ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


DNI METALU - UPDATE
Jak już informowaliśmy, tegoroczna edycja Dni Metalu odbędzie się w dniach 30.06 i 1.07 w Malborku w Osadzie Zamczysko. Wstęp wolny!!! Wśród potwierdzonych zespołów są w chwili obecnej: Calm Hatchery, Sphere, Pagan Forest, Bestiar, Forecast, Tehace, Krusher, Saratan oraz dwie czeskie formacje: Adultery oraz Rites of Undeath.
Więcej informacji już wkrótce. Zaglądajcie też na stronę Dni Metalu.

www.mpm.malbork.pl


NOWY NABYTEK FORESHADOW PRODUCTIONS
Z wielką przyjemnością witamy najnowszy nabytek w szeregach Foreshadow - projekt Karsten'a Hamre (znanego między innymi z Penitent, Veiled Allusions i Arcane Art) - THE FLUX KOMPLEX. Podpisaliśmy kontrakt na kilka albumów i jako pierwszy ukaże się "The Voice of a Lost Spirit". Niektórzy fani Karsten'a mogą już znać ten projekt z debiutanckiej płyty "Lost Illusions" wydanej w 2005 roku przez Trinity Records. Jednakże, projekt ten przeszedł totalną metamorfozę i obecnie tworzy całkowicie inną muzykę. Z kreującego electro dub beaty powstał enigmatyczny twór produkujący mroczne i odhumanizowane kolaże ambientowe. Dla nas, jest to perfekcyjna muzyczna ilustracja atmosfery starego opuszczonego domu, w którym nie ma żywej duszy...
Album ten będzie pierwszym wydawnictwem w serii Audible Shadows, w której będziemy wam prezentować wartościowe eksperymentalne / ambientowe / industrialne projekty muzyczne z całego świata. "The Voice of a Lost Spirit" będzie wydany 1-ego sierpnia 2006. Zaczynając od dzisiaj, przyjmujemy już zamówienia na to wydawnictwo w specjalnej przedpremierowej ofercie. Każdy kto zarezerwuje swoją kopię przed ostatnim dniem lipca (tj. 31.07.2006) otrzyma bonusowy dysk w postaci pełnometrażowego albumu HAMRE vs BUBEN - "The Plague of Darkness", który jest unikalnym muzycznym eksperymentem pomiędzy Karstenem Hamre a Vladislav'em Buben'em z Białorusi. Ten album będzie limitowany tylko i wyłącznie do liczby rezerwacji i nie będzie dostępny nigdzie indziej. To jest JEDYNA okazja aby zdobyć ten album! Całkowita cena za oba albumy wraz z opłatą pocztową wynosi tylko 35 PLN. Wszystkich zainteresowanych prosimy o przesyłanie swoich rezerwacji na adres sklep@foreshadow.info.
Przedsmak nadchodzącego albumu THE FLUX KOMPLEX jest już dostępny na naszej stronie w postaci pełnego utworu zatytułowanego "Coming to an End".

(www.foreshadow.info/audio/tfk_coming_to_an_end.mp3)


FIREBOX RECORDS W OFICJALNEJ DYSTRYBUCJI FORESHADOW
Kolejna uznana firma zagraniczna podpisała papiery z Foreshadow na oficjalną dystrybucję swych płyt w Polsce - fińska Firebox Records, która również ma pod swoimi skrzydłami Firedoom Music i Roihu Records! Wszystkie wydawnictwa są już dostępne w naszym sklepie internetowym a już niedługo również w dobrych sklepach muzycznych w całej Polsce! Pełną listę wydawnictw można znaleźć pod adresem http://www.foreshadow.info/dystrybucja.php, a na zakupy zapraszamy do naszego sklepu, który znajduje się na http://www.sklep.foreshadow.info.


TOUR'TURE CODEX '2006
SICKBAG
(Crossover Grind from France - www.sickbag.free.fr )
DEFORMED
(Inhuman Hyper Grind from Poland - www.deformedgrind.com )
ETERNAL BLEEDING
(Brutal Death/Grind in US Style from Slovakia - www.eternalbleeding.com )

27.VI.2006. Tarnów "Przepraszam Club" (Poland)
28.VI.2006. Kraków "PO Club" (Poland)
29.VI.2006. Bratislava "Sub Club" (Slovakia)
30.VI.2006. Puchov "XXX Rock Club" (Slovakia)
1.VII.2006. Szerencs "Ipari Iskola" (Hungary)
2.VII.2006. Banska Bystrica "RC Tartaros" (Slovakia)


www.deformeathing.com
www.deformedgrind.com
www.sickbag.free.fr
www.eternalbleeding.com
www.grodhaisn.com


ZAPOWIEDZI WYDAWNICZE DEFORMEATHING PRODUCTIONS
Prowadzona przez muzyków grind'owego DEFORMED firma zapowiada na lipiec wydanie następujących pozycji:
DP/002 - Antigama / Deformed - "Roots Of Chaos"   Split CD
DP/003 - Sickbag - "Bushido Codex"   CDTRAUMA - NEWSY
- W maju ogłosiliśmy konkurs na tytuł najnowszego mini albumu Traumy. Informujemy, że konkurs ten został rozstrzygnięty. Najpierw chcielibyśmy powiedzieć, iż jesteśmy całkowicie zaskoczeni Waszą reakcją. Każdego dnia otrzymywaliśmy mailem kilka tuzinów propozycji z kraju jak i z zagranicy. Nie spodziewaliśmy się tego. Wśród setek tytułów otrzymaliśmy także propozycje tekstów, jak i motywów graficznych - a co najważniejsze - wiele ciepłych słów pod naszym adresem.
Jeszcze raz dzięki wielkie za maile.
Wracając do konkursu, mieliśmy kłopot z wyborem najciekawszego pomysłu. Po wielu dyskusjach wybraliśmy propozycję Isaac'a z Canady. Tytuł najnowszego mini albumu Traumy będzie "Hamartia".
Jeśli chodzi o propozycje tekstowe, spodobała nam się twórczość Andre Neill'a z Brazylii. Jego prace zrobiły na nas kolosalne wrażenie, stad też w przyszłości zamierzamy podjąć współpracę z nim.
- Od wczoraj jesteśmy w studio Hertz, gdzie pracujemy nad nowymi kompozycjami. Sesja ta nie różni się wiele od poprzednich, poza tym, że jest najdłuższa. Przebiegała będzie ona w trzech etapach. W pierwszy etapie zamierzamy nagrać poszczególne ślady wszystkich instrumentów, w drugim - dokonać zagrywki, w trzecim natomiast - mastering. Obecnie pracujemy nad bębnami, następnie zaczniemy nagrywać wiosła, później bas i wokal. Podczas procesu nagrywania nie przewidujemy żadnych rewolucji, ponieważ, tak jak zawsze 98% materiału przygotowaliśmy przed sesją. Jak wspominaliśmy wcześniej, tym razem spędzimy w studio najwięcej czasu, ponieważ w jednym ciągu postanowiliśmy zarejestrować materiał na najnowszy mini album "Hamartia" oraz utwory na kolejny duży album Traumy.
Kolejne informacje będziemy przekazywać na bieżąco.

