ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


MYSTIC ART NR 39 W SPRZEDAŻY
Za oknem jeszcze stosunkowo chłodno, ale temperatura na rynku muzycznym wskazuje, że to już piękna wiosna. Ilość czerwcowych koncertów w Polsce może przyprawić o ból głowy, a płytowe premiery najbliższych trzech miesięcy zapowiadają się równie gorąco. Jedną z pierwszych będzie nowy album Type O Negative "Dead Again", na który czekaliśmy 4 lata, i już wiemy że było warto! Stąd na okładce nowego Mystic Art - Peter Steele, lider Nowojorczyków. Na czterech stronach znajdziecie ekskluzywny wywiad z wokalistą oraz szczegóły jego promocyjnej wizyty w Warszawie.
Raport specjalny to nasze i wasze refleksje dotyczące ostatnich dwunastu miesięcy na rynku muzycznym. Rozliczamy, podsumowujemy, weryfikujemy i oceniamy, a także prezentujemy spis "pobożnych życzeń" czyli listę płyt, na które w 2007 roku będzie czekał cały świat.
Listę wywiadów kontynuuje rozmowa z warszawskim Rootwater, który z płytą "Limbic System" narobi dużego zamieszania. Polecamy rozmowy z gigantami heavy metalu, czyli Saxon i Manowar, którzy właśnie wydali swoje nowe albumy. Przeczytajcie też wywiady z muzykami Sirenia, Manowar, Pain Of Salvation, Rose Tattoo, Trivium, Chimaira, The End, czy powracającym po latach Onslaught.
Nasz wysłannik terenowy tym razem wybrał się do Oslo i Kopenhagi, by dowiedzieć się jak brzmią, dopiero co ukończone, nowe płyty Dimmu Borgir i Hatesphere.
Do "Past Perfect" trafił tym razem Edge Of Sanity. Dział koncertowy natomiast wypełniają relacje z koncertów Cult Of Luna oraz Therion, Grave Digger i Sabaton. Tradycyjnie polecamy też kolumny stałe i tony recenzji. Zapraszamy do lektury!


www.mystic.com.pl


ALBUMY KEEN OF THE CROW, MAEL MORDHA I LONGING FOR DAWN W MARCU
W marcu czekają nas trzy znakomite premiery doom metalowe. KEEN OF THE CROW, MAEL MORDHA oraz LONGING FOR DAWN wydadzą swoje nowe pełnometrażowe albumy dla niemieckiej wytwórni Grau Records, która wchodzi w skład ProMedia GmbH. Foreshadow został oficjalnym polskim dystrybutorem tej firmy, do której oprócz Grau Records należy również Prophecy Productions, Auerbach oraz Lupus Lounge. Ta grupa wytwórni ma w swojej ofercie takie znakomite nazwy jak EMPYRIUM, SECRETS OF THE MOON, THE VISION BLEAK, ANTIMATTER, AUTUMNBLAZE, DORNENREICH, TENHI, SUN OF THE SLEEPLESS, ELEND i wiele, wiele innych. Wydawnictwa wszystkich tych artystów są już dostępne m.in. poprzez sklep internetowy Foreshadow pod adresem http://www.sklep.foreshadow.pl.
KEEN OF THE CROW, to zespół założony m.in. przez członków cenionej nieistniejącej już amerykańskiej formacji MORGION. Wydadzą oni swój pełnometrażowy debut zatytułowany "Hyborea". Muzyka tego kwintetu może być określona jako ciężki i melodyjny doom metal z mocnymi wpływami death i black metalu. Całość brzmi jak doskonałe połączenie MORGION, CELTIC FROST, CANDLEMASS, PRIMORDIAL i NEUROSIS.
MAEL MORDHA z kolei jest doskonale znanym zespołem w doom metalowym podziemiu. Pochodzący z Irlandii muzycy łączą w swojej muzyce potężny doom metal z celtyckimi elementami. Ich najnowszy krążek "Gealtacht Mael Mordha" zawiera siedem utworów i ukaże się w marcu.
Trzecią premierą będzie album "A Treacherous Ascension" kanadyjskiego zespołu LONGING FOR DAWN, którzy są określani jako klimatyczny funeral doom metal. Zespół już zdążył zyskać uznanie krytyków za sprawą swojego debiutanckiego krążka "One Lonely Path".


MASTODON NA MYSTIC FESTIVAL
Drugim zespołem po SLAYER, który potwierdził swój występ na V edycji Mystic Festival jest amerykańska formacja MASTODON!!!
MASTODON, który po wydaniu płyt "Leviathan" (2004) i "Blood Mountain" (2006), stał się błyskawicznie jedną z największych gwiazd współczesnej muzyki metalowej, wystąpi na Mystic Festival w katowickim Spodku już 5 czerwca!
Bilety są już dostępne w sprzedaży wysyłkowej na stronie www.mystic.pl.


VITAL REMAINS - NOWY ALBUM I TRASA
Amerykańscy deathmetalowcy z Glenem Bentonem na wokalu szykują się do ataku. Nowy album "Icons of Evil" ukaże się w Europie 2 kwietnia nakładem Century Media Records, a wiosną VITAL REMAINS będzie można zobaczyć "na żywo" także w Europie. Nieco niżej daty i miejsca koncertów europejskiej trasy. "Icons of Evil" wyprodukował Erik Rutan (Cannibal Corpse, Hate Eternal, etc), a na płycie znajdą się następujące utwory: Where is Your God Now, Icons Of Evil, Scorned, Born To Rape The World, Reborn... the Upheaval of Nihility, Hammer Down The Nails, Shrapnel Embedded Flesh, ´Till Death, In Infamity, Disciples Of Hell. Vitale postarali się też o kontrowersyjny front cover, o czym możecie się przekonać (znajduje się on obok tego newsa).
Daty koncertów VITAL REMAINS:
24.03.2007 Katowice - Metalmania Festival
30.03.2007 Cork (UK) An Cruiscin Lan
31.03.2007 Dublin (UK) Voodoo Lounge
01.04.2007 Newport (UK) TJ´s
02.04.2007 Dudley (UK) JB´s
03.04.2007 Glasgow (UK) Wiseguys
04.04.2007 London (UK) The Underworld
05.04.2007 Bradford (UK) Rio
06.04.2007 Rotterdam (NL) Baroeg
07.04.2007 Leeuwarden (NL) Romein
08.04.2007 Malmoe (S) Powerhouse
09.04.2007 Stockholm (S) TantoGarden
10.04.2007 Gaevele (S) Club Monster
11.04.2007 Gothenburg (S) Henriksberg
12.04.2007 Copenhagen (DK) Black Beauty
13.04.2007 Arhus (DK) Studenthuset
14.04.2007 Zwickau (D) Battle Zone
19.04.2007 Zlin (CZ) Club Golem
20.04.2007 Innsbruck (A) Hafen
21.04.2007 Vienna (A) Escape
22.04.2007 Altofen (A) Endorphin
25.04.2007 Belgrad (SER) SKC
29.04.2007 Turin (I) Il Noise
30.04.2007 Ascoli (I) La Tanne Dell Tigri
03.05.2007 Barcelona (E) Mephisto
04.05.2007 Irun (E) Tunk
05.05.2007 Toulouse (F) Les Vents Du Sud
07.05.2007 Essen (D) Turock
11.05.2007 Eindhoven (NL) Dynamo Festival
12.05.2007 Giebelstadt (D) Bringer Of Death Festival
17.05. - 19.05. 2007 Jüterbog (D) Fuck The Commerce Festival.


www.vitalremains.com
www.myspace.com/vitalremains
www.centurymedia.com


AZARATH NA POLSKIEJ TRASIE DISMEMBER
Według informacji zamieszczonej na stronie www organizatora polskiej trasy DISMEMBER, w miejsce INFERNAL WAR wskoczył AZARATH. Powód tej zmiany jest nieznany. Przypominamy, że więcej informacji na temat dat koncertów tejże trasy możecie znaleźć w dziale Polecamy, a Mroczna Strefa jest jednym z patronów medialnych tego tournee.


www.roseproduction.pl


STRATOVARIUS W STUDIU
25 lutego fińscy metalowcy weszli do studia, by rozpocząć pracę nad swym najnowszym albumem. Dwunasty studyjny krążek STRATOVARIUS'a zostanie nagrany w Sonic Pump Studios w Helsinkach. Jak donosi internetowa strona zespołu, płyta prawdopodobnie nie ukaże się na półkach sklepowych w tym roku. Ostatnie wydawnictwo Finów zatytułowane po prostu "Stratovarius" ukazało się w 2005 roku. Więcej informacji znajdziecie na:


www.stratovarius.com


NADJA - DARMOWY SINGIEL JUŻ DOSTĘPNY
Foreshadow Productions wydało właśnie darmowy singiel "Base Fluid" kanadyjskiego duetu NADJA zwiastujący pełnometrażowy album "Corrasion", który ukaże się w maju. Singiel zawiera dwa utwory o łącznym czasie trwania 32 minut (!): pierwszym z nich jest pochodzący z albumu "Base Fluid", a drugi to "Numb", który nie znajdzie się na żadnym innym wydawnictwie. Singiel jest całkowicie darmowy i można go pobrać tutaj.


www.foreshadow.pl


GITARZYSTA KISS "NIE ŻYJE"
Ostatnio w Wikipedii pojawiła się wiadomość, że Ace Frehley popełnił samobójstwo. Miał on zażyć sporą ilość tabletek nasennych. Po kilku godzinach od opublikowania tej wiadomości została usunięta. Sam artysta czuje się dobrze, nie ma zamiaru zakończyć życia - przynajmniej na razie, gdyż jest w trakcie nagrywania nowej płyty. Jak powiedział sam zainteresowany: "Nie wiem jak powstała tak głupia plotka".


