ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


7 GATES - NOWY NUMER
Już jest w sprzedaży nowy, 13-ty numer magazynu "7 Gates". Jak zawsze zawiera on mnóstwo ciekawych wywiadów i materiałów, a więcej szczegółów znajdziecie w dziale "Polecamy" oraz na stronie www.7gates.org


ALLES STENAR - NOWOŚCI WYDAWNICZE
Dostępne są już 2 nowości na CD wydane przez Alles Stenar:
- ARKONA / BESATT / THIRST split CD 2005 (wydanie slipcase zawierające drugi alternatywny cover), w skład którego wchodzą nowe mini każdego z zespołów. ARKONA i THIRST prezentują najnowsze utwory oraz po jednym coverze, natomiast BESATT nagrał wybrane utwory ze swoich pełno wymiarowych krążków, jednak w surowszych, bardziej bestialskich wersjach.
- PAGAN FOREST "Pure Harmony of the Night / Pośród Złowieszczej Ciszy" - retrospektywny płytowy debiut jednego z najbardziej utalentowanych i oryginalnych zespołów epic pagan metalowych.
Zamówienia, pytania, katalog: alles_stenar@o2.pl


AMORPHOUS POSZUKUJE WYDAWCY
Zespół AMORPHOUS poszukuje wydawcy. Gotowy jest już pełny materiał nagrany w studiu. W składzie znajdują się m.in. Pająk z ESQARIAL i Młody z DISSENTER. Na stronie www.amorphous.prv.pl dostępne są mp3 z "Return From the Dead - Promo 2005" i pozostałe informacje o zespole.


BEHEMOTH - TRYUMFALNY POWRÓT Z AUSTRALII
BEHEMOTH właśnie powrócił ze swojej pierwszej trasy na kontynencie australijskim. Tym samym zakończył 16-miesięczny cykl koncertowy, którego bilans to ok. 225 koncertów na całym świecie. W chwili obecnej zespół przygotowuje się do wydania pod koniec marca podwójnego albumu "Demonica" Na dwóch krążkach znajdą się dwa pierwsze dema BEHEMOTH, oraz mnóstwo niepublikowanych utworów (m.in. numery z płyty "Grom" nagrane ponownie podczas sesji "Demigod", "Cursed Angel Of Doom" - absolutnie pierwszy utwór, który powstał pod szyldem BEHEMOTH i znalazł się na demo "Endless Damnation").
Tuż po premierze płyty BEHEMOTH wyruszy ponownie do Stanów Zjednoczonych, gdzie w kwietniu zagra wraz z MORBID ANGEL ponad 12 koncertów. Natomiast mniej więcej w połowie maja odbędzie się trasa koncertowa w Polsce - "Demigod 2 Tour", na którą złoży się ok. 10-11 koncertów. Zespół zagra w miastach, do których nie dotarł podczas pierwszej części trasy, w których grywał bardzo rzadko, lub w ogóle. BEHEMOTH zapowiada nową scenografię, nową setlistę, oraz pełną gamę całkowicie nowego merchandise.
Ponadto, w najnowszym numerze amerykańskiego magazynu Revolver znalazł się wywiad z zespołem. Nergal rozmawia z Danem Epsteinem o swoich początkach w zespole, planach koncertowych na najbliższe miesiące oraz jego słabości do kobiet.
Na stronie www.behemoth.pl w dziale zdjęcia/różne możecie obejrzeć galerie prywatnych zdjęć z tej koncertowej po Australii.


BUNDER NEKROMUNDA - NEWSY
Split-CD BxNx (BUNDER NEKROMUNDA) / RZEŹNIA został wydany za sprawą Surgical Diathesis Rec (www.sdrec.metal.pl). Profesjonalnie zrobiony cedek z 10-stronnicową wkladką zawiera wersję multimedialną. Na zachętę muzycy z BUNDER zapraszają do zassania mp3-ek pod powyższymi adresami:
www.ancient.w.inds.pl/bunder/dwn/01-DadYouFuckMyGirlfriend!!!.mp3
www.ancient.w.inds.pl/bunder/dwn/02-Wish.mp3
Z innych wieści z obozu BxNx tajlandzka Brute! Prod. wydała kasetowego splita z hiszpańskim VENEREAL DISEASE (www.bruteprods.com). MP3 dwóch numerów z tego wydawnictwa znajdziecie pod poniższym adresem:
www.ancient.w.inds.pl/bunder/dwn/BxNx-Way_of_Life.mp3
www.ancient.w.inds.pl/bunder/dwn/BxNx-Regurgitation_ov_Cuntgrindig_Violence.mp3

www.bundernekromunda.com


COLD MEAT INDUSTRY
Szwedzka kultowa firma Cold Meat Industry rozpoczyna rok od wyjazdu kilku związanych z nią projektów do Australii na Cold Meat Festival. Będzie on miał miejsce w Melbourne w dniach 4 i 5 lutego. W "The Corner Hotel" wystąpią RAISON D'ETRE, BRIGHTER DEATH NOW (dwukrotnie), DEUTSCH NEPAL, ATOMINE ELEKTRINE, FROZEN FACES, BOCKSHOLM, SHINJUKU THIEF, MANTICLE oraz ISOMER. Więcej informacji na stronie www.coldmeatinoz.com
Ponadto w lutym nakładem CMI ukaże się podwójny album SKIN AREA "Journal Noir / Lithium Path" limitowany do 1000 sztuk. W skład projektu wchodzi znany z noise'owego IRM Martin Bladh oraz Magnus Lindh, a wśród gości na płycie są m.in. Carl Abrahamsson (WHITE STAINS, COTTON FEROX i Ann-Marie Thim (ARCANA). Można spodziewać się mrocznej, eksperymentalnej muzyki z pogranicza ambientu i noise z oryginalnymi wokalizami. Próbki utworów można znaleźć na stronie CMI
www.coldmeat.se/sounds/audio/skinarea/skinarea_silverhall.mp3
www.coldmeat.se/sounds/audio/skinarea/skinarea_girls.mp3
www.coldmeat.se/sounds/audio/skinarea/skinarea_nostalgia.mp3
Innym z wydawnictw spodziewanych w lutym jest drugi album BEYOND SENSORY EXPERIENCE w barwach szwedzkiej firmy. "The Dull Routine of Existence" ukaże się w formie digipaka i ponownie można spodziewać się dawki melodyjnego, rytmicznego i perwersyjnego dark ambientu. Próbki nagrań z albumu można zassać pod następującymi adresami:
www.coldmeat.se/sounds/audio/bse/cmi154_01.mp3
www.coldmeat.se/sounds/audio/bse/cmi154_04.mp3
Jednocześnie Cold Meat zapowiada na kolejne miesiące nowe albumy RAISON D'ETRE, ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO, MZ.412 oraz BRIGHTER DEATH NOW.

www.coldmeat.se


DEATHEVOKATION W XTREEM MUSIC
Xtreem Music podpisało kontrakt z pochodzącą z San Diego deathmetalową kapelą DEATHEVOKATION. Grupa ma na koncie tylko jedno demo "Blood" nagrane na początku 2005 roku, które otrzymało wiele dobrych recenzji w różnych magazynach. Na czele zespołu stoi Niemiec Gotz Vogelsang, a muzykę zespołu określa się jako nawiązanie do klasyków death metalu takich jak UNLEASHED, BOLT THROWER, ASPHYX czy AUTOPSY. Debiutancki album w barwach Xtreem Music ma być wydany pod koniec 2006 roku.

www.xtreemmusic.com


DEVILISH IMPRESSIONS - OFICJALNE MP3
Na stronie zespołu są już do ściągnięcia dwa utwory z nagranego materiału na album "Plurima Mortis Imago". Grupa wybrała w tym celu zamykający krążek numer "SataniChaoSymphony" (wedle słów Quazarre'a jest to cholernie szybki i intensywny kawałek, najkrótszy z napisanych dotąd przez DEVILISH IMPRESSIONS). Drugi z utworów to "Dracula's Mechanized Universe", do którego gitarowe riffy powstały w 1997 i 1998 roku. Oprócz tego na stronie można znaleźć inne, nieco starsze nagrania zespołu.

www.devilish-impressions.com


EASTSIDE - NOWE WYDAWNICTWA
Firma Eastside wypuściła dwie nowe pozycje. Pierwsza z nich CD ukraińskiej formacji LUTOMYSL - "Winter of Humanity" (mroczny i surowy, pełen nienawiści, apokaliptyczny black metal). Druga pozycja to re-edycja materiału PERUNWIT "Wszystkie Odcienie Szarości". Wcześniej był on dostępny jedynie na kasecie, a wersja CD zawiera dodatkowy utwór "Nowe Pokolenie" nagrany w listopadzie 2003 oraz teledysk do utworu "Ostatnia Droga Wojownika" (pagan/folk).

eastside.onestop.net


EPHEMERAL SUN - NOWY ALBUM
Amerykański zespół, w którego skład wchodzi między innymi wokalistka Laurie Ann Haus (AUTUMN TEARS, TODESBONDEN, ex-RAIN FELL WITHIN) nagrywa nowy, drugi już album. Grupa prezentuje ciekawą mieszaninę progresywnego rocka z elementami metalu, muzyki elektronicznej i jazzu. Oprócz tego EPHEMERAL SUN zagra na trzydniowym festiwalu Rites of Spring 28 kwietnia (info: www.rosfest.com).