www.trauma.art.pl
trauma@pf.pl


DEVILISH IMPRESSIONS - NEWSY
06.06.2006 a.s. - DEVILISH IMPRESSIONS finalizuje rozmowy w sprawie wydania na terenie Europy ich najnowszego dzieła "Plurima Mortis Imago" przez brytyjską Conquer Records!!!
Bestia została przebudzona, a Jej krzyk wypełnił niezliczone przestrzenie światów, co krzyżują się gdzieś na krawędzi szaleństwa i geniuszu...
Jak motyl przepiękna
jak nocy czerń i srebro bezlitośnie uzależniająca...
Z zakrzepniętych zrodzona ran
znajdzie Cię wkrótce,
by ciało Twe na zawsze uczynić niegodnym noszenia imienia swego,
by krwią przepełnić morza wszystkich światów...
światów tak odległych...
... i tak bliskich...
Nieczęsto zdarza się taka data, z tej zatem okazji postanowiliśmy ujawnić, że jesteśmy na etapie finalnych rozmów w sprawie wydania "Plurima Mortis Imago". Panie i Panowie, czas oznajmić wszem i wobec, że na terenie Europy reprezentować nas będzie brytyjska Conquer Records!!! Co, jak i dlaczego?! - o tym już niedługo... w tej chwili najważniejsze jest to, że płyta ukaże się za pośrednictwem tejże firmy w 3-ej dekadzie września br.
Biorąc pod uwagę szczególność dzisiejszej daty można przypuszczać, iż nie wszyscy do czasu tego dotrwają... Tym, którzy mimo wszystko będą z nami za tych kilka miesięcy, przyniesiemy wielobarwną jesień,
przyniesiemy wizje i marzenia...
... w dźwiękach zaklęte
w próżni zawieszone
pomiędzy światami
tak bliskimi...
... i tak odległymi...
Już niedługo!!!
Już wybrzmiewa gdzieś w oddali Symfonia Buntu i Chaosu...
... wystarczy wyobraźni otworzyć szeroko dziś okna...
Zapraszamy do odwiedzania strony internetowej zespołu, na której znajdziecie m.in. 2 kompozycje z nadchodzącej płyty!!!
W imieniu Devilish Impressions - Quazarre

www.devilish-impressions.com


BLITZKRIEG 4 - UPDATE TRASY
Powoli zapełnia się do końca program europejskiej trasy "Blitzkrieg 4" z udziałem VADER i gości. Nowymi datami są trzy koncerty w Danii: 10.11 Esbjerk/Tobakken zamiast wcześniej anonsowanego Groningen (Holland), 11.11 Kolding/Godset oraz 12.11 Copenhagen/The Rock. Dwa potwierdzone koncerty w Norwegii - 14.11 Oslo/Garage i 16.11 Bergen/Garage, oraz dwa w Finlandii - 22.11 Oulu/Teatria i 25.11 Turku/Klubi. Więcej potwierdzonych miejsc już wkrótce. Przypominamy, że na europejskiej części trasy VADER zagra w towarzystwie ILLDISPOSED i SEVERE TORTURE oraz zespołów otwierających SARDONIC z Niemiec (28.09-8.10), UNFORMED z Włoch (9.10-25.10) oraz INACTIVE MESSIAH z Grecji (26.10-9.11). W Skandynawii VADER zagra z NIGHTRAGE i BLOODTHORN.

www.empire-records.com.pl
www.vader.pl


THE DOMINATION TOUR W LUTYM
The Domination Tour 2006 z udziałem CRYPTOPSY, GRAVE, DEW-SCENTED, ABORTED, VESANIA i HURTLOCKER zaostrzył nasze oczekiwania na kolejne edycje tego objazdowego festiwalu, dlatego już teraz zaczynamy planować jego 3 odsłonę. Mimo dużej konkurencji, The Domination Tour 2006 zakończył się sporym sukcesem, co powinno zaowocować większą otwartością oraz zaufaniem do naszej młodej agencji koncertowej ze strony zespołów. The Domination Tour 2007 ruszy w lutym, planujemy zagrać ponownie z 5-6 zespołami, nie więcej niż 21-24 koncerty wyłącznie w większych salach. Pierwszym potwierdzonym zespołem jest ROTTING CHRIST. Od dzisiaj zaczynamy rozmowy z pozostałymi zespołami.

www.empire-records.com.pl


TRASA ROTTING CHRIST
Z wielką przyjemnością informujemy, że będziemy organizatorem przyszłorocznej trasy koncertowej zespołu ROTTING CHRIST, który promować będzie swój najnowszy studyjny album, pierwszy wydany pod skrzydłami wytwórni Season Of Mist! Trasa obejmie około 100 koncertów i ruszy na początku lutego. ROTTING CHRIST będzie jednym z zespołów The Domination Tour 2007. Pozostałe koncerty greccy bogowie zagrają w roli headlinera odwiedzając ponownie Europę oraz kolejno Skandynawię, kraje Bałtyckie, Polskę, kraje Europy Wschodniej oraz Bałkany. W planach także koncerty w Rosji, Ukrainie, Białorusi...

www.empire-records.com.pl


POLSKI BLITZKRIEG 4 WE WRZEŚNIU
W tym roku na polskiej części trasy Blitzkrieg 4 zobaczymy wyłącznie polskie zespoły. Mimo wielu ofert zagranicznych zdecydowaliśmy się wypromować nasze krajowe zespoły, by tradycji stało się zadość. Na kolejnej edycji Blitzkrieg 5 ponownie zobaczymy zespoły zagraniczne i tak na przemian... W tym roku gośćmi VADER będą TRAUMA - świeżo podpisany kontrakt z Unique Leader, death metalowy AZARATH i powracająca z dwumiesięcznych wojaży europejskich VESANIA! Trzy wiodące zespoły z naszego kraju, które będą promować swoje najnowsze albumy mające ukazać się tuż przed trasą! Zmienił się również rozkład jazdy, uaktualniona wersja poniżej...
17.09. POL Warszawa @ Proxima
18.09. POL Lublin @ Graffiti
19.09. POL Rzeszów @ Akademia
20.09. POL Kraków @ Rotunda
21.09. POL Katowice @ Mega Club
22.09. POL Opole @ MOK
23.09. POL Wrocław/ Madness
24.09. POL Łódź @ Dekompresja
25.09. POL Szczecin @ Słowianin
26.09. POL Gdańsk @ Parlament
27.09. POL Toruń @ Od Nowa

www.empire-records.com.pl
www.vader.pl


ARAFEL - NOWA STRONA WWW
www.arafel-band.com


MISTYCZNA NOC
ANIMA DAMNATA
KRIESGMASCHINE
INFERNAL WAR
STILLBORN
Katowice, Mega Club (ul. Dworcowa 4), 01.07.2006, 19.00
Bądż tam, albo giń!!!

www.megaclub.pl
mistyczna_noc@wp.pl


ARTROSIS W MYSTIC PRODUCTION
Zespół Artrosis podpisał kilkuletni kontrakt wydawniczy z firmą Mystic Production. Umowa obejmuje wydanie trzech albumów, które mają ukazać się w kraju oraz poza granicami. Aktualnie zespół kończy prace nad komponowaniem i aranżowaniem nowego materiału. Na płycie znajdzie się najprawdopodobniej 10 kompozycji. Premiera następcy "Melange" planowana jest na drugą połowę września.


