ZAPROSZENIE DLA MŁODYCH ZESPOŁÓW
Zachęcamy do nadsyłania do nas materiałów demo i promo młode kapele i projekty grające wszelkie odmiany muzyki metalowej oraz klimaty prezentowane w dziale "Puszka Pandory". Ze swojej strony zapewniamy recenzję, a w ciekawszych przypadkach również wywiad. Materiały ślijcie do kwatery głównej Mrocznej Strefy. Adres znajdziecie w dziale "O Nas".


CREMASTER
Najbliższe koncerty CREMASTER: 15.12 - Warszawa, "Progresja" 16.12 - Skarżysko-Kamienna, "Semafor" 17.12 - Kielce, "Insomnia" 21.12 - Lublin, "Graffiti"

www.conquerec.com
info@conquerec.com
www.cremaster.pl


DARKTHRONE - PREPARING FOR WAR
Aby uczcić powrót DARKTHRONE do Pecaceville Records, brytyjska firma postanowiła wydać specjalny, limitowany box zawierający 2 płyty CD oraz DVD wraz z plakatem i książeczką, w której znajduje się dogłębny wywiad z zespołem. Na pierwszym dysku znajduje się zawartość albumu "Preparing For War", wydanego w 2001 roku przez Peaceville, a na drugim można będzie znaleźć różne rarytasy z demówek DARKTHRONE oraz nagrania z prób utworów, które znalazły się później na albumach "Goatlord", "A Blaze In the Northern Sky" oraz "Under a Funeral Moon". DVD zawiera kolekcję bardzo rzadkich koncertów DARKTHRONE: dwuutworowy set dla telewizji z 1989 roku, występ w Riihimaki (Finlandia) w 1991 roku, 4 numery z koncertu w Lahti (Finlandia) z 1991 roku oraz 3 numery z gigu w Oslo z 1996 roku. Oprócz tego na DVD ma znaleźć się wywiad z obydwoma muzykami DARKTHRONE z 2003 roku oraz galeria zdjęć wykonana przez znanego fotografa Pete'a Beste.

www.peaceville.com


HERMH
Białostocki HERMH zakończył właśnie ostatni etap przygotowań do wydania płyty "Eden's Fire". Ostatnim elementem mającym zamknąć program płyty było zrealizowanie teledysku do utworu otwierającego album pt. "Prepare to Revolt". Realizacją, do scenariusza Barta, zajął się Radek "Larry TM" Grabiński, który ma na koncie poprzedni teledysk HERMH, jak również dwa ostatnie obrazy Closterkeller. Zdjęcia do clipu powstawały na dwóch planach, całość obrazu zapowiada się bardzo ciekawie i kontrowersyjnie. Teledysk będzie dołączony do płyty "Eden's Fire", której premierę przewidziano na luty 2006. Więcej zdjęć z planu można obejrzeć na stronie zespołu.
Znany jest już także program płyty: "Prepare to Revolt", "Back From Divine", "Septu Annu (Theory of Nature)", "Immortal Stars", "Fear of Blood", "Eternalization", "Vampyronium", "Fury" + videoclip "Prepare to Revolt". Na początek marca planowana jest kolejna edycja trasy Black Diamonds Tour.

www.hermh.pl
www.paganrecords.com.pl


KATALOG PAGAN RECORDS
Nowy numer katalogu Pagan Records jest dostępny od dnia 12 grudnia 2005. Tym razem na 68 stronach obok tradycyjnego już katalogu wysyłkowego, znajdują się wyczerpujące wywiady z NON OPUS DEI, MASACRE, NOKTURNAL MORTUM, ARKONA, CORRUPTION, HELLVETO, BESTIAL RAIDS, DEVILYN, KRIEGSMASCHINE, UNION, MAD LION RECORDS, FORGOTTEN SILENCE, THIRD DEGREE. Ponadto cztery strony Raportu Z Podziemia prezentującego świeżą krew polskiego i nie tylko undergroundu, kilkadziesiąt recenzji itd... Katalog dostępny jak zwykle gratis, dla stałych klientów Pagan Records, bądź po przesłaniu znaczka za 1,70 zł na adres: Pagan Records, P.O. Box 12, 86-105 Świecie 5.

www.paganrecords.com.pl


KATATONIA
Nowy singiel KATATONII "My Twin" ukaże się nakładem Peaceville Records 13 lutego 2006 roku. Singiel będzie promowany video clipem do utworu tytułowego. Na płytce znajdą się następujące kawałki: "My Twin" (Single Edit), "My Twin" (Opium Dub), "Displaced" i "Dissolving Bonds". Pełny album, "The Great Cold Distance" ukaże się 13 marca 2006 roku i znajdą się na nim następujące utwory: "Leaders", "Deliberation", "Soil's Songs", "My Twin", "Consternation", "Follower", "Rusted", "Increase", "July", "In the White", "The Itch", "Journey Through Pressure".
Więcej informacji oraz mp3 tytułowego numeru z singla na stronie zespołu oraz wydawcy.

www.katatonia.com
www.peaceville.com


METALFILIA 2005
17 grudnia w Krakowie odbędzie się impreza pod nazwą Metalfilia 2005. Zagrają: SCEPTIC, THY DISEASE, VIRGIN SNATCH, STROMMOUSSHELD, SOTHOTH oraz DEALER.. Miejsce koncertu to klub "Loch Ness" (ul. Warszawska 15-17), początek - godz. 18:00, cena biletu: 12 zł (przedsprzedaż) i 15 zł (w dniu koncertu).MYSTIC ART #32
Od 14.12 w każdym kiosku, Empiku i sklepie muzycznym będzie dostępny nowy numer magazynu "Mystic Art" w cenie 4,99 zł. O jego zawartości mówią sami autorzy: "Kalendarzowa jesień zbliża się powoli do końca, a my w dalszym ciągu nie możemy oprzeć się wrażeniu, że płytą tego sezonu, jeśli nie całego roku 2005 będzie nowy album RIVERSIDE, który w ciągu ostatnich kilku tygodni narobił sporo zamieszania w kraju i, w pełni zasłużenie, w całej Europie. Twórców "Second Life Syndrome" przepytaliśmy bardzo wnikliwie, a zaistniałe okoliczności całkowicie uzasadniają wybór Riverside na "danie główne" numeru.
Herb widniejący na okładce zwiastuje raport specjalny, który w tym numerze poświęcony jest firmie Mystic Production, gdyż dokładnie w listopadzie minęło 10 lat od jej założenia. Z opracowania dowiecie się wszelkich szczegółów dotyczących działalności firmy, odkrywamy nieznane fakty z początkowego okresu istnienia, oraz próbujemy uzyskać odpowiedź na pytanie o plany na przyszłe lata.
Worek z wywiadami otwiera tym razem VADER, który rozwiewa wszelkie wątpliwości co do swojej formy nowym mini-albumem "The Art Of War". Polecamy rozmowy z reaktywowanym GOREFEST i bezkompromisowym jak zawsze DARK FUNERAL. Frakcje heavy/power reprezentują tym razem PRIMAL FEAR i HELLOWEEN, gotycką FIELDS OF THE NEPHILIM, a thrash metalową - ANNIHILATOR. Kanadyjski RUSH też świętuje, tyle że 30-lecie, więc nie mogło zabraknąć rozmowy z tym zespołem. Oprócz tego przeczytać można artykuły o DEEP PURPLE, RAMMSTEIN, DIMMU BORGIR, DRAGONFORCE i innych. W "Past Perfect" tym razem wnikliwe spojrzenie na historyczne dzieje PANTERY. Dział krajowy reprezentują, oprócz VADER, młodzi gniewni z TOTEM i nieco starsi, ale wciąż gniewni SCEPTIC, którzy wydali właśnie nową płytę. W kwestii raportów z wojaży zagranicznych, tym razem egzotyczna Brazylia, gdzie w studio nagrań podpatrzyliśmy chyba najważniejszy zespół z kraju samby, czyli SEPULTURĘ.
Całość zamykają relacje z koncertów (których tej jesieni nie brakowało) i rubryki stałe. Zapraszamy do lektury!".NEWSY Z CONTRAS RECORDS
Po długim oczekiwaniu ukazały się nowe premiery. Są to płyty projektów muzyków zespołu ROOTWATER: KASHTANY oraz IN. KASHTANY (CD ,,Kasztany") to projekt Maćka Taffa (ROOTWATER, GEISHA GONER) skomponowany wraz z muzykami NEOLITHIC oraz DIVE 3D w 1999 roku. Gratka dla słuchających metal, grunge, punk i thrash. Z kolei IN (CD ,,Inside") to projekt Sebastiana (ROOTWATER, SPRAGMOS). Ambientowy odlot, skomponowany wraz z Lucasem i Kaktusem ze SPARAGMOS, a nagrany spontanicznie na przełomie millenium 1999/ 2000. Nad produkcją i realizacją płyty czuwał Bogdan Kondracki (Kobong, Neuma), który udziela się także w kilku utworach. Płyty są tłoczone w limitowanym, ręcznie numerowanym nakładzie do 500 szt.

www.contras.pl


NORTH W PAGAN RECORDS
Pagan Records z dumą informuje, że ich najnowszym nabytkiem jest zespół NORTH, którego chyba nie trzeba szerzej przedstawiać. NORTH przymierza się do nagrania w pierwszych miesiącach nadchodzącego roku swojego czwartego albumu, który nazywać się będzie "Na Polach Bitew". Na zawartość płyty będzie się składać około 7-8 utworów, utrzymanych w typowym dla NORTH stylu- czyli Crushing Pagan War Black Metal. Obecny skład zespołu to: Sirkis - gitara, śpiew, Marcin - gitara, Sabesthor - bas i Hellrider - perkusja. Już niebawem ruszy strona internetowa NORTH - www.north.artikon.pl.PANZER' FAUST
Po 3 tygodniach pracy gotowy jest już materiał na album "Iiber". 57 minut (10 utworów plus covery KAT "Odi Profanum Vulgus" i WHITESNAKE "In the Still Of the Night") totalnego thrashowego szaleństwa. W tej chwili PANZER' FAUST ustala szczegóły wydania i promocji.

(Management) wilczyca@web.de
www.panzerfaust.metal.pl


SCEPTIC W MYSTIC PRODUCTION
Krakowski SCEPTIC podpisał kontrakt z Mystic Production. We wrześniu i październiku najważniejszy polski zespół grający techniczny metal pracował nad swoją czwartą płytą - "Internal Complexity". Nagrania miały miejsce w olsztyńskim Studio X, pod okiem producenta Szymona Czecha (z którym zespół współpracował już podczas nagrywania "Pathetic Being"). Mastering miał miejsce w Elephant Studio. Okładkę płyty zaprojektowała Joanna Woronkowicz.
Obecny skład zespołu to: Jacek Hiro - gitara, Weronika Zbieg - wokal, Marcin Halerz - bas oraz Kuba Chmura - perkusja. Na płytę trafi 10 utworów. W dwóch z nich (cover CORONER "Paralized, Mesmerized" oraz w "Those Who Remember") zaśpiewał Marcin Urbaś, natomiast w pozostałych śpiewa Weronika, znana również z zespołu TOTEM. Do płyty będzie dołączona sekcja mp3, w której znajdzie się cały materiał z "Internal Complexity" zaśpiewany przez Marcina. Fani SCEPTIC będą więc mogli wysłuchać dwóch wersji płyty z alternatywnymi wokalami. Album zatytułowany "Internal Complexity" ukazał się 9 grudnia.STILLBORN
Mimo wielu problemów, związanych między innymi ze znalezieniem stałego miejsca na próby, STILLBORN pracuje nad nowym materiałem. Według słów muzyków, jest już gotowych kilka numerów i znany ogólny koncept nowej płyty, który nie będzie zbytnio odbiegał od "Satanas el Grande", lecz mimo to z pewnością zaskoczy niektórych słuchaczy. Planowany termin nagrania to lato 2006. Szykują się również zmiany personalne w zespole, a nowa strona www ma ruszyć prawdopodobnie jeszcze w tym roku.ZAĆMIENIE SŁOŃCA
Już w czwartek 15 XII w salonach RUCH i EMPiK-ach pojawi się nowy dwutygodnik o metalu i horrorach ZAĆMIENIE SŁOŃCA. Autorzy magazynu planują zerwanie ze sztywną formą jak w dotychczasowych magazynach na temat tych gatunków, powrót do funkcji rozrywkowej jak to było na początku, będą czerpać pełnymi garściami z podziemia, więc każdy kto coś robi ma szansę na promocję na łamach tego pisma. W zamiarze ma to być dwutygodnik, a numer pierwszy kosztuje 3 zł. W #1 między innymi: wywiad z Mickiem Harrisem, Gilotyną, relacja z festiwalu filmów opartych na twórczości H.P. Lovecrafta, relacje z koncertów i recenzje.

www.zacmienieslonca.com


ARAFEL
Izraelsko-rosyjski ARAFEL znalazł w zachodniej Europie dystrybutora swojego najnowszego albumu "The Second Strike: Through the Flame of the Ages". Jest nim Twilight-Vertrieb, które będzie rozprowadzać krążek na terenie Niemiec, Austrii, Szwajcarii, Japonii, krajów Beneluxu oraz w Skandynawii. Jeden z utworów z tej płyty trafi także na kompilację "Metalmessage, vol. III" dołączoną do niemieckiego magazynu "Metalmessage".BEFORE THE RAIN
Portugalscy doommetalowcy z BEFORE THE RAIN wchodzą 20 listopada do studia, by nagrać swój debiutancki CD "One Day Less". Na krążku ma się znaleźć 6 melancholijnych utworów. W styczniu 2006 roku planuje też zagrać 2 koncerty w towarzystwie fińskiego SWALLOW THE SUN oraz PROCESS OF GUILT.

www.beforetherain.net


BERSERK
Hiszpański pagan/blackmetalowy BERSERK wchodzi w listopadzie do Arctica Studios, by nagrać trzeci album "Cries of Blood and Hate". Miksami zajmie się Pytten w norweskim Grieghallen Studios, znany ze współpracy z ENSLAVED, IMMORTAL, BURZUM czy też TAAKE. Aktualny skład zespołu to: Forjstorm (gitary), LordMonk (bas), Frozen Wind (gitary), Nazak (wokal) and Träg (bębny).

www.berserkhorde.com


BIOLICH
Amerykańska Paragon Records poleca nowy mini-album BIOLICH o tytule "The Space Between Home and Today". Zawarta na krążku muzyka jest nieco zbliżona do dokonań DEMILICH, SQUASH BOWELS i innych formacji grających innowatorski death/grind.

www.paragonrecords.net


DECEPTION
Zespół nagrał nowe trzyutworowe promo "Praying To Liar". Chętnych do zapoznania się z nowym kawałkiem zapraszamy na stronę www.deception.metal.pl


FLAGELLATION
Zespół FLAGELLATION 16.12.2005 roku zamierza wejść do studia "Chinook" w Dębicy aby zarejestrować swój pierwszy pełny album. Znajdzie się na nim około 10 numerów autorskich oraz cover KATAKLYSM "For All Our Sins". Premiera płyty - styczeń/luty 2006 nakładem Crude Entertaiment i Bad Taste.KOLOVOROT FEST VII
17 grudnia o godzinie 16.00 w Charkowie na Ukrainie odbędzie się siódma edycja festiwalu Kolovrot. Tym razem zagrają: NOKTURNAL MORTUM (Ukraina), KHORS (Ukraina), TEMNOZOR (Ukraina), OBTEST (Litwa) oraz DISSIMULATION (Litwa). Więcej informacji: oriana@online.kharkiv.com


KONCERT W HOŁDZIE CHUCKOWI
W piątek 9 grudnia we Wrocławskim klubie "Rocker" przy ulicy Braniborskiej 2/10 odbędzie się koncert ku czci zmarłego Chucka Schuldinera. Na koncercie zagrają takie zespoły jak SCEPTIC, VOMIGOD, HEADLESS, HELLSPAWN, DROWNED CHILD i ENDOMORPH. Poza własnymi kompozycjami zespoły przedstawią także utwory będące przekrojem twórczości DEATH i hołdem dla zmarłego muzyka i wirtuoza. Tego wieczoru będzie miała miejsce premiera czwartego już albumu krakowskiego SCEPTIC zatytułowana "Internal Complexity". Impreza startuje o 18:00, wjazd 15 zł, a po koncercie impreza przy muzyce Chucka Schuldinera.LOITS
Litewski LOITS zagra jeszcze w tym roku na dwóch sporych festiwalach. Pierwszy z nich będzie miał miejsce w Helsinkach (Finlandia) w klubie "VR-Makasiinit, Rock`n`Roll Station" 3 grudnia. Obok LOITS zagrają: ENOCHIAN CRESCENT (Fin), THE BLACK LEAGUE (Fin), MUST MISSA (Est), THE SCOURGER (Fin), CODEON (Fin), DIVERCIA (Fin), DOWN MY THROAT (Fin) I DIENECIA (Fin). Początek koncertu o 18.00, a bilet kosztuje 8 Euro.

www.rautakanki-ontheroad.com

Drugi z festiwalu to Green Christmas, który w tym roku będzie obchodzić swoją 10. rocznicę. W dniach 16 i 17 grudnia obok LOITS zagrają w Rakvere (Estonia): ANATHEMA (UK), DIE KRUPPS (Ger), ULTIMA THULE & TŐNIS MÄGI, SYBREED (Sui), NEAERA (Ger), WIDESCREEN MODE (Fin), SŐPRUSE PUIESTEE, SINKING (Fin), SHADOWDANCES (Lit), PEDIGREE, J.M.K.E., ZORG, SKRIIMSILM, WHISPERING FOREST oraz PAINGREED.

www.greenchristmas.ee
lembetu@loits.org
www.loits.org
www.estonianmetal.com


MANIPULATION
Deathmetalowy MANIPULATION po problemach z serwerem i domeną wraca do sieci. Aktualny adres ich strony to www.manipulation.prv.pl. W styczniu muzycy planują zarejestrowanie nowego materiału, który pokaże prawdziwe możliwości tego zespołu.OFICJALNE POLSKIE OBCHODY JUBILEUSZU 4AD
9 grudnia (piątek) o godz. 21.00 w klubie "Ggog" (ex-Forty) przy ul. 3 Maja 9a (nad dworcem PKS Gdańsk) odbędzie się specjalne wydanie cyklicznej imprezy Temple Of Goths. Wstęp na imprezę kosztuje 10 złotych.