www.ephemeralsun.com
www.myspace.com/ephemeralsun


GUTTING EUROPE 4 TOUR 2006
Na europejską trasę ruszą już wkrótce deathmetalowe bandy: MONSTROSITY, DEEDS OF FLESH, VILE, IMPALED. Oto więcej szczegółów:

23.03. POL Warszawa @ Proxima
24.03. GER Berlin K17
25.03. GER Giebelstadt n/Wurzburg @ I-Park Klingholz
26.03. HOL Rotterdam @ Baroeg
27.03. BEL Gent @ The Frontline
28.03. UK Manchester @ Jilly's Rockworld
29.03. SCO Glasgow @ Soundhaus
30.03. UK Leeds @ Josephs Well
31.03. UK Birmingham @ Edwards No8
01.04. UK London @ Electrowerkz
02.04. UK Brighton @ Engine Room
03.04. FR tba
04.04. BEL Mons @ Auberge de Jeunesse
05.04. GER Trier @ Exhaus
06.04. HOL Eindhoven @ Effenar
07.04. HOL Katwijk aan Zee @ Scum
08.04. GER Essen @ Turock
09.04. FR Lille @ MJC Saint Andre
10.04. FR Paris @ Locomotive
11.04. FR Toulouse @ Havana
12.04. SP Barcelona @ Mephisto
13.04. SP Madrid @ Ritmo & Compas
14.04. SP Sevilla @ Salvation
15.04. POR Corroios n/Lisbone @ Cine-teatro
16.04. POR Mangualde n/Viseu @ CC Santo Andre
17.04. SP Vigo @ La Iguana
18.04. SP Irun @ Tunk
19.04. FR Marseille @ tba
20.04. ITA Milano @ Transilvania Live
21.04. CH Zurich @ Dynamo (werk 21)
22.04. A Graz @ Orpheum
23.04. CZ tba
24.04. POL tba


HELLBORN - NOWY ALBUM
"HELL-BORN zarejestrował 10 nowych numerów, które tworzą 45 minut najbardziej piekielnego i kopiącego w dupę old-schoolowego death metalu. Bądźcie gotowi na najcięższy i najbardziej bezkompromisowy album HELL-BORN w historii!!!" Takimi słowami reklamuje najnowsze dzieło tego zespołu wydawca "Cursed Infernal Steel". Ponieważ dotychczasowy kontrakt z Conquer Records wygasł po wydaniu albumu "Legacy of the Nephilim", po sesji nagraniowej HELL-BORN rozpoczął poszukiwania wydawcy. W efekcie kilkumiesięcznych i dość trudnych negocjacji zespół zdecydował się podpisać nowy kontrakt z Conquer Records na kolejne dwa albumy. W międzyczasie we wrześniu 2005 w USA ukazał się album "Legacy of the Nephilim". Album wydała IBEX MOON RECORDS. W związku z tym faktem i chęcią uniknięcia pokrywania się terminów wydawniczych premiera nowego albumu HELL-BORN "Cursed Infernal Steel" została przesunięta na luty 2006.

www.conquerec.com


HERMH DO KWADRATU
Kilka tygodni poprzedzających wydanie płyty przysporzyło mnóstwo ciekawostek...
Oto słowa przekazane nam przez Barta z HERMH: "Miło jest nam poinformować iż trzeci album HERMH - "EDEN`S FIRE" zostanie wydany w dystrybucji na cały świat przez naszego wydawcę firmę Pagan Records w formie ekskluzywnego digipaku z dołączonym bonusem w postaci teledysku do utworu otwierającego album: "Prepare To Revolt". Natomiast na terenie Polski wydawcą będzie firma Empire Records jako licencjonobiorca. Album w formie CD będziedołączony do nowego numeru magazynu "Thrash`em All" nr.1/2006 (koniec lutego). Jestem cholernie zafrapowany tą sytuacją, nie jest to zwykły materiał... Realizacją tego albumu byłem pochłonięty od kilku lat, to co się w tej chwili dzieje jest wypadkową tych lat przygotowań. Chcę w tym miejscu podziękować Tomaszowi Krajewskiemu, który od początku naszej działalności był zaangażowany sercem wydawcy w nasz zespół. Nikt więcej w tym kraju nie mógł poświęcić tyle duszy, cierpliwości oraz funduszy potrzebnych do realizacji tego albumu. Wyrazy szacunku za otwartość należą się także Mariuszowi Kmiołkowi, który zechciał promować tę płytę z logiem wytwórni Empire Records, jak również na łamach swego pisma dając nam szansę i możliwość dotarcia do grona szerokiego odbiorcy magazynu. To "dziecko", które powstało w naszych rękach jest uwiecznieniem moich ponad siedmio-letnich muzycznych marzeń..."
Z innych wieści, które do nas dotarły, data wydania digipaku może jeszcze ulec zmianie (planowany pierwotnie termin to luty 2006) i nie wiadomo jeszcze do końca, czy HERMH pojedzie na marcową trasę Empire Invasion Tour. Szykuje się natomiast niespodzianka w postaci trasy białostockiej formacji w maju, ale o tym poinformujemy, gdy wszystko będzie już w 100% pewne.

www.hermh.pl
www.paganrecords.com.pl
www.empire-records.com.pl


LANDSCAPE OF SOULS - NOWY MATERIAŁ
Zespół LANDSCAPE OF SOULS z Zabrza 5 grudnia 2005 roku rozpoczął prace nad swoją debiutancką płytą o tytule "Insomnia". Nagrań dokonują w studio Maq Records w Wojkowicach , a całą realizacją zajął się znany z NIGHTLY GALE Jarosław Toifl , który nagrywał z zespołem demo "Strange Dream". Jak na razie zostały nagrane wszystkie instrumenty i wokale do utworów: Vulcano , Every Thing Is Not As It Should Be, Listen To The Sound of Life, Sleeplessness i My Blood.
Najbliższe koncerty LOS:
04.02.2006 (sobota) - Zabrze, CK Wiatrak, start 19:00 (LANDSCAPE OF SOULS + CODA)
04.03.2006 (sobota) - Opole, Klub Promenada, start 20:00 (LANDSCAPE OF SOULS + CODA)
Więcej info, mp3 i foty LANDSCAPE OF SOULS na www.landscapeofsouls.metal.pl


MEGA SIN - NOWY NUMER
W EMPiK'ach oraz w różnych dystrybucjach (m.in. Pagan Records) można już kupić długo oczekiwany, ósmy numer magazynu "Mega Sin". W numerze nie brakuje świetnych wywiadów oraz innych materiałów dotyczących szeroko pojętemu ekstremalnemu metalowi. Więcej informacji w dziale "Polecamy" oraz na stronie magazynu.

www.mega-sin.com


MISTYCZNA NOC - KOLEJNA EDYCJA
Już 4 lutego 2006 r. o godz. 19.00 odbędzie się kolejna edycja MISTYCZNEJ NOCY w katowickim "Mega-Clubie", mieszczącym się przy ul. Dworcowej 4, na której wystąpią: HELL-BORN (old-school black/death metal), SALTUS (pagan metal), NON OPUS DEI (black metal), LUGBURZ (black metal) + niespodzianka.
Wstęp: 15 / 20 zł
Info:
mistyczna_noc@wp.pl
tel. (32) 2792402
(32) 2068527


RISE FOR VICTORY - NOWA KOMPILACJA
W połowie stycznia ukazała się kolejna kompilacja Rise For Victory. To już piąta odsłona podziemnego przewodnika w skład, którego wchodzą dwie płyty CD promujące tylko i wyłącznie zespoły mało znane, tworzące muzykę metalową i stojące w opozycji do stylistyki z przedrostkiem "new". Na Rise For Victory compilation vol. 5 można usłyszeć zespoły z Polski oraz różnych zakątków świata (czasami są to bardzo odległe i egzotyczne miejsca, np. Indonezja czy Urugwaj). Będziecie przez ponad dwie godziny bombardowani dźwiękami z piekła rodem w wykonaniu 35 zespołów z 18 krajów. Profesjonalny druk, limitowany nakład i racjonalna cena! Całość kosztuje 15 złotych. Jeżeli interesuje Was zakup jednej płyty, wtedy płacicie 8 złotych. W obydwu przypadkach koszt wysyłki pokrywa Rise For Victory. Na pierwszym krążku znajdują się nagrania następujących kapel: JAROVIT, MORITURUS, EMPHERIS, MORBUS MORTIFER, THY WORSHIPER, BESTIAR, HEGEMOON, RAVENDUSK, MOLOCH, HELLSPAWN, REDEMPTOR, INTERIOR, MASS INSANITY, MOULDED FLESH, THE ODOURS, DEFORMED oraz SLAUGHTERHAUSESABBATH. Na drugiej zaś: MACABRE OMEN, WINTER OF APOKALYPSE, POSTHUMOUS BLASPHEMER, ANARKHON, JASAD, SALACIOUS GODS, LUNATIC GODS, CANIBALE, DARKEST HATE WARFRONT, EMBRYOTOMY, REQUIEM AETERNAM, RAPED GOD, DEMIURG, TORKA, DEAD CONGREGATION, MASQIM XUL, ANAEL i AES DANA.

