wypowiedział się na jego temat w te oto słowa: "Dźwięk jest surowy i potężny i słuchając efektu przypomina się era "Wolf's Lair Abyss" z tym, że ten nowy album jest bardziej zróżnicowany i filozoficzny. Na płycie znajdują się najbardziej agresywne numery w historii MAYHEM, jak również najdziwniejsze i najmroczniejsze." "Ordo Ad Chao" ma się ukazać w kwietniu 2007 roku i będzie wydane w specjalnym opakowaniu.


WACKEN OPEN AIR 2007 - UPDATE
Do listy zespołów zapowiadanych na kolejną edycję Wacken Open Air Festival dołączyły: DIE APOKALYPTISCHEN REITER, BENEDICTUM, DIMMU BORGIR (jedyny występ na festiwalu open-air w Niemczech w 2007 roku), LACUNA COIL, MUNICIPAL WASTE, SACRED REICH (koncert z okazji 20-lecia thrashmetalowych weteranów z Phoenix, Arizona), VADER oraz THE VISION BLEAK.
Aktualna pełna lista:
AMORPHIS
DIE APOKALYPTISCHEN REITER
BELPHEGOR
BENEDICTUM
THE BLACK DAHLIA MURDER
BLACK MAJESTY
BLIND GUARDIAN
CANNIBAL CORPSE
COMMUNIC
DIMMU BORGIR
DISILLUSION
ENSLAVED
GRAVE DIGGER
HAGGARD
HEAVEN SHALL BURN
IMMORTAL
IN FLAMES
J.B.O.
KAMPFAR
LACUNA COIL
LETZTE INSTANZ
MOONSORROW
MOONSPELL
MUNICIPAL WASTE
NAPALM DEATH
NEAERA
RAGE & Lingua Mortis Orchester
SACRED REICH
SAMAEL
SAXON
SCHANDMAUL
SONIC SYNDICATE
STORMWARRIOR feat. Kai Hansen
STRATOVARIUS
THERION
TYR
VADER
THE VISION BLEAK
VOLBEAT.


www.wacken.com


DARZAMAT W NIEMCZECH
DARZAMAT zagra dwa zimowe festiwale w Niemczech. Pierwszy z nich, czyli Last Night on the Earth (www.lnoe-festival.de) odbył się w sobotę, 16 grudnia w Anröchte. Zespół zaprezentował się tam m.in. obok takich firm jak: Disillusion, One Man Army And The Undead Quartet, Disbelief, Legion Of The Damned, Volbeat, Endstille, Graveworm, Ektomorf czy Wintersun. Drugi festiwal Winternachtstraum (www.winternachtstraum.com) odbędzie się 24 lutego 2007, w miejscowości Arnsberg obok Dortmundu. Darzamat wystąpi obok takich zespołów jak: Eisregen, Disillution czy Skyclad. Podczas występu na Winternachtstraum Darzamat zarejestruje swój koncert na potrzeby pierwszego oficjalnego albumu DVD.