W Londynie trwają właśnie obchody 25 rocznicy istnienia wytwórni 4AD, którym towarzyszą liczne imprezy okolicznościowe i koncerty artystów skupionych wokół tej angielskiej wytwórni. Ponadto 500 fanów może, z udostępnionych w Internecie nagrań, ułożyć swoje własne, prywatne kompilacje utworów, do których to kompilacji indywidualne okładki przygotuje Vaughan Oliver. Oprócz tego od początku listopada strony internetowe 4AD otrzymały nowy wygląd, a w porozumieniu z operatorem telefonii komórkowej Juice Mobile powstał "mobilny fanclub" z newsami, tapetami i dzwonkami.
Z tej okazji również gdańska nieformalna grupa artystyczna Gothicart organizuje Oficjalne Polskie Obchody 25-lecia 4AD pod honorowym patronatem wytwórni Ivo Watss-Russella oraz jej jedynego przedstawiciel na Polskę - firmy Sonic Records. 9 grudnia od godziny 21 w gdańskim klubie "Ggog" (byłe Forty) podczas już 53 edycji Temple of Goths zabrzmią niezwykłe dźwięki najlepszych formacji z 4AD. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć wiele niepublikowanych teledysków, archiwalnych koncertów, posłuchać utworów m.in. Dead Can Dance, Cocteau Twins, X-mal Deutschland i wielu, wielu innych, pobawić się przy dźwiękach Gus Gus, Thievery Corporation, czy Wolfgang Press. Oczywiście nie zabraknie sali z tradycyjnym blokiem tematycznym, znanym z klasycznych imprez Temple of Goths. Dla Gothicart to podwójna okazja do świętowania. Otóż 25 urodziny 4AD nakładają się z 7 rocznicą istnienia grupy.
Należy dodać jeszcze, że wśród osób, które dokonają rezerwacji biletu przed imprezą zostaną rozlosowane płyty 4AD ufundowane przez firmę Sonic Records.

Więcej informacji:
www.templeofgoths.prv.pl
tog@gothicart.iq.pl
+48 503 780 600


POGROM 1147
Nakładem kanadyjskiej Suffering Jesus Productions ukaże się wkrótce "Black Metal Complete" na Amerykę Północną. Płyta będzie limitowana do 1000 ręcznie numerowanych kopii i wydana zostanie w standardowym pudełku.PUTRIDITY
Najnowsze wieści donoszą, że mimo mocnego rozjechania się chłopaków z zespołu po świecie nagrywają oni kolejne demo. Część partii materiału została wstępnie zarejestrowana. Planowane wydanie materiału na początek 2006 roku. Co później? Czas pokaże.RAVENDUSK
Lubelski RAVENDUSK przypomina, że w sprzedaży posiada dwa materiały: "Astroblack" (Promo 2005 wydane na CDR). "Astroblack" zawiera 7 numerów oddających obecny klimat muzyczny grupy. Na nowym materiale jako bonus dodano teledysk do utworu "Forge of the Will" - czarno-biały w wersji panoramicznej 16:9. Wszystkich zainteresowanych nabyciem tego materiału prosimy o kontakt z nami. Cena egzemplarza wynosi 10 zł + koszt wysyłki. Drugi z tych materiałów to CD "Shadowcast" z 2002 roku. Zawiera on 7 utworów utrzymanych w klimacie black/gothic metalu. Material wydany nakładem Metal Age Prod. Muzycy informują, że posiadają ostatnie egzemplarze tego albumu, a cena egzemplarza wynosi 25 zł + koszt wysyłki.

ravendusk@o2.pl
ravendusk@wp.pl
www.ravendusk.metal.pl


ROMEK KOSTRZEWSKI & KAT
Najbliższy koncert solowy Romana Kostrzewskiego:
3.12.2005 - Zabrze klub CK Wiatrak, ul. Wolności 395, godz.19
Koncerty- KAT & Roman Kostrzewski:
6.12.2005 - Kielce, klub "Mefisto", ul. Sienkiewicza 33, godz.19
7.12.2005 - Lublin, klub "Graffiti", godz.19
8.12.2005 - Łódź, klub "Dekompresja", godz.19
15.12.2005 - Rzeszów, klub "Akademia", godz.19
16.12.2005 - Kraków, klub "Extreme", godz.19
W innych częściach kraju koncerty przewidziane są na luty 2006 roku.
Na początku przyszłego roku pojawi się na rynku nowa płyta solowa Romana Kostrzewskiego o tytule "Woda", nawiązująca do mistycznych aspektów tego żywiołu, czyli uczuć. To pierwsza z cyklu czterech płyt, jaką w najbliższym czasie autor zamierza wydać. Utwory na niej zawarte dotykają syntezy różnych prądów muzycznych i jak podpowiada twórca będą wymykały się klasycznym podziałom.
Jesienią 2006 przewidywane jest wydanie płyty zespołu Kat, oczywiście tego z Romanem Kostrzewskim. Obecnie zespół pracuje nad materiałem muzycznym.

www.roman-kostrzewski.com.pl
www.kat.art.pl


SALEM
Izraelski SALEM planuje sceniczną prezentację ich najnowszego albumu "Strings Attached", na którym zagrali z kwartetem smyczkowym ICSQ. Grupa ta pojawi się także na koncercie, który będzie miał miejsce 27 grudnia w klubie "Theatre" w Jaffie (Izrael). Wraz z SALEM wystąpi również legendarny wokalista MAYHEM, Attila Csihar.

www.salemband.com


SERPENT RISE
Jedna z najstarszych doommetalowych formacji w Brazylii SERPENT RISE planuje wznowienie ich debiutanckiej taśmy demo "Anastenarides", wydanej oryginalnie w 1994 roku. Jako bonus znajdą się na tej płycie także utwory z kolejnego demo "Travellin' Free" z 1995 roku.

Więcej informacji:
www.serpentrise.com
www.myspace.com/serpentrise


SOULLESS
W bliskiej przyszłości Old Temple wypuści split CD SOULLESS / PANDEMIC GENOCIDE / ARMINIUS. SOULLESS realizuje kolejny materiał "Summoning Heresy", który będzie dostępny na początku 2006 roku. Nie zmienia się ciągle jedno - brak stałego garowego. Jeśli są chętni, którzy czują się na siłach niech piszą! Nowa strona: www.soulless.pl


THE DOMINATION TOUR 2006
31 stycznia rusza europejska trasa następujących formacji: CRYPTOPSY (Kanada), GRAVE (Szwecja), DEW-SCENTED (Niemcy), ABORTED (Belgia), VESANIA (Polska) i HURTLOCKER.

Oto daty koncertów:
31.01. POL Warsaw @ Proxima
01.02. GER Berlin @ K-17
02.02. GER Hannover @ Musik-Zentrum
03.02. HOL Groningen @ Vera
04.02. HOL Katwijk aan Zee @ Scum
05.02. HOL Weert @ Bosuil
06.02. FR Tourcoing n/Lille @ Le Grand Mix
07.02. UK Manchester @ Jilly's Rockworld
08.02. IRE Dublin @ Temple Music Bar
09.02. SCO Glasgow @Soundhaus
10.02. UK London @ Camden Underworld
11.02. BEL Antwerpen @ Hof Ter Lo
12.02. FR Paris @ La Locomotive
13.02. FR Toulouse @ Le Ramiere
14.02. SP Madrid @ Caracol
15.02. SP Barcelona @ Mephisto
16.02. CH Zurich @ Abart Music
17.02. GER Essen @ Turock
18.02. GER Elterein n/Aue @ Hagalaz e.V.
19.02. CZ Prague @ Abaton
20.02. GER Munich @ Metropolis
21.02. ITA Milano @ Transilvania Live
22.02. ITA Rome @ Alpheus
23.02. CH Geneva @ L'Usine
24.02. GER Trier @ Ex Haus
25.02. GER Osnabruck @ Tor 3
26.02. GER Hanau n/Frankfurt @ Halle 2
27.02. HOL Aarnhem @ Goudvishal
28.02. HOL Rotterdam @ Baroeg
01.03. GER Hamburg / Marx
02.03. DEN Aalborg @ 1000 Fryd
03.03. DEN Kopenhagen @ The Rock*
04.03. SWE Gotheborg @ tba*
05.03. NOR Oslo @ Betong*
06.03. SWE Borlange @ S2*
07.03. SWE Stockholm @ tba*
08.03. FIN Mariehamn Aland @ Pub Bastun*
09.03. FIN Helsinki @ Nosturi*
10.03. FIN Jyvaskyla @ Lutakko*
11.03. FIN Turku @ Klubi*
12.03. EST Tallin @ tba*
13.03. LAT Riga @ tba*
14.03. POL Białystok @ Gwint*

* tylko CRYPTOPSY, ABORTED, VESANIAV13AULT
V13AULt to metalowy band ze Słowacji. Na stronie www.wishfest.atknet.sk/V13ault.htm można znaleźć mp3 z jednym z utworów z promo-EP "Carrion" oraz podstawowe informacje na temat samego zespołu.


ANIMA DAMNATA
Jeszcze przed końcem roku maniacy ANIMA DAMNATA doczekają się mini-albumu tej formacji pt. "Tormenting Pale Flesh of the Syphilic Holy Whore". Sensacyjna okładka, 12-stronicowy booklet i dodatkowo 20-minutowe video z koncertowych rytuałów. To nie koniec szatańskich zagrywek, bowiem już na początku przyszłego roku możecie spodziewać się winylowej, długo oczekiwanej wersji debiutanckiego, genialnego albumu "Agonizing Journey Through the Burning Universe and Transcendental Ritual of Transfiguration" z bonusami w postaci coverów Acheron i Blasphemy oraz plakatem, które sprawią, że wasi bliscy nie będą chcieli zostawić wam już niczego w testamencie ;)

mail@animadamnata.com
www.animadamnata.com


CREMASTER LIVE
Koniec listopada i grudzień to czas nadrabiania przez CREMASTER koncertowych zaległości. Jeszcze w tym roku zespół będzie można oglądać w Krakowie, Warszawie, Ciechanowie, Kielcach oraz Lublinie. Po raz pierwszy CREMASTER zagra również za naszą wschodnią granicą odwiedzając Lwów. Kolejne koncerty planowane są po Nowym Roku.

26.11 - Kraków, "Zaścianek" (+ Iblis, Arachos, Apogheum, Sothoth)
15.12 - Warszawa, "Progresja (+ Ketha)
16.12 - Ciechanów, "Kawiarnia Artystyczna" (+ Ketha, Acrimonia)
17.12 - Kielce, "Insomnia" (+ Brainwashed, Ketha)
21.12 - Lublin, "Graffiti" (+ Odi Profanum Vulgus, Psychophobia, Priority, Bloodwritten, Ravendusk)
22.12 - Lwów (UKR), "Lyalka" (+ lokalne zespoły)

www.cremaster.pl


DEVILYN
DEVILYN zabiera się do pracy nad nowym materiałem. Od wydania świetnie przyjętego przez fanów i media albumu "XI" minęło już trochę czasu. Zespół grywał koncerty w kraju i zagranicą, promując swoją płytę. "Teraz nadszedł czas na stworzenie nowej płyty, nowego brzmienia i nowych utworów. Nie zamierzamy grać ani wolniej, ani lżej - kolejna płyta będzie ekstremalnie szybka, zmasowana i ciężka. Będziemy udoskonalać naszą muzykę zarówno pod względem technicznym, aranżacyjnym oraz melodyjnym." - mówi lider zespołu, Bony. Zespół aktualnie ma w planach zagrać kilka koncertów w grudniu i styczniu. Natomiast sesja nagraniową planowana jest na drugą połowę lipca.

www.devilyn.metalkings.com


HELLOWEEN W POLSCE
Promocja nowej płyty "Keeper Of The Seven Keys - The Legacy" trwa. Koncerty HELLOWEEN w Polsce już za 2 tygodnie. Dziś już możemy potwierdzić, że występy na żywo poprzedzą spotkania z fanami. HELLOWEEN będzie podpisywał płyty w Krakowie i Warszawie w dniach koncertów, czyli odpowiednio 23 i 24 listopada.

Oto szczegóły i miejsce spotkań:
23.11 Kraków, Media Markt (Al. Pokoju 67), godz. 16:00
24.11 Warszawa, Empik (ul. Nowy Świat 15/17), godz. 16:00


KLUB U BAZYLA W POZNANIU ZAPRASZA!
Oto terminy najbliższych imprez:
2005.11.19 - TUOKI + ROOT
2005.11.25 - CHAINSAW METAL SLAUGHTER VOL. X, start: godz. 19.00
2005.11.27 - HUNTER (T.E.L.I... TOUR)
2005.11.30 - FLAPJACK (koncert zacznie się 30.11.2005, ale może potrwać do 01.12.2005)
2005.12.07 - DEVILYN + BESTIAR + DREARY MOWER
2005.12.15 - TRAUMA
2005.11.26 - BloodLust Night - Mroczne Andrzejki
2005.12.31 - SYLWESTER U BAZYLA

Więcej szczegółów: www.uBazyla.pl.


KONCERTY AZARATH / EBOLA / BLOODTHIRST
Nastąpiły zmiany w terminach koncertów największych Diabłów w tej Rzeczpospolitej. Oto one:
25.11.2005 - Poznań "U Bazyla", godz. 19, wjazd 10zł - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist
26.11.2005 - Gubin, pub "Suchy", godz. 20, wjazd 10zł - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist

Mroczna Strefa jest patronem medialnych tych imprez. Bo my czcimy Diabła tak jak wykonawcy :).


KONCERTY! KONCERTY! KONCERTY!
17.11 w "Metal Cave" w Warszawie zagra słoweńska blackmetalowa formacja THE STONE.
26.11 w Klubie Muzycznym Łykend (podziemia Podwala) we Wrocławiu zagra PERCIVAL SCHUTTENBACH. Początek ok. 23.00, bilety w cenie 5 zł (www.percivalschuttenbach.art.pl)
06.12 w Berlinie w klubie K17 koncert w ramach X-Mass Festival 2005. Wystąpią Exodus, Hypocrisy, Wintersun, Primordial oraz Naglfar.
Bolt Thrower w towarzystwie supportów zagra: 7 stycznia w Berlinie w klubie SO 36, 9 stycznia w warszawskiej "Proximie", a 10 stycznia w "Extreme" w Krakowie.
31 stycznia w "Proximie" (Warszawa) wystąpią na jedynym koncercie w Polsce Grave, Cryptopsy + supporty, dzień później zaś (1.02) ten sam zestaw zagra w Berlinie w klubie K17.


NIGHTLY GALE
Wracające po dłuższym czasie doommetalowe NIGHTLY GALE zniszczy mięczaków nowym albumem, który zawiera 4 utwory, łącznie trwające około 50 minut. Produkcją albumu zajął się sam zespół, natomiast dystrybutorem na terenie Polski będzie firma EastSide. Płyta będzie również dostępna za pośrednictwem strony zespołu. O szczegóły pytajcie samego kata, bo to on obwieści wam koniec waszego marnego żywota...


