ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


BERSERK - NOWY ALBUM
Trzeci album hiszpańskiej formacji BERSERK "Cries of Blood and Hate" ukaże się w październiku lub listopadzie nakładem firmy Unexploded Records. Nagrań płyty dokonano w grudniu ubiegłego roku w Artica Studios, a miksy i mastering to sprawka Borge Finstad w norweskim Toproom Studio (Borknagar, Mayhem, Vintersorg, Ulver...) w marcu i kwietniu 2006. Na zachętę można ściągnąć ze strony zespołu utwór "Treason in the Clan", a dwa kolejne znajdziecie na www.myspace.com/berserkhorde.


www.berserkhorde.com


OBTEST W TRASIE
Litewski paganmetalowy OBTEST rusza na trasę promocyjną ich ostatniego albumu "Is Kartos I Karta". Oto daty już potwierdzonych koncertów:
6.10 - Panevezys / "Linelis" [Litwa] + GROL, DAR, INQUISITOR
7.10 - Klaipeda / "Kreivoji Sarama" [Litwa]
8.10 - Warszawa / "Rock Bikers" [Polska] + ADULTERY
11.10 - Ljubljana / "Orto" [Słowenia] + ADULTERY
12.10 - Osijek / "Oks" [Chorwacja] + CATAMENIA, ADULTERY, WINTERHORDE
13.10 - As / "Clubicko" [Czechy] + ADULTERY
Po zakończeniu trasy grupa rozpocznie przygotowywać utwory na czwarty album, który zostanie wydany w przyszłym roku przez Ledo Takas Records. Ta sama firma wtłoczy na 10-calowy winyl demo OBTEST "Pries Audra" z 1995 roku wzbogacone o bonusy: "Oldness Comming" i "My Beloved Land".


www.ledotakas.net
k.kaos@ledotakas.net


MANEGARM, SKYFORGER I VREID NA HEATHEN CRUSADE II
Szwedzki MANEGARM, łotewski SKYFORGER oraz norweski VREID są pierwszymi potwierdzonymi zespołami, które zagrają na drugiej edycji Heathen Crusade Metalfest. Festiwal będzie miał miejsce w sobotę 20 stycznia w The Quest Night Club w Minneapolis, Minnesota.
Więcej info na stronie:

www.heathencrusade.com


EYES OF LIGEIA - NOWY ALBUM
Doom metalowy band EYES OF LIGEIA informuje o wydaniu swojego czwartego albumu "A Fever Which Would Cling to Thee Forever", którego wydawcą jest amerykańska Paragon Records. Pozycja powinna spodobać się fanom takich zespołów, jak Xasthur, Thergothon, Unholy i wczesne Ancient Wisdom.
Sampel z nowej płyty można znaleźć na tej podstron.


www.paragonrecords.net/mp3/02%20The%20Shadow%20Out%20Of%20Time.mp3


VEHEMENTER NOS W OSMOSE PRODUCTIONS
Pod koniec roku Osmose Productions wyda debiutancki album francuskiej formacji VEHEMENTER NOS. Płyta jest owocem pięciu lat pracy i zawiera utwory utrzymane w klimacie progresywnego black metalu z francuskimi tekstami. Cała muzyka powstała wyłącznie dzięki "żywym" instrumentom (perkusja, gitary, bas, skrzypce, wiolonczela, flet...).


www.osmoseproductions.com


METAL UNION ROAD TOUR 2006 & ParkFest
26.X.2006 (czwartek) g. 18.00
Wejście od godz. 17.00
Bilety: 25 PLN przedsprzedaż, 30 PLN w dniu koncertu.

Przedsprzedaż internetowa: metalunion@o2.pl (podajemy: imię, nazwisko, miasto, ilość zamawianych biletów - jeśli zamawiasz więcej niż 1 bilet, musisz podać imiona i nazwiska osób, dla których rezerwujesz) - Już można zamawiać bilety!
Po zeszłorocznej, bardzo udanej, drugiej edycji, organizatorzy już szykują trzecią osłonę metalowo-hardcorowej batalii!! Na dzień dzisiejszy do udziału w tym przedsięwzięciu zespół HEDFIRST zaprosił zespoły: FLAPJACK, SCHIZMA, TOTEM oraz BLOOD IS THE HARVEST METAL UNION ROAD TOUR to coroczna największa rockowo-metalowo-hardcorowa, jesienna trasa koncertowa organizowana jest przez stołeczny zespół HEDFIRST. Będzie to seria koncertów bardzo specyficznych, zupełnie innych od tych granych w większości polskich klubów. Grające tu zespoły to już nie kapele dające koncerty dla znajomych w garażach, lecz znane i szanowane grupy w całej Polsce - występujące w największych klubach w kraju, jak i poza nim. Mają one na swoim koncie występy na największych festiwalach, np. Przystanku Woodstock, Węgorzowo, Hunter Fest, Mystic Festiwal, Metalmania, czy przed światowymi gwiazdami takimi jak Faith No More, Sepultura, Soulfly, Machine Head, Testament, Moonspel, Morbid Angel czy Die Toten Hosen, Heaven Shall Burn, Walls Of Jerycho, Le Spilit Du Clan, Madball, Sick of It All, Biohazard, Paradise Lost oraz kilkaset własnych występów dla tysięcy ludzi kochających dynamiczne, żywiołowe, pełne energii koncerty.