www.darzamat.art.pl


BEHEMOTH NEWS
Behemoth wszedł do studia w Radiu Gdańsk, w celu nagrania śladów na swój ósmy album The Apostasy (wg definicji wikipedia): Nazwa apostazja wywodzi się z języka greckiego i oznacza "oddalenie się". Odejście od wcześniej wyznawanej religii. Współcześnie mianem aktu apostazji określa się formalne, całkowite, wypisanie się i zerwanie związków z Kościołem Katolickim), który ma ukazać się latem 2007. Po raz kolejny za krzesłem producenta siądzie Nergal wraz z zespołem oraz długoletni dźwiękowiec zespołu, Malta.
Nergal w ten sposób skomentował świeżo powstały materiał na płytę: "Dosłownie kilka dni temu skończyliśmy przedprodukcję płyty i juz wersja demo zdradza z jakim stuffem mamy do czynienia. Nowy Behemoth brzmi potężnie, nasz sound jeszcze nigdy nie był tak intensywny a jednocześnie chwytliwy i zaawansowany technicznie. Oczywiście słychać styl Behemoth, słychać moją rękę w riffach ale sposób w jaki zostały zaaranżowane jest wręcz nowatorski jeśli chodzi o ten zespół. Czuć w tym dużo świeżego powietrza. Jestem przekonany, że wielu ludzi będzie mocno zaskoczonych".
"Oto niektóre tytuły utworów jakie trafią na najnowszy album: "Prometherion", "Rome 64 C.E.", "Arcana Hereticae", "Slaying the Prophets Ov Isa", "At The Left Hand Ov God", Pazuzu (the Desertstorm Bringing)". Sesja nagraniowa ma miejsce w Studiu Radia Gdańsk, czyli dosłownie 10 min jazdy od mojego domu. Jest to wyjątkowo komfortowa sytuacja nie tylko ze względu na dystans ale na wyposażenie tego miejsca, które jest jednym z najnowocześniejszych obiektów tego typu w kraju. Pracujemy zarówno w systemie analogowym jak i cyfrowym. Mamy do dyspozycji 24 śladowego Studera, z którego sound po prostu zabija!"
"Nie jest żadną tajemnicą, że Behemoth jest jednym z najciężej pracujących zespołów na scenie. Do ostatniej płyty Demigod zagraliśmy 300 koncertów. Przez dwa lata byliśmy przed oczami ludzi niemal non stop. Nie ukrywam, że mimo wszystkich zalet takiego trybu życia, wróciłem do domu nieco wypalony i zmęczony. Dlatego przez ostatnie miesiące było o nas tak cicho. Skupiłem się praktycznie tylo na pracy. Płyta, płyta i jeszcze raz płyta. Odizolowałem się od sceny a swoje kontakty ograniczyłem do minimum. To był dziwny, mizantropijny i niekoniecznie radosny okres. Ale album, którego większość powstała właśnie wtedy ma szansę stać się właśnie tym, z którego będziemy najbardziej dumni. Dojrzałość to póki co najlepsze słowo, które odzwierciedla zawartość muzyczną i merytoryczną The Apostasy.
"Zapraszam wszystkich do odwiedzania naszej strony internetowej oraz stron myspace oraz youtube. Znajdziecie tam video raport oraz najnowsze zdjęcia z przedprodukcji The Apostasy. Od tej pory co 2-3 tygodnie będziemy wypuszczać takie 3-5 minutowe epizody. Zależy nam aby każdy zainteresowany miał dokładny wgląd w powstawanie nowej płyty. Chcę żeby fani chociaż w takim stopniu uczestniczyli w akcie naszej nowej kreacji. Inferno oraz Malta pracują właśnie nad bębnami, czas i na mnie...do usłyszenia/zobaczenia! Horns up!"
Pod tymi adresami możecie obejżeć najnowsze zdjęcia oraz video raport z próby Behemoth:


http://www.youtube.com/watch?v=NIgq0pbJTfM
www.myspace.com/behemothofficial
www.behemoth.pl


FLESHGORE NEWS
Ukraińscy deathmetalowcy kończą pracę nad albumem "Wake Up For Freedom". Nieznane są jeszcze szczegóły dotyczące wydawcy, formatu i daty wydania. Jeden z utworów, "Wake Up", w formacie mp3 można znaleźć pod tymi linkami:
http://mp3download.myspace.com/music.ashx?bandid=52414032&songid=34131588&name=52414032_bc0e92b0
http://www.fleshgore.com/mp3/FLESHGORE-Wake_Up_(promo_2006).mp3
Więcej info pod poniższymi adresami.


www.fleshgore.com
http://myspace.com/fleshgore


CULT OF LUNA W POLSCE
12 lutego 2007 we wrocławskim klubie "Firlej" na jedynym koncercie w Polsce zagra szwedzka formacja CULT OF LUNA. Mus dla fanów NEUROSIS, ISIS oraz JESU. Supportem będzie inny zespół ze Szwecji - CONVOJ.