www.rfv-zine.prv.pl


RIVERSIDE W TRASIE
Sprawcy największego zamieszania w świecie muzyki progresywnej potwierdzili daty 16 koncertów, które zagrają w Polsce wczesną wiosną. RIVERSIDE będzie promował wydaną w październiku ubiegłego roku płytę "Second Life Syndrome", która została rewelacyjnie przyjęta przez media w kraju i za granicą (m.in. płyta roku wg słuchaczy audycji w Trójce "Noc Muzycznych Pejzaży" Piotra Kosińskiego). Oto pełna rozpiska trasy oraz ceny biletów:

("Second LIVE Syndrome Poland Tour '06")
31.03.2006 TORUŃ, klub "OD NOWA", godz.20:30, bilety: 20/25zł
01.04.2006 OLSZTYN, klub "ANDERGRANT", godz.20:30, bilety: 20/25zł
02.04.2006 GDAŃSK, klub "PARLAMENT", godz.20:30, bilety: 20/25zł
03.04.2006 SZCZECIN, klub "HORMON", godz.20:00, bilety: 20/25zł
04.04.2006 GNIEZNO, klub "MDK", godz.20:30
05.04.2006 POZNAŃ, klub "SCENA ROZMAITOŚCI", godz.20:30
06.04.2006 ZIELONA GÓRA, klub "KAWON", godz.20:30, bilety: 20/25zł
07.04.2006 WROCŁAW, klub "FIRLEJ", godz.20:30
08.04.2006 KRAKÓW, klub "LOCH NESS", godz.20:30
09.04.2006 RZESZÓW, klub TEATR "MASKA", godz.20:00
10.04.2006 LUBLIN, klub "CENTRUM KULTURY",godz.20:30, bilety: 20/25zł
11.04.2006 ŁÓDŹ, klub "LIZARD KING", godz.20:30
12.04.2006 KATOWICE, klub "MEGA CLUB", godz.20:30
13.04.2006 KIELCE, klub "MEFISTO", godz.20:30, bilety: 20/25zł
06.05.2006 KONIN, klub "OSKARD", godz.20:30
07.05.2006 WARSZAWA, klub "PROXIMA", godz.20:30, bilety: 25/30zł


ROOTWATER W LUBLINIE
3 lutego w Centrum Kultury w Lublinie ROOTWATER zagra na trzydniowym festiwalu w towarzystwie m.in. FRONTSIDE i LOST SOUL. Początek imprezy: 18.00. Bilety na poszczególne dni w cenie 15 zł, karnet na wszystkie dni 35 zł.
Info o festiwalu: wisart@o2.pl


THE CHAINSAW - NOWY ALBUM
Nowy album THE CHAINSAW o roboczym tytule "Hidden Memories" ukaże się 25 października nakładem Empire Records. Materiał, podobnie jak "The Journey Into the Heart of Darkness", zostanie zarejestrowany w opalenickim studio Taklamakan przez Przemysława "Perłę" Wejmanna. Sesja nagraniowa "Hidden Memories" będzie miała miejsce w okresie pomiędzy 1 sierpnia a 15 września bieżącego roku. Są już znane niektóre z tytułów utworów, które znajdą się na nowej płycie THE CHAINSAW. Są to "Ball of My Life", "Memories", "Doringen", "Obsession", "Seeker of Truth", "Robin's Cruise", "Chainsaw Killer" oraz "My Day". Zespół otrzymał też oferty koncertów u naszych południowych sąsiadów Czechów. Oto potwierdzone na dzień dzisiejszy daty:
24/05/2006 Praga - klub "Kain"
27/05/2006 Teplice nad Metuji - "Teplická Rocková Noc"
15/07/2006 Bohušovice n.O - "Rockfest"
21/07/2006 Náměšt na Hané - "Dratofest".

www.chainsaw.prv.pl


TRAUMA W UNIQUE LEADER RECORDS
Znana jest już data zachodniej premiery ostatniego albumu "DetermiNation". Płyta ukaże się 18 kwietnia dzięki Unique Leader Records, zarówno w USA jak i w Europie. "Nasza macierzysta wytwórnia Empire Records po kilku miesiącach pertraktacji odsprzedała prawa licencyjne tej amerykańskiej firmie. Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiego obrotu sprawy. Unique Leader coraz prężniej działa na rynku i mimo, że nie jest wielką firmą, wykonuje świetną robotę dla swoich zespołów." - powiedział Mister z TRAUMY.


TYPHUS / CROWNED IN SEMEN - SPLIT 7" EP
Amerykańska Dark Horizon Records przygotowała do wydania 7-calową EP, na której prezentują się dwie blackmetalowe hordy ze Stanów. Tytuł strony zajmowanej przez TYPHUS to "We Rape the Cunt of the Virgin Mary", a tytuł strony zajmowanej przez CROWNED IN SEMEN (w składzie zespołu m.in. legendarny muzyk PROFANATICY/HAVOHEJ, Paul Ledney) to "And the Black Cum Shall Spill Forth". Na luty Dark Horizon zapowiada wznowienie praktycznie niedostępnego albumu norweskiej formacji WALLACHIA - "From Behind the Light".

www.darkhorizon666.com


VIOLENCE MAGAZINE #7
W sprzedaży jest już siódmy numer anglojęzycznego pisma poświęconego różnym obliczom brutalnej muzyki. W numerze między innymi wywiady z: Life Once Lost, Acacia Strain, Antigama, Bodies In The Gears Of The Apparatus, Burnt By The Sun, Burst, Choosing Death, Darkest Hour, Disfear, Fear My Thoughts, Hell Within, Inhumate, Integrity, Kill The Client, Lethal Aggression, Misery Index, Napalm Death, Third Degree, Rise And Fall, Toxic Bonkers, Shackled Down, Hawg Jaw, Cretin, Integrity, Isle Of Man, Dysrhythmia, Tower Of Rome, The Ocean, Beecher, Good Life Recordings, Monster, Apartment 213, Black Market Fetus + recenzje, artykuły. W sumie 76 stron formatu A4. Zamawiać można u wydawcy, a adresy znajdziecie poniżej.

www.selfmadegod.com
shop.selfmadegod.com
www.myspace.com/selfmadegodrecords


ABGOTT W STUDIO
Blackmetalowcy z ABGOTT, którzy słyną z niekonwencjonalnego podejścia do 'czarnej sztuki' nagrywają obecnie nowy album w Alpha and Omega Studios we włoskim mieście Como. Nad wszystkim czuwa producent odpowiedzialny za dzieła takich grup jak: ANCIENT, SYMPHONY X, MORTUARY DRAPE czy BLAZE BALEY - Alex Azzali. Tytuł nowego wydawnictwa to "Artefact of Madness", a na płycie usłyszeć będzie można gościnnie śpiewającego i grającego na klawiszach Aphazela (ANCIENT). W międzyczasie Agamoth, lider ABGOTT postanowił pozbyć się dotychczasowego basisty Daemon'a i na jego miejsce zatrudnił Nyarlatothep'a. Pracami nad oprawą graficzną albumu podzielili się: Chas Fenoughty z In Locos Deus Graphic oraz Elizabeth "Lucifera" Stanton (BeautyinDarkenss.com). Premiera zapowiadana jest na początek bieżącego roku. Zespół nie omieszkał pochwalić się również koncertem jaki w towarzystwie HYPOCRISY mieli okazję zagrać 10 stycznia w londyńskim Camden EalectricBallroom. Następny koncert w Croydon (UK) już 20-go stycznia. Więcej dat wkrótce...


AVULSED
Kapela podsumowuje ubiegły rok, w którym to zagrała 35 koncertów w 14 różnych krajach wliczając Japonię i całą Europę. Następcą świetnie przyjętego "Gorespattered Suicide" będzie mini-album z 8 bonusowymi numerami. Na "Reanimations", bo tak będzie się zwał nowy MCD, złożą się dwa nowe kawałki: "River Runs Red", "Foetal Consolation" oraz ponownie nagrany utwór z pierwszego dema ('92) - "Unconscious Pleasure". Oprócz tego pojawią się trzy następujące covery: EXODUS "Piranha", WASP "I Wanna Be Somebody" oraz GOREFEST "Mental Misery". Te trzy songi, jak sam zespół zauważa są stylistycznie odmienne i czerpią z gatunków, które miały największy wpływ na AVULSED, czyli death, thrash i heavy metal. Ciekawie zapowiada się bonusowa część wydawnictwa, na której pojawią się kawałki AVULSED, ale... odegrane przez 8 różnych zespołów! Pięć hiszpańskich: TERRORISTARS, KAOTHIC, WITCHES' SABBATH, BYLETH i ABYFSS, a także argentyński IN ELEMENT, algierski CARNAVAGE oraz australijski TWISTED FATE. Warstwą graficzną zajmie się ponownie Phlegeton. Płyta ukaże się dzięki Electric Chair Music (Hiszpania) oraz Xtreem Music (reszta świata).

www.myspace.com/avulsedzone


BELPHEGOR - TRWAJĄ PRACE NAD NAGRYWANIEM
Zespół jest już po 2 turach sesji nagraniowej, by 25.01. wejść do studia po raz trzeci i ostatni. Gotowe jest wszystko poza partiami gitar i samplami na intro i outro. Współpraca z Andy'm Classen'em nie poszła na marne. Muzycy są bardzo zadowoleni z dotychczasowych efektów nagrywania: dźwięk brzmi masywnie i świeżo. Jak powiedział wokalista Helmuth: "Ten album to krok naprzód dla BELPHEGOR. Dodaliśmy wiele nowych elementów, poziom kompozycji jest wyższy, a poza tym usłyszycie najbardziej agresywne wokale jakie kiedykolwiek nagrałem. Jest to najmocniejszy album jaki dotąd stworzyliśmy z BELPHEGOR. Bądźcie przygotowani!". Oto niektóre tytuły kawałków: "Throne of Sacrilege", "Flammandus Et Contemtus", "Bluhtsturm Erotica", "Belphegor- Hell's Ambassador". Zdjęcia z sesji nagraniowej dostępne na oficjalnej stronie zespołu:

www.belphegor.at


BELPHEGOR - TRASA Z CANNIBAL CORPSE
BELPHEGOR będzie supportował CANNIBAL CORPSE na ich nadchodzącej trasie po Europie. 6.04. Austriacy wystąpią na NO MERCY FESTIVALS. Helmuth: "Czekamy z niecierpliwością na te diabelskie koncerty, jesteśmy bardzo podekscytowani możliwością dzielenia sceny z zespołem, który należy do naszych ulubionych".