Więcej na www.myspace.com/mur2006 i www.mur2006.pl.

Daty koncertów:
12.10 - Kraków - klub Loch Ness
13.10 - Rzeszów - klub Pod Palmą
14.10 - Łódź - klub Music Garden
15.10 - Kielce - klub Mefisto
19.10 - Bydgoszcz - klub Estrada
20.10 - Poznań - klub U Bazyla
21.10 - Wrocław - klub Madness
22.10 - Zabrze - klub Wiatrak
26.10 - Warszawa - klub Park
27.10 - Biała Podlaska - klub Apteka
28.10 - Olsztyn - klub Andergrant
29.10 - Gdynia - klub UchoAZARATH - "Diabolic Impious Evil"
Trzeci, długo oczekiwany album AZARATH "Diabolic Impious Evil" jest już w sprzedaży! Muzycznie jest to kontynuacja drogi obranej na "Infernal Blasting", jednak wzbogacona o całkiem nową jakość. "Diabolic Impious Evil" to szczery, wulgarny manifest dźwiękowej dzikości i niesamowitej mocy. Zakręcone riffy, ekstremalnie mocna sekcja, pracujące na najwyższych możliwych obrotach i z miażdżącym ciężarem, mrok i zło czające się w tekstach. Mówiąc krótko - esencja tego co nazywają "true" Death Metalem. Album dostępny jest w klasycznej, pudełkowej wersji, pierwsze 1000 egzemplarzy w efektownym slipcase.
Promocyjne numery do odsłuchania - "For Satan My Blood" i "Devil's Stigmata" sa dostępne na stronie wydawcy - www.paganrecords.com.pl. O formie AZARATH będzie można przekonać się naocznie podczas startującej w niedzielę trasy "Blitzkrieg 4", gdzie AZARATH wystąpi obok VESANIA, TRAUMA i VADER.
17.09. Warszawa - Progresja
18.09. Lublin - Graffiti
19.09. Kielce - Mefisto
20.09. Kraków - Rotunda
21.09. Katowice - Mega Club
22.09. Opole - MOK
23.09. Wrocław - Madness
24.09. Łódz - Funaberia 2
25.09. Szczecin - Słowianin
26.09. Gdynia - Ucho
27.09. Toruń - Od Nowa


www.paganrecords.com.pl
www.azarath.tcz.pl


AZARATH i VESANIA NA CENZUROWANYM
Fani w Opolu niestety nie zobaczą tych dwu zespołów na żywo podczas trasy "Blitzkrieg 4". Zgodnie z ostatnimi doniesieniami "w zastępstwie" zagrają DARZAMAT i PYORRHOEA. Ani sami muzycy, ani organizator trasy nie mieli wpływu na podjęcie tej decyzji, która została podyktowana siłą wyższą w postaci cenzury, której podobno u nas nie ma, a jednak jest :(((.


www.paganrecords.com.pl


MROCZNA STREFA PATRONEM PROJEKTU "POZA RAMAMI"
Już na początku października rusza pełną parą przedsięwzięcie BEMOWSKIEGO DOMU KULTURY "POZA RAMAMI". Głównym założeniem tego projektu jest promocja młodych, nieznanych artystów różnych dziedzin. W skład tej społeczności wchodzą również mniej znane kapele metalowe. ART.BEM zaprasza na pierwszy koncert 1-go października, ul. Górczewska 201, start godz.16.00, wjazd free. Więcej informacji na stronie:


www.artbem.pl/poza.php


CALM HATCHERY & ABSENTIA W VIA-NOCTURNA
Via-Nocturna wyda w najbliższym czasie dwie nowe pozycje. Pierwsza to CALM HATCHERY - "El Alamein" (death metal). Materiał nagrano w Hertz Studio, a data premiery to 31.10.2006 r. Drugie wydawnictwo to ABSENTIA - "Waiting" (dark ambient). Premiera: 18.12.2006.


www.via-nocturna.tk


OLD TEMPLE FESTIVAL
Sobota 30.09.2006 Browar Club 1850 ul. Sikorskiego 35, Grudziądz Początek - 18:00 Wjazd 10 PLN FURIA (black metal) BESTIAR (satanic old-school death metal) BLOODTHIRST (hateful antichristian thrash metal) MOFREUS (black metal)


Więcej info w dziale Polecamy oraz na www.oldtemple.com
e-mail: old@oldtemple.com