http://cultofluna.com


DIMMU BORGIR NEWS
Gitarzysta DIMMU BORGIR Silenoz ujawnił, że zakończono już miksy nowego albumu, który będzie nosił tytuł "In Sorte Diaboli". Masteringiem zajmie się Russ Russell w jeszcze nieujawnionym miejscu w Wielkiej Brytanii.


www.nuclearblast.de


CHUPACABRAS SUPPORTEM UK SUBS I THE VIBRATORS
17 stycznia 2007 w Krakowie, w klubie "Lochness", przy ul. Warszawskiej 15 wystąpią punkowe legendy UK SUBS i THE VIBRATORS, a jako support zagrają krajowe formacje CHUPACAPRAS i BULBULATORS.
Początek koncertu o godzinie 18:00. Bilety: przedsprzedaż 35zł, w dniu koncertu 45zł Bilety do kupienia w sieci Ticketpro na terenie całej polski - lista sklepów - http://www.ticketpro.pl/index.php?menuid=2&evid=198 oraz w Krakowie - w klubie Loch Ness, sklepie Ebola ul Floriańska 13, i EMPIK Bileteria ul Rynek gł 9.

Więcej informacji:
www.galicja.net lub www.punkowa.w.pl.
Organizatorem koncertu jest Galicja Productions.


HERMH W RADIO WiD
Wywiad z Bartem (HERMH) zostanie nadany w internetowym RadioWiD 13.12 między 22:00 a 24:00 podczas audycji poświęconej Podlasiu. Audycja nazywa się "Słowiańska i nie tylko Podróż Muzyczna".


http://radio.wid.pl


MORTUARIA
9 grudnia 2006 (sobota ) Impreza z muzyką: Metal (Thrash/Heavy/Power/Death/Black) oraz wszelkie inne gatunki pasujące do klimatu imprezy. Kraków - Klub Uwaga - Mały Rynek 3. Wstęp: 4 zł. Start: 20:00.


FEARSOME RECORDS - KOMPILACJA
FearSomeRecords prezentuje nową kompilację ukrytą pod tytułem "BLOWN TO PIECES 4", a która jest szóstym wydawnictwem tej holenderskiej firmy. Na płycie znalazły się następujące utwory:
01. DEVIOUS - 'Boundless Domain'
02. GILO - 'D.V.W.A.C.M'
03. XERPENTOR - 'Compulsion to Kill'
04. EDGE OF ANGER - 'Hate Charge'
05. VARNAS - 'Endless In My Cold Dreams of Pain'
06. KYU - 'Nwbgn'
07. THE EMBODIMENT - 'Y2k'
08. KESTMORG - 'Infective Vultures Receptacle'
09. PERSISTENSE - ' A Good Friend'
10. EXCRETE - 'Fäkal Fatal'
11. WHEN LOVE FINISHES - 'Fast n' Furious'
12. SERIAL BUTCHER - 'Baking up the Neighbours'
13. WARMASTER - 'Unleashing Devilment'
14. RIGHT IN SIGHT - 'White Obsession'
15. KORONZON - 'F.T.I.' (Fucking Trendy Idols)'
16. DARK REMAINS - 'Misanthropic Rage'
17. ROTTEN - 'Butchering of a Body'
Piąta część składanki powstanie już wkrótce, a wszystkie zespoły zainteresowane udziałem mogą kontaktować się z FearSome Records.


www.fearsomerecs.nl.nu
fsrecs@hotmail.com


DESOLATE WAYS
Brazylijski zespół DESOLATE WAYS grający gothic/doom metal kończy pracę nad swoim drugim albumem "Tearful". Zostanie on wydany na razie wyłącznie w Brazylii w styczniu 2007 roku, a wydawcą będzie Erpland Records (www.erplandrecords.com).