ROCZNICA ŚMIERCI TOMKA BEKSIŃSKIEGO
Zapraszamy na imprezy poświęcone pamięci niezapomnianego radiowego prezentera i charyzmatycznego wampirysty, Tomasza Beksińskiego. Oto szczegóły:
19.11.2005 - Bielsko-Biała, KINOPLEX, ul. Mostowa 5, godz. 20.00 (druga edycja imprezy pt. WIECZÓR Z KRYPTY, poświęcona pamięci Tomasza "Nosferatu" Beksińskiego)
20.11.2005 - Cieszyn, klub PANOPTICUM, ul. Bielska 66, godz. 19.00 (przedsprzedaż w klubie Panopticum oraz w Gospodzie Pub Galeria, Rynek 15).


SACRIVERSUM
Łódzkie SACRIVERSUM doczekało się w końcu swojego pierwszego wydawnictwa DVD. Po wielu zmianach terminu premiery DVD - "Saevitia Draconis", wreszcie krążek ten znalazł się w sklepach. Na DVD znalazły się następujące pozycje: koncert przed Tiamat i Pain w studio TVP na Krzemionkach w Krakowie, bootleg video z Dark Stars 2003, teledysk do "Born To Be The Best", film dokumentalny o zespole (autorstwa Radka "LarrTM" Grabińskiego - Temporary.art.pl) oraz galerie zdjęciowe i biografia zespołu.


UNDER BLASPHEMOUS BANNER
26 listopada br. w Bielsku-Białej w E-Clubie (ul. Partyzantów 44, obok stacji STATOIL) będzie miała miejsce II edycja imprezy UNDER BLASPHEMOUS BANNER. Tym razem zagrają: INFERNO (black metal, Czechy), ADULTERY (pagan black metal, Czechy) oraz krajowe hordy: KATHARSIS, THANATHRON oraz BELETH. Bilety w cenie 10 zł będzie można nabyć w dniu koncertu przy wejściu. Ponadto knajpa oferuje tanie żarcie i piwo w rozsądnych cenach (około 3,50 zł). Chwała Najwyższemu!!!


AZARATH - Tribute to Doc (1970-2005)
AZARATH weźmie udział w koncercie charytatywnym, będącym hołdem dla zmarłego kilka miesięcy temu ex-perkusisty VADER Krzysztofa "Doc'a" Raczkowskiego. Impreza odbędzie się 11 grudnia w warszawskim klubie Proxima. Zagrają także Vader, Ceti, Hate, Dead Infection, Lost Soul, Corruption, The Chainsaw, Virgin Snatch. Początek - godz. 17.00, wstęp - 20 zł. Cały dochód z koncertu ma zostać przekazany rodzinie zmarłego.

Najbliższe koncerty AZARATH:
25.11.2005 Poznan - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist
26.11.2005 Zielona Góra - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist

Pomału trwają przymiarki do nowej płyty, niewykluczone że zespół na wiosnę trafi do studia by zarejestrować następcę "Infernal Blasting".

www.azarath.tcz.pl
www.paganrecords.com.pl


BEHEMOTH W AUSTRALII
Niezmordowany BEHEMOTH na początku stycznia poleci do Australii, żeby zagrać swoją pierwszą trasę na tym kontynencie. Po powrocie zespół planuje dwumiesięczną przerwę, w trakcie której zamierza naładować akumulatory przed kolejną trasą po Stanach i Polsce. Oto potwierdzone daty tournee po Australii:
01.06 - Enigma Bar, Adelaide
01.07 - The Esplanade Hotel, Melbourne
01.08 - The Tote, Melbourne
01.10 - Black Betty's, Perth
01.13 - Her Majestys Bar, Brisbane
01.14 - Gaelic Club, Sydney


DEAD MAN'S HILL
Nową płytę belgijskiego projektu DEAD MAN'S HILL "Esoteric Orde De Dagon" wydała 1 listopada firma Beast Of Prey. Materiał wydany na nośniku CDR to porcja 43 minut muzyki utrzymanej w klimatach apocalyptic dark ambient typowej dla wczesnych wydawnictw z Cold Meat Industry. Połączenie dynamicznej perkusji, industrialnej rytmiki z charakterystycznym wokalem. Płyta estetycznie wydana przyozdobiona zdjęciami przedstawiającymi akty kobiet z przed wielu lat. Format wydawnictwa to 130 x 180 mm. Specjalnie wykonana płyta CDR z profesjonalnym natłoczeniem na powierzchni. W każdym egzemplarzu znajduje się dodatkowo zdjęcie wykonane w sepii - w każdym egzemplarzu inne!

www.beastofprey.com


DEVILISH IMPRESSIONS
DEVILISH IMPRESSIONS - zespół, w którego skład wchodzą m.in. członkowie Asgaard i Luna Ad Noctum zakończył pracę nad pełnowymiarowym albumem zatytułowanym "Plurima Mortis Imago". Jeden z twórców, Quazarre tak mówi o tym materiale: "Będzie to płyta dla każdego fana gatunku, znajdziecie w niej bowiem zarówno masę technicznych deathmetalowych riffów, jak i nieodzowną dawkę nietuzinkowych melodii, kurewsko szybkich blastów, wściekłych wokaliz oraz przepięknych klawiszowych pasaży, wszystko to zaś napiętnowane totalnie chorym, obłąkańczym klimatem wszechobecnego zimna, buntu i wyuzdania! Płytą tą chcemy jednocześnie udowodnić, że nie wszystko jeszcze na tym poletku zostało powiedziane, że poruszając sie w obrębie gatunku można jednak nabrać do niego swoistego dystansu pozwalającego muzę taką zagrać nieco inaczej, nie zatracając przy tym pierwotnego ducha tego, czym metal zawsze byl, jest i czym być w przyszłości powinien."
Nagrań dokonano w sierpniu '05 - perkusję oraz wszystkie ślady gitar zarejestrowano w studio Maćka Mularczyka, długoletniego dźwiękowca Kat'a, producenta m.in. plyt Frontside i Darzamat, natomiast klawisze oraz wokale w lubelskim Hendrix Studio z Arkiem Malczewskim - nadwornym realizatorem Behemoth, Vesania, Lost Soul, Misteria, Asgaard i wielu innych. Kolejny etap tejże produkcji to dość długotrwałe - edycja i późniejsze miksy materiału w domowym studio klawiszowca Asgaard - Wojtka Kostrzewy. W chwili obecnej "Plurima Mortis Imago" jest już po masteringu, którego podjęli się niezmordowani bracia Wiesławscy z białostockiego Hertz Studio. Na dzień dzisiejszy nie jest jeszcze znany wydawca materiału.

www.devilish-impressions.com


HERMH w studiu
Wielkimi krokami zbliża się finał intensywnej pracy HERMH nad materiałem, którym zespół jest pochłonięty przez ostatnich kilka miesięcy. Mowa naturalnie o albumie "Eden's Fire", który właśnie teraz powstaje w studiu Hertz. Każdy z muzyków wykonał tytaniczną pracę nad swoimi partiami, doskonaląc je przez ostatnie cztery miesiące. Przygotowany został ponad godzinny materiał, jednak to co ostatecznie znajdzie się na płycie "Eden`s Fire" muzycy zadecydują przy ostatecznym miksie. W międzyczasie w przygotowaniu jest całkowicie nowa strona internetowa oraz zdjęcia do teledysku który będzie promował album "Eden`s Fire". Dalsze szczegóły już wkrótce... Zachęcamy do zajrzenia na stronę zespołu, poddaną ostatnio znacznemu liftingowi.

www.hermh.pl
www.paganrecords.com.pl


METAL FOR MASSES FESTIVAL
11 listopada w Zabrzu (Miejski Ośrodek Kultury "Guido") o godzinie 17.30 rozpocznie się impreza pod nazwą "Metal For Masses Festival". Zagrają HORRORSCOPE, MOONFOG (Słowacja), LANDSCAPE OF SOULS oraz SOCIOPATHY.

www.horrorscope.net


MY THRENODY
Po wydaniu drugiego albumu "The Dawn of Understanding" (Avernus Records) doommetalowe MY THRENODY powraca z nowym wydawnictwem - EP-ką dostępną tylko i wyłącznie w internecie. "Transcending Misery", czyli 3 utwory, booklet i teksty można ściągnąć ze strony zespołu i jest to prezent dla fanów od Jeffersona Britto stojącego za MY THRENODY.

www.mythrenody.com


NON OPUS DEI - premiera nowej płyty!
24 października ukazał się nowy album NON OPUS DEI "VI: The Satanachist's Credo". Jest to jak dotąd trzeci duży album olsztyńskiego zespołu, przez wielu uważanego jako jednoz najciekawszych zjawisk na naszej scenie black metal. "VI: The Satanachist's Credo" to 9 diabolicznych, awangardowych, mocno zakręconych utworów bazujących na solidnym black metalowym fundamencie. Album, tak jak poprzednie produkcje NON OPUS DEI do najłatwiejszych w odbiorze nie należy. To rytualne, mroczne misterium pełne tajemniczego diabelskiego magnetyzmu i magii. NON OPUS DEI z wielką klasą łamie stereotyp typowej black metalowej hordy, nie ma poprostu drugiego zespołu, który grałby w taki sposób, trudno też znaleść grupę, która w swojej muzyce przemycała by aż tyle Diabła. Wystarczy posłuchać "VI: Satanachist's Credo" by się o tym przekonać.

www.paganrecords.com.pl


NÓW NA KONCERCIE
20 listopada 2005 (niedziela) w Club Rock (były Bikers Place) przy ul. Racławickiej 99 w Warszawie odbędzie się koncert z cyklu Pagan Metal Night, na którym wystąpią: DESECRATED, ABUSIVENESS i NÓW. Bilety w cenie 15 zł, wjazd od godz. 19.00. Dojazd autobusami: 172, 107, 117, 192 oraz tramwajami 10, 17, 33.


PATOGEN FESTIWAL
11.11.2005 (piątek - dzień wolny od pracy!!!), start godzina 15.00 (klub w tym dniu czynny od godziny 14.00 i będzie czynny do ostatniego klienta!!!), SCENA MUZYCZNA CHAMPION - CHORZÓW, ul. Wieniawskiego 18 (klub mieści się 50 metrów od zajezdni tramwajowej w Chorzowie, 500 metrów od stacji PKP CHORZÓW - BATORY).
Dojazd: (z Katowic) tramwajami linii 7, 13, 37. W pobliżu klubu znajduje się duży parking, więc mozna spokojnie wybrać się na festiwal samochodem nie martwiąc się o jego zaparkowanie.

PROGRAM IMPREZY:
15.00 - 15.20 INFATUATION OF DEATH (PL)
15.35 - 15.55 ASS TO MOUTH (PL)
16.10 - 16.35 PATOLOGICUM (PL)
16.50 - 17.15 NEUROPATHIA(PL)
17.30 - 18.00 INFERIA (FINLANDIA)
18.15 - 18.45 SQUASH BOWELS (PL)
19.15 - 19.45 DROWNED CHILD (PL)
20.00 - 20.30 SCABIES (PL)
20.45 - 21.15 HEADLESS (PL)
21.30 - 22.00 HELLSPAWN (PL)
22.15 - 22.50 PARRICIDE (PL)
23.15 - 23.50 MINCING FURY AND GUTTURAL CLAMOUR OF QUEER DECAY (CZECHY)
0.05 - 0.40 MENTAL DEMISE (UKRAINA)
1.00 - ??? METAL PARTY

BILETY: 10 zł (przedsprzedaż) - do nabycia w klubie w godzinach: niedziela - czwartek od 18.00 do 24.00, piątek - sobota od 18.00 do 2.00; 15 zł (do nabycia w dniu festiwalu, upoważnia do wstępu od początku do końca trwania imprezy); 10 zł (do nabycia w dniu festiwalu, upoważnia do wstępu od godziny 19.00 do końca trwania imprezy).


WROCŁAW INDUSTRIAL FESTIVAL
Kolejna edycja tego festiwalu odbędzie się w dniach 3-4.12 2005. Pierwszego dnia koncert rozpocznie się o 19.00 i wystąpią:
LAGOWSKI (Wielka Brytania)
TROUM (Niemcy)
HERBST 9 (Niemcy)
JOB KARMA (Polska)
OXYD (Słowacja)

Drugiego dnia początek również o 19.00, a na scenie zaprezentują się:
SOL INVICTUS (Wielka Brytania) /Tony Wakeford and Renee Rosen/
ALLERSEELEN (Austria)
LEICHE RUSTIKAL (Niemcy)
HATI (Polska)
TABOR RADOSTI (Czechy)

Po koncertach After Party, którego gospodarzem będzie dj Wiktor Skok.

Bilety: karnet - 70/80 zł, 1 dzień - 40/50 zł, przedsprzedaż od 15 listopada, liczba miejsc ograniczona.

www.jobkarma.pl/festival/


XTREEM MUSIC - NOWE WYDAWNICTWA
Hiszpańska Xtreem Music wypuściła na rynek trzy nowe wydawnictwa.
REVENANT "The Burning Ground": to oficjalny album legendarnej deathmetalowej formacji, w której skład wchodził między innymi John McEntee (obecnie INCANTATION). Płyta zawiera 74 minuty muzy z wszystkich demówek i EP-ek zespołu z lat 1987-93.
MORPHEUS DESCENDS "Ritual Of Infinity + Adipocere": wznowienie debiutu tej amerykańskiej kapeli z 1992 roku + bonus w postaci pęcioutworowego EP z 1991 roku. Ciężki, mroczny i brutalny death metal w stylu INCANTATION i BAPHOMET.
THE HERETIC "Gospel Songs In E Minor": trzeci album hiszpańskiego zespołu grającego symfoniczny black/death metal dla fanów ARCTURUS, COVENANT, EMPEROR, a nawet DEATH i DISSECTION.

www.xtreemmusic.com


KONCERTY
Jesień koncertowa zapowiada się interesująco. Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad kilkoma imprezami. Jedną z nich jest trasa Abracadabra Gothic Tour z udziałem m.in. CLOSTERKELLER i ARTROSIS, drugą dwa koncerty rumuńskiej legendy black metalu - NEGURA BUNGET, a jeszcze inną festiwal "Metal Hades", który odbędzie się w listopadzie w Kościanie na Wielkopolsce. Bardziej szczegółowe informacje na temat tych i innych imprez znajdziecie w dziale "Polecamy". Serdecznie zapraszamy do udziału w tych niewątpliwych wydarzeniach muzycznych!.


AZARATH LIVE
Najbliższe koncerty tczewskiego AZARATH:
25.11.2005 Poznan - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist
26.11.2005 Zielona Góra - Azarath, Ebola, Bloodthirst, Warfist
11.12.2005 Warszawa - Tribute to Doc (1970-2005) z Vader, Ceti, Hate,
Dead Infection, Lost Soul, Corruption, The Chainsaw, Virgin Snatch (więcej szczegółów na temat tego koncertu poniżej w newsach).

www.azarath.tcz.pl


BALTIC ASSAULT TOUR 2005
W natłoku przetaczających się przez nasz kraj tras koncertowych, trafiamy na prawdziwe grind-core'owe tornado. Tym razem po raz pierwszy w historii Polskę najedzie, można powiedzieć, legenda fińskiego grind-core'a, grająca nieprzerwanie od 1991 roku INFERIA. Towarzyszyć jej w tej nierównej walce będą dwa białostockie twory w postaci SQUASH BOWELS i NEUROPATHIA.
Oto rozkład jazdy:
09.11.05 - Bydgoszcz (Pl) "Wiatraczek" ul. Podolska 15
10.11.05 - Wrocław (Pl) Prestisz ul. Wróblewskiego 9 + Mincing Fury, Parricide, Mental Demise
11.11.05 - Chorzów (Pl) Patogen Festival Scena Muzyczna Champion ul. Wieniawskiego 1 + Parricide, Mental Demise, Patologicum, Vomigod, Headless, Helspawn, Ass to Mouth, Drowned Child
12.11.05 - Przysucha (Pl) "DK" ul. Radomska 9
13.11.05 - Białystok (Pl) "Trzy Korony" ul. Młynowa 14
16.11.2005 - Helsinki (Fin) "Factory Club" + Kataplexia *
17.11.2005 - Turku (Fin) TVO Club + Riistetyt *
18.11.2005 - Tampere (Fin) Vastavirta Club *
19.11.2005 - Hyvinkää (Fin) Cantina Rosita + Riistetyt *
* - bez Neuropathia

Kompletne info pod adresem: damnableandy@wp.pl lub telefonicznie 0601 356 510.