ZMIANY W RZEŹNI
Jak donosi prowadzący audycję "Rzeźnia" w Antyradiu Anzelmo: "W sierpniu stuknęła Rzeźni pierwsza setka wydań, to już dwa lata obecności w Antyradiu i przez ten czas udało się sporo napsocić ku chwale i na pohybel ;) /niepotrzebne skreślić/. Ale, żeby nie było zbyt sielankowo, ledwie rozpoczął się wrzesień, a tu już zmiany, zmiany, zmiany. Wczoraj weszła w życie nowa ramówka Antyradia. Tym razem zmiany dotyczą również Rzeźni. Program zostaje... nie, nie zostaje zdjęty ;) zostaje przeniesiony na nowy dzień i porę emisji. Otóż od 17 września Rzeźnia pojawiać się będzie na antenie Antyradia w niedziele o godzinie 23.00. Czas trwania programu pozostaje bez zmian - 3 godziny.


www.antyradio.pl


BEAST OF PREY - NOWE WYDAWNICTWA
BRANDKOMMANDO - "Nasz Ukochany Kraj" CDR 2006
Nowa płyta BRANDKOMMANDO "Nasz Ukochany Kraj" to 50 minutowa dewastacja, ekstremalnie przedstawiona sytuacja polityczna i świat który nas otacza. Power electronics / Noise. Nie ma zmiłuj, ostro, bezpośrednio i prosto w twarz!! Limitowe do 200 kopii.

BRANDKOMMANDO - "More Hate" CDR 2006
Płyta wydana w kolaboracji Beast Of Prey w ścisłym nakładzie limitowanym do 50 sztuk tylko dla fanów. Miażdżące 40 minut power electronics. Agresywna, ostra i zbuntowana płyta z wokalami. Wydana w pudełku dvd, ręcznie numerowana do 50 sztuk!!

V/A - "Brewery in Piotrkow Trybunalski" 2CD 2006
Specjalna kompilacja poświęcona piwu, a na dwóch krążkach pojawiają się nagrania następujących zespołów i projektów: DIVISION-S, ROSE ROVINE E AMANTI, HOROLOGIUM, ASMOROD, KREPULEC, NEKYIA, THE ARKHAM, DANCE HOSPITAL, SATOR ABSENTIA, INFAMIS, NIEGRZECZNA PENSJONARKA, OUT OF SIGHT, I. V. LAB., WERMUT, THE WELL OF SADNESS, DESOLATION ZONE, BARBAROSSA UMTRUNK, DER ARBEITER, STORM OF CAPRICORN, PRZEMEK CACKOWSKI, D EAD MAN'S HILL, ISOTHESIS, HATI. Jak zawsze w przypadku wydawnictw Beast Of Prey niekonwencjonalne wydanie w dwóch formatach: limitowanego do 100 sztuk drewnianego boxu. Okładka w specjalnym drewnianym boksie, wewnątrz którego znajdują się także: woreczek śruty słodu jęczmiennego przeznaczonego do produkcji piwa oraz woreczek ziarna jęczmiennego do wyrobu śruty, tekturowe przekładki. Dodatkowo dołączona książka "BROWARNICTWO W PIOTRKOWIE OD XVI DO XVIII WIEKU" autorstwa Tomasza Kruz'a przedstawiające charakterystykę i historię piwowarstwa w Piotkowie Trybunalskim. Drugie wydawnictwo to książka formatu A5, 28 stron, na których nadrukowane są wszystkie grafiki i zdjęcia stworzone przez projekty. Wszystko drukowane na specjalnym pożółkłym papierze. Płyty mocowane wewnątrz na specjalne gumki do mocowania płyt. Całość zafoliowana, ręcznie numerowana do 444 sztuk.

NEKYIA "Slowmotion Downhells" CD 2006
Nowy album NEKYIA, nowe wcielenie w dark ambientowe dźwięki nie pozbawione rytmicznych zabarwień. "Slowmotion Downhells" to czwarty w historii album prezentujący alchemiczno-rytualne oblicze projektu. 52 minutowy materiał, który niejednego z Was wprowadzi do świata umarłych przepełnionego ponurymi dźwiękami. W tym przypadku do wyboru będzie normalne wydanie, czyli arkusz pergaminu składany do postaci koperty formatu A5, dwie wewnętrzne wkładki formatu A5, całość zalakowana złotym lakiem i zafoliowana oraz limitowane do 100 sztuk wydanie w postaci arkuszu pergaminu składanego do postaci koperty formatu A5, dwie wewnętrzne wkładki formatu A5, dodatkowa klejona wkładka A5 z dołączonymi do niej dwiema monetami (OBOLA) zawiniętymi w bibułę, całość zalakowana złotym lakiem, obwoluta z czarnej tektury. Całość owinięta papierowym sznurem i zafoliowana.