TOOL - TRASA KONCERTOWA OPÓŹNIONA
Powodem opóźnienia amerykańskiego tournee zespołu jest niedawna operacja ramienia perkusisty TOOL - Danny'ego Careya. Rehabilitacja muzyka potrwa dłużej niż pierwotnie sądzono i nie będzie on gotów, by wystąpić 15 marca, kiedy to miał odbyć się pierwszy tegoroczny koncert grupy w Stanach. Podczas trasy TOOL będzie promował swój ostatni studyjny album "10 000 Days".


www.toolband.com


FIREBOX RECORDS - TRZY PREMIERY
Na marzec fińska wytwórnia Firebox Records przygotowała trzy świeże premiery. Pierwszą z nich jest kolejny album brutalnego death metalowego zespołu SCENT OF FLESH zatytułowany "Deform In Torture". Drugą z kolei nowością jest debiutancki krążek DAUNTLESS - "Execute the Fact". Zespół, który istnieje już od 1991 roku (!) doczekał się wreszcie albumu, który jest połączeniem death i thrash metalu. Lata doświadczenia przyniosły swoje świetne efekty, których można już posłuchać tutaj! Trzecią premierą jest drugi w karierze album doom/sludge'owego trio ZATOKREV zatytułowany "Bury the Ashes". Dodajmy, że wszystkie te wydawnictwa będą dostępne w Polsce w Foreshadow Productions.


www.frebox.fi
www.foreshadow.pl


CREMASTER NEWS
Świeżo upieczony nabytek Empire Records - formacja CREMASTER już w marcu wyda swój nowy album "Pumpernikel". Płyta ukaże się na rynku wraz z 2/2007 numerem magazynu Thrash'em All (drugi CD w zestawie to nowy krążek TRAUMY "Neurotic Mass") i zawierać będzie 19 utworów utrzymanych w konwencji crossover, z mocno skandalizującymi tekstami. Tytuły utworów mówią same za siebie: Stairway To Snot, Hellvis Presley, Chocolate Daemon, Dentist The Sadist, Child In Clock, New Kids On The Cock, Long Live Grind'n'roll, Zos Daewoo Cultus, Dirty Danzig, Non Opus Gay, Diabolous In Vatican, Jailbreak, Diabolical Fullsun Hedonism, Bohemian Rap-city, The Dark Side Of The Side Of The Dark, Spread (Scream & Shout), David Lee Gorgo-roth, Fear Of The Pork, Killed By The Hammer Of Steel Of The Ring Of The Dragon Of Metal Of The Mighty Warrior's Sword. Na krążku gościnnie pojawiają się tacy muzycy jak Titus, Ataman Tolovy, Tomasz Rzeszutek, Seevy, Maupa. Także w marcu zespół zamierza zagrać kilka koncertów promujących "Pumpernikla". Poniżej szczegóły:
9.03 Przemyśl @ Fort XXII (+ Underdark, Jack the Mad)
10.03 Sanok @ Olimp Music Club (+ Filthy Madman i Last Zgredas)
17.03 Krosno @ Jama
23.03 Kraków @ Zaścianek (+ Sototh, Violetta Villaz)
31.03 Rzeszów @ Rejs (+ Menatlly Deranged)


www.cremaster.pl
www.empire-records.com.pl


LAKE OF TEARS NEWS
Jezioro Łez powraca z nową płytą. Najnowszy krążek Szwedów będzie nosił tytuł "Moons and Mushrooms" , a premiera odbędzie się 26 kwietnia pod sztandarem wytwórni Dockyard 1. Następca "Black Brick Road" jest obecnie miksowany przez Christiana Silvera. Więcej informacji na:


www.lakeoftears.net


MYSTIC TOUR 2007
Przypominamy, że 1 marca rusza tegoroczna edycja Mystic Tour, która obejmie ona 29 miast całej Polski. Zakończenie trasy zaplanowano na pierwszego kwietnia. Wystąpią HUNTER, ROOTWATER, VIRGIN SNATCH oraz FRONTSIDE. Koncert inaugurujący trasę odbędzie się w Panorama Club w Pile.


www.mystic.com.pl


DESDEMONA W STUDIO
Zespół w lipcu udaje się do studia, by nagrać swój piąty pełnometrażowy krążek. Jak zapowiada DESDEMONA, nowy album będzie dla fanów pewnym zaskoczeniem. Wcześniej jednak będziemy mogli usłyszeć nowe utwory zespołu podczas odbywających się wiosną i latem festiwalów Kunigunda Lunaria oraz Castle Party Festival. Grupa odwiedzi także Polskę podczas trasy Before Castle Party i zagości w Poznaniu (1 czerwiec), Łodzi (2 czerwiec) oraz we Wrocławiu (8 czerwiec).


www.desdemonamusic.com


MEGADETH: DLA FANÓW
Zespół specjalnie dla członków swojego fan clubu udostępnił utwór z ich nadchodzącego krążka zatytułowanego "United Abominations". Jeśli chcecie posłuchać premierowego utworu "Sleepwalker" oraz uzyskać dostęp do innych bonusów takich jak dostęp do czatu z zespołem, życzeń, blogów czy innych, możecie wstąpić do klubu Megadeth http://megafanclub.megadeth.com/.
Premiera najnowszego albumu amerykanów odbędzie się 14 maja.


www.megadeth.com


DREAM THEATRE - SYSTEMATYCZNY CHAOS
Właśnie poznaliśmy oficjalny spis utworów jakie znajdą się na najnowszym wydawnictwie Amerykanów zatytułowanym "Systematic Chaos", oto on: 1.In The Presence of Enemies Pt.1
2. Forsaken
3. Constant Motion
4. The Dark Eternal Night
5. Repentance
6. Prophets of War
7. The Ministry of Lost Souls
8. In The Presence of Enemies Pt.2
Najnowszy album jest już dziewiątym w dorobku grupy i jednocześnie pierwszym pod flagą Roadrunnera. Premierę zaplanowano na czerwiec b.r.


www.dreamtheatre.net


NAJNOWSZE KLIPY W SIECI
Na stronach serwisu YouTube obejrzeć można najnowsze teledyski SWALLOW THE SUN - Don't Fall Asleep z albumu "Hope" oraz ROTTING CHRIST - Keravnos Kyvernitos z "Theogonia". Wystarczy kliknąć na któryś z powyższych.


www.youtube.com


SLAYER NA MYSTIC FESTIVAL!!!
5 czerwca 2007 r. w katowickim Spodku zagrają Bogowie ze SLAYER!!! Już dziś możecie zamawiać bilety na www.mystic.pl. Ceny biletów: płyta - 120 zł, sektor czerwony (E, F ,G K, L, M) - 120 zl, sektor czerwony (H, J) - 150 zł.
OBSADA MAŁEJ SCENY NA METALMANII 2007
Organizator festiwalu - Metal Mind Productions objawił listę zespołów, które zagrają na małej scenie podczas festiwalu Metalmania 2007.
Wystąpią:
9.15 - 9.45 (30) WITCHKING
9.55 - 10.25 (30) SPHERE
10.35 - 11.05 (30) CARNAL
12.20 - 12.50 (30) CIRYAM
13.15 - 13.45 (30) DEIVOS
13.55 - 14.25 (30) HORRORSCOPE
14.40 - 15.10 (30) WU-HAE
15.25 - 16.05 (40) TYR
16.20 - 17.00 (40) ROOT
17.15 - 17.55 (40) FOREVER WILL BURN
18.10 - 18.50 (40) ANATA
19.55 - 20.45 (50) BENEDICTION
Ceny biletów:
w przedsprzedaży: płyta i sektor czerwony: 125 PLN, sektor H, J: 155 PLN, loża: 200 PLN,
w dniu koncertu: płyta i sektor czerwony: 135 PLN, sektor H, J: 165 PLN, loża: 210 PLN.


www.metalmind.com.pl/metalmania


DYING FETUS: "WAR OF ATTRITION"
6 marca 2007 r., po czterech latach oczekiwania, za sprawą Relapse Records ukaże się następca wydanego w 2003 roku "Stop At Nothing". Nowy atak zwać się będzie "War of Attrition", więc już możecie przygotować odpowiedni ekwipunek (t.j. wysokoprocentowy alkohol, papierosy i inne palenie). Żartów nie będzie.


www.myspace.com/officialdyingfetus
www.dyingfetus.com
www.relapse.com


PARADISE LOST - "IN REQUIEM"
Taki tytuł będzie nosił najnowszy jedenasty album Brytyjczyków. Jak zapowiada lider zespołu Nick Holmes, ma to być najcięższy album PARADISE LOST od lat. Album czeka mastering, po którym poznamy więcej szczegółów dotyczących najnowszego wydawnictwa zespołu. Oficjalną premierę zaplanowano na maj 2007 roku. Obecnie Anglicy skupili się na wydaniu swego najnowszego koncertowego DVD. Materiał zostanie zarejestrowany 16 kwietnia w Koko Club w Londynie.


www.paradiselost.co.uk


SEPULTURA W POLSCE
Brazylijczycy potwierdzili swój udział w tegorocznej Metalmanii. Zgodnie z zapowiedziami zespołu, za perkusją zasiądzie Jean Dolabella - były muzyk Udora. SEPULTURA do zobaczenia już 24 marca w katowickim Spodku podczas XXI edycji festiwalu Metalmania.


www.sepultura.com


KONCERT THUNDER ODWOŁANY
Z przyczyn osobistych zespół zmuszony został do dowołania części swego europejskiego tourne. Odwołano występy w Skandynawii oraz Europie wschodniej, tym samym zaplanowany na 16 marca koncert w Warszawie. Bilety można zwracać w miejscach, w których zostały nabyte.