BEHEMOTH NEWS
BEHEMOTH wreszcie wyruszył na długo oczekiwaną trasę po Ameryce Północnej. Trzydziestego września zespół rozpoczął serię koncertów gigiem w San Diego. Nergal przysłał nam raport obejmujący kilka pierwszych koncertów trasy Blackest Of The Black.
"Zacznijmy od pierwszego koncertu, jaki miał miejsce w San Diego na Zachodnim Wybrzeżu. Choć pokazaliśmy się na scenie dość późno i nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby sprawdzić nasz nowy sprzęt, całe wydarzenie wspominamy bardzo dobrze. Publiczność była niesamowita. Tej samej nocy odjechaliśmy do Las Vegas, gdzie zagraliśmy kolejny koncert. To była nasza pierwsza sztuka w tym mieście i po raz kolejny dzięki publiczności ten koncert był czymś niezapomnianym. Tego wieczoru wszystkie zespoły zagrały zajebiście, ale show DANZIG przyćmił wszystko inne. Muszę tu wspomnieć, że ja oraz reszta zespołu nigdy nie zapomni pewnej nocy w Vegas, która była specjalna z wielu względów, które jednak zachowam w tajemnicy (śmiech). Tak czy inaczej - wielkie dzięki dla przyjaciół z Century Media którzy zaopiekowali się nami tamtego wieczoru! Było genialnie! Viva Las Vegas!" -skomentował Nergal.
"Ostatniej nocy graliśmy w San Francisco dla 1500 osób. Było dość zimno - koncert był na powietrzu - ale ten tłum sprawił, że atmosfera była kurewsko gorąca! To był prawdopodobnie najlepszy nasz koncert w SF - jak dotąd. Zasługujecie na cały nasz szacunek. Nie przestawajcie!! Tej nocy CHIMAIRA zagrała naprawdę zajebiście. Świetny set... ale znów Mr. Danzig pozamiatał wszystko swoim niesamowitym show." Przed koncertem w Seattle BEHEMOTH zagrał jeden dodatkowy koncert z Chimaira, The Agony Scene i Himsa w Bend, Oregon. Koncert miał miejsce trzeciego października. BEHEMOTH będąc w USA odwiedził również firmy ESP i SPAUN, które wspierają zespół. Wizyta miała miejsce przed pierwszym koncertem w San Diego. Nergal, Orion i Seth otrzymali nowe gitary ESP (testowane w tej chwili na koncertach w Ameryce Północnej), a Inferno wzbogacił się o monstrualny zestaw bębnów SPAUN. Chcielibyśmy podziękować Allenowi z ESP, Steve i Johnowi ze SPAUN/Fpe za wsparcie i najwyższej jakości sprzęt! Potwierdzony został również udział BEHEMOTH w ekskluzywnym koncercie, jaki zespół zagra wraz z DISSECTION w Sztokholmie w The Shrine Club w Kolinsborg 30 grudnia.


BLACK METAL NIGHT
30 października 2005 (niedziela) w Warszawie w "Club Rock" (były Bikers Place), ul. Racławicka 99 odbędzie się koncert z cyklu Black Metal Night, na którym wystąpią: MOONTOWER, TARAN i SALTUS. Bilety w cenie 20 zł, wjazd od godz. 19.00. Zapraszamy!


MORTICIAN W POLSCE!!!
W niedzielę 13 listopada w klubie "Peron 5" w Zielonej Górze odbędzie się koncert kultowej horror grind/deathmetalowej kapeli MORTICIAN z Nowego Jorku. Obok nich zagrają angielski deathmetalowy AKERCOCKE, norweski death'owy BLOOD RED THRONE oraz lokalni siepacze z VOMIGOD.
Info: Wjazd: 50zł(!!) - stała cena, Miejsce: Peron 5 (po drugiej stronie dworca PKP). Klub oferuje dobre warunki. Jest duży, impreza do około 5:00 rano, piwo po 4 i 5zł (z kija). Do PKS-u 200m, do centrum 400 m, a do spożywczego ok. 150.
Więcej informacji: badblood@o2.pl.


NOWA PŁYTA KAT - 24 PAŹDZIERNIKA!!! TRASA KONCERTOWA Z HELLOWEEN I SIX FEET UNDER!!!
"Mind Cannibals" to tytuł nowej, pierwszej od 8 lat, studyjnej płyty KAT, której premiera odbędzie się 24 października. Będzie to również pierwszy album Kat, z nowym wokalistą Henrym Beckiem za mikrofonem, który zastąpił Romana Kostrzewskiego. Płytę nagrano w trzech studiach w Polsce, natomiast nad masteringiem pracowano w Stanach Zjednoczonych. Oto co powiedział gitarzysta Piotr Luczyk w wywiadzie dla "Mystic Art" na temat nowej płyty: "Moim celem było nie tyle połączenie, co zmiksowanie tego wszystkiego, zrobienie wielkiego kotła, który razem nadal będzie Katem z domieszką nowoczesności. I nadal słychać tu Kata. Tych utworów słuchały już osoby, do których mam zaufanie. Słuchali ludzie, którzy w ogóle nie wiedzieli czego słuchają. To oni wyrazili tę opinię, więc myślę, że jest OK. W Polsce możliwości techniczne realizatorów, sposób słyszenia, sposób nagrywania, nie są na tym poziomie, który się słyszy na zachodnich produkcjach. Myślę że my sobie z tym poradziliśmy."
Dzień przed premierą płyty KAT wyruszy na prestiżowe europejskie tournee u boku Six Feet Under i Helloween

Oto pełny rozkład trasy:
SIX FEET UNDER, KAT, BORN FROM PAIN, DEBAUCHERY:
23.10 - Paris, La Locomotive
24.10 - Bad Bonn, Duddingen
25.10 - Dornbirn, Spielboden New
26.10 - Salzburg, Rockhaus
27.10 - Vienna, Planet Music
28.10 - Engelsdorf, Hellraiser
29.10 - Geiselwind, Fest
30.10 - Munchen, Metalmerien
31.10 - Erfurth, Centrum
01.11 - Essen, Zeche Carl
02.11 - Stuttgart, Rohre New
03.11 - Hannover, Muzikzentrum
04.11 - Aalborg, Metalfest
05.11 - Berlin, K17
06.11 - Bischofswerda, East Club
07.11 - Kobnhavn, Loppen
08.11 - Osnabruck, N8
09.11 - Oss, Groene Engel
10.11 - Sneek, Bolwerk
11.11 - Vosselaar, Biebob

HELLOWEEN, KAT:
18.11 - Zlin, Hala Novesta
19.11 - Pardubice, Duhova Arena
20.11 - Plzen, Hala Locomotiva
22.11 - Zilina, Na Boriku
23.11 - Kraków, Klub Studio
24.11 - Warszawa, Stodoła.


KŁOPOTY STROMMOUSHELD
Formacja STROMMOUSSHELD nadesłała do nas swoje oficjalne oświadczenie:
"Niefrasobliwość firmy Metal Mind Productions spowodowała spore opóźnienia w pracach nad nowym materiałem StrommoussHeld. Firma nie wpłaciła umówionej zaliczki na studio, a próby naszego z nią kontaktu spełzają praktycznie na niczym."
Zespół dodaje, ze w tej sytuacji bierze pod uwagę rozwiązanie umowy za zgodą obu stron oraz zmianę wytwórni. "Nie mamy czasu na żenujące zabawy w ciuciubabkę. Mamy propozycje od kilku firm, znanych z poważnego podejścia do promocji, koncertów i kontaktu ze swoimi zespołami." Nasz komentarz: W taki sposób MMP potraktowało już wiele innych kapel, a ostatnią ofiarą Pana T. D. było ENTER CHAOS. Tymczasem, nie wiedzieć czemu, ta sama osoba wysyła DARZAMAT do nagrań nowego albumu w drogim studiu nagraniowym Los Angered Studio prowadzonym przez gitarzystę znanego w gry w KING DIAMOND BAND, Andy La Rocque'a. Jak długo jeszcze wartościowe polskie bandy będą tak traktowane przez tę nieprofesjonalną firmę wydawniczą?

www.strommoussheld.com.


KONCERT CHARYTATYWNY
W grudniu, w warszawskim klubie "Proxima" odbędzie się koncert poświęcony zmarłemu Krzysztofowi "Doc" Raczkowskiemu. Koncert odbędzie się za zgodą rodziny zmarłego, a cały dochód zostanie przekazany Oli i synkowi Doca - Maurycemu. Impreza ma charakter w pełni charytatywny, gospodarzem koncertu będzie zespół VADER, a zespoły nie otrzymają honorariów, ani zwrotów kosztów podróży.
11 grudnia zagrają VADER, CETI, HATE, DEAD INFECTION, LOST SOUL, CORRUPTION, AZARATH, THE CHAINSAW oraz VIRGIN SNATCH. Początek o godz. 17.00, a wstęp kosztuje 20 zet. Jak napisał organizator imprezy, Mariusz Kmiołek: "Liczymy na waszą pomoc i uczestnictwo. Liczymy na zebranie jak największej sumy dla rodziny Doca! Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w tym koncercie proszę o kontakt. Przekażcie informację swoim znajomym zespołom, firmom.".


LANDSCAPE OF SOULS "LIVE"
05.11.2005 (sobota) w Zabrzu, w klubie "Wiatrak" zagrają:
G.O.R.E - Grind - Karvine (Czechy)
LANDSCAPE OF SOULS - Gothic/Doom Metal - Zabrze
GILOTYNA - Thrash/Death Metal - Czechowice-Dziedzice
CODA - Heavy Metal - Miasteczko Śląskie
THANATHRON - Black Metal - Strzelce Opolskie

Początek imprezy o 18.00, wstęp 8 zł

www.ckwiatrak.prv.pl
www.metalexpansion.askl.eu.org.


MYSTIC ART, nr. 31
Tym razem na okładce współtwórca jednej z najważniejszych płyt tej jesieni - Kai Hansen i jego Gamma Ray, zespół który jest daniem głównym nowego Mystic Art. Na froncie możecie zobaczyć również Kat, który w nowym składzie, z nowymi pomysłami i płytą "Mind Cannibals" zamierza podbić Europe. Zaplanowana trasa koncertowa z Six Feet Under i Helloween niewątpliwie im w tym pomoże.
Jeżeli chodzi o regularne raportowanie o tym co na scenie muzycznej ciekawego, ważnego, zjawiskowego, denerwującego - w październikowym Mystic Art prześwietlamy najważniejsze powroty ostatnich lat.
Już na pierwszy rzut oka widać że thrashmetalowa frakcja przeważa w tym numerze. No i nic dziwnego, skoro tak mocne płyty nagrały Exodus, Destruction, Nevermore, a Testament zapowiada koncertówkę, nie przestając pracować nad studyjnym albumem. Polecamy również wywiady i materiały o Stratovarius, Demons & Wizards, Nuclear Assault, Hypocrisy, Cathedral, Dream Theater, Hate Eternal, Arch Enemy czy Savage Circus. W nowej rubryce "Past Perfect" zajmiemy się dokonaniami zespołów, które warto przypomnieć, a który niestety odeszły już w niebyt. Na pierwszy ogień - Atheist. Dział krajowy reprezentuje wspomniany Kat, rosnący w siłę Virgin Snatch, oraz podglądany w studio Riverside, których nowa płyta będzie zapewne szeroko komentowana w najbliższych miesiącach. Z pozostałych ciekawostek proponujemy również wizytę w Norymberdze na przedpremierowym przesłuchaniu nowej płyty Helloween, nową rubrykę - "Wyjście z mroku" o zespołach, które najbardziej zasługują na szerszą uwagę, oraz dodaną niejako do recenzji - kolumnę "Na skróty", w której opisujemy płyty, które nie zmieściły się do loży, ale są przecież niemniej istotne.
Całość zamyka relacja z wakacyjnego festiwalu With Full Force. Zapraszamy do lektury!


NOWY KRĄŻEK SHADOWS LAND JUŻ NA UKOŃCZENIU
Wielkimi krokami zbliża się premiera nowej płyty SHADOWS LAND zatytułowanej "Terminus Ante Quem". I tym razem za pośrednictwem Empire Records 8 odjechanych i mrocznych kompozycji wbije się w wasze umysły. Jak przekazał Aro - "Czuję, że będzie to coś mocnego, zrobiliśmy duże postępy jako muzycy, instrumentaliści i jako twórcy. Doświadczenie ostatnich dwóch lat, trasa koncertowa... czujemy się po prostu silniejsi i pewniejsi w tym co robimy". Krążek ma być bardziej gitarowy niż poprzedni ("Ante Christum (Natum)"), nie zabraknie również oprawy spod znaku industrial czy ambient. Gościnnie na albumie pojawił się Br. Martin z Phaeton, T Borys, a także Kruen z Cruentus.
Lista utworów: Efface Yourself, The Absolute, You Must Kill, Narcotic Vision (the meeting ), LUX_NOX, Space of Light, Hunger of Infinity, When I Woke Up.

www.shadowsland.metal.pl.


PSYCHODELIC MISANTHROPIA FEST, VOL. 2
W dniu 22.10.2005 odbędzie się koncert w ramach PSYCHODELIC MISANTHROPIA FEST, vol. 2. Zaprezentują się następujące zespoły: BESTIAR, TARAN, MOLOCH, NEWVICTIM. Całość będzie miała miejsce w AQQ we Wrześni, początek - godz.19, wjazd - 5 zł. Mroczna Strefa jest jednym z patronów medialnych tego koncertu.


TRAUMA PONOWNIE W KWINTECIE!
Oto wiadomość, jaką otrzymaliśmy od Mistera z TRAUMY: "Od momentu kiedy nasze szeregi opuścił Patrix, grubo ponad rok temu na koncertach wspieraliśmy się muzykiem sesyjnym... To nie był zły system, brakowało nam jednak pełnej konsolidacji i świadomości, że wszyscy jesteśmy jednym i tym samym organizmem, że mamy ten sam cel i te same priorytety względem naszego zespołu. Uznaliśmy, że jeśli mamy grać tak czy owak w piątkę, to rozsądniejszym rozwiązaniem będzie zwerbowanie kogoś na stałe. Szukaliśmy kreatywnego muzyka, który wniesie w nasz styl świeżą energię i odmienną od mojej manierę i charakter grania. Nawiązaliśmy współprace z Filipem Musiatowiczem, wyśmienitym gitarzystą, który spełnił nasze oczekiwania pod każdym względem. Mieliśmy ze sobą kontakt już od dosyć dawna. Znaliśmy doskonale jego nagrania demo, które sam stworzył w domowym zaciszu. Zrobiły one na nas wszystkich piorunujące wrażenie. Po raz kolejny postawiliśmy na osobę zupełnie nieznaną na scenie, ale za to niesamowicie utalentowaną i kreatywną. Nie pamiętam, aby kiedykolwiek Trauma brzmiała tak dobrze, jak obecnie, mimo, iż przez nasz skład przewinęło się sporo gitarzystów. Od kilku miesięcy ostro pracujemy z Fill'em na próbach, przygotowując się do koncertów promujących najnowszy album "DetermiNation".


XTREEMITIES COMPILATION
Piąta część tej kompilacji wydawanej przez hiszpańską Xtreem Music ukazała się i w tej chwili jest już przygotowywana część szósta. Planowana premiera to grudzień tego roku i ponownie ma wyjść 1000 kopii. Xtreem Music ma ofertę dla zespołów i wydawców. Cena każdej minuty to 18 Euro (22 $), a każdy zespół otrzyma dla siebie 5 darmowych egzemplarzy. Termin przyjmowania zgłoszeń to 10 listopada. W tej sprawie należy się kontaktować mailowo: info@xtreemmusic.com.

Więcej informacji na www.xtreemmusic.com.


ANTIMATTER
Na oficjalnej stronie Antimatter (www.antimatter.rk) została udostępniona 4-utworowa akustyczna EP-ka z zapisem live jednego z koncertów podczas trasy w 2003 r. Rozkład jazdy to "The Last Laugh", "GoingNowhere / Destiny", "In Stone" oraz "Empty". Każdy z plików zajmuje około 25 MB, wszystkie w formacie WMV.

www.antimatter.rockmetal.art.pl.


ARAFEL
Izraelsko-rosyjska black-pagan metalowa formacja ARAFEL zakończyła pracę nad swoim drugim albumem "The Second Strike: Through the Flame of the Ages". Sesja nagraniowa miała miejsce w olsztyńskim Studio X, a producentem płyty jest Szymon Czech. Wokale na płycie są autorstwa Mirona z rosyjskiego zespołu TVANGESTE. Krążek ukaże się w listopadzie nakładem SPG. Próbki są do ściągnięcia z oficjalnej strony zespołu:

www.arafel-band.com.