DEAD FACTORY / ATUM "Strefa" CDR 2006
Split dwóch polskich przedstawicieli sceny dark industrialnej. Zimne i mroczne połączenie przemysłu, hali fabrycznych z muzyczną przestrzenią tworząc ponad 50 minutową "Strefę". Więcej info na:


www.beastofprey.com


NAJNOWSZE PŁYTY MY SHAMEFUL I TOTAL DEVASTATION
W sprzedaży pojawiły się właśnie dwa świeże wydawnictwa fińskiej wytwórni Firebox Records: trzeci pełnometrażowy krążek doom/death metalowej formacji MY SHAMEFUL zatytułowany "The Return to Nothing" i wydany w formacie digipack to bezkompromisowy i wyśmienicie wykonany album, który jest gorąco polecany fanom gatunku szukających w muzyce szczerości i jakości, bez zbędnych klawiszy czy sztucznych kobiecych wokaliz. Z całą pewnością pretendent do miana doom metalowej płyty roku! TOTAL DEVASTATION z kolei oferuje doskonale zaaranżowany fiński death metal najwyższej próby. Oprawiony estetyczną grafiką, "Wreck" to 11 ostrych cięć na światowym poziomie. Obie płyty można już nabyć w sklepie internetowym Foreshadow pod adresem http://www.sklep.foreshadow.info, gdzie znajdują się również fragmenty mp3 z obu krążków.


www.foreshadow.info


XXX MANIAK - NEWSY
Nie od dziś cieszący się zła sławą, grindcore'owy duet XXX Maniak wyróżniony został "Nagrodą Miesiąca" w wielonakładowym, amerykańskim "AMP Magazine"! Po sukcesach w roli producentów branży erotycznej, Michael Yale i Anthony West coraz śmielej wdzierają się w świadomość sympatyków muzyki ekstremalnej. Wydany na początku lipca w formacie CD przez SelfMadeGod Records, materiał "Harvesting The Cunt Nectar" nie pozostawia wątpliwości, że obrazoburczy tandem z Filadelfii zostanie z nami na dłużej.
Przypomnijmy, że kompaktowa reedycja wzbogacona została o dodatkową kompozycję. Gościnnie na "Harvesting The Nectar Cunt" audialnym terrorystom z Pensylwanii towarzyszyli muzycy tak znanych na scenie ekstremalnej formacji, jak: Agoraphobic Nosebleed, Prosthetic Cunt, Total Fuckin' Destruction, Rumpelstiltskin Grinder, Vile oraz Divine Rapture. Album, zarejestrowany w "Red Candle HQ", poddany został masteringowi w studiu "Visceral Sound", pod okiem Scotta Hulla, dobrze znanego fanom z grup Pig Destroyer i Agoraphobic Nosebleed. O okładkę i całą szatę graficzną zadbał ceniony artysta Mike Hrubovcak (m.in. Mortician).


www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


DRUGS OF FAITH NA WINYLU
Wydany 1 lipca przez SelfMadeGod Records mini-album, sensacyjnej, amerykańskiej formacji Drugs Of Faith doczeka się w najbliższym czasie edycji winylowej! Inteligentna i niebezpiecznie wciągająca muzyka damsko-męskiego tria ze Sterling w stanie Wirginia, w której elementy metalu, grind,- i hardcore'a służą jedynie budowaniu własnego stylu, wzbogacona zostanie na czarnej płycie o dwie dodatkowe kompozycje. Winylowy materiał "Drugs Of Faith" będzie miał swą premierę w barwach holenderskiej Fast & Furious Records. Program EP-ki rozszerzony zostanie o utwory "Mandate" i "Group Think Pt. 2". Pierwotnie, obie kompozycje miał się znaleźć na - przełożonym na późniejszy termin - splicie z Pig Destroyer. Nagrań dokonano jeszcze przed ukazaniem się mini-albumu. Podobnie, jak wcześniejszą EP-kę, tak i dodatkowe utwory zmasterował Scott Hull w studiu "Visceral Sound". "Utwory ze splitu z Pig Destroyer, które później miały pojawić się na materiale z Antigamą, mają za zadanie uatrakcyjnić 12-calową wersję winylową. Dlatego, na split z Antigamą zamierzamy nagrać cztery nowe kompozycje" - napisał na oficjalnej witrynie Drugs Of Faith śpiewający gitarzysta zespołu.


www.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


BLOODWRITTEN - NOWY MATERIAŁ
"Iniquity Intensity Insanity" to najnowszy materiał Bloodwritten. Nowy numer "Seed of Destruction" promujący tę płytę można znaleźć na stronie www.myspace.com/bloodwrittenthrashblackmetal
Płyta będzie dostępna od końca września.