BALTIC GENERATION 2006 TOUR
W kwietniu rusza trasa koncertowa z udziałem litewskiego OBTEST oraz łotewskiego LOITS. Planowane daty koncertów to 19 - 30 kwietnia, a tour rozpocznie się 19 kwietnia koncertem w Katowicach, a zakończy występem na trzydniowym festiwalu Steel Warriors Rebellion IX (28-30 kwietnia) w portugalskim mieście Barosellas, gdzie OBTEST i LOITS wystąpią obok BOLT THROWER, INGROWING, YATTERING, PREJUDICE, SUHRIM, HELL-BORN, FLAGELLUM DEI i wielu innych.


CRYPTOPSY W POLSCE
Już 31 stycznia w warszawskiej "Proximie" odbędzie się koncert otwierający europejską trasę "The Ultimate Domination Tour 2006", którego główną gwiazdą będzie kanadyjska formacja CRYPTOPSY. Muzycy promować będą swój nowy, wydany niedawno album "Once Was Not" (Century Media). Kolejną gwiazdą koncertu będzie doskonale znany wszystkim fanom death metalu, szwedzki GRAVE. Poza nimi wystąpią jeszcze niemiecki DEW-SCENTED (death metal), belgijski ABORTED (brutal death gore), polska VESANIA (awangardowy symfo-black) oraz amerykański HURTLOCKER (thrash-core). Jak widać, szykuje się prawdziwa uczta dla fanów dobrej muzyki, a jako, że jest to jedyny koncert tego składu w Polsce, gorąco wszystkich zapraszamy!
Empire Records uruchomiło już przedsprzedaż biletów w cenie 40 zł (w dniu koncertu bilet kosztować będzie 45 zł). Są one do nabycia w warszawskich sklepach "Hey Joe"(ul. Złota 8, tył kina Relax), oraz "Dziupla"(ul. Ząbkowska 5) oraz gościnnie w klubie "Progresja" (ul. Kaliskiego 25). Bilety można również zamawiać drogą telefoniczną (dzwoniąc do Empire Records pod numer 054 2837090) i elektroniczną (wysyłając e-mail na adres info@vader.pl o tytule CRYPTOPSY i podając imię i nazwisko). Taka rezerwacja ważna jest po otrzymaniu potwierdzenia.

www.empire-records.com.pl


DEVILISH IMPRESSIONS NEWS
DEVILISH IMPRESSIONS, zespół mający w składzie muzyków m.in. ASGAARD i LUNA AD NOCTUM zamieścił na swojej stronie mp3 z najnowszej płyty "Plurima Mortis Imago" oraz z poprzedniego materiału. Utwory są do ściągnięcia w dziale "download".

www.devilish-impressions.com


ENSOPH - ZAPOWIEDŹ NOWEJ PŁYTY DOSTĘPNA W INTERNECIE
Krótko po sukcesie trasy THE HORNED GOD OF THE WITCHES wraz z DEATH SS, nadszedł czas na odsłonięcie kurtyny nowego albumu ENSOPH pt. "Projekt X-Katon". Na oficjalnej stronie zespołu (www.ensoph.it) jest już dostępna zapowiedź audio. Pod tym linkiem: www.ensoph.it/new2/prev.htm znajdziecie 3 nowe utwory w całości, próbki dźwiękowe reszty kompozycji oraz kompletny przekrój przez nowy krążek. "Projekt X-Katon" będzie wydany jako digipack, w pierwszej edycji w liczbie 1500 egzemplarzy, łącznie z "The Seductive Dwarf EP". Nowy album ENSOPH zostanie nagrany w weneckim HeartBeat Studios. Masteringiem zajmie się Goran Finnberg z Mastering Room Studios. Premiera "Projekt X-Katon" już w lutym, a wydawcą jest Cruz Del Sur Music.

www.ensoph.it


GOD'S BOW
Zespół GOD'S BOW udostępnił po raz pierwszy w całości do posłuchania "Helpline": www.myspace.com/godsbow - jeden z utworów ze swojej nowej płyty "Follow" w krótszej, radiowej wersji. Znajduje się on na stronie z profilem zespołu na MySpace: www.myspace.com/godsbow ). W związku z tym, że dotychczasowa wytwórnia God's Bow (Black Flames Records) niespodziewanie zakończyła swoją działalność, termin wydania "Follow" z pewnością zostanie przesunięty. Nie jest jeszcze wiadomo gdzie zostanie wydana nowa płyta - trwają jeszcze rozmowy z przedstawicielami różnych wytwórni.

www.godsbow.com


HANDFUL OF HATE WCHODZI DO STUDIA
Uznana włoska blackmetalowa horda rozpocznie wkrótce proces nagrywania nowego albumu, którego tytuł ma brzmieć "Gruesome Splendour". W tym celu odwiedzą Studio 73, gdzie po raz kolejny produkcją zajmie się Paso, odpowiedzialny za poprzednią płytę HOH: "Vicecrown." Album ukaże się nakładem Cruz Del Sur Music na wiosnę 2006 roku i będzie zawierał 9 ścieżek wypełnionych agresywnym, szybkim i bezkompromisowym black/death metalem.

www.handfulofhate.com


HERMAN RAREBELL
Warszawsko-olsztyński kwartet HERMAN RAREBELL zakończył pracę nad debiutanckim 3-calowym CD zatytułowanym "Too Late For Peace", który zostanie wydany w marcu 2006 w Selfmadegod Records. Ponad 18-minutowy mini-album nagrany został w Studio X w Olsztynie przez Szymona Czecha (NYIA, THIRD DEGREE) i zawiera 15 old-schoolowych, siarczystych, grindowo-crustowych kawałków, które rozwalają czaszkę z szybkością młota pneumatycznego. Oprócz własnych kompozycji są trzy klasyczne covery: "Rags To Rich's" DOOM oraz "Multinational Corporations" i "Instinct of Survival" NAPALM DEATH. Dzięki temu albumowi polubisz śmierć i zniszczenie. W składzie członkowie THIRD DEGREE i ANTIGAMA. HERMAN RAREBELL to doskonała odpowiedź na stary dobry grind/crust, charakterystyczny dla takich zespołów jak NAPALM DEATH, TERRORIZER, DOOM, REPULSION, DEFECATION, EXTREME NOISE TERROR. Dodatkowo fantastyczne wydanie na trzycalowym krążku. Przygotuj się na wirtualną lobotomię! Too Late For Peace mp3: www.selfmadegod.com/mp3/mp3_smg023.mp3.

www.Myspace.com/HRgrind
www.selfmadegod.com


HORRORSCOPE
Thrashmetalowcy z HORRORSCOPE pracują nad następcą "The Crushing Design". Na przełomie lutego i marca zespół wchodzi do ZED-Studio żeby zarejestrować piąty już z kolei studyjny album. Gotowa jest już większa część materiału, a kompozycje będą kontynuacją "TCD" i mają pokazać jeszcze ostrzejsze pazury kompozycji. Znane są również daty najbliższych koncertów: HORRORSCOPE zagra 12-13 maja w Westfalii (Ahlen, Werl), tydzień później wystąpi na festiwalu Metal Hades, który odbędzie się w miejscowości Kościan, a 15 lipca pokaże się na Dong Open Air Festival, także w Niemczech.
Więcej szczegółowych informacji na:

www.horrorscope.net


MANEGRAM W TRASIE
Kilka początkowych dni marca to okres, który MANEGRAM razem ze SKYFORGER oraz GODDESS OF DESIRE postanowił zagospodarować organizując europejski mini-tour. Oto szczegółowa rozpiska:
02.03.06 Arnhem-Goudvishal (NL)
04.03.06 Vosselaar-Biebob (BE)
05.03.06 Essen-Zeche Carl (DE)
07.03.06 Ludwigsburg-Rofa (DE)
08.03.06 Hamburg-Marx (DE)
09.03.06 Waltershausen-Kufa (DE)
10.03.06 Annaberg-Buchholz-Hagalaz (DE)
11.03.06 Berlin-K17 (DE)
Więcej dat ma się ponoć pojawić w przyszłości, ale jak widać dla niektórych Europa kończy się na Niemczech, Belgii i Holandii - przykre...