BLACK METAL INFERNO II
W Koszycach na Słowacji zagrają: SKYFORGER (folk metal, Litwa) Lithuania), ADULTERY (slavonic black metal, Czechy), INFER (Słowacja), THE CRYPT (black metal, Słowacja), ANCESTRAL VOLKHVES (pagan black metal, Słowacja, BLOOD HUNT (black/death metal, Słowacja), PROGLAS (black metal, Słowacja). Całość będzie miała miejsce 1 listopada w "Butterfly Live Music Pub", początek imprezy o 16.30. Wstęp: 200 słowackich koron lub 5 Euro. (SK)

info: www.wishfest.sk / koscj@post.sk.


DEFORMED
Oto najbliższe potwierdzone koncerty grind-gore'owego DEFORMED:
28.X.2005. Ziar Nad Hronom "Skandal" (Słowacja) (+ Rotting Faith...)
29.X.2005. Presov "Ester Club" (Slovakia) (+ Rotting Faith...)

http://deformed.metal.pl.


GODS OF GUTS - A TRIBUTE TO CARCASS
Nakładem Metalrulez Production ukazał się pierwszy w Polsce trybut złożony przez różne krajowe bandy jednej z najważniejszych formacji grających grind / death, czyli CARCASS. Na starannie wydanym CD-R znalazły się następujące utwory:
1. Cremaster - "Rot`n`Roll"
2. Turin Turambar - "Corporal Jigsorge Quandry"
3. Thedead - "Die in Pain"
4. Faeces - "Black Star"
5. Heatenic Noize Architect - "Death Certificate"
6. Lustmord - "Psychopatologist"
7. Interior - "Keep On Rooting In a Free world"
8. Neuropathia - "Malignant Defecation"
9. Sacrilege - "Polarized"
10. Patologicum - "Genital Grinder"
11. Devilyn - "Heartwork"
12. Mala fides - "Incarnated Solvent Abuse"
13. Requiem - "This Mortal Coil"
14. Mastabah - "This Is Your Life"
15. Manipulation - "R**k The Vote"

Więcej na temat tego wydawnictwa na www.metalrulezprod.prv.pl oraz na www.carcass.ataman.pl.


KONIEC THRASHING MADNESS
"Z pewnym smutkiem przychodzi mi poinformować was o końcu "Thrashing Madness", programu, który przez ponad 14 lat obecny był na falach poznańskiego "Radia Afera", i który do niedawna pozostawał jeszcze najstarszą metalową audycją w naszym kraju. Prowadzący audycje zostali postawieni pod murem. Nowe warunki zaproponowane nam przez włodarzy radia - wcielających w życie nowe idee "stacji alternatywnej" - niejako wymusiły na nas tę decyzję. Postanowiliśmy rozstać się z "Aferą" honorowo, zachowując szacunek naszych słuchaczy i nie idąc na kolejne już kompromisy, z których najważniejszy miał po raz kolejny dotyczyć postępującego ograniczania czasu trwania "Thrashing Madness" (tym razem do 1 godziny). Nie chcę tu zanudzać szczegółami, wspomnę tylko jeszcze o tym, że z ratunkowych działań radia, mających na celu "odzyskiwanie audytorium", szeroko pojęta muzyka metalowa, ale również typowo rockowa już zostaje wyraźnie ograniczana na korzyść eklektycznej papki z komputera. Audycje autorskie, takie jak chociażby nasza, zostały usunięte lub radykalnie skrócone. Tyle gwoli wyjaśnień. Jednocześnie chciałbym podziękować wszystkim współpracownikom, z którymi miałem kontakt w ramach mojej hobbistycznej aktywności radiowej prze ostatnie 8 lat." - napisał w specjalnym oświadczeniu jeden z prowadzących ten program, Bartosz Donarski. Z ostatniej chwili: po trzech tygodniach niebytu, na antenę poznańskiego "Radia Afera" audycja "Thrashing Madness" jednak powraca i jak napisał Bartosz Donarski: "Pod silnym naciskiem słuchaczy w Poznaniu oraz naszego audytorium internetowego, szefostwu radia nie pozostało nic innego, jak tylko przywrócić do programu radia naszą audycję, i to na naszych stanowczych warunkach, z których najważniejszym było utrzymanie 2-godzinnego, cotygodniowego cyklu edycyjnego.".


NEOLITHIC W KOMPLECIE!
Prace nad kolejną płytą NEOLITHIC mimo, że rozłożone w czasie, przebiegają zgodnie z planem. Sporą niespodzianką dla sympatyków zespołu z czasów mini LP "Neolithic" może być fakt, że za mikrofonem ponownie stanął Maciej Taff, tym samym uzupełniając ostatnie brakujące ogniwo w składzie. Do tej pory zarejestrowane zostały ślady perkusji (Daray), gitar (KaY, Arti), basu (Orion) i część linii wokalnych (Taff). Ze specjalnie do tego przegotowanej strony dotyczącej raportu ze studia (www.neolithic.us) można przeczytać wywiady ze wszystkimi członkami zespołu, zobaczyć krótkie filmiki, obszerną galerię foto i posłuchać roboczego fragmentu jednego z utworów. Premiera płyty planowana jest na wiosnę 2006. Do tego czasu zespół zamierza zakończyć wszystkie prace w studio i znaleźć wydawcę materiału. Płyta powstaje w Studiu Hendrix w Lublinie. Realizacją zajmują się Arek "Malta" Malczewski i Sławek Gładyszewski. Za sesję fotograficzną do płyty odpowiedzialny jest Krzysztof "Sado" Sadowski.

www.neolithic.bcz.pl
www.neolithic.us neolithic@bcz.pl.


NOWY MATERIAŁ RAVENDUSK UKOŃCZONY!
Jak wskazują wszystkie znaki na niebie, promo 2005 pt. "Astroblack" lubelskiego RAVENDUSK jest już ukończone. Album zawiera 7 kompozycji oddających obecny klimat muzyczny zespołu. Bonusem na krążku jest video do kawałka "Forge of the Will", czarno-białe w wersji panoramicznej 16:9. Cena egzemplarza wynosi 10 zł + koszt wysyłki. Od dnia 22 września strona grupy RAVENDUSK funkcjonuje pod nowym adresem www.ravendusk.metal.pl - gdzie można ściągnąć 2 utwory promocyjne z najnowszej płyty "Astroblack". Więcej info na stronce Kruków z Lublina:

www.ravendusk.metal.pl.


PANDEMONIUM
PANDEMONIUM, w zmienionym składzie, pracuje właśnie na nowym materiałem. Według zapowiedzi Paul'a nowa płyta będzie powrotem do korzeni - mocno, ciężko, ale i dynamicznie. Materiał ukaże się w 2006 r. Wyda go, jak w przypadku "The Zonei", Mystic Production. PANDEMONIUM wzmocnione przez sekcję rytmiczną z łódzkiego death metalowego NIHILIST tworzą: SIMON - perkusja, MICHAEL - bas, MARK - gitara & programowanie, no i oczywiście PAUL - gitara, wokal.

www.pandemonium.metal.pl.


REQUIEM
Materiał "Internal Progress promo 2005" lubelskiej grupy Requiem ujrzał światło dzienne. CD zawiera dwa premierowe utwory: "Beyond the Understanding" oraz "Unperfect Harmony", które różnią się nieco od poprzednich kompozycji REQUIEM. Numery są szybsze, bardziej bezpośrednie, choć w ich strukturze nie zabrakło kilku charakterystycznych zawijasów. Materiał został nagrany i zmiksowany w warunkach domowych. Po bliższe informacje piszcie na adres mysteryofthedream@interia.pl oraz requiem_band@wp.pl.

www.requiem.metal.pl.


RU-486
Amerykańska Autopsy Kitchen Records niebawem wyda limitowane, ręcznie wykonane i numerowane wydawnictwo tajemniczego projektu RU-486. Płyta "Pretty In Piss" ukaże się jako wersja limitowana do 100 egzemplarzy, a nośnikiem jest 3-calowy CDR. RU-486 to noise/ambientowy projekt grający podobnie do RAISON D'ETRE, SMELL & OUIM, TAINT i GRUNT.

www.autopsykitchen.com
crom66@aol.com.


SELFMADEGOD RECORDS ATAKUJE!!!
Najnowsze wydawnictwa Selfmadegod Records to długo oczekiwany trzeci album warszawskiej grupy ANTIGAMA zatytułowany "Zeroland", "Dimension 303" - drugi pełny krążek amerykańskiego trio CATHETER oraz debiut pod nazwą "Sedimente" w wykonaniu WOJCZECH z Niemiec. Wszystkie trzy wydawnictwa zaplanowane są na 1 listopada 2005.
Posłuchaj ANTIGAMA "Izaak" mp3
Posłuchaj CATHETER "Illusions Of Hunger" mp3
Posłuchaj WOJCZECH "Macht Der Beseelten" mp3

www.selfmadegod.com
www.antigama.prv.pl
www.myspace.com/CATHETER
www.myspace.com/WOJCZECH13.


SIGH
Nowy, szósty już album międzynarodowego składu SIGH nosi tytuł "Gallows Gallery", ale z powodu rozlicznych kontrowersji ukazał się dopiero teraz nakładem Red Stream (w Europie Plastic Head). Na płycie wśród różnych gości można znaleźć między innymi: Gus'a G. (Firewind, ex-Dream Evil): gitarowe solo, Niklasa Sundina (Dark Tranquility): gitarowe solo, Killjoy'a (Necrophagia): głosy, narracja, Gunface'a (The Red Chord): gitarowe solo, Bruce'a Lamonta (Yakuza): saksofony, Metatrona (Meads of Asphodel): narracja oraz Paula Groundwella (Thine): gitarowe solo.

www.redstream.org
www.redstreamartists.com
www.myspace.com/redstream.


TODESBONDEN
Po wydaniu przez Pale Moon Records EP-ki "Stormbringer", TODESBONDEN przygotowuje się do nagrania pierwszej płyty długogrającej opatrzonej szyldem "Ghost of a Crescent Moon". Album powstanie na przełomie 2005 i 2006 roku, a producentem ma być Markus Stock (Empyrium, Noekk, The Vision Bleak). Wydawca to Prophecy Productions. W składzie tej klimatycznej, doommetalowej formacji można znaleźć między innymi znaną między innymi z RAIN FELL WITHIN, AUTUMN TEARS czy EPHEMERAL SUN wokalistkę Laurie Ann Haus.

www.todesbonden.com
www.palemoonrecords.com.


VITAL REMAINS W POLSCE!!!
Massive Music zaprasza na ekskluzywne koncerty amerykańskiej legendy death metalu VITAL REMAINS! Zespół koncertami w Polsce zakończy swoją europejską trasę. VITAL REMAINS przybędą z 2 dodatkowymi supportami. Są to nieznane w naszym kraju zespoły FORLON LEGACY z Chorwacji i RESURRECTURIS z Włoch. Poza nimi zagrają nasze grupy DISSENTER i TRAUMA. W związku z tym, wszystkie koncerty rozpoczną się wcześniej niż planowaliśmy, czyli o godz. 18:00. Do klubów wpuszczamy już od godz. 17:00. Koncert potrwa do 23:00. Cena biletów bez zmian - 35 zł w przedsprzedaży, 40 zł w dniu koncertu. Wszystkich gorąco zapraszamy!
24.10. Toruń / Od Nowa
25.10 Warszawa / Progresja
26.10 Łódź / Dekompresja
27.10 Wrocław / Diabolique
28.10. Katowice/ Mega Club

Info: www.empire-records.com.pl, promo@empire-records.com.pl.


ŚMIERĆ DOCENTA
20 sierpnia w wieku 35 lat zmarł Krzysztof "Docent" Raczkowski wieloletni bębniarz VADER. Pogrzeb odbył się 4 dni później w miejscowości Korsze k. Olsztyna. Cześć Jego Pamięci...


HEADLESS
Zespół aktualnie zabiera się za kończenie materiału na ich debiutancki album, który rozpocznie nagrywać już w październiku. Znajdą się na nim następujące utwory: "Chaos the Formula", "Resident Asylum", "I Just Want To Go Out", "Headless Theory", "Enslaved Ambition", "Surgical Precision", "New Genegarion" oraz "Undead Death". Tracklistę uzupełni jeszcze jedna premierowa kompozycja oraz cover. Nagrania płyty odbędą się najprawdopodobniej w krakowskim Diamond Studio (Atrophia Red Sun, Sourreal, Sphere) pod czujnym okiem Dominika Burzyma. Jak do tej pory nie znaleźli się chętni na wydanie tego krążka.

headless@interia.pl
www.headless.metal.pl
www.headless.mp3.wp.pl


MAYHEM
Nowy krążek Norwegów ma nosi tytuł "Ordo Ab Chao". Season Of Mist wyda ten materiał pod koniec tego roku albo na początku 2006. Na albumie w roli wokalisty pojawi się już oczywiście Attila Csihar, który powrócił do zespołu w listopadzie ubiegłego roku.

www.thetruemayhem.com


SATHANAS
Legendarna już death/blackmetalowa formacja ze Stanów wyda 31 października swój najnowszy CD zatytułowany "Entering the Diabolic Trinity". Nagrań dokonano w Innertube Studios, producentem był Nick Kucel, a okładkę przygotowuje Infernal Juan Castellano. Wydawcą albumu będzie Pulverised Records, a tracklista wygląda następująco: "Into the Massacre", "Demonized", "Triumph of Darkness", "Entering the Diabolic Trinity", "Celestial Carnage", "Under a Black Spell", "Ride the Beast", "Descent of the Holy", "In the Circle of Hell".

sathanas1@hotmail.com


SCREAM IN FLAMES I GRAVE DISTRO MAJĄ 10 LAT
1 sierpnia swoje 10-te urodziny obchodziły znane w podziemiu Grave Distro i Scream In Flames Production. Serdecznie gratulujemy Robertowi Kryle wytrwałości i życzymy kolejnych, co najmniej 10-krotnie lepszych 10 lat działalności!

www.screaminflames.prv.pl


SQUASH BOWELS
Dwa nowe numery grindowców ze SQUASH BOWELS można już zassać z oficjalnej strony zespołu. Utwory pochodzą z mającej się ukazać na jesieni tego roku płyty "Love Songs". Wydawcą płyty w formie CD będzie Lifestage Productions, zaś wersję winylową wyda niemiecka Apathic View Production.

www.squashbowels.prv.pl


VADER
Peter i spółka po zakończeniu nagrań MCD "The Art Of War" w białostockim Hertz Studio, zrealizowali również teledysk do utworu "This Is The War". Można go już obejrzeć, klikając w poniższy link:
www.vader.pl/vader-regain.mpeg

"The Art Of War" zostanie wydana na świecie 14 listopada przez Regain Records, a w Polsce nakładem Mystic Production.

www.vader.pl


BEHEMOTH NA "BLACKEST OF THE BLACK" W USA
Udział pomorskiej Bestii został oficjalnie potwierdzony w objazdowym festiwalu pod szyldem "Blackest of the black", którego główną atrakcją będą występy DANZIG i MISFITS. Ponadto, podczas gigów zaprezentują się: CHIMAIRA, MORTIIS, THE AGONY SCENE oraz HIMSA. Trasa rozpocznie się pod koniec września w San Diego (Kalifornia), zaś ostatni koncert odbędzie się podczas święta Halloween na Zachodnim Wybrzeżu. Nergal komentuje ten fakt w następujący sposób: "Zagramy tuż przed CHIMAIRA i samym DANZIG. To bardzo nobilitujące. Jesteśmy cholernie podekscytowani (...) Ta trasa będzie po prostu WIELKA!".


NOWA EP-KA BEHEMOTH JUŻ WKROTCE (?)
BEHEMOTH nie spoczywa na laurach planując wydanie okazjonalnej i limitowanej EP-ki już jesienią. W pierwszej połowie lipca, w lubelskim studio Hendrix, pod czujnym okiem Arka "Malty" Malczewskiego trwały prace nad tym krążkiem. Nowe wydawnictwo ma zawierać teledysk do utworu "Slaves Shall Serve" oraz numery pozostałe z sesji "Demigod", w tym kilka coverów. "Jeśli materiał wyjdzie zadawalająco, zamierzamy go wydać i sprzedawać tylko na jesiennej trasie. Nie zależy mi na regularnej dystrybucji tej płytki. To ma być klasyczny "collector item". O wszystkim zadecyduje efekt końcowy" - skomentował sprawę Nergal.