DNI METALU W MALBORKU
Pomimo przeszkód, tegoroczna edycja Dni Metalu w Malborku odbędzie się. Impreza będzie miała miejsce w Osadzie Zamczysko w dniach 30 czerwca i 1 lipca. A oto oficjalne oświadczenie organizatorów: "Problemy ze sponsorami, masę kłód pod nogi, ale nie poddamy się. Stawiamy na atmosferę - nie na kasę. Nie będzie znanych i popularnych, będzie undegroundowo i klimatycznie.
Kapele które chciałyby wziąć udział w tym niecodziennym wydarzeniu proszę o zgłoszenia http://mpm.malbork.pl/dnimetaluzglos.htm.
Konieczne jest nadesłanie materiału demo na adres: 82-200 Malbork, Stare Miasto 14/3/9 (Paweł Podgórski).
Uwaga: nie zwracamy kosztów podróży - na miejscu gwarantujemy dla kapel darmowe pole namiotowe, sprzęt i scenę, a przede wszystkim niesamowity klimat.
WSTĘP DARMOWY!
Jeśli chcesz skorzystać z pola namiotowego za cały weekend wyniesie cię to tylko 10 zł od osoby o ile zgłosisz się do nas przed imprezą: http://mpm.malbork.pl/dnimetalunoc.htm lub 15 zł jeśli nie będziesz figurował na liście i zgłosisz się dopiero na miejscu.
Listę uczestników festiwalu podamy za kilkanaście dni.


ENTER CHAOS - BĘBNIARZ POSZUKIWANY
Zespół ENTER CHAOS poszukuje perkusisty. Wymagania: odpowiednia technika gry, sprzęt oraz miejsce zamieszkania w okolicach Elbląga (choć ten ostatni warunek nie jest konieczny). Zainteresowani proszeni są o kontakt na mejle: verymetal@wp.pl oraz enterchaos@themetal.net (najlepiej słać mejle na oba adresy).

www.ec.themetal.net


HAMMERS OF MISFORTUNE - NOWY ALBUM
W Stanach i Kanadzie nowy album prog-metalowego HAMMERS OF MISFORTUNE ukaże się już 26 czerwca, natomiast w Europie - 4 września nakładem włoskiej Cruz Del Sur Music. "The Locust Years" ma być rodzajem rock-opery łączącej elementy progresywnego metalu z klimatami lat 70-ych (PINK FLOYD, YES). Album został nagrany i zmiksowany przez Justina Weis'a w Trackworx Studios w San Francisco. Oto lista utworów, które znajdą się na płycie: The Locust Years, We Are the Widows, Trot Out the Dead, Famine's Lamp, Chastity Rides, War Anthem, Election Day, Widow's Wall.
Więcej infomacji można znaleźć na podstronie:

www.cruzdelsurmusic.com/hom_tly_mp3/prev_homtly.htm


NILE W NUCLEAR BLAST
Nuclear Blast z dumą informuje o podpisaniu kontraktu z NILE. Karl Sanders na świeżo wypowiedział takie oto słowa: "Jesteśmy zadowoleni z faktu podpisania nowego kontratu z Nuclear Blast. Escytują nas możliwości i potencjał nowej relacji ze wspaniałymi ludźmi z tej firmy. Nie możemy się doczekać momentu, w którym zaczniemy pracę nad nowym albumem NILE i bez obaw będziemy działać dalej dając fanom unikalną porcję Ithyphallic Brutal Death Metalu." Nowy album ma ukazać się w 2007 roku.

www.nuclearblast.de


XXX MANIAK - "HTCN" TRACKLISTA, OKŁADKA ORAZ MP3 DOSTĘPNE ONLINE
Tracklista, okładka oraz mp3 płyty "Harvesting The Cunt Nectar" slime-lordów znanych jako XXX MANIAK są dostępne online na stronie www.selfmadegod.com Reedycja HTCN w Selfmadegod Records wzbogacona o bonusowy numer to bez wątpienia jedna z najbrutalniejszych i najbardziej chorych płyt undergroundowych pod względem muzycznym oraz wizualnym. 31 numerów pornograficznej wydzieliny z gościnnym udziałem muzyków Agoraphobic Nosebleed, Prosthetic Cunt, Total Fuckin' Destruction, Rumpelstiltskin Grinder, Vile oraz Divine Rapture w prawdziwym grind stylu. Powodujące odruchy wymiotne sample, brudne przemoczone krwią riffy oraz transsexualna szalona perkusja. 3XM to prawdziwa przyszłość slime gore/grind. Płyta zmasteryzowana została przez Scott'a Hull'a (Pig Destroyer/ Agoraphobic Nosebleed) w Visceral Sound Studios. Artwork/oprawa graficzna stworzona przez Mike'a Hrubovcak'a (Mortician, Guttural Secrete, Slimewave Series etc.).

Lista utworów:
1. Lost Inside Yourself, 2. Death Porn, 3. Sprayed by Cans of Shit, 4. Gorebortion, 5. Tuan Tran: Murderer/Rapist?, 6. Uncompromising Sexual Harassment At Work, Home, and in Public, 7. Harvesting the Cunt Nectar, 8. Skeleton Toucher, 9. Desperately Craving Anal Attention, 10. Fist-Fuck Death Grip, 11. Buying a DVD Player (Then Raping You With My Old VHS Tapes), 12. Albukkake, NM, 13. A Knife Called Pussylicker, 14. Prowler in the Shower, 15. The City and the World, 16. Catholic Slut, 17. 2nd Ranked Phallic Offense VS. 26th Ranked Vaginal Defense, 18. Eat Your Entrails and My Kult Ejaculant, 19. The Moment You Start to Enjoy It, It'll Get Worse, 20. Priest in the Preschool, 21. Semen for the Basement Slaves, 22. Slut Killer, 23. Baptized in Semen and Steel, 24. Sunrise is a Lie, 25. Failing to Contain the Gore Fountain, 26. Fucked by Lightning, 27. If I Dismember Your Cunt, Are You Still a Virgin?, 28. Only Those Who Eat the Feces Will be Spared, 29. Tangible Expression of Hate, 30. Diagnosis - Zombie Slut Rape, 31. Harvesting a Dead Deadgirl (AV3RS1ON Remix).
Premiera 3XM "HTCN" zaplanowana jest na 1 lipca 2006. Płyta dostępna w przedsprzedaży już wkrótce.