MISTYCZNA NOC
4 lutego 2006 .r o godz. 19.00 odbędzie się kolejna edycja MISTYCZNEJ NOCY. W katowickim 'Mega-Clubie', mieszczącym się przy ul. Dworcowej 4, wystąpią:
- HELL-BORN /black-death metal/
- SALTUS /pagan metal/
- NON OPUS DEI /black metal/
- LUGBURZ /black metal/
+ niespodzianka
Wstęp: 15 zł (przedsprzedaż) / 20 zł (w dniu koncertu). Więcej informacji: mistyczna_noc@wp.pl, tel. (032) 2792402, (032) 2068527


NOWA WYTWÓRNIA - MORNINGSTAR RECORDS
MORNINGSTAR RECORDS to nowa norweska wytwórnia, którą założyli członkowie SATYRICON (live), NECROPHAGIA, KEEP OF KALESSIN, CHTON, MANES, MAX MIDSUN. Ma to być niezależna wytwórnia prowadzona przez muzyków dla muzyków.
Ich pierwszym wydawnictwem jest BLOODTHORN "Genocide" (premiera w lutym 2006).
Więcej info na:

www.morningstarrec.com
info@morningstarrec.com
www.myspace.com/morningstarrec
www.myspace.com/bloodthorn


NOWE VIDEO OD KEEP OF KALESSIN
KEEP OF KALESSIN wypuścił zajawkę video do najnowszego albumu "Armada". Link do spotu znajdziecie pod tym adresem: http://www.keepofkalessin.no/videos/kalessinteaser10.wmv Zespół powraca w nowym składzie z wokalistą Thebonem, który zaprezentował się już podczas gigów w 2005 na europejskiej trasie z EXODUS i HYPOCRISY. KEEP OF KALESSIN zakończył już nagrywanie nowego klipu do kawałka "Infire" (premiera w lutym). Reżyserem teledysku był Rome Ramsies z VisionValley, znany ze współpracy m.in. z Slipknot, Sepulturš czy Mudvayne. Szczegóły na stronie KEEP OF KALESSIN:

www.kalessin.no


NOWY ALBUM TODESBONDEN. KONCERT PODCZAS HEATHEN CRUSADE METALFEST
TODESBONDEN zakończył prace nad tekstami na nowy krążek, zatytułowany "Ghost of a Crescent Moon". Na początku lutego grupa wejdzie do studia by zacząć nagrywanie partii perkusji. Produkcją zajmie się Markus Stock (EMPYRIUM, NOEKK, THE VISION BLEAK, SUN OF THE SLEEPLESS). Album zostanie wydany sumptem niemieckiej Prophecy Productions (www.prophecy.cd). W międzyczasie, 21.01 TODESBONDEN pojawi się na HEATHEN CRUSADE METALFEST, gdzie zagrają m.in. MOONSORROW, THYRFING, PRIMORDIAL, THE CHASM, ENSHRINED, AUTUMN ETERNAL.
TODESBONDEN gra atmospheric doom metal z elementami klasycznych, celtyckich dźwięków. Wokalistką jest Laurie Ann Haus (AUTUMN TEARS, RAIN FELL WITHIN, GARDEN OF SHADOWS).
Więcej o nowej płycie na: www.todesbonden.com
Info o festiwalu: www.heathencrusade.com.


OCTAGON DEBIUTUJE
Amerykańscy black'ersi swój debiutancki CD oddali pod opiekę AKR (Autopsy Kitchen Records). "Artisans of Cruelty" to koncept album obracający się wokół mizoginizmu, sadomasochizmu, złości, bólu i walki. To 10 opowieści, które mają zasiać w słuchaczu ziarno niepokój... Krążek można nabyć za pośrednictwem strony wydawcy za jedyne 12 dolców...

www.autopsykitchen.com


SEDUCED BY SUICIDE
Gotycko-rockowy band założony przez Earth (Blood Tears, Blood Metal Studio) zakończył właśnie rejestrację nowego krążka "Gothic Dream", który od 10 stycznia jest w sprzedaży. Muzyki można zasmakować przesłuchując zamieszczone na stronie zespołu kawałki (dwie pełne wersje, trzy sample oraz dostępny tylko przez Internet cover KISS - "I Was Made For Loving You"). Więcej detali dotyczących nowego wydawnictwa będzie można poznać również za pośrednictwem www. Wszelkie informacje odnośnie imprez z okazji wydania nowego krążka są cały czas ustalane, a już teraz wiadomo, że 14 stycznia odbędzie się party w brazylijskim Theatro dos Vampiros. Tego wieczora zagrają następujące kapele Sad Like a Virgin, Clan of Xymox oraz Siouxsie, będzie można również wysłuchać coverów Banshee.

www.seducedbysuicide.com


SURRENDER OF DIVINITY
Bluźniercy z SURRENDER OF DIVINITY informują, że etap nagrywania nowego albumu "Manifest Blasphemy: the Abortion of the Immaculate Conception", a także utworów na 7-calowy split z MORBOSIDAD niedawno się zakończył. Podobno nie można się spodziewać po nich niczego innego jak intensywnego i brutalnego blackmetalowego ataku! Oba wydawnictwa będą posiadały różne i ekskluzywne grafiki i zostaną wydane na początku 2006 roku przez From Beyond Prod./Displeased Rec.


WIEŚCI Z PARAGON RECORDS
- Długo wyczekiwany krążek BLACK CRUCIFIXION "Faustian Dream" ukaże się z i tak sporym opóźnieniem w lutym 2006 roku. Album muzycznie sięga korzeniami pierwszych materiałów zespołu i powinien być niezłą niespodzianką dla fanów. Zespół porzucił black metal znany z MCD "Fallen One of Flames", na rzecz dark metalu. Wytwórnia jako odpowiedniki podaje następujące przykłady: CELTIC FROST "Into the Pandemonium", TIAMAT "Clouds", OPHTHALAMIA "Via Dolorosa" oraz czyste wokale znane z płyt MY DYING BRIDE. Do pobrania jest jeden utwór z "Faustian Dream" - "As Black as the Roses (As Weak as My Smile): http://www.paragonrecords.net/mp3/As%20Black%20as%20the%20Roses.mp3
- DIMENTIANON właśnie ukończył nagrywanie swojego trzeciego krążka "Hossanas Novus Ordo Seclurum". Premiera planowana jest w połowie br. Wytwórnia odpowiedzialna za ten album wkrótce poda więcej szczegółów...
- Nowym nabytkiem PR jest ambient/doom metalowy EYES OF LIGEIA. Jest to zespół, który swoją twórczość opiera na dźwiękach charakteryzujących ponury ambient, na nietypowych liniach klawiszowych, funeralnym doom metalu i minimalistycznych echach black metalu. Wiosna 2006 to czas, na kiedy przewidziana została premiera ich ostatniego albumu. A tymczasem można posłuchać kawałka "Polaris":
http://www.paragonrecords.net/mp3/01%20Polaris.mp3.

www.paragonrecords.net


11. EDYCJA CHAINSAW METAL SLAUGHTER
Już 20 stycznia 2006 w Poznaniu, w klubie "U Bazyla" wystąpią: SUPREME LORD (old school death metal, I liga! - www.supremelord.com), BESTIAR (weterani sceny, death metal dla fanów Obituary i Celtic Frost - www.bestiar.pl), DREARY MOWER (ostro kopiący w dupę heavy/thrash - www.drearymower.metal.pl) oraz MORBUS MORTIFER (brutalny black/death metal - www.morbusmortifer.prv.pl). Początek imprezy o 19:00, wstęp 9 zł.