NIGHTWISH W NOWYM SKŁADZIE
30 maja w sieci dostępny będzie najnowszy singiel fińskiej grupy pt. "Eva", będzie on promował najnowszy album grupy. Równocześnie z pojawieniem się singla poznamy następczynie Tarji Turunen, którą NIGHTWISH wyłonił spośród dwóch tysięcy kandydatek. Premierę następcy "Once" zaplanowano na 26 września.


www.nightwish.com


NO MERCY FESTIVAL 2007
Tradycyjnie już chyba każda wiosna roku kojarzona jest w metalowym kalendarzu z organizowaną przez belgijską agencję Metallysee europejską "objazdówką", obejmującą zazwyczaj swoim zasięgiem kraje leżące na zachód od Odry i Nysy Łużyckiej. Podobnej krucjaty oczekiwać więc należy także i w tym sezonie, udział w niej wezmą natomiast MOONSPELL, NAPALM DEATH, BEHEMOTH, DEW-SCENTED i ROOT. Ruiny i zgliszcza pozostaną po następujących miastach:
31.03. Vienna (AUT) - Planet Music
1.04 . Glauchau (GER) - Alte Spinnerei
2.04. Praha (CZ) - Abaton
3.04. Berlin (GER) - Postbahnhof
4.04. Hamburg (GER) - Markthalle
5.04. Frankfurt (GER) - Batschkapp
6.04. Bielefeld (GER) - Movie (bez MOONSPELL)
7.04. Essen (GER) - Zeche Carl
8.04. Antwerpen (BEL) - Hof Ter Loo (dodatkowo OBITUARY)
9.04. Tilburg (NL) - 013 (dodatkowo OBITUARY)
10.04. London (UK) - Koko
11.04. Paris (FRA) - La Locomotive
12.04. Lyon (FRA) - Transbordeur
13.04. Pratteln (SUI) - Z 7
14.04. Lichtenfels (GER) - Stadthalle
15.04. München (GER) - Backstage.


www.metallysee.com


SUFFOCATION W POLSCE
Kto miał już okazję odczuć na własnej skórze obrażenia spowodowane obcowaniem z najnowszym studyjnym morderstwem Uduszenia, zatytułowanym krótko i zwięźle "Suffocation", powinien przygotować się także na kolejną dawkę ran kłutych, ciętych, tłuczonych i szarpanych, które spowoduje z kolei występ formacji. Legenda amerykańskiego death metalu zawita bowiem 3 kwietnia br. do Polski, występując na scenie DK "Słowianin" w Szczecinie. Jankeskim rzeźnikom na koncercie niniejszym towarzyszyć będą SHADOWS LAND i DISHED, cena biletu w przedsprzedaży wynosi 40 PLN. Pieniądz niewielki, więc dla każdego maniaka brutalnej ekstremy najwyższych lotów impreza obowiązkowa!


www.rockmetal.pl
badblood@o2.pl


BEHEMOTH - OSTATNIA FAZA NAGRAŃ "THE APOSTASY"
BEHEMOTH wszedł właśnie w ostatnią fazę nagrań w gdańskim studio RG. Przypomnijmy, że od grudnia 2006 e.v. BEHEMOTH pracuje nad swoim najnowszym albumem, "The Apostasy". Oto sprawozdanie z sesji, które dostaliśmy od Nergala: "Od stycznia walczyliśmy z gitarami. Tym razem, po raz pierwszy w historii tego zespołu użyliśmy trzech różnych wzmacniaczy. Na każdą stronę nagrywałem po dwie gitary rytmiczne. Nie było to łatwe zadanie ale efekt jest bardziej niż zadawalający. Miksując rózne gitarowe soundy stworzyliśmy a nie odtworzyliśmy jakość." BEHEMOTH zabawi w studiu Radia Gdańsk jeszcze dwa tygodnie, w ciągu których nagrane zostaną partie solowe, wokalne oraz wszelkie dodatkowe instrumenty. "Orion właśnie zakończył nagrywanie linii basu. Czy muszę dodawać, że efekt kruszy mury Jerozolimy? (śmiech) Wczoraj komisyjnie odsłuchaliśmy całości i nie potrafiłem ukryć swojego entuzjazmu. Mimo, że wciąż walczymy z materią i zostało nam sporo pracy, powoli zaczynam odczuwać satysfakcję. "The Apostasy" to z pewnością najbardziej wymagający album z dotychczasowych. Nad żadną płytą nie spędziliśmy tyle czasu, żadnej płycie nie poświęciliśmy tyle energii i uwagi" - kontynuuje Nergal. "W zeszłym tygodniu mieliśmy gościa specjalnego w utworze "Inner Sanctum". Nie chcę w tej chwili zdradzać nazwisk, ale jestem przekonany, że będzie to spora niespodzianka. W efekcie powstał chyba najbardziej złowieszczy numer na tej płycie, który klimatem ociera się o soundtrack... nie mogę się doczekać, aż nagramy w nim partie wokalne! Za dwa tygodnie lecę do Uppsali, spotkać się z Danielem Bergstrandem, by rozpocząć miks płyty."
Więcej wiadomości wkrótce, tymczasem zapraszamy na oficjalną stronę BEHEMOTH (www.behemoth.pl), youtube (http://www.youtube.com/profile?user=Behemothofficial) oraz myspace (www.myspace.com/behemothofficial), gdzie możecie obejrzeć najnowszy klip ze studia oraz zdjęcia z sesji, których autorem jest tradycyjnie Krzysztof Sadowski.


TESTOR W STUDIO
Warszawska formacja TESTOR pracuje obecnie w studio nad realizacją swojego kolejnego albumu. Jak zapowiadają członkowie zespołu, nowa płyta ma być powrotem do korzeni i thrash metalowych klimatów.
Sesję nagraniową nowej płyty Testora zaplanowano w Zedstudio w Olkuszu, gdzie powstawały ostatnie produkcje takich zespołów, jak Totem, Rootwater, Horrorscope, Thy Disease, czy Sphere. Na razie nie jest jeszcze znany przybliżony termin premiery nowego wydawnictwa. "Dość długo, a zarazem niezwykle wnikliwie pracowaliśmy nad nowym materiałem, dopieszczając każdy aspekt techniczny oraz aranżacyjny. Na nowym albumie znajdzie 9 kompozycji utrzymanych w stylistyce thrash metalowej. Bardzo długo czekaliśmy na ten moment. To będzie powrót do korzeni i esencja tego co w tym gatunku najlepsze. Postaramy się, żeby nowa płyta zaskoczyła fanów zarówno pod względem zgromadzonych na niej kompozycji, jak również pod względem doskonałej realizacji" - mówią muzycy Testora.
Kilka numerów z wcześniejszej twórczości zespołu możecie posłuchać na:


www.myspace.com/testorband


PSYCHODELIC MISANTHROPY FEST 5
10 marca 2007 roku odbędzie się 5. edycja Psychodelic Misanthropy Fest. Tym razem zagraja: ABUSIVENESS, EBOLA, STRANDHOGG, MOLOCH LETALIS.
Miejsce: AQQ, Września. Wjazd: 7 zł.
Info: molochletalis@o2.pl
Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tą imprezą. Plakat imprezy możecie znaleźć w dziale "Polecamy".


BLACK WITCHERY I ARCHGOAT NA TRASIE
Kultowe już formacje BLACK WITCHERY (USA) oraz ARCHGOAT (Finlandia) ruszają w maju na europejską trasę "European Desecration 2007". Jak się można było tego spodziewać, Polski w rozpisce nie ma.
17.05 Arnhem (Holandia) - Goudvishal (+ Necros Christos + Truppensturm)
18.05 Paris (Francja) - Scene Bastille (+ Hell Militia)
19.05 London (UK) - Elektrowerkz (+ Proclamation)
20.05 Hekelgem (Belgia) - 162
21.05 Dortmund (Niemcy) - FZW
23.05 Nurenberg (Niemcy) - Kunstverein
24.05 Padova (Włochy) - Country Star
25.05 Innsbruck (Austria) - Hafen
26.05 Bitterfeld (Niemcy) - United Metal Maniacs

Więcej informacji:


www.metalkommand.cjb.net
www.myspace.com/kommandofmetal


WROTYCZ RECORDS NEWS
21 lutego, w drugą rocznicę śmierci Artysty, ukazuje się kompilacja poświęcona pamięci Zdzisława Beksińskiego. 12 artystów z 7 krajów oddało hołd Zdzisławowi Beksińskiemu. Powstała w ten sposób kompilacja ma przypominać o Jego wybitnej twórczości, a także pokazać ją tym, którzy nie mieli szansy docenić tej sztuki za życia Artysty. Płyta zawiera prawie 70 minut muzyki mrocznej, zagadkowej, skłaniającej do refleksji, budzącej niepokój podobny temu, jaki towarzyszy oglądaniu obrazów. Udzial biora: Asmorod (FR), Contemplatron (PL), Desiderii Marginis (S), Gustaf Hildebrand (S), His Divine Grace (D), Hybryds (BE), Inade (D), Job Karma (PL), Kratong (RU), Necrophorus (S), Svartsinn (N), Zenial (PL). Część dochodu ze sprzedaży płyty zostanie przekazana na rzecz Muzeum Historycznego w Sanoku, które jest właścicielem największej kolekcji dzieł Z. Beksińskiego. Okładka płyty to obwoluta z 12 kartami tworzącymi "mini-album" z reprodukcjami 12 dzieł Artysty.
Wrotycz Records zaprasza również na swój profil na MySpace www.myspace.com/wrotyczrecords. Informuje również, że już 22 kwietnia będzie gościć w Poznaniu kolejny projekt ze stajni Cold Meat Industry: tym razem zagra COPH NIA Szczegóły już wkrótce!