www.myspace.com/xxxmaniak
www.selfmadegod.com


DRUGS OF FAITH W SELFMADEGOD RECORDS
Selfmadegod Records z dumą wita DRUGS OF FAITH z Północnej Virginii, USA. Drugs of Faith powstało w 2002 roku, kiedy to grupa przyjaciół wpadła na pomysł stworzenia punkowej kapeli i oczywiście napisania piosenek na pierwsze demo. Z czasem tak jak wiele innych zespołów nagrali materiał na dwie siedmiocalowe epki, które nigdy nie zostały wydane, ale zaowocowały umieszczeniem ich materiału na kompilacji i nagraniem dwóch materiałów demo. Recenzje wszystkich tych nagrań są pozytywne i naświetlają różne aspekty grania zespołu, zależnie od recenzenta.
DOF formuje swój skład zapraszając do grania przyjaciół i byłych członków zespołów grających w nim muzyków lub osoby rekomendowane przez znajomych. Tak powstał skład obecny i jako pełne poweru trio gra od 2005 roku. Przygotowując swój pierwszy minialbum wnoszą do muzyki swój własny, niepowtarzalny klimat, nie przerywając grania koncertów, które rozpoczęli już w 2002 roku.
Debiutancki mini album zawierający 8 piosenek wydany zostanie w lipcu 2006 przez Selfmadegod Records.

Dyskografia:
2002 Demo (Brickintheface Anesthesia)
Terrorized25 Terrorizer Magazine covermount CD (2003)
2004 Promo (Brickintheface Anesthesia)
Questions (2005 Brickintheface Anesthesia)
self-titled mini album (CD) (2006 Selfmadegod)

Planowane wydawnictwa:
split 7" with Pig Destroyer (2006 Relapse)
split 3" CD with Antigama (Selfmadegod)
Napalm Death 'Scum' tribute compilation (Torture Garden Picture Company)

Posłuchaj kawałek "The False War" dostęny w dziale MP3 na stronie:

www.selfmadegod.com
www.drugsoffaith.com
www.myspace.com/drugsoffaith


ANTIGAMA - FORUM NA WWW.METAL-REALM.NET
Sprawdź nowe forum ANTIGAMY na www.metal-realm.net.
http://metal-realm.net/forumdisplay.php?f=102.
Zarejestruj się i wyraź opinię o zespole.


REEDYCJA INTELLECT MADE US BLIND W SELFMADEGOD
Selfmadegod Records z przyjemnością anonsuje najnowsze wydawnictwo jakim jest reedycja debiutackiej płyty zespołu ANTIGAMA zatytułowanej Intellect Made Us Blind. Oryginalnie wydany w 2002 roku przed włoską wytwórnię THE FLOOD RECORDS album składa się z 10 piosenek kontrolowanego chaosu, w tym cover "Fala" legendarnej SIEKIERY. Sprawdź jak brzmiała ANTIGAMA na debiutanckim krążku. Prawdziwe mistrzostwo w dziedzinie metalicznego noise'owego grind.

Tracklista do płyty:
1. Pendemorphia
2. Spare Some Change
3. Come & Go
4. A Tendency To Sleep
5. Synthesis (mp3)
6. Everything Is Normal
7. Savoir-vivre Mastas
8. Filth And Pain
9. Fala (cover Of Siekiera)
10. Improv

Premiera ANTIGAMA "Intellect Made Us Blind" zaplanowana jest na 1 lipca 2006. Płyta dostępna w przedsprzedaży już wkrótce.

www.selfmadegod.com
www.myspace.com/antigama
www.purevolume.com/antigama


ANTIGAMA - KONTRAKT Z RELAPSE RECORDS
Amerykańska wytwórnia Relapse Records poinformowała o podpisaniu kontraktu z warszawską Antigamą.
W skład progresywno-grindcore'owego kwartetu wchodzą: Łukasz Myszkowski (wokal), Sebastian Rokicki (gitara), Michał Pietrasik (bas) i Krzysztof Bentkowski (perkusja).
Oto co na temat nowego kontraktu miał do powiedzenia Rokicki: "Relapse jest idealną wytwórnią dla Antigamy i cieszymy się, że możemy być jej częścią. Dorastaliśmy słuchając zespołów z Relapse i obserwowaliśmy jej rozwój od samego początku. Nasz nowy album dla Relapse oznacza niesamowity nowy rozdział w historii naszego zespołu."
Antigama planuje wejście do studia zimš 2006 roku z zamiarem rozpoczęcia nagrań nowego, jeszcze nie zatytułowanego debiutu w barwach Relapse.
Zespół do tej pory wydał kilka niezależnych produkcji, jak również bardzo wysoko oceniany longplay "Zeroland" wydany przez Selfmadegod Records.
Więcej newsów dotyczących Antigamy oraz informacje o planowanych trasach znajdziesz na www.RELAPSE.com.
Posłuchaj Antigamy tutaj: http://www.purevolume.com/ANTIGAMA i/lub tutaj: www.myspace.com/ANTIGAMA.


KONCERT - GRIND YOUR FUCKING HEAD IN
BESTIAR - death metal
MORAL DEGRADE - acid h/c
PEACEMAKER - death h/c
DOOMSDAY - grind crust
04.06.2006 (niedziela) JAWOR
Klub AZYL (Zamek!), godz. 18
Wjazd 7 zł! płyty, koszulki, naszywki, zines...

www.bestiar.pl
www.myspace.com/bestiar


CARNAL - KONCERTY
Warszawski CARNAL już 3.06 zagram w Łodzi na Juwenaliach. Koncert ma być o tyle ciekawy, że będzie to drugi koncert tego zespołu tego samego dnia, ponieważ wcześniej 3.06. zagrają w Warszawie w klubie Progresja, czyli tuż po zejściu ze sceny:szybkie pakowanie sprzętu do busa i w drogę!!! Na scenie w Łodzi CARNAL pojawi się ok. 2:00 w nocy!
Oto najbliższe koncerty CARNAL:
2.06, Łowicz, Juwenalia + m.in.Hunter, Happysad;
3.06.Warszawa, klub Progresja, + m.in. Hedfirst;
3.06 (czyli tego samego dnia), Łódź, Juwenalia + m.in. Hunter, Kukiz i Piersi.
12-14 sierpnia CARNAL zagra w Szczytnie na HunterFest 2006. Info jest juz na oficjalnej stronie festiwalu:

www.hunterfest.pl


FORESHADOW PRODUCTIONS DYSTRYBUTOREM AURAL MUSIC
Foreshadow został oficjalnym dystrybutorem i promotorem uznanej włoskiej firmy Aural Music, pod której skrzydłami znajdują się takie wytwórnie jak: Code666, Amaranth Recordings, Dreamcell 11, Eibon Records i Goregore Records. Pełny katalog produktów jest już dostępny i można zamawiać w sklepie internetowy pod adresem http://www.sklep.foreshadow.info. Płyt szukać będzie można już wkrótce także w dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju. Foreshadow przygotowało też specjalną promocję dla polskich klientów - pierwsze pięć osób, ktore złożą zamówienie u nas na co najmniej trzy (3) jakiekolwiek płyty otrzymają eksluzywną podwójną kompilację "Better Undead than Alive" zawierającą niepublikowane utwory artystów związanych z Code666. Zamówienia można składać pod adresem sklep@foreshadow.info.