www.ubazyla.pl


ABUSED MAJESTY
W imieniu białostockiego ABUSED MAJESTY wypowiada się Hal: "Socaris i Ghaez nie są już członkami ABUSED MAJESTY. Po bardzo burzliwym okresie obaj zdecydowali się opuścić szeregi zespołu. Próbowaliśmy razem wprowadzić porządek i niezbędną równowagę do zespołu, niestety bezskutecznie. Nie czuliśmy się już ze sobą tak dobrze jak kiedyś i ta zmiana była wręcz nieunikniona. Rozważyliśmy dwie opcje - zawieszenie działalności zespołu lub przyjęcie nowych ludzi. Zdecydowaliśmy się na tę drugą alternatywę. Postanowiliśmy się nie poddawać i nie chować głowy w piasek. Nowym gitarzystą ABUSED MAJESTY został Rob-D znany dotychczas z grania w CINIS. Jest to na tyle dobry gitarzysta, że ze spokojem możemy powierzyć mu odpowiedzialność za przyszłe muzyczne oblicze zespołu. W tym miejscu chcielibyśmy serdecznie podziękować Ghaezowi i Socarisowi za ich wkład w zespół i wspólne wieloletnie granie. ABUSED MAJESTY jest w tym momencie zespołem czteroosobowym. Partie klawiszowe spoczną na muzyku sesyjnym, którego personalia podamy niebawem. Czekajcie cierpliwie, w przyszłym roku nowa płyta."AMORPHIS - NOWA PŁYTA
Po zmianie na stanowisku wokalisty (Tomi Joutsen zastąpił Pasi Koskinena), AMORPHIS przygotował nową płytę. W studio Sonic Pump pod okiem Nino Laurenne (THUNDERSTONE...) nagrano album zatytułowany "Eclipse". Za produkcję wokali odpowiadał Marco Hietala (NIGHTWISH...), a za miks Mikko Karmila w studio Finnvox. Okładkę płyty zaprojektował Travis Smith (OPETH, ANATHEMA, KATATONIA...). Datę premiery wytwórnia Nuclear Blast ustaliła na 17 lutego. Na płytę trafią następujące utwory:
1.Two Moons
2.House of Sleep
3.Leaves Scar
4.Born from Fire
5.Under a Soil and Black Stone
6.Perkele (The God of Fire)
7.The Smoke
8.Same Flesh
9.Brother Moon
10.Empty Opening
11.Stonewoman (bonus track).ANTHRAX PISZE NOWY MATERIAŁ
ANTHRAX, nowojorska legenda trash metalu, przygotowała kompozycje, które trafią na ich kolejne studyjne dzieło. Szkielet kompozycji przygotowali niedawno basista Frank Bello, perkusista Charlie Benante oraz gitarzysta Scott Ian.BLACKMASS
Brazylijscy black'ersi z BLACKMASS po wydaniu swojego albumu "Gloria Diaboli" mają nadzieję, że ich nowa strona internetowa zaprojektowana przez londyńską agencję London Web wpłynie na polepszenie działalności promocyjnej - cóż, trzymamy kciuki:) Obecnie horda negocjuje warunki dystrybucji nowej płyty ze sklepem Black Frost, a w planach na najbliższe miesiące są: wydanie winylowej wersji "Gloria Diaboli" oraz brazylijskie tournee.

www.blackmass.com.br


BLAZE - TELEDYSK W SIECI
Na oficjalnej stronie BLAZE pojawił się teledysk do utworu "Sin By Sin", który znajdzie się na nowej płycie zespołu. Nagranie to zapis utworu wykonanego podczas koncertu Big Bash w klubie JBs, w Dudley (Wielka Brytania) z 17 grudnia tego roku. W zespole, oprócz wokalisty, który niegdyś stał za mikrofonem w IRON MAIDEN, grają Oliver Palotai (gitara), Luca Priciotta (gitara), Christian Ammann (bas) i Daniel Schild (perkusja). Przypomnijmy, że ostatni album BLAZE, "Blood & Belief", ukazał się w kwietniu 2004 roku. Nowego dzieła możemy spodziewać się w maju 2006.CLOSTERKELLER
Najbliższe koncerty CLOSTERKELLER:
Migadełko 20 stycznia (piątek), Lubin - Klub "Pod Muzami", godz. 19.00 (koncert akustyczny),
Migadełko 21 stycznia (sobota) - Wrocław - Klub "Od Zmierzchu do Świtu", ul. Krupnicza 15, godz. 19.00 (koncert akustyczny).CREMASTER NAGRODZONY
Nowy, 2006 rok przyniósł CREMASTER'om miłą niespodziankę. Zespół otrzymał Srebrnego Scenika za swą działalność w 2005 roku. Jest to nagroda przyznawana przez portal "Podkarpacka Scena Muzyczna" oraz przez gazetę codzienną "Nowiny" dla najciekawszych kapel z regionu. Głównym powodem otrzymania takiego wyróżnienia było wydanie debiutanckiego albumu "Boletus Satanas" przez Conquer Records. Zespół zapowiada dalszą ekspansję koncertową. Już 1 kwietnia jajcarzy z CREMASTER będzie można zobaczyć w warszawskiej Progresji, a dzień wcześniej w chełmskim klubie "No Mercy" w towarzystwie Kethy oraz Climate. Na wiosnę planowana jest premiera "Tribute to Venom", na którym "Dźwigacze jąder" zaprezentują własną, zwariowaną wersję utworu prekursorów black metalu - "Acid queen". W drugiej połowie kwietnia planowany jest koncert z okazji 5-lecia istnienia zespołu, na którym będzie można zobaczyć 100 kilowego kurczaka oraz wiele metalowych znakomitości z kraju. Więcej szczegółów wkrótce.

info@conquerec.com
www.conquerec.com


DARK FUNERAL W POLSCE
Szwedzka blackmetalowa formacja DARK FUNERAL już wkrótce nawiedzi Polskę. Muzycy zagrają w naszym kraju dwa koncerty. DARK FUNERAL przyjedzie w towarzystwie swoich rodaków z grupy NAGLFAR. Koncerty odbędą się 23 marca w warszawskiej "Proximie" i dzień później w katowickim "Mega Clubie". DARK FUNERAL będzie promować swoją ostatnią płytę,pt. "Attera Totus Sanctus". Materiał ten ukaże się w lutym na analogowym picture discu (wersja CD pojawiła się w listopadzie 2005). NAGLFAR z kolei będzie promować podczas koncertów swoje tegoroczne wydawnictwo, album "Pariah".DEATHSTARS
Skandynawska supergrupa DEATHSTARS umieściła w sieci videoclip do kawałka "Cyanide" z płyty "Termination Bliss" mającej się ukazać 27 stycznia nakładem Nuclear Blast. Zainteresowanych odsyłamy na podstronę wydawcy poświęconą tej kapeli:

www.nuclearblast.de/events/deathstars/index.html


DESIDERII MARGINIS W POLSCE
Wrotycz Records oraz Magazyn Apostazja zapraszają na pierwszy i jedyny w Polsce koncert grup DESIDERII MARGINIS, MOON FAR AWAY oraz HOROLOGIUM (debiut na żywo). Impreza będzie miała miejsce w sobotę 25.03.2006 w klubie muzycznym "Piwnica 21" (ul. Wielka 21, www.p21.pl). Wstęp na koncert od godziny 17.00, pierwszy zespół gra o godz. 18.30. Bilety w przedsprzedaży 40 PLN, w dniu koncertu 45 PLN. Liczba biletów limitowana Podczas koncertu dostępne będzie stoisko z płytami, po koncercie Ambient, Industrial & Gothic After Party. DESIDERII MARGINIS to obok RAISON d'ETRE, czy ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO jeden z najbardziej znanych i cenionych zespołów szwedzkiej wytworni Cold Meat Industry. Johan Levin, założyciel i jedyny członek projektu, w swej muzyce w subtelny sposób łączy elementy muzyki dark ambient oraz industrial. Popularność zyskał już na samym początku swej muzycznej kariery nagrywając w roku 1997 album zatytułowany "Songs Over Ruins". Zapętlone melodie, miarowe dźwięki bębnów i kotłów oraz mroczne, samplowane wokale to cechy charakterystyczne tego projektu. W ubiegłym roku artysta uraczył nas swoją najnowszą płytą, na której obok komputerów i syntezatorów do tworzenia muzyki wykorzystał również gitarę akustyczną. Tym samym część z utworów na "That Which Is Tragic & Timeless" zyskała nowy wymiar. Niektórzy twierdzą nawet, iż pewne aranżacje nawiązują w swym stylu do nurtu apokaliptycznego folku.
http://desiderii.coldmeat.se
MOON FAR AWAY to duet pochodzący z Archangielska, powstały w połowie lat 90. Muzyka zespołu jednoznacznie trudna jest do sklasyfikowania. W utworach mieszają się wątki różnych stylów: od ambient, neofolk, po elementy gotyku. Tradycyjne instrumenty i umiejętnie wykorzystana elektronika wspaniale współgrają z pięknym głosem wokalistki. Teksty śpiewane w ojczystym języku potęgują klimat i urok każdego utworu. Muzycy czerpią swoje inspiracje z folkloru Północnej Rosji. Podczas występów duet tworzy swoiste misteria. Każdy ich koncert to rytuał, który widzowi zapada głęboko w pamięci.
www.gothic.ru/mfa/
HOROLOGIUM to projekt pochodzący z Polski, jednak dziś prawdopodobnie znany bardziej poza granicami naszego kraju. Przedstawiciel nurtu dark ambient oraz industrial. Artysta niezwykle ambitny i dynamicznie rozwijający się. W zeszłym roku nakładem francuskich wytworni Cynfeirdd oraz Divine Comedy ukazały się dwa jego albumy. W recenzjach dotyczących najnowszego materiału ("The Fire Sermon") muzyka projektu porównywana jest do dokonań SPK z okresu "Leichenschrei", Memorandum, Heid, czy Sophia. Poznański koncert będzie pierwszym w historii występem zespołu na żywo.
www.horologium.end.pl
Więcej informacji na temat koncertu oraz biletów:

wrotyczrecords@op.pl
www.wrotyczrecords.prv.pl
www.apostazja.serpent.com.pl


DIO SZYKUJE NOWĄ PŁYTĘ I ZAGRA W FILMIE
Ronnie James Dio oficjalnie potwierdził przygotowania do nagrywania nowej płyty jego zespołu. Sesja planowana jest od styczeń, z przerwą w marcu, kiedy to Dio ruszy w trasę po Ameryce Południowej. Powrót do studia planowany jest na kwiecień, gdzie potrwają prace do końca roku. Zespół zapowiada również występy na europejskich festiwalach w lecie. Przypomnijmy też, że Ronnie James Dio, zadebiutował w filmie. "Tenacious D: The Pick Of Destiny" ma pojawić się w kinach w marcu. Reżyserem został Liam Lynch, odpowiedzialny za teledysk do utworu "Tribute" z repertuaru Tenacious D i klipy pokazywane na koncertach grupy ("Butt Baby", "JB's BJ", oraz "Rock Star Sperm Bank"). Dio został także zaproszony przez QUEENSRYCHE do zaśpiewania partii czarnego charakteru znanego jako "Dr. X" na nadchodzącej płycie "Operation: Mindcrime II", która ma ukazać się 14 marca.HOROLOGIUM I ARTEFACTUM W OLD EUROPA CAFE
Najnowszy materiał dwóch projektów darkambientowych z naszego kraju, ARTEFACTUM i HOROLOGIUM, czyli split pt. "Sangreal" ukazał się nakładem jednej z ważniejszych wytwórni w kręgach muzyki dziwnej, zakręconej i eksperymentalnej - włoskiej Old Europa Cafe. Płyta limitowana jest do 200 sztuk i zawiera 8-stronnicową książeczkę w formacie A5. Mini-album to 2 utwory rytualnego dark ambientu z elementami neoklasyki i muzyki militarnej.
Do nabycia w Old Europa Cafe lub pod poniższym adresem:

siedleckigrzegorz@wp.pl
www.oldeuropacafe.com


INCARNATED W SELFMADEGOD RECORDS
Selfmadegod Records z dumą prezentuje nowy zespół w swoich barwach: INCARNATED z Białegostoku.
INCARNATED zostało założone w 1992 roku grając chorą i bezkompromisową muzykę określaną przez członków zespołu jako Goreophobic Slaughtering Metal. W krótkim czasie napisany został materiał na pierwsze demo zatytułowane "Empire Of Rot" zrealizowane w białostkickim Salman Studio i wydane w 1993 roku. Rok później światło dzienne ujrzał drugi materiał demo, tym razem jako split demo z Dead Infection. 1995 roku przyszedł czas na pierwsze oficjalne demo pod nazwą "Atrocious Vermin". Tym razem nagrań dokonano w Warrior Studio, a materiał ukazał się za sprawą SPM Records, niestety z braku jakiejkolwiek promocji nie odbiło się to większym echem w metalowym światku. Kolejnym etapem w historii zespołu był promocyjny materiał zarejestrowany w Salman Studio składający się z trzech zupełnie nowych utworów. 1998 rok przynosi wydanie split CD z Damnable, na którym znalazły się utwory z "Atrocious Vermin", a także aktywniejszą działaność na polu koncertowym. Po prawie 8 latach istnienia ukazuje się oficjalny debiutancki krążek zespołu zatytułowany "Human Flesh" i wydany na CD przez Demonie Records. Materiał ten nagrany został w Bloodline Studio i zmasteryzowany w sławnym białostockim Hertz Studio (Vader, Squash Bowels, Dead Infection, Decapitated). Przez lata działaności INCARNATED zagrał koncerty z takimi zespołami jak Dead Infection, Hate, Toxic Bonkers, Trauma, Parricide etc oraz wziął udział w wielu ważnych festiwalach jak Obscene Extreme, Vox Mortis, Shark Attack.
W styczniu 2005 zespół dokonuje nagrań w Bloodline Studio na swój drugi pełny krążek zatytułowany "Pleasure Of Consumption", który wydany zostanie w barwach Selfmadegod Records. Jest to 10 kompozycji brutalnego, surowego i czystego old school Death Metal w starym szwedzkim stylu charakterystycznym dla takich zespołow Entombed, Nihilist, Dismember, Necrony czy General Surgery. Dodatkowo na płycie umieszczone zostały trzy nigdy nie wydane numery z sesji w Salman Studio z 1997 roku.
Premiera płyty przewidziana jest na koniec lutego / początek marca 2006 roku, a zespół przygotowuje się obecnie do koncertów promujących album.
Pliki: Life Organs Transplantation mp3 - www.selfmadegod.com/mp3/mp3_smg022.mp3
Oficjalna strona INCARNATED - www.incarnated.org
INCARNATED na PureVolume.com - www.purevolume.com/INCARNATEDKOMPILACJA CONQUER RECORDS UK
Brytyjska Conquer Records poszukuje zespołów na kolejną kompilację CD. Składak ma nosić tytuł "Conquer Winter Compilation, vol. 2" i będzie rozdawany za darmo w Europie i Stanach. Jeśli ktokolwiek jest zainteresowany udziałem na tej kompilacji, może pisać na poniższy adres mailowy:

news@conquerrec.com
www.conquerrec.com


LILITH - NOWA STRONA
Zapraszamy do obejrzenia nowej strony gotycko-rockowej formacji LILITH:

www.lilithband.republika.pl


METALMANIA NA WĘGRZECH
Dnia 2 marca odbędzie się druga edycja festiwalu Metalmania organizowanego na niedalekich Węgrzech. Skład kapel (przynajmniej tych z dużej sceny) podobny jest do naszego, choć nie wiadomo czy tam również TESTAMENT odwołał występ. W każdym bądź razie, podajemy info jakie otrzymaliśmy, czyli zestaw kapel zatwierdzonych na festiwal: ANATHEMA(UK), CHARON (FIN), NEVERMORE (USA), PAINMUSEUM (USA), SOILWORK (SWE), TESTAMENT (USA) oraz cała masa lokalnych aktów: Autumn Twilight, Black Leaves, Casketgarden, Gire, Nadir, Prompt, Relikvia, Remorse, Stereochrist, The Dethroners, Vale of Tears, Variola. Całość będzie miała miejsce w Budapeszcie, w Pecsa Hall. Bilety można zamawiać poprzez internetowy sklep Firebox (www.fireboxeurope.com). Bieżących informacji szukajcie na skromnej stronie festiwalu:

www.negativeart.hu/metalmania/


METALOWY ALBUM ROKU?
Prestiżowy brytyjski magazyn "Kerrang!" ogłosił listę najlepszych metalowych albumów w 2005 roku. Pierwsze miejsce przypadło "Ascendancy" amerykańskiego TRIVIUM. A swoją drogą, ten magazyn, jak i sami Angole zawsze mieli specyficzne poczucie humoru...METALRULEZ PRODUCTIONS - NOWE POZYCJE
Dwie nowe pozycje prezentuje Metalrulez Productions. Pierwszą z nich jest limitowana do 333 kopii druga część kompilacji z nagraniami black i paganmetalowych kapel z Polski - "Black vol II", a drugą wydana w ilości 200 sztuk kaseta deathmetalowego SOULLESS - "Summoning Heresy".

6ancient@interia.pl
www.metalrulezprod.prv.pl


NOKTURNE
Najnowszym wydawnictwem ze znaczkiem Baphomet Records / Red Stream jest limitowana edycja CD + koncertowe DVD amerykańskiego NOKTURNE, którego muzyka jest określana jako "Unleashed Harsh Barbaric Sonic Inhumanity and Freezing Terror". Całość nosi tytuł "Kruelty Kampaign", a na krążku DVD znalazł się zapis koncertu NOKTURNE w Key Club, Los Angeles z 2004 roku, gdy grali w towarzystwie MORTICIAN.

www.redstream.org
www.redstreamartists.com
www.myspace.com/redstream


NOKTURN INFERI
Darkambientowy projekt NOKTURN INFERI doczekał się swojej strony internetowej:

www.nokturninferi.republika.pl


NOWA METALLICA Z SOLÓWKAMI
Już niebawem METALLICA planuje rozpocząć pracę nad swym dziewiątym albumem. Muzycy zapowiadają, że na nowym krążku pojawią się solówki. "Zespół tęskni za solówkami tak samo jak jego fani. Dla nas solówki to wielka frajda. Są dynamiczne, wyraziste i wyróżniają muzykę Metalliki" - tłumaczy gitarzysta, Kirk Hammett. Ostatni dotychczasowy longplay zespołu to "St. Anger" z czerwca 2003 roku.NOWA STRONA NON OPUS DEI

www.nonopusdei.com


NOWI MUZYCY LORDI
Latem 2005 roku szeregi fińskiej grupy LORDI opuścili dwaj muzycy - Enary i Kalma. Niedawno skład uzupełniły dwie nowe osoby. Na klawiszach będzie teraz grać Awa, basistą został Ox.NOWY NABYTEK PEACEVILLE
Brytyjska Peaceville Records dumnie przyznaje się do podpisania kontraktu ze skośnookimi wojowniczkami z GALLHAMMER. W skład zespołu wchodzą: Mika Penetrator (wokal/gitara), Risa Reaper (bębny/wokal) oraz Vivian Slaughter (wokal/bas). Pierwszym dostępnym w Europie wydawnictwem będzie zbiór utworów z trudno dostępnych poza Japonią materiałów zespołu, plus DVD z występem w Tokio. Koncerty crust-core'owej formacji GALLHAMMER dostarczają podobno wielu przerażających emocji, a sam Jonas Renkse z KATATONII po obejrzeniu jednego z występów określił go jako "straszny".
Wiosną grupa zamierza nagrać pierwszy pełno wymiarowy album, a muzyka na nim będzie nawiązywać do zapomnianych już kapel AXEGRINDER i AMEBIX, ale nie zabraknie też elementów zbliżonych do dokonań AUTOPSY, DARKTHRONE, CELTIC FROST czy HELLHAMMER.