www.wrotyczrecords.prv.pl


TRAUMA - " NEUROTIC MASS" UKOŃCZONY
Oto, co napisał nam Mister z elbląskiej TRAUMY: "Ostatnie miesiące były dla nas niezmiernie pracowite, ale chcieliśmy zadbać o każdy szczegół najnowszego krążka Traumy. " Neurotic Mass" jest już gotowy, więc możemy w końcu odetchnąć z ulgą, że udało nam się zrealizować wszystkie najciekawsze pomysły. Jesteśmy dumni z tej płyty i jej odmiennego charakteru. Stworzyliśmy bardzo złożony i wymagający album, który ma w sobie niesamowity emocjonalny ładunek i energie. Staraliśmy się nie ograniczać wyłącznie do sprawdzonych patentów i spojrzeć na materię muzyczną w zdecydowanie szerszym zakresie, dzięki czemu nowa płyta brzmi świeżo i zaskakująco. Produkcja " Neurotic Mass" tryska sokiem i jadem, a jej ciężar po prostu wgniata w fotel. Materiał został zrealizowany w Hertz studio pod wodza braci Wiesławskich i udało nam się wspólnie wypracować doskonałe brzmienie o bardzo specyficznym charakterze. Uzyskaliśmy tym razem ciężki sound całości, nie tracąc przy tym nic na selektywności poszczególnych instrumentów. Takiej miażdżącej sekcji i gitar jeszcze nie mieliśmy na żadnej z płyt Traumy. Layout do płyty przygotowałem częściowo z Firaną a częściowo z Filipem Musiatowiczem jednak cover art to już w 100% moja autorska praca. Sam również stworzyłem i nagrałem wszystkie intra i sample na nowej płycie, dzięki którym utwory nabrały bardziej neurotycznego klimatu. Teksty do nowych utworów są autorstwa aż trzech osób: Chudego, Łukasza Szurmińskiego i Andre Neil'a z którym współpracujemy po raz pierwszy. W dwóch utworach gościnnie na instrumentach klawiszowych pojawił się Siegmar z Vesania. " Neurotic Mass" ukaże się wraz z 2\ 2007 numerem magazynu Thrash' em All. Oto program płyty:
1. Intro Monument
2. Greed
3. Altar Of Vanity
4. The Eternal Quest
5. Unexpected Lie
6. Neurotic Mass
7. Immolated
8. Edge Of Vegetation
9. Dead Macrocosm.


NOWY BAND GENE'A PALUBICKI (ANGEL CORPSE)
Jak informuje Gene Palubicki z ANGEL CORPSE: "Rozpoczęły się prace nad debiutanckim albumem BLASPHEMIC CRUELTY pt. "The Devil's Mayhem". Sesja nagraniowa jest planowana na czerwiec, a wydanie jeszcze przed końcem roku." W składzie zespołu oprócz Gene'a znajdują się: Gina Ambrosio na bębnach oraz Alex Blume na basie i wokalu (obecnie w ARES KINGDOM). Założyciel tego zespołu twierdzi, że "fani albumów takich jak "Torment In Fire", "Obsessed by Cruelty" czy też demo "Taste of Blood" ( SACRIFICE / SODOM / SLAUGHTER LORD) poczują się najbardziej nagrodzeni."


DEVILISH IMPRESSIONS NA TRASIE Z MARDUK
Stacjonująca w Anglii formacja DEVILISH IMPRESSIONS już w kwietniu zagra na trasie po Rosji, Białorusi i Ukrainie z legendą szwedzkiego black metalu - MARDUK. Zespół pojawi się tam w troszeczkę zmienionym składzie, m.in. z sesyjnym bębniarzem w osobie S. Winter (Aeternus, Eld; ex-Gehenna, ex-Forlorn). Oto oficjalne oświadczenie zespołu w tym temacie: "Z powodu zobowiązań Icanraza wobec Abused Majesty, z którymi będzie on niedługo nagrywał nowy album zostaliśmy zmuszeni do znalezienia kogoś, kto mógłby zająć jego miejsce za zestawem na nadchodzącej trasie. W tym miejscu możemy już ogłosić, że jego obowiązki przejmie S.Winter."
Ponadto, video do "SataniChaoSymphony" jest już dostępne na youtube.com. Sprawdźcie je na http://youtube.com/watch?v=z0rS34c8MkQ lub bezpośrednio na stronie zespołu w sekcji DOWNLOAD. Więcej info na:


www.devilish-impressions.com


OLD TEMPLE NEWS
Old Temple informuje, że 12 stycznia odbyła się premiera koszulek i longlsleeve NORTH z motywem z płyty "Thorns on the Black Rose". TS i LS wysokiej jakości z nadrukiem na przodzie, tyle i na rękawach.
W pierwszej połowie 2006 po wymianie kilkunastu meili i listów doszło do porozumienia w sprawie wydania pierwszych oficjalnych materiałów dwóch projektów Kvarforth'a. Ten niezwykły split zawierać będzie pierwsze single SHINING oraz FUNERAL DIRGE. Split "The Sinister Alliance" będzie wydany na CD w oprawie siedmio calowego vinyla w ścisłym limicie 666 kopii (wszystkie kopie ręcznie numerowane). Wydawnictwo zawierać będzie wkładkę oraz dwie naklejki. Jako specjalny bonus do muzyki dodane są trzy mroczne industrialne intra autorstwa Oriasa z projektu MROK. Ta płyta to trzydzieści minut pełnych bólu, mroku, depresji ... Premiera jest planowana na marzec.
Ponadto, Old Temple wyda najnowszy album deathmetalowego DECEPTION - "Nails Sticking Offensive". Płyta przynosi niespełna 30 minut bezkompromisowego, szybkiego, satanistycznego death metalu. Dziewięć bluźnierczych aktów plus intro zostało nagranych w "Chinook Studio" Dębica. Płyta CD zostanie wydana w oprawie siedmiocalowego winylu. Wszystkie kopie ręcznie numerowane, a premiera również w marcu.


www.oldtemple.com


IMPALED NAZARENE NEWS
Album "Nihil" kontrowersyjnych Finów znalazł się 17 stycznia na indeksie, co oznacza, że to wydawnictwo zostało zakazane w Niemczech. Sami muzycy wystosowali w związku z tym stosowne oświadczenie: "Patrząc wstecz na lata 2005 i 2006, nie będąc w stanie zagrać koncertów we Włoszech, w Austrii, Francji, Polsce i Niemczech, można wysnuć wniosek, że wolność słowa i wyznania, które są fundamentem Unii Europejskiej, nie istnieją. Wasze życie jest terroryzowane przez obłąkane katolickie sekty i wąchających klej komunistów. Bezmózgie imbecyle mówią wam co powinniście, a czego nie powinniście słuchać, czytać i oglądać. Happy fucking middle ages part 666 and fuck off." Ostatniego zdania chyba nie trzeba tłumaczyć i komentować?
IMPALED NAZARENE odwiedziło Sonic Pump Studio, gdzie wraz z Tapio Pennanen'em przygotowywali bonusowe utwory, które znajdą się na specjalnych wydaniach (podwójny 10-calowy winyl) dwóch pierwszych krążków grupy: "Tol Cormpt Norz Norz Norz" i "Ugra Karma". Wśród nich znajdą się między innymi nagrane w 1991 roku covery "The Black Vomit" (Sarcofago) i "Crucifixation" (Deicide). Oba specjalne wydania będą limitowane tylko do 300 kopii i wydane przez Osmose Productions.


www.osmoseproductions.com


HASTE THE DAY
Kolejna z wielkich nadziei Century Media Records - amerykańska formacja HASTE THE DAY zapowiada na 26 marca premierę ich nowego albumu "Pressure The Hinges". Produkcją zajął się Garth "GGGarth" Richardson (Nickelback, Atreyu, Rage Against The Machine).
Tytułowy utwór z tego krążka można znaleźć online na stronie zespołu na MySpace: www.myspace.com/hastetheday i z tego co udało się z niego usłyszeć, może być ciekawie, a perkusista zespołu, Devin Chaulk, powiedział między innymi, że trzeci album HASTE THE DAY "jest najbardziej różnorodnym i dojrzałym wydawnictwem zespołu, jest ono przy tym brutalne, ale i więcej w nim piękna." Pożyjemy, zobaczymy!


www.hastetheday.com


MINNEAPOLIS MAYHEM 4
12 maja w Station-4 (Minneapolis, Minnesota, USA) odbędzie się czwarta edycja MINNEAPOLIS MAYHEM. Potwierdzono już między innymi występy SINISTER, RAISE HELL, SECRETS SHE KEPT, EPOCH OF UNLIGHT, BOUND AND GAGGED, AVENGER OF BLOOD, DYING EUPHORIA i THE BODY BENEATH.
Więcej info:


www.minneapolismayhem.com


DANIEL CAVANAGH W POLSCE
Informowaliśmy już o tym, że gitarzysta ANATHEMY przyjeżdża na solową trasę do Polski Stanie się to na początku marca i okazało się, że główny kompozytor brytyjskiego bandu odwiedzi aż trzy miasta: Warszawę (1.03, Hybrydy), Wrocław (3.03, Od Zmierzchu Do Świtu) oraz Kraków (4.03, Łubudubu). Więcej szczegółów można znaleźć na polskiej stronie internetowej Anathemy - www.anathema.art.pl. Na stronie do wygrania także 2 wejściówki na koncert wrocławski.


www.anathema.art.pl (http://anathema.art.pl/koncerty/danny2007)