www.desolateways.com


JESUS CHRYSLER SUICIDE - 15-LECIE
Z okazji zbliżającego się 15-lecia istnienia Jesus Chrysler Suicide, zespół udostępnił na swojej stronie utwór "My Wild Love" (cover The Doors). Utwór ten nie znalazł się na ostatnio wydanej płycie "Rhesus Admirabilis", ale został dołączony jako bonus track do singla "Kariera Metodema". Zapraszamy na stronę www.myspace.com/jesuschryslersuicide, na której można odsłuchać/ściągnąć "My Wild Love".
8 grudnia odbędzie się specjalny koncert związany z 15-leciem zespołów, na którym zagrają jubilaci oraz ich goście.
8 XII 2006 - Rzeszów, klub "Pod Palmą", godz. 20:00
Afterparty: Dyskdżokej Lols
Bilety: 15 zł (przedsprzedaż: sklepy BEST i 102), 20 zł (w dniu koncertu).


www.jcs.pl


NORTH NA TORMENT TOUR 2006
NORTH będzie gościem specjalnym podczas dwóch koncertów trasy TORMENT TOUR 2006. NORTH zagra 5.12 w Bygdoszczy i dzień później w Toruniu.
Więcej informacji na temat trasy w dziale Polecamy oraz na stronach:


www.hermh.pl
www.paganrecords.com.pl


NEGURA BUNGET LIVE
Najbliższe koncerty rumuńskich blackmetalowców:
16.12. 2006 - Paris (FR) - La Loco
17.12. 2006 - Lyon (FR)
04.04. 2007 - Budapest (HU) + Adultery
05.04. 2007 - TBA + Adultery
06.04. 2007 - Ostrava (CZ) + Adultery
07.04. 2007 - Katowice (PL) + Adultery
08.04. 2007 - Praga (CZ) + Adultery
20-2107. 2007 - Pößneck (DE) - Hell's Pleasure Festival + Secrets of the Moon.


ROTTING CHRIST
Ze względu na problemy z otrzymaniem wiz, zapowiadane tournee Greków po USA zostało przesunięte na maj przyszłego roku. Tymczasem wiadomo już, że kolejny album ROTTING CHRIST "Theogonia" ukaże się 22 stycznia 2007 roku dzięki Season of Mist, a póki co, na stronie wydawcy można posłuchać jednego z utworów -"Enuma Elish". Na krążku znajdą się następujące numery:
1. The Sign of prime Creation
2. Keravnos Kivernitos
3. Enuma Elish
4. Gaia Tellus
5. Helios Hyperion
6. Nemecic
7. He, the Aethyr
8. Phobos' Synagogue
9. Rege Diabolicus
10. Threnody.


www.season-of-mist.com


WACKEN OPEN AIR NEWS
Na przyszłorocznej edycji Wacken Open Air może być znowu ciekawie. Oto lista zespołów, które już teraz potwierdziły swoje występy na tym festiwalu:
DIE APOKALYPTISCHEN REITER
AMORPHIS
BELPHEGOR
THE BLACK DAHLIA MURDER
BLACK MAJESTY
BLIND GUARDIAN
CANNIBAL CORPSE
COMMUNIC
DISILLUSION
ENSLAVED
GRAVE DIGGER
HAGGARD
HEAVEN SHALL BURN
IMMORTAL - jedyny Open Air Show w Niemczech
IN FLAMES
J.B.O.
KAMPFAR
LETZTE INSTANZ
MOONSORROW
MOONSPELL
NAPALM DEATH
NEAERA
RAGE & Lingua Mortis Orchester
SAMAEL
SAXON - A Night To Remember
SCHANDMAUL
SONIC SYNDICATE
STORMWARRIOR feat. Kai Hansen
STRATOVARIUS jedyny Open Air Show w Niemczech
THERION
TYR
VOLBEAT

Więcej info:


www.wacken.com


VADER
W przyszłym roku w marcu w białostockim Hertz Studio VADER nagra 25 najlepszych utworów w swojej historii na jubileuszowe wydawnictwo, na którym oprócz wspomnianych utworów znajdą się archiwalne nagrania na DVD, koncerty, fragmenty koncertów, teledyski etc. Kapela przygotowuje również książkę biograficzną, którą napisze Jarosław Szubrycht.


www.vader.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005