www.peaceville.co.uk


OLD TEMPLE
Nowe wydawnictwo ukaże się niedługo w monochromatycznych barwach OLD TEMPLE. Tym razem miejscem na płycie podzielą się, podobnie jak w przypadku ostatniej produkcji trzy kapele spod znaku death metal. A będą to: polskie SOULLESS i PANDEMIC GENOCIDE oraz holenderski ARMINIUS. Split będzie nosił jakże mocny tytuł: "In the Shadows Of the Damned We Reign" i będzie limitowany do 1000 ręcznie numerowanych i ręcznie robionych kopii! Całość będzie można nabyć u wydawcy, jak i w distrach za jedyne 30 PLN + poczta oczywiście.

www.oldtemple.com


PANDEMONIUM - ZMIANY W SKŁADZIE
Łódzkie PANDEMONIUM po wydaniu pod koniec 2004 roku płyty "The Zonei", trasie koncertowej u boku BEHEMOTH i kilku koncertach jesienią minionego roku, rozpoczęła prace nad nowym albumem. Zespół postanowił skierować się jeszcze bardziej w stronę gitarowo - perkusyjnego materiału w klimacie pierwszych płyt PANDEMONIUM. Nie obyło się również bez zmian w składzie - nową sekcję rytmiczną tworzą od teraz perkusista Simon i basista Michael, więc obecny skład PANDEMONIUM przedstawia się następująco: Paul - gitary & vocal, Mark - gitary, Michael - bas, Simon - bębny. Zespół nie podał jeszcze tytułu nowego wydawnictwa, ale potwierdził że sesja nagraniowa rozpocznie się 15 sierpnia w warszawskim studio Serakos (m.in. RIVERSIDE), a płyta zostanie wydana jesienią tego roku. Jednak już pod koniec lutego Pandemonium planuje nakręcić teledysk do premierowego utworu "Hypnotic Dimension". Oprócz prac nad wideo klipem i nową płytą zespół zagra w najbliższych miesiącach kilka koncertów. W chwili obecnej potwierdzony jest już występ 25 lutego w warszawskim klubie Progresja w towarzystwie REVELATION OF DOOM.ROTTING CHRIST
Grecy z ROTTING CHRIST zaplanowali dwa koncerty w swojej ojczyźnie, które zostaną zarejestrowane z myślą albumie live. Występy odbędą się 3 i 4 lutego w Larissie, w "Blive Music House". Każdy z koncertów będzie trwać dwie godziny. Muzycy zaprezentują kawałki z całej kariery ROTTING CHRIST. W tych dniach przypadnie też jubileusz 18-lecia zespołu. Wcześniej odbędzie się równie specjalny koncert zespołu - 14 stycznia w Atenach, w "An Club". Grupa zagra wówczas kompozycje z pierwszych trzech albumów - "Passage To Arcturo" (1989), "Thy Mighty Contract" (1992) i "Non Serviam" (1994). W 2006 roku ukaże się również kolejna płyta studyjna ROTTING CHRIST z logiem francuskiej Season Of Mist. Nagrania rozpoczną się w pierwszym kwartale.SPIRITUAL BEGGARS - KONCERTOWE DVD
Szwedzi ze SPIRITUAL BEGGARS wydadzą pierwsze w karierze DVD koncertowe, pt. "Live Fire!". Poza zapisem koncertu w londyńskim klubie "The Mean Fiddler" z 10 kwietnia 2003 roku, na krążku znajdzie się pokaz slajdów, dokument z trasy "MonsterGroove '03", wywiady z członkami zespołu, jego dyskografia i historia. DVD ukaże się w Europie 30 stycznia przyszłego roku nakładem InsideOut Music. Do DVD ma być dołączony plakat. Produkcją i montażem materiału zajął się Paul Smith i Sanctuary Artist Management. Za miks dźwięków odpowiada Andy Sneap (m.in. MACHINE HEAD, NEVERMORE, ARCH ENEMY).TESTAMENT NIE ZAGRA NA METALMANII
Pomimo zapowiedzi, zespół TESTAMENT nie wystąpi 4 marca w katowickim "Spodku " z powodu innych zobowiązań. Wcześniejsze zapewnienia dotyczące udziału formacji w metalowym maratonie wynikły z nieporozumienia między organizatorem Metalmanii, Metal Mind Productions, a firmą Maximus Entertainment, agentem koncertowym grupy TESTAMENT.
W oficjalnym oświadczeniu, menedżer bandu, Phil Arnold, przeprosił za zaistniałą sytuację zapewniając jednocześnie, że wina nie leży po stronie polskich przedstawicieli, ani kapeli, lecz Maximus Entertainment. Obecnie trwają rozmowy w sprawie zaproszenia innej gwiazdy. Pod znakiem zapytania stoi również występ blackmetalowego CARPATHIAN FOREST, o którym organizator Metalmanii nie powiadomił zespołu, a jeden z muzyków norweskiej kapeli, Tchort, w tym samym czasie ma zaplanowane koncerty w Stanach z inną formacją, w której się udziela - GREEN CARNATION.THERION GWIAZDĄ METALMANII 2006
W trybie awaryjnym organizatorzy tegorocznej Metalmanii ściągnęli do katowickiego "Spodka" szwedzkiego THERION'a. Grupa ta zaprezentuje się 4 marca w katowickim "Spodku " obok MOONSPELL, NEVERMORE, ANATHEMY, ACID DRINKERS, SOILWORK, HUNTER i kilku innych kapel. Podczas 80-minutowego koncertu muzykom towarzyszyć będzie chór.TRIBUTE TO VENOM
Metalrulez Productions (www.metalrulezprod.prv.pl) wraz z Metal Centre (www.metalcentre.pl) szykuje kolejny atak. Po "Gods Of Guts - A Tribute to Carcass" nadszedł czas na "Tribute To Venom". Wszystkie kapele zainteresowane tym przedsięwzięciem niech się kontaktują pod adresami:

Metalrulez Productions:
6ancient@interia.pl
www.metalrulezprod.prv.pl

Metal Centre:
sylwester@metalcentre.com
www.metalcentre.pl


VENOM
Brytyjska legenda black metalu, grupa VENOM, zakończyła pracę nad swoim nowym albumem zatytułowanym "Metal Black". Na płycie znajdzie się 14 nowych utworów. Album trafi na sklepowe półki w marcu przyszłego roku dzięki Castle Records/Sanctuary Group. "MMV" jest kompilacją zawierającą nagrania demo, rzadkie utwory, alternatywne wersje kompozycji, występy radiowe i wywiad z Metro Radio z 1983 roku. Zespół jest w trakcie negocjowania trasy po Wielkiej Brytanii, zaplanowanej na wiosnę przyszłego roku. Muzycy chcą potem zawitać do Europy i Ameryki Północnej.
Lista utworów "Metal Black":
1. Antechrist
2. Burn In Hell
3. House of Pain
4. Death & Dying
5. Rege Satanas
6. Darkest Realm
7. A Good Day to Die
8. Assassin
9. Lucifer Rising
10. Blessed Dead
11. Hours of Darkness
12. Sleep When I'm Dead
13. Maleficarvm
14. Metal BlackYANKO VALSKEY un'der AMBIenT REAL TIME
"W trzech aktach" to złożony z trzech płyt album fonograficzny zawierający fragmenty nagrań z trzech - spośród kilkunastu - koncertów trzech różnych składów osobowych i instrumentalnych grupy YANKO VALSKEY (czytaj: Janko Walski). Szczegółowe informacje na temat grupy znajdują się na stronie www.xorceria.com/artur/index.html
Repertuar koncertów zagranych w trzech warszawskich klubach w 2002 roku zawierał w zasadzie te same kompozycje, niemniej za każdym razem wykonany był inaczej - w odmiennych klimatach, barwach instrumentalnych i warunkach akustycznych - co wynikało z ogromnej roli improwizacji granych przez wszystkich muzyków "pod dyktando" bardzo oszczędnego, komputerowego podkładu zawierającego tylko niezbędne elementy harmonii i rytmu oraz kolorystyczne ozdobniki. Album w zasadzie jest całością, ale poszczególne jego "akty" mogą żyć swoim własnym życiem, dlatego nabyć można całość lub pojedyncze płyty - aczkolwiek warto posiadać cały zbiór wszystkich trzech płyt, aby w pełni docenić jego walory różnorodności stylistycznej, kolorystycznej i nastrojowej.
Zarówno cały album, jak i pojedyncze płyty opakowane są w kartonowe koperty, dzięki czemu przypominają miniaturowe, winylowe longplaye. Całość kosztuje 75,- zł., a poszczególne płyty 30,- zł. Przy sprzedaży wysyłkowej do rzeczonych kwot trzeba dodać koszty przesyłki i pobrania w wysokości ok. 8,- zł. Album i poszczególne płyty można nabyć, zamawiając mailem lub telefonicznie w agencji FEMME - For Electronic & Meditative Music Evolution (tel.: 0-22 / 617 84 91, e-mail: l.a.femme@wp.pl). Wybranych próbek wszystkich utworów można posłuchać na stronie: www.xorceria.com/muzyka/yanko_valskey.html.

Archiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005