DARZAMAT NA FESTIWALACH W 2007 ROKU
Zespół zaprezentuje się w tym roku na kilku znaczących festiwalach. Do tej pory został potwierdzony udział DARZAMAT na 4 letnich festiwalach oraz 3 koncertach w halach. Grupa zagra podczas prestiżowego niemieckiego Rock Harz (http://openair.rockharz.de) (W.A.S.P., In Extremo, Rage, Die Apokalyptischen Reiter), austriackiego Soul of Metal (www.soulofmetal.at) (Samael, Cataract) i niemieckiego Dong Open Air (http://dong.walismus.de). DARZAMAT wystąpi również na dwóch dużych imprezach w Polsce. Najpierw na XXI edycji Metalmanii (http://www.metalmind.pl/metalmania) (Testament, Entombed, My Dying Bride, Sepultura, Paradise Lost, Destruction...), a latem w Toruniu na festiwalu Gotyk na Dotyk, gdzie zagra jako headliner.
Dodatkowo katowiczan będzie można zobaczyć na Metal Female Voices (www.metalfemalevoicesfest.be) (m.in. Doro, Holy Moses, Leaves' Eyes, Epica, The Gathering), który odbędzie się jesienią w Belgii oraz na niemieckiem Winternachtstraum (www.winternachtstraum.com) (Disillution, Skyclad), który odbędzie się 24 lutego 2007, w miejscowości Arnsberg obok Dortmundu. Podczas występu na Winternachtstraum DARZAMAT zarejestruje swój koncert na potrzeby pierwszego oficjalnego albumu DVD.
Polscy fani będą mogli zobaczyć także na żywo DARZAMAT podczas trasy koncertowej Rebel Angels Tour, która odbędzie się w maju. Kolejne potwierdzone festiwale już wkrótce.
Następne koncerty:
24.02.2007 Arnsberg/Germany - Winternachtstraum Festival
24.03.2007 Katowice/Poland - Metalmania Festiwal
(Rebel Angels Tour 2007):
18.05.2007 Zabrze (Klub CK Wiatrak)
19.05.2007 Kraków (Zaścianek)
20.05.2007 Rzeszów (Rejs)
21.05.2007 Lublin (Graffiti)
22.05.2007 Białystok (Gwint)
23.05.2007 Warszawa (Progresja)
24.05.2007 Łódź (Musicgarden)
25.05.2007 Bydgoszcz (Route 66)
26.05.2007 Poznań (U Bazyla)
27.05.2007 Wrocław (Madness)
30.06.2007 Upper/Austria - Soul of Metal Festival
07.07.2007 Osterode-Dorste/Germany - Rock Harz Open Air
14.07.2007 Neukirchen-Vluyn/Germany - Dong Open Air
21.07.2007 Toruń/Poland - Gotyk na Dotyk Festival
19.10.2007 Wieze/Belgium - Metal Female Voices Fest5.


EXTREME POWER FESTIVAL
Już 15 kwietnia u naszych wschodnich sąsiadów w Ukrainie odbędzie się festiwal pod nazwą EXTREME POWER FESTIVAL. Będzie on miał miejsce w "Kiew Sport Palace" w Kijowie. Wśród potwierdzonych zespołów są jak do tej pory GAMMA RAY i HATEBREED.
Więcej info:


www.extremepowerfestival.com


BLESSED BY A BROKEN HEART W CENTURY MEDIA
Niemiecka Century Media Records podpisała papiery z formacją BLESSED BY A BROKEN HEART, która sama siebie określa jako "superbohaterów, którzy mają zbawić świat od nuklearnej anihilacji siłą metalu". Ta dość zabawnie wyglądająca na zdjęciach grupa pochodzi z Montrealu (Kanada) i w 2004 roku wydała swój debiutancki album "All's Fair In Love And War". Jeśli chcecie zapoznać się z tą ekipą, wejdźcie na ich profil na MySpace (adres poniżej). W kwietniu BBABH wchodzi do studia, by nagrać album o długim tytule "You Wanted the Best, You Got The Blessed: Greatest Hits".


www.myspace.com/blessedbyabrokenheart


ROOTWATER - "LIMBIC SYSTEM" JUŻ 1 MARCA
Premiera najnowszej płyty ROOTWATER odbędzie się 1 marca, czyli dokładnie w dniu, w którym zespół wyruszy na trasę koncertową Mystic Tour wraz z Hunter, Frontside i Virgin Snatch.
Warszawski ROOTWATER za sprawą debiutanckiej płyty "Under" wydanej w 2004 roku został gorąco przyjęty przez media muzyczne i szybko zdobył rzesze fanów. W składzie zespołu znaleźli się muzycy związani wcześniej z Geisha Goner, Sparagmos i Neolithic. Muzyka ROOTWATER to crossover różnych stylów: od ciężkich, hardcore'owych riffów, thrashowych podziałów rytmicznych, elementów folk i mistycznych ambientów do punkowej ekspresji, podkreślonej charyzmatycznym wokalem Maćka Taffa. Zawartość najnowszej płyty zachwyci tych, którzy nie pozostają obojętni na muzykę System Of A Down, Faith No More czy Pantera.
"Limbic System" został nagrany w olkuskim Zed Studio, producentem płyty jest Tomek Zalewski.
Na płycie znajdą się następujące utwory:
1.The Roots
2.Back To The Real
3.The Lord Of The Flies
4.Dorico
5.Catatonia
6.The Song Of Revival
7.War
8.Caje Sukarije
9.Limbic System
10.In Limbo
11.Uniquitos Violence
12.Greed
13.Balcan Butterfly
14.The Nomad
15.Climchoque


www.rootwater.pl


KONIEC CALLENISH CIRCLE
Po niemalże 15 latach działalności do historii przechodzi holenderski band CALLENISH CIRCLE. Według słów wokalisty zespołu, Patricka Savelkoula, przez te wszystkie lata grupa osiągnęła nawet więcej niż sobie założyła, a ostatni studyjny album pt. "Pitch.Black.Effects" był czymś, z czego muzycy są bardzo dumni. Pożegnalny koncert będzie miał miejsce 10 marca w klubie De Azijnfabriek w holenderskim Roermond. Nie da się ukryć, że CALLENISH CIRCLE nie był zespołem wybitnym, ale nagrał pięć niezłych albumów, udało mu się trafić do solidnej firmy wydawniczej (Metal Blade Records) i zagrać na kilku trasach koncertowych ze znaczącymi kapelami. Muzycy zapewniają, że będą się pojawiali w innych zestawieniach i pod innymi szyldami.


www.callenish-circle.com
www.myspace.com/callenishcircle


DARK FORTRESS NEWS
Po czterech latach przerwy DARK FORTRESS zagra pierwszy koncert w ich rodzinnym mieście Landshut. Odbędzie się on 19 maja w "Alte Kaserne", a na scenie obok blackmetalowców pojawią się również trzy inne niemieckie kapele: The Vision Bleak, Dark Age i Crom. Sam koncert będzie szczególny, bowiem będzie filmowany z myślą o wykorzystaniu efektu koncertowy na potrzeby DVD. Nie wiadomo natomiast nic konkretnego na temat nowego albumu DARK FORTRESS.


www.thetruedarkfortress.com
www.myspace.com/darkfortress


MACHINE MEN NEWS
Oficjalny fan-club fińskiej kapeli wraz z Century Media zaprasza do udziału w specjalnym konkursie dla wszystkich użytkowników forum na stronie www fan-clubu: www.machinemen.de. Pięcioro szczęśliwców wygra podwójne wejściówki na wybrany koncert w ramach trasy Earthshaker Roadshock Tour. Oprócz okazji zobaczenia koncertu fińskich heavymetalowców zwycięzcy będą mogli spotkać się z zespołem. Szczegóły koncertu można znaleźć na powyższej stronie internetowej, ale warto się pośpieszyć, gdyż konkurs trwa tylko do końca marca. Nazwiska laureatów znajdą się 1 kwietnia na stronie fan-clubu MACHINE MEN.


www.centurymedia.com


WATAIN - NOWA PŁYTA I TRASA
Smakosze czarnej polewki powinni być gotowi na ucztę 19 lutego 2007 r. Tego dnia za sprawą Season of Mist Rec. ukaże się najnowszy krążek Szwedów zatytułowany "Sworn to the Dark". Znawców tematu nie muszę chyba przekonywać, że doświadczą kolejnego black metalowego uniesienia... ? Namiastki tego co nieuchronne doświadczycie klikając tutaj.
Dwa tygodnie po premierze będą mięli zaszczyt wyruszyć w trasę po europie w towarzystwie CELTIC FROST i KREATOR!!! Na trasie pojawi się również holenderski LEGION OF THE DAMNED.


www.myspace.com/watainofficial
www.templeofwatain.com


NOWY UTWÓR MAYHEM W SIECI
Już teraz możecie wysłuchać nowego utworu MAYHEM, który znajdzie się na nowej płycie kapeli "Ordo Ad Chao", zapowiadanej przez Season of Mist Rec. na kwiecień tego roku. Kawałek nosi tytuł "Anti", a znajdziecie go klikając tutaj.
FIKCJA DARK TRANQUILLITY
Fiction", tak nazywać się będzie najnowsze dzieło DARK TRANQUILLITY. Fani melodyjnego grania będą mogli udać się do sklepów 23 kwietnia 2007 r. Tego dnia "Fikcja" zostanie wydana w Europie przez Century Media Records. Na krążku znajdzie się dziesięć utworów. Japończycy i Australijczycy dostaną po jednym kawałku więcej. Na www.myspace.com/dtofficial możecie posłuchać "Focus Shift" oraz obejrzeć obrazek do "Terminus (Where Death Is Most Alive)", zarejestrowany 19 września ubiegłego roku w Melbourne. Oba utwory znajdą się oczywiście na nowej płycie Szwedów. Na wskazanej powyżej stronie znajdziecie również krótki materiał ze studia. Innych ciekawych rzeczy na temat "darków" dowiecie się z


www.darktranquillity.com


NOWE WCIELENIE WALDEMARA SORYCHTY
Pan Waldemar, świetny producent oraz muzyk (GRIP INC./DESPAIR), postanowił pograć sobie łatwo, prosto i przyjemnie. Założył nowy band - EYES OF EDEN. Debiutancki album "Faith" powinien ukazać się latem tego roku. Skład zespołu przedstawia się następująco: Franziska Huth (wokal), Waldemar Sorychta (gitara), Alla Fedynitch (bass), Tom Diener (perkusja). Partie perkusji na debiut EYES OF EDEN nagrał Gas Lipstick z H.I.M. Twórczość to mało ambitna, lecz na pewno koniunkturalna... Sprawdźcie zresztą sami na


www.myspace.com/eyesofedenband


VITAL REMAINS ZAKOŃCZYŁ PRACĘ W STUDIO
Nowe dzieło VITAL REMAINS gotowe! Zespół zakończył niedawno pracę w Mana Recordings Studio na Florydzie. Producentem materiału został Erik Rutan. Wokale są ponownie dziełem Glena Bentona. Na "Hammer Down The Nails" znajdzie się dziewięć "piosenek". Tony Lazaro (gitara) zapewnia, że nowy krążek jest doskonalszy niż jego znakomity poprzednik... Stwierdził, że może to być swoisty "Reign in Blood" kapeli... Przekonamy się o tym już 2 kwietnia. Album promować będzie video do jednego z utworów, pierwsze w historii zespołu.