www.foreshadow.info


METAL JEERS DISTRO - NOWA STRONA WWW
Ruszyła strona www.metaljeers-distro.prv.pl, na której można znaleźć wszystkie wydawnictwa, które są promowane przez Metal Jeers. W ofercie mnóstwo płyt i demówek białostockich zespołów oraz najciekawsze wydawnictwa zespołów z Polski oraz ze świata.
Jako, że jest to dopiero początek działalności METAL JEERS DISTRO zaprezentowana oferta nie jest jeszcze w pełni kompletna.


TRAUMA - NOWY CLIP DOSTĘPNY
Jak informuje elbląska TRAUMA: "W związku z lawiną pytań o nasz najnowszy teledysk, postanowiliśmy przyspieszyć jego premierę i umieścić go na naszej stronie. Clip do utworu "The Elegy For Doom" z albumu "DetermiNation" będziecie mogli również znaleźć na naszym najnowszym mini albumie. Premiera tego wydawnictwa zaplanowana jest na sierpień 2006 i ukaże się razem z magazynem "Thrash 'em All". Na razie zapraszamy Was do odwiedzania sekcji download i ściągania pierwszego, w pełni profesjonalnego video TRAUMY... STAY TRAUM'ED !!!"

trauma@pf.pl
www.trauma.art.pl


CLOSTERKELLER - NAJBLIŻSZE KONCERTY
2.06 (piątek) - Kielce - Klub Wspak, godz. 20.00. Wcześniej zagra zespół Ciryam.
3.06 (sobota) - Skarżysko-Kamienna - Klub Semafor, godz. 19.00.
4.06 (niedziela) - Rzeszów - Klub pod Palmą, godz. 19.00. Wcześniej zagra zespół Ciryam.


DECADE OF UNDERGROUND - MINI TOUR
Z okazji 10-lecia formacji DEMOGORGON zapraszamy na koncerty jubileuszowe. DECADE of UNDERGROUND mini tour rusza 16 czerwca 2006 we Wrocławiu, a oto rozpiska:
16.06.2006 Wrocław, WAGON CLUB (przy Dworcu Świebodzkim)
start: 19:00, bilety: 7,50, browar: 3 PLN
zagrają:
SANATORIUM - death/grind (Słowacja) - www.sanatorium.nfo.sk
DEMOGORGON - death metal (Zielona Góra/Wrocław) - www.demogorgonhorde.republika.pl
HELLSPAWN - death metal (Wieluń) - www.hellspawn.metal.pl
PHOSPHOROS - scientific metal (Wrocław).

17.06.2006 Jelenia Góra, PRZYSTANEK KULTURA, ul. Bolesława Chrobrego
zagrają:
HELLSPAWN
DEMOGORGON
PHOSPHOROS
DON'T PANIC - hard core (Jelenia Góra)

18.06.2006 Zielona Góra, 4 RÓŻE DLA LUCIENNE, Stary Rynek 17
zagrają:
DEMOGORGON
SANATORIUM
HELLSPAWN
PHOSPHOROS
WARFIST - thrash/black (Zielona Góra)


CREATIVE W KLUBACH I NA OPEN AIR
Nieoczekiwane nie jest w stanie zaskoczyć ekipy Creative-Music.pl, trochę zmieniły się daty zapowiadanych koncertów, ale ostateczne rozliczenie jest na 'plus' - jest dodatkowy koncert w
26.05 Olkusz, Baszta - Open Air
02.06 Częstochowa, Filutek
03.06 Rzeszow, Rejs
04.06 Sanok, Kino
09.06 Kielce, Wspak
10.06 Łódź, Hiluś
Wspomniana impreza w Olkuszu, to ostatnia tej wiosny majówka - tym Open Air Creative-Music.pl przywita sezon letnich festivali! Serdecznie zapraszamy! Przywitajcie lato z metalem!


WITCHKING - NOWY ALBUM
Krakowski zespół Witchking pracuje nad swym pierwszym pełnym albumem. Nagrania odbywają się w warszawskim studiu DBX pod kierownictwem Jacka Melnickiego. Premiera materiału planowana jest na lipiec/sierpień tego roku. Krążek zatytułowny "Witchking" będzie zawierał następujące utwory: 1. Forging the Legend 2. Awakened 3. High Stake 4. Drums of Moria 5. Flame of Udun 6. Betrayer 7. Under Siege 8. Death and Glory 9. Witchking 10. The Return 11. And the Bearer Goes 12. Treachery 13. The Will of the Ring 14. Downfall.

www.witchking.pl


DARZAMAT - NEWSY
Wciąż napływają świetne recenzje najnowszego albumu DARZAMAT zatytułowanego "Transkarpatia". Płyta zebrała dobre opinie między innymi niemieckich magazynów: Heavy, Legacy, Rock Hard, Bright Eyes, Bloodchamber, Metalglory, Ruhrmetal, Ancientspirit oraz francuskich Metallion i Crypticmadness, czeskich Spaark i Metalswamp, belgijskich Rock Tribune i Prog-Nose, norweskiego Scream, Sweden Rock, łotewskiego Music.lt, brazylijskiego Metal Zone, włoskiego Shapeless oraz holenderskiego Lords of Metal.
Dokonania zespołu docenił również włoski magazyn "Flash", który rozchodzi się co miesiąc w nakładzie 30 tys. egzemplarzy. Nera została główną bohaterką rubryki zatytułowanej "Ladies Power", która poświęcona jest kobietom zajmującym się muzyką metalowa. Obszerny wywiad z wokalistką Darzamat znalazł się obok artykułów o Sarah Jezebel Deva z Angtoria, Cradle of Filth.
15 maja miała miejsce rosyjska premiera ostatniego albumu DARZAMAT zatytułowanego "Transkarpatia". Płyta ukazała się na rynkach Europy wschodniej dzięki licencji dla moskiewskiej firmy CD Maximum (www.cd-maximum.ru), która była już wydawcą wcześniejszych płyt zespołu: "In the Opium of Black Veil" i "Semidevilish".
W najbliższych tygodniach "Transkarpatia" zostanie także wydana w Meksyku, dzięki umowie z tamtejszą firmą Divenia Records (www.divenia.com).
Natomiast w sierpniu album ukaże się na rynku amerykańskim i kanadyjskim, dzięki firmie MVD z Oaks w Pensylvanii (http://mvdb2b.com). MVD zostało założone przez Tom'a Seaman'a w 1986 roku. Firma specjalizuje się w produkcji, wydawnictwie, marketingu i dystrybucji DVD związanych z muzyką, na skalę światową i jest jednym z czołowych producentów oraz dystrybutorów muzycznych DVD zarówno w Stanach Zjednoczonych jak i na świecie.