NOWE OBLICZE STRONY BEHEMOTH JUŻ GOTOWE
Strona internetowa BEHEMOTH ma nową oprawę graficzną, którą zajął się Graal (Tomasz Daniłowicz), webmaster Manticore (Maciej Gruszka) oraz cały BEHEMOTH. Jak mówi sam Nergal: "Stworzyliśmy najlepszą z dotychczasowych stron BEHEMOTH zarówno pod względem estetycznym, jak i merytorycznym". Nowa strona miała pojawić się w sieci wraz z premierą "Demigod", jednak ze względu na liczne wyjazdy i obowiązki zespołu, termin ten przesunięto. Wszelkie aktualizacje na stronie mają pojawiać się częściej niż dotychczas. Adres site pozostaje bez zmian, czyli.

www.behemoth.com


BUNDER NEKROMUNDA
Szaleni grindowcy z Gorzowa Wielkopolskiego zakończyli miksy do najnowszego materiału, który ukaże się dzięki Deathgams Rec. jako split z RZEŹNIĄ. Od kilku tygodni można też oglądać nową stronę Bunder Nekromunda pod adresem -

www.bundernekromunda.com


CORRUPTION - NOWY MATERIAŁ
6-miesięczna absencja zespołu spowodowana "kontuzją" perkusisty Melona wreszcie dobiegła końca i muzycy zabierają się ostro za pracę nad kolejnym albumem. Rejestracja płyty odbędzie się prawdopodobnie jesienną porą. Znany jest już roboczy tytuł płyty: "Virgin's Milk", a także niektóre nazwy kawałków: "99% Of Evil", "Prophet", "Houston We' ve Got a Problem...". Oto co w temacie ma do powiedzenia sam zespół: "Będzie ciężej, mocniej, szybciej, wolniej, krócej, dłużej. Jesteśmy cholernie podnieceni powstającymi piosenkami. Worship Pussy!!!". Jeśli chcecie przekonać się w jakiej formie jest CORRUPTION, to już niedługo, bo 13 - 14 sierpnia będzie okazja, gdyż wtedy właśnie zespół u boku takich gwiazd jak: Hunter, Behemoth, Dezerter czy Coma wystąpi na Hunterfest 2005. Więcej info już tylko na oficjalnej stronie kapeli.

corruption.rockmetal.art.pl


ELYSIUM - EMPIRE STRIKES BACK
Od 16 lipca kapela tkwi w studio pracując w pocie czoła nad materiałem przeznaczonym na piąty album zespołu. Przez 25 dni ELYSIUM będzie rezydowało u Arka "Malty" Malczewskiego w jego Hendrix Studio. Jak zawsze wygadany wokal - Maciek Miśkiewicz - stwierdza: "Jesteśmy cholernie podekscytowani i pełni wiary w to, że wszystko pójdzie dobrze." Nowa płyta ma nosić jakże zaszczytną nazwę "Godfather", a jej zdanie to 40 minutowa anihilacja wszelakich istnień. Niektóre tytuły kawałków to: "Follow the Dead", "Snake Legion", "Godfather Blues" czy "Beggars Empire". Frontman ELYSIUM dodaje: "Liryki, które wyskoczyły mi spod paluchów są - tak samo jak nasza nowa muza - dużo bardziej agresywne i jadowite niż na naszych wcześniejszych wydawnictwach". Pełen entuzjazmu jest także gitarzysta Michał Włosik, który z kolei zapewnia, że: "Do nagrań przystąpimy uzbrojeni w sprzęt z najwyższej póły. Brzmienie powinno urywać łeb". Grafiką, która ma być ponoć niekonwencjonalna i zrywająca z typową metalową konwencją, zaopiekuje się Piotr "Shadow" Ignasiak - autor dwóch ostatnich okładek wrocławian. Dodatkową atrakcję ma stanowić udział w jednym numerze gościa specjalnego. Na razie zespół nie zdradza tajemnicy, więc pozostaje czekać na dalsze informacje.

www.elysium.metal.pl


ENSOPH
Włoscy awangardziści z ENSOPH rozpoczęli prace nad najnowszym albumem "Project X-Katon", który jest następcą wydanego w 2004 roku przez Cruz Del Sur Music krążka "Opus Dementiae". W nagraniach bierze udział kilka ciekawych postaci znanych na włoskiej scenie, w tym legendarny wokalista horror-metalowej formacji DEATH SS, Steve Sylvester oraz skrzypaczka Elyghen z folkmetalowego bandu ELVENKING. NIespodzianką będzie też cover "Sex Dwarf" znanego w latach 80-ych duetu SOFT CELL. Oprócz tego ENSOPH pracuje również nad industrialnym albumem "The Hourglass Ordalia", na którym gościnnie pojawią się muzycy z takich projektów, jak AIN SOPH, FORESTA DI FERRO, BAD SECTOR, VOID OF SILENCE, CANAAN, THEE MALDOROR KOLLECTIVE, AIT!, ARGINE i RAN.

www.cruzdelsurmusic.com


HELLISH / BLOODTHIRST
Kolejne, dziewiąte już wydawnictwo Metalrulez Productions to split znanego już w podziemiu thrashmetalowego BLOODTHIRST z Poznania i obiecującego HELLISH, które również wykonuje brudny thrash metal. Całość zawiera ponad 35 minut muzyki, a samo wydawnictwo to czarny CDr stylizowany na winyl z czarno białą okładką. Płyta jest limitowana do 120 kopii, a cena to 8 PLN. Mroczna Strefa sprawuje patronat medialny nad tym splitem.

www.ancient.w.inds.pl/prod


IPERYT
Katowicki IPERYT podpisał kontrakt z Agonia Records (www.agoniarecords.com). Umowa opiewa na dwa materiały, a pierwszy z nich, "PARTICULAR HATRED" EP, według zapewnień wytwórni ukaże się z końcem tego lata jako limitowany digipak. Jesienią zespół zamierza wejść ponownie do studia, by nagrać dużą płytę.

www.iperyt.pl
hellhound@iperyt.pl


KOLEJNY SPLIT OLD TEMPLE
Old Temple wydało latem kolejny split, na którym swoje dokonania prezentują FLAGELLATION (brutal death metal), FAECES (death metal) oraz DENEB (death / black metal). Całość pod tytułem "Killing Is an Art Form" to 35 minut brutalnej muzyki. Każdy zespół umieścił na tym wydawnictwie jeden cover: FLAGELLATION - cover DYING FETUS, FAECES - cover MORTICIAN, DENEB - cover MAYHEM. Płyta wydana jak zawsze niekonwencjonalnie. Wydawnictwo składa się z metalowej blachy i czterech oddzielnych wkładek. Nośnik to profesjonalnie nadrukowany CDR w nakładzie 210 ręcznie numerowanych kopii. Całe wydawnictwo jest wykonane ręcznie.

www.oldtemple.com
old@oldtemple.com


KOMPILACJA XTREEM MUSIC
Całkiem niedawno ukazała się część czwarta podziemnej kompilacji XTREEMITIES COMPILATION, a obecnie powstaje już piąte wydawnictwo z tego cyklu, które ukaże się na początku września. Ponownie ma się ukazać w nakładzie 1000 sztuk, a kopie będą rozsyłane klientom Xtreem Music. Koszt udziału na kompilacji to 18 EURO (22 $) za minutę. Każdy zespół otrzyma dla siebie 5 egzemplarzy, ale materiał muzyczny należy przesłać do 10 sierpnia. Dla informacji podamy, że na czwartej części pojawiły się następujące zespoły: MASACRE, JACK SLATER, HUMAN MINCER, HIGH ON FIRE, DEFACING, MALEDICTIVE PIGS, KATAPLEXIA, DEFEATED SANITY, ZUBROWSKA, ADRAMELECH, FALLEN SENTINEL, IMMORTAL RITES, ANCIENT NECROPSY, CARNAL LUST, BAHIMIRON, APHOTIC, INFERIA, THRONEUM, GRINDMINDED, IMPERIAL SODOMY, NECROS CHRISTOS i SOMBER SERENITY.

www.xtreemmusic.com
info@xtreemmusic.com


MASSIVE MUSIC ZAPOWIADA
Bardzo prężnie działająca Massive Music zapowiada na kolejne miesiące moc atrakcji koncertowych dla fanów w kraju i za granicą.

  Wrzesień 2005:
Blitzkrieg 3: VADER + ROTTING CHRIST + ANOREXIA NERVOSA + LOST SOUL
Europe Tour 2005: DECAPITATED + GOREROTTED + DETONATION + DAM

  Październik 2005:
Blitzkrieg 3: VADER + ROTTING CHRIST + ANOREXIA NERVOSA + LOST SOUL
Vital Remains Poland Tour 2005: VITAL REMAINS + TRAUMA + DISSENTER

  Listopad 2005:
The Art Of War US Tour: VADER + DECAPITATED + DEW SCENTED + tba

  Grudzień 2005:
Canada Tour 2005: DECAPITATED + goście
East Europe Tour 2006: VADER + goście

  Styczeń 2006:
Days Of Destruction Tour 2006: DIES IRAE + VESANIA + goście

  Luty 2006:
The Ultimate Domination Tour 2006: CRYPTOPSY + goście

  Marzec 2006:
The Ultimate Domination Tour 2006: CRYPTOPSY + goście
East Europe Tour 2006: DECAPITATED + VESANIA + goście

www.vader.pl
www.empire-records.com.pl


MISTERIA
Nieco już zapomniana i targana roszadami personalnymi rzeszowska MISTERIA zaprasza na budowaną właśnie z mozołem stronę internetową.

www.misteria.pl


ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO & SPIRITUAL FRONT
Długo oczekiwany split szwedzkiego duetu ORDO ROSARIUS EQUILIBRIO i włoskiego SPIRITUAL FRONT ukazał się w połowie lipca nakładem Cold Meat Industry. Pomysł na to wydawnictwo powstał już w 2003 roku, ale z różnych przyczyn premiera ma miejsce dopiero latem tego roku. "Satyriasis, Somewhere Between Equilibrium and Nihilism" jest jednak na pewno wielką gratką dla fanów apokaliptycznego neo-folku, tym bardziej, że niektóre utwory powstały wspólnym nakładem sił obu projektów. Całości dopełnia 12-stronicowa książeczka, jak zawsze w przypadku ORE zawierająca perwersyjne zdjęcia i teksty.

www.coldmeat.se


PHARAOH
PHARAOH to pochodzący z Pensylwanii kwintet, w którego skład wchodzi między innymi znany ze współpracy z Chuckiem Schuldinerem w CONTROL DENIED wokalista Tim Aymar. Nowy krążek nosi tytuł "The Longest Night" i jest następcą wydanego w 2003 roku CD "After the Fire". Muzycznie ma być utrzymany w konwencji tradycyjnego heavy metalu, okładkę wykona Jean-Pascal Fournier (IMMORTAL, EDGUY), a producentem będzie Matt Crooks (TWISTED TOWER DIRE, DIVISION) oraz gitarzysta PHARAOH Matt Johnsen. Premiera albumu jest przewidziana przez Cruz Del Sur Music na początek jesieni tego roku.

www.cruzdelsurmusic.com


RIVERSIDE - KONTRAKTOWY KONTRATAK
Polska firma Mystic Production, to od niedawna nowy dom dla prog-metalowego RIVERSIDE. Obie strony wydają się być bardzo zadowolone z podpisania umowy. Ze strony wytwórni przemówił Michał Wardzała: "To prawdziwy zaszczyt móc pracować z tak utalentowanymi ludźmi. RIVERSIDE to diament na polskiej scenie progresywnego rocka, zespół który tworzy dźwięki absolutnie wyjątkowe, magiczne, pełne emocji. Jestem fanem ich obydwu wydawnictw, wspaniale jest podpisać kontrakt na takim właśnie etapie - zestawienie fana i wydawcy może przynieść genialne efekty. RIVERSIDE bez wątpienia jest dla nas jednym z najważniejszych zespołów, z którymi pracujemy!". Natomiast sam zespół również nie kryje wzruszenia tym ważnym dla nich wydarzeniem: "Cieszymy się, że naszą muzyką zainteresowało się właśnie Mystic Production. To miłe, kiedy wydawca liczy się z Tobą i traktuje jak artystę, a nie jak kolejny produkt czy numer w katalogu. Mamy nadzieję, że współpraca z Mystic Production umożliwi nam dotarcie do szerszego grona słuchaczy, a RIVERSIDE stanie się jednym z dowodów na to, że z założenia trudniejsze dźwięki mogą mieć równie wielu odbiorców, co tzw. "muzyka popularna"." Najbliższe wspólne plany są następujące: po wydaniu reedycji (29 czerwca) dwóch pierwszych płyt: "Out of Myself" oraz EP "Voices In My Head", na jesień zapowiadana jest premiera nowego krążka. Wkrótce będzie wiadomo także, kto zdobędzie prawa do europejskiej i światowej dystrybucji tej płyty, gdyż negocjacje powoli się finalizują. Obecny skład RIVERSIDE wygląda tak:
Mariusz Duda - wokal, bas, gitara akustyczna
Piotr Grudziński - gitara
Piotr Kozieradzki - perkusja
Michał Łapaj - klawisze.

www.riverside.art.pl


NOWE WYDAWNICTWA SELFMADEGOD RECORDS
W lipcu ukazały się trzy nowe wydawnictwa Selfmadegod Records:
THIRD DEGREE "Outstay" CD
Drugi, długo oczekiwany album THIRD DEGREE z Olsztyna przynosi ogromną dawkę okrutnego intensywnego grindcore'a. Niszczące wokale, przygniatające uszy blasty, precyzyjne, mocne gitary oraz nieustająca prędkość to charakterystyczne cechy "Outstay". Brutalny grind ze słyszalnymi wpływami NAPALM DEATH połączony z odjechanymi elementami metalu i noise spod znaku NEUROSIS czy GODFLESH tworzą jeden z najbardziej zadziwiających i świeżych albumów obecnych czasów. Zero nonsensownego napierdalania. Ta płyta to esencja nowoczesnej extremy.
SECURITY THREAT "The Truth Is Out" CD
Chwytliwy, wkurzony, intensywny D-beat crustcore w wykonaniu załogi 303. 13 brutalnych piosenek, w których SECURITY THREAT doskonale łączy dźwięki amerykańskiego hardcore punk lat '80-tych oraz tradycyjnego szwedzkiego crust, inspirując się takimi zespołami jak CHRIST ON PARADE, DISRUPT, ENT, WOLFBRIGADE. W składzie muzycy BLACK LUNG i CATHETER, dwóch najdłużej działających zespołów z Denver. "The Truth Is Out" to debiutancki pełny album, który zmasakruje Twoją twarz. Dla wszystkich scum fucks dodatkowo cover GG ALLIN! ANTIGAMA "Discomfort" LP Drugi pełnowymiarowy krążek cieszącej się ogromnym uznaniem warszawskiej grupy ANTIGAMA nareszcie dostępny jest w Selfmadegod w wersji vinylowej! "Discomfort" to dwanaście spójnych uderzeń, w których znajdziesz łamiącą umysł prędkość, technikę i brutalność. Atuty te udowadniają, że pojęcie grindcore w wykonaniu tego zespołu jest niedoścignione. Niszczący wszystko na swojej drodze super ciężki, nowoczesny, soniczny ładunek z najbrutalniejszymi i ultra chorymi wokalami, potężną, precyzyjną pracą gitar oraz niewiarygodnie szybką i mocną perkusją zdecyodowanie wyróżnia się spośród większości teraźniejszych grup grind i metal. Ten wielce utalentowany, unikalny kwartet jest bezdyskusyjnym zwiastunem grind morderstwa. Przełknij to. Płyta wydana w kooperacji z Fast & Furious Records z Holandii. Limitowana edycja 500 szt. Wydanie płyt THIRD DEGREE i SECURITY THREAT planowane są na pierwszy tydzień lipca i będą dostępne na czeskim Obscene Extreme 2005 gdzie THIRD DEGREE promuje swój album grając w piątek 8 lipca od 16.40 do 17.05! Natomiast vinyl ANTIGAMA "Discomfort" powinien być dostępny 15 lipca.

www.selfmadegod.com


SLAVLAND
Nakładem EastSide ukazała się nowa kaseta SLAVLAND "Pieśń Gromu". Muzyka jest podobna do tej z płyty ?Szepty Starych Dębów?, co oznacza, że zawiera szybki i agresywny black metal z elementami folkowymi. Materiał został nagrany w 2002 roku, ale wcześniej niestety nie znalazł wydawcy. Kaseta zawiera 12 kawałków, w tym cover SACRILEGIUM.