www.myspace.com/vitalremains
www.vitalremains.com


KREATOR i CELTIC FROST NA WSPÓLNEJ TRASIE
Zanosi się na to, że tegoroczna wiosna stanie się jednym z najgorętszych sezonów metalowego kalendarza 2007 r. W marcu ruszają bowiem na podbój Starego Kontynentu dwie legendy europejskiego metalu - KREATOR i CELTIC FROST. Jako zespoły towarzyszące na trasie niniejszej pojawią się także LEGION OF THE DAMNED oraz WATAIN.
Rozkochanych w staromodnym, old schoolowym hałasie z przykrością informujemy, iż zestaw ów nie dotrze niestety nad Wisłę, jednakże kto ma czas i pieniądze, powinien wybrać się do jednego z miast cywilizowanej części Europy, gdzie niemiecko - szwajcarsko - holendersko - szwedzkie diabelstwo dostarczy z pewnością piorunujących wrażeń:
08.03. Köln (GER) - Live Music Hall
09.03. Antwerpen (BEL) - Hof Ter Loo
10.03. Herhugowaard (NL) - De Waerdsetempel
11.03. Tilburg (NL) - 013
13.03. Glasgow (UK) - Garage
14.03. Bradford (UK) - Rio
15.03 Wolverhampton (UK) - Wolfrun Hall
16.03. Cardiff (UK) - Souls
17.03. Nottingham (UK) - Rock City
18.03. London (UK) - Koko
20.03. Paris (FR) - Elysee Montmartre
21.03. Bordeaux (FR) - Theatre Barbey
22.03. Madrid (SPA) - La Riviera
23.03. Bilbao (SPA) - Rockstar
24.03. Barcelona (SPA) - Razzmatazz 1
26.03. Pratteln (SWI) - Z 7
27.03. Milan (ITA) - Rolling Stone
28.03. Stuttgart (GER) - Longhorn
29.03. Berlin (GER) - Columbia Club
31.03. Oslo (NOR) - Betong
01.04. Gothenburg (SWE) - Trädtgarn
02.04. Malmö (SWE) - KB
03.04 Stockholm (SWE) - Arenan
04.04. Helsinki (FIN) - Tavastia
05.04. Hamburg (GER) - Markthalle
(zdjęcie: Mikołaj "Manstein" Kunz).


www.spv.de


DEBIUT PROFUNDI
W Polsce jest już dostępny miażdżący debiutancki album solowego projektu ex-wokalisty NAGLFAR, PROFUNDI. Album zatytułowany jest "The Omega Rising" i został wydany przez młodą niemiecką wytwórnię Viva Hate Records, którą na terenie naszego kraju reprezentuje Foreshadow. Na krążek składa się dziewięć powalających kompozycji utrzymanych w konwencji ekstremalnego death / black metalu. Album został wydany w przepięknym digipacku i jest juz do kupienia poprzez sklep internetowy Foreshadow pod adresem: www.sklep.foreshadow.pl.
Fragmenty utworów można posłuchać na http://www.myspace.com/profundi.


DANNY CAVANAGH W POLSCE
Z przyjemnością zapraszamy na solowy akustyczny koncert kompozytora, gitarzysty i wokalisty słynnej brytyjskiej formacji ANATHEMA, Danniego Cavanagh'a. Przylatuje on do Warszawy 1 marca i zagra akustyczne wersje doskonale znanych utworów swojego macierzystego zespołu. Ostateczna lista utworów nie jest potwierdzona, ale raczej na pewno usłyszymy takie kawałki jak "Fragile Dreams", "Angelica", "One Last Goodbye", "Lost Control", "Flying", "Are You There", "Temporary Peace" i inne. Jako support wystąpi nasz rodzimy zespół BELIEVE. Koncert odbędzie się w klubie Hybrydy, otwarcie o godzinie 18.00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 PLN i już od początku przyszłego tygodnia będą do kupienia m.in. za pośrednictwem sklepu internetowego Foreshadow pod adresem:


www.sklep.foreshadow.pl


NOWY ALBUM NOVEMBERS DOOM
Kolejny już pełnometrażowy krążek cenionej metalowej grupy z Chicago, NOVEMBERS DOOM, zatytułowany "The Novella Reservoir" będzie miał swą światową premierę 20 lutego w barwach The End Records. Album będzie można nabyć już na kilka dni przed premierą za pośrednictwem sklepu internetowego Foreshadow (http://www.sklep.foreshadow.pl). Dodatkowo, w sprzedaży będzie bardzo ograniczona ilość specjalnej edycji tego krążka, w której oprócz płyty CD znajduje się również książka autorstwa frontmana zespołu, a w niej wszystkie teksty utworów NOVEMBERS DOOM oraz ich autorskie analizy i objaśnienia. Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z jednym z kawałków pochodzących z płyty, mianowicie Drown the Inland Mare:


http://www.thenovellareservoir.com
www.foreshadow.pl


THY DISEASE & HEADLESS LIVE
Już 16 lutego w ostrowieckim klubie Dekada odbędzie się koncert zespołów: death/blackmetalowego THY DISEASE oraz deathmetalowego HEADLESS. Ci drudzy będą promować materiał z kończonego właśnie w Diamond Studio, pod Krakowem, debiutu o roboczej nazwie "R.I.P.".
Start imprezy o godzinie 19:00, bilety w cenie 7zł dostępne przed koncertem.


www.thydisease.com
www.myspace.com/headlesspoland


V/A - "UNTITLED. A Tribute To Zdzislaw Beksinski"
Wrotycz Records przygotowuje specjalną kompilację, na której będzie można usłyszeć nagrania następujących formacji: Asmorod (FR), Contemplatron (PL), Desiderii Marginis (S), Gustaf Hildebrand (S), His Divine Grace (D), Hybryds (BE), Inade (D), Job Karma (PL), Kratong (RU), Necrophorus (S), Svartsinn (N), Zenial (PL). Jak pisze wydawca: "Dwa lata temu mocno przeżyliśmy informację o śmierci Zdzisława Beksińskiego, jednego z największych malarzy XX wieku, zamordowanego w jego własnym mieszkaniu w lutym 2005 roku. To olbrzymia strata dla wielbicieli Jego twórczości, mimo że Jego mroczne i ponure obrazy nie należały do lekkich w odbiorze. 12 artystów z 7 krajów oddało hołd Zdzisławowi Beksińskiemu. Powstała w ten sposób kompilacja ma przypominać o Jego wybitnej twórczości, a także pokazać ją tym, którzy nie mieli szansy docenić tej sztuki za życia Artysty. Płyta zawiera prawie 70 minut muzyki mrocznej, zagadkowej, skłaniającej do refleksji, budzącej niepokój podobny temu, jaki towarzyszy oglądaniu obrazów. Kompilacja zostanie wydana 21 lutego 2007 r., w drugą rocznicę śmierci Zdzisława Beksińskiego. Wszystkie utwory, które znalazły się na płycie, nie były wcześniej publikowane i są inspirowane malarstwem Zdzisława Beksińskiego. Ponieważ Malarz nigdy nie tytułował swoich prac, utwory również nie zostały zatytułowane. Zamienienie obrazu na muzykę jest niemożliwe. Wierzymy jednak, że można stworzyć muzykę ilustrującą obraz, odzwierciedlającą nastrój czyichś wizji. Spróbuj zgłębić wizje, marzenia i koszmary Artysty... Uwaga: Część dochodów z wydawnictwa zostanie przekazana na rzecz Muzeum Historycznego w Sanoku, które jest właścicielem największej kolekcji prac Z. Beksińskiego. Pieniądze te wesprą rozbudowę Galerii Zdzisława Beksińskiego.
Płyta ukaże się w formacie CD z kartonową obwolutą zawierającą 12 kart z reprodukcjami obrazów.


www.wrotyczrecords.prv.pl
www.muzeum.sanok.pl
www.beksinski.com.pl


BLUE MOON INDEPENDENT ZAPRASZA
Dzień: 24 marca 2007r. (sobota)
Miejsce: KRAKÓW - Klub ROTUNDA (parter), ul. Oleandry 1
Wstęp - 18:00, Start - 19:00
Wystąpią:
COMBICHRIST (US/Nor) www.combichrist.eu
REAPER (DE) www.reaper-music.de
KLOQ (UK) http://www.myspace.com/kloq
Controlled Collapse (PL) www.controlled-collapse.com
+ Afterparty:
-Kr-lik (Controlled Collapse)
-666V (Temple of Goths)
-Frontman (Electroperversion)
-Exxon (Novadays)
-Bagiennik (Electroperversion/DarkPop)
-Wizualizacje: VJ Trotula (m3:agenda, tyw)
Ceny biletów: 50 zł w przedsprzedaży (do 20 marca), 65 zł (od 21 marca oraz w dniu koncertu)
Bilety można zamawiać pisząc na adres:
bilety@bluemoon.net.pl
+ Before Party: 23 marca (piatek) Klub Uwaga Kraków, Mały Rynek 3 www.klub-uwaga.strefa.pl
-Frail (Darkbeat)
-Attack (Blodlust Team)
-Frontman
-Bagiennik
Wstęp z ważnym biletem na koncert.