darzamat@d.pl


KRUSHER - NEWS
Zespół KRUSHER wygrał festiwal "Rockfest" w Białymstoku - www.rockfest.pl

Następne terminy koncertów:
19.05.2006 - Juwenalia Jasło *razem z Los Kochones, Challenge Machine i Messenger
20.05.2006 - Frysztak - Moto-Party - impreza organizowana przez Jasielski Klub Motocyklowy


KILLJOY - NOWY CLIP
Na stronie zespołu jest już dostępny video clip do utworu "Enemigo" z niedawno wydanego albumu tego zespołu.

www.killjoy.metal.pl


HELLS PLEASURE FESTIVAL 2006
W Niemczech letnich festiwali całe mnóstwo (czemu nie może być tak i w Polsce?). Kolejny zapowiada się na końcówkę sierpnia i mimo, że nie zagrają prawie żadne wybitne gwiazdy, to podajemy rozpiskę.

Piątek 25.08.2006:
SILENT DEATH (D)
GOMORRHA (D)
F.O.B. (CZ)
JACK FROST (A)
HOLY MOSES (D)

Sobota 26.08.2006:
PREMUTOS (D)
FATAL PROPHECY (D)
ORLOG (D)
ANAEL (D)
ODEM ARCARUM (D)
ROOT (CZ)

Więcej informacji:

www.hells-pleasure.de


MYOPIA NEWS
Bielski zespół MYOPIA podpisał umowę z Foreshadow Productions na oficjalną dystrybucję ich najnowszego krążka zatytułowanego "Enter Insect Masterplan". MYOPIA to z całą pewnością jeden z najbardziej oryginalnych zespołów na polskiej scenie metalowej, grający pokręcony thrash metal. Album można już nabyć poprzez sklep internetowy Foreshadow (http://www.sklep.foreshadow.info) za jedyne 20 PLN, a już niedługo pojawi się w dobrych sklepach muzycznych na terenie całego kraju. Więcej informacji oraz pełny utwór w formacie mp3 można znaleźć na stronie wytwórni:.

www.foreshadow.info


CONTRAS RECORDS - ZAPOWIEDZI
Już wkrótce zapowiedzi nowych wydawnictw z CONTRAS, jak zwykle w limitowanych nakladach. Firma jest na etapie podpisywania umów z zespołami i niedługo przedstawi za naszym pośrednictwem nowe premiery. Tymczasem pod koniec maja br. rusza sesja nagraniowa nowej płyty ROOTWATER. Płyta będzie powstawać w kilku studiach, zaczynając od HERTZ Studio, poprzez KOKSZOMAN Studio, kończąc na TR Studio. Na płytę dostanie sie 12 kawałków z 20 skomponowanych przez zespół.


ARCHEON - KONCERTY
Po otrzymanych wyróżnieniach i koncertach, które ARCHEON zagrał na początku roku, zespół spędził ostatnie tygodnie szlifując nowe kawałki, które będzie można usłyszeć na najbliższych koncertach.W maju ARCHEON zaprasza do Poznania na koncert podczas Metal Hades II w Kościanie 20 maja .W trakcie planowania wyjazdów wakacyjnych, nie pomińcie 5-dniowego festiwalu "Monsters Of Rock" w bułgarskiej Kavarnie (3-7 sierpnia 2006)! Nad Morzem Czarnym ARCHEON podzieli scenę m.in. z Kreator, Saxon, Motőrhead, Tony Martinem, Opeth, Doro, Morbid Angel, Nevermore, MSG, Gamma Ray, UDO, Celtic Frost, Edguy, Overkill, Soufly, Fear Factory! Więcej informacji o festiwalu na www.universum-entertainment.de. Zapraszamy rownież na stronę ARCHEON:

www.archeon.com.pl


ENERGIA DŹWIĘKU
W dniach 26-28 maja na wrocławskim festiwalu Energia Dźwięku zagrają: BLURT, SIEBEN, NOISE MAKER'S FIFES, IN GOWAN RING, ROMOWE RIKOITO oraz MAGIC CARPATHIANS. Szczegóły dotyczące festiwalu znajdziecie na stronie:

www.jobkarma.pl/energia/


NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI WROTYCZ RECORDS
Pod koniec maja nakładem Wrotycz Records ukaże się płyta jednego z projektów Petera Anderssona - BOCKSHOLM "The Haunting Curse of Skogs-Sara". Jak podaje legenda, w lesie o nazwie Osterskogen mieszkała kobieta o imieniu Skogs-Sara, która poczęła niepokalanie dziecko o imieniu Frans Enoch. Cala historie Fransa Enocha i jego matki znajdziecie pod adresem www.wrotyczrecords.prv.pl . Kolejną zapowiedzią z obozu Wrotycz Records jest album "UNTITLED. A Tribute to Zdzislaw Beksinski", nad którym właśnie rozpoczęte zostały prace. Płyta ukaże się 22 lutego 2007 roku - w drugą rocznicę śmierci Zdzisława Beksińskiego. Album ten to hołd złożony jednemu z genialniejszych malarzy naszej epoki.


CALLENISH CIRCLE - SUPPORT DLA CRADLE OF FILTH
Holenderska ekipa CALLENISH CIRCLE otrzymała zaproszenie do zagrania przed CRADLE OF FILTH na ich jedynym koncercie w krajach Beneluksu. Impreza będzie miała miejsce w nowej hali koncertowej Effenaar w Eindhoven (Holandia). Więcej info:

www.effenaar.nl
www.callenish-circle.com
www.cradleoffilth.com


ABUSIVENESS - KONCERTY
Najbliższe koncerty, na których będzie można zobaczyć ten blackmetalowy zespół:
02.06.2006 - SZCZECIN - "Black Flame Rebellion": Abusiveness, Tenebrosus, Hellfist, Northwail + oraz debiutujący szczecinianie: Nihilosaur!!
CK "Kontrasty" ul. Wawrzyniaka 7a
Start: 17:30
Wjazd: 7PLN

03.06.2006 - PRENZLAU (GER) "PRE-FILTH-PARTY": Abussivenes (PL), Luna ad Noctum (PL), Hellfist (PL), Dreist (GER) Kurgarten ("Megaphon") http://www.kurgarten-pz.de/
Start: 19:00
Wjazd: 5 Euro.