http://bloodwritten.metal.pl


ROOTWATER - NEWSY
NOWA PŁYTA - NAGRANIA
Finalnie nowa płyta ROOTWATER powstaje w Olkuskim ZED STUDIO. Producentem i realizatorem nagrań jest Tomek "ZED" Zalewski. Na przełomie maja i czerwca br Artur i Filip nagrali swoje partie instrumantów. W lipcu Seba i Michał nagrali gitary i wszelkiego rodzaju aranże. Oto, co ma do powiedzenia w kilku zdaniach o nagraniach Seba: "...Wybraliśmy ZEDA na producenta bo to co zrobił z TOTEM i HORRORSCOPE, bardzo nam pasowało brzmieniowo. ZED ma niesamowity słuch i wyczucie przestrzeni oraz jest bardzo przyjaznym człowiekiem :).Obstawiliśmy się piecami i gitarami i pojechaliśmy na nagranie nie zakładając sobie specjalnie żadnych ram gatunkowych co i jak zrobimy. Nagrania poszły bardzo sprawnie, dobrze się nam pracowało, a efekty przerosły najśmielsze oczekiwania. Pracowaliśmy po 8-10 godzin dziennie pełnej koncentracji nad brzmieniem, artykulacją i misją jaka mieliśmy. Warunki pracy były wspaniałe, ZED STUDIO mieści się w pięknej okolicy w lasach na pograniczu Pustyni Błędowskiej i z tarasu domu gdzie znajduje się studio widać lasy otaczające pustynie, istne desert sessions :) Niestety nie mieliśmy za dużo czasu na zwiedzanie (Artur zwiedził więcej :)) ale wieczory z chłodnym browarkiem po ciężkim dniu pracy i piękny widok zachodzącego słońca rekompensowały nam wysiłek dnia minionego. Już się nie możemy doczekać nagrań wokali Taffa, to będzie coś niesamowitego, jeśli wszystkie elementy spotkają się w jednym miejscu. W tej chwili pracujemy bardzo intensywnie nad wokalami, Maciek pisze teksty, oraz dopracowuje scieżki wokali, dopasowuje je do nowych aranży, które powstały w studio, czasami bardzo spontanicznie. MIKE nagrał niesamowite partie wioseł, to bardzo zdolna bestja z niego jest, solówki i aranże miażdżą jest bardzo dobrze, a będzie tylko lepiej".

NOWA STRONA ROOTWATER
Obecna strona już niedługo zakończy swoją misję promocji zespołu i płyty "UNDER". W jej miejsce pojawi się nowa odsłona, przedstawiająca nowy layout i artwork ROOTWATER. W tej chwili trwają pracę nad nowym laoutem, jak tylko zakończymy weryfikację projektów, odsłonimy nowy wizerunek strony.

DATA PREMIERY PŁYTY
Jak powszechnie wiadomo, nie jest trudno nagrać płytę, ale zaplanować jej wydanie, promocję jest o wiele gorzej. W tej chwili data premiery dwójki ROOTWATER nie jest jeszcze znana, prawdopodobnie będzie to późna jesień 2006.Trwają także negocjację z różnymi wydawcami, niestety jeszcze nie możemy nic potwierdzić ani ogłosić, będziemy o tym informować na bieżąco.

KONCERTY
Najbliższym potwierdzonym koncertem będzie koncert w NOWYM KLUBIE PROGRESJA: Trzecie Urodziny Progresji 30 września, otwarcie bram o 17:00, bilety: 10,00 zł. Obok ROOTWATER zagrają jeszcze: Łeb Prosiaka, Centurion, Sphere, Revelation of Doom, Pandemonium, Corruption, Chainreaction.


KARJALAN SISSIT W POLSCE
Wrotycz Records oraz Magazyn Apostazja zapraszają na jedyny polski koncert projektów związanych z kultową wytwórnią Cyclic Law.
(09.10.2006)
KARJALAN SISSIT Martial / Industrial (Szwecja)
Wybuchowa mieszanka ostrego industrialu, militarnego klimatu i agresywnych wokali. Projekt nagrywający w przeszłości płyty dla Cold Spring oraz Cold Meat Industry. Na trasie promują swoją najnowszą płytę, która w swych treściach jest równie odważna i kontrowersyjna co jej poprzedniczki.

GUSTAF HILDEBRAND Dark Ambient (Szwecja)
Artysta wcześniej tworzący pod nazwą LITHIVM i związany z wytwórnią Cold Meat Industry. Po zmianie stylu i nazwy zaliczany do grona artystów tworzących najbardziej mroczny gatunek ambientu. Muzycznie porównywany ze Schloss Tegal, Inade czy Lustmord.

VISIONS Dark Ambient (Kanada)
Visions to Frederic Arbour - mózg wytwórni Cyclic Law oraz założyciel nieistniejącego już Instincts i nadal aktywnego doom metalowego projektu Longing for a Dawn. Visions to potężna dawka muzyki dark ambient. Chłodne, kosmiczne dźwięki i wkręcające drony. Klub muzyczny Piwnica 21, ul. Wielka 21, www.p21.pl
Wstęp na koncert od godziny 17.00, pierwszy zespół gra o godz. 19.00.
Podczas koncertu dostępne będzie stoisko z płytami.
Bilety w przedsprzedaży 35 PLN, w dniu koncertu 40 PLN Liczba biletów limitowana.
Więcej informacji na temat koncertu oraz biletów:


www.wrotyczrecords.prv.pl
www.apostazja.serpent.com.pl
wrotyczrecords@op.pl


DARZAMAT NA KOLEJNEJ TRASIE
Zespół rozpoczyna intensywną promocję koncertową ostatniego albumu zatytułowanego "Transkarpatia".
Belgijska agencja koncertowa Metallysee potwierdziła udział Darzamat w kolejnej europejskiej trasie. Najpierw zespół w listopadzie pojawi się na scenie u boku fińskiego Battlelore oraz szwedzkiego Draconian, a potem w grudniu weźmie udział w prestiżowej trasie X-Mas Festivals, gdzie zagra między innymi z Six Feet Under, Gorefest i Krisiun.