ANCIENT CEREMONIES MAGAZINE #13
Ze strony www.ancientceremonies.com można pobrać #13 cenionego portugalskiego magazynu, który poprzednio ukazywał się wyłącznie w wersji papierowej.
W numerze wywiady z: Ihsahn, Zyklon, Arckanum, Taunusheim, Rivendell, Horna, Satanic Warmaster, Elite, Infernal War, Carpticon, Graven, Akercocke, Vemoth, Bolt Thrower, Agathocles, Onslaught, Adorior, Evilwar, Assemblent, Tymah, Craft, Black Crucifixion.
Dodatkowo składak CD z nagraniami: Craft, Thoron, Infernal War, Deceiver, Loits, Vemoth, Orenda, Carpticon, Silovanje, Taunusheim, Evilwar, Hydra, Azaghal, Devilish Impressions, Assemblent, Halo Of Knives, Forever Mourning, Merciless Crucifixion, Rivendell, Beyond Terror Beyond Grace, Rimthurs, Obeisance, Ebolie.
Magazyn + CD (90 MB), sam magazyn (15 MB).


www.ancientceremonies.com


POISON DOSE
Poison Dose to nazwa imprezy, podczas której zagrają:
BESTIAR (satanic death metal)
DECLINE (black-death metal)
HELGARDH (black metal)
THORSMORK (black metal)
16.02.2007 - Cieszyn, Piwnica Targowa (przy ul.Stary Targ!!), wstęp: 5zł
17.02.2007 - "Tawerna", Tychy, wstęp: wolny
Obydwa koncerty zaczynają się o godzinie 18:00.


PRZEGLĄD BODY ART PERFORMANCE
Portal nienormalni.pl zaprasza 24 marca 2007 roku do Poznania na przegląd Body Art Performance. Jest to pierwsza w kraju prezentacja artystów z Wielkiej Brytanii zacierających podziały pomiędzy oficjalną przestrzenią artystyczną a nieoficjalnym pokazem klubowym.
24.03.2007 (sobota)
godz. 19:00
Galeria Nienormalnych
ul. Wroniecka 18, Poznań
Plan:
-SUKA OFF / transfera / PL - premiera!
-TRAUMA UNIT / [deletia] / UK - premiera!
-SYNAESTHESIA / Love in a spoon / UK
-fragmenty filmów dokumentalnych, materiałów z akcji i archiwów artystów
-wernisaż
-aftet party (dj lil)
Uwaga! Prezentacje zawierają obrazy, w których pojawia się nagość i krew. Wstęp tylko dla widzów od 18 lat!
Opłata partycypacyjna: 45 zł. Wstęp tylko na zaproszenie!
Szczegółowe informacje na stronie organizatora:


poczta@nienormalni.pl
www.nienormalni.pl
www.nienormalni-festival.blogownik.pl
www.sukaoff.com/fest.html


"U BAZYLA" - KONCERTY
Oto zapowiadane przez poznański klub "U Bazyla", które będą miały tam miejsce w ciągu następnych tygodni:
2007.02.14 - AntyWalentyki - No Pink Zone
start: godz. 20.00, wstęp: 3 zł
2007.02.16 - HOLLOW SIGN i ich goście
start: godz. 19.00
2007.02.17 - SEX BOMBA + THE SANDALS + MNODA
start: godz. 19.00
2007.02.23 - THUNDERS + INFINITY
start: godz. 19.00
2007.02.24 - ENERGY LEVEL LOW
w ramach imprezy BloodLust Night
2007.02.25 - ROAD TRIP'S OVER + 14 AGAINST 5 + OPPENHEIMER
start: godz. 19.00
2007.03.02 - THE KUFLERS + MAKULATURA + MNODA
start: godz. 19.00
2007.03.03 - NASTY HABITS + MIGUEL & THE LIVING DEAD
start: godz. 19.00
2007.03.09 - RUTH WOTER
start: godz. 19.00
2007.03.10 - HARLEM
start: godz. 19.00, wjazd: 18/23 zł
2007.03.16 - BILETY DO KONTROLI + THE SANDALS
start: godz. 19.00
2007.03.17 - KABANOS
start: godz. 19.00
2007.03.23 - ROCK METAL
start: godz. 19.00
2007.03.24 - ATRAPA RAZOR
start: godz. 19.00
2007.03.29 - MILCZENIE OWIEC
start: godz. 19.00, wjazd: 6 zł
2007.03.31 - THE TRINKERS + KASTRACJA + THE SANDALS
start: godz. 19.00
2007.05.26 - REBEL ANGELS TOUR 2007
start: godz. 19.00, wjazd: 12/16 zł; zagrają: HATE + DARZAMAT + CRIONICS + SAMMATH NAUR.


http://uBazyla.pl


HALYCYNOGEN
Ruszyła strona tego młodego zespołu. Zapraszamy do odwiedzin www.halucynogen.com. Zapowiada się również kilka gigów tego bandu:
16.02.2007 - Świdnik (Słowacja)
23.02.2007 - Stalowa Wola "MDK"
10.03.2007 - Krosno "MDK".


DIMMU BORGIR NEWS
Nie możecie się doczekać nowego albumu Burgerów pt. "In Sorte Diaboli"? Nic prostszego. Wystarczy wejść na specjalną stronę www.nuclearblast.de/dimmu-borgir, gdzie dokładnie 15 lutego będziecie mogli zobaczyć okładkę tego albumu, który ukaże się w Stanach 24 kwietnia, a w Europie 3 dni później. Na wspomnianej stronie znaleźć również można newsy dotyczące zespołu, ekskluzywne recenzje i dużo innego stuffu. Bądźcie pierwsi... zobaczcie pierwsi ;).


T.E.R. - PROMO 2007 ON-LINE
Włoska deathmetalowa kapela Tyrannic Ethical Reconstruction (T.E.R.) umieściła na stronie www.myspace.com/tyrannicethicalreconstruction utwory z ich najnowszego promo: "Arbeit Macht Sklave", "The Art of Throat Cutting" i "The Blood of Christ".


THE SHOWDOWN - NOWY UTWÓR W SIECI
Nowa sensacja w barwach Century Media Records - THE SHOWDOWN po europejskiej trasie z NORMA JEAN i HE IS LEGEND objawiła swój kolejny kawałek z nowego albumu "Temptation Come My Way" (premiera albumu: 26 lutego 2007). "I, Victim (Here's To the Year)" można znaleźć między innymi na stronie www.centurymedia.com.
Więcej info:


www.myspace.com/theshowdown


LAETHORA W OSMOSE PRODUCTIONS
Francuska Osmose Productions wyda 26 lutego debiutancki album formacji LAETHORA zatytułowany "March of the Parasite". W skład zespołu wchodzą między innymi muzycy Dark Tranquillity (Niklas Sundin) i The Provenance. Z tego co podaje wydawca, muzyka ma oscylować w klimatach brutalnego i niezwykle świeżego death/grindu.


www.osmoseproductions.com


NOWE WYDAWNICTWO VIA-NOCTURNA
Via-Nocturna przedstawia swoje nowe wydawnictwo: ABSENTIA - "Waiting". Niemalże 35 minut muzyki z pogranicza dark ambient / industrial. Obraz ciemności, próba uchwycenia esencji ponurych i przesiąkniętych smutkiem ludzkich emocji. Wszystko to na profesjonalnym krążku CDR z rewelacyjną oprawą. Całość w liczbie limitowanej do 200 sztuk.
Zapraszamy do zapoznania się z utworem promującym płytę "Yesterday's Existence", który jest dostępny pod adresem www.myspace.com/vianocturnarecords.


www.via-nocturna.pl


OATH TO VANQUISH - NOWE VIDEO ONLINE
Deathmetalowcy z Libanu - OATH TO VANQUISH ujawnili swoje pierwsze w historii video do utworu "Executive Onslaught" pochodzącego z ich debiutanckiego albumu "Applied Schizophrenic Science". Można je znaleźć w portalu YouTube.com, a dokładnie pod adresem www.youtube.com/watch?v=JyxoCu_esog.
Reżyserem clipu jest amerykański twórca Vince Brusio (http://www.makeyourdisc.com), a zawiera on obrazki zarejestrowane podczas europejskiego tournee zespołu z września 2006 roku, skecze amerykańskiego artysty Roberta S. Connett'a oraz parę rzeczy obrazujących polityczne wydarzenia na Bliskim Wschodzie.


www.oath-to-vanquish.com
www.grindethic.co.uk


NADJA WYDA DWIE PŁYTY W FORESHADOW
Jeden z najwybitniejszych przedstawicieli współczesnej sceny muzyki alternatywnej, kanadyjski duet NADJA, podpisał 2-płytowy kontrakt z Foreshadow. Zespół, który w przeszłości wydawał już muzykę dla Foreshadow w bardzo limitowanych nakładach na krążkach CD-R, tym razem podpisał umowę na dwa pełnometrażowe albumy, które zostaną wydane w formacie CD. Pierwszym z nich będzie ponownie nagrany album "Corrasion", który pierwotnie ukazał się nakładem Foreshadow Limited w liczbie 200 sztuk. Wersja anno domini 2007 została nagrana kompletnie na nowo w styczniu 2007 i opatrzona świetnymi aranżacjami i mnóstwem smaczków. Dodatkowo album będzie wzbogacony o trzy utwory bonusowe: "I am as Earth" (pochodzący ze splitu z MOSS) oraz "Ash" i "White Lies" pochodzące z dwóch wydanych przez Foreshadow kompilacji. Cały album trwa blisko 80 minut!
16 lutego ukaże się darmowy internetowy singiel promujący nadchodzący album (premiera w maju), na którym znajdzie się jeden pełny utwór z albumu, mianowicie "Base Fluid" oraz premierowy 20-minutowy kawałek "Numb", który będzie dostępny TYLKO i wyłącznie na tym singlu.
Drugi album objęty kontraktem z Foreshadow planowany jest na początek 2008 roku i będzie zawierał całkowicie premierowy materiał.
NADJA ma na swoim koncie kilka albumów w formacie CD i LP, które ukazały się m.in. w barwach Alien8 Recordings, Profound Lore Records czy Conspiracy Records. Duet zagrał już masę koncertów, m.in. z ISIS, KHANATE, FRANCISCO LOPEZ czy KAYO DOT.