SOULLESS
Kasetową wersję najnowszego materiału deathmetalowego SOULLESS - "Peri Psyches" firmuje Metalrulez Production. 20-minutowy materiał zawiera również cover DEICIDE, a samo wydawnictwo zaopatrzone w czarno-białą okładkę jest limitowane do 150 sztuk.

www.metalrulezprod.prv.pl


TODESKULT ENTERTAINMENT
Po rozstaniu z Agonia Records Bartek Walter powołał do życia nową firmę Todeskult Entertainment. Pierwszym wydawnictwem jest debiutancki album blackmetalowego KRIEGSMASCHINE "Altered States of Divinity".

info@todeskult.com


VIRGIN SNATCH - SZTUKA KŁAMANIA... Z NUT
"Art of Lying" to nowa pozycja w dyskografii thrashmetalowego VIRGIN SNATCH. Druga płyta zespołu odznacza się ponoć "siłą przekazu, eksplodującą agresją, dojrzałością aranżacyjną". Przyczyniła się do tego także produkcja braci Wiesławskich , których Hertz Studio sprawdziło się także w thrashmetalowym repertuarze. Płyta jest dedykowana wszystkim miłośnikom amerykańskiej szkoły thrash metalu z takimi tuzami na czele jak: Testament, Exodus czy Overkill. Obsada VIRGIN SNATCH jest bardzo mocna i iście gwiazdorska. Za poszczególne partie odpowiedzialni są: Tytus (Acid Drinkers), Zielony (Anal Stench, Death Sea), Hiro (Sceptic, Dies Irae), Grysik (Death Sea, Anal Stench) i Jacko (ex-Marek Piekarczyk band).

www.mystic.com.pl


WIDOW
Włoska firma wydawnicza Cruz Del Sur Music zapowiada na wrzesień nowe wydawnictwo. Jest nim dostępny dotąd jedynie w Japonii, USA i Kanadzie album "On Fire" pochodzącego z Północnej Karoliny zespołu WIDOW. Grupa wykonuje ciekawą mieszaninę neoklasycznego heavy metalu z deathmetalowymi naleciałościami.

ww.cruzdelsurmusic.com


MEGA SIN
Jeszcze latem ukaże się numer siódmy tego czołowego polskiego magazynu poświęconemu muzyce metalowej. Tymczasem osoby zainteresowane zakupem dwoch poprzednich numerów (#5 i #6) mogą kontaktować się z nami pod adresem mrocznastrefa@go2.pl. Cena wraz z przesyłką - 11 zł.

www.mega-sin.com


CREMASTER
12 czerwca CREMASTER zaszył się w studio Chinook w Dębicy, by zarejestrować jeden kawałek na płytę poświęconą Carcass. Zespół przygotuje własną wersję utworu "Rot`n`Roll", pochodzącego z wydanej w 1993 roku epki "The Heartwork". Wydawcą trybutu będzie Metalrulez Production. Oprócz CREMASTER swoje wersje ścierwiastych przebojów na tym wydawnictwie zamieszczą Heatenic Noiz Architect, Neuropathia, Devilyn, Patologicum, Soulless i inni, sumie ponad piętnaście polskich zespołów. Grupa przymierza się także do nagrania teledysku, który zostanie zarejestrowany w ciągu lata. Obrazek zostanie nakręcony do pochodzącego z debiutanckiej płyty utworu Slayin` Alive. Członkowie CREMASTER zapewniają, że nie będzie to kolejna sztampowa niskobudżetowa produkcja.

cremaster.prv.pl


DEVILYN
Zespół planuje przeprowadzić drugą część trasy promującej ich najmłodsze dziecko "11" na przełomie września i października. Tym razem Bony i spółka zawitają do takich miast jak: Białystok, Suwałki, Łomża, Elbląg, Częstochowa, Wrocław, Zabrze, Katowice. Jak twierdzi zespół, każda para rąk chętnych do pomocy w organizacji koncertów jest na wagę złota.

devilyn.metalkings.com
www.conquerec.com


ABUSED MAJESTY
Białostockie "Arbuzy" wchodzą do sali prób by sfinalizować wstępne prace nad nową płytą. A już w lipcu 2005 zostanie nakręcony clip do utworu "Reviving of the Master of the Dead" z wydanej nakładem Empire płyty "Serpenthrone". Na wrzesień planowane jest nagranie 4-utworowego promo w białostockim studiu STUDNIA, natomiast najprawdopodobniej w marcu 2006 roku zespół wejdzie ponownie do studia by zarejestrować pełno czasowy materiał. Znane są już niektóre tytuły: "Crusade For Immortality", "Viperion Ardant", "Serpenthrone", "Soul of the Beast", "I Am Destroyer of Gods (Apopis)"...

abusedmajesty.rockmetal.art.pl


VESANIA
O VESANII nadal głośno! Nowa płyta "God The Lux" wydana w kraju dzięki Empire Records, pójdzie także w świat za sprawą 3-płytowego kontraktu z Napalm Records. Z pewnością takie wsparcie pomoże zespołowi wypłynąć na szersze wody. Akcja promocyjna obejmuje sfinansowanie dwóch videclipów oraz ich emisję we wszystkich ważniejszych stacjach TV. Napalm Records zadba również o reklamy w magazynach, a także umieści utwory naszych rodaków na składankach będących dodatkami do tychże gazet. Rok 2006 zapowiada się niezwykle pracowicie dla VESANII, bo przyniesie serię koncertów: w styczniu po Polsce, tuż po (w lutym) zespół wyruszy na 35! koncertową trasę po Europie, a marzec zarezerwowany jest już dla wschodnich terenów: Rosji, Ukrainy, Białorusi i krajów bałtyckich. Inwazja wydaje się być nieustająca, gdyż trwają negocjacje odnośnie drugiego ważnego tour.


TRAUMA w studio!
Death metalową anihilację powinna przynieść ze sobą nowa pozycja w dyskografii elbląskiej TRAUMY - "Determination". Oto co na ten temat mówi Mister: "Tym razem stworzyliśmy osiem numerów zróżnicowanych rytmicznie, jak i stylistycznie. Wiem, że nie jesteśmy obiektywni, ale nie obawiajcie się, że depczemy wokół własnego stylu. Dla nas nie tylko znikły granice geograficzne Europy, ale również stylistyczne podziały w muzyce. Podczas tworzenia nowej płyty nie interesowało nas w jakim stylistyce utrzymany jest dany riff. Liczyło się to, czy urywa łeb. W chwili obecnej przebywamy w białostockim studio Hertz, i realizujemy wszystko to, czemu podporządkowaliśmy nasze życie przez ostanie miesiące. Nie mogę w tym momencie ocenić, jaki będzie wyglądał efekt końcowy tej produkcji, ale jak zawsze dajemy się intuicję i profesjonalizm braci Wiesławskich. Nasza wytwórnia Empire Records zagwarantowała nam wystarczający budżet, aby brzmienie tego albumu stało się naprawdę miażdżące. Tym razem TRAUMA pracuje w czwórkę czyli: ja, Mały, Firana oraz Chudy, i w tym zestawieniu zostanie nagrana płyta "Determination". Warstwą tekstową tego albumu (poprzedniego również) zajął się Łukasz Szurmiński (Anarcha 93) oraz nasz wokalista Chudy. Premiera albumu przewidziana jest na koniec sierpnia 2005 roku. Jak w przypadku poprzedniej płyty, album ten dołączony zostanie również do magazynu Thrash'em All."


HATE pracuje nad nowym materiałem!
Na początku lata warszawski HATE rozpocznie nagrywanie nowego albumu w obleganym ze wszystkich stron Hertz Studio w Białymstoku. Materiał znajdzie się na płycie zatytułowanej "Anaclasis", którą najprawdopodobniej wyda raz jeszcze francuska Listenable. Cytujemy kilka słów komentarza lidera i wokalisty HATE, Adama The First Sinner'a: "Chcieliśmy was poinformować, że zakończyliśmy już komponowanie materiału na nową płytę. Całość jest już gotowa i nie możemy się doczekać, kiedy zaczniemy go nagrywać... Album zatytułowany będzie "Anaclasis", w podtytule "A Haunting Gospel of Malice and Hatred". Znajdzie się na nim osiem zupełnie nowych utworów, plus nowa wersja kompozycji "Hex", która znalazła się pierwotnie na DVD 'Litanies Of Satan' " Okładkę ma ponoć zdobić bardzo realistyczny obraz przedstawiający istotę nowej rasy o głowie diabła. I jeszcze ogłoszenie dotyczące kwestii personalnych: jakiś czas temu, z przyczyn osobistych i zawodowych, z zespołu odszedł długoletni gitarzysta Kaos. Obecnie skład HATE przedstawia się następująco: Adam The First Sinner (gitara / wokal), Hellraizer (perkusja) i Cyprian (bas).

www.empire-records.com.pl
info@empire-records.com.pl


NEGURA BUNGET
Jedna z najbardziej oryginalnych i tajemniczych formacji blackmetalowych NEGURA BUNGET ma już na koncie nowe wydawnictwo, czyli mini-CD o tytule "Inarborat Kosmos". Płyta rumuńskiego zespołu ukazała się nakładem włoskiej firmy Code666 w limitowanej edycji 734 kopii. Oprócz ponad 20 minut muzyki kapela przygotowała też specjalną ścieżkę multimedialną. Pełny album o tytule "OM" jest zapowiadany na jesień tego roku. Jako dodatek fani otrzymają od Negura Bunget również specjalne, pełnometrażowe DVD zawierające sporo rarytasów. Zamówienia i więcej informacji pod poniższymi adresami.

contact@negurabunget.com
www.negurabunget.com


NOWY ALBUM NILE
23 maja ujrzała światło dzienne nowa płyta amerykańskich deathmetalowców z NILE. Najnowszy, długo oczekiwany krążek nosi tytuł "Annihilation of the Wicked" i zawiera 10 miażdżących numerów w stylu typowym wyłącznie dla... NILE. Producentem albumu jest Neil Kernor, który nagrywał w przeszłości m.in. z JUDAS PRIEST, QUEENSRYCHE, NEVERMORE, MACABRE, NOVEMBER'S DOOM i wieloma innymi.

www.relapse.com


HERMH
HERMH intensywnie pracuje nad materiałem na krążek "EDEN`S FIRE", którego sesję nagraniową zaplanowano na wrzesień 2005 w białostockim Hertz Studio. Znane są także tytuły niektórych utworów, które wejdą w skład albumu: Vampyronium, Crownymph, Back From Divine, Eternalization? Większość utworów które powstały do tej pory utrzymanych jest w średnich i szybkich tempach z zachowaniem charakterystycznego dla zespołu klimatu teatralności. Wykonaniem okładki do nowego albumu zajął się GRAAL ( m.in. ostatnie okładki Behemoth). Na lipiec zaplanowana została sesja zdjęciowa oraz pierwsze zdjęcia do teledysku, który powstanie do jednego z utworów znajdujących się na płycie "EDEN`S FIRE".

www.hermh.pl


KATALOG #19 2/2005
Od 27 maja jest już dostępny nowy numer katalogu Pagan Records. Po raz kolejny została zwiększona jego objętość, tym razem do 60 stron, przeznaczając znacznie więcej miejsca na artykuły, recenzje i wywiady. W numerze znajdą się między innymi rozmowy ze STILLBORN, NON OPUS DEI, THUNDERBOLT, SUPREME LORD, ANTIGAMA, TOXIC BONKERS, NOMAD, NEOLITH, STRANDHOGG, DEAD INFECTION... o kulisach działalności Red Stream Records opowie wam jej szef - Patrick, można też przeczytać bardzo obszerny materiał na temat kulisów powstania filmu "Intelekt Kollapse" , zawierający min. rozmowy z twórcami i aktorami. Katalog tradycyjnie do dostania jest po przesłaniu na adres firmy znaczka o wartości 1,70 na pokrycie kosztów wysyłki.

www.paganrecords.com.pl


NON OPUS DEI
Dokonywane są ostatnie szlify nad nową płytą NON OPUS DEI, która będzie nazywać się "VI: The Satanachist's Credo", i kontynuować ma awangardową drogę jaką zespół obrał na poprzednich wydawnictwach: "Diabolical Metal", "Applied Diabology" oraz wydanym na początku roku przez szwedzką Metal Fortress "Sem Al Diavol Va Porti Al Mal". Czego oczekiwać po "VI; The Satanachist's Credo"? Na pewno dużo Diabła, niesamowitego klimatu, masy zaskakujących pomysłów, tekstów w różnych językach... Zapowiada się album który przeniesie Black Metal w nowy, niezbadany dotąd wymiar. Więcej szczegółów na temat daty premiery wkrótce na stronie wydawcy - Pagan Records oraz w naszym serwisie.

www.nonopusdei.republika.pl
www.paganrecords.com.pl


PROFANUM
10 czerwca miała miejsce premiera "Intelekt Kollapse" - filmowego przedsięwzięcia zrealizowanego przez Geryona (PROFANUM), zilustrowanego muzyką tegoż. Wydawnictwo to ukazało się w postaci limitowanego DVD, oprócz filmu zawiera też ścieżkę dźwiękową w wersji audio. Utwory te są dostępne wyłącznie z DVD z filmem i nie będą publikowane na żadnym innym albumie PROFANUM. Film "Intelekt Kollapse" zostal zaprezentowany na festiwalu Independent Days 6 w Karlsruhe (Niemcy), OFFN Iluzje w Szczecinie. W tym roku przewidywane są projekcje w ramach festiwali, m.in : MECAL 2005 w Barcelonie, VideoFilm Festival OHNE KOHLE (Wiedeń), ateńskim International Panorama of Independent Film and Video, portugalskim AVANCA 2005 oraz 21st International film Festival w Hamburgu. Jednocześnie z nieskrywaną dumą informujemy że film zdobył I Nagrodę na festiwalu kina niezależnego Filmowe Zwieciadła 2004, został nominowany do Offscara w kategorii Najlepsze Zdjęcia (nominacja dla Krzysztofa Gawałkiewicza oraz zespołu artystów współpracujących) i zdobył I Nagrodę Specjalną na festiwalu TOFFI 2004 w Toruniu...

www.intelekt.kollapse.webpark.pl


THRONEUM
Mocno opóźniona winylowa wersja albumu "Mutiny of Death" ostatecznie ukazała się na początku czerwca. Album jest dostępny w ściśle limitowanym do 333 egzemplarzy rozkładanym wydaniu (gatefold).

www.geocities.com/throneum


XTREEM MUSIC
Hiszpańska Xtreem Music właśnie wydała dwie nowe pozycje. Pierwszy z nich jest czwarty album legendarnego deathmetalowego MASACRE z Kolumbii. "Total Death" został wyprodukowany przez Erika Rutana (HATE ETERNAL) i przypomina nieco dokonania takich bandów z Florydy, jak MONSTROSITY i MORBID ANGEL. Drugą świeżutką pozycją wypuszczoną przez Xtreem Music jest drugi album francuskiej formacji ZUBROWSKA. "Family Vault" to ponownie pozycja skierowana głównie do fanów takich brygad, jak DYING FETUS, CEPHALIC CARNAGE i THE DILLINGER ESCAPE PLAN. Żywiołowy i agresywny stuff.

www.xtreemmusic.com


MORD'A'STIGMATA
MORD'A'STIGMATA - taką to miłą nazwę nosi najnowszy projekt chłopaków z Inseminator/Solnorth. Niedawno skończyli nagrywać swe pierwsze demko, na które składają się cztery autorskie kompozycję i cover Prodigy - "Firestarter". Debiut ten napewno niejednego zaskoczy, niejednego zniesmaczy, niejednego rozczaruje i niejednego zmiażdży. Spodziewaj się niespodziwanego! Sample i jeden pełny utwór jest dostępny na ich stronie

www.mordastigmata.prv.pl


SPLIT BLOODTHIRST / EBOLA
Nakładem Obscure Productions ukazał się split-CDR thrashmetalowego BLOODTHIRST (Poznań) i deathmetalowej EBOLA (Zielona Góra). Całość opatrzona jest tytułem "Hell Bestial Desecration" i zawiera około 30 minut muzy w najlepszych ekstremalnych klimatach. Poza autorskimi numerami BLOODTHIRST wykonuje cover BATHORY, natomiast EBOLA utwór oryginalnie nagrany przez IMPALED NAZARENE. Informacje:

obscure prod@o2.pl
obscure.productions@poczta.fm


VADER w MYSTIC PRODUCTION
Po wygaśnięciu umowy z Metal Blade i negocjacjach z wieloma wytwórniami VADER podpisał kontrakt ze szwedzką Regain Records. Nowy wydawca płyt VADER to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się wytwórni w Europie, która w ostatnim czasie wydała płyty takich gigantów metalowej sceny jak DANZIG, SAMAEL, OVERKILL, BEHEMOTH czy MARDUK, a w swoich szeregach ma też zespoły pokroju DARK FUNERAL, FRONTSIDE oraz od niedawna DISMEMBER. Pierwszym albumem VADER pod szyldem nowej wytwórni będzie MCD "The Art Of War", którego wydanie zaplanowano na październik 2005. Pełnej studyjnej płyty możemy spodziewać się w roku 2006. W związku z umową licencyjno-dystrybucyjną z Regain Records, oba wydawnictwa Vader ukażą się w Polsce nakładem Mystic Production!