Daty koncertów:
16.09.2006 Nebel Mond Metal Party (Georgsmarienhütte, Niemcy)
http://www.nebelmondmetalparty.de/index_en.htm
22.09.2006 MOK (Opole) z Vader i Trauma
11.10.2006 Mega Club (Katowice) z Thy Disease
12.10.2006 Black Pes Club (Praga, Czechy) z Thy Disease
14.10.2006 Frotline Club (Gent, Belgia) z Thy Disease
www.thefrontline.be
15.10.2006 Le Klub (Paryż, Francja) z Thy Disease
http://metalmaniakk.free.fr/

Trasa Batttlelore (Finland), Draconian (Sweden), Darzamat:
22.11 (Escape) Wien/Austria
23.11 (Backstage) Munchen/Germany
24.11 (East Club) Bischofswerda/ Germany
25.11 (Hellraiser) Engelsdorf/Germany
26.11 (Knaack) Berlin/Germany
27.11 (TBA) Prague/ Czech Republic
28.11 (TBA) Germany
29.11 (Turock) Essen/Germany
30.11 (TBA) London/UK
01.12 (Goudvishal) Arnhem/Holland
02.12 (Biebob) Vosselaar/Belgium
www.metallysee.com

X-Mas Festival 2006 (Six Feet Under, Gorefest, Krisiun, Cataract, Darzamat)
08.12. (K17) - Berlin/Germany
09.12. (Hellraiser) - Engeldorf (Leipzig)/Germany
10.12. (Planet Music) - Wien/Austria
11.12. (Backstage) - Munchen/Germany
12.12. (Z7) - Pratteln/Switzerland
13.12. (Rockfabrik) - Ludwigsburg/Germany
14.12. (Batchkapp) - Frankfurt/Germany
15.12. (La Laiterie) - Strasbourg/France
16.12. (Hof Ter Loo) - Antwerpen/Belgium
17.12. (013) - Tilburg/Holland
18.12. (Zeche Carl) - Essen/Germany
19.12. (La Locomotive) - Paris/France
www.metallysee.com


AZARATH - TRZECI ALBUM JUŻ WKRÓTCE
Sesja nagraniowa trzeciej płyty AZARATH została zakończona. Nagrania odbywały się w dwu różnych studiach. 17-25 czerwca w HENDRIX Studio w Lublinie, gdzie zarejestrowano perkusję oraz gitary, a następnie na początku sierpnia w białostockim HERTZ Studio, gdzie nagrano ścieżkę basu, solówki oraz wokale. W tym samym miejscu ukończony został miks i mastering płyty. Tytuł materiału to "DIABOLIC IMPIOUS EVIL", na który składaja się następujące kompozycje: whip the whore, baptized in sperm of Antichrist, Devil's stigmata, anti-human anti-god, for Satan my blood, screamin' legions death metal, intoxicated by Goat vomit, angels' assassins, beast inside oraz Goathorned's revenge. Premiera krążka we wrześniu, a promocyjny mp3 do ściagnięcia jest już na stronie zespołu oraz wydawcy - Pagan Records.


www.paganrecords.com.pl
www.azarath.tcz.pl


NON OPUS DEI - NOWY TELEDYSK
W dziale "download" na stronie Pagan Records dostępny do ściągnięcia jest kolejny teledysk NON OPUS DEI, zrealizowany do najnowszego albumu "The Quintessence". Obraz nazywa się "21 XII 2004". Zachęcamy do obejrzenia.


www.paganrecords.com.pl
www.nonopusdei.com


PRODUKCJE PROFOUND LORE DOSTĘPNE DZIĘKI FORESHADOW
Kolejna wytwórnia dołączyła do szeregów Foreshadow. Profound Lore Records to firma z Kanady, która, mimo, że stosunkowo młoda, zdążyła już wydać sporo bardzo interesujących pozycji zarówno w formacie kompaktowym, jak i winylowym. Wytwórnia ta ma na koncie współpracę z takimi artystami jak Isis, Ulver, Agalloch, Leviathan, Xasthur, Nachtmystium, Asunder, Thralldom, Portal, Melechesh, Orphaned Land, Nadja i Diabolical Masquerade. Oferta dystrybucyjna Foreshadow poszerza się właśnie o pięć najnowszych albumów wydanych z logiem Profound Lore i już zapowiadana jest znakomita nowość, która ma się ukazać w nadchodzącej jesieni, mianowicie pełnometrażowy album ASUNDER, którym to krążkiem Amerykanie re-definiują pojęcie ekstremalnego doom metalu!
Oferta oczywiście dostępna na:


www.foreshadow.info


ANIOŁ W CORRUPTION
Thrashmetalowcy z Virgin Snatch mają stałego basistę. Został nim wielki przyjaciel zespołu: Anioł z Corruption, który zastąpił na tym stanowisku Titusa z Acid Drinkers. Rozstanie nastąpiło w bardzo przyjaznej atmosferze, bez jakichkolwiek negatywnych emocji. "Nie muszę chyba mówić ze Titus to szósty brat Virgin Snatch i zawsze jest "persona grata" jeżeli chodzi o zespół. Mając jednak na uwadze fakt, iż bardzo trudno pogodzić granie w 3 kapelach naraz (Acid's, Virgin Snatch i Homo Twist) podjęliśmy trudną, wspólną decyzję o rozstaniu na czas nieokreślony. Nie zamyka to oczywiście naszej wspólnej przyszłości i pozwala pojawiać się w jednym składzie przede wszystkim na koncertach. Mogliśmy oczywiście wspólnie z Titim nagrać nowy album, ale zdecydowaliśmy, że Anioł, od teraz pełnoprawny członek grupy, zarejestruje partie gitary basowej na nową płytę" - komentuje Zielony, wokalista Virgin Snatch. Kilka dni temu odbyła się sesja zdjęciowa już w nowym składzie. Autorką fotek jest Iza Kapuściarz - nadworny fotograf zespołu. "In the Name of Blood" powstawać będzie w Studiu Hertz w Białymstoku, pod okiem Braci Wiesławskich. Zespół wchodzi do studia już 18 września, a data premiery nowego krążka przewidziana jest na koniec listopada 2006 roku. Wydawca pozostaje bez zmian - Mystic Production. Okładkę nowej płyty przygotowuje grecki artysta Seth, odpowiedzialny za grafikę takich tuzów jak Paradise Lost, Vader czy Decapitated. Galerie najnowszych zdjęć zespołu możecie zobaczyć tutaj:


http://muzyka.onet.pl/10175,38841,galerie.html


MYSTIC ART #36
Lato jeszcze w pełni, ale już teraz możecie się przygotować na płytę, która zawładnie waszymi umysłami przez najbliższe kilka miesięcy - to nowy album Vader "Impressions In Blood". Tego najbardziej oczekiwaliśmy i to otrzymaliśmy - płytę, która nie może zawieść nikogo, kto choć raz usłyszał muzykę Vader. To album, który stawiany będzie w rzędzie obok "De Profundis" i "Litany" - największych dokonań zespołu. Na tę okoliczność przepytaliśmy wszystkich muzyków Vader poświęcając im główny artykuł w numerze i okładkę.
W raporcie specjalnym tym razem sól muzyki metalowej w okresie letnim, czyli festiwale pod chmurką, tzw. "open-air", których pod dostatkiem u naszych zachodnich sąsiadów. Wysłannicy Mystic Art odwiedzili Wacken, Earthshaker, With Full Force oraz Masters Of Rock. Jeśli jeszcze zastanawiacie się czy warto wybrać się na taką imprezę, nasz raport rozwieje wasze wątpliwości.
Letnich premier tym razem nie zabrakło, a czujna redakcja Mystic Art nie omija żadnych ważnych muzycznych wydarzeń, dlatego w tym numerze przeczytacie o nowych dokonaniach takich zuchów jak: Motörhead, Blind Guardian, Deicide, Slayer, Lamb Of God, Metal Church, Strapping Young Lad, czy Grave. Dowiecie się jak doszło do powrotu Terrorizer, co kręci Shagratha (oprócz Dimmu Borgir), kulisach współpracy Dereka Sheriniana ze Slashem i Billym Idolem, o tym jak pielęgnują brody wikingowie z Amon Amarth, a jak swoje miecze muzycy Virgin Steele.
W studio nagraniowym na gorącym uczynku przyłapaliśmy Frontside, oraz legendę death metalu zza Wielkiej Wody - Suffocation. Gorąco polecamy też rozmowę z Artrosis, którzy już za miesiąc zawitają do was za pośrednictwem swojej nowej płyty "Con Trust".
Przy pisaniu "Past Perfect" zakręciła nam się łezka w oku, bo wspominaliśmy wielki Death. O koncertowe zmaganiach przeczytacie w dziale "live" - tu proponujemy relacje z koncertów The Cult, Motörhead, oraz amerykańskiej trasy Behemoth. Oprócz tego, jak w każdym numerze, znajdziecie kolumny stałe, czyli recenzje, newsy, "25 trudnych pytań", "Wyjście z mroku", "Na skróty" oraz "Słowotok".
Zapraszamy do lektury!