www.filthrock-festival.de
www.abusiveness.metal.pl


DARK CASTLE III
Lunar Management oraz LUNA AD NOCTUM prezentują trzecią edycję festiwalu open air DARK CASTLE, której gospodarzem jest LUNA AD NOCTUM. Impreza odbędzie się 26 sierpnia w Jedlinie-Zdrój niedaleko Wałbrzycha, a obok gospodarzy zagrają: HERMH, ABUSED MAJESTY, STROMMOUSSHELD, ARCHEON, VIA MISTICA oraz kilka innych zespołów. Otwarcie bram od godziny 17.00, bilety: (przedsprzedaż) 12 zł, (w dniu koncertu) 14 zł, w tym pole namiotowe gratis.
Info:

adrian@wlb.vectranet.pl


ATMOSPHERIC ZINE POWRACA
Zapewne zapomnieliście już o Atmospheric`u lub też uznaliście, że ten zine umarł... Nic bardziej mylnego! Wreszcie jest! Długo oczekiwany ATMOSPHERIC #12!!! A w nim...
Do poczytania:
Wywiady z RISE FOR VICTORY`zine, PSYCROPTIC (Aus), VISCERAL BLEEDING (Szw), NEWBREED, IN COMA, TOTAL DESTRUCTION`zine, ZEENON (Nor), FIELLTRONE (Szw), VALINOR, MITHRAS (UK), ATROPHIA RED SUN, MYSTERYA, MUTILATION, UMBRA NIHIL (Fin), MOURNING BELOVETH (Irl), MY SHAMEFUL (Ger), CHTON (Nor).
Ponadto: artykuł "Samounicestwienie (historia samobójstw)", prezentacja DBX Studio, obszerny raport z Sound Riot Records, ankieta dotycząca Tolkiena i ekranizacji "Władca Pierścieni", relacje z koncertów. 200 recenzji muzyki i zine`ów!!!
Format A4, 70 stron!!!
Cena: 8 zł lub wymiana (po uzgodnieniu)
Kontakt:

atmospheric@interia.pl


SCREAM IN FLAMES - NEWS
27 kwietnia pod szyldem Scream in Flames Productions ukazała się płytka "Dies Nefasti" zespołu EXTINCT GODS. Na przełomie kwietnia i maja grupa objechała Polskę w towarzystwie Foxy Lady oraz Into the Nightmare.


MOTORHEAD W POLSCE
13 czerwca w warszawskiej "Stodole" zagra legendarny MOTORHEAD z Lemmy'm na czele. Koncert rozpocznie się o godz. 20.30.

Po 6-ciu latach od pamiętnego, wyprzedanego po brzegi warszawskiego koncertu, do Polski wraca z jedynym swoim show w kraju kultowy Motorhead z charyzmatycznym Lemmym na czele. Motörhead to żywa legenda uważana przez wielu za jedną z najlepszych grup, hardrockowo-metalowych, którą wymienia, sie także jako protoplastę thrash metalu. Zespół, założony przez trójkę muzyków - Lemmy'ego (gitara basowa, śpiew), Lucasa Foxa (perkusja) oraz Larry'ego Wallace'a (gitara) - w 1975 roku jako Bastard Motörhead, wykonywał prostego, surowego i ostrego rock'n'rolla, zyskał w ten sposób miłośników heavy metalu i punk rocka.
W latach 1976 - 1982, kiedy zespół tworzyli: Lemmy, Phil Taylor (perkusja) oraz Eddie Clarke (gitara) grupa nagrała klasyczne speed metalowe albumy jak Motörhead, Overkill oraz Ace of Spades. Z tego czasu pochodzi także najsłynniejsza płyta koncertowa zespołu - No Sleep 'Til Hammersmith. Do dnia dzisiejszego tylko Lemmy gra jako trzon Motörhead. Zaskakujący jest fakt, iż pomimo upływu lat wyżej wymienione albumy nie straciły na świeżości, są także wzorem dla innych muzyków, min. dla Metallicy a utwór Ace Of Spades w 2001r. został dołączony do gry komputerowej Tony Hawk's Pro Skater 3. Ostatnie lata obfitują w wydawnictwa kompilacyjne, ale grupa nadal jest aktywna, co dokumentują nowe płyty studyjne: We Are Motörhead (2000), Hammered (2002) i Inferno (2004), a także wyśmienite: Everything Louder Than Everything Else (1999) i Live At Brixton (2003),nagrana w międzyczasie płyta DVD Boneshaker (2001) oraz jej podwójna następczyni DVD Stage Fright. Swoją twórczością Motorhead udowadnia fanom i nie tylko, iż mimo upływu lat grupa jest w świetnej formie, ostre dźwięki i kompozycje przepełnione energią dostarczają ciągle mocnych wrażeń, natomiast porywające koncerty gromadzą na salach tysiące fanów i fanek w każdym zakątku świata. Motorhead w ciągu sześciu ostatnich lat bez wytchnienia podróżuje po świecie, co skończyło się kiedyś nawet dla wokalisty pobytem w szpitalu w Niemczech w 2001r. (powód - skrajne wyczerpanie), ponieważ Lemmy zawsze daje z siebie na koncertach wszystko..!
Na początku lutego ukazała się antologia zatytułowana "Damage Case - The Anthology",będąca przekrojem przez całą karierę Lemmy'ego. Możemy posłuchać tam nagrania jego pierwszego zespołu, "The Rocking Vickars". Na płycie nie zabrakło efektów kolaboracji muzyka m.in. z Doro Pesch, Girlschool, The Damned, Ramones, jak i najsłynniejszych kompozycji spacerockowej formacji Hawkwind.
Grają nieprzerwanie od ponad 30 lat i mają na swoim koncie łącznie 23 albumy. Zespół świętuje swój jubileusz podczas trasy koncertowej, dlatego na koncercie możemy spodziewać się oprócz materiału z ostatniej studyjnej płyty zatytułowanej "Inferno" także wszystkiego, co najlepsze w ich wykonaniu na czele z takimi numerami jak: "We are Motörhead", "Built for Speed", "Ace of Spades","No Class..". Bo Motorhead to rock'and'rollowa gwiazda,bo Motorhead to przede wszystkim koncertowa potęga i moc wokalu Lemmy'ego,bo Motorhead to zespół podczas koncertu, którego nie można ustać w miejscu..!
Motorhead zagra w Polsce w składzie: Ian "Lemmy" Kilmister (gitara basowa, śpiew), Phil Campbell (gitara),Mikkey Dee (perkusja).

Bilety w cenie 125 zł w przedsprzedaży do nabycia w klubie Stodoła, w Empikach Bileteriach, dobrych sklepach muzycznych na terenie kraju i na www.shortcut.pl , www.ebilet.pl i na www.ticketpro.pl.
Info tel (0-22) 8256031 i (0-32) 2597296, więcej informacji email: biuro-independa@o2.pl.


THE SISTERS OF MERCY W POLSCE
Legendarna brytyjska formacja świętująca swoje 25-lecie 10 czerwca zagra na jedynym koncercie w Polsce. Będzie on miał miejsce w klubie "Studio" w Krakowie, a początek o godz. 20.00.