HOŁD DLA SKEPTICISM
4 lata trwała praca nad muzycznym hołdem dla SKEPTICISM. 12 zespołów z całego świata nagrały swoje wersje utworów Finów. "Entering the Levitation: a Tribute to Skepticism", bo tak się nazywa to wydawnictwo, zostanie oficjalnie wydane 4-ego czerwca jako 2-płytowy album, we współpracy z dwiema wytwórniami zza oceanu, Red Stream i Oak Knoll. Poniżej znajduje się pełna lista wykonawców i utworów:

CD 1:
1. NEST - The Gallant Crow (13:49)
2. SHROUD OF BEREAVEMENT - Forge (7:36)
3. SHAPE OF DESPAIR - Aether (8:46)
4. WHY ANGELS FALL - Shroud of Light, Pinch of Endless (9:14)
5. CORPUS OMNI DOMINI - The Rising of the Flames (9:53)
6. OKTOR - The Organium (7:30)

CD 2:
1. AARNI - Untitled (7:38)
2. MONOLITHE - Edges (6:44)
3. CALMSITE - Towards My End (5:01)
4. RIGOR SARDONICOUS - Chorale (7:08)
5. DARKFLIGHT - The Raven and the Backward Funeral (6:54)
6. IT WILL COME - The Falls (10.36)
Całkowity czas trwania: 100:49 minut.


www.foreshadow.pl
www.cityofglass.org


MYSTIC TOUR 2007
Trasa koncertowa Mystic Tour 2007 na której wystąpią HUNTER, FRONTSIDE, ROOTWATER oraz VIRGIN SNATCH rozpoczyna się już za niespełna miesiąc.Największe wydarzenie koncertowej tej wiosny rozpocznie się 1 marca w Pile, a zakończy 1 kwietnia w Radomiu. Zespoły zagrają 29 koncertów w 29 największych miastach w Polsce. Wszystkie koncerty rozpoczynają się o godzinie 18:00, natomiast bramy klubów będą otwarte od godziny 17:00.

Oto pełna rozpiska Mystic Tour 2007:
1. Piła - Panorama - 01.03.2007 czwartek
2. Toruń - Od Nowa - 02.03.2007 piątek
3. Włocławek - WCK - 03.03.2007 sobota
4. Bydgoszcz - Vanila Club - 04.03.2007 niedziela
5. Poznań - Zeppelin Hall - 06.03.2007 wtorek
6. Gorzów Wielkopolski - DK Chemik - 07.03.2007 środa
7. Szczecin - DK Słowianin - 08.03.2007 czwartek
8. Gdynia - Ucho - 09.03.2007 piątek
9. Olsztyn Andergrant - 10.03.2007 sobota
10.Białystok - Gwint - 11.03.2007 niedziela
11.Koszalin - Kreślarnia - 13.03.2007 wtorek
12.Lublin - Graffiti - 14.03.2007 środa
13.Biała Podlaska - Muzyczna Apteka - 15.03.2007 czwartek
14.Rzeszów - Pod Palmą - 16.03.2007 piatek
15.Bielsko-Biała - Rude Boy - 17.03.2007 sobota
16.Nowy Sącz - Screeam - 18.03.2007 niedziela
17.Częstochowa - TBA - 20.03.2007 - wtorek
18.Katowice - Mega Club - 21.03.2007 środa
19.Warszawa - Stodoła - 22.03.2007 czwartek
20. Łódź - Hala TV Toya - 23.03.2007 piątek
21. Zamość - Stara Brama - 24.03.2007 sobota
22.Radomsko - MDK - 25.03 niedziela
23.Opole - Deja Vu - 26.03.2007 poniedziałek
24. Wrocław - WZ - 27.03.2007 wtorek
25. Zielona Góra - 4 róże - 28.03.2007 środa
26. Kraków - LochNess - 29.03.2007 czwartek
27. Skarżysko-Kamienna - Semafor - 30.03.2007 piątek
28. Leszno - DK Kolejarz - 31.03.2007 sobota
29. Radom - Strefa G2 - 01.04.2007 niedziela.


www.mystic.com.pl


CELESTIA
Francuska horda black metal CELESTIA znalazła swoje miejsce w amerykańskiej firmie Paragon Records. Niedawno jej nakładem ukazała się re-edycja debiutanckiego albumu "Apparitia - Sumptuous Spectre". Opatrzono go nowym artworkiem i zapakowano w luksusowy digipak. W Europie płytę można zdobyć w Aeternitas Tenebrarum Foundation (http://www.atmf.net/) i u lokalnych dystrybutorów.
Następne wydawnictwa ze znaczkiem Paragon Records to: ASH POOL - Black Bondage in the North 7" EP, VORKUTA - Into the Chasms of Lunacy CD, CHARNEL VALLEY - The Igneous Race CD.


DIMENTIANON W NON COMPOS MENTIS RECORDS
Nowojorska formacja grająca black/doom metal DIMENTIANON podpisała papiery z Non Compos Mentis Records na wydanie następcy albumu z 2003 roku - "Seven Suicides". Nowy cedek nosi tytuł "Hossanas Novus Ordo Seclurum". Krążek ma się ukazać w lutym i będzie zawierać następujące kawałki: Your Flesh is Mine To Exploit, Terriblis Est Locus Iste, Bloodshed From a Black Rose, To Be Crowned King and Stabbed to Death, Human Rot (Rigor Sardonicous cover), Dawn of Shadows, Netzach, Azrael, For those who have left, and those left behind, To Return That Which is Above, To That Which is Below Ponadto DIMENTIANON będzie dzielić split CD z Rigor Sardonicous (apocalyptic doom), który ukaże się nakładem Half-Life Records (www.halfliferecords.com) w marcu tego roku 2007. Ze swojej strony DIMENTIANON przygotował dwa nowe kawałki i na nowo zrobioną wersję utworu "Just Before Dawn" z ich debiutanckiego CD "L'aldila" z 2000 roku.


www.dimentianon.com


ROTTING CHRIST NA BAŁKANACH
Pierwsza część europejskiego tournee ROTTING CHRIST promującego ich najnowszy album "Theogonia" zakończy się koncertami na Bałkanach. W towarzystwie dwóch greckich kapel: MASS INFECTION i SUICIDAL ANGELS grupa zagra w następujących miejscach: 05.04 Kranj (Słowenia), 06.04 Pecs (Węgry), 07.04 Budapest (Węgry), 11.04 Bucarest (Rumunia), 12.04 Sofia (Bułgaria) and 13.04 Skopje (Macedonia).


www.massive-music.pl


VADER NA LETNICH FESTIWALACH
Niestrudzeni deathmetalowcy zagrają na następujących festiwalach w tym roku:
16.06.07 GER Queens Of Metal Open Air @ Schweinfurt
22.06.07 BEL Graspop MM Festival @ Dessel
23.06.07 FR Hellfest @ Clisson
14.07.07 A Kaltenbach Open Air @ Spital am Semmering
27.07.07 GER Eisenwahn Open Air @ Eisenwahn
28.07.07 SK Oravsky Rock Fest @ Namestovo
02.08.07 GER Wacken Open Air Festival @ Hamburg
10.08.07 GER Party San @ Bad Berka
11.08.07 CZ Brutal Assault @ Jaromer
Ponadto wiadomo już, że na przełomie września i października odbędzie się część druga Blitzkrieg 4 w naszym kraju. Obok VADER zagrają również ROTTING CHRIST oraz INCANTATION. Potwierdzono już koncerty w następujących miastach: Bydgoszcz, Poznań, Zielona Góra, Wrocław, Zabrze, Bielsko-Biała, Rzeszów, Radom, Białystok, Ełk and Olsztyn


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
Po udanej trasie z AETERNUS, polsko-brytyjska formacja DEVILISH IMPRESSIONS potwierdziła swój udział na jednodniowym blackmetalowym festiwalu, który będzie miał miejsce w klubie The Underworld w Londynie 24 lutego 2007. Oprócz DEVILISH IMPRESSIONS zagrają: Thus Defiled [black metal UK], NFD [zespół muzyków Fields of the Nephilim], Screamin' Daemon, Desolation, Centurions Ghost, Dead Beyond Buried, Necrosadistic Goat Torture i Dyscarnate. Wejście na koncert od 14:00, a bilety można zakupić za pośrednictwem www.ticketweb.co.uk / www.stargreen.co.uk.
Potwierdzono też, że DEVILISH IMPRESSIONS będzie supportem na tegorocznym rosyjskim tournee MARDUK.


www.conquerrec.com

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005