www.mystic.pl


NEWSY Z OBOZU BLACK ALTAR, KRIEGSGOTT I ODIUM RECORDS
W maju ukazał się długo oczekiwany, debiutancki mini album solowego projektu Shadowa - KRIEGSGOTT "Legion ov Revenge". Płyta ukazała się nakładem niemieckiej Christhunt Productions, jako rozkładany digipack. Po wakacjach powinien się tez ukazać 7" split z francuskim Armageddon.
1 lipca Odium Records wydało płyty: SACRILEGIUM "Embrace the Darkness" i THIRST "Ritual for Blood". Płyty te ukazały się z bonusowymi materiałami, jako retrospektywne wydawnictwa. Po wakacjach Odium Rex zapowiada także wydanie, we współpracy z kolumbijską Hell Attacks Prod, epki norweskiego ORCUSTUS "Lucifuge Damnation", która ukaże się jako 7" picture disc z 2-stronnym plakatem.
16 lipca BLACK ALTAR wszedł do studia, aby nagrać utwory na mini album "Death Fanaticism" oraz na split z Shining/Thornspawn/Varathron. Wkrótce ukaże się też wznowienie epki "Wrath ov the Gods"z 3 bonusowymi utworami. Płytę wyda południowoamerykańska Warkult Productions, jako split z norweskim Nebular Mystic, w formie slipcase CD.
Wszystkie płyty BLACK ALTAR, począwszy od debiutanckiej "Black Altar" będą wydawane przez Mercenary Music z Los Angeles, jako licencje na terytorium U.S.A.
Shadow nagrał również wokale dwóm zespołom, został też poproszony o nagrania przez kolejne zespoły m.in. z Finlandii. W tym roku ukaże się pierwszy numer magazynu "Odium Magazine". Będzie to profesjonalny i ekstremalny, podziemny magazyn ukazujący się raz w roku, w języku angielskim.
Trwają prace nad nowymi stronami internetowymi BLACK ALTAR, KRIESGOTT i Odium Rex, pod adresem wytwórni znajduje się tez katalog Odium distro.


www.black-altar-horde.com
www.kriegsgott.org
www.odiumrex.com


FINIST W EASTSIDE
W barwach EastSide ukazał się właśnie nowy album ukraińskiego FINIST zatytułowany "Nightmares'. FINIST to projekt Saturiousa (klawiszowca NOKTURNAL MORTUM), a w nagraniu płyty wzięli udział byli i obecni członkowie NM (w tym również Kniaź Varggoth). Muzycznie FINIST to melodyjny i agresywny Power Metal. Na płycie znalazły się również dwa covery - Running Wild 'Raise Your Fist' oraz Honor 'Stal Zemsty'.


NOWY KLIP VADER
W dniach 9 i 19 sierpnia VADER we współpracy z AW Film Studio nakręcił teledysk do utworu "Helleluyah (God Is Dead)". Klip będzie promował najnowszy, studyjny album grupy "Impressions In Blood", który ukaże się już 4 września, na świecie za sprawą szwedzkiej wytwórni Regain Records, a w Polsce nakładem Mystic Production. Reżyserem i producentem klipu jest Andrzej Wyrozębski - jeden z czołowych producentów filmowych w Polsce. Osobą odpowiedzialną za efekty specjalne i scenografię został kultowy scenograf Janusz Król (m.in. "Wiedźmin"). Operatorem kamery - Sławomir Panasewicz, twórca ponad 140 video-clipów w polskim przemyśle muzycznym!
W pierwszym dniu, wszystkie sceny fabularne były kręcone w miejscowości Łozina... Drugi dzień (...i długa noc) to plan z zespołem, na który wybrano Starą Elektrownię we Wrocławiu, z uwagi na jej mroczny, niebezpieczny i tajemniczy klimat, świetnie pasujący do zespołu i klimatu ich najnowszej płyty. W opinii Petera, wokalisty VADER, stara, wrocławska elektrownia okazała się świetnym miejscem do nakręcenia teledysku.
"Helleluyah" mówi o cierpieniu, nienawiści i śmierci, wojnie między chrześcijanami a muzułmanami, konfliktach zbrojnych i terroryźmie. Mroczny i niepokojący klimat tego zrujnowanego miejsca pomógł osiągnąć wprost fenomenalny rezultat!" Ten klip będzie czymś niewiarygodnie mocnym i bezkompromisowym!" - skomentował całą sytuację Peter.
Kilka zdjęć z planu video-clipu możecie obejrzeć pod adresem:


www.vader.pl/foto.html


METALOWY KONCERT W TYCHACH
3 września (niedziela) w klubie "Tawerna" w Tychach wystąpią: Decline (black metal [Tychy]), Black Rose Immortal (death metal [Pszczyna]), Nuclear Vomit (brutal death/grind [Częstochowa]) oraz Dysphoria (death metal [Tychy]). Start o 18.00, wstęp darmowy.
Więcej informacji na oficjalnej stronie imprezy:


www.tyskiemocne.glt.pl

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005