www.regainrecords.com


DEFORMED
Pierwszy oficjalny, pełnoczasowy CD DEFORMED "Project Torture 005" jest już dostępny. Płyta zawiera dziesięć utworów (sześć nowych oraz cztery z "Everything Is A Fun Torture", które zostały przearanżowane i nagrane ponownie) i pół tony multimedialnego stuffu (m.in. galerie, videos z Obscene Extreme Fest. 2004 i inne ciekawostki). Wydawcą tego materiału jest Deformeathing Prod. działający w kooperacji ze Skull Fucked Prod. z Francji. Maniacy i dystrybutorzy zainteresowani tym CD proszeni są o kontakt pod poniższymi adresami, są to jedyne oficjalne namiary na wydawców tego krążka.

www.deformed.metal.pl
deformed@wp.pl
www.skullfuckedprod.free.fr
skullfuckedprod@wanadoo.fr


HELL-BORN
Czołowa polska formacja grająca diabelski black/death metal w starym stylu - HELL-BORN, uderzy wkrótce ze wzmożoną siłą. Gotowy jest już nowy, czwarty album zespołu zatytułowany "Cursed Infernal Steel", który jak zapowiadają sami muzycy pod wieloma względami przebije poprzednie wydawnictwa. Znajdzie się na nim 10 zupełnie nowych kompozycji, w tym m.in. "Impaled Archangels", "The Crown Is Mine", "Stone Cold","Necromonstrosity" i "Hellspawn". Nowy management zespołu (Bart Gabriel Management - oddział Hard Sound Productions / Dragonight Agency, dbający również o interesy takich grup jak Animal czy japońskiego Metalucifer) prowadzi już negocjacje z zagranicznymi wytwórniami, które wykazały spore zainteresowanie zrodzonymi w piekle. Obecny skład HELL-BORN to: Baal (bass i wokal), Les (gitara), Jeff (gitara) i Necrolucas (perkusja).

http://www.dragonight.de/hell-born


MY DYING BRIDE
Na 23 maja zaplanowana jest premiera nowego wydawnicytwa MY DYING BRIDE. Box, zawierający 3 CD, zatytułowany "Anti-Diluvian Chronicles" będzie podsumowaniem twórczości zespołu. Na płytach, oprócz klasycznych i dwóch koncertowych kawałków MDB, znajdą się nowe remixy utworów "The Wreckage Of My Flesh", "My Wine In Silence" i "The Raven and The Rose". Pudełko będzie zawierać duży plakat, booklet (wykonany przez Lady Morgane) oraz ekskluzywny wywiad z Aaronem Stainthorpe.


NOMINACJA BEHEMOTH
Behemoth został nominowany w kategorii "Najlepszy zespół undergroundowy" do nagrody Metal Hammer Awards obok takich zespołów jak: Mastodon, Extol, Mortiis i Meshuggah. Impreza podczas której zostanie wyłoniony zwycięzca odbędzie się 13 czerwca w londyńskiej Astorii. Natomiast już 14 kwietnia Behemoth ruszył na kolejną trasę po USA. Będą otwierać koncerty Kinga Diamonda. Pozostałe zespoły występujące obok Behemoth to Nile oraz Black Dahlia Murder. Trasę zakończy 21 maja koncert w Tampa na Florydzie.


CHAINSAW METAL SLAUGHTER, vol. IX
W sobotę 23 kwietnia w klubie "U Bazyla" (ul. Św. Wojciech 28) w Poznaniu odbędzie się dziewiąta edycja imprezy pod nazwą "Chainsaw Metal Slaughter". Zagrają: HELL-BORN (death metal - Trójmiasto), THUNDERBOLT (black metal - Głogów), BAPHOMET'S THRONE (black metal - Wrocław) oraz HERITAGE (death metal - Poznań). Początek koncertu o 19.00, wstęp: 10 zł.

www.ubazyla.pl


CLOSTERKELLER
Oto informacje na temat najbliższych koncertów CLOSTERKELLER:
30.04.2005 (sobota) - Wrocław, "Diabolique", pl. Solidarności 1/3/5 (wejście z tyłu budynku), godz. 18.00; wcześniej zagrają zespoły: Hetane, Lavender, Amon. (przeniesiony z 2.04)
1.05.2005 (niedziela) - Krotoszyn. Kinova Club, al. Powstańców Wlkp. 18, godz. 19.00 (przeniesiony z 3.04)


MINI-TOUR DEAD INFECTION I EFFECT MURDER
Grind-core'owa legenda DEAD INFECTION i inna białostocka formacja EFFECT MURDER zagrają krótką trasę, w ramach której odwiedzą trzy miasta:
14 kwietnia, Zabrze, "CK Wiatrak" (+ SCABIES)
15 kwietnia, Lublin, klub "Kazik" (+ INTERIOR)
16 kwietnia, Chełm, "No Mercy"


DNI METALU W MALBORKU
Pod patronatem Conquer Records w Osadzie Zamczysko w Malborku (vis-a-vis Zamku) odbędzie się kolejna edycja Dni Metalu w ramach Malborskiego Przeglądu Muzycznego. W tym roku odbędzie się w dniach 8 i 9 lipca, a wstęp będzie wolny. Nabór zespołów jest już zamkniety, ale kapele metalowe chcące wziąć udział w malborskim festiwalu mogą jeszcze pisać - organizatorzy przyjmują zgłoszenia pod adresem: menmu@op.pl
Więcej informacji na stronie
www.mpm.malbork.pl/dnimetalu.htm


ENTER CHAOS
Oto oficjalne oświadczenie podpisane przez wokalistkę ENTER CHAOS, Martę Meger-Jakubską: "Po kilku miesiącach powolnego dogorywania zdecydowaliśmy się na radykalne posunięcie i opuszczenie szeregów Metal Mind. Powody są trzy. Po pierwsze - Metal Mind nie wpłacił zaliczki na studio, przez co nie mogliśmy w lutym rozpocząć nagrywania naszej trzeciej płyty, choć mamy gotowy cały materiał wraz z takimi detalami, jak chociażby okładka. Po drugie - od kilku miesięcy trwa zabawa w chowanego i wszelkie próby skontaktowania sie z firmą z Katowic przez telefon lub e-mail spełzają na niczym. Po prostu nigdy nie ma osoby kompetentnej, która potrafiłaby/chciała z nami porozmawiać. Zespoły mające wcześniej do czynienia z Metal Mind wiedzą o co chodzi. Wreszcie trzecim powodem jest brak jakiejkolwiek promocji naszej poprzedniej płyty "Aura Sense". Przykro jest patrzeć jak nasz wysiłek i czas włożony w powstanie "Aura Sense" jest marnowany przez ludzi, którzy sprawiają wrażenie jakby pochodzili z innej planety. W tej chwili planujemy nagranie kilku nowych kawałków w Studio X i poszukiwanie nowej wytwórni. Z dobrych wieści - mamy nowego basistę. Został nim Michał, który wcześniej szarpał 4 struny w deathmetalowej kapeli Carnivorous oraz grającym muzykę progresywną Lapidarium. Jego pierwszym poważnym testem będzie koncert w Gdańsku 20 kwietnia, gdzie EC zagra wraz z Demise.
20 kwietnia 2005, Gdańsk, Klub Kwadratowa DEMISE, ENTER CHAOS, Tanker, Calm The Fire
start: 19.00
bilety: 5 zł (dla studentów) & 10 zł

www.ec.themetal.net


IMMEMORIAL bez Karli
Frost: Po długiej przerwie wracamy z garścią nowych informacji z obozu IMMEMORIAL. Jako pierwszą należy podać, iż zespół rozstał się z dotychczasową wokalistką zespołu - Karlą. Powodem zakończenia współpracy był brak zaangażowania w sprawy zespołu oraz różnica charakterów, które uniemożliwiały bezkonfliktową pracę zespołu. Immemorial ponownie nawiazał współpracę z muzykiem, który wcześniej gościł w szeregach zespołu i już jako kwartet rozpoczął prace nad nastąpcą "After Deny", który roboczo zatytułowany jest "I.M.L.". Personalia oraz nowy line-up zostaną podane do wiadomości w niedalekiej przyszłości.

www.immemorialband.prv.pl
www.conquerec.com


NOWY WOKALISTA KATA
Nowym wokalistą żywej legendy polskiego metalu został Henry Beck, człek równocześnie utalentowany i doświadczony. Urodził się i dorastał na Śląsku, ale od 1988 roku mieszka na stałe w Niemczech, gdzie przez lata stał na czele formacji PIK (znanej polskim fanom m.in. z występów na festiwalu Metalmania w 1997 i 1999 roku). Henry ukończył już nagrywanie partii wokalnych na nowy studyjny album KATA, "Mind Cannibals", którego premiery możemy spodziewać się jeszcze przed wakacjami. Henry Beck:
"KAT jest jednym z najciekawszych zespołów Europy, z pewnością najlepszym polskim zespołem metalowym. Zawsze ich ceniłem, choć nie sądziłem, że nasze drogi się skrzyżują. Myślę, że jest to dla mnie nobilitacja, jak i wyzwanie, ale w końcu dla takich wyzwań człowiek się rodzi."
Piotr Luczyk:
"Henry'ego znamy właściwie od początków działalności KAT-a. Wychowywaliśmy się na tej samej muzyce. Nasi idole to te same zespoły, co oznacza, że rozumiemy się bez słów. Wprawdzie dzieliło nas wiele kilometrów, ale muzycznie jesteśmy jednomyślni. Jakim jest wokalistą, sprawdzicie na "Mind Cannibals" i wtedy będzie wiadomo dlaczego Henry śpiewa w KACIE."


LANDSCAPE OF SOULS
Pochodząca z Zabrza formacja zakwalfikowała się spośród 65 zespołów z całego kraju uczestniczących w eliminacjach do finału "UndeRazor 2005 Festiwal", który odbędzie się 29.04.2005 w Sosnowcu w klubie "Antidotum", ul. Sucha 7c, a gwiazdą wieczoru będzie FRONTSIDE Zespoły zakwalfikowane do finału: Anofug (Bytom), Exarhat (Częstochowa), Fate Unknown (Kędzierzyn-Koźle), I.T.N.O.W? (Koszalin), LANDSCAPE OF SOULS oraz Weed (Pruszków). Wjazd na koncert - 10 zł.

www.tuizi.net


METALFEST
Ustalony już został skład przeglądu zespołów amatorskich, który odbędzie się w pierwszy dzień zaplanowanego na 1 - 2 lipca goleniowskiego MetalFestu. Spośród blisko trzydziestu zgłoszeń organizatorzy plenerówki wybrali 12 zespołów, które będą miały okazję zaprezentować się szerszej publiczności, a okazały się nimi (w przypadkowej kolejności): Gortal (Warszawa), Miecz Wikinga (Sępólno Krajeńskie), Tehace (Wejherowo), Intruder (Cierpice), Bloodfeast (Opole), Adder (Tychy), Phaeton (Koszalin), Hostile (Warszawa), West Side (Gryfice), Vae Victis (Kraków), Heavy Water (Szczecin) i Moloch (Września). Pretendenci do miana najlepszej ekipy konkursowej części festiwalu oceniani będą przez jury złożone ze znanych postaci polskiej sceny metalowej, a jedną z nagród będzie możliwość rozpoczęcia głównej części MetalFestu. Pierwszy dzień zakończą koncerty weteranów z Egzekuthor i Pandemonium, a w drugi na scenie po laureatach pojawią się kolejno grupy Respawn, Dished, Rootwater, Chainsaw, Corruption, Behemoth i legendarny niemiecki Destruction.

www.metalfest.pl


NOWY NUMER MYSTIC ART
13 kwietnia ukazał się 29 już numer magazynu Mystic Art. Na okładce tym razem Tarja Turunen i Tuomas Holopainen, czyli dwie najważniejsze części składowe Nightwish, zespołu, który sprawił ogromne zamieszanie w muzycznym świecie, przełamał wiele barier, dotarł do bardzo różnorodnej publiczności, zachowując swoją tożsamość. Mystic Art pokazał Nightwish od strony historycznej, trochę od kuchni i jest to danie główne nowego numeru. Oprócz tego specjalny raport o roli producentów muzycznych w tworzeniu ostatecznej wersji muzyki, która dociera do was na płytach CD, a wcześniej docierała na kasetach i płytach winylowych. Z wywiadów warto zwrócić uwagę na obszerne rozmowy z Hammerfall, Apocalyptica, Overkill, Kamelot oraz Black Label Society oraz analizę nowej płyty Judas Priest oraz przyczyny rozpadu w zespole i powrotu na scenę w starym składzie. Oprócz tego wywiady z Corrosion Of Conformity, Cephalic Carnage, osławionym Mastodon, Evergrey oraz Adrianem Belew (King Crimson), który wraz z muzykami Tool i Primus nagrał świetną płytę. Polską scenę reprezentuje Kat, kończący właśnie nagrania nowej płyty, coraz sprawniej radzący sobie za granicami kraju Lost Soul oraz Horrorscope, którzy jako jedni z niewielu dumnie dzierżą sztandar thrash metalu w naszym kraju. Poza tym rubryki stałe, a magazyn powinien być dostępny w każdym kiosku, Empiku i sklepie muzycznym. Cena: 4,99 zł.


PRIMAL FEAR i FRONTSIDE NA MYSTIC FESTIVAL
Heavymetalowy PRIMAL FEAR oraz znany już chyba wszystkim FRONTSIDE dołączyły do zespołów, które wystąpią 29 maja na Stadionie Śląskim w Chorzowie w ramach Mystic Festival. Ostatecznie skład festiwalu przedstawia się następująco: IRON MAIDEN, NIGHTWISH, KREATOR, BEHEMOTH, PRIMAL FEAR, FRONTSIDE i DRAGONFORCE. Organizatorem koncertu jest firma Mystic Production.
Ceny biletów w przedsprzedaży: Płyta - 100 zł; Sektory 20-26, 34-40 - 120 zł; Sektory 27-33 - 150 zł; Sektor 30 VIP - 200 zł. W dniu koncertu bilety będą droższe o 20 zł. Bilety dostępne w sklepach muzycznych, Empikach oraz w sprzedaży wysyłkowej

www.mystic.com.pl


SAMO
Zespół SAMO powstał w 2002 roku. W grudniu 2004 zakończono prace nad projektem 'S1'. Materiał nagrany w olsztyńskim Studio X zawiera 9 kompozycji. Obecnie zespół skupia się na szukaniu wydawcy. W skład tego bandu wchodzą: Robert Gasperowicz /ex-SLASHING DEATH/, Wojciech Szymański/NYIA - zbieżność nazwisk przypadkowa :)/, Radosław Gabrycki i Piotr Wasyluk.

www.samo1.com


THE CREW TOUR
Pod nazwą "THE CREW TOUR" w krótką, czterokoncertową trasę ruszają trzy brygady nagrywające dla Selfmadegod Records: TOXIC BONKERS (Aleksandrów Łódzki, formacja grająca Toxic fuckin' grindcore. Promocja nowej płyty "Seeds Of Cruelty"), SHACKLED DOWN (Pabianice, Old style hardcore/thrash/crossover dla fanów Sick Of It All, DRI, Cryptic Slaughter. Promocja debiutanckiego albumu "The Crew") oraz SELFHATE (Łódź, mocny grindcore w stylu Phobia/Napalm Death). Ten zestaw odwiedzi następujące miejsca:
21.04 - Łódź, Pientro
22.04 - Kikół, Pub Dwie Mogiły
23.04 - Nowe, klub Azyl
24.04 - Bydgoszcz, klub Spin
Podczas koncertów sprzedaż wydawnictw w/w zespołow oraz kompletny katalog SELFMADEGOD RECORDS. Patronat medialny nad trasą sprawuje również Mroczna Strefa.

www.selfmadegod.comArchiwum newsów:

2010:
marzec luty styczeń

2009:
grudzień listopad pażdziernik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2008:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2007:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

2006:
grudzień listopad październik wrzesień sierpień lipiec czerwiec maj kwiecień marzec luty styczeń

Archiwum - 2005