Sisters of Mercy powstał w 1980r. w Leeds. Nazwę zaczerpnął z pięknej ballady Leonarda Cohena zatytułowanej właśnie Sisters of Mercy. Na początku grupę tworzyli: Andrew Eldritch (wokal, gitara) Craig Adams (bas), Gary Marx (gitara) oraz tzw. Dr.Avalanche czyli automat perkusyjny. W 1980 roku zespół wydali pierwszy singiel "Damage Done", w limitowanym nakładzie 1000 egz. W kwietniu 1982 roku ukazuje się kolejny singiel grupy:"Body Electric",natomiast największe uznanie zdobył singiel "Alice" wydany w listopadzie 1982 roku. Od tego czasu fama o Siostrach żyła już własnym życiem a dzięki niezapomnianym koncertom Siostry zdobywały rzesze fanów. Głęboki i niski wokal Eldritch'a trafił prosto w serca słuchaczy zupełnie ich zniewalając na kolejne 25 lat.
Kolejny wydany minialbum nosił tytuł "The Reptile House" (maj 1983)..Jeden z najlepszych singli grupy to "Temple Of Love" (październik 1983), następnie "Body And Soul" (czerwiec 1984), "Walk Away" (październik 1984), " No Time To Cry" (luty 1985). Single te są cały czas sprzedawane na giełdach za duże pieniądze jako "białe kruki". W marcu 1985 roku ukazał się debiutancki album grupy "First And Last And Always", który odniósł wielki sukces na międzynarodowej scenie muzycznej. Płyta zawiera wiele lirycznych utworów o niespełnionej miłości, rozstaniach, dotyka także tematu narkotyków (podobnie jak we wcześniejszej twórczości). Po tournee promującym ten krążek i odejściu Marxa w czerwcu 1985r, zespół przestał istnieć.
W 1987 r. zespół the Sisters of Mercy wznowił działalność jako duet Andrew Eldritch i Patricia Morrison (grająca na basie) a nagrana w tym czasie płyta "Floodland" z jej udziałem, uznawana jest przez wielu za najwybitniejsze osiągnięcie tej grupy. Album jest świetnie zrealizowany i zaaranżowany, nie ma na nim praktycznie słabego utworu, a utwory takie jak "This Corrosion" czy "Dominion (Mother Russia)" weszły już do kanonu muzyki rockowej.
W 1990 odeszła Morrison, a dołączyli Tony James (bas) i Andreas Bruhn (gitara) oraz Tim Bricheno (także gitara) a powstała w wyniku tego nowa, niezbyt dobrze odbierana przez starych fanów płyta "Vision Thing",zawierająca przepiękną balladę "Something Fast" czy porywający "Ribbons".
30 kwietnia 1991 roku Sisters Of Mercy po raz pierwszy odwiedzili Polskę, grając wyśmienity koncert we wrocławskiej Hali Ludowej.W 1992 roku światło dzienne ujrzała składanka "Some Girls Wander By Mistake 1980 - 1983", na której znalazły się wszystkie utwory Siostrzyczek z tego okresu. Eldritch stwierdził, że postanowił wydać taki krążek, gdyż wczesne single grupy osiągały zawrotne ceny na płytowych giełdach. Rok później wznowiła ją w składzie obok Eldritcha z gitarzystą Adamem Pearson'em. Jednak jedynym nowym efektem studyjnym tej działalności był singiel Under The Gun z 1993 r. na kolejnej składance "A Slight Case Of Overbombing - Greatest Hits, vol.1I" z przebojami zespołu z lat 1985 - 1990.
Po tym okresie zespół nie wydał już żadnej liczącej się płyty a w zasadzie wiele nowych kompozycji można usłyszeć juz tylko na koncertach.
I właśnie ponad 70 koncertów liczy sobie największa trasa The Sisters Of Mercy z okazji 25 lecia istnienia zespołu. Po udanych występach w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie przyszedł czas na Europie. Jedyny koncert w Polsce będący częścią tej trasy odbędzie sie 10 czerwca w krakowskim klubie "Studio" (ul.Budryka 4) o godz.20.00.. Ten trochę kameralny występ (krakowski klub to najmniejsza sala koncertowa na całej trasie zespołu..) na pewno przyciągnie wiernych fanów, których od lat w Polsce zespół ma bardzo wielu, bo Sisters of Mercy na zawsze pozostanie dla nich żywą legendą.

Bilety w cenie 110 zł w przedsprzedaży do nabycia w klubie Studio, w Empikach Bileteriach, dobrych sklepach muzycznych na terenie kraju i na www.shortcut.pl , www.ebilet.pl i na www.ticketpro.pl.
Info tel (0-32) 2597296, więcej informacji email: biuro-independa@o2.pl.


KRUSHER - KONCERTY
Zespół KRUSHER grać będzie 1.05.06 na "ROCK MAY FESTIVAL". 3.05.06 zagra pełnowymiarowy koncert na zlocie balonowym w Krośnie. Podczas tego koncertu będzie nagrywane DVD.

www.krusher.metal.pl


NOWY ALBUM VADER - "IMPRESSIONS IN RED"
Już 22 kwietnia rozpocznie się sesja nagraniowa najnowszej płyty VADER zatytułowanej "Impressions In Red". Zespół ponownie wejdzie do Hertz Studio w którym zrealizuje cały album, począwszy od nagrań po mastering. Sesja potrwa do 25 maja. Realizacja i produkcja będzie spoczywać ponownie w rękach Sławka i Wojtka Wiesławskich, którzy współpracowali z zespołem przy powstaniu MCD "The Art Of War". Oprawę graficzną płyty przygotował Seth (znany z okładek m.in. PARADISE LOST, ROTTING CHRIST, SEPTIC FLESH i wielu innych). Tym razem, w odróżnieniu od futurystycznego "The Art Of War", nowy album będzie mroczną i mistyczną wizją piekła na ziemi wzorowaną na pracach średniowiecznych wizjonerów jak Hieronim Bosch. Nowa grafika znajdzie odzwierciedlenie również w scenografii przygotowywanej na trasę promocyjną oraz będzie głównym tematem video-clipu, który powstanie w lipcu przy udziale jednego z najlepszych obecnie producentów w Polsce. "Impressions in Red" zostanie wydana 4 września przez Regain Records i wsparta szeroką kampanią promocyjną. VADER ruszy na europejskš trasę koncertową 17 września i zagra ponad 90 koncertów. Odwiedzi wszystkie kraje europejskie, Wielką Brytanię, Skandynawię, kraje Bałtyckie oraz Bałkany. W 2007 roku zespół zagra kolejną trasę w USA, zawita do Japonii, Azji i Indonezji, Australii, Ameryki Południowej oraz do Rosji i krajów Europy Wschodniej. Więcej szczegółów o planach zespołu na stronach VADER i Massive Music.

www.vader.pl
www.massive